Царичанський район
www.tsarich-rn.dp.gov.ua


Надходження платежів до загального фонду держбюджету зросли на 64,9 млрд гривень

У січні-вересні 2018 року до загального фонду державного бюджету надійшло (сальдо) 525,9 млрд грн платежів, що контролюються ДФС. Це на 14%, або на 64,9 млрд грн більше, ніж у відповідному періоді минулого року.
До загального фонду держбюджету з початку 2018 року надійшло 285,8 млрд грн податкових платежів, що на 16%, або на 39,5 млрд грн перевищує минулорічний показник.
Надходження митних платежів у січні-вересні до загального фонду держбюджету склали 240 млрд грн та перевищили минулорічні показники на 12 %, або на 25,3 млрд грн.
У вересні цього року до загального фонду держбюджету надійшло (сальдо) 55,3 млрд грн. Це на 11%, або на 5,5 млрд грн перевищує надходження вересня минулого року.
Надходження податкових платежів до загального фонду держбюджету у вересні склали 24,8 млрд грн та перевищили минулорічний показник на 4%, або на 1 млрд грн.
До загального фонду держбюджету у вересні надійшло 30,5 млрд грн митних платежів, що на 17%, або на 4,4 млрд грн перевищує минулорічний показник.

З 1 жовтня Україна та Угорщина запровадили інформаційний обмін у митній сфері
З 1 жовтня почав діяти Протокол між митними органами ДФС та Національною податковою та митною адміністрацією Угорської Республіки про співробітництво у сфері обміну інформацією за допомогою електронної пошти про транспортні засоби, що переміщуються через українсько-угорський державний кордон.
Сторони вже здійснили тестове випробування нової системи та готові до інформаційного обміну.
Для обміну використовуватиметься інформація з журналу пункту пропуску. Перевагою системи є те, що використовуватиметься звичайна електрона пошта з повним захистом повідомлень.
Запровадження системи з інформаційного обміну між митними органами України та Угорщини обговорили представники ДФС та угорські колеги під час зустрічі, яка відбулася сьогодні у пункті пропуску "Чоп - Захонь" (Угорщина). Обидві сторони вже обмінялися першими пакетами даних. Система інформаційного обміну дозволить створити профілі ризиків, які нададуть можливість порівнювати інформацію про товари і транспортні засоби, які виїхали з Угорщини і які в‘їжджають в Україну, за такими показниками як кількість та номенклатура товарів.
За словами представників ДФС, система надасть можливість прискорити процес митного контролю у пунктах пропуску та відслідковувати несумлінних суб’єктів ЗЕД.
Варто відзначити, що це другий проект України по обміну інформацією з країнами-членами ЄС. Перший діє з Польщею на пункті пропуску «Рава-Руська-Гребінне» і митниця ДФС отримує електронною поштою дані щодо транспортних засобів, дати та часу їх оформлення, наявності або відсутності вантажу.
На сьогодні у рамках міжнародних договорів митниці ДФС мають можливість отримувати від угорської митної адміністрації інформацію у ході проведення перевірок законності зовнішньоекономічних операцій та в рамках розслідування справ про порушення митних правил.
Крім того, здійснюються заходи із запобігання, виявлення та розслідування порушень митного законодавства, планування відповідних заходів щодо протидії контрабанді.
Загалом у 2018 році на українсько-угорському кордоні виявлено 2,4 тис. порушень митного законодавства на суму 38,3 млн грн, або близько 1,2 млн євро, при цьому вилучено товарів на суму майже 1 млн. євро. З незаконного обігу вилучено промислових товарів майже на 20 млн грн (0,6 млн євро).
Серед вилучених продовольчих товарів понад 80% складають тютюнові вироби, яких з початку року вилучено понад 1 млн шт. цигарок.
Одним із основних інструментів співпраці у напрямі попередження та виявлення порушень митного законодавства залишається обмін інформацією за запитами про надання адміністративної допомоги у проведенні перевірок та розслідувань.
За 8 місяців 2018 року ДФС у рамках протидії митним правопорушенням до митної адміністрації Угорської Республіки направлено 39 запитів про надання допомоги у проведенні перевірки дотримання законодавства при переміщенні товарів. За результатами 28 отриманих відповідей порушено 10 справ про порушення митних правил на суму майже 6 млн грн (0, 2 млн євро).
Враховуючи обсяги товаропотоку на українсько-румунському кордоні, учасники зустрічі наголошували на необхідності виходу на більш ефективний обмін інформацією, особливо правоохоронного характеру, який дозволить проводити перевірки і розслідування не постфактум, а дасть змогу попередити правопорушення.
Представники української делегації також наголошували на важливості оперативного контакту з представниками митних органів Угорщини щодо обміну інформацією про значні затримання наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.
Під час зустрічі представники ДФС запропонували угорським колегам проведення спільних двосторонніх митних операцій по контролю за переміщенням високоліквідних товарів, а також тютюнових виробів. Наприклад, серед предметів контролю можуть бути транспортні засоби, які переміщують подрібнені партії товару, що попередньо переміщувалися по митних деклараціях, або переміщення транспортних засобів без вантажу.
Сторони також обговорили можливості запровадження спільного контролю в пунктах пропуску на українсько-угорському кордоні. Зокрема, наголошувалося на важливості відкриття спільного пункту пропуску «Надьгодош – Велика Паладь» з розміщенням тимчасової інфраструктури на Угорській стороні.
Довідково:
Зовнішня торгівля між Україною та Угорщиною у січні-серпні 2018 року має тенденцію до зростання за рахунок збільшення імпорту та експорту. Обсяг товарообігу з Угорщиною займає 9 місце серед 218 країн-торговельних партнерів.
Питома вага обсягу зовнішньої торгівлі між Україною та Угорщиною у поточному році складає 4% загального товарообігу України, який у 2018 році становить 66,5 млрд дол. США.
У зв’язку з проведенням робіт зі встановлення сканерів у деяких пунктах пропуску можливі тимчасові незручності та обмеження у русі
У зв’язку з проведенням робіт зі встановлення скануючих систем стаціонарного типу та вагових комплексів поосьового зважування автотранспортних засобів у русі у пунктах пропуску можливі тимчасові незручності.
Зокрема, будівельні роботи з облаштування комплексних скануючих систем стаціонарного типу для огляду вантажних транспортних засобів та контейнерів і вагових комплексів розпочато у таких міжнародних пунктах пропуску для автомобільного сполучення:
- «Ягодин» Волинської митниці ДФС (з 03.09.2018);
- «Ужгород» та «Чоп» Закарпатської митниці ДФС (27.09.2018 – 20.12.2018);
- «Краківець» (з 14.09.2018) та «Рава-Руська» (з 17.09.2018) Львівської митниці ДФС;
- «Порубне» Чернівецької митниці ДФС (не заважатиме руху);
- «Бачівськ» Сумської митниці ДФС (з 17.09.2018)
Встановлення сучасних технічних засобів митного контролю у пунктах пропуску дозволить підвищити ефективність заходів з боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, скоротити час здійснення митних процедур, а також зменшити вплив людського фактору при проведенні митного контролю.
Основні акценти діалогу Олександра Власова з представниками європейського бізнесу
Актуальні питання діяльності ДФС, перспективи розвитку служби та окремі аспекти взаємодії контролюючих органів та бізнесу обговорили під час зустрічі в.о. Голови ДФС Олександр Власов і керівники структурних підрозділів ДФС з представниками Європейської Бізнес Асоціації.
В.о. Голови ДФС Олександр Власов:

Про E-Receipt

В Електронному кабінеті запущена тестова версія системи E-Receipt – електронного чеку. Це реальна можливість нарешті вивести значну частину економіки з тіні: проаналізувати обсяги ввезених на митну територію України товарів та об’єми їх фактичної реалізації, тобто замкнути весь ланцюг проходження товарів – від кордону до споживача. У подальшому ми плануємо реалізувати всі попередні напрацювання з розвитку електронних сервісів.

Про удосконалення адміністрування податків

Основне завдання фіскальної служби в процесі удосконалення адміністрування податків – мінімізація контактів контролюючих органів з бізнесом. Реалізація цього завдання у митному напрямі – це «єдине вікно». Вже 85% всіх митних декларацій реєструються у «єдиному вікні». У податковому напрямі – запровадження електронного аудиту, тобто автоматизованої системи відбору ризикових платників, подальший розвиток Е-чека, запуск електронної акцизної марки. Ми робимо акцент на впровадженні нових електронних сервісів для платників, адже за рахунок тиску та перевірок неможливо розбудувати країну. Чим менше буде контакту бізнесу з контролюючим органом, тим краще і простіше буде всім. Наразі у мене є чіткий посил до всіх регіональних підрозділів фіскальної служби – «білому» бізнесу повинно бути комфортно, жодного тиску бути не повинно.

Про запровадження електронної акцизної марки

Вже створена робоча група з поліграфкомбінатом «Україна» та до кінця цього року буде вироблений механізм функціонування електронної акцизної марки, який буде запроваджений з наступного року. Для білого бізнесу, який імпортує товар, це, як і фіскалізація розрахункових операцій, буде вагомим кроком у напрямі захисту його інтересів та створення рівних конкурентних умов на ринку.

Про відшкодування «старих» боргів з ПДВ

Наразі ми маємо 4,7 млрд грн «старих» боргів з відшкодування. Суми, які на сьогодні узгоджені, становлять 1,4 млрд грн, але по 480 млн грн є заперечення правоохоронних органів. Тобто фактично ми готові повернути 900 млн грн. Коли буде запущений механізм Тимчасового реєстру, цей обсяг буде повернутий.

Про детінізацію ринку праці та перевірку будівельних компаній

Сьогодні у ДФС розробляється план спільних перевірок з Державною службою України з питань праці. Проведення таких перевірок передбачається у всіх регіонах України при співпраці з органами місцевого самоврядування.
Будівельна галузь одна з найпроблемніших на сьогодні в контексті сплати податків до бюджетів та дотримання законодавства про працю. Для кожного регіону розробляється комплекс заходів. За попередніми даними ДФС, тільки серед підприємств будівельної галузі з обсягами постачання товарів і послуг, які перевищують 10 млн грн, майже 800 підприємств виплачують зарплату на рівні або менше мінімального рівня.
Ми порахували, що по деяким компаніям працюючих людей вистачить на забезпечення 25% будівництва одного об’єкта, а у них таких об’єктів 10, наприклад. Тому ДФС аналізуватиме інформацію щодо основних забудовників в усіх регіонах країни, зокрема, визначатиме їх активність, об’єкти, рівень заробітної плати та його відповідність середньому по галузі.
За результатами такого аналізу будуть перевірятися суб’єкти господарювання, які мають ризики несплати податків. До перевірок будуть відбиратися не тільки забудовники, а й суб’єкти господарювання, які безпосередньо здійснюють реалізацію збудованої нерухомості та які приймають оплату і надають послуги щодо будівництва.
В.о. директора Департаменту адміністрування митних платежів ДФС Сергій Тупальський:

Про Єдиний казначейський рахунок для сплати митних платежів

На сьогодні з боку ДФС та Міністерства фінансів України вжито всіх необхідних заходів для запровадження Єдиного казначейського рахунку для сплати митних платежів. Наразі залишилося реалізувати деякі технічні деталі. І з 1 жовтня 2018 року планується запуск цього проекту у тестовому режимі.
Директор Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС Василь Поїзд:

Про боротьбу з «піджаками»

У зонах діяльності митниць західного регіону (Волинська, Львівська, Закарпатська, Чернівецька митниці ДФС), де була найбільш розповсюджена схема ухилення від сплати митних платежів «піджаки», зафіксовано збільшення ввезення товарів широко вжитку (одяг та взуття) у кількісному відношенні із 122 тон у червні до 1 385 тон у серпні – тобто у понад 10 разів. Ввезення текстилю збільшилось в 3-4 рази, а електроприладів – в 1,6 разів. Тобто на сьогоднішній день значно зменшилась кількість побутової техніки, яка ввозиться за «сірими» схемами та продається в роздріб.
Надходження військового збору зросли майже на чверть
Протягом січня-серпня 2018 року до державного бюджету сплачено майже 11,8 млрд грн. військового збору. Заплановані показники виконано на 102,3%, бюджет додатково отримав 259,4 млн грн.
Цьогорічні показники перевищили відповідний період минулого року на 24,4%, або на 2,3 млрд гривень.
У серпні 2018 року на обороноздатність української армії платники перерахували 1,5 млрд грн, що на 5,3%, або на 77,9 млн грн. більше запланованого. Порівняно з серпнем 2017 року надходження військового збору зросли на 24,6%, або на 305,6 млн гривень.
Нагадаємо, що військовий збір було впроваджено в Україні з серпня 2014 року, його ставка становить 1,5% доходів, що підлягають оподаткуванню. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні.
У ДФС презентували громадськості «Смарт»-митницю
Побудова митниці, яка застосовує усі інноваційні методи та технології, постійно оновлюється та вдосконалюється – процес над яким сьогодні активно працюють в ДФС у рамках виконання Стратегічних ініціатив розвитку служби до 2020 року.
««Смарт»-митниця поєднує в собі всі інноваційні процеси, які вже функціонують на митницях та які ще планується запровадити. Це процес постійного інноваційного вдосконалення процедур митного оформлення та митного контролю», – розповів начальник управління заходів нетарифного регулювання ЗЕД Департаменту організації митного контролю ДФС Леонід Муромцев під час засідання митного комітету Громадської ради при ДФС, де громадськості було презентовано концепцію «Смарт»-митницю.
В основу концепції нової митниці покладено застосування інноваційних технологій, що перетворюють митне адміністрування в швидкий і високотехнологічний процес.
««Смарт»-митниця використовуватиме інтелектуальну систему ризиків, єдиний портал надання дозвільних документів (надаватиметься 31 дозвільний документ), електронне декларування, здійснюватиме управління та контроль над всіма ланцюгами поставок, постмитний контроль та постаудит, застосовуватиме високотехнологічні технічні засоби митного контролю», – розповів Леонід Муромцев.
За його словами, митниця здійснюватиме обмін попередньою інформацією з авіалініями, морськими лінійними агентами, Укрзалізницею, адміністрацією Державної прикордонної служби, NCTS – TIRepd. Так, надаватиметься інформація щодо реєстру номера транспортного засобу, назви товару та ваги.
Використання високотехнологічних технічних засобів митного контролю передбачатиме відеоспостереження та відеоконтроль, зчитування номерних знаків, ваговий контроль та застосування скануючих систем.
Важливою новацією стане застосування електронного талону в пунктах пропуску через державний кордон. В талон вноситиметься інформація про номер та дату операції, номер транспортного засобу. Ця інформація перевірятиметься адміністрацією Держприкордонслужби, яка зчитуватиме вхідні дані з E-ticket у власну інформаційну систему, здійснюватиме аналіз ризиків, вноситиме мінімально необхідні дані для ДФСУ, проставлятиме відмітку «перевірено» та передаватиме для перевірки в ДФС.
У свою чергу ДФС зчитуватиме дані у власну інформаційну систему, вноситиме дані, необхідні для проведення митного контролю, здійснюватиме аналіз ризиків та проставлятиме відмітку «перевірено». За цим талоном транспортний засіб виїжджає за межі пункту пропуску. Така процедура дозволить пришвидшити проведення митних процедур при перетині митного кордону.
Декларування товарів на «Смарт»-митниці здійснюватиметься за принципом «Єдиного вікна». Інформаційний веб-портал «Єдине вікно» матиме WEB-інтерфейси державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти та корми, ветеринарно-санітарного контролю, фітосанітарного контролю, державних органів, що видають дозвільні документи.
Впроваджуватиметься також процедура автоматизованого випуску товарів у митний режим на основі результатів застосування системи аналізу ризиків. Передбачається три канали випуску товарів за митними деклараціями.
Перший – «зелений канал» - передбачатиме автоматизований випуск товарів за МД без здійснення додаткової перевірки документів та проведення митного огляду.
«Жовтий канал» - випуск товарів за МД здійснюватиметься після проведення документального контролю, а «червоний канал» (найбільш ризикові операції) - після здійснення документального контролю та митного огляду.
Така система дозволить уніфікувати митні процедури, усунути вплив людського фактору та скоротити час на здійснення митних процедур.
На сьогодні до системи АСАУР внесено 105 алгоритмів (профілів ризику), більш ніж 700 підалгоритмів, близько 100 000 комбінацій індикаторів ризику, більш ніж 650 доповнень до профілів ризику оперативного характеру (протягом останніх трьох місяців 2018, в т.ч. за результатами застосування таргетингу).
Леонід Муромцев також звернув увагу на те, що за результатами конференції Всесвітньої митної організації, яка відбулася у цьому році, було окреслено важливість напряму інноваційного розвитку в усіх митницях світу. І побудова «Смарт»-митниці як нової інноваційно та технічно-розвиненої системи цілком відповідає поставленим завданням ВМО перед Україною.
Олександр Власов: Немає причин вважати, що показники бюджету 2019 року можуть бути не виконані в повному обсязі
ДФС оптимістично налаштована на виконання бюджету 2019 року. Про це в інтерв’ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна» заявив в.о. Голови ДФС Олександр Власов.
«Детінізація економіки, посилення боротьби з контрабандою і порушенням митних правил, протидія формуванню фіктивних схем з ПДВ уже дає і продовжить давати ефект у вигляді збільшення надходжень до бюджету. Тому поки немає причин вважати, що показники бюджету 2019 року можуть бути не виконані в повному обсязі», – наголосив Олександр Власов.
За його словами, позитивний ефект дає і електронізація процесів. Успішно працює електронний реєстр відшкодування ПДВ, підприємства мають можливість оперативного поповнення оборотних коштів. Багато в чому завдяки цьому кількість підприємств, які декларують прибуток, у першому півріччі збільшилася на 21%.
Результативність забезпечення надходження запланованих показників ДФС демонструє вже у поточному році. Так, за 8 місяців забезпечено істотний приріст надходжень до бюджету. Зростання платежів фіксується на рівні 15,5% порівняно з відповідним періодом минулого року, що перевищує темпи економічного зростання.
«Висловлюється думка, що такий високий результат досягнутий за рахунок девальвації, інфляції і т.д. Але поглянемо на макропоказники - інфляція з початку року склала 3,6%, а в липні взагалі була зафіксована дефляція. Курс - плюс 1,1%. Індикативні показники Мінфіну за всі місяці, крім лютого, були виконані. За результатами січня-вересня всі плани виконаємо в повному обсязі. Наприклад, дані по митниці на 18 вересня: перераховано майже 21 млрд грн. Зростання до минулого року понад 5 млрд грн. Графік виконання - 105,8%», – підкреслив Олександр Власов.
Загалом, як відзначив очільник ДФС, у планах відомства – продовження вже розпочатих перетворень та позитивних процесів, які були запроваджені за останній час.
«Ми бачимо службу сучасною, з електронними сервісами та послугами поряд з контролем якості надання цих послуг. Ми йдемо до спрощення адміністрування податків, але з розширенням бази оподаткування шляхом обмежень можливостей для ухилення. Якщо говорити про митницю, то мова йде про прискорення проведення процесів оформлення, модернізації ІТ-систем, інтеграції України в єдину європейську транзитну систему, посилення роботи з ризиками. Крім того, стратегія передбачає професійний розвиток персоналу і превентивну роботу по боротьбі з корупцією. А електронізація всіх процесів - це як раз і є можливість мінімізувати всі корупційні ризики», – наголосив в.о. Голови ДФС Олександр Власов.
Серед пріоритетів служби у напрямку електронізації в митній сфері очільник ДФС назвав «єдине вікно», в податковій сфері - електронний аудит, електронний чек і електронна марка.
Тестова версія електронного чека і можливість його перевірки в Електронному кабінеті дасть можливість відстежувати проходження товару від кордону до споживача. Тобто покупець матиме можливість у відкритій частині Електронного кабінету перевірити чек, який він отримав від продавця в будь-якій точці України. Поки йде тестування е-чек буде використовуватися паралельно з паперовим.
Електронна марка повинна запрацювати з наступного року, електронний кабінет для фізосіб уже працює, а для юридичних осіб – до кінця року всі послуги будуть в онлайн-режимі.
Олександр Власов: ДФС відкрита до спілкування зі ЗМІ на засадах об’єктивності та неупередженості
Останнім часом збільшилась кількість матеріалів у ЗМІ про роботу митниці, що містить недостовірну та спотворену інформацію, має відвертий замовний характер, що дискредитує діяльність ДФС та співробітників служби, зокрема, та нівелює ті позитивні зрушення, які відбуваються у відомстві. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Олександр Власов.
«Поспілкувався з журналістами «Інтерфакс-Україна» та відверто відповів на всі питання, що піднімались у ЗМІ після мого призначення на посаду в.о. Голови ДФС: щодо викрадення контейнерів, боротьби з контрабандою, планах та завданнях. До речі, сьогодні ДФС у тестовому режимі запустив E-Receipt. Але я не розраховую, що мої відповіді поставлять крапку на спекуляціях та безпідставних звинуваченнях. Робота на Одеський митниці привчила – чим більше перекриваємо тіньових схем, чим більше збираємо надходжень до бюджету, тим більш потужними та цинічними стають «замовні» атаки у ЗМІ. Характерний замовний стиль роботи «журналістів» - не брати коментарі або якщо і записувати їх, то виривати фразу з контексту, не цікавитись думкою другої сторони, не брати до увагу офіційну інформацію та пояснення, що повністю протирічить принципам об’єктивної журналістики. Я так розумію, що в найближчий час готується чергова порція бруду. Причини зрозуміли. Результати війни з контрабандою, яку оголосив Прем`єр-міністр України, дуже боляче б’є по інтересам певних бізнес груп. Сьогодні щоденні платежі від митниці вийшли на рівень 1,8 млрд грн. Це в середньому на півмільярда більше, ніж до початку кампанії», - зазначив Олександр Власов.
За словами керівника ДФС, ані співробітники, ані керівництво служби не будуть і надалі спостерігати за брудною та замовною інформаційною компанією. Співробітники ДФС, проти яких будуть виходити замовні матеріали, будуть у судовому порядку вимагати офіційного спростування кожного неправдивого слова, підкреслив Олександр Власов. Тим більше, що позитивний судовий досвід вже є. Ряд керівників ДФС вже виграли суди першої та апеляційної інстанцій, де суд зобов’язав спростувати факти, наведені в ТВ-сюжетах та матеріалах друкованих ЗМІ.
ДФС закликає ЗМІ не порушувати принципів об’єктивної журналістики, ми відкриті до спілкування, надання коментарів та оперативної інформації.
Олександр Власов: Завдання митниці – створити бар'єр для контрабанди, а для білого бізнесу необхідний сервіс
З моменту реалізації операції «Україна без контрабанди» з 21 червня по 18 вересня цього року обсяг митних платежів збільшився майже на 23% порівняно з відповідним періодом минулого року. Про це розповів в.о. Голови ДФС Олександр Власов в інтерв’ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна ».
«Вже перераховано 93,7 млрд грн митних платежів. Відрахування по ризикових товарам теж виросли. Наприклад, по одягу вдвічі, по взуттю - більш, ніж в 3 рази, електротовари - в 1,5 раза. З червня збільшуються надходження від митного оформлення транспортних засобів. У серпні податкове навантаження на один автомобіль в цілому по системі становило 64 тис грн», – розповів Олександр Власов.
За його словами, ДФС систематично припиняє спроби ввезення дороговартісних автомобілів за заниженою вартістю, забезпечує огляд товарів ризикових суб'єктів господарювання з обов'язковим застосуванням фото- і відеофіксаціі. Також посилено контроль за оформленням товарів під прикриттям, за ввезенням запчастин, нафтопродуктів, гуманітарки, а також за переміщенням товарів у режимі внутрішнього транзиту.
Податковою міліцією за цей час зареєстровано 87 кримінальних проваджень, судами накладено арешт на майно вартістю майже 700 млн грн, припинено діяльність 9 злочинних груп, так званих, центрів мінімізації митних платежів.
«Практично зупинено контрабанду нафтопродуктів, яка велася «в чорну», минаючи митницю. Як наслідок, ми фіксуємо значне збільшення обсягу ввезення нафтопродуктів і відповідно надходжень до бюджету», – зазначив очільник ДФС.
Олександр Власов також відзначив і позитивні результати боротьби з так званими «піджаками». Так, за 8 місяців 2018 року порівняно з відповідним періодом минулого року середня тоннажність вантажів по групі товарів «одяг і взуття» збільшилася в 10 разів. Тобто товар через кордон вже не возиться дрібними партіями вартістю до 500 євро, з яких не сплачуються податки.
«Ще не можна говорити про остаточне рішення проблеми, але відразу все не відбувається. Коли буде впроваджена повна фіскалізація, цей бізнес перестане існувати, так як продати товар через роздрібну мережу стане практично неможливо. Люди будуть возити імпортні товар для себе, але не на продаж. Скорочення кількості «човників» зменшило черги на кордоні. Раніше «човники» могли по сім разів перетинати кордон, зараз - можуть це робити тільки один раз в три дні», – підкреслив в.о. Голови ДФС.
Про різке скорочення покупців - «човників» з України повідомляють і польські підприємці. За інформацією одного з власників польського складу побутової хімії, до впровадження нових правил українці купували 60% продукції в прикордонних магазинах. Зараз такі закупівлі зменшилися майже в два рази.
На сьогоднішній день ситуація в пунктах пропуску - контрольована, а масова діяльність «човників» - призупинена.
ДФС запустила для тестування E-Receipt
E-Receipt – у тестовій дії. ДФС забезпечено функціонування інформаційної системи E-Receipt, що розробляється службою в рамках реалізації експериментального проекту, розпочатого Мінфіном відповідно до постанови Кабміну щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій.
Для тестування пропонується безплатне клієнтське програмне забезпечення (інсталяційний пакет) для операційних систем Windows та Android, що розміщене за посиланням: http://217.76.198.145/E-Receipt . Наступним етапом буде розробка програмного забезпечення для операційної системи IOS.
Для реєстрації кас та касирів у приватній частині Електронного кабінету створено електронний сервіс «Експериментальний проект РРО».
Даний сервіс надає можливість платникам обрати із запропонованого списку господарську одиницю, де розміщено касу, пілотний проект, у якому вона візьме участь, та зареєструвати в режимі он-лайн касу та касирів.
Для того, щоб розпочати роботу з касою необхідно відкрити зміну, сформувати електронний чек.
Формування електронного чеку здійснюється за допомогою довідника номенклатури товару, який необхідно заповнити до початку роботи з касою відповідно до інструкції користувача, що розміщена за посиланням: http://217.76.198.145/E-Receipt .
Інструкція користувача щодо роботи з сервісом в Електронному кабінеті розміщена в меню «Допомога».
У разі виникнення питань під час тестування, а також пропозицій (зауважень) щодо роботи електронного сервісу, пропонуємо надсилати листи на поштову адресу: infozvit@sfs.gov.ua .
За результатами тестування інформаційної системи E-Receipt ДФС буде подано до Мінфіну пропозиції щодо участі у експериментальному проекті у порядку, визначеному постановою № 472.
Крім того, ДФС реалізовано і електронний сервіс, який дозволяє покупцеві товарів (послуг) здійснювати пошук та перегляд фіскального касового чеку, що формується як традиційними реєстраторами розрахункових операцій, так і електронний фіскальний чек, створений новітніми РРО.
Сервіс знаходиться у відкритій частині Електронного кабінету, доступ до якої здійснюється в режимі реального часу (24/7/365) без ідентифікації особи за посиланням: cabinet.sfs.gov.ua/cashregs/check .
Для пошуку та перегляду фіскального касового чеку необхідно ввести:
фіскальний номер РРО дату та час видачі чеку (для традиційних РРО).
Пошук електронного чеку здійснюється за його фіскальним номером та датою. Якщо ви не знайшли свого е-чека в системі, зробіть його фото та надішліть за адресою infozvit@sfs.gov.ua . ДФС буде вивчено причину, через яку електронний чек не потрапив до системи та вжито відповідних заходів.
Запрошуємо взяти участь у тестуванні зазначеного електронного сервісу.
Довідково: E-Receipt-нова інформаційна система реєстрації та обліку реєстраторів розрахункових операцій, що передбачатиме оnline реєстрацію пристроїв без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребуватиме абонентської плати за користування нею.
Електронний чек генеруватиметься, реєструватиметься в системі ДФС і доповнюватиметься QR-кодом, після чого передаватиметься на пристрій.
Інформація про фіскальний номер чеку та його QR-код зберігатиметься в e-Receipt та буде доступною для перегляду в Електронному кабінеті платника як платником, так і покупцем.

