www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 21 лютого 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Звернення депутатів Царичанської районної ради до Президента України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Дніпропетровської обласної ради, департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації щодо прискорення створення Національного природного парку «Орільський»
Версія для друку Написати листа
Додаток

до рішення районної ради
від 09 серпня 2019 року
№ 449-30/VII

ЗВЕРНЕННЯ

до Президента України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Дніпропетровської обласної ради, департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації щодо прискорення створення
Національного природного парку «Орільський»

Національні природні парки є найбільш універсальною і однією з найбільш ефективних форм організації природоохоронних територій у світі. За умови організації відповідального менеджменту національний парк надає всі необхідні можливості для реалізації таких стратегічно важливих викликів сьогодення, як: забезпечення дієвої охорони природних екосистем, ландшафтного і біологічного різноманіття на великих територіях; створення умов для розвитку, орієнтованого на сталий розвиток туризму; збереження історико-культурної спадщини і культурних традицій локальних спільнот.
Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища у Дніпропетровський області з 2001 р. було ініційовано процес розробки картографічних матеріалів для подальшого проектування національного парку, а також надано пропозиції Міністерству охорони навколишнього природного середовища України додати питання створення національного парку «Орільський» до переліку завдань загальнодержавної програми формування національної екомережі . Дещо пізніше рішенням сесії Дніпропетровської обласної ради від 19.03.02 № 525-22/ХХІІІ було затверджено перелік територій, пріоритетних для створення національних природних парків і заповідників у Дніпропетровській області, до якого з-поміж інших, віднесено й проектований національний природний парк.
Однак процес проектування парку було відкладено на невизначений термін, і вдруге, після 2001-2002 рр. до цього питання повернулися лише у 2008 р.
Тільки на початку 2015 р., завдяки постійній увазі до питання з боку екологічної та наукової громадськості і підтримці з боку департаменту охорони навколишнього середовища Дніпропетровської облдержадміністрації, обласною радою було виділено необхідні кошти та виготовлено ПРОЕКТ СТВОРЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ «ОРІЛЬСЬКИЙ».
У 2019 році підписана низка Указів Президента щодо створення національно-природних парків та розширення територій природно-заповідного фонду. Статус нових НПП отримали «Кам’янська Січ» на Херсонщині, «Бойківщина» на Львівщині та «Нобельський» на Рівненщині.
Але це знову ж таки не стосується створення НПП «Орільський» - необхідні документи з погодженнями владних органів для указу Президента досі не готові.
У Дніпропетровської області були високі шанси на появу щонайменше одного національного парку в долині ріки Оріль.
Річка «Оріль» , яка протікає на території 5 районів Дніпропетровської області , у тому числі і Царичанського, є перлиною Дніпропетровщини. Вона завжди вважалась найчистішою річкою України. Але останнім часом річка «вмирає».
Показники гідрографічної характеристики р. Оріль різко погіршуються.
Одна з причин цього – незаконне втручання в її природний гідрологічний режим, будівництво несанкціонованих дамб, тощо.
Спроби місцевої влади самотужки ліквідувати цей безлад та зловживання ні до чого не призводять. Як наслідок, постійно зменшується рівень води в Орелі. Через недбалу експлуатацію дренажних каналів прогресує заболочення річки. Русло річки замулене і разом з заплавою місцями заросло очеретяною рослинністю і перетворилось на суцільне болото.
Депутатський корпус Царичанської районної ради VІІ скликання вважає, що якщо найближчим часом у річки Оріль не буде справжнього господаря в особі НПП «Орільський», створювати його в подальшому (без Орілі) вже не буде потреби. Складається враження, що здійснюється лише імітація природоохоронної діяльності та навмисно гальмується процес створення національного парку.
Створення першого національного природного парку в Дніпропетровській області може бути стартом для впровадження в регіоні , у тому числі і в Царичанському районі, принципово нового відношення до виявлення, охорони, збереження і популяризації пам’яток природи, як особливих природних об’єктів, які потребують найпильнішої уваги, мають високе естетичне значення.

Прохаємо допомоги у вирішенні даного питання.
Схвалено на пленарному засіданні
тридцятої сесії Царичанської районної ради VII скликання 09.08.2019 року
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор