Царичанський район
www.tsarich-rn.dp.gov.ua


Протягом 2018 року митницями виявлено 48,9 тис. порушень митних правил на 3,4 млрд грн

Упродовж 12 місяців 2018 року митницями ДФС виявлено 48,9 тис. порушень митних правил із вартістю предметів правопорушень на суму 3,4 млрд грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість складених протоколів про порушення митних правил збільшилась на 51%, а вартість предметів правопорушення в 2 рази.
У 5,4 тис. справ про порушення митних правил тимчасово вилучено предмети правопорушень на суму 914 млн. грн. Сума тимчасово вилучених предметів правопорушень збільшилась на 24 %.
Найпоширенішими є випадки незаконного переміщення через митний кордон промислових товарів. За вказаний період за скоєння таких порушень було вилучено товарів на суму 568,6 млн гривень. Транспортних засобів вилучено на суму 149,9 млн грн, продовольчих товарів – на 119,3 млн грн, валюти – 76 млн гривень.
Резонансні приклади ПМП:
- на м/п «Тиса» Закарпатської митниці ДФС прибули три вантажні автомобілі з напівпричепами-платформами, на яких з Іспанії на адресу київського підприємства переміщувались установки збудження сейсмічних сигналів в кількості 3 одиниці вартістю 15,31 млн. грн. Під час проведення митного контролю виявлено подвійні пакети товаросупровідних документів. На підставі оригіналів документів з відмітками митних органів Угорщини встановлено, що товари переміщувалися в Україну на підставі документів, які містять неправдиві дані щодо відправника, отримувача та митної вартості товарів. Предмети правопорушення тимчасово вилучено. Закарпатською митницею ДФС складено 3 протоколи про порушення митних правил за ознаками ч.1 ст.483 МК України («Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю»).
- на м/п «Запоріжжя – центральний» Запорізької митниці ДФС директором запорізького підприємства подано митну декларацію для оформлення паливних гранул, які експортувалися до Великобританії. Під час проведення митного огляду та розпакування пластикових мішків разом із заявленим товаром виявлено 1 217,6 кг бурштину. Предмети правопорушення тимчасово вилучено. Запорізькою митницею ДФС складено протокол про порушення митних правил за ознаками ч.1 ст.483 МК України («Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю»).
- встановлено факт експорту білоцерківським підприємством до Словаччини товару «відходи, що містять цинк, свинець, залізо, алюміній» вартістю 65,59 млн. грн. Під час перевірки інформації виявлено використання під час митного оформлення товарів підроблених товаросупровідних документів. Київською митницею ДФС 19.07.2018 складено 44 протоколи про порушення митних правил за ознаками ч.1 ст. 483 МК України («Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю»).
- на п/п «Гоптівка» Харківської митниці ДФС під час проведення митного контролю в автомобілі «HYUNDAIACCENT», який прямував з України до Росії під керуванням громадянина України, під пластиковою обшивкою правого порогу виявлено 15,5 млн російських рублів. Відповідно до ст. 511 МК України предмети правопорушення, що за курсом НБУ становлять 6,47 млн. грн., тимчасово вилучено. Харківською митницею ДФС складено протокол про порушення митних правил за ознаками ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України («Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю»).
Безпосередньо митницями ДФС розглянуто 39,2 тис. справ про порушення митних правил, що на 81% більше, ніж за аналогічний період 2017 року.
На розгляд до суду митницями передано 6,2 тис. справ про порушення митних правил на суму 2,5 млрд грн.
За результатами розгляду справ про порушення митних правил судом прийнято рішення про накладення стягнень у вигляді штрафу та конфіскації на суму 483,8 млн. грн.
Одним із ефективних методів протидії митним правопорушенням є співпраця та обмін інформацією з компетентними органами іноземних держав в рамках взаємної адміністративної допомоги, яка забезпечує попередження і виявлення незаконних експортно-імпортних операцій та факти несплати до бюджету обов’язкових митних платежів.
За результатами міжнародної взаємодії за 12 місяців 2018 року порушено понад 712справ про порушення митних правил на суму 686,5 млн. грн. Крім того, у ході міжнародної співпраці встановлено несплату понад 21,2 млн грн обов’язкових митних платежів.
Для встановлення наявності ознак кримінальних правопорушень та здійснення контрольно-перевірочних заходів до територіальних підрозділів ДФС передано 208 матеріалів отриманих відповідей.
За результатами опрацювання матеріалів територіальними підрозділами ДФС вже розпочато 29 кримінальних проваджень.

Тетяна Федченко: Для отримання податкової соціальної пільги робітник має подати заяву роботодавцю
Громадяни, які працюють неповний робочий день, та батьки з двома і більше дітьми мають право на податкову соціальну пільгу. Щоб її отримати та, відповідно, зменшити свої податкові зобов’язання, людина повинна подати заяву до бухгалтерії підприємства. Про це в інтерв’ю виданню «Факти» розповіла заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податку з доходів фізичних осіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Тетяна Федченко.
«Соціальна пільга – це можливість платника зменшити нараховану суму місячної зарплатні на розмір такої пільги. Тобто зарплата зменшується на суму пільги і лише після цього оподатковується податком на доходи фізичних осіб», – пояснила Тетяна Федченко.
Пільга складає 50% місячного розміру прожиткового мінімуму для дієздатних осіб, встановленого на 1 січня звітного податкового року. У 2019 році це – 960 грн 50 коп (50% від 1921 грн прожиткового мінімуму для дієздатних осіб станом на 1 січня 2019 року).
Право на таку пільгу має кожна працююча людина, яка отримує заробітну плату та є платником податку на доходи фізичних осіб.
Однак при цьому особа має відповідати певним умовам.
По-перше, податкова соціальна пільга застосовується до нарахованої місячної зарплатні, якщо її розмір не перевищує суму, яка дорівнює місячному прожитковому мінімуму, який діє на 1 січня звітного року для дієздатної особи, помноженої на 1,4 та округленої до 10 гривень. У 2019 році сума обмеження складає 2 тис. 690 грн.
По-друге, пільга застосовується лише до заробітної плати та не стосується інших доходів.
«Тобто підприємці не можуть претендувати на податкову пільгу. Також вона не стосується сум, отриманих від проведення незалежної професійної діяльності (нотаріуси, адвокати тощо)», – підкреслила Тетяна Федченко.
По-третє, пільга починає застосуватися роботодавцем з дня отримання від платника заяви і документів, які підтверджують право на її використання.
По-четверте, пільга не застосовується, якщо працівник, окрім зарплатні, отримує виплати з бюджету у вигляді стипендії, грошового або майнового забезпечення учня, студента, аспіранта тощо.
П’ята умова – податкова пільга надається тільки за одним місцем роботи.
«Якщо особа працює на кількох підприємствах, вона може обрати, де їй вигідніше скористатися правом на пільгу, та подати роботодавцю письмову заяву», – зазначила Тетяна Федченко.
Вона також підкреслила, що деяким категоріям платників податкова соціальна пільга надається у більшому розмірі, ніж звичайно. Це – студенти, аспіранти, ординатори, ад’юнкти, чорнобильці І та ІІ категорій, інваліди І та ІІ груп, а також ветерани війни, зокрема, учасники бойових дій.
Для батьків неповнолітніх дітей передбачено особливий порядок надання пільги. Вона надається обом батькам, а якщо в сім’ї двоє та більше дітей до 18 років, пільга надається на кожну дитину.
Наприклад, для матері з двома дітьми вона складатиме не 960 грн 50 коп, а 1 тис. 921 грн, з трьома - 2 тис. 881 грн 50 коп.
При цьому лише для одного з батьків граничний розмір зарплатні, який дає право на пільгу, збільшується в залежності від кількості дітей у віці до 18 років.

Віктор Кривіцький з робочим візитом відвідав Тернопільщину
24 січня 2019 року під головуванням в.о. заступника Голови ДФС Віктора Кривіцького та за участі керівників митниць західного регіону в Тернопільській митниці ДФС відбулась робоча нарада з приводу обговорення проблемних питань та заходів, які здійснюються митницями при пікових навантаженнях, пов’язаних із закінченням терміну пільгового періоду застосування ставки акцизного податку для митного оформлення авто.
«Кількість оформлених транспортних засобів збільшується з кожним днем. Так, щоденна оформлюється 2,5-2,7 тис. авто. З метою уникнення затримок митного оформлення, неузгодженості дій, полегшенню процесу декларування тощо, митницями ДФС вже вживаються відповідні заходи», – повідомив Віктор Кривіцький.
Серед таких заходів: здійснення митного оформлення транспортних засобів у робочі дні з 9.00 год. 00 хв. до 21.00 год. 00 хв., а також у вихідні та святкові дні, для чого внесено зміни у робочий графік підрозділів митного оформлення; створено додаткові адреси для одержання електронних повідомлень з електронними митними деклараціями на транспортні засоби, що ввозяться громадянами.
За словами в.о. заступника Голови ДФС Кривіцького В., не менш важливим для швидкого процесу митного оформлення є налагодження ефективного діалогу між митницями та митними брокерами. Це забезпечить якісне митне оформлення транспортних засобів та не допустить безпідставні затримки під час митного оформлення таких транспортних засобів.
Під час зустрічі також наголошувалося на важливості проведення митницями ДФС роз’яснювальної роботи серед громадськості з приводу закінчення терміну застосування пільгової ставки акцизного податку для митного оформлення транспортних засобів на іноземній реєстрації. Так, громадянам варто знати, що кінцева дата дії пільги – це дата подання митної декларації до митного оформлення, а не дата перетину митного кордону транспортним засобом. Загалом до завершення терміну пільгового періоду застосування ставки акцизного податку залишилось 29 днів.
Віктор Кривіцький також відзначив ефективну роботу працівників фіскальної служби Тернопільщини щодо наповнення бюджету.
«З року в рік зростають надходження платежів до бюджетів усіх рівнів. Якщо, скажімо, у 2002 році надходження складали 261 млн. грн., у 2008 році було подолано мільярдний рубіж, то вже за підсумками 2018 року Тернопільщина забезпечила до державної казни понад 6 мільярдів гривень», – констатував він під час наради, яка відбулась в ГУ ДФС у Тернопільській області.
У ДФС привітали митників з професійним святом
З Міжнародним днем митника привітали сьогодні в ДФС всіх представників цієї професії. Як відзначив в.о. Голови ДФС Олександр Власов, професія митника надзвичайно важлива, оскільки поєднує в собі захист інтересів держави та громадян, безпеку внутрішнього ринку та сприяння зростанню товарообігу.
«Від стабільної та ефективної роботи митниці залежить зовнішньо торгівельна діяльність нашої країни, розвиток міжнародної торгівлі, захищеність внутрішнього ринку від неякісної продукції, а відповідно – і зростання доходів держави та доброчесна конкуренція серед бізнесу», – наголосив Олександр Власов.
За його словами, сьогодні в ДФС активно працюють над створенням нової української митниці – швидкої, з розумними та простими рішеннями для якісного обслуговування платників податків. Тому перед митниками стоять важливі завдання – запровадження нових сервісів, електронних послуг, які спрощують перетин кордону, прискорюють митне оформлення та мінімізують корупційні ризики. І в цій роботі акцент робиться на застосовуванні новітніх технологій та розробок.
«Все це відповідає принципам SMART-митниці, курс на створення яких взяло ВМО. Ми вже багато досягли, завдяки автоматизованій системі «єдине вікно» сьогодні оформлюються майже 99% вантажів від загальної кількості митних оформлень, запроваджено в тестовому режимі «єдиний рахунок», здійснюються заходи із впровадження «єдиного талону», посилено заходи щодо боротьби з транснаціональною злочинністю», – підкреслив очільник ДФС.
Олександр Власов також зазначив, що співпраця ДФС з колегами зі Всесвітньої митної організації є стимулом для розвитку та удосконалення митної справи України, впровадження найкращих світових практик та новацій. І працівники ДФС мають для цього і професійні знання, і прагнення до удосконалення свої роботи і головне – бажання змінювати українську митницю відповідно до вимог сьогодення, забезпечуючи баланс інтересів держави та бізнесу.
З нагоди свята найкращим представниками ДФС, які здійснюють свою діяльність у митному напрямі, були вручені Почесні сертифікати ВМО за досягнення високих результатів у роботі.
Звернення з нагоди Міжнародного дня митника в.о. Голови ДФС Олександра Власова
Шановні колеги!
Вітаю вас з Міжнародним Днем Митника!

