www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 29 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Кам’янська ОДПІ інформує !!!
Версія для друку Написати листа
Протягом 2018 року до бюджету надійшло 228 млрд грн ЄСВ

Протягом 2018 року Державною фіскальною службою України забезпечено надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на рівні 228 млрд гривень.
Цей показник перевищує суму сплати єдиного внеску за 2017 рік на 26,1%, або на 47,2 млрд гривень.
У грудні 2018 року забезпечено надходження 24 млрд грн ЄСВ, що на 20,8%, або на 4,1 млрд грн перевищує показник грудня 2017 року.
ДФС й надалі контролюватиме дотримання податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам з метою виконання покладених завдань із забезпечення реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску для забезпечення своєчасного здійснення пенсійних виплат і соціальних допомог.
У 2018 році доходи понад 1 млн грн задекларували 4,8 тис. громадян
За підсумками деклараційної кампанії - 2018 доходи у розмірі понад 1 млн грн задекларували 4817 громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність.
Дохід у сумі понад 1 млрд грн, отриманий у 2017 році, задекларувала одна особа.
Найбільше мільйонерів, які подали декларації, обліковуються у м.Києві. Їх кількість складає 2184 особи, або 45% від загальної кількості мільйонерів. Серед лідерів також Київська – 333 особи, Харківська – 328 та Дніпропетровська – 303 області.
Наймолодшому платнику податків, яким задекларовано доходи понад 1 млн грн, виповнилось 7 років, а найстаршому – 99 років.
Валерій Мальнов: Перегляд підходів до формування профілів ризиків АСАУР здійснюється для якісного виконання форм митного контролю
Перегляд підходів до формування профілів ризиків автоматизованої системи аналізу та управління ризиками (АСАУР), який на сьогодні здійснюється в ДФС, застосовується, перш за все, для забезпечення якісного виконання митницями форм митного контролю та, як результат, збільшення надходжень митних платежів до державного бюджету.
Цей процес у жодному разі не має на меті зашкодити або стримати процедуру митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України. Про це заявив начальник відділу методології та вартості Департаменту адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання ДФС Валерій Мальнов.
За його словами, щоб забезпечити у повній мірі виконання митних процедур, митницям необхідно:
- мати впевненість, що товар заявлений під своїм кодом відповідно до УКТЗЕД;
- платежі нараховано з об’єктивно визначеної, а не заниженої митної вартості, яка є базою оподаткування при здійсненні та оформленні декларацій в режимі імпорту;
- зняти всі сумніви щодо неправомірності декларування, заявлення неправдивих даних, які потім призводять до складання протоколів про порушення митних правил тощо.
Саме тому і використовується система АСАУР, яка дозволяє забезпечити повноту нарахування та сплати податків до бюджету, виконання посадовими особами митних органів своїх функціональних обов’язків.
«Хочу заспокоїти суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності: ті суб’єкти, які працюють абсолютно в рамках діючого законодавства, які мають позитивну історію здійснення зовнішньоекономічних операцій, в тому випадку, коли системою АСАУР буде згенеровано той чи інший профіль, ту чи іншу форму контролю, а інспектор їх відпрацює та пересвідчиться, що класифікація товарів не потребує уточнення, то в принципі вони не матимуть ніяких ризиків», – наголосив Валерій Мальнов.
Він зазначив, що у разі, якщо ситуація потребуватиме певного коригування, то митниця виконуватиме всі заходи у рамках законодавства для захисту економічних інтересів держави.
Валерій Мальнов також підкреслив, що профілювання ризиків митного контролю в системі АСАУР у жодному разі не повинно сприйматися як зміна діючого митного законодавства. І висловлювання того, що такі форми контролю унеможливлюють застосування з боку суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності подачу декларації із заявленням в ній першого методу визначення митної вартості, є недоречними.
«Норми Митного кодексу ніхто абсолютно не змінює. Інша справа, що виключним правом і компетенцією митних органів є можливість, більше того, це – зобов`язання, профілювати, наповнювати профілі відповідної системи аналізу ризиків, яка, до речі, є абсолютно міжнародною нормою, визнаною Всесвітньою митною організацією. Вона передбачена міжнародними Конвенціями, в першу чергу Кіотською конвенцією «Про гармонізацію та спрощення митних процедур». Звичайно, Україна є підписантом цих конвенцій», – розповів Валерій Мальнов.
Система аналізу та управління ризиками в українській митниці працює вже понад 10 років. В багатьох країнах вона є інструментом забезпечення наповнення бюджетів, у тому числі, для виконання соціальних програм щодо забезпечення громадян відповідними субсидіями, пенсіями, дотаціями тощо. Такі питання є актуальними і для України.
Євген Бамбізов: «На даному етапі звільнення від оподаткування ПДВ експорту зерна та олії навіть не пропозиція законодавчих змін, а лише запрошення до обговорення проблеми»
ДФС проведений аналіз функціонування ринку зерна і олій та його вплив на надходження до державного бюджету ПДВ. В результаті було виявлено фактичне суттєве перевищення суми відшкодування ПДВ від експорту зернових та олій лише 42 найбільшими експортерами над сумою фактичних надходжень податку всіма виробниками цих товарів за півтора роки на 32,2 млрд грн. Одним із головних чинників такого дисбалансу є значна частка тіньового ринку.
Крім того, окремо слід зазначити, що за даними НБУ станом на 01.01.2019 сума неповернення валютної виручки від експорту сільськогосподарської продукції складає близько 103 млн доларів. Це поряд з іншими чинниками також обумовлено великим податковим навантаженням на виробників цієї продукції, де значну частку займає ПДВ.
Для того, щоб знайти оптимальний варіант вирішення вказаної проблеми ДФС звернулась до низки асоціацій та Міністерства аграрної політики та продовольства України для висловлення власної позиції з даного питання. Мова йшла про звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання на митній території України та експорту зернових та олій.
«На даному етапі це навіть не пропозиція законодавчих змін, а лише запрошення учасників ринку до обговорення проблеми, яка об’єктивно існує. Проте з незрозумілих причин такий цивілізований підхід ДФС, заклик до діалогу був сприйнятий вкрай негативно», – зазначив в.о. заступника Голови ДФС Євген Бамбізов.
Він додав, що запропонована ДФС позиція мала на меті зменшити втрати бюджету та принципово унеможливити використання схем ухилення від оподаткування несумлінними суб’єктами, в тому числі із застосуванням так званих схем із нетиповим експортом товарів. Так, лише трьома великими рітейлерами, що не пов’язані з сільським господарством, експортовано зерна й олії на суму близько 3,4 млрд грн, тим самим зменшено податкові зобов’язання за операціями з роздрібної торгівлі орієнтовно на 0,6 млрд гривень.
За попередніми оцінками, враховуючи загальні обсяги експорту зерна й олії, реалізація пропозиції мала б для державного бюджету позитивний ефект в більш ніж 30 млрд грн на рік. А вивільнений бюджетний ресурс можна б було використати, зокрема, для державної підтримки.
Додамо, що пропозиції звільнення від оподаткування ПДВ ринку зерна раніше обговорювались з представниками Української Зернової Асоціації на спільних робочих зустрічах і знайшли підтримку та розуміння.
Отже, ДФС відкрита до діалогу та співпраці, яка спрямована на досягнення балансу інтересів бюджету та платників податків, але не готова сприймати ультимативні заяви. Тому ДФС та учасники ринку домовилися про чергову зустріч для пошуку компромісного варіанту, який після детального обговорення може бути сформований у відповідний законопроект та прийнятий Верховною Радою України.
Один із пріоритетів ДФС – дієва співпраця з бізнесом та громадськістю
ДФС відкрита до діалогу. Керівництво та спеціалісти служби активно співпрацюють з бізнес-асоціаціями, представниками громадськості та експертами. При ДФС діє Громадська рада і у грудні був сформований її новий склад. При попередньому складі Громадської ради функціонували митний та податковий комітети. Крім того, працює Інвестиційна рада, до складу якої входять топ-менеджмент компаній, представники міжнародних консалтингових та донорських організацій, інститутів громадянського суспільства, створені секторальні робочі групи.
Протягом 2018 року тільки на рівні центрального апарату служби було проведено близько 50 зустрічей, за ініціативою бізнесу та громадського сектору – ще 80. Крім того, на регіональному рівні фахівцями підрозділів ДФС організовано та проведено понад 7,8 тис. конференцій, форумів, «круглих столів».
Також нагадуємо, що платники податків з усіх питань, які стосуються сфери управління керівництва служби, можуть скористатися послугою особистого прийому громадян за таким графіком:
Власов Олександр Сергійович – виконуючий обов’язки Голови ДФС – кожен перший вівторок місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.
Білан Сергій Васильович – перший заступник Голови (сфера управління – Головне оперативне управління,Головне слідче управління фінансових розслідувань та Департаменти боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури, фінансування, бухобліку та звітності, Управління закупівель, а також державні підприємства, що перебувають у сфері управління ДФС і підвідомчі бюджетні установи, Університет ДФС) кожен другий четвер місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.
Бамбізов Євген Євгенійович –– виконуючий обов’язки заступника Голови (сфера управління –Департаменти служби, що адмініструють податки і збори з юридичних та фізичних осіб, Департаменти аудиту, обслуговування платників, погашення боргу та методології та нормотворчої роботи, а також новий Департамент трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування, ІДД ДФС) кожен перший четвер місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.
Кривіцький Віктор Броніславович – виконуючий обов’язки заступника Голови (сфера управління – Департаменти адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання, організації митного контролю та оформлення, протидії митним правопорушеннями та міжнародної взаємодії, таргетингу та управління митними ризиками, спеціалізоване управління з питань розробки та супроводження програмного забезпечення для органів доходів і зборів, а також Департаменти податкових та митних експертиз та спецпідготовки та кінологічного забезпечення ДФС) кожен третій четвер місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.
У 2018 році платникам відшкодовано 131,7 млрд грн. ПДВ
Протягом 2018 року платникам було відшкодовано 131,7 млрд грн податку на додану вартість. Це на 9,7%, або на 11,6 млрд грн. більше, ніж у 2017 році. У 2017 році платникам було повернуто 120,1 млрд грн.
