Царичанський район
www.tsarich-rn.dp.gov.ua


Сплатити нараховані поточні податкові зобов’язання необхідно не пізніше 29 грудня

Платникам необхідно здійснити сплату нарахованих поточних податкових зобов’язань не пізніше 29 грудня 2018 року з урахуванням графіку роботи банківської системи України та органів Державної казначейської служби України. Це пов’язано з тим, що у грудні 2018 року останній день сплати нарахованих податкових зобов’язань з податків і зборів припадає на вихідний день – 30 грудня 2018 року, а нормами Податкового кодексу України не передбачено перенесення термінів сплати податків і зборів.
Система електронних платежів Національного банку України (СЕП) та органи Державної казначейської служби України у період завершення бюджетного 2018 року та на початку 2019 року працюватимуть в такому режимі:
27 та 28 грудня 2018 року – в режимі подовженого банківського дня (на дві години).
29 грудня 2018 року - органи Казначейства зараховують надходження до бюджетів всіх рівнів, а банки здійснюють початкові платежі через СЕП лише до 13.00.
2 січня 2019 року банки та органи Казначейства працюють без клієнтів.
3 січня 2019 року банки та органи Казначейства працюють у звичайному режимі.

Пілотний проект із запровадження пішохідного руху в пункті пропуску «Угринів – Довгобичув» припиняється
Пілотний проект щодо запровадження пішохідного руху в пункті пропуску для автомобільного сполучення «Угринів – Довгобичув», термін дії якого завершується 31 грудня 2018 року, не буде подовжено.
За результатами аналізу цього проекту, який тривав з 1 липня 2015 року для оцінки потреби громадськості та визначення масштабу руху такої категорії подорожуючих, Прикордонною вартою Республіки Польща запропоновано Адміністрації Держприкордонслужби припинити його дію.
Зокрема, за оцінкою польської сторони, тимчасова інфраструктура терміналу для оформлення автобусів, яка була пристосована для перетину кордону у пішому порядку, не відповідає всім умовам безпеки. Крім того, значно збільшилась кількість подорожуючих автобусами через сусідні пункти пропуску, тому доречним є використання інфраструктури пункту пропуску «Долгобичув-Угринів» відповідно до свого призначення.
Затверджено Тимчасовий порядок розмитнення транспортних засобів з іноземною реєстрацією
Уряд затвердив Тимчасовий порядок виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення транспортних засобів (ТЗ), ввезених громадянами в період з 1 січня 2015 року до 25 листопада 2018 року для їх вільного обігу на території України. Документ опублікований та набув чинності.
Згідно з Тимчасовим порядком, зазначене оформлення буде здійснюватися з такими особливостями:
- застосування виключно електронної митної декларації для декларування транспортних засобів;
- визначено документи, які необхідно подавати митницям, зокрема, рахунок або інший документ, що підтверджує вартість транспортного засобу, реєстраційний документ на ТЗ, виданий реєстраційним органом країни реєстрації, та документ, що підтверджує право власності на транспортний засіб або право розпоряджатися та декларувати автомобіль для вільного обігу на митній території України;
- з метою зменшення часу фізичного перебування автомобілів у зонах митного контролю митниць та зменшення фінансових витрат громадян на оплату послуг стоянки встановлено, що доставлення автівки в зону митного контролю здійснюється декларантом після подання електронної митної декларації та отримання від митниці повідомлення із зазначенням дати та часу пред’явлення ТЗ;
- скасовано необхідність оформлення митницями Посвідчення про реєстрацію транспортного засобу;
- регламентації дій митниці та декларанта у разі перевірки заявленої фактурної вартості оцінюваного транспортного засобу. Для підтвердження заявленої фактурної вартості можуть подаватися, зокрема, такі документи: договір купівлі-продажу або документ, який його замінює, рахунок-фактура (інвойс), банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного ТЗ, каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) продавця транспортного засобу.
Алгоритм дій митниці для перевірки достовірності заявленої фактурної вартості транспортного засобу наступний:
- використовується індикатор ризику, значення якого для кожного транспортного засобу встановлюється окремо. Цей показник має бути на рівні нижньої межі діапазону вартості ТЗ, що є ідентичними та/або подібними (аналогічними) оцінюваному транспортному засобу в країні експорту. В цьому випадку використовується інформація спеціалізованих видань та/або інформаційних ресурсів, що мають дані про ціни, сформовані у відповідному регіоні світового ринку, з урахуванням марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального та фактичного пробігу оцінюваного ТЗ;
- при заявленні фактурної вартості менше від встановленого індикатора, проводиться перевірка достовірності ціни;
- при проведенні перевірки достовірності заявленої фактурної вартості, митниця в якості джерел додатково використовує спеціалізовані програмно-інформаційні комплекси Єдиної автоматизованої інформаційної системи ДФС та цінову інформацію, отриману в рамках домовленостей, укладених між ДФС та об’єднаннями імпортерів та виробників;
- у разі непідтвердження, особа, яка декларує транспортний засіб, повинна довести достовірність заявленої фактурної вартості;
- при неможливості аргументовано довести достовірність заявленої фактурної вартості орган доходів та зборів відмовляє у митному оформленні такого транспортного засобу та приймає рішення про коригування заявленої вартості.
Рішення прийняте на виконання Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України».
За недотримання строків та умов митних режимів тимчасового ввезення та транзиту передбачено штрафи
У разі недотримання строків та умов митних режимів тимчасового ввезення та транзиту та у разі притягнення особи до адміністративної відповідальності, така особа має сплатити штраф у розмірі від 170 грн до 17 тис. гривень. Про це розповів заступник начальника управління оперативного реагування-начальник відділу інформаційно-аналітичної роботи Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС Руслан Мороз.
Така норма діє до 24 травня 2019 року. Після цього періоду починають діяти нові розміри штрафів – від 170 грн до 170 тис. грн та конфіскація транспортного засобу.
Посадовець також пояснив, що розмір добровільного внеску, який сплачують громадяни за автомобілі, які перебувають на митній території України з порушенням вимог Митного кодексу України, є відмінним від розміру штрафів за відповідні порушення.
«ДФС фіксуються факти щодо порушення строків та умов митних режимів тимчасового ввезення та транзиту і одночасно при цьому особа вже сплатила штраф за відповідне порушення, однак транспортний засіб продовжує перебувати на митній території України. Це свідчить про те, що транспортний засіб знаходиться з порушеннями норм чинного митного законодавства. Тому митне оформлення цього транспортного засобу повинно здійснюватися з обов’язковою сплатою добровільного внеску у розмірі 8500 грн», – розповів Руслан Мороз.
Він також зазначив, що добровільний внесок не сплачується у тому випадку, коли особою, що декларує транспортний засіб, повністю виконані строки та умови митних режимів щодо тимчасового ввезення та транзиту.
Громадяни вже розмитнили 6,5 тис. автомобілів з єврономерами
За статистикою ДФС станом на 20 грудня 2018 року громадяни оформили майже 6,5 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією, які були ввезені на митну територію України з 1 січня 2015 року до набрання чинності нових правил ввезення таких автівок та перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.
Із загальної кількості розмитнених авто – майже 6,2 тис. транспортних засобів перебували на митній території України з порушенням вимог Митного кодексу України. За них власники добровільно сплатили 52,3 тис. грн (8500 за кожне авто), що звільнило їх від адміністративної відповідальності за недотримання вимог митних режимів при ввезенні транспортного засобу з іноземною реєстрацією, строки та умови ввезення якого не дотримані.
Протягом 19 грудня було здійснено розмитнення 827 автівок.
Нагадаємо, що Законом України від 08 листопада 2018 року № 2612-VIIІ „Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України” для громадян встановлено нові умови ввезення транспортних засобів.
При цьому передбачено перехідний період 180 діб для тих громадян, які ввезли автомобіль з 1 січня 2015 року до набрання чинності цим законом. Протягом цього часу громадяни мають можливість оформити свої транспортні засоби, які були ввезені на територію України протягом вказаного періоду і перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.
Валерій Мальнов: Для прийняття об’єктивного рішення щодо оподаткування автівки власник має надати митниці всі необхідні документи
На визначення вартості автомобіля з іноземною реєстрацією, який розмитнюється, впливають його технічні характеристики та рік випуску.
За словами начальника відділу методології та розгляду звернень управління митної вартості Департаменту адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання ДФС Валерія Мальнова, транспортний засіб має певну комплектацію, рік випуску, колір, фактичний пробіг, і при визначенні його вартості всі ці опції мають бути враховані.
Суттєвий вплив при визначенні кінцевої вартості автомобіля має фактичний пробіг транспортного засобу, тобто показники одометра. Відповідно до методології Schwacke, для легкових транспортних засобів, які були у використанні, застосовується максимальний перепробіг у розмірі 26%.
За словами Валерія Мальнова, інколи неправомірно заявляються при митному оформленні показники одометра, які є не співставними з роком випуску автомобіля. Це робитися для того, щоб в кінцевому результаті такий завищений показник вплинув на залишкову вартість цього транспортного засобу, а відповідно зменшив би сплату податків до державного бюджету. Тому завдання працівників органів доходів і зборів - об’єктивно розібратися та встановити дійсність і відповідність такого перепробігу фактичному стану цього транспортного засобу, чи відповідає це дійсності чи ні.
Крім того, для з’ясування всіх необхідних питань, технічних характеристик транспортного засобу посадові особи органів доходів і зборів мають права і повноваження залучити спеціалізовані підрозділи, у тому числі Департамент податкових та митних експертиз ДФС.
Посадовець також розповів, що одним із джерел зовнішньої інформації, якими користується митниця, є інтернет-ресурс Schwackenet. Всі ці джерела використовуються для отримання цінової інформації, де продавався цей транспортний засіб, в якій країні, за якою ціною. Така інформація вивчається для того, щоб прийняти об’єктивне рішення щодо оподаткування автомобіля.
«Вартість має бути об’єктивною і відповідати тій, яка була фактично сплачена за автомобіль. Водночас завдання органів доходів і зборів - не допустити випадків заниження вартості. Якщо ми розуміємо, що цінова інформація із зовнішніх джерел вказує на те, що цей автомобіль був придбаний умовно за 6 тис євро і вочевидь відповідає всім наявним параметрам, з урахуванням яких не може коштувати нижче, то звичайно є природнім питання, щоб декларант або фізична особа, яка стверджує, що придбала за 3 або 4 тис. євро, довела правомірність і підтвердження цієї операції», – зазначив Валерій Мальнов.
За його словами, в більшості випадків митниця об‘єктивно приймає рішення щодо збільшення бази оподаткування, тому що така позиція є неупередженою, і навпаки в переважній більшості випадків фізичні особи не можуть довести, документально підтвердити об’єктивність вартості, яка заявлена до митного оформлення.
Як відзначив Валерій Мальнов, приблизно 60% власників транспортних засобів мали всі необхідні документи для визнання митним органом заявленої декларантом вартості транспортного засобу, яка приймається за основу для оподаткування. В інших 40% - існувала необхідність отримання додаткових документів, підтверджуючих вартість транспортного засобу.
Щоб зняти напругу щодо ситуації із митним оформленням транспортних засобів, на рівні центрального апарату ДФС створена моніторингова група, яка відслідковує всі процеси щодо виконання митних формальностей посадовими особами митниць.
«Ми перевіряємо, чи є затримки у митному оформленні, з яких причин ці затримки сталися. У рамках чинного законодавства намагаємося відреагувати, скоординувати роботу митниць. Тобто кожний автомобіль, який знаходиться в зоні митного контролю на сьогодні і по якому рішення не прийняте, не знаходиться поза увагою моніторингової групи. Ми ці речі відстежуємо і власне для того й працюємо, щоб таких випадків було якомога менше, і намагаємося мінімізувати постійно цю кількість», – наголосив Валерій Мальнов.
Валерій Мальнов: Кількість незавершених митних оформлень транспортних засобів з іноземною реєстрацією не є критичною
За статистикою ДФС, станом на ранок 17 грудня 2018 року здійснено митне оформлення 3486 транспортних засобів з іноземними номерами. Про це розповів начальник відділу методології та розгляду звернень управління митної вартості Департаменту адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання ДФС Валерій Мальнов.
За його словами, ці транспортні засоби оформлені за заявленою декларантом митною вартістю, яка визнана в цілях митного оформлення посадовими особами органів доходів і зборів України.
Проте на сьогодні є такі й ситуації, коли в митниці відсутні підстави щодо прийняття рішення про завершення митного оформлення автівки через відсутність необхідних документів, наявність спірних питань щодо повноти бази оподаткування.
«Тому є звичайно і ті транспортні засоби, які станом на сьогодні перебувають в зонах митного контролю і митне оформлення яких не завершено. Однак хочу сказати, що ця кількість не є критичною в масштабах всієї держави. В середньому вона не перевищує 50 транспортних засобів, десь більше, десь менше», – розповів Валерій Мальнов.
Процес уточнення та з’ясування тих чи інших питань займає один-два дні, і потім митне оформлення автомобіля завершується.
За словами посадовця, найбільша кількість автівок, митне оформлення яких ще не завершено, знаходилась у зоні діяльності Київської міської митниці ДФС. Це пояснюється тим, що саме в зоні діяльності цієї митниці найбільше звернень і поданих декларацій щодо оформлення ТЗ.
Цінова категорія, в якій розмитнюють свої автівки громадяни, є достатньо широкою. Але в середньому мова йде про транспортні засоби орієнтовною вартістю від 3,5 тис. до 7 тис. євро, рік випуску яких – від 6 до 10 років і більше. Це категорія найбільш доступних транспортних засобів, які були свого часу ввезені на митну територію України. І сьогодні їх власники мають можливість здійснити їх митне оформлення за пільговою ставкою акцизного збору.
Валерій Мальнов, також зазначив, що до митного оформлення подаються й ті автомобілі, які є престижними та високовартісними, мають повну комплектацію та обладнані найсучаснішими опціями тощо.
Оперативники ДФС провели благодійну акцію
Працівники Головного оперативного управління Державної фіскальної служби України провели благодійну акцію на підтримку онкохворих дітей.
За кошти, добровільно зібрані серед співробітників оперативних підрозділів, було закуплено солодкі подарунки та іграшки, які оперативники вручили хворим дітям, що проходять лікування та реабілітацію у дитячому онкологічному центрі Державної установи «Науковий центр радіаційної медицини Національної академії медичних наук України».
Крім цього, здійснено заміну вхідних дверей до одного з відділень онкологічного центру.
Удосконалено обмін інформацією щодо належних до перерахування сум митних та інших платежів
З метою належного обслуговування підприємств через депозитний рахунок 3734, відкритий у Казначействі на ім’я ДФС, Державною фіскальною службою України спільно з Державною казначейською службою України розширено функціональні можливості взаємодії в частині обміну інформацією про рух коштів на такому рахунку.
Основною метою змін до діючих актів з питань інформаційної взаємодії є обмін інформацією між ДФС та Казначейством щодо:
- належних до перерахування сум митних та інших платежів;
- повернення коштів авансових платежів;
- руху коштів на депозитному рахунку 3734, відкритому в Казначействі на ім’я ДФС.
З початку року власники авто сплатили 163,3 млн грн транспортного податку
У січні – листопаді 2018 року до місцевих бюджетів сплачено майже 163,3 млн грн транспортного податку, в т. ч. у листопаді – 15,4 млн гривень.
Із загальної суми власниками легкових автомобілів – юридичними особами протягом січня – листопада 2018 року сплачено понад 17,7 тис. грн транспортного податку, в тому числі у м. Києві – 1,9 тис. гривень.
Тобто основна сума транспортного податку сплачена фізичними особами. Найбільше коштів надійшли до місцевих бюджетів Дніпропетровської, Київської, Львівської, Одеської, Харківської областей та м. Києва.
Найчастіше громадяни сплачують за легкові автомобілі таких марок: MERCEDES-BENZ, BMW, LEXUS, AUDI, LAND ROVER RANGE ROVER.
На підставі наявної податкової інформації, зокрема, відомостей, необхідних для розрахунку транспортного податку, отриманих від Головного сервісного центру МВС України, у поточному році власниками легкових автомобілів – об’єктів оподаткування є 8568 фізичних осіб, у власності яких перебуває 8927 об’єктів оподаткування.
За даними декларацій, які подані платниками транспортного податку – юридичними особами, задекларовано 16060 транспортних засобів, які підлягають оподаткуванню. Сума транспортного податку по цих транспортних засобів становить 19,6 млн гривень.