Робота працівників митних органів високо цінується в кожній країні світу, адже ця професія поєднує в собі захист інтересів держави та громадян, безпеку внутрішнього ринку, зростання товарообігу та створення стабільного бізнес-середовища.
Цей рік для всіх митників пройде під гаслом "Розумні кордони для безперешкодної торгівлі, подорожей та перевезень", яке обрано Всесвітньою Митною Організацією.
Гасло ВМО якнайкраще відповідає завданням Державної фіскальної служби України, які визначені на 2019 рік. Одне з них – максимальна електронізація та розвиток сервісної складової.
Платники податків, суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності вимагають від нас нових сервісів, електронних послуг, що спрощує ведення бізнесу, перетин кордону, прискорює митне оформлення та мінімізує корупційні ризики. Тому наше завдання – відповідати запиту бізнесу, реаліям сьогодення і застосовувати новітні технології та розробки.
Стратегічне завдання ДФС – разом з бізнесом зробити українську митницю швидкою, з розумними та простими рішеннями для якісного обслуговування як громадян, так і суб’єктів.
ДФС докладає максимум зусиль, щоб проходження кордону та контролю, ведення зовнішньоекономічної діяльності бізнесу було якомога комфортнішим.
Вагомим кроком уперед в напрямку спрощення митних формальностей стало впровадження механізму «Єдиного вікна», який дозволяє оптимізувати всі митні процедури на кордоні та спростити бізнесу проходження митного контролю. На сьогодні частка вантажів, що підлягає видам державного контролю і оформлюється за цим принципом, складає майже 99% від загальної кількості митних оформлень.
Цього тижня стартував пілотний проект з переведення підприємств на обслуговування через «єдиний рахунок» в казначействі. Це принципово нова, сучасна система справляння митних платежів, яка відповідає кращим світовим митним стандартам. Це новий етап у спрощенні митних процедур, над реалізацією якого працювали й фахівці ДФС.
Запровадження єдиного казначейського рахунку дозволить представникам бізнесу зменшити час митного оформлення товарів та вільно обирати місце оформлення, оскільки кошти обліковуватимуться в одній картці – особовому рахунку суб’єкта ЗЕД.
Крім того, це сприятиме оптимізації фінансів підприємств, адже при здійсненні митного оформлення товарів у декількох митницях відпадає необхідність перерахування коштів підприємств на депозитні рахунки багатьох митниць. Також заощаджується час на повернення цих коштів у разі зміни місця митного оформлення.
Для пришвидшення митних процедур при перетині митного кордону в ДФС працюють над запровадженням електронного талону в пунктах пропуску через державний кордон. Інформація, яка буде вноситися в цей талон, автоматично перевірятиметься та доповнюватиметься необхідною інформацією для митного контролю митниками та прикордонниками, здійснюватиметься аналіз ризиків тощо.
Все це відповідає принципам SMART-митниці, курс на створення яких взяло ВМО.
Захист кордонів від транснаціональної злочинності – один з основних пріоритетів роботи митних органів всіх країн. ДФС бере активну участь у спільних операціях під егідою ВМО у сферах боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, захисту прав інтелектуальної власності та інших подібних заходах.
Такій роботі також сприяє приєднання України до глобальної системи контролю за міжнародними контейнерними перевезеннями, яка здійснюється ООН та Всесвітньою митною організацією, для запобігання незаконному обігу наркотиків, зброї та фальсифікату. У рамках цієї програми створено підрозділи портового контролю та оперативна група у пунктах пропуску через державний кордон України «Одеський морський торговельний порт» та «Бориспіль-аеропорт».
Зокрема, співробітниками зазначеного підрозділу Одеської митниці ДФС у 2018 році припинено незаконні спроби переміщення через митний кордон України 4 кг кокаїну, 13 т ацетону, 1,5 млн пачок тютюнових виробів; співробітниками Київської митниці ДФС – 5,7 кг кокаїну та 1676 пгулок психотропної речовини (методон).
Для реалізації Рамкових стандартів ВМО ДФС вживаються заходи для подальшої автоматизації інформаційних митних технологій. Окрім цього, здійснюється підготовка до впровадження системи інтегрованого контролю на основі міжвідомчої взаємодії у пунктах пропуску через державний кордон та ведеться робота над створенням єдиної міжвідомчої автоматизованої системи збирання, зберігання і обробки інформації, необхідної для здійснення контролю зовнішньоторговельної діяльності.
У Хмельницькому на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС було відкрито Регіональний кінологічний навчальний центр, який є 9-им у світі. У цьому центрі спеціальну підготовку проходять не тільки кінологічні команди нашої країни, але й з різних країн світу. Так, у минулому році було підготовлено кінологічні команди зі Словацької Республіки та Республіки Польща.
Впевнений, що співпраця ДФС з колегами з Всесвітньої митної організації є стимулом для розвитку та удосконалення митної справи України, впровадження найкращих світових практик та новацій. У свою чергу ДФС готова до обміну досвідом та здобутками з нашими іноземними колегами, адже нас, митників, об’єднують спільні цілі та завдання – захист кордонів наших держав, безпека громадян та сприяння розвитку міжнародної торгівлі.
Бажаю всім колегам відповідальності, принциповості та неупередженості у нашій важливій справі.
Захищених кордонів, сумлінного ставлення бізнесу та успішної реалізації запланованих проектів!
З повагою
В.о. Голови ДФС Олександр Власов
Послання Всесвітньої митної організації до Міжнародного дня митника 2019 року
Традиційно відзначаючи щороку Міжнародний день митника (ICD) Секретаріат ВМО приділяє особливу увагу викликам, що стоять перед світовою митною спільнотою. Девіз, обраний на 2019 рік, - «розумні кордони (SMART borders) для безперешкодної торгівлі, подорожей і транспортних перевезень». У той час, коли очікується експоненціальне зростання кількості пасажирів і обсягу вантажів, що перетинають кордони, а також технологічна трансформація економічного ландшафту, в якому розвивається митниця, членам ВМО рекомендується зосередитися на тому, як вони можуть найкращим чином забезпечити швидке і безперешкодне транскордонне переміщення товарів, людей і транспортних засобів.
Митниця, співпрацюючи з іншими відомствами на кордоні, грає ключову роль у полегшенні торгівлі і подорожей, спрощенні, стандартизації та погодженні прикордонних процедур, а також у забезпеченні безпеки кордонів. Тому для митниці вкрай важливо взяти на себе провідну роль у консолідації і подальшому зміцненні зроблених зусиль щодо полегшення транскордонних потоків товарів і людей, перетворивши тим самим глобалізацію в позитивну силу. Для цього ВМО прагне сприяти перетворенню кордонів у «розумні кордони» з митницею, яка виступає в якості центрального сполучного і координуючого центру.
Концепція "розумних (SMART) кордонів" також підкреслює роль митниці в підтримці Програми ООН з питань сталого економічного розвитку на період до 2030 року. Створюючи рівні умови для всіх зацікавлених сторін на основі спрощених, стандартизованих і узгоджених процедур, ця Концепція дозволить забезпечувати своєчасну доставку промислової сировини, знизити рівень недобросовісної конкуренції в місцевих громадах і відкриває можливості для ізольованих громад щодо доступу до нових ринків. Вона створює прозорі та передбачувані умови для торгівлі і сприяє законному веденню бізнесу, що, в свою чергу, сприятиме економічному зростанню і створенню робочих місць.
Представляючи концепцію "розумних (SMART) кордонів", ми хочемо запропонувати митній спільноті подумати про те, як митниця зможе реконструювати бізнес-процеси, застосовуючи нові технології, і працювати "розумно" для досягнення взаємозалежного глобального ланцюжка створення вартості, що сприятиме всебічному економічному зростанню. Концепція "розумних (SMART) кордонів" спрямована на те, щоб члени ВМО ретельно досліджували сферу технологій для пошуку рішень, що полегшують потік людей, товарів і транспортних засобів на кордонах, відповідаючи при цьому керівним принципам "розумних (SMART) кордонів", а саме: безпека (Secure), вимірюваність (Measurable), автоматизація (Automated), базування на системі управління ризиками (Risk Management-based) і технологічність (Technology-driven).
Перша буква абревіатури SMART, "безпека", відноситься до нашого заклику до митниці продовжувати працювати з іншими відомствами на кордоні в якості засобу зміцнення взаємної довіри і прозорості в зусиллях щодо забезпечення безпеки та сприяння законній торгівлі. У центрі риторики митниці має бути співпраця з метою створення повністю інтегрованого глобального ланцюжка вартості і збільшення економічного зростання. Швидке і безпечне переміщення людей і товарів через кордони сприяє розвитку торгівлі, подорожей і транспорту, і перед митницею стоїть подвійне завдання - сприяти цьому потоку, забезпечуючи його безпеку шляхом ефективної боротьби з тероризмом та іншими загрозами безпеці на кордонах.
Поряд з безпекою ми підтримуємо роботу, орієнтовану на результат, засновану на самооцінці і об'єктивному вимірі, і закликаємо митницю забезпечити "вимірюваність" елементів торгових потоків і організаційної діяльності. Вимірювання діяльності має важливе значення для продуманих рішень, які можуть бути легко реалізовані і оцінені. Митниця має потребу в спеціальному інструменті, заснованому на глобально визнаному еталоні, який можна було б незалежно перевірити. ВМО приступить до обговорення цього питання з метою розробки такого інструменту оцінки ефективності.
Бути "розумним" означає необхідність для митниці розробляти, використовувати і впроваджувати рішення, які є "автоматизованими". У прагненні створити менш трудомісткий прикордонний простір, в якому з'являються, спільно використовуються і ефективно аналізуються дані, митниця повинна покладатися на автоматизовані процеси і не нехтувати важливістю проведення подальших досліджень для аналізу впливу загроз кібербезпеки. Основну увагу слід також приділяти областям, які швидко розвиваються, таким як цифрова криміналістика і безпека в інтернеті.
Забезпечення безперешкодного потоку товарів і людей, зміцнення надійності системи поставок і пом'якшення потенційних загроз безпеці досяжні за допомогою підходу, заснованого на "системі управління ризиками". Однак митниця повинна бути більш динамічна у виявленні потенційних ризиків і зниженні залежності від фактичного огляду вантажів шляхом проведення подальших досліджень з прогнозного аналізу, методів розроблення профілів ризику, використання біометричних даних та інших відповідних областей. Такий підхід полегшує законну торгівлю, зміцнює надійність системи поставок і знижує потенційні загрози національній безпеці.
І останнє, але не менш важливе: "технологія" повинна бути основним двигуном програми роботи митниці, для того, щоб члени ВМО були краще підготовлені до реагування на нові виклики і використання можливостей цифрової епохи. Щоб залишатися в лідерах, митниці необхідно вивчати можливість використання нових технологій, поступово продовжувати подальші дослідження, перевіряючи їх результати на практиці. Раніше винайдені технології, такі як блокчейн, 3D-друк або хмарні обчислення, знаходять гарне застосування. У даний час з'являються нові – такі як використання геопросторових даних, штучного інтелекту, робототехніки та безпілотних літальних апаратів.
Хоча цей підхід є новим, різні аспекти забезпечення безпеки кордонів, вимірювання ефективності, розробки автоматизованих процесів, фокусування уваги на управлінні ризиками і проведення досліджень за новими технологіями були на порядку денному ВМО протягом низки років. Численні інструменти та ініціативи ВМО можуть допомогти митним адміністраціям в роботі "по-розумному."
Такі інструменти та ініціативи містять переглянуту Міжнародну конвенцію про спрощення та гармонізацію митних процедур ВМО, Рамкові стандарти безпеки та полегшення світової торгівлі ВМО, Програму безпеки ВМО, Пакет SAFE 2018 ВМО, Дослідження часу випуску ВМО (TRS), IT керівництво для керівників ВМО, Керівництво ВМО з використання ICT для реалізації TFA ВМО, Рамкові стандарти транскордонної електронної торгівлі ВМО і, зокрема, цифровий митний комплект ВМО.
ВМО також активізує діяльність з інституційного розвитку з тим, щоб митні органи були підготовлені і оснащені для вирішення проблем, порушених у цьому посланні. Вкрай важливо, щоб митниця виділяла ресурси на такі нефіскальні області, як безпека і захист суспільства, що, в свою чергу, приведе до збільшення торгівлі, залучення інвестицій і тим самим сприятиме економічному процвітанню.
Протягом 2019 року я пропоную всім членам ВМО просувати і ділитися інформацією про їх зусилля з досягнення «розумних (SMART) кордонів», а також висвітлювати проблеми, які стоять перед ними, і демонструвати проекти, які будуть надихати інших. Така діяльність має велике значення для згуртування глобального митного співтовариства, формування духу партнерства та співпраці, які необхідні для досягнення успіху в сьогоднішній міжнародній торгівлі.
Секретаріат ВМО буде продовжувати сприяти просуванню відповідних інструментів та ініціатив, а також підтримувати всіх членів ВМО за допомогою проектів з інституційного розвитку та інших відповідних заходів. Я впевнений, що завдяки цим зусиллям ми досягнемо наших численних і різноманітних цілей.
Вітаю всіх з Міжнародним днем митника!

Куніо Мікурія
Генеральний секретар
25 січня 2019 року
Отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків громадяни можуть за допомогою електронних сервісів ДФС
Платники податків можуть отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків скориставшись електронними сервісами ДФС.
Зокрема, у рамках кампаній декларування доходів громадян та е-декларування зазначену інформацію можна отримати за допомогою електронного сервісу «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису».
Сервіс розроблено з використанням сучасних Web-технологій для забезпечення зручності платників. Перевагами його використання є значна економія часу та можливість отримувати необхідну інформацію у будь-який час.
Фізична особа – платник податків для отримання відомостей про суми своїх отриманих доходів та утриманих податків має можливість сформувати запит в електронному вигляді. Сформований запит підписується електронним цифровим підписом та відправляється на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС».
Сформувати запити та отримати відповіді в електронному вигляді можна засобами «Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності/запитів до Єдиного вікна подання електронної звітності», яке розміщене на офіційному веб-сайті ДФС та є загальнодоступним для використання (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/ ), або оновленого електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (cabinet.sfs.gov.ua ).
Детально ознайомитись з Порядком отримання відомостей про доходи можна на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді (http://sfs.gov.ua./fizichnim-osobam/vidomosti-doxid ).
Звертаємо увагу, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (поквартально). Інформація про доходи за останній звітний період надається через 50 днів після його закінчення.
Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків надаються відповідно до Податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ), які щоквартально подаються податковими агентами до територіальних органів ДФС та відповідно до поданих фізичними особами, фізичними особами – підприємцями або фізичними особами, як провадять незалежну професійну діяльність податкових декларацій.
Олександр Власов: Понад 1,3 млрд грн – результат посилених заходів з детінізації заробітних плат
ДФС продовжує посилювати контроль за тіньовою зайнятістю. За рахунок контрольних заходів з детінізації, які були впроваджені у вересні минулого року, сума надходжень до бюджету зросла на понад 1,3 млрд грн. Так, перераховано понад 590 млн грн податку на доходи фізичних осіб, 49 млн грн – військового збору, 727 млн грн - єдиного внеску та 27 млн грн – єдиного податку. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Олександр Власов.
«Проведені заходи дозволили не тільки збільшити відрахування до бюджету, але й забезпечити захист прав найманих осіб щодо оплати їх праці, виявити та усунути факти прихованої зайнятості, залучити до державної реєстрації громадян у якості суб’єктів господарювання. Це – один з кроків захисту інтересів найманих працівників, тому що саме вони, в першу чергу, повинні бути зацікавлені в легальних відносинах з роботодавцем. Адже «тіньова зарплата» має негативні наслідки, зокрема, відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника», – заявив Олександр Власов.
За його словами, з вересня по грудень минулого року роботодавцями легалізовано працю 1,9 млн найманих осіб.
За результатами проведених органами ДФС спільно з управліннями Держпраці перевірок щодо дотримання трудового законодавства роботодавцями, які мають найбільший ризик використання неоформленої праці, офіційно працевлаштовано 2,9 тис. найманих працівників.
«Інформація, яку ми отримали за результатами проведеної роботи, засвідчила необхідність подальшого проведення таких заходів одночасно з налагодженням ефективної взаємодії з органами влади для використання встановлених фактів при нарахуванні різних видів соціальної допомоги», – розповів очільник ДФС.
За його словами, виявлена під час проведення контрольних заходів інформація про використання неоформлених найманих працівників, виплати доходів таким працівникам, може використовуватися при призначенні (відмові), перегляді житлових субсидій громадянам, призначенні (виплаті) допомоги по безробіттю, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.
З цією метою ДФС взято участь у розробці проекту розпорядження щодо проведення заходів, спрямованих на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення в окремих галузях економіки. Так, пропонується проведення спільних комплексних заходів у сферах торгівлі та громадського харчування, будівництва, сільського господарства, транспортних перевезень, медичного обслуговування, надання послуг тощо.
Проектом також передбачено обмін інформацією між ДФС, Міністерством соціальної політики, Державною службою з питань праці, Державною службою зайнятості та Пенсійним фондом України про факти виявлення використання неоформлених найманих працівників, виплати доходів таким працівникам тощо.
Розроблений нормативний акт направлено на розгляд до Міністерства фінансів України.
Його ухвалення надасть можливість зменшити застосування незадекларованої праці та вдосконалить контроль за оформленням трудових відносин із найманими працівниками. Крім того, це дозволить забезпечити захист соціальних інтересів громадян, зокрема, щодо отримання необхідних їм соціальних виплат, пенсійного забезпечення, грошової компенсації у разі отримання виробничої травми або нещасного випадку на виробництві тощо.
За минулу добу оформлено рекордну кількість автомобілів з єврономерами - 2,7 тис.
Враховуючи спливаючий термін пільгового періоду застосування ставки акцизного податку для митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією, громадяни почали активніше оформлювати свої автівки. Так, протягом минулої доби, 22 січня було здійснено митне оформлення 2,7 тис. автомобілів з єврономерами. За них власники сплатили 170,5 млн грн. платежів.
Загалом з 25 листопада 2018 року по 22 січня 2019 року (включно) було оформлено майже 44 тис. автомобілів з єврономерами. Це автівки, які були ввезені на митну територію України з 1 січня 2015 року до набрання чинності нових правил ввезення таких автомобілів та перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту. За ці транспортні засоби було сплачено майже 2,8 млрд грн.
Із загальної кількості розмитнених авто 36,7 тис. – це ті, які перебували на митній території України з порушенням вимог Митного кодексу України. За них власники добровільно сплатили 312 млн грн (8500 за кожне авто). Це звільнило їх від адміністративної відповідальності за недотримання вимог митних режимів при ввезенні транспортного засобу з іноземною реєстрацією, строки та умови ввезення якого не дотримані.
Нагадаємо, що 22 лютого 2019 року спливає термін пільгового періоду застосування ставки акцизного податку (коефіцієнт 0,5) для митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією. Після цього часу власники таких автівок будуть сплачувати акцизний податок за повною ставкою. Наразі це передбачено чинним законодавством. Тому звертаємо увагу всіх власників автомобілів з іноземною реєстрацією: не чекайте останніх днів, а вчасно оформлюйте свої транспортні засоби.
За 21 день 2019 року завдяки системі АСАУР до бюджету перераховано близько 20 млн гривень
Застосування автоматизованої системи аналізу та управління ризиками дозволяє зупинити митне оформлення товарів за ризиковими деклараціями, а отже упередити недонадходження до бюджету платежів. Так, лише за 21 день поточного року за рахунок застосування АСАУР до бюджету вже перераховано близько 20 млн грн. Це суми, які були нараховані в результаті коригування митної вартості товарів, країни походження та класифікації товарів. Про це розповів в.о. директора Департаменту адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання ДФС Андрій Войцещук.
За його словами, автоматизована система аналізу та управління ризиками застосовується як один з механізмів контролю за правильністю визначення митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України.
Відповідно до Митного кодексу України, декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, зобов’язані подавати достовірні відомості про визначення митної вартості, які повинні базуватися на об’єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню.
Відповідно до Угоди про СОТ, до якої приєдналася Україна, кожна країна зберігає за собою право встановлювати власну систему контролю за правильністю визначення митної вартості товарів.
Застосування АСАУР дозволяє здійснювати автоматичний відбір митних декларацій або переміщень товарів, транспортних засобів, осіб через кордон, по яких необхідно посилити митний контроль, генерувати перелік митних формальностей та фіксувати інформацію, внесену посадовими особами митниць за результатами митних формальностей.
Спрацювання профілю ризику є підставою для поглибленого вивчення документів та відомостей, зазначених в них, обставин зовнішньоекономічної операції із прийняттям управлінського рішення на відповідному рівні.
«ДФС постійно здійснює профілювання системи АСАУР для якісного виконання органами ДФС форм митного контролю, ефективної протидії порушенням митного законодавства, забезпечення повноти оподаткування товарів, що ввозяться на митну територію України. Також цей процес проводиться з метою встановлення відповідності підходів у профілюванні ризиків нормам митного законодавства країн ЄС, міжнародним конвенціям», – розповів Андрій Войцещук.
Як зазначив посадовець, актуалізація і перегляд відповідних профілів АСАУР здійснюється за напрямами достовірності декларування, класифікації товарів, країни їх походження та повноти оподаткування.
Застосування відповідних генеруючих профілів АСАУР сприяє виконанню митниками безпекової функції за рахунок ідентифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України. Крім того, через контроль зовнішньоекономічних операцій забезпечується захист економічних інтересів України, здійснюється імплементація митного законодавства України до норм міжнародного права та прискорення товарообігу зовнішньої торгівлі України.
До того ж за рахунок припинення схем незаконного переміщення товарів через митний кордон України збільшуються надходження зі сплати митних платежів до державного бюджету України.

Руслан Фірсов: Одним із чинників, які впливають на профілювання АСАУР, є зростання кількості порушення митних правил
ДФС на постійній основі здійснюється аналітично-пошукова робота, спрямована на попередження, виявлення та припинення схем з незаконного переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України. За її результатами здійснюється актуалізація профілів ризиків АСАУР. Про це під час прес-конференції, яка відбулась 22 січня 2019 року, розповів в.о. директора Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС Руслан Фірсов.
За його словами, є декілька розповсюджених схем. А саме:
1. Товари прикриття
Суть полягає у декларуванні товарів, які ззовні мають майже однаковий вигляд, але є суттєво різними по вартості.
2. Маніпулювання з ваговими характеристиками
Суть схеми полягає у відображенні під час декларування вантажів недостовірної інформації про вагу нетто ввезеного товару, що дозволяє зменшити базу оподаткування та, як наслідок, зменшення суми митних платежів, які підлягають сплаті.
3. Незаявлення точних відомостей, що впливають на визначення митної вартості та визначення коду товару згідно з УКТЗЕД
Суть схеми полягає у невідображенні точного опису товару у товаросупровідних документах (митній декларації) щодо торгівельної марки, виробника, артикулів і характеристик товарів тощо.
4. Міксовані вантажі
Суть схеми полягає у ввезенні вантажів з використанням товарів, що мають значно нижчу вартість та одночасно переміщуються з високоліквідними товарами з набагато вищим рівнем оподаткування.
5. Подання неоригінальних документів до митного оформлення
Суть схеми полягає у підміні оригінальних документів, як правило, з метою зменшення вартісних характеристик у декілька разів.
6. Використання спеціалізованих складів в країнах імпорту з метою заниження митної вартості
Суть схеми полягає у використанні спеціалізованих складів в країнах експорту та декількох ланцюгів перепродажу з метою формування легального пакету документів з мінімальною ціною, яка є основою для бази оподаткування в країні імпорту.
«Саме для унеможливлення використання схем з мінімізації митних платежів ДФС розроблено алгоритм відпрацювання та контролю за достовірністю декларування під час проведення митних процедур. Вказаний алгоритм базується на Автоматизованій системі аналізу та управлінні ризиками – АСАУР, що генерує здійснення додаткових форм митного контролю у разі виявлення цією системою невідповідностей», – зазначив Руслан Фірсов.
Так, з початку цього року внесено зміни до профілів ризиків, спрямованих на перевірку:
- достовірності декларування товарів;
- класифікації товарів;
- правильності визначення митної вартості.
Руслан Фірсов наголосив, що у полі уваги працівників митниць будуть лише ті суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності, які намагаються приховати інформацію про товари.
Одним із чинників, що впливає на профілювання АСАУР, є зростання кількості порушення митних правил. Так, у 2018 році митницями було порушено майже 49 тис. справ про порушення митих правил на суму 3,4 млрд грн., у 2017 році ця сума була вдвічі менша – 1,6 млрд грн, а кількість справ складала понад 32 тис. Середня вартість предметів правопорушень у минулому році порівняно з 2017 роком теж зросла - на 41,5% до 70 тис. грн.
Віктор Кривіцький: Зміна профілів ризику АСАУР не створюватиме перешкод легальному бізнесу
На сьогодні в ДФС здійснюється удосконалення профілів ризику автоматизованої системи аналізу та управління ризиками (АСАУР). Це направлено, насамперед, на покращення виконання працівниками митниць відповідних митних формальностей при здійсненні митного контролю та оформлення товарів. Про це заявив в.о. заступника Голови ДФС Віктор Кривіцький під час зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації.
«Акцентую увагу, ми не створюємо перешкод легальному бізнесу. Зміна профілів ризику АСАУР здійснюється для введення в систему тих ризиків, які дозволять більш ефективно упереджувати порушення митних правил. Тобто якщо спрацьовує система управління ризиками, митник вживає посилених заходів митного контролю, передбачених Митним кодексом, для забезпечення повноти декларування товарів», – наголосив Віктор Кривіцький.
Так, на сьогодні в ДФС фіксують зростання кількості порушень митних правил та переміщення «сірого» імпорту. Тому впровадження нових профілів ризиків сприятиме посиленню контролю за повнотою сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України, упередженню порушень, що, у свою чергу, дозволить залучити в бюджет додаткові кошти.
Профілі ризиків налаштовані лише на відбір ризикових операцій. Загалом протягом 2018 року АСАУР було відібрано лише 9,1% імпортних митних декларацій із загальної кількості, які потребували проведення митного огляду. 53,3% декларацій були оформлені без додаткових митних формальностей і по 35,4% було визначено необхідність додаткової перевірки документів.
Для перегляду профілів ДФС було проведено значну аналітичну роботу. Як засвідчив аналіз, порушники частіше за все використовували такі способи заниження платежів як ввезення товарів з використанням подвійного пакету супровідних документів, за заниженою вартістю, заявленням недостовірних кількісних та якісних характеристик товару. Через такі порушення бюджет втрачає значні суми коштів.
ДФС було вжито низку заходів щодо забезпечення достовірності декларування товарів в рамках застосування системи управління ризиками, в тому числі – посилено контроль повноти заповнення електронного інвойсу. Зокрема, мова йде про незазначення торговельних марок по таким групам товарів, як побутова техніка та електрообчислювальне обладнання. Однак, за ІІ півріччя 2018 року заходи посиленого контролю за цим критерієм ризику було застосовано лише до 2% митних оформлень. Це знову ж таки свідчить про те, що система спрацьовує виключно за наявності певних ризиків.
«На сьогодні немає жодних причин говорити про те, що оформлення вантажів зупиняється. Митниця посилила контроль за рахунок нових профілів ризиків в АСАУР, але все зроблено виключно у рамках Митного кодексу, без будь-яких часових порушень чи інших перешкод бізнесу в митному оформленні товарів. Якщо будь-яка європейська митниця, наприклад, просить додаткові документи у декларанта, то їх надають беззастережно, бо це повноваження митника. Наразі і ми говоримо про виключні повноваження митниць ДФС», – наголосив Віктор Кривіцький.
Крім того, він запросив європейський бізнес до більш активної співпраці, зокрема, щодо надання оперативної інформації щодо «сірих» імпортерів та використання схем.

У 2018 році місцеві громади Дніпропетровської області
отримали майже 24,2 млрд гривень

Протягом минулого року до місцевих скарбниць Дніпропетровщини надійшло 24 млрд 194 млн грн податків та зборів. Порівняно з 2017 роком це на 3 млрд 664 млн грн, або на 17,8 %, більше.
Серед найвагоміших податків до місцевих бюджетів регіону чільне місце належить податку на доходи фізичних осіб. Наразі надходження з нього склали 14 млрд 233 млн грн, що на 2 млрд 936 млн грн більше, ніж у січні - грудні 2017 року.
Другою за фінансовою потужністю складовою доходів місцевих громад області є плата за землю. З січня по грудень 2018 року землекористувачі спрямували до казни майже 3 млрд 721 млн гривень.
Третє місце у наповненні казни Дніпропетровщини належить малому бізнесу. Так «спрощенці» області сплатили до місцевих бюджетів 2 млрд 330 млн грн єдиного податку, що перевищує результати 2017 року на 490 млн гривень.

Податковий календар на 29 та 30 січня 2019 року

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що

вівторок, 29 січня 2019 року, останній день сплати:

- авансового внеску з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки юридичними особами за IV квартал 2018 року;
- авансового внеску з транспортного податку юридичними особами за IV квартал 2018 року ;

середа, 30 січня 2019 року, останній день сплати:

- плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за грудень 2018 року;
- податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу, за грудень 2018 року;
- податку на доходи фізичних осіб із загальної суми доходів у вигляді процентів, нарахованих за грудень 2018 року на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків, ощадних (депозитних) сертифікатів, вкладів (депозитів) членів кредитної спілки у кредитній спілці;
- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу, за грудень 2018 року;
- податку на додану вартість за грудень 2018 року;
- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за грудень 2018 року;
- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за грудень 2018 року;
- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами за грудень 2018 року;
- рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за грудень 2018 року;
- єдиного податку юридичними особами – платниками 4 групи за IV квартал 2018 року;
- акцизного податку за грудень 2018 року.

Отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків громадяни можуть за допомогою електронних сервісів ДФС

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
За повідомленням ДФС України платники податків можуть отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків скориставшись електронними сервісами ДФС.
Зокрема, у рамках кампаній декларування доходів громадян та е-декларування зазначену інформацію можна отримати за допомогою електронного сервісу «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису».
Сервіс розроблено з використанням сучасних Web-технологій для забезпечення зручності платників. Перевагами його використання є значна економія часу та можливість отримувати необхідну інформацію у будь-який час.
Фізична особа – платник податків для отримання відомостей про суми своїх отриманих доходів та утриманих податків має можливість сформувати запит в електронному вигляді. Сформований запит підписується електронним цифровим підписом та відправляється на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС».
Сформувати запити та отримати відповіді в електронному вигляді можна засобами «Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності/запитів до Єдиного вікна подання електронної звітності», яке розміщене на офіційному веб-сайті ДФС та є загальнодоступним для використання (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/ ), або оновленого електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (cabinet.sfs.gov.ua ).
Детально ознайомитись з Порядком отримання відомостей про доходи можна на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді (http://sfs.gov.ua./fizichnim-osobam/vidomosti-doxid ).
Звертаємо увагу, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (поквартально). Інформація про доходи за останній звітний період надається через 50 днів після його закінчення.
Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків надаються відповідно до Податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ), які щоквартально подаються податковими агентами до територіальних органів ДФС та відповідно до поданих фізичними особами, фізичними особами – підприємцями або фізичними особами, як провадять незалежну професійну діяльність податкових декларацій.
Інформація розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням
http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/365365.html
Надання в оренду земельної ділянки (паю):
порядок сплати ПДФО і військового збору