На 10%, або на 1 млрд грн. зросла у минулому році і середньомісячна сума відшкодування ПДВ. Якщо у 2017 році цей показник складав 10 млрд гривень, то у 2018 році він зріс до 11 млрд грн.
У грудні 2018 року платникам було відшкодовано 10,1 млрд грн.
Нагадаємо, що відшкодування податку на додану вартість відбувається автоматично та прозоро, що позбавляє будь-яких можливостей для маніпуляції з цим процесом. Протягом 2018 року майже 80% заявлених до повернення сум відшкодовувалися протягом місяця за результатами камеральних перевірок.
Оновлено редакцію класифікатора сфер застосування реєстраторів розрахункових операцій
На останньому засіданні технічної комісії з питань ведення Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, яке відбулося у грудні 2018 року, прийнято рішення про затвердження у новій редакції Класифікатору сфер застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Класифікатор сфер застосування РРО
1. Торгівля.
2. Громадське харчування,
3. Сфера послуг.
4. Реалізація пального.
5. Операції з купівлі-продажу іноземної валюти.
6. Операції з переказу готівкових коштів.
7. Використання в програмно-технічних комплексах самообслуговування для приймання та переказу готівкових коштів.
8. Використання в автоматах з продажу товарів (послуг).
9. Оформлення проїзних/перевізних документів на поїзди приміського сполучення.
10. Фіскалізація розрахункових операцій з продажу (поверненню) проїзних/перевізних документів та товарів (послуг) на залізничному транспорті.
11. Оформлення проїзних/перевізних документів на автовокзалах та автостанціях.
12. Фіскалізація контрольних пунктів проходу пасажирів у метрополітені.
13. Електронні таксометри.
14. Паркомати.
15. Електронна комерція.
Просимо суб’єктів господарювання та їх керівників взяти до уваги зазначену інформацію та враховувати її при здійсненні господарської діяльності.
Кількість оформлених авто з іноземними номерами вже перевищила 31 тис
Майже 2 млрд грн – саме таку суму сплатили громадяни, які здійснили митне оформлення своїх автомобілів з іноземною реєстрацією. В середньому з 25 листопада 2018 року по 15 січня 2019 року (включно) до Пенсійного фонду щоденно перераховується понад 38 млн грн за оформлені авто з «єврономерами».
Кількість оформлених транспортних засобів вже перевищила 31 тисячу. Це автівки, які були ввезені на митну територію України з 1 січня 2015 року до набрання чинності нових правил ввезення таких автомобілів та перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.
Найбільше транспортних засобів оформлено у Києві – майже 5,5 тис.
Із загальної кількості розмитнених авто 26 тис. – це ті, які перебували на митній території України з порушенням вимог Митного кодексу України. За них власники добровільно сплатили 221,6 млн грн (8500 за кожне авто). Це звільнило їх від адміністративної відповідальності за недотримання вимог митних режимів при ввезенні транспортного засобу з іноземною реєстрацією, строки та умови ввезення якого не дотримані.
Протягом минулої доби, 15 січня, було оформлено 1,8 тис. авто з «єврономерами».
Нагадаємо, що 22 лютого 2019 року спливає термін пільгового періоду застосування ставки акцизного податку (коефіцієнт 0,5) для митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією. Після цього часу власники таких автівок будуть сплачувати акцизний податок за повною ставкою. Наразі це передбачено чинним законодавством. Тому звертаємо увагу всіх власників автомобілів з іноземною реєстрацією: не чекайте останніх днів, а вчасно оформлюйте свої транспортні засоби.
ДФС запроваджено новий сервіс з автоматичного заповнення декларації. Покрокова відео-інструкція
З 1 січня розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2018 року.
З метою підвищення якості обслуговування платників податків та спрощення процедури подання податкової декларації ДФС запроваджено новий сервіс в Електронному кабінеті платника. Він передбачає часткове автоматичне заповнення декларації про майновий стан та доходи на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна.
Скористатися зазначеним сервісом можуть фізичні особи, які відповідно до законодавства зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи, особи, які мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки, та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльністю.
Щоб подати декларацію в електронному вигляді з використанням сервісу автоматичного часткового заповнення, слід завчасно подбати про отримання особистого електронного цифрового підпису, який можна отримати у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів. З переліком АЦСК можна ознайомитися у відкритій частині Електронного кабінету. Більшість АЦСК надає таку послугу безкоштовно.
Слід зауважити, що інформація з Державного реєстру фізичних осіб, на підставі якої автоматично заповнюється декларація, може бути не повною, оскільки у Державному реєстрі не відображаються дані щодо доходів, отриманих від фізичних осіб та іноземні доходи. Тому при заповненні декларації будь-яке значення можна відкоригувати в ручному режимі.
Заповнення декларації в Електронному кабінеті надасть можливість:
- скоротити час і витрати на подання звітності;
- мінімізувати помилки при заповненні декларації;
- у разі необхідності надати копії документів у додатку до декларації, що важливо, зокрема, при використанні права на податкову знижку.
Заощаджуйте свій час та зменшуйте витрати на подання звітності.
До уваги платників плати за землю!
Відповідно до вимог пунктів 289.2 та 289.3 статті 289 Податкового кодексу України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель та не пізніше 15 числа поточного року забезпечує інформування центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Листом від 04.01.2019 № 22-28-0.22-125/2-19 Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру (далі – Держгеокадастр) надано інформацію про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.
Додатково Держгекадастр поінформував, що наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16.11.2018 № 552 «Про затвердження технічної документації із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення» затверджено відповідну технічну документацію.
Наказ набрав чинності з 01 січня 2019 року.
Оскільки нормативна грошова оцінка земель є базою оподаткування земельним податком, застосовується для розрахунку річної суми орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, а також є базою оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи, її зміна впливає на розрахунок суми податкових зобов'язань на поточний рік.
Нагадуємо, що згідно з вимогами пункту 286.2 статті 286 Кодексу платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за відповідною формою.
Платники єдиного податку четвертої групи також самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за встановленою формою (підпункт 295.9.1 пункту 295.9 статті 295 Кодексу).
Водночас зазначаємо, що для отримання більш детальної інформації щодо нормативної оцінки земельних ділянок необхідно звертатися до територіальних підрозділів Держгеокадастру за місцем розташування земельних ділянок.
Шановні платники!
Повідомляємо, що у зв’язку із перенавантаженням серверу ДФС та необхідністю своєчасного прийому податкових накладних/розрахунків коригування, запити щодо отримання відомостей з ЄРПН обробляються із затримкою в часі.
Просимо вибачення за тимчасові незручності.
У ДФС формується Комісія з оцінки корупційних ризиків
Державною фіскальною службою України в рамках підготовки проекту Антикорупційної програми розпочато процес формування персонального складу Комісії з оцінки корупційних ризиків.
Формування Комісії та її подальша робота здійснюватиметься відповідно до Методології оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів влади, затвердженої Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 02.12.2016№ 126, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 28 грудня 2016 року за № 1718/29848, Методичних рекомендацій щодо підготовки антикорупційних програм органів влади, затверджених Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 19.01.2017 № 31, а також Порядку підготовки, подання антикорупційних програм на погодження до Національного агентства з питань запобігання корупції та здійснення їх погодження, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 08.12.2017 № 1379, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 22 січня 2018 року за № 87/31539.
Для забезпечення дотримання принципів прозорості і доступності, вивчення та врахування громадської думки просимо представників громадськості та експертів, які володіють знаннями про внутрішнє і зовнішнє середовище Державної фіскальної служби України, та мають досвід роботи у сфері її діяльності, долучитись до процесу оцінки корупційних ризиків.
З Положенням про Комісію з оцінки корупційних ризиків уДержавній фіскальній службі України можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням http://sfs.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-diyalnis/nakazi-pro-diyalnist/73131.html .
Письмові пропозиції щодо кандидатур просимо надсилати не пізніше 22 січня 2019 року на поштову адресу: 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, Державна фіскальна служба України, Департамент з питань запобігання та виявлення корупції.
Склад Комісії з оцінки корупційних ризиків у Державній фіскальній службі України буде оприлюднено на офіційному веб-порталі ДФС після його затвердження.
Платники, які надають в оренду земельні ділянки, сплачуватимуть ПДФО до бюджету за місцезнаходженням об’єкту оренди
У 2019 році фізична особа-орендодавець при отриманні доходу від здавання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі – орендарю, яка при цьому не є податковим агентом (самозайнятою особою), має сплатити податок на доходи фізичних осіб до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких ділянок.
Відповідні зміни передбачені Бюджетним кодексом України, який набирає чинності з 1 січня 2019 року.
Так, Бюджетним кодексом передбачено, що податок на доходи фізичних осіб, нарахований податковим агентом або фізичною особою, яка отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, з доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), сплачується таким податковим агентом або такою фізичною особою до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об'єктів оренди (суборенди, емфітевзису).
При отриманні у 2018 році доходів від здавання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі – орендарю, яка не є податковим агентом (самозайнятою особою), орендодавець визначає свої податкові зобов’язання за результатами такого року у річній податковій декларації про майновий стан і доходи та сплачує податок з таких доходів за своєю податковою адресою.
Нагадаємо, що п.п. 168.4.1 п. 168.4 ст. 168 Кодексу передбачено, що податок, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету згідно з Бюджетним кодексом України.

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про підсумки минулорічної деклараційної кампанії

8732 мешканців території обслуговування Кам»янського управління стали учасниками минулорічного деклараційного процесу, надавши податкові декларації про майновий стан і доходи, отримані протягом 2017 року. Розмір задекларованих доходів склав 323245,1тис. грн., а сума до сплати, нарахована за результатами декларування – 10063,8 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб. Сума військового збору до сплати склала 1438,9 тис. грн. Про це проінформував начальник Кам’янського управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Макаров.
Найактивнішими декларантами були громадяни, які отримали майно у спадщину чи в подарунок – 645 осіб. Загальна сума задекларованого ними доходу склала 50531,1 тис. грн.
Доходи від надання у лізінг чи аренду майна у сумі 8024,4 тис. грн. задекларували 276 громадян.
Від продажу (обміну) рухомого або нерухомого майна у сумі 11691,9 тис. грн. задекларували 188 громадян.
Інші доходи задекларували 5174 громадян на суму доходу 39286,0 тис. грн.
Своїм правом на податкову знижку скористалися 1308 громадян. Після перерахунків їм повернуто з бюджету 2021,6 тис. грн.
Минулорічна деклараційна кампанія нарахувала 15 мільйонерів (у 2016 році доходи більше 1 млн. грн. отримали 6 громадян), які задекларували 28058,4 тис. грн. Донарахована до сплати у бюджет сума склала 2070,3 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 420,9 тис. грн. військового збору.

З 1 січня 2019 року стартувала кампанія декларування доходів
Жителям м. Кам'янське, які в минулому році отримали доходи, з яких не було сплачено податки, варто подбати про подання річної податкової декларації. Заповнити і подати декларацію можна до 1 травня 2019 року в податковій інспекції за місцем реєстрації.
Звертаємо увагу, що до доходів, які згідно законодавчих вимог підлягають обов’язковому декларуванню, належать: доходи, з яких при нарахуванні або виплаті податок на доходи фізичних осіб не утримувався; доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо); спадок від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення; доходи від продажу інвестиційних активів; іноземні доходи.
Щоб виконати свій конституційний обов’язок і подати річну податкову декларацію громадянам треба звернутися в Центр обслуговування платників. Саме тут фахівці ДФС нададуть необхідні консультації та допоможуть правильно заповнити декларацію про отримані доходи.

Новий порядок справляння та розподілу сум доходів
від екологічного податку (в частині викидів двоокису вуглицю)

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі – Закон № 2628) розділ VІІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) змінено як в частині визначення платників, які справляють екологічний податок (далі – податок) за викиди двоокису вуглецю в атмосферне повітря (далі – викиди двоокису вуглецю), так і ставок податку.
При цьому за зобов’язаннями податку за викиди двоокису вуглецю, що виникають за результатами діяльності у 2019 році, до платників податку в частині викидів двоокису вуглецю належать суб’єкти, у яких сукупний річний обсяг викидів двоокису вуглицю за даними форми статистичної звітності 2-ТП повітря за 2018 рік, копія якої подається до органу ДФС за місцезнаходженням стаціонарного джерела викидів перевищує 500 тонн.
Крім того, з 01 січня 2019 року ставка податку за викиди двоокису вуглецю стаціонарними джерелами з 0,41 грн/тонну підвищено до 10 грн/тонну, тобто збільшено у 24,4 раза.
Разом з тим Законом України від 22 листопада 2018 року № 2621-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» змінено склад доходів Державного бюджету України, що визначений ст. 29 Бюджетного кодексу України (далі – БКУ), в частині розподілу між бюджетами коштів від податку.
Зокрема, згідно із п. 16¹ ст. 29 БКУ запроваджено особливий порядок розподілу коштів податку за викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, який полягає у тому, що надходження податку в частині викидів двоокису вуглицю зараховуються до загального фонду державного бюджету у розмірі 100 відс., тоді як надходження податку від викидів інших видів забруднюючих речовин зараховуються до загального фонду державного бюджету лише у розмірі 45 відсотків.
Отже, з урахуванням припису п. 16¹ ст. 29 БКУ, платникам необхідно скласти окремий додаток 1 до податкової декларації екологічного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за № 1052/27497 (далі – Декларація), в частині зобов’язань за викиди двоокису вуглецю, починаючи за зобов’язаннями з податку за ІV квартал 2018 року.
Нагадуємо, що граничними термінами подання Декларації та сплати податкових зобов’язань з податку вважаються за:
► за ІV квартал 2018 року – 11 лютого 2019 року, а останнім днем сплати податку – 19 лютого 2019 року;
► І квартал 2019 року – 10 травня та 20 травня 2019 року відповідно;
ІІ квартал 2019 року – 09 серпня та 19 серпня 2019 року відповідно;
ІІІ квартал 2019 року – 11 листопада та 19 листопада 2019 року відповідно;
► ІV квартал 2019 року – 10 лютого та 19 лютого 2020 року відповідно.

Туристичний збір:
у 2019 році застосовуються два способи сплати

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі – Закон № 2628) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), зокрема, до ст. 268 ПКУ щодо розміру ставки, бази оподаткування, порядку сплати туристичного збору (далі – збір).
Так, ставка збору встановлюється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі) у розмірі до 0,5 відсотка - для внутрішнього туризму та до 5 відсотків - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення (п. п. 268.3.1 п. 268.3 ст. 268 ПКУ).
Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених п. п. 268.4.1 п. 268.4 ст. 268 ПКУ.
Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому - до 28 (29) включно) на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.
Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають у податковій декларації за звітний (податковий) квартал суми нарахованих щомісячних авансових внесків. При цьому остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується такими податковими агентами у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду (п. п. 268.7.1 п. 268.7 ст. 268 ПКУ).
Крім того, Законом № № 2628 встановлено, що у 2019 році до прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів, які прийняті на виконання Закону № 2628 не застосовуються вимоги п. п. 4.1.9 п. 4.1 та п. 4.5 ст. 4, п. п. 12.3.4 п. 12.3, п. п. 12.4.3 п. 12.4 та п. 12.5 статті 12 ПКУ та до змін до с. 268 ПКУ, як виняток не застосовуються вимоги п. п. 4.1.9 п. 4.1 ст. 4 ПКУ (пункти 3,4 розділу ІІ Закону № 2628).

Внесено зміни до декларації з податку на нерухомість

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 18.01.2019 набрав чинності Наказ Міністерства фінансів України від 15.11.2018 № 897, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.12.2018 за № 1473/32925 (далі – Накз № 897), яким оновлено форму податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 № 408 (далі – Декларація).
Оновлена форма Декларації містить два окремих додатки для розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки щодо об’єктів житлової і нежитлової нерухомості.
Також уточнено, що Декларація подається до фіскальної служби за місцезнаходженням об’єкта (об’єктів) оподаткування, тобто за основним та/або неосновним місцем обліку.
Наказ № 897 опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 18.01.2019 № 5.

Платникам плати за землю про
кефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що індекс споживчих цін за 2017-2023 роки, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків (п. 9 підрозділу 6 розділу ХХ Податкового кодексу України).
Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за 2018 рік становить 1,0.
Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.
Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять:
1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік – 1,152, 2009 рік – 1,059, 2010 рік – 1,0, 2011 рік – 1,0, 2012 рік – 1,0, 2013 рік – 1,0, 2014 рік – 1,249, 2015 рік – 1,433 (крім земель сільськогосподарських угідь) та 1,2 для сільськогосподарських угідь (рілля, перелоги, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження), 2016 – для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) – 1,0, для земель несільськогосподарського призначення – 1,06, 2017 рік– 1,0. Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася.
Інтернет-конференція заступника начальника Дніпропетровської митниці ДФС Ігоря Диби на тему «Митне оформлення транспортних засобів, ввезених на територію України»

Питання 1. Добрий день!
У мене таке питання: які документи потрібно подати для митного оформлення авто, ввезених в Україну з Литви, Польщі, Болгарії, Німеччини?
Відповідь. Вітаю!
Разом з митною декларацією (оформлюється митним брокером) на транспортний засіб, що декларується в режим імпорту (вільний обіг), подаються такі основні документи:
- реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб (як правило, це технічний паспорт);
- документи, що підтверджують право власності особи на транспортний засіб (як правило, це договір купівлі-продажу) або право ним розпоряджатися та декларувати (як правило, це доручення);
- рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару (можливо, це буде один і той же документ, що підтверджує право власності).
Питання 2. Добрий день!
Хочу запитати: в якому місці та в якій митниці я можу розмитнити транспортний засіб?
Відповідь. Добрий день!
Митне оформлення здійснюється – у будь-якій митниці України.
Адреси та реквізити конкретних місць оформлення у Дніпропетровській митниці ДФС:

Найменування митниці ДФСНайменування митного постаМісце знаходження підрозділу
Дніпропетровська митниця ДФСМитний пост
«Кривий Ріг»
(відділ митного оформлення № 2)
Дніпропетровська обл., Криворізький р-н., смт Радушне, Нікопольське шосе, 2а
Дніпропетровська митниця ДФСМитний пост «Лівобережний» м.Дніпро, вул.Новоселівська, 23
Дніпропетровська митниця ДФСМитний пост «Слобожанський»Дніпропетровська область, Дніпровський р-н., смт. Слобожанське, вул. Нижньодніпровська, 1-к.
Дніпропетровська митниця ДФСМитний пост «Аеропорт»
(відділ митного оформлення № 2)
м. Дніпро, Аеропорт, 42

Питання 3. Добрий день!
Мене цікавить питання: чи може скористатися знижкою протягом 90 днів людина, яка вже розмитнила таке авто?
Відповідь. Вітаю!
Ні, знижка протягом 90 днів (тобто, коефіцієнт 0,5 при сплаті акцизного податку) може бути застосована при оформленні громадянином лише одного легкового транспортного засобу.
Питання 4. Доброго дня!
Хочу запитати: чи необхідно приїхати на авто в зону митного контролю для його огляду?
Відповідь. Добрий день!
Митне оформлення здійснюється з обов’язковим пред'явленням авто, тобто:
- пред’явлення авто митниці є обов’язковим;
- рішення про проведення митного огляду приймає посадова особа митниці з урахуванням вимог законодавства;
- доставка транспортного засобу в зону митного контролю здійснюється декларантом після подання електронної митної декларації та отримання від органу доходів і зборів повідомлення, надісланого з використанням інформаційно-телекомунікаційної системи органів доходів і зборів, із зазначенням дати та часу пред’явлення транспортного засобу органу доходів і зборів.
Питання 5. Добрий день!
У мене питання: чи може людина сама звернутися на митницю та подати документи для імпорту авто, чи для цього потрібен спеціальний митний брокер. Якщо потрібен – де взяти перелік брокерських фірм, яка середня вартість брокерських послуг?
Відповідь. Доброго дня!
А) Теоретично громадянин може спробувати самостійно заповнити митну декларацію та подати необхідні документи (законодавством це не забороняється).
Існує інший варіант: звернутись до митного брокера – до кваліфікованого спеціаліста, оскільки законодавством передбачено, що транспортні засоби декларуються із заповненням митної декларації, порядок заповнення якої потребує спеціальних знань та відповідного програмного забезпечення. Крім того законодавством передбачено подання лише електронної митної декларації, а для цього потрібно отримати електронний ключ.
Б) Інформація про митних брокерів постійно оновлюється та розміщується на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у рубриці „Реєстри” (http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/).
В) Інформацію про вартість брокерських послуг можна дізнатись у митних брокерів (ДФС не контролює цю вартість).

До уваги платників єдиного податку!

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників єдиного податку, що Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до п. 291.5 та п. 291.5 1ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Так, не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп, зокрема, суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи – підприємці), які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин, а з 01.01.2019 сидру, пері (без додання спирту)) (оновлений п. п. 3 п. п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 ПКУ).
Крім цього, не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи, зокрема, суб’єкти господарювання, що провадять діяльність з виробництва підакцизних товарів, крім виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 – 2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції, а з 01.01.2019 вин виноградних, вин плодово-ягідних та/або напоїв медових, вироблених та розлитих у споживчу тару малими виробництвами виноробної продукції з виноматеріалів виключно власного виробництва (не придбаних), отриманих шляхом переробки плодів, ягід, винограду, меду власного виробництва, а також крім електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії (за умови, що дохід від реалізації такої енергії не перевищує 25 відсотків доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) такого суб'єкта господарювання) (оновлений п. 291.5¹.2 п. 291.5¹ ст. 291 ПКУ).

Новації 2019 року при сплаті земельного податку

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування – не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а з 01.01.2019 для лісових земель - не більше 0,1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
Відповідні зміни внесено до п. 274.1 ст. 274 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Деякі особливості справляння ПДВ постачальником електричної енергії

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» підрозділ 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доповнено новим п. 69, згідно з яким тимчасово, до 1 квітня 2019 року, податкові зобов’язання з податку на додану вартість, що виникли у постачальника електричної енергії на дату отримання від покупця попередньої оплати за електричну енергію, фактичне постачання якої здійснюватиметься новим постачальником електричної енергії, у тому числі постачальником універсальних послуг, підлягають коригуванню на дату перерахування постачальником електричної енергії грошових коштів, отриманих від покупця як попередня оплата, новому постачальнику електричної енергії на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеного та зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних у загальному порядку, визначеному ПКУ.

При переміщенні та/або зберіганні пального або спирту етилового з порушенням законодавства з 01.07.2019 – конфіскація!

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що у разі виявлення фактів переміщення та/або зберігання пального або спирту етилового з використанням транспортних засобів, що не зазначені в акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених на операції, при здійсненні яких переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий у таких транспортних засобах, або в заявках на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, або в митних деклараціях при переміщенні пального або спирту етилового митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом «а» пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України, а також фактів реалізації пального або спирту етилового з таких транспортних засобів відповідні контролюючі органи тимчасово (до винесення рішення суду) вилучають такі пальне або спирт етиловий та транспортні засоби з вільного обігу та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію).
У разі виявлення фактів зберігання або реалізації на митній території України пального або спирту етилового на акцизному складі, незареєстрованому в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, відповідні контролюючі органи тимчасово (до винесення рішення суду) вилучають з вільного обігу таке пальне або спирт етиловий, ємності та обладнання, що використовувалися для зберігання або реалізації такого пального або спирту етилового, та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію).
Норми визначені оновленим п. 228.3 ст. 228 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) відповідно до змін, внесених Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».
Виконання постанови суду про вилучення в дохід держави (конфіскацію) пального або спирту етилового, а також ємностей, обладнання та транспортних засобів, в яких таке пальне або спирт етиловий переміщувалося та/або зберігалося або з яких реалізовувалося, здійснюється відповідно до закону (оновлений п. 228.4 ст. 228 ПКУ).
Пункти 228.3 та 228.4 ст. 228 ПКУ набирають чинності 01.07.2019.

Надходження до місцевих бюджетів міста Дніпра зростають з кожним роком


Надходження до місцевих скарбниць Дніпропетровщини за 2018 рік склали 24 мільярди 194 мільйони гривень. Це на 3 мільярди 664 мільйони гривень більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.
«З початку втілення реформи децентралізації, протягом 2014-2018 років спостерігається стійка тенденція щорічного зростання сплати податків і зборів до місцевих бюджетів, у т.ч. до бюджетів обласного центра. Так, якщо за 2014 рік до місцевих бюджетів області надійшло 10 мільярдів 196 мільйонів гривень, з яких 3 мільярди 839 мільйонів гривень в скарбницю м.Дніпра, то у відповідному періоді 2018 року – 24 мільярди 194 мільйонів гривень, з яких в місцевий бюджет Дніпра - 10 мільярдів 895 мільйонів гривень . Це свідчить, що місцеві бюджети області отримали на 13 мільярдів 998 мільйонів гривень більше, ніж у 2014 році, з яких відповідно - 7 мільярдів 56 мільйонів гривень місто Дніпро», - відзначила очільник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.
Так, надходження до місцевих бюджетів міста Дніпра склали:
- за 2014 рік - 3 мільярди 839 мільйонів гривень, що складає 37,7 % від загальної суми обласних надходжень;
- за 2015 рік – 4 мільярди 915 мільйон гривень, що складає 41,2% від загальної суми обласних надходжень;
- за 2016 рік - 6 мільярдів 737 мільйонів гривень, що складає 41,5 % від загальної суми обласних надходжень;
- за 2017 рік - 9 мільярдів 77 мільйонів гривень, що складає 44,2 % від загальної суми обласних надходжень.
А вже у 2018 році надходження склали 10 мільярдів 895 мільйонів гривень, або 45,0 % від загальної суми обласних надходжень. До того ж, це на 20 %, або на 1 мільярд 818 мільйонів гривень більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.
Отже, сумлінне ставлення бізнес-спільноти до сплати податків сприяє зростанню платежів до місцевих бюджетів та соціально-економічного розвитку Дніпропетровського регіону.

Магістерські дипломні роботи захищали випускники профільного ВУЗу Дніпропетровщини у Головному управлінні фіскальної служби області

У стінах Головного управління ДФС у Дніпропетровській області відбувся захист магістерських дипломних робіт випускників п’ятого курсу факультету «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Університету митної справи та фінансів.
Робота зі студентами, перш за все, професійна орієнтація та підтримка творчої діяльності – постійна практика керівництва фіскальних органів Дніпропетровської області.
У проведенні захисту магістерських дипломних робіт прийняла участь заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна, яка на початку захисту робіт побажала випускникам не лише успішно захистити магістерські дипломи, але, перш за все знайти свій шлях для використання отриманих в університеті знань. За словами Ірини Сікіріної: «Незалежно від того, який напрямок роботи ви оберете - чи державну службу, чи бізнесові структури мені б хотілося, щоб випускники вашого ВНЗу завжди приносили максимальну користь на своєму робочому місті та отримували за свою працю гідну заробітну плату».
Більшість магістерських робіт стосувалося принципів державного оподаткування, що є важливим чинником в умовах постійного удосконалення податкової системи.
А від ГУ ДФС області - найщиріші побажання реалізації задумів та творчих планів!

Відбулася зустріч з представниками бізнесу
щодо легалізації заробітної плати та підвищення її рівня

У Головному управлінні ДФС у Дніпропетровській області, у рамках заходів, спрямованих на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення, які затверджені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року № 649-р, відбулася зустріч з представниками однієї з найбільших торгівельних мереж магазинів міста.
Під головуванням заступника начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірини Сікіріної у зустрічі прийняли участь перший заступник начальника Держпраці у Дніпропетровській області Ігор Осадчий, заступник начальника ГУ Пенсійного фонду України області Олена Щирба, а також начальники ГУ ДФС області – управління податків і зборів з фізичних осіб Владислав Воінов та юридичного управління Олег Басан.
Захід відкрила Ірина Сікіріна. Вона відмітила, що на теперішній час одним з пріоритетних напрямків роботи органів Державної фіскальної служби є сприяння легалізації трудових правовідносин у бізнес-середовищі та оптимізація процедури реєстрації трудових правовідносин з найманими працівниками.
Ігор Осадчий в ході зустрічі звернув увагу на необхідність координації роботи органів державної влади в питаннях проведення інформування платників та здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування незадекларованої праці.
Обговорювались питання неприпустимості допуску до роботи найманих працівників без належного оформлення з ними трудових відносин, нарахування заробітної плати та її відповідності до середньогалузевої.
Тож метою попередження роботодавців є своєчасне виконання трудового законодавства суб’єктами господарювання області, а не отримання встановлених законодавством штрафів.
Представники ГУ ДФС у Дніпропетровській області розглядають бесіди з роботодавцями, як профілактичні заходи, що дозволять своєчасно та у повному обсязі наповнювати коштами державний та місцеві бюджети. Головне – з дотриманням норм та вимог закону.


До уваги платників плати за землю!

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує про наступне.
ДФС України повідомила, що відповідно до вимог пунктів 289.2 та 289.3 ст. 289 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель та не пізніше 15 числа поточного року забезпечує інформування центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Листом від 04.01.2019 № 22-28-0.22-125/2-19 Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру (далі – Держгеокадастр) надано інформацію про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.
Додатково: Держгеокадастр поінформував, що наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16.11.2018 № 552 «Про затвердження технічної документації із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення» (далі – Наказ № 552) затверджено відповідну технічну документацію.
Наказ № 552 набрав чинності з 01 січня 2019 року.
Оскільки нормативна грошова оцінка земель є базою оподаткування земельним податком, застосовується для розрахунку річної суми орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, а також є базою оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи, її зміна впливає на розрахунок суми податкових зобов’язань на поточний рік.
Нагадуємо, що згідно з вимогами п. 286.2 ст. 286 ПКУ платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за відповідною формою.
Платники єдиного податку четвертої групи також самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за встановленою формою (п. п. 295.9.1 п.у 295.9 ст. 295 ПКУ).
Водночас зазначаємо, що для отримання більш детальної інформації щодо нормативної оцінки земельних ділянок необхідно звертатися до територіальних підрозділів Держгеокадастру за місцем розташування земельних ділянок.
Інформація розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням

http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/364121.html


Внесено зміни до Пояснень до УКТ ЗЕД

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що ДФС України наказом від 11.01.2019 № 20 «Про внесення змін до Пояснень до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності» (далі – Наказ № 20) внесла зміни до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі – УКТ ЗЕД).
Зміни внесено відповідно до ст. 68 Митного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 428 «Про затвердження Порядку ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».
З метою забезпечення однакового тлумачення та застосування УКТ ЗЕД змінами, внесеними Наказом № 20, скасовано Додаткові пояснення України до товарної позиції 2009 Пояснень до УКТ ЗЕД.
Наказ № 20 розміщено на офіційному на веб-порталі ДФС України за посиланням

http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/mitne-zakonodavstvo/nakazi/73135.html

До уваги платників акцизного податку – реалізаторів пального!
Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» у підрозділ 5 «Особливості застосування ставок акцизного податку та екологічного податку» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України додано новий п. 22, відповідно до якого платники акцизного податку (далі – податок) зобов’язані з 1 травня 2019 року до 1 червня 2019 року зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року.
Суб’єкти господарювання, які відповідатимуть визначенню платників податку з 1 липня 2019 року, зобов’язані до 1 липня 2019 року зареєструватися платниками податку та зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники акцизного податку будуть станом на 1 липня 2019 року.

Платники Дніпропетровщини задекларували за 2017 рік
доходів на суму понад три мільярда гривень

За підсумками кампанії декларування громадянами Дніпропетровської області та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, подано майже 47 тис. декларацій про майновий стан і доходи за 2017 рік, що на 434 декларації більше, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомила заступник начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна.
Загальна сума задекларованого громадянами доходу становить 3 млрд 321,9 млн грн, що на 484,4 млн грн більше, ніж минулого року.
Сума податку на доходи фізичних осіб, визначена громадянами до сплати у 2018 році, становить 101,4 млн гривень. Порівняно з аналогічним періодом минулого року вона збільшилась на 60,0 тис. гривень. Сума військового збору до сплати складає 13,9 млн гривень.
Податкову знижку задекларували 8887 громадян. Загальна сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, становить 15,7 мільйонів гривень.
Дохід понад 1,0 млн грн задекларували 260 громадян. Загальна сума задекларованого ними оподатковуваного доходу складає 1 млрд 483,5 млн гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб до сплати складає 37,5 млн гривень.

До уваги громадян, які декларують доходи!

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п. 179.1 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) зобов’язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) у випадках передбачених розділом ІV ПКУ.
Водночас, п. 179.2 ст. 179 ПКУ визначено, коли обов’язок щодо подання податкової Декларації вважається виконаним і податкова Декларація не подається.
Підпунктом 168.4.5 п. 168.4 ст. 168 ПКУ передбачено, що фізична особа, відповідальна згідно з вимогами розділу ІV ПКУ за нарахування та утримання ПДФО, сплачує (перераховує) ПДФО до відповідного бюджету.
З метою належного ведення оперативного обліку ПДФО (збору), ДФС наказом від 27.12.2018 № 873 «Про затвердження змін до наказу ДФС від 10.04.2015 № 267» введено в дію нові коди бюджетної класифікації:
► 11010501 – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не пілягають обов’язковому декларуванню»;
► 11011001 – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».
Отже, платники ПДФО – фізичні особи, які відповідно до розділу ІV ПКУ зобов’язані сплатити ПДФО, але звільнені від подання Декларації (при нотаріальному посвідченні договорів та/або при видачі свідоцтв про право на спадщину тощо) сплачують:
■ ПДФО по коду платежу «11010501» «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не пілягають обов’язковому декларуванню»;
■ військовий збір по коду платежу «11011000» «військовий збір».
У разі, якщо платник ПДФО – фізична особа зобов’язаний подати Декларацію, визначити та сплатити свої податкові зобов’язання, то у такому випадку платник ПДФО сплачує:
■ ПДФО по коду платежу «11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;
■ військовий збір по коду платежу «11011001» «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».
Крім того, слід зазначити, що ПДФО, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету згідно з Бюджетним кодексом України (далі – БКУ).
Абзацом 5 п. 2 ст. 64 БКУ, який набрав чинності з 01.01.2019, передбачено, що ПДФО, нарахований податковим агентом або фізичною особою, яка отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, з доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), сплачується таким податковим агентом або такою фізичною особою до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди (суборенди, емфітевзису).
Таким чином, у разі отримання особою – орендодавцем у 2019 році доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі – орендарю, яка не є податковим агентом (самозайнятою особою), орендодавець повинен сплатити (перерахувати) ПДФО до відповідного бюджету за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості).
При отриманні у 2018 році доходів від здавання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі – орендарю, яка не є податковим агентом (самозайнятою особою), орендодавець визначає свої податкові зобов’язання за результатами такого року у річній податковій Декларації та сплачує ПДФО з таких доходів за своєю податковою адресою.


Змінено Порядок державної реєстрації
юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Міністерством юстиції України наказом від 29.12.2018 № 4146/5 «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства юстиції України» (далі – Наказ № 4146/5) внесено зміни, зокрема, до Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, затвердженому наказом Міністерства юстиції України від 09.02.2016 № 359/5, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 09.02.2016 № 200/28330 (далі – Порядок), а саме: уточнено особливості проведення державної реєстрації за заявами в електронній формі.
Так, в оновленому Порядку визначено, якщо під час розгляду заяви та документів для державної реєстрації державним реєстратором встановлено наявність зареєстрованих у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) інших пакетів документів для державної реєстрації щодо цього самого суб’єкта, наступний пакет документів розглядається після проведення державної реєстрації чи відмови в такій реєстрації на підставі заяви та документів, зареєстрованих в Єдиному державному реєстрі раніше.
Також Порядком визначено, що документи, які містять більше однієї сторінки, скануються в один файл. У разі перевищення допустимого для завантаження файла розміру такий файл розділяється на декілька файлів. Електронні копії документів мають бути придатні для сприйняття їх змісту.
Крім того, Наказом № 4146/5 уточнено, що заява формується заявником в електронній формі з обов’язковим долученням до неї оригіналів електронних документів для державної реєстрації.
Слід зауважити, що заява та документи для державної реєстрації в електронній формі мають відповідати вимогам, встановленим Законами України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» із змінами та доповненнями та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги».
Плата за надання адміністративних послуг здійснюватиметься на порталі електронних сервісів з використанням платіжних систем через мережу Інтернет.
Наказ № 4146/5 розміщено на офіційному сайті Міністерства юстиції України за посиланням

https://minjust.gov.ua/n/22580


Платникам ПДВ необхідно здійснити річний перерахунок за 2018 рік

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників ПДВ, що у разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні, платник ПДВ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) ПДВ під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях (п. 199.1 ст. 199 ПКУ).
Пунктом 199.4 ст. 199 ПКУ встановлено, що платник ПДВ за підсумками календарного року здійснює перерахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій.
Частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум ПДВ) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування сум ПДВ) за цей же попередній календарний рік. Визначена у процентах величина застосовується протягом поточного календарного року (п. 199.2 ст. 199 ПКУ).
Відповідно до п. 199.5 ст. 199 ПКУ частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, визначена з урахуванням норм пп. 199.2 – 199.4 ст. 199 ПКУ, застосовується для проведення коригування сум податкових зобов’язань, зазначених у п. 199.1 ст. 199 ПКУ.
Результати перерахунку сум податкових зобов’язань відображаються у податковій декларації за останній податковий період року. У разі зняття з обліку платника ПДВ, у тому числі за рішенням суду, коригування відображається платником ПДВ у податковій декларації останнього податкового періоду, коли відбулося зняття з обліку.
Отже, платникам ПДВ за підсумками 2018 року необхідно здійснити перерахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій.

Відрядження 2019 року: неоподатковувана сума добових
для відряджень у межах території України складає 417,3 гривень

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що до оподатковуваного податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) доходу платника податків – фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем не включаються витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв’язку з таким відрядженням у межах території України, але не більш як 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження, а для відряджень за кордон – не вище 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим Національним банком України, в розрахунку за кожен такий день (п.п. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу України).
Відповідно до ст 8 Закону України від 23 листопада 2018 року № 2629-VIII «Про Державний бюджет України на 2019 рік» мінімальна заробітна плата з 01 січня 2019 року становить 4 173 гривні.
Тобто, у 2019 році неоподатковувана ПДФО сума добових для відряджень у межах території України не підтверджена документально складає 417,3 гривень.
Водночас, сума збільшення розміру добових витрат на відрядження понад встановлені норми включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО та, відповідно, відображається в податковому розрахунку за ф. № 1ДФ як додаткове благо.


З початку 2019 року стартувала кампанія декларування
громадянами доходів, одержаних у минулому році

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує про наступне.
Декларувати свої доходи – це конституційний обов’язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України).
Відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ) громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) розподіляються на дві категорії: особи, які зобов’язані подати річну декларацію та особи, які мають право подати декларацію.
Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):
- особисто або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.
Звертаємо увагу, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі, – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.
При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.
Звертаємо увагу, у 2018 році до ПКУ внесені зміни, якими розширено коло платників, які зобов’язані та/або мають право подати декларацію.
Так, зобов’язані включити до річної податкової декларації та самостійно сплатити установлені ПКУ податки та збори отримувачі винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов цивільно-правового договору у разі, якщо такі доходи отримані від фізичних осіб - платників єдиного податку четвертої групи (п.п. 164.2.2 п. 164.2 ст. 164 ПКУ).
Протягом 2019 року мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки громадяни, які понесли витрати:
на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення (п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, у разі якщо такий платник має статус внутрішньо переміщеної особи та за умови дотримання вимог, встановлених Кодексом (п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ).
Інформація розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням

http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/informatsiyni-povidomlennya/362700.html


За нелегальних працівників до роботодавця
у 2019 році застосовуються підвищені штрафи

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що роботодавець до початку роботи найманого робітника зобов’язаний повідомити органи ДФС про прийняття працівника на роботу.
Повідомлення про прийняття працівника на роботу (далі – Повідомлення) складають при укладанні безстрокового трудового договору, строкового трудового договору (на визначений строк, установлений за погодженням сторін; на час виконання певної роботи, з сезонними або тимчасовими працівниками), контракту.
Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.
Інформація, що міститься у Повідомленні, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України від від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями.
Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу визначено постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 (далі – Постанова № 413).
Повідомлення у разі заключення цивільно-правововлго договору не складається, тому що при цьому не укладається трудовий договір та, відповідно, відсутні трудові відносини.
Слід зазначити, що штрафи за порушення законодавства про працю у 2019 році підвищено. Це пов’язано із прийняттям Закону України від 23 листопада 2018 року № 2629-VІІ «Про Державний бюджет України на 2019 рік». Цим законом підвищено мінімальну зарплату в 2019 році – 4 173 грн, від якої і залежать розміри штрафів за порушення трудового законодавства.
Так, за фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору, оформлення його не на повну ставку у разі фактичного виконання роботи цілий день або за виплату заробітної плати в «конверті» згідно з ст. 265 Кодексу законів про працю від 10 грудня 1971 року № 322-VIII із змінами та доповненнями працедавці у 2019 році сплатять 125 190 гривень (тридцятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення).
Крім цього, ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення України від 07 грудня 1984 року № 8073-X із змінами та доповненнями передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8 500 грн до 17 000 грн за фактичний допуск працівника без трудового договору.

Фізичні особи – підприємці з 2019 року зможуть нараховувати ЄСВ
за ставкою 8,41 % для осіб з інвалідністю

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
На фізичних осіб – підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи з інвалідністю, поширено ставку ЄСВ у розмірі 8,41 % визначеної бази нарахування ЄСВ для працюючих осіб з інвалідністю.
Зазначена норма передбачена новою редакцією ч. 13 ст. 8 Закону Украни від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями.
Відповідні нововведення внесені Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» та наберуть чинності з 01.01.2019.


