Царичанський район
www.tsarich-rn.dp.gov.ua


Додаток

до рішення районної ради
від 09 серпня 2019 року
№ 452-30/VII
ЗВЕРНЕННЯ
до Президента України, Міністерства охорони здоров’я України, Дніпропетровської обласної ради, департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації щодо реформування сільської медицини вторинної ланки

Ми , депутати Царичанської районної ради VІІ скликання, вкрай занепокоєні станом справ, що складається у Царичанській районній лікарні.
Аналізуючи попередні результати пілотного проекту реформування вторинної медичної допомоги в сусідній Полтавській області, слід сказати, що далеко не всі сільські центральні районні лікарні зможуть вижити в умовах цієї реформи.
У тому числі і робота Царичанської ЦРЛ в подальшому під великим питанням.
По-перше, вимоги, які пред’являє НСЗУ до стаціонарних відділень лікарні, консультативно-діагностичного відділення, клінічної лабораторії та ін. на сьогоднішній день виконані бути не можуть. Одна з головних причин – відсутність сучасного медичного обладнання. Для прикладу: клініко-діагностична лабораторія працює на обладнанні 70-80 –х років минулого сторіччя, рентгенологічні апарати – 80 –х років , ендоскопічна апаратура – 90-х років, автотранспорт давно виробив свій ресурс та підлягає списанню, але продовжує працювати (при цьому більшість часу знаходиться в ремонті). В таких умовах лікарня не зможе надавати якісні медичні послуги населенню Царичанського району і отримати кошти із Державного бюджету через НСЗУ. Крім того, буде відсутній такий напрямок доходів лікарні, як надання платних послуг, знову ж таки по причині відсутності обладнання. Тому вже на сьогодні ми можемо констатувати – лікарню в районі буде втрачено!
В Царичанському районі в ході децентралізації утворено 4 територіальні громади (ОТГ), але їх фінансового ресурсу не вистачить на придбання і частини потрібного обладнання.
По-друге, потребує збільшення вартість пролікованих випадків, що відшкодовується з Державного бюджету Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Ще одне болюче питання – кадрове забезпечення спеціалістами – лікарями. На сьогоднішній день укомплектованість лікарями – 69%. Аналогічний стан справ по інших сільських лікарнях. Навіть запропоноване громадами житло лікарям не вирішує дану проблему.

Вважаємо за потрібне прийняти Державну програму по збереженню та розвитку сільської медицини – наповненню лікарень сучасним обладнанням та апаратурою, вирішення проблеми із кадровим забезпеченням.

Царичанський район знаходится на великій відстані від м. Дніпро (обласна лікарня) та м. Кам»янське (центр госпітального округу), майже 100 км, де заплановано отримання мешканцями району ургентної допомоги. Значна віддаленість від них, стан автошляхів та рівень життя більшості мешканців району призведе до того, що частина наших жителів взагалі не зможе отримати будь-яку медичну допомогу.

Враховуючи все вищезазначене, у зв’язку із ризиком погіршення медичного обслуговування сільського населення, вважаємо за доцільне відтермінувати початок реформи вторинного рівня надання медичної допомоги.
За цей час проаналізувати та обговорити результати пілотного проекту в Полтавській області та прийняти виважене рішення щодо реформування сільської медицини вторинного рівня з урахуванням особливостей територій.



Схвалено на пленарному засіданні
тридцятої сесії Царичанської районної ради VII скликання 09.08.2019 року