Нагадаємо, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.
Перелік таких легкових автомобілів Мінекономрозвитку розміщує на своєму офіційному веб-сайті щороку до 1 лютого податкового (звітного) року.
Сформовано склад Громадської ради при ДФС
До складу нової Громадської ради при ДФС увійдуть представники 100 громадських організацій. Саме таку кількість учасників обрано сьогодні під час голосування на Установчих зборах з формування Громадської ради при ДФС.
Представники цих організацій надаватимуть консультативну допомогу, здійснюватимуть фахові опрацювання законодавчих ініціатив з податкових та митних питань тощо.
У свою чергу в.о. Голови ДФС Олександр Власов подякував членам Громадської ради попереднього складу за плідну роботу.
«Цей рік був дуже продуктивним з вашого боку. Ми чули від вас багато пропозицій та зауважень. Особливо дякую за критику, адже це дозволяє нам рухатися далі, змінюватися та вдосконалювати нашу роботу. Бажаю, щоб новий склад Громадської ради був таким же активним та професійним», – наголосив Олександр Власов.
Очільник ДФС також висловив побажання, щоб у складі Громадської ради при ДФС було відновлено роботу антикорупційного комітету, оскільки боротьбі з корупційними проявами в ДФС приділяється дуже велика увага.
На його думку, побороти це явище в фіскальній службі можна за рахунок електронізації послуг, над чим в ДФС сьогодні активно працюють.
Під час наступного засідання оновленої Громадської ради при ДФС буде обрано голову та його заступників, а також визначено комітети за напрямами діяльності.
Нагадаємо, що Громадська рада – це тимчасовий консультативно-дорадчий орган, утворений для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики. Її діяльність регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року №996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики». Строк повноважень складу Громадської ради – два роки.
За 11 місяців 2018 року до держбюджету надійшло 58,1 млн грн від реалізації майна, що перейшло у власність держави
Протягом січня-листопада 2018 року до держбюджету надійшло 58,1 млн грн за результатами розпорядження товарами, валютою та цінностями, що перейшли у власність держави.
Зокрема, реалізація конфіскованого за матеріалами митниць майна принесла бюджету України 11,3 млн грн.
Також 0,7 млн грн зараховано до бюджету від стягнення вартості конфіскованого майна та реалізації органами Державної виконавчої служби майна, яке безпосередньо митницями не вилучалось.
Від реалізації митницями швидкопсувного майна, вилученого у справах про порушення митних правил, а також майна, що підлягає поверненню за рішенням суду (власник не звернувся), держава отримала 0,8 млн грн надходжень.
За вказаний період митницями реалізовано товарів по закінченню термінів зберігання та розміщених у митний режим відмови на користь держави на загальну суму 3,1 млн грн, які також перераховані до бюджету України.
Крім того, за 11 місяців 2018 року до держбюджету зараховано валюти та цінностей на суму 42,2 млн грн.

Затверджено Тимчасовий порядок розмитнення
транспортних засобів з іноземною реєстрацією

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
ДФС України на головній сторінці офіційного веб-порталу повідомила наступне.
Уряд затвердив Тимчасовий порядок виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення транспортних засобів (ТЗ), ввезених громадянами в період з 1 січня 2015 року до 25 листопада 2018 року для їх вільного обігу на території України. Документ опублікований та набув чинності.
Згідно з Тимчасовим порядком, зазначене оформлення буде здійснюватися з такими особливостями:
- застосування виключно електронної митної декларації для декларування транспортних засобів;
- визначено документи, які необхідно подавати митницям, зокрема, рахунок або інший документ, що підтверджує вартість транспортного засобу, реєстраційний документ на ТЗ, виданий реєстраційним органом країни реєстрації, та документ, що підтверджує право власності на транспортний засіб або право розпоряджатися та декларувати автомобіль для вільного обігу на митній території України;
- з метою зменшення часу фізичного перебування автомобілів у зонах митного контролю митниць та зменшення фінансових витрат громадян на оплату послуг стоянки встановлено, що доставлення автівки в зону митного контролю здійснюється декларантом після подання електронної митної декларації та отримання від митниці повідомлення із зазначенням дати