До уваги платників ЄСВ: вчасно
перераховуйте єдиний внесок

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що відповідно до п.п. 1 частини другої ст. 6 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄСВ.
У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники ЄСВ зобов’язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених ст. 25 Закону № 2464.
Частиною тринадцятою ст. 9 Закону № 2464 передбачено, що суми помилково сплаченого ЄСВ зараховуються в рахунок майбутніх платежів ЄСВ або повертаються платникам у порядку і строки, визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.


Зобов’язання із сплати ЄСВ
мають пріоритет майже перед усіма іншими зобов’язаннями

Кам’янське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що частиною 12 ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) визначено, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
За наявності у платника ЄСВ одночасно із зобов’язаннями із сплати ЄСВ зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання із сплати ЄСВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).
Відповідно до частини 11 ст. 9 Закону № 2464 у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом № 2464, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Альтернатива діючим РРО

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що система e-Receipt – «Електронний чек», яка реалізується у рамках пілотного проекту Державної фіскальної служби України, має на меті здійснення позитивних змін у ланці «підприємець – споживач».
Запроваджена новація полягає у альтернативному технологічному рішенні у сфері реєстрації розрахункових операцій в галузі торгівлі, а саме – без застосування традиційних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО).
Звертаємо увагу, що система e-Receipt може бути встановлена на будь-який пристрій: персональний комп’ютер, планшет, смартфон – вона доступна та безкоштовна, при цьому вона може бути інтегрована з іншими системами Державної фіскальної служби України та бухгалтерськими программами, тобто у практику впроваджується електронний додаток, зокрема, до смартфона, який і буде виконувати функцію РРО.
Система має найвищий ступінь захисту і спроможна працювати 24 години на добу та 7 днів на тиждень. Застосування цієї моделі позбавляє необхідності придбавати традиційний РРО та друкувати паперові чеки.
Громадяни зможуть перевірити фіскальний чек у відкритій частині «Електронного кабінету».
Система «Електронний чек» – зручна та економна для підприємців, вона дозволить підвищити ефективність контролю за розрахунковими операціями та оперативно виявляти факти порушень при здійсненні таких операцій, а це зменшить обсяги тіньового обігу товарів, перш за все підакцизної групи.

Пілотний проект ДФС України «Електронний чек» в дії

Кам’янське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу плаників, що триває пілотний проект електронної системи – «Електронний чек»(e-Receipt), запроваджений Державною фіскальною службою України.
Завдання новітньої моделі полягає у впровадженні альтернативного технологічного рішення для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі без застосування традиційних реєстраторів розрахункових операцій (касові апарати).
Слід зазначити, що програма «Електронний чек» має низку суттєвих переваг, зокрема:
· систему можна встановити на будь-який пристрій – персональний комп’ютер, планшет чи смартфон;
· вона доступна, безкоштовна та може бути інтегрована з іншими системами ДФС і бухгалтерськими програмами;
· має найвищий ступінь захисту й працює 24 години на добу та 7 днів на тиждень.
Водночас, застосування такої моделі на практиці позбавляє необхідності встановлювати традиційний касовий апарат і відповідно друкувати паперові чеки. Фіскальний чек громадяни зможуть перевірити у відкритій частині Електронного кабінету, розміщеного на офіційному веб-порталі ДФС України. Це дає змогу покупцю (у разі необхідності) захисти свої права як споживача: скористатися електронним чеком та пред’явити його.

Важливо для платників податків і зборів!

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що з 02.07.2018 нові рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів відкрито на балансі центрального апарату Державної казначейської служби України (далі – Казначейство) (МФО 899998).
Отже, для забезпечення повноти та своєчасності розрахунків з бюджетами при заповненні розрахункових документів на сплату податків, зборів та митних платежів необхідно зазначати реквізити нових бюджетних рахунків, відкритих з 02.07.2018 на балансі центрального апарату Державної казначейської служби України (МФО 899998).
У той же час, згідно з інформацією Казначейства окремими платниками продовжують сплачуватися податки і збори, контроль за справлянням яких покладено на органи ДФС, на старі бюджетні рахунки, які були відкриті на балансі обласних апаратів Казначейства (з МФО, відмінним від МФО 899998).
Наголошуємо, що такі кошти не зараховуються до бюджетів, а повертаються платникам, як нез’ясовані надходження.
З метою забезпечення повноти надходжень бюджетних платежів, упередження виникнення у платників податків податкового боргу та недопущення втрат бюджетів платникам необхідно звернути увагу на правильність заповнення реквізитів нових бюджетних рахунків у розрахункових документах на сплату податків і зборів.
Інформація про реквізити нових бюджетних рахунків розміщена на веб-порталі ДФС України в рубриці «Бюджетні рахунки» (http://sts.gov.ua/byudjetni-rahunki ), на веб-сторінках Казначейства та Головних управлінь Казначейства в областях і м. Києві.

Платникам податків про правильність заповнення
реквізитів нових бюджетних рахунків

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує.
ДФС України на головній сторінці офіційного веб-порталу за посиланням http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/360362.html повідомила наступне.
У зв’язку із запровадженням Державною казначейською службою України (далі – Казначейство) централізованої моделі виконання дохідної частини бюджетів з 02.07.2018 рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів відкрито на балансі центрального апарату Казначейства (МФО 899998).
Таким чином, починаючи з 02.07.2018, змінились реквізити бюджетних рахунків для сплати податків, зборів та митних платежів.
Платникам податків для забезпечення повноти та своєчасності розрахунків з бюджетами при заповненні розрахункових документів на сплату податків, зборів та митних платежів необхідно зазначати реквізити нових бюджетних рахунків, відкритих з 02.07.2018 на балансі центрального апарату Казначейства (МФО 899998).
В той же час, згідно з інформацією Казначейства окремими платниками продовжують сплачуватися податки і збори, контроль за справлянням яких покладено на органи ДФС, на старі бюджетні рахунки, які були відкриті на балансі обласних апаратів Казначейства (з МФО, відмінним від МФО 899998). Такі кошти не зараховуються до бюджетів, а повертаються платникам, як нез’ясовані надходження.
З метою забезпечення повноти надходжень бюджетних платежів, упередження виникнення у платників податків податкового боргу та недопущення втрат бюджетів платникам необхідно звернути увагу на правильність заповнення реквізитів нових бюджетних рахунків у розрахункових документах на сплату податків і зборів.
Інформація про реквізити нових бюджетних рахунків розміщена на веб-порталі ДФС України в рубриці «Бюджетні рахунки» (http://sts.gov.ua/byudjetni-rahunki ), на веб-сторінках Казначейства та Головних управлінь Казначейства в областях і м. Києві.

Про сплату податків на старі бюджетні рахунки

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що платниками продовжують сплачуватися податки і збори, контроль за справлянням яких покладено на органи ДФС, на старі бюджетні рахунки, які були відкриті до 11.09.2018. Такі кошти не зараховуються до бюджетів, а повертаються платникам, як нез’ясовані надходження.
З метою забезпечення повноти надходжень бюджетних платежів, упередження виникнення у платників податків податкового боргу та недопущення втрат бюджетів додатково звертаємо увагу платників про перевідкриття з 11.09.2018 рахунків на балансі центрального апарату Казначейства (МФО 899998) та правильно заповнювати реквізити нових бюджетних рахунків у розрахункових документах на сплату податків і зборів.


Заповнення реквізитів «Призначення платежу»
та «Отримувач» платіжного доручення на сплату ЄСВ

Кам’янське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що вимоги щодо заповнення платіжних документів на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) визначені Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року № 666 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 666).
Так, відповідно до п. 5 Порядку № 666 при сплаті ЄСВ поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:
· у полі № 1 – зазначається службовий код («*»);
· у полі № 2 – друкується розділовий знак «;» та код виду сплати («101» – Сплата суми єдиного внеску);
· у полі № 3 – друкується розділовий знак «;» та код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;
· у полі № 4 – друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу;
· у полі № 5 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;
· у полі № 6 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;
· у полі № 7 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється.
Відповідно до п. 15 додатка 7 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 (далі – Інструкція № 22), при заповненні реквізита «Отримувач»:
■ зазначаються найменування отримувача, що відповідає найменуванню отримувача, яке заявлене в банку отримувача у картці із зразками підписів, або його скорочене найменування, яке відповідає зареєстрованому в установчих документах;
зазначається прізвище, ім’я, по батькові отримувача, що відповідає прізвищу, імені, по батькові отримувача, яке заявлене в банку отримувача у картці із зразками підписів;
під час сплати платежів до бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації.
Зазначений Інструкцією № 22 порядок розповсюджується і на платників ЄСВ.
При цьому, відповідно до частини шостої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями для зарахування ЄСВ в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному органу доходів і зборів.
Оскільки ЄСВ не належить до доходів бюджету, то код бюджетної класифікації не вказується, а у полі «Отримувач» платіжного доручення зазначаються найменування органу ДФС та його код за ЄДРПОУ.