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що п. п. 168.4.1 п. 168.4 ст. 168 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено, що податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету згідно з Бюджетним кодексом України.
Слід зазначити, що абзацом 5 п. 2 ст. 64 Бюджетного кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2019, передбачено, що ПДФО, нарахований податковим агентом або фізичною особою, яка отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, з доходів за здавання фізичниим особами в оренду (суборенду,емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), сплачується таким податковим агентом або такою фізичною особою до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди (суборенди, емфітевзису).
Отже, у разі отримання фізичною особою-орендодавцем у 2019 році доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної ділянки (паю), майнового паю іншій фізичній особі-орендарю, яка не є податковим агентом (самозайнятою особою), орендодавець повинен сплатити (перерахувати) ПДФО/військовий збір до відповідного бюджету за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості).
Водночас, у разі отримання у 2018 році доходу від наданні в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі-орендарю, яка не є податковим агентом (самозайнятою особою), орендодавець повинен визначити свої податкові зобов’язання у річній податковій декларації про майновий стан і доходи за 2018 рік та сплатити ПДФО/військовий збір з таких доходів за своєю податковою адресою.
Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів:
декларація подається за місцезнаходженням лісової ділянки
Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що з 01.01.2019 відповідно до змін, внесених Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», зокрема до п. 256.3 ст. 256 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (далі – рентна плата) зросли по кожному виду деревени.
Нагадуємо, що платниками рентної плати є лісокористувачі – юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи з джерел їх походження з України або виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, фізичні особи (крім фізичних осіб, які мають право безоплатно без видачі спеціального дозволу використовувати лісові ресурси відповідно до лісового законодавства), а також фізичні особи – підприємці, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціального дозволу (лісорубного квитка або лісового квитка) або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами (п. 256.1 ст. 256 ПКУ).
Лісокористувачі, у яких за результатами діяльності здійснюється перерахунок рентної плати, відображають донараховані суми рентної плати в податковій декларації (п. п. 256.11.5 п. 256.11 ст. 256 ПКУ).
Про надходження суми рентної плати в касу суб’єкта лісових відносин, що видає спеціальні дозволи, у спеціально заведеній книзі робиться запис і лісокористувачеві видається квитанція. Одночасно в лісорубних та лісових квитках робиться позначка про сплату рентної плати в касу (зазначаються номер і дата квитанції про сплату) (п. п. 256.11.7 п. 256.11 ст. 256 ПКУ).
Слід зазначити, що при отриманні дозволу в поточному році (або донарахуванні суми рентної плати) після чергового строку сплати рентної плати лісокористувачі сплачують усі суми рентної плати за строками, що минули (п .п. 256.11.8 п. 256.11 ст. 256 ПКУ).
Базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу (п. 257.1 ст. 257 ПКУ).
Згідно з п. 257.2 ст. 257 ПКУ платники рентної плати самостійно обчислюють суму податкових зобов’язань з рентної плати.
Відповідно п. п. 257.3.5. п. 257.3 ст. 257 ПКУ платник рентної плати до закінчення визначеного розділом II ПКУ граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, визначений ст. 257 ПКУ, подає до відповідного контролюючого органу за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, податкову декларацію, яка містить додатки, зокрема, з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів – за місцезнаходженням лісової ділянки;
Сума податкових зобов’язань з рентної плати, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації.
Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів сплачується лісокористувачами щокварталу рівними частинами від суми рентної плати, зазначеної в спеціальних дозволах, виданих у відповідному календарному році, крім сум рентної плати, сплачених відповідно до підпунктів «а» і «б» п. п. 256.11.6 п. 256.11 ст. 256 ПКУ.
Відбулася робоча нарада щодо легалізації
заробітної плати та підвищення її рівня

Днями у приміщенні Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, у рамках заходів, спрямованих на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення, які затверджені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року № 649-р, відбулася робоча нарада з питань наповнення бюджету Пенсійного фонду України на 2019 рік.
На нараді були присутні: заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська, заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна, начальник ГУ ПФУ в Дніпропетровській області Юрій Козак, заступник начальника ГУ ПФУ в Дніпропетровській області Олена Щирба, начальник управління з питань праці ГУ Держпраці у Дніпропетровській області Андрій Толстогузов, перший заступник начальника ГУ Держпраці у Дніпропетровській області Ігор Осадчий та заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби – начальник управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Андрій П’ятницький.
В рамках виконання поставлених завдань, все більше набуває актуальності спільна робота ДФС та органів виконавчої служби по стягненню заборгованості з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Так, станом на 01.01.2019 заборгованість зі сплати єдиного внеску по Дніпропетровській області перевищила 800 млн гривень.
За результатами проведеної звірки з територіальними підрозділами державної виконавчої служби області встановлено, що на кінець 2018 року на примусовому виконанні перебувало більш, ніж 9000 виконавчих проваджень на загальну суму близько 200 млн гривень.
В ході зустрічі також обговорювалися питання легалізації заробітної плати, надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на 2019 рік та залучення додаткових резервів для наповнення бюджету соц. фондів.
Іриною Сікіріною підкреслені результати вжитих заходів, спрямованих на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року №649-р ГУ ДФС сумісно з Головним управлінням Держпраці у Дніпропетровській області.
В ході проведення роботи ГУ ДФС щодо детінізації відносин у сфері зайнятості населення протягом 4 кварталу 2018 року роботодавцями було подано Повідомлень про прийняття працівників на роботу по 98 тисячам 135 найманим працівникам, спостерігається тенденція постійного зростання кількості застрахованих осіб, яким нараховані виплати та кількість фізичних осіб – підприємців.
Результатом проведеної роботи є збільшення надходжень сум єдиного внеску на 80 млн гривень.
Також, Іриною Сікіріною перед учасниками засідання порушено питання щодо наявності заборгованості зі сплати єдиного внеску станом на 01.01.2019 року в сумі 819,9 млн грн, в тому числі 520,4 млн грн по фізичних особах – підприємцях. Наголошено про необхідність активізації спільної роботи усіх структур спрямованої на вжиття законодавчо передбачених заходів щодо погашення існуючої заборгованості.
У 2019 році буде продовжено плідну співпрацю з органами виконавчої служби, що в свою чергу, призведе до недопущення подальшого зростання заборгованості, збільшенню надходжень платежів, у т.ч. за рахунок стягнення заборгованості підрозділами державної виконавчої служби - зазначила Вікторія Каліногорська.

Питання митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією


Днями в інформаційному агентстві «МОСТ-Днепр» відбулася прес-конференція заступника начальника Дніпропетровської митниці ДФС Ігора Диби з питань митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією.
Так, 25 листопада 2018 року набули чинності Закони України про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України, якими передбачено умови легалізації автомобілів з іноземною реєстрацією, завезених з порушенням митного і податкового законодавства та встановлено нові умови ввезення транспортних засобів.
Передбачено перехідний період 180 діб для тих громадян, які ввезли автомобіль з 1 січня 2015 року до набрання чинності цим законом. Протягом цього часу громадяни мають можливість оформити свої транспортні засоби, які були ввезені на територію України протягом вказаного періоду і перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.
Базові ставки податку залежать від типу двигуна і об’єму його циліндрів, а саме:
- для бензинових автомобілів з об’ємом циліндрів двигуна до 3 000 см3 включно базова ставка акцизного податку становить 50 євро за одиницю; понад 3 000 см3 – 100 євро за одиницю;
- для дизельних автомобілів з об’ємом циліндрів двигуна до 3 500 см3 включно – 75 євро за одиницю та понад 3 500 см3 – 150 євро за одиницю.
Обчислення розміру ставки акцизного податку для кожного легкового транспортного засобу здійснюватиметься шляхом застосування до базових ставок акцизного податку коефіцієнтів – двигуна та віку.
Розпочинаючи доповідь, Ігор Диба зазначив: "Загалом, з 25 листопада 2018 року по 22 січня 2019 року (включно) було оформлено майже 44 тис. автомобілів з єврономерами. Це автівки, які були ввезені на митну територію України з 1 січня 2015 року до набрання чинності нових правил ввезення таких автомобілів та перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту. За ці транспортні засоби було сплачено майже 2,8 млрд гривень. За такий самий період у Дніпропетровській митниці ДФС оформлено близько 2000 транспортних засобів."
З урахуванням норм Податкового кодексу України, протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності законом, ставки акцизного податку для автомобілів (крім електромобілів та гібридних легкових транспортних засобів) визначаються із застосуванням коефіцієнту 0,5.
Слід враховувати, що з 20.12.2018 набув чинності Тимчасовий порядок виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення транспортних засобів, ввезених громадянами в період з 1 січня 2015 року до 25 листопада 2018 року для їх вільного обігу на території України, згідно якого зазначене оформлення буде здійснюватися з такими особливостями:
- застосування виключно електронної митної декларації для декларування транспортних засобів;
- визначено документи, які необхідно подавати митницям (зокрема, рахунок або інший документ, що підтверджує вартість транспортного засобу, реєстраційний документ на ТЗ, виданий реєстраційним органом країни реєстрації, та документ, що підтверджує право власності на транспортний засіб або право розпоряджатися та декларувати автомобіль для вільного обігу на митній території України);
- з метою зменшення часу фізичного перебування автомобілів у зонах митного контролю митниць та зменшення фінансових витрат громадян на оплату послуг стоянки встановлено, що доставлення автівки в зону митного контролю здійснюється декларантом після подання електронної митної декларації та отримання від митниці повідомлення із зазначенням дати та часу пред’явлення ТЗ;
- скасовано необхідність оформлення митницями Посвідчення про реєстрацію транспортного засобу;
- розроблено Алгоритм дій митниці та декларанта під час перевірки заявленої фактурної вартості оцінюваного транспортного засобу. Для підтвердження заявленої фактурної вартості можуть подаватися, зокрема, такі документи: договір купівлі-продажу або документ, який його замінює, рахунок-фактура (інвойс), банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного ТЗ, каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) продавця транспортного засобу.
"На визначення вартості автомобіля з іноземною реєстрацією, впливають його технічні характеристики та рік випуску. Одним із джерел зовнішньої інформації, якими користується митниця, є інтернет-ресурс Schwackenet. Ці джерела використовуються для отримання цінової інформації, де продавався цей транспортний засіб, в якій країні, за якою ціною. Така інформація вивчається для того, щоб прийняти об’єктивне рішення щодо оподаткування автомобіля. Вартість має бути об’єктивною і відповідати тій, яка була фактично сплачена за автомобіль. Водночас завдання митних органів - не допустити випадків заниження вартості",- акцентував Ігор Диба.
До того ж, звернуто увагу на те що у разі недотримання строків та умов митних режимів тимчасового ввезення та транзиту така передбачені штрафи у розмірі від 170 грн до 17 тис гривень. Така норма діє до 24 травня 2019 року. Після цього періоду починають діяти нові розміри штрафів – від 170 грн до 170 тис грн та конфіскація транспортного засобу.
Наприкінці виступу заступник начальника Дніпропетровської митниці ДФС Ігор Диба відмітив таке, щоб зняти напругу щодо ситуації із митним оформленням транспортних засобів, на рівні центрального апарату ДФС створена моніторингова група, яка відслідковує всі процеси щодо виконання митних формальностей посадовими особами митниць. На митницях ДФС працюють «гарячі» телефонні лінії, звернувшись на які, громадяни можуть отримати консультації щодо митного оформлення транспортних засобів на іноземній реєстрації.
У Дніпропетровській митниці ДФС встановлений графік роботи посадових осіб, які здійснюватимуть митне оформлення зазначених автомобілів з 09 год. 00 хв. до 21 год. 00 хв. у вихідні і святкові дні. Працює телефон «гарячої лінії» - (0562) 31-14-90.

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» начальника відділу управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Андрія Первого «Контроль за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів»

Питання 1. Вітаю. Підкажіть будь ласка, чи може суб’єкт господарювання здійснювати реалізацію алкогольних напоїв у магазині на розлив, для споживання на місці?
Відповідь. Добрий день. Відповідно до ст. 153 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (із змінами та доповненнями) - продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки суб'єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб'єктів господарювання громадського харчування, суб'єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів.
Питання 2. Добрий день. У мене таке питання: чи може суб’єкт господарювання, який знаходиться на спрощеній системі оподаткування, здійснювати реалізацію алкогольних напоїв?
Відповідь. Добрий день. Відповідно до абз. 3 п. п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України - не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють: виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин).
Питання 3. Чи дійсно для реалізації пального суб’єктам господарювання необхідно отримувати ліцензію?
Відповідь. Відповідно до Закону України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” що з 01.07.2019 виробництво, оптова та роздрібна торгівля, зберігання пального може здійснюватись суб’єктами господарювання за наявності відповідної ліцензії.
Питання 4. Хочу запитати. Що відноситься до пального?
Відповідь. Відповідно до п. п. 14.1.141 1 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України - пальне - нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у п. п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України.

Декларування доходів: в дію введено
нові коди бюджетної класифікації ПДФО та військового збору

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що обов’язок платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) щодо подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) у випадках, передбачених розділом ІV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено п. 179.1 ст. 179 ПКУ.
Разом з тим, відповідно до п. 179.2 ст. 179 ПКУ обов’язок платника ПДФО щодо подання Декларації вважається виконаним і Декларація не подається, якщо такий платник ПДФО отримував доходи:
► від податкових агентів, які згідно з цим розділом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених цим розділом;
від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;
у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.
Отже, з метою належного ведення обліку ПДФО та військового збору, ДФС України наказом від 27.12.2018 № 873 «Про затвердження внесення змін до наказу ДФС від 10.04.2015 № 267» введено вдію нові коди бюджетної класифікації:
11010501 – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не підлягають обов’язковому декларуванню»;
11011001 – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».
Таким чином, якщо фізична особа зобов’язана подати Декларацію, визначити та сплатити свої податкові зобов’язання, то у таком у випадку платник ПДФО сплачує:
● ПДФО по коду платежу 11010500 – «податок на доходи фізичних оіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;
● військовий збір по коду платежу 11011001 – «військовий збір що сплачується за результатами декларування».
У разі, якщо фізична особа, яка відповідно до розділу ІV ПКУ зобов’язана сплатити ПДФО, але звільнена від подання річної декларації, при нотаріальному посвідченні договорів та/або при видачі свідоцтв про право на спадщину тощо, сплачує:
● ПДФО по коду платежу 11010501 – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не підлягають обов’язковому декларуванню»;
● військовий збір по коду платежу 11011000 – «військовий збір».
До уваги платників: при сплаті податків і зборів
необхідно правильно заповнювати документи на переказ

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів (далі – Порядок) затверджено наказом Міністерства фінансів України 24.07.2015 № 666, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12.08.2015 за № 974/27419 із змінами.
Так, при сплаті (стягненні) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійсненні бюджетного відшкодування податку на додану вартість, поверненні помилково або надміру зарахованих коштів поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:
- поле № 1:
· друкується службовий код (знак) "*" (ознака платежу);
- поле № 2:
· друкується розділовий знак ";" ;
· друкується код виду сплати (формат ссс – тризначне число);
- поле № 3:
· друкується розділовий знак ";" ;
· друкується один з нижченаведених реквізитів:
1) код клієнта за ЄДРПОУ (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8);
2) реєстраційний номер облікової картки платника податків (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);
3) реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами (завжди має 9 цифр);
- поле № 4:
· друкується розділовий знак ";" ;
· друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі. Кількість знаків, ураховуючи зазначені вище поля і розділові знаки, обмежена довжиною поля «Призначення платежу» електронного розрахункового документа системи електронних платежів Національного банку України, при цьому використання символу ";" не допускається.
У разі сплати платежу до бюджету в іноземній валюті обов'язково вказується код класифікації доходів бюджету.
У разі здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі – ПДВ), повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету за висновками територіальних органів ДФС України (далі – територіальні органи ДФС), поля № 5 та № 6 заповнюються таким чином:
- поле № 5:
· друкується розділовий знак ";" ;
· друкується дата висновку, на підставі якого здійснюється відшкодування ПДВ або повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету (формат – ДД.ММ.РРРР). Платником податків поле № 5 не заповнюється;
- поле № 6:
· друкується розділовий знак ";";
· друкується номер висновку, на підставі якого здійснюється відшкодування ПДВ або повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету. Платником податків поле № 6 не заповнюється;
- поле № 7:
·друкується розділовий знак ";".
Резервне поле. Заповнюється платниками податків та/або органами Державної казначейської служби України (територіальними органами ДФС) у разі здійснення розрахунків згідно з окремими рішеннями Кабінету Міністрів України тощо. Зазвичай не заповнюється.
У разі погашення податкових векселів (податкових розписок) коштами при заповненні розрахункового документа в резервному полі необхідно проставляти номер векселя.
При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками.
Отже, при заповненні документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, щоб уникнути помилок, платникам необхідно враховувати вимоги Порядку.
Новації 2019 року у справлянні рентної плати і екологічного податку

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі – Закон № 2628) були внесені до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) зміни, зокрема, щодо ставок рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.
Так, з 01.01.2019 не оподатковують рентною платою урановмісні корисні копалини, видобуті на стадії геологічного вивчення на підставі спеціальних дозволів, отриманих після 1 січня 2018 року (новий п. п. 252.4.9 п. 252.4 ст. 252 ПКУ).
Крім того, зросли ставки рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин. Це стосується видобутку нафти з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 м, – підвищення ставки з 29 % до 31 %, з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 м, – з 14 % до 16 %.
При цьому рентну плату за видобуток конденсату зменшено: для покладів на глибині до 5000 м – з 45 % до 31 %, а з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 м, – з 21 % до 16 %.
Також протягом усього 2019 року до ставки рентної плати за користування надрами для видобування залізної руди застосовується коефіцієнт 1,1 (п. 252.20 ст. 252 ПКУ).
З 2019 року застосовується новий порядок справляння та розподілу сум доходів від екологічного податку (далі – податок), зокрема в частині викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря (далі – Викиди двоокису вуглецю).
Також розділ VІІІ ПКУ змінено Законом № 2628 як у частині визначення платників, які справляють екологічний податок за Викиди двоокису вуглецю, так і ставок Податку.
З 01 січня 2019 року ставку Податку за викиди двоокису вуглецю стаціонарними джерелами з 0,41 грн/тонну підвищено до 10 грн/тонну, тобто збільшено у 24,4 раза.
Нагауємо, що платники Податку перераховують суми Податку, що справляється за викиди, крім Викидів двоокису вуглецю, скиди забруднюючих речовин та розміщення відходів, одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, які забезпечують розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному Бюджетним кодексом України:
45 відсотків Податку – до загального фонду Державного бюджету України (крім Податку, що справляється за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення, який зараховується до загального фонду державного бюджету у повному обсязі; Податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад встановлений особливими умовами ліцензії строк, який зараховується до спеціального фонду державного бюджету у повному обсязі);
►55 відсотків – до спеціального фонду місцевих бюджетів (крім Податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів), у тому числі:
- до сільських, селищних, міських бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, – 25 відсотків;
- обласних бюджетів – 30 відсотків;
- бюджетів міст, м. Києва – 55 відсотків.
Податок, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад встановлений особливими умовами ліцензії строк, зараховується до спеціального фонду державного бюджету у повному обсязі.
ФОП – «спрощенці» сплачують ЄСВ не менше
мінімального страхового внеску незалежно від фінансового стану

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що 01.01.2019 набрав чинності Закон України від 23 листопада 2018 року № 2629-VIII «Про Державний бюджет України на 2019 рік» (далі – Закон № 2629).
Відповідно до п. 4 частини 1 ст. 1 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) – це максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює 15 розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом, на яку нараховується ЄСВ.
Мінімальний страховий внесок – це сума ЄСВ, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір ЄСВ, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п. 5 частини 1 ст. 1 Закону № 2464-VI).
ЄСВ, зокрема, для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку, встановлюється у розмірі 22 % до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄСВ (частина 5 ст. 8 Закону № 2464).
З урахуванням того, що ст. 8 Закону № 2629 у 2019 році встановлена мінімальна заробітна плата у місячному розмірі 4 173,00 грн, то:
- мінімальний страховий внесок у 2019 році складає 918,06 грн за місяць (4 173,00 грн х 22 %);
- максимальна величина бази нарахування ЄСВ у 2019 році складає 707 595,00 грн за місяць (4 173,00 грн х 15), тобто максимальний розмір ЄСВ – 155 670,90 грн (707 595,00 грн х 22 %).
Для платників єдиного податку ЄСВ нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п. 3 частини 1 ст. 7 Закону № 2464).
Нагадаємо, що згідно з Законом № 2464 ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Фізичною особою – підприємцем (далі – ФОП) відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами (далі – Порядок) подається Додаток 5 до Звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт).
За звітний період 2018 року Додаток 5 до Звіту подається ФОП до 09 лютого 2019 року.
Слід зазначити, якщо останній день строку подання Звіту припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем подання Звіту вважається перший після нього робочий день (п. 14 розділу II Порядку № 435).
Не пізніше 19 числа місяця, що настає за звітним кварталом, кожен ФОП зобов’язаний сплачувати суму ЄСВ не менше мінімального страхового внеску на місяць (абзац третій частини 8 ст. 9 Закону № 2464).
З 01.01.2019 ФОП нараховують ЄСВ за ставкою 8,41 % для осіб з інвалідністю, які є найманими особами такої ФОП.
Не сплачують за себе ЄСВ ФОП (незалежно від системи оподаткування), які належать до осіб з інвалідністю, отримують пенсію за віком або досягли віку, визначеного ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Зазначене звільнення не поширюється на осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (адвокатів, нотаріусів, приватних виконавців, оцінювачів, аудиторів тощо).

Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області припинено діяльність підпільного цеху по реалізації алкоголю

В Дніпропетровській області зупинено масову реалізацію алкоголю, незаконно виготовленого в підпільному цеху із етилового спирту.
Підпільний цех розміщувався в гаражному боксі на території одного з обслуговуючих кооперативів міста. Виготовлення фальсифікату здійснювалось шляхом змішування етилового спирту з водою. При цьому, для покращення «якості» та збільшення «асортименту» товарів використовувались харчові смако-ароматичні барвники з ароматизаторами.
Отриманий таким чином товар розливали у пластикову тару різних об’ємів (5, 6 та 10 літрів) та продавали через низку спеціалізованих сайтів у мережі Інтернет та месенджери, а також через підконтрольну роздрібну мережу продовольчих магазинів міста.
За результатами обшуків, проведених у підпільному цеху з незаконного обігу вилучено 1 тис. 750 літрів спирту, розлитого у пластикові бочки, 2 тис. 550 літрів фальсифікованого алкоголю, розлитого у пластикові пляшки, загальною вартістю майже 1,2 млн грн, а також порожню пластикову тару.
За результатами обшуків, проведених в місцях збуту фальсифікату із незаконного обігу вилучено та арештовано підакцизних ТМЦ на загальну суму майже 4,2 млн грн, у т.ч. більше 2 тис. літрів фальсифікованих алкогольних напоїв та 106 тисяч 539 пачок тютюнових виробів вартістю понад 3,7 млн гривень. Вилучені підакцизні товари передані на відповідальне зберігання.
В ході слідства встановлено групу осіб, які організували виробництво та збут фальсифікованого алкоголю.
Дніпропетровщина: надходження військового збору
зросли більш як на чверть

Протягом 2018 року платники Дніпропетровщини спрямували на підтримку української армії 1 млрд 718,2 млн грн військового збору. Це перевищує фактичні показники 2017 року на 25,8%, або на 352,6 млн гривень.
Загалом, з серпня 2014 року, відколи було запроваджено військовий збір, мешканці Дніпропетровщини відрахували на обороноздатність країни майже 5,7 млрд грн: у 2014 році – 265,0 млн грн, у 2015 році ця сума складала 1 млрд 96,0 млн грн, у 2016 році – 1 млрд 254,6 млн грн, у 2017 році – 1 млрд 365,7 млн грн, у минулому році - 1 млрд 718,2 млн гривень.
Нагадаємо, що ставка для обчислення військового збору складає 1,5% від об’єкта оподаткування. Платниками збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи, як в Україні, так і за її межами, фізичні особи - нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Умови, за яких юридичні особи можуть бути внесені
до Реєстру неприбуткових установ та організацій

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр), включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру встановлює Кабінет Міністрів України п. п. 133.4.5 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ)).
Так, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру відбувається згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» із змінами.
Відповідно до п. п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПКУ неприбутковим підприємством, установою та організацією для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств (далі – податок) є підприємство, установа та організація (далі – неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:
► утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
► установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників у розумінні Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV із змінами та доповненнями), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. Для цілей абзацу другого п. п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПКУ не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених п. п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 ПКУ;
► установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду, іншим юридичним особам, що здійснюють недержавне пенсійне забезпечення відповідно до закону (для недержавних пенсійних фондів), або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення абзацу третього п п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПКУ не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;
внесена контролюючим органом до Реєстру.
Положення абзаців третього і четвертого п. п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПКУ щодо вимог наявності установчих документів не поширюються на бюджетні установи.
Підпунктом 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 ПКУ встановлено, що доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.
Доходи неприбуткових релігійних організацій використовуються також для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій, у тому числі надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.

ЄСВ: визначення дня сплати

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) на наступне.
Частиною 10 ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) визначено, що днем сплати ЄСВ вважається:
1) у разі перерахування сум ЄСВ з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів – день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів;
2) у разі сплати ЄСВ готівкою – день прийняття до виконання банком або іншою установою – членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі;
3) у разі сплати ЄСВ в іноземній валюті – день надходження коштів на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.
У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом № 2464, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (частина 11 ст. 9 Закону № 2464).
У 2018 році 107 дніпропетровських підприємців позбулися
ліцензій за продаж алкоголю та тютюну неповнолітнім
Впродовж минулого року місцеві бюджети Дніпропетровського регіону отримали 88,9 млн грн від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. З них 65,7 млн грн – тільки від ліцензування роздрібної торгівлі. Про це повідомив заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Сергій Кирпа.
Усього в області діє 14 203 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами по 6 359 суб’єктам господарської діяльності. Наразі, протягом 2018 року суб’єкти господарювання Дніпропетровщини отримали 14 746 ліцензій, з них 7 865 – на право здійснення торгівлі у роздріб алкогольних напоїв та 6881 – тютюнових виробів.
Разом з тим, з січня по грудень минулого року за несвоєчасну сплату чергового платежу призупинено дію 2 674 ліцензій; анульовано – 2 734, в тому числі – 107 за продаж алкогольних та тютюнових товарів особам, які не досягли 18 років.
Розпочався пілотний проект з переведення підприємств
на обслуговування через «єдиний рахунок»

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
ДФС України повідомила, що 23 січня стартував пілотний проект з переведення підприємств на обслуговування через «єдиний рахунок». Це принципово нова, сучасна система справляння митних платежів, яка відповідає кращим світовим митним стандартам.
На сьогодні нормативно визначено новий порядок перерахування до державного бюджету митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення, на центральному рівні. Це – новий етап у спрощенні митних процедур, над яким в ДФС довго працювали. Вжито низку заходів нормативно-правового характеру, розроблено принципово нове, сучасне програмне забезпечення для здійснення прямих комунікацій між ДФС та Казначейством, як у процесі обліку надходження коштів від підприємств, так і в процесі переведення коштів до Державного бюджету України.
Також Департаментом інформаційних технологій ДФС розроблено новий модуль автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» по адмініструванню митних платежів на центральному рівні. Цей модуль побудований на нових сучасних ІТ-технологіях, та направлений на піднесення процедури адміністрування митних платежів на принципово новий, інноваційний рівень.
Запровадження єдиного казначейського рахунку передбачає сплату платником податків безпосередньо на єдиний казначейський рахунок. Це дозволить представникам бізнесу зменшити час митного оформлення товарів та вільно обирати місце оформлення, оскільки кошти обліковуватимуться в одній картці – особовому рахунку суб’єкта ЗЕД, а завдяки автоматизованій системі митного оформлення «Інспектор» митне оформлення із використанням зазначених коштів здійснюватиметься у будь-якій митниці.
Крім того, це дозволить оптимізувати фінанси підприємства, адже при здійсненні митного оформлення товарів у декількох митницях відпадає необхідність перерахування коштів підприємства на депозитні рахунки багатьох митниць. Також заощаджується час на повернення цих коштів у разі зміни місця митного оформлення.
Переведення підприємств на обслуговування через депозитний рахунок 3734, відкритий у Казначействі на ім'я ДФС, для зарахування авансових платежів (передоплати) здійснюється поетапно: на перехідний період, з 15 січня до 15 квітня 2019 року – за рішенням підприємства; з 16 квітня 2019 року – на постійній основі.
Пілотний проект здійснюватиметься у 2 фази.
Перша триватиме з 23 січня по 17 лютого 2019 року і проводитиметься на базі Київської та Київської міської митниць. До участі в ній будуть залучені підприємства за їх згодою – за письмовим зверненням та у разі надходження коштів на «єдиний рахунок».
Друга фаза розпочнеться з 18 лютого 2019 року та триватиме до 15 березня 2019 року. Митне оформлення товарів вже буде здійснюватися будь-якою митницею, а участь в проекті братимуть всі підприємства, які прийняли рішення про участь у пілоті та перерахували кошти на «єдиний рахунок».
Впровадження єдиного рахунку дозволить напрацювати практичний досвід митного оформлення товарів зі сплатою митних платежів через єдиний рахунок, удосконалити процедури адміністрування митних платежів на законодавчому рівні та підвищити рівень автоматизації справляння митних платежів.
Під час проведення пілотного проекту всі проблемні питання, які виникатимуть в учасників, будуть оперативно опрацьовуватися для їх вирішення та удосконалення системи.
Довідково:
Наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2017 № 898 «Про затвердження Порядку перерахування до державного бюджету через органи Державної казначейської служби України митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення» здійснюється переведення підприємств на обслуговування через депозитний рахунок 3734, відкритий у Казначействі на ім’я ДФС.
Інформація розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням
http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/365068.html

Стипендії всіх навчальних закладів з 01.01.2019
не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб
Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни, зокрема до п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Так, з 01.01.2019 не включаються до оподатковуваного доходу фізичних осіб будь-які стипендії, а саме: сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, але не вище ніж сума, визначена в абзаці першому п. п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ. Сума перевищення за її наявності підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) за ставкою, визначеною п. п. 167.1 ст. 167 ПКУ (оновлений п. п. 165.1.26 ст. 165 ПКУ).
У 2019 році ця гранична сума становитиме 2 690 грн (сума, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень). Якщо розмір стипендії є більшим ніж 2 690 грн, то сума перевищення підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором — 1,5 %.
Таким чином, з 01.01.2019 усі навчальні заклади (а не тільки бюджетні), які виплачують стипендії, враховують зазначені зміни.
Оновлено спеціалізоване клієнтське програмне
забезпечення для формування та подання звітності

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що вийшло оновлення до спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (станом на 17.01.2019).
Перелік змін та доповнень (версія 1.27.1.0) (станом на 17.01.2019):

Додано нові версії документів:

1. Для забезпечення приймання податкової декларації з податку на прибуток підприємств за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 467), із змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 19.10.2018 № 842:
J0100117 – Податкова декларація з податку на прибуток підприємств;
J0110317 – Додаток ЦП до рядків 4.1.3 додатка РI до рядка 03 РI Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
J0110617 – Додаток АМ до рядка 1.2.1 додатка РI до рядка 03 РI Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
J0111317 – Додаток ПЗ до рядка 05 ПЗ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
J0111417 – Додаток ЗП до рядка 16 ЗП Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
J0111517 – Додаток ПН до рядка 23 ПН Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
J0111617 – Додаток АВ до рядка 20 АВ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
J0111717 – Додаток ВП до рядків 26-29, 31-33 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
J0111817 – Додаток РІ до рядка 03 РІ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
J0112817 – Додаток ТЦ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
F0100702 – Податкова декларація з податку на прибуток підприємств;
F0170302 – Додаток ЦП до рядків 4.1.3 додатка РI до рядка 03 РI Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
F0170602 – Додаток АМ до рядка 1.2.1 додатка РI до рядка 03 РI Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
F0171302 – Додаток ПЗ до рядка 05 ПЗ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
F0171402 – Додаток ЗП до рядка 16 ЗП Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
F0171502 – Додаток ПН до рядка 23 ПН Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
F0171602 – Додаток АВ до рядка 20 АВ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
F0171702 – Додаток ВП до рядків 26-29, 31-33 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
F0171802 – Додаток РІ до рядка 03 РІ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
F0172802 – Додаток ТЦ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.
2. Крім того, у відповідності до форм, які опубліковано на сайті Державної служби статистики України додано нові версії 5-ти документів.
Інформація розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням
Електронне декларування за митними деклараціями
на Дніпропетровській митниці ДФС

Кількість електронних митних декларацій (далі – ЕМД), оформлених на бланку єдиного адміністративного документу (у т.ч. у відсотковому відношенні до загальної кількості оформлених МД) складає у грудні 2018 року 13174 шт. (99,95 %).
У порівнянні з аналогічним періодом минулого року (з 01.12.2017 по 31.12.2017) відсотковий показник кількості оформлених ЕМД збільшився на 0,95 %.
Також у порівнянні з листопадом 2018 року у грудні 2018 року відсотковий показник кількості оформлених ЕМД збільшився на 0,05 %.
Транспортний податок: розрахунок органами ДФС
здійснюється після отримання необхідних відомостей

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Щороку до 01 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі (далі – Мінекономрозвитку), на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального (далі – Перелік).
Норми визначені п. п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Податкового кодексу України.
Головний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ України (далі – ГСЦ МВС) на підставі Переліку, розміщеного на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку забезпечує формування та передачу до ДФС інформаційних файлів з відомостями, необхідними для розрахунку та справляння транспортного податку.
Отже, нарахування транспортного податку фізичним особам за 2019 податковий (звітний) рік буде здійснюватись після отримання ДФС від ГСЦ МВС відомостей, необхідних для розрахунку та справляння транспортного податку.
Резидентам, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, необхідно подати декларацію про доходи

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що платники податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов'язані подати до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.
Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації зобов’язаний перевірити визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур (п. 179.3 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).
Порядок застосування п. 179.3 ст. 179 ПКУ визначається постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1243 «Про затвердження Порядку видачі довідки про сплату податку на доходи фізичних осіб платником податку – резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку» із змінами.
Індивідуальний податковий номер –
новий обов’язковий реквізит податкової накладної

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни, зокрема до ст. 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Так, на дату виникнення податкових зобов’язань платник ПДВ зобов’язаний скласти податкову накладну (далі – ПН) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ПКУ термін.
У ПН зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізити:
а) порядковий номер ПН;
б) дата складання ПН;
в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ, – продавця товарів/послуг;
г) податковий номер платника ПДВ (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства – платника ПДВ стороною договору, у ПН, крім податкового номера платника ПДВ додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу);
д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ, – покупця (отримувача) товарів/послуг;
е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
є) ціна постачання без урахування ПДВ;
ж) ставка ПДВ та відповідна сума ПДВ в цифровому значенні;
з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням ПДВ;
і) код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг – код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду;
й) індивідуальний податковий номер.
Відповідні зміни, які набрали чинності з 01.01.2019, внесені до п. 201.1 ст. 201 ПКУ.

З 1 січня 2019 року стартувала кампанія декларування доходів
Жителям м. Кам'янське, які в минулому році отримали доходи, з яких не було сплачено податки, варто подбати про подання річної податкової декларації. Заповнити і подати декларацію можна до 1 травня 2019 року в податковій інспекції за місцем реєстрації.
Звертаємо увагу, що до доходів, які згідно законодавчих вимог підлягають обов’язковому декларуванню, належать: доходи, з яких при нарахуванні або виплаті податок на доходи фізичних осіб не утримувався; доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо); спадок від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення; доходи від продажу інвестиційних активів; іноземні доходи.
Щоб виконати свій конституційний обов’язок і подати річну податкову декларацію громадянам треба звернутися в Центр обслуговування платників. Саме тут фахівці ДФС нададуть необхідні консультації та допоможуть правильно заповнити декларацію про отримані доходи.
Платникам плати за землю про
кефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що індекс споживчих цін за 2017-2023 роки, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків (п. 9 підрозділу 6 розділу ХХ Податкового кодексу України).
Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за 2018 рік становить 1,0.
Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.
Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять:
1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік – 1,152, 2009 рік – 1,059, 2010 рік – 1,0, 2011 рік – 1,0, 2012 рік – 1,0, 2013 рік – 1,0, 2014 рік – 1,249, 2015 рік – 1,433 (крім земель сільськогосподарських угідь) та 1,2 для сільськогосподарських угідь (рілля, перелоги, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження), 2016 – для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) – 1,0, для земель несільськогосподарського призначення – 1,06, 2017 рік– 1,0. Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася.
З початку 2019 року стартувала кампанія декларування
громадянами доходів, одержаних у минулому році

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує про наступне.
Декларувати свої доходи – це конституційний обов’язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України).
Відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ) громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) розподіляються на дві категорії: особи, які зобов’язані подати річну декларацію та особи, які мають право подати декларацію.
Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):
- особисто або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.
Звертаємо увагу, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі, – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.
При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.
Звертаємо увагу, у 2018 році до ПКУ внесені зміни, якими розширено коло платників, які зобов’язані та/або мають право подати декларацію.
Так, зобов’язані включити до річної податкової декларації та самостійно сплатити установлені ПКУ податки та збори отримувачі винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов цивільно-правового договору у разі, якщо такі доходи отримані від фізичних осіб - платників єдиного податку четвертої групи (п.п. 164.2.2 п. 164.2 ст. 164 ПКУ).
Протягом 2019 року мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки громадяни, які понесли витрати:
на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення (п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, у разі якщо такий платник має статус внутрішньо переміщеної особи та за умови дотримання вимог, встановлених Кодексом (п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ).
Інформація розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням
http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/informatsiyni-povidomlennya/362700.html

Важливо для платників податків і зборів!

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що з 02.07.2018 нові рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів відкрито на балансі центрального апарату Державної казначейської служби України (далі – Казначейство) (МФО 899998).
Отже, для забезпечення повноти та своєчасності розрахунків з бюджетами при заповненні розрахункових документів на сплату податків, зборів та митних платежів необхідно зазначати реквізити нових бюджетних рахунків, відкритих з 02.07.2018 на балансі центрального апарату Державної казначейської служби України (МФО 899998).
У той же час, згідно з інформацією Казначейства окремими платниками продовжують сплачуватися податки і збори, контроль за справлянням яких покладено на органи ДФС, на старі бюджетні рахунки, які були відкриті на балансі обласних апаратів Казначейства (з МФО, відмінним від МФО 899998).
Наголошуємо, що такі кошти не зараховуються до бюджетів, а повертаються платникам, як нез’ясовані надходження.
З метою забезпечення повноти надходжень бюджетних платежів, упередження виникнення у платників податків податкового боргу та недопущення втрат бюджетів платникам необхідно звернути увагу на правильність заповнення реквізитів нових бюджетних рахунків у розрахункових документах на сплату податків і зборів.
Інформація про реквізити нових бюджетних рахунків розміщена на веб-порталі ДФС України в рубриці «Бюджетні рахунки» (http://sts.gov.ua/byudjetni-rahunki ), на веб-сторінках Казначейства та Головних управлінь Казначейства в областях і м. Києві.

При заповненні платіжних документів необхідно
дотримуватись вимог Порядку №666

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує платникам, що необхідно чітко дотримуватись правильності заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжних документів з використанням кодів видів сплати відповідно до наказу Мінфіну від 24.07.2015 №666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» (із змінами)
У разі перерахування коштів в рахунок погашення боргу з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), при заповненні призначення платежу у полі №2 друкується код виду сплати «140», який символізує «Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску».
Так, наприклад, при сплаті заборгованості з ЄСВ поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином :
1 – службовий код («*»);
2 – код виду сплати («140» – надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску);
3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;
4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;
5 – не заповнюється;
6 – не заповнюється;
7 – не заповнюється.
Слід зауважити, що пробіли між розділовим знаком «;» та інформацією, яка зазначається у кожному полі, не ставляться.

Протидія корупції в органах ДФС України

Одним із важливих аспектів сучасної державної правової політики в Україні є реформування системи запобігання і протидії корупції. Досягнення успіху у цьому процесі є передумовою для формування у суспільстві довіри до влади, зростання економічного потенціалу держави, покращення добробуту громадян України.
Корупція – багатоаспектне соціально – економічне, політичне, правове та морально-етичне явище, яке складається з цілого комплексу протиправних дій і неетичних вчинків та завдає істотної шкоди нормальному функціонуванню моральних та правових відносин у суспільстві й державі.
Удосконалення антикорупційного законодавства України, утворення нових антикорупційних інституцій зумовило останнім часом докорінні зміни національної системи запобігання та протидії корупції.
Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні визначені Законом України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 за № 1700-VII, що набув чинності 24 квітня 2015 року (далі – Закон). Закон покликаний сприяти запобіганню корупції через застосування превентивних антикорупційних механізмів, виявленню корупційних правопорушень та усунення їх наслідків.
Відповідно до статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, уповноважені на виконання функцій держави, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Окремо необхідно зазначити, що у Кримінальному кодексі України визначено також відповідальність за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі (стаття 369). Тобто особа, яка пропонує, надає, обіцяє неправомірну вигоду, також несе кримінальну відповідальність.
Запобігання проявам корупції є одним з найвідповідальніших напрямів в діяльності органів Державної фіскальної служби України, а запорука успіху у боротьбі з корупцією - це прозорість та відкритість.
Кам’янське управління нагадує, що сервіс «Пульс», який покликаний подолати корупцію в лавах відомства, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами. Залишити інформацію щодо неправомірних дій та бездіяльності працівників органів ДФС та інших питань можна зателефонувавши до Контакт-центру ДФС за номером 0800-501-007 та обравши відповідний напрямок у меню інтерактивного голосового автовідповідача (4 – для залишення інформації на сервіс «Пульс»).
У пункті пропуску «Ягодин» упереджено ввезення понад 1,8 кг екстазі
Спробу незаконного ввезення на митну територію України понад 1,8 кг особливо небезпечних психотропних речовин – «екстазі» викрили вчора в ході спільної спецоперації працівники Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС, управління протидії митним правопорушенням Волинської митниці ДФС та представники УСБУ у Харківській та Волинській областях.
Психотропи були виявлені під час проведення повного митного огляду рейсового автобуса, який рухався в напрямку «в’їзд в Україну», в одного з пасажирів серед особистих речей. «Екстазі» були приховані в середині пачок з кавою у поліпропіленових прозорих пакетах. Загалом виявлено 7 таких пачок з вмістом пігулок помаранчевого кольору загальною вагою 1878 г.
Переміщувалися психотропи з країн Західної Європи.
Волинські митники на посту Ягодин упередили вивезення з країни понад 9 кг бурштину
Посадові особи управління протидії митним правопорушенням Волинської митниці ДФС у пункті пропуску Ягодин затримали автомобіль, конструктивні порожнини якого були забиті бурштином.
Водій VolkswagenTransporter, мешканець прикордоння, намагався таємно вивезти у Польщу 9,26 кг необробленого каміння жовто-коричневого кольору різних розмірів. Воно було засипане у насос кондиціонера, поперечину форкопа, у задні частини лонжеронів транспортного засобу. Їх виявили під час повного митного огляду із застосуванням технічних засобів.
За приховування від митного контролю із застосуванням спеціально виготовлених тайників передбачена відповідальність за ст. 483 Митного Кодексу України. Товар та автомобіль вартістю понад 200 тисяч гривень вилучено на склад митниці. Вони підлягають конфіскації за рішенням суду.
Каміння передадуть на експертизу. Порушнику доведеться заплатити штраф у розмірі 100 відсотків його вартості.
У пункті пропуску «Бориспіль» зафіксовано спробу незаконного переміщення колекції з 22 срібних та золотих зливків та монет
Працівниками митного поста «Аеропорт «Бориспіль» Київської митниці ДФС зафіксовано спробу ввезення на територію України срібних та золотих сучасних зливків та монет з порушенням митних правил.
22 срібних та золотих зливків та монет знаходилися у громадянина США, який прилетів до України з Нью-Йорка і для проходження митного контролю самостійно обрав спрощену систему – «зелений коридор», чим заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.
Колекцію було виявлено під час перевірки ручної поклажі пасажира за допомогою рентген-апарату. Монети та зливки знаходилися в боковій кишені чоловічої наплічної сумки і переміщувались без ознак приховування.
На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадянин США не надав, з приводу декларування переміщуваних ним предметів до інспекторів митниці не звертався.
Складено протокол про порушення митних правил за ст. 471 Митного кодексу України. Монети та зливки вилучено до винесення судом рішення у справі.

Довідково: фактично зафіксовано переміщення через митний кордон України громадянином США (який формою проходження митного контролю обрав проходження через «зелений коридор») банківських металів, що підлягають обов’язковому письмовому декларуванню у повному обсязі та переміщення яких через митний кордон обмежено, що передбачено Інструкцією про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженою Постановою Правління НБУ № 148 від 27.05.2008 р. зі змінами внесеними Постановою Правління НБУ № 312 від 25.07.2012 р.
Митники Харківщини виявили півтора кілограми «травички»
Напередодні у пункті пропуску «Піски» митного поста «Куп’янськ» харківські митники спільно зі співробітниками УСБУ в Харківській області виявили 1,5 кілограма канабісу.
У ході митного контролю автомобіля, який рухався до Росії, пасажир авто, громадянин України, заявив про відсутність предметів заборонених або обмежених до переміщення. Але під час подальшого огляду серед його особистих речей були виявлені 10 пакунків з «травичкою», які були зашиті під підкладкою зимової куртки.
Відносно правопорушника складено протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.
Кам’янське управління
ГУ ДФС у Дніпропетровській області