На зміцнення обороноздатності України
з початку року перераховано понад 1 млрд гривень

За січень – серпень 2018 року від платників Дніпропетровщини до бюджету надійшло 1 млрд 079 млн грн військового збору. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження військового збору зросли на 224, млн грн або на 26,2 відсотків.
Нагадаємо, що військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Ставка військового збору складає 1,5 % від об'єкту оподаткування. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків. Військовий збір у повному обсязі перераховується до державного бюджету.


За порушення законодавства про працю передбачені штрафні санкції

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що відповідно до ст. 265 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII із змінами та доповненнями (далі – КЗпП) передбачена відповідальність за порушення законодавства про працю.
Посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
Юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у разі, зокрема:
фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення;
недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні – у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення;
►вчинення дій, передбачених абзацом шостим цієї частини, при проведенні перевірки з питань виявлення порушень, зазначених в абзаці другому цієї частини, – у стократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Припинення підприємницької діяльності ФОП:
порядок подання ліквідаційної звітності
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до Закону України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» із змінами, внесено зміни до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) щодо визначення останнього базового податкового (звітного) періоду та строку подання податкової декларації про майновий стан і доходи при реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця (далі – ФОП).
ФОП, які перебували на загальній системі і щодо яких починаючи з 01.01.2017 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) внесено запис про припинення підприємницької діяльності ФОП, подають ліквідаційні податкові декларації про майновий стан і доходи щодо отриманих доходів на загальній системі оподаткування востаннє за звітний період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.
Нормами ПКУ не передбачено подання ліквідаційної звітності для ФОП, які перебували на спрощеній системі оподаткування.
Отже, ФОП, які перебували на спрощеній системі оподаткування і щодо яких починаючи з 01.01.2017 до Єдиного державного реєстру внесено запис про припинення підприємницької діяльності ФОП, подають податкові декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця востаннє за податковий (звітний) квартал в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, з наростаючим підсумком з початку року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Звертаємо увагу, що ліквідаційна податкова декларація про майновий стан і доходи та остання податкова декларація платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця подається за вибором платника податків в один із таких способів:
а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

За дев’ять місяців 2018 року платники Кам’янської ОДПІ перерахували до бюджетів усіх рівнів та ЄСВ майже 4,0 млрд гривень

З початку 2018 року від платників податків, які знаходяться на обліку в Кам’янській ОДПІ, забезпечено надходження до бюджетів усіх рівнів 3 млрд 973 млн грн, що на 878,68 млн грн (або на 28,4 %) перевищує показник відповідного періоду минулого року.
Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у січні - вересні поточного року зібрано 1,0 млрд грн, що перевищує минулорічні показники на 234,7 млн грн (або на 29,9%). Про це проінформував заступник начальника Кам’янської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Рева.
До державного бюджету впродовж звітного періоду спрямовано 1 млрд 201,5 млн грн, що майже на 359,7 млн грн (або на 42,7 %) більше надходжень січня - вересня минулого року.
До місцевих бюджетів за відповідний період надійшло 1 млрд 750,9 млн грн. Це на 284,2 млн грн (або на 19,4 %) більше фактичних надходжень 2017 року.

Податкові пільги з туристичного збору можуть передбачатися
лише для певної категорії платників збору

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до ст. 10 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до місцевих податків і зборів належить, зокрема, туристичний збір (далі – збір).
Відповідно до п. 10.3 ст. 10 ПКУ місцеві ради в межах повноважень, визначених ПКУ, вирішують питання щодо запровадження збору.
Згідно з пп. 12.3.2 п. 12.3 ст. 12 ПКУ при прийнятті рішення про встановлення збору обов’язково визначаються об’єкт оподаткування, платники збору, розмір ставки, податковий період та інші обов’язкові елементи, визначені ст. 7 ПКУ, з дотриманням критеріїв, встановлених ст. 268 ПКУ.
Під час встановлення збору можуть передбачатися податкові пільги та порядок їх застосування (п. 7.2 ст. 7 ПКУ).
Слід зауважити, що не дозволяється сільським, селищним, міським радам та радам об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків та зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців і фізичних осіб (далі – ФОП) або звільняти їх від сплати таких податків та зборів (пп. 12.3.7 п. 12.3 ст. 12 ПКУ).
Відповідно до п. 30.1 ст. 30 ПКУ податкова пільга – це передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов’язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених п. 30.2 ст. 30 ПКУ.
Підставами для надання податкових пільг є особливості, що характеризують певну групу платників податків, вид їх діяльності, об’єкт оподаткування або характер та суспільне значення здійснюваних ними витрат (п. 30.2 ст. 30 ПКУ).
Отже, питання щодо запровадження туристичного збору вирішують органи місцевого самоврядування. Тому під час встановлення місцевими радами туристичного збору податкові пільги та порядок їх застосування можуть передбачатися лише для певної категорії платників збору. При цьому, не дозволяється встановлювати індивідуальні пільгові ставки по справлянню туристичного збору для окремих юридичних осіб, ФОП та фізичних осіб або звільняти їх від сплати такого збору.
Цивільно-правовий договір:
оподаткування ПДФО доходу, отриманого нерезидентом
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу на наступне.
Відповідно до пп. 164.2.2 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) включаються суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику ПДФО відповідно до умов цивільно-правового договору.
Доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами розділу IV ПКУ для нерезидентів) (пп. 170.10.1 п. 170.10 ст. 170 ПКУ).
Згідно з п. 167.1 ст. 167 ПКУ ставка ПДФО становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у підпунктами 167.2 – 167.5 ст. 167 ПКУ), у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.
При нарахуванні доходів у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг) база оподаткування визначається як нарахована сума такої винагороди (п. 164.6 ст. 164 ПКУ).
Отже, оподаткування доходів, одержаних нерезидентами у вигляді винагород та інших виплат, які виплачуються (надаються) за цивільно-правовими договорами, здійснюється за ставкою 18 відсотків.
При цьому базою оподаткування вважається нарахована сума такої винагороди.

Терміни сплати ЄСВ суб’єктами господарювання,
які використовують працю найманих працівників

Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що відповідно до абзацу другого п. 1 частини 1 ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) є роботодавці – підприємства, установи та організації, інші юрособи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно з абзацем першим частини 8 ст. 9 Закону № 2464 платники, зазначені, зокрема, у п. 1 частини 1 ст. 4 Закону № 2464 зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Отже, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, які використовують найману працю, зобов’язані сплачувати нараховані за відповідний календарний місяць суми ЄСВ не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Водночас, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується ЄСВ, платники, одночасно з видачею зазначених сум, зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати ЄСВ у розмірі, встановленому для відповідних платників (авансові платежі) (абзац другий частини восьмої ст. 9 Закону № 2464).
Звертаємо увагу, що відповідно до частини 12 статті 9 Закону № 2464 ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
За наявності у платника ЄСВ одночасно із зобов’язаннями із сплати ЄСВ зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання із сплати ЄСВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходів).

Визначення кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі – УКТ ЗЕД) – упорядкована система опису і кодування товарів, яка затверджена Законом України від 19 вересня 2013 року № 584-VII «Про Митний тариф України» із змінами. УКТ ЗЕД можна також розглядати як систематизовану номенклатуру/перелік товарів.
Відповідно до ст. 69 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI із змінами та доповненнями (далі – МКУ):
¨ товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТ ЗЕД;
¨ контролюючі органи здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД;
¨ на вимогу посадової особи контролюючого органу декларант або уповноважена ним особа зобов’язані надати усі наявні відомості, необхідні для підтвердження заявлених ними кодів товарів, поданих до митного оформлення, а також зразки таких товарів та/або техніко-технологічну документацію на них;
¨ у разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів контролюючий орган має право самостійно класифікувати такі товари;
¨ рішення контролюючих органів щодо класифікації товарів для митних цілей є обов’язковими. Такі рішення оприлюднюються у встановленому законодавством порядку. У разі незгоди з рішенням контролюючого органу щодо класифікації товару декларант або уповноважена ним особа має право оскаржити це рішення у порядку, встановленому главою 4 МКУ;
¨ висновки інших органів, установ та організацій щодо визначення кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД при митному оформленні мають інформаційний або довідковий характер.

Строк зберігання архіву файлів про подання звітності
на електронних носіях інформації

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що згідно з п. 44.3 ст. 44 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених п. 44.1 ст. 44 ПКУ, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом не менш як 1 095 днів (2 555 днів – для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до ст. 39 ПКУ) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання – з передбаченого ПКУ граничного терміну подання такої звітності.
Відповідно до п. 44.4 ст. 44 ПКУ, якщо документи, визначені у п. 44.1 ст. 44 ПКУ, пов’язані з предметом перевірки, проведенням процедури адміністративного оскарження прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення або судового розгляду, такі документи повинні зберігатися до закінчення перевірки та передбаченого законом строку оскарження прийнятих за її результатами рішень та/або вирішення справи судом, але не менше строків, передбачених п. 44.3 ст. 44 ПКУ.
Відповідно до ст. 13 розділу ІІІ Закону України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» cтрок зберігання електронних документів на електронних носіях інформації повинен бути не меншим від строку, встановленого законодавством для відповідних документів на папері.
Отже, архів файлів про подання звітності контролюючим органам в електронному вигляді (у тому числі якщо перевірка не проводилась 3 роки) повинен зберігатися у платника податків не менш як 1 095 днів (2 555 днів – для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до ст. 39 ПКУ) з дня подання податкової звітності.

УВАГА!

Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин – одна із актуальних тем сьогодення.
Офіційне працевлаштування – це гарантія соціальної захищеності працівника.
Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) є порушенням трудового законодавства.
Ухиляючись від оформлення трудових відносин з найманими працівниками, роботодавець позбавляє їх права на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення.
Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом.
З метою захисту прав застрахованих осіб з 01 січня 2015 року введено обов’язкову сплату роботодавцями єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від мінімальної заробітної плати у разі, якщо працівник за основним місцем роботи отримує суму меншу за мінімальну зарплату.
Слід зауважити, що згідно з частиною 3 статті 24 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII із змінами та доповненнями працівник не може бути допущений до роботи не тільки без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, а і без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску про прийняття працівника на роботу у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
У червні 2015 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу». Цією постановою встановлена форма Повідомлення про прийняття працівника на роботу. Воно подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх, як платника єдиного внеску, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.
Чинним законодавством передбачається значне посилення відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю, у тому числі і нелегальної зайнятості.
В Україні легалізація виплати заробітної плати, цивілізоване оформлення трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками – це завдання загальнонаціонального масштабу, виконання якого забезпечить соціальні гарантій громадян у майбутньому.
Платниками Дніпропетровщини до державного бюджету забезпечено надходження 13,2 млрд грн податку на додану вартість
Одним з основних бюджетоформуючих податків у системі загальнодержавних податків є податок на додану вартість. У січні – серпні 2018 року платниками Дніпропетровщини сплачено до державного бюджету 13 млрд 227,6 млн грн податку на додану вартість. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження податку зросли на 4 млрд 680,4 млн грн.
У Дніпропетровській області сплату зазначеного податку забезпечують 22 415 платників, серед яких 20 819 – юридичних осіб та 1 596 – фізичних осіб – підприємців.
«Досягнення таких показників – це результат відкритих і партнерських взаємин з бізнесом, якісного сервісного обслуговування платників податків та підвищення податкової культури населення», – зазначила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

До уваги платників ПДВ!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує про деякі випадки, в яких складається розрахунок коригування (далі – РК) у зв’язку з необхідністю виправлення помилок (неоднозначностей), здійснених в результаті коригувань показників податкової накладної (далі – ПН), але в результаті проведення такого коригування підсумкові показники ПН не рівні нулю.
Так, розглянемо ситуацію, коли після складання і реєстрації в Єдиному реєстрі податковиї накладних (далі – ЄРПН) ПН в результаті послідуючих коригувань такої ПН:
1) за одним номером рядка ПН обліковується дві та більше товарних позиції;
2) відбувалось одночасне коригування кількісних та вартісних показників однієї товарної позиції (в РК в одному рядку одночасно заповнювались графи 7–10);
3) коригування ціни відображалось у графі 8 замість графи 9 РК;
4) коригування кількості здійснювалось у графі 10 замість графи 7 РК.
Виправлення таких помилок здійснюється шляхом «обнулення» (сторнування) рядків ПН, які в результаті попередніх коригувань містять помилки (неоднозначності), та додавання нових рядків з правильними показниками.
Одним РК можна внести зміни тільки до одного рядка ПН, тобто, в такому РК може бути тільки одна «пара» рядків.
Якщо ПН містить помилки (неоднозначності) в двох і більше рядках, їх виправлення здійснюється окремо для кожного з таких рядків шляхом складання окремого РК до кожного окремого рядка ПН, який підлягає виправленню. У кожному з таких РК може бути лише одна «пара» рядків.
У першому рядку табличної частини (розділ Б) такого РК:
· у графі 1 зазначається № за порядком рядка ПН, який коригується;
· у графі 2 зазначається причина коригування «Усунення неоднозначностей»;
· значення граф 3 – 6 відповідає значенню відповідно граф 2 – 5 рядка ПН, що коригується;
· у графі 7 зі знаком «–» зазначається значення графи 6 рядка ПН, що коригується;
· графи 8 – 10 не заповнюються (залишаються пустими);
· значення граф 11, 12 відповідає значенню відповідно граф 8, 9 рядка ПН, що коригується;
· у графі 13 зі знаком «–» зазначається значення графи 10 рядка ПН, що коригується.
Одночасно заповнюється другий рядок табличної частини (розділ Б) такого РК, у якому:
· у графі 1 зазначається новий черговий порядковий номер рядка, якого не було в ПН, що коригується (якщо в ПН, що коригується, було 10 позицій, то у графі 1 зазначається номер 11);
· у графі 2 зазначається причина коригування «Усунення відбувається після складання і реєстрації в ЄРПН податкової накладної, розрахунок коригування складається з урахуванням особливостей, визначених для зміни номенклатури товарів/послуг».
Cлід зауважити, що вищевказані рекомендації по заповненню РК до ПН, що видаються покупцям – платникам ПДВ можуть використовуватися лише до моменту набрання чинності наказом Міністерства фінансів України, яким вбачається внесення змін до порядку складання податкових накладних/розрахунків коригування, та який наразі знаходиться у Державній регуляторній службі України на погодженні.

Об’єкт іпотеки був відчужений:
право на податкову знижку відсутнє
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до пп. 166.1.1 п. 166.1 ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Платник ПДФО – резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року (п. 175.1 ст. 175 ПКУ).
Таке право виникає в разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником ПДФО як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла (абзац третій п. 175.1 ст. 175 ПКУ).
Право на включення до податкової знижки суми, розрахованої згідно зі ст. 175 ПКУ, надається платнику ПДФО за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років починаючи з року, в якому, зокрема, збудований об’єкт житлової іпотеки переходить у власність платника ПДФО та починає використовуватися як основне місце проживання (пп. 175.4 ст. 175 ПКУ).
Отже, фізична особа може включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом лише при дотриманні умов, передбачених п. 175.1 ст. 175 ПКУ. Тобто, житловий будинок (квартира, кімната), що будується чи придбавається, має бути визначений як основне місце проживання. Якщо протягом звітного року об’єкт іпотеки був відчужений, то фізична особа не має права на отримання податкової знижки в частині суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом.
ФОП на загальній системі оподаткування
у машині – таксі має застосовувати РРО

Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що згідно із п. 1 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Відповідно до п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 із змінами і доповненнями фізичні особи – підприємеці (далі – ФОП), які знаходяться на загальній системі оподаткування, застосовують РРО відповідно до Закону № 265.
Електронний таксометр – РРО, який додатково забезпечує попереднє програмування тарифів за проїзд та облік вартості наданих послуг з перевезень пасажирів (ст. 2 Закону № 265).
Отже, суб’єкти господарювання – ФОП, що перебувають на загальній системі оподаткування, у машинах – таксі при розрахунках з пасажирами готівкою повинні застосовувати належним чином зареєстровані РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.
Оформлений трудовий договір –
запорука соціальної захищенності громадян!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу роботодавців на наступне.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» (далі – Розпорядження) передбачено проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.
Розпорядженням передбачено посилення координації органів державної влади в питаннях проведення роз’яснювальної роботи, здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування не задекларованої праці, а також перегляд актів органів виконавчої влади та внесення змін до них з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин.
Нагадуємо, що відповідно до норм трудового законодавства, працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення органу фіскальної служби.
Оформлюючи нового працівника на роботу, суб’єкту господарювання необхідно:
■ укласти в письмовій формі трудовий договір (п. 6 ч. 1 ст. 24 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII 2443-VIII із змінами та доповненнями). Форма трудового договору з фізичною особою затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики від 08 червня 2001 року № 260 «Про затвердження Форми трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, та Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю» із змінами, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 27 червня 2001 року за № 554/5745;
■ оформити наказ про прийняття на роботу (заповнюється типова форма № П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу», затверджена наказом Державного комітету статистики України від 05 грудня 2008 року № 489 із змінами та доповненнями);
■ повідомити орган ДФС про прийняття працівника на роботу (постанова Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу»).
¨ надання фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення (розділ 64 КВЕД ДК 009:2010);
¨ недержавне пенсійне забезпечення (група 65.3 КВЕД ДК 009:2010);
¨ допоміжна діяльність у сферах фінансових послуг і страхування (розділ 66 КВЕД ДК 009:2010), за винятком допоміжної діяльності у сфері страхування та пенсійного забезпечення (група 66.2 КВЕД ДК 009:2010).

Заповнення реквізитів «Призначення платежу»
та «Отримувач» платіжного доручення на сплату ЄСВ

Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що вимоги щодо заповнення платіжних документів на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) визначені Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року № 666 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 666).
Так, відповідно до п. 5 Порядку № 666 при сплаті ЄСВ поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:
· у полі № 1 – зазначається службовий код («*»);
· у полі № 2 – друкується розділовий знак «;» та код виду сплати («101» – Сплата суми єдиного внеску);
· у полі № 3 – друкується розділовий знак «;» та код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;
· у полі № 4 – друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу;
· у полі № 5 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;
· у полі № 6 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;
· у полі № 7 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється.
Відповідно до п. 15 додатка 7 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 (далі – Інструкція № 22), при заповненні реквізита «Отримувач»:
■ зазначаються найменування отримувача, що відповідає найменуванню отримувача, яке заявлене в банку отримувача у картці із зразками підписів, або його скорочене найменування, яке відповідає зареєстрованому в установчих документах;
зазначається прізвище, ім’я, по батькові отримувача, що відповідає прізвищу, імені, по батькові отримувача, яке заявлене в банку отримувача у картці із зразками підписів;
під час сплати платежів до бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації.
Зазначений Інструкцією № 22 порядок розповсюджується і на платників ЄСВ.
При цьому, відповідно до частини шостої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями для зарахування ЄСВ в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному органу доходів і зборів.
Оскільки ЄСВ не належить до доходів бюджету, то код бюджетної класифікації не вказується, а у полі «Отримувач» платіжного доручення зазначаються найменування органу ДФС та його код за ЄДРПОУ.
Система e-Receipt: бізнес очікують зміни
щодо реєстрації розрахункових операцій

Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує, що постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2018 року № 472 (далі – Постанова № 472) було затверджено проведення пілотного проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій.
Отже, бізнес очікують зміни щодо реєстрації розрахункових операцій, які дозволять спростити та здешевити процес, а також покращити умови ведення господарської діяльності.
Слід зазначити, що інноваційна електронна система e-Receipt передбачає:
можливість використання новітніх моделей комплексів та їх миттєву фіскалізацію;
можливість використання контрольно-звітної інформації, що передається від пристрою (чеки) суб’єктами господарювання, для самоконтролю та громадянами для захисту їх прав як споживачів;
відмову від друку паперових чеків;
відмову від послуг інформаційного екваєра;
безкоштовне програмне забезпечення та інтерфейси користувачів — суб’єктів господарювання та покупців;
створення центру супроводження бізнесу, який включатиме адміністраторів серверного обладнання та службу підтримки користувачів;
цілодобову доступність користувачів до системи, можливість їх обслуговування у режимі 24/7/365.
Заходи, які здійснюються для вдосконалення процедур реєстрації і застосування РРО, спрямовано на дерегуляцію відносин між державою та бізнесом у сфері застосування РРО, адже створення нової системи з досить широким функціоналом стане не тільки ефективним інструментом контролю за проведенням розрахункових операцій з боку держави, а й зручним електронним сервісом для користувачів РРО та громадян-покупців.
Нагадуємо, що інноваційна система реєстрації та обліку реєстраторів розрахункових операцій – e-Receipt, розроблена ДФС, передбачає оnline реєстрацію пристроїв (персональні комп’ютери, планшети,смартфони), без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребує абонентської плати за користування нею.
Е-Receipt може бути встановлена та підтримуватиметься будь-яким пристроєм. Вона передбачає програмне забезпечення для платника (продавця), покупця та ДФС, а також буде інтегрована з «Електронним кабінетом».
Всі кейси цієї системи є безкоштовними для її користувачів та не потребують абонентської плати за користування. Крім того, система e-Receipt працюватиме цілодобово та міститиме значний масив інформації для забезпечення потреб її користувачів.
Система e-Receipt також матиме можливість інтегруватися з іншими системами ДФС та бухгалтерськими програмами, відповідатиме вимогам захисту інформації та передбачатиме мінімальні затрати часу на процес фіскалізації.

Щодо неприпустимості допуску до роботи найманих працівників без
оформлення з ними трудових відносин
Трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноваженим ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін.
Особливою формою трудового договору є контракт, в якому строк його дії, права, обов’язки і відповідальність сторін (в тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання договору, в тому числі дострокового, можуть встановлюватися угодою сторін. Сфера застосування контракту визначається законами України (ст. 21 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII із змінами (далі - КЗпП).
Мінімальна заробітна плата. Індексація заробітної плати

Мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.
Мінімальна заробітна плата встановлюється одночасно в місячному та погодинному розмірах.
Розмір мінімальної заробітної плати встановлюється і переглядається відповідно до статей 9 і 10 Закону України "Про оплату праці" та не може бути нижчим від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.
Заробітна плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку (ст. 95 КЗпП).
Відповідальність за порушення законодавства про працю

Посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:
фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору(контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення;
недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до передбачених законами України "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення;
вчинення дій, передбачених абзацом шостим цієї частини, при проведенні перевірки з питань виявлення порушень, зазначених в абзаці другому цієї частини, - у стократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення;
порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим – сьомим цієї частини,- у розмірі мінімальної заробітної плати.
Штрафи, накладення яких передбачено частиною другою цієї статті, є фінансовими санкціями і не належать до адміністративно-господарських санкцій, визначених главою 27 Господарського кодексу України.
Штрафи, зазначені у частині другій цієї статті, накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Штрафи, зазначені в абзаці другому частини другої цієї статті, можуть бути накладені центральним органом виконавчої влади, зазначеним у частині четвертій цієї статті, без здійснення заходу державного нагляду (контролю) на підставі рішення суду про оформлення трудових відносин із працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи чи роботи на умовах неповного робочого часу в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, в установі, організації.
Виконання постанови центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, покладається на органи державної виконавчої служби.
Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю (ст. 265 КЗпП).


До уваги роботодавців: працівник не може бути допущений
до роботи без укладення трудового договору!
Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску, за формою згідно з додатком, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.
Важливо: згідно з частиною 3 статті 24 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII із змінами та доповненнями працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
До уваги платників!

З метою покращення сервісного обслуговування платників при поданні податкової звітності Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує про можливіть надавати звітність в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП).
Безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД).
Детальну інформацію щодо режиму роботи пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД можна переглянути у розділі «Пункти обслуговування» офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД за посиланням:
http://acskidd.gov.ua/ punktu_gde


Альтернатива діючим РРО

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що система e-Receipt – «Електронний чек», яка реалізується у рамках пілотного проекту Державної фіскальної служби України, має на меті здійснення позитивних змін у ланці «підприємець – споживач».
Запроваджена новація полягає у альтернативному технологічному рішенні у сфері реєстрації розрахункових операцій в галузі торгівлі, а саме – без застосування традиційних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО).
Звертаємо увагу, що система e-Receipt може бути встановлена на будь-який пристрій: персональний комп’ютер, планшет, смартфон – вона доступна та безкоштовна, при цьому вона може бути інтегрована з іншими системами Державної фіскальної служби України та бухгалтерськими программами, тобто у практику впроваджується електронний додаток, зокрема, до смартфона, який і буде виконувати функцію РРО.
Система має найвищий ступінь захисту і спроможна працювати 24 години на добу та 7 днів на тиждень. Застосування цієї моделі позбавляє необхідності придбавати традиційний РРО та друкувати паперові чеки.
Громадяни зможуть перевірити фіскальний чек у відкритій частині «Електронного кабінету».
Система «Електронний чек» – зручна та економна для підприємців, вона дозволить підвищити ефективність контролю за розрахунковими операціями та оперативно виявляти факти порушень при здійсненні таких операцій, а це зменшить обсяги тіньового обігу товарів, перш за все підакцизної групи.

Пілотний проект ДФС України «Електронний чек» в дії
Кам’янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу плаників, що триває пілотний проект електронної системи – «Електронний чек»(e-Receipt), запроваджений Державною фіскальною службою України.
Завдання новітньої моделі полягає у впровадженні альтернативного технологічного рішення для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі без застосування традиційних реєстраторів розрахункових операцій (касові апарати).
Слід зазначити, що програма «Електронний чек» має низку суттєвих переваг, зокрема:
· систему можна встановити на будь-який пристрій – персональний комп’ютер, планшет чи смартфон;
· вона доступна, безкоштовна та може бути інтегрована з іншими системами ДФС і бухгалтерськими програмами;
· має найвищий ступінь захисту й працює 24 години на добу та 7 днів на тиждень.
Водночас, застосування такої моделі на практиці позбавляє необхідності встановлювати традиційний касовий апарат і відповідно друкувати паперові чеки. Фіскальний чек громадяни зможуть перевірити у відкритій частині Електронного кабінету, розміщеного на офіційному веб-порталі ДФС України. Це дає змогу покупцю (у разі необхідності) захисти свої права як споживача: скористатися електронним чеком та пред’явити його.

При заповненні платіжних документів необхідно
дотримуватись вимог Порядку №666

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує платникам, що необхідно чітко дотримуватись правильності заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжних документів з використанням кодів видів сплати відповідно до наказу Мінфіну від 24.07.2015 №666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» (із змінами)
У разі перерахування коштів в рахунок погашення боргу з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), при заповненні призначення платежу у полі №2 друкується код виду сплати «140», який символізує «Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску».
Так, наприклад, при сплаті заборгованості з ЄСВ поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином :
1 – службовий код («*»);
2 – код виду сплати («140» – надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску);
3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;
4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;
5 – не заповнюється;
6 – не заповнюється;
7 – не заповнюється.
Слід зауважити, що пробіли між розділовим знаком «;» та інформацією, яка зазначається у кожному полі, не ставляться.
Протидія корупції в органах ДФС України

Одним із важливих аспектів сучасної державної правової політики в Україні є реформування системи запобігання і протидії корупції. Досягнення успіху у цьому процесі є передумовою для формування у суспільстві довіри до влади, зростання економічного потенціалу держави, покращення добробуту громадян України.
Корупція – багатоаспектне соціально – економічне, політичне, правове та морально-етичне явище, яке складається з цілого комплексу протиправних дій і неетичних вчинків та завдає істотної шкоди нормальному функціонуванню моральних та правових відносин у суспільстві й державі.
Удосконалення антикорупційного законодавства України, утворення нових антикорупційних інституцій зумовило останнім часом докорінні зміни національної системи запобігання та протидії корупції.
Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні визначені Законом України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 за № 1700-VII, що набув чинності 24 квітня 2015 року (далі – Закон). Закон покликаний сприяти запобіганню корупції через застосування превентивних антикорупційних механізмів, виявленню корупційних правопорушень та усунення їх наслідків.
Відповідно до статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, уповноважені на виконання функцій держави, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Окремо необхідно зазначити, що у Кримінальному кодексі України визначено також відповідальність за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі (стаття 369). Тобто особа, яка пропонує, надає, обіцяє неправомірну вигоду, також несе кримінальну відповідальність.
Запобігання проявам корупції є одним з найвідповідальніших напрямів в діяльності органів Державної фіскальної служби України, а запорука успіху у боротьбі з корупцією - це прозорість та відкритість.
Кам’янська ОДПІ нагадує, що сервіс «Пульс», який покликаний подолати корупцію в лавах відомства, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами. Залишити інформацію щодо неправомірних дій та бездіяльності працівників органів ДФС та інших питань можна зателефонувавши до Контакт-центру ДФС за номером 0800-501-007 та обравши відповідний напрямок у меню інтерактивного голосового автовідповідача (4 – для залишення інформації на сервіс «Пульс»).
Викрито протиправну діяльність переможця відкритих торгів
Підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Запорізькій області спільно з обласним управлінням Національної поліції встановлено факти можливих зловживань на енергоринку країни.
Так, у ході проведеного аналізу встановлено, що одне з товариств з обмеженою відповідальністю м. Харкова стало переможцем відкритих торгів, оголошених державним енергогенеруючим підприємством Запорізької області для придбання товарів та виконання робіт з капітального ремонту. В рамках укладених угод посадові особи зазначеного товариства виписали на адресу державного підприємства податкові накладні на реалізацію продукції та виконання робіт на загальну суму 54,4 млн. грн., у тому числі ПДВ понад 9 млн. гривень.
Проте придбання самим товариством продукції, реалізацію якої було документально оформлено на адресу підприємства-енергетика, по ланцюгу постачання не підтверджується. Також не підтверджується придбання матеріалів, що були включені до вартості капітального ремонту.
За вказаними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України. Здійснюється кримінальне провадження.
Митниками упереджено незаконне ввезення електротоварів на 2,5 млн гривень
У зоні діяльності Одеської митниці ДФС, у рамках виконання затвердженого Плану заходів ДФС з попередження, виявлення та припинення порушень законодавства України у митній та податковій сферах, співробітниками Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії попереджено факт ввезення на митну територію України товарів з порушення митних правил.
Так, на адресу одного з українських суб`єктів ЗЕД згідно з поданими товаросупровідними документами у морському контейнері надійшли електричні товари китайського походження різного асортименту без зазначення торгівельних марок та виробників.
У результаті проведеного огляду встановлено, що у контейнері переміщувались електропристрої відомих світових брендів, а саме навушники, зарядки, павербанки (SONY, SAMSUNG, BELKIN, JBL, APPLE, MI), що не були зазначені в митній декларації.
Крім цього, виявлено окремі позиції незадекларованого товару: LED лампи, мультимедійні колонки, свічки запалювання тощо.
Таким чином у діях декларанта наявні ознаки правопорушень, відповідальність за які передбачена:
- статтею 476 МКУ «Переміщення товарів через митний кордон України з порушенням прав інтелектуальної власності»;
- статтею 472 МКУ «Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення»;
- статтею 485 МКУ «Дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру».
Орієнтовна вартість виявлених товарів становить близько 2,5 млн. грн.
Наразі Одеською митницею ДФС розглядається питання щодо складання протоколу про порушення митних правил.
Митники Сумщини затримали правопорушників, які намагались перетнути кордон з незадекларованим товаром вартістю близько 1,1 млн. гривень
На митному посту «Бачівськ» Сумської митниці ДФС працівники митниці разом із співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Сумській області затримали правопорушників, які надали недостовірні відомості при декларуванні товарів, ввезених на територію України.
Вантажний автомобіль, на якому переміщувалось взуття прибув 19.09.2018 на митний пост «Бачівськ» Сумської митниці ДФС. У якості підстави для митного оформлення та ввезення товарів на територію України водієм були надані попередня митна декларація, інвойс, міжнародна транспортна накладна CMR.
Як з`ясувалось, підприємство 17.09.2018 в Хмельницькій митниці ДФС здійснило оформлення попередньої митної декларації на товар з описом: «Взуття на підошві з пластмаси та з верхом з текстильних матеріалів, спортивне. Загальна кількість – 9370 пар».
Під час проведення митного огляду були відібрані зразки товарів для проведення дослідження.
В результаті експертного дослідження встановлено, що надані на дослідження зразки ідентифіковані, як взуття чоловіче типу «кросівки» та не відноситься до спеціального спортивного взуття. Верх взуття виготовлено з натуральної шкіри (замші).
Результати дослідження зразків товару не відповідають інформації, заявленій в митній декларацій.
Таким чином, підприємством вчинені дії, спрямовані на переміщення товару з приховуванням від митного контролю. Тобто, були подані документи, що містять неправдиві відомості щодо найменування товару та для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД.
Вартість затриманих предметів порушення митних правил складає близько 1,1 млн. гривень.
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених частиною 1 статті 483 Митного кодексу України та тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил з їх конфіскацією, а також товарів, транспортних засобів, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

Сектор організації роботи
Кам’янської ОДПІ