При заповненні платіжних документів необхідно
дотримуватись вимог Порядку №666

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує платникам, що необхідно чітко дотримуватись правильності заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжних документів з використанням кодів видів сплати відповідно до наказу Мінфіну від 24.07.2015 №666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» (із змінами)
У разі перерахування коштів в рахунок погашення боргу з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), при заповненні призначення платежу у полі №2 друкується код виду сплати «140», який символізує «Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску».
Так, наприклад, при сплаті заборгованості з ЄСВ поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином :
1 – службовий код («*»);
2 – код виду сплати («140» – надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску);
3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;
4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;
5 – не заповнюється;
6 – не заповнюється;
7 – не заповнюється.
Слід зауважити, що пробіли між розділовим знаком «;» та інформацією, яка зазначається у кожному полі, не ставляться.


Протидія корупції в органах ДФС України

Одним із важливих аспектів сучасної державної правової політики в Україні є реформування системи запобігання і протидії корупції. Досягнення успіху у цьому процесі є передумовою для формування у суспільстві довіри до влади, зростання економічного потенціалу держави, покращення добробуту громадян України.
Корупція – багатоаспектне соціально – економічне, політичне, правове та морально-етичне явище, яке складається з цілого комплексу протиправних дій і неетичних вчинків та завдає істотної шкоди нормальному функціонуванню моральних та правових відносин у суспільстві й державі.
Удосконалення антикорупційного законодавства України, утворення нових антикорупційних інституцій зумовило останнім часом докорінні зміни національної системи запобігання та протидії корупції.
Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні визначені Законом України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 за № 1700-VII, що набув чинності 24 квітня 2015 року (далі – Закон). Закон покликаний сприяти запобіганню корупції через застосування превентивних антикорупційних механізмів, виявленню корупційних правопорушень та усунення їх наслідків.
Відповідно до статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, уповноважені на виконання функцій держави, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Окремо необхідно зазначити, що у Кримінальному кодексі України визначено також відповідальність за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі (стаття 369). Тобто особа, яка пропонує, надає, обіцяє неправомірну вигоду, також несе кримінальну відповідальність.
Запобігання проявам корупції є одним з найвідповідальніших напрямів в діяльності органів Державної фіскальної служби України, а запорука успіху у боротьбі з корупцією - це прозорість та відкритість.
Кам’янське управління нагадує, що сервіс «Пульс», який покликаний подолати корупцію в лавах відомства, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами. Залишити інформацію щодо неправомірних дій та бездіяльності працівників органів ДФС та інших питань можна зателефонувавши до Контакт-центру ДФС за номером 0800-501-007 та обравши відповідний напрямок у меню інтерактивного голосового автовідповідача (4 – для залишення інформації на сервіс «Пульс»).

На митному посту Ягодин упереджено намір громадянина ввезти на територію України без сплати митних платежів товару на 1,8 млн грн
Волинянин, який повертався з Польщі через пункт пропуску Ягодин, намагався ввезти на митну територію України без сплати митних платежів 600 упаковок багатошарових цирконієвих дисків. Посадові особи управління протидії митним правопорушенням виявили їх серед іншого краму, який громадянин офіційно задекларував під час в’їзду «червоним» коридором.
Такий товар використовують стоматологи-техніки для виготовлення високо естетичних анатомічних коронок і мостів, відтак він – високоліквідний та високовартісний. Загальна оцінка партії дисків, що містилась у 13 картонних ящиках, – 1,83 млн гривень.
Нині диски тимчасово вилучені на склад митниці – до остаточного рішення суду. Санкція статті 472 Митного Кодексу України за ці дії порушника передбачає відповідальність у вигляді накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару з його конфіскацією.
Через пункт пропуску «Бориспіль» намагалися незаконно вивезти до Йорданії 1600 живих птахів – щигликів
Працівниками Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС у співпраці зі співробітниками ГУ БКОЗ СБ України зафіксовано спробу вивезення за межі митної території України авіатранспортом живих птахів за підробленими документами.
До одного з підрозділів митного поста «Аеропорт «Бориспіль»» звернувся для розміщення вантажу «живі птахи – щиглі» на склад тимчасового зберігання та для подальшого його митного оформлення громадянин Лівану. До митного контролю іноземець, зокрема, подав Довідку на бланку одного з громадських об’єднань, яке опікується охороною птахів та дрібних хатніх тварин, відповідно до якої загальна вартість птахів становить – 80 тис. грн.
Митники вирішили ретельно перевірити супровідні документи на вантаж і не помилилися. Згідно з відповіддю зазначеного громадського об’єднання, воно не є організацією, що вирощує, розводить, чи продає будь-яких птахів. Статутом діяльності об’єднання передбачено винятково реєстрація птахів, які були виведені в неволі членами організації (заводчиками або розплідниками) за їх заявами. Крім того, у відповіді йшлося, що вказаний громадянин Лівану дійсно є членом даного об’єднання. Разом з тим зазначалося, що процедура отримання дозволу на вивезення живих птахів за межі митної території України Статутом об’єднання не передбачена.
Будь-яких додаткових документів на закупівлю живих декоративних птахів іноземець не надав.
Враховуючи наведене, громадянин Лівану вчинив дії, спрямовані на переміщення товару «птахи живі – щигли» у кількості 1600 шт. через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів, а саме Довідки на бланку підприємства громадської організації.
Складено протокол про порушення митних правил за ст. 483 Митного кодексу України. Птахів вилучено до винесення судом рішення у справі.
Птахи передані до одного з профільних обласних закладів на відповідальне зберігання (до кінноспортивного комплексу "Магнат").
Довідково: відповідно до ч. 1 ст. 53 Закону України «Про тваринний світ» ввезення в Україну і вивезення за її межі об’єктів тваринного світу, крім генетично модифікованих, здійснюються за правилами, встановленими законодавством України, у тому числі міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
У відповідності до Закону України від 29.10.1996 Україна приєдналась до Конвенції 1979 року про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі.
Згідно зі ст. 6 Конвенції кожна Договірна Сторона вживає відповідних і необхідних законодавчих та адміністративних заходів для забезпечення особливої охорони видів фауни, зазначених у додатку ІІ. Стосовно цих видів, зокрема, відповідно до п. а) всі форми навмисного вилову, утримання та навмисного знищення, та відповідно до п. е) володіння цими тваринами або внутрішня торгівля ними, живими чи мертвими, включаючи чучела тварин і будь-яку частину чи похідні від них, які можна легко розпізнати, якщо це сприяє ефективному виконанню положень цієї статті.
Одеські митники упередили незаконне переміщення 3210 пачок стіків HEETS для IQOS
Співробітники управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії, а також митного поста «Чорноморський» Одеської митниці ДФС попередили намір переміщення 3210 пачок стіків HEETS для IQOS.
Стіки виявлено під час митного-прикордонного контролю при завантаженні на пором у Чорноморську трьох автівок турецької реєстрації, на яких переміщувалися комбайни.
Вантаж надійшов з Польщі та прямував транзитом через територію України до Туреччини.
На допомогу митникам вкотре прийшов один з найкращих чотирилапих пошуковців – пес Меджик. Саме після його «спрацювання», у ході поглибленого митного огляду в технічних порожнинах комбайнів виявлено стіки HEETS з марками акцизного податку України.
За результатами проведення огляду у трьох вантажівках із восьми, в яких переміщувалися комбайни, було виявлено приховані від митного контролю стіки, а саме: у першій – 1270 пачок, у другій – 940 пачок та у третій - 1000 пачок.
Наразі тривають відповідні процесуальні дії щодо фіксації факту виявленого митного правопорушення.
Слід зазначити, що кінологічні команди митниці досить результативно стартували у 2019 році: кілька днів тому в Одеському аеропорту службові собаки виявили приховані наркотичні речовини у двох громадян, які прибули з рейсами з Дубаї та Мінська.
Сумські митники виявили 97 банок лососевої ікри, прихованої в автівці
На митному посту Бачівськ працівники Сумської митниці ДФС затримали велику партію лососевої ікри. Товар виявлено в автомобілі громадянина Молдови, який їхав до України з Російської Федерації.
Для в’їзду в Україну громадянин обрав смугу спрощеного митного контролю «зелений коридор», чим засвідчив, що не ввозить в країну товар, що підлягає оподаткуванню.
Однак, під час проведення митного контролю митники виявили 97 банок лососевої ікри, кожна вагою 500 грам. Ікру знайшли під сидіннями, в багажнику, в ніші для запасного колеса, в сумках з особистими речами, під обшивкою автомобіля, що ускладнювало виявлення предмету правопорушення.
За фактом правопорушення митниками складено протокол згідно зі статтею 483 Митного кодексу України.


Кам’янське управління
ГУ ДФС у Дніпропетровській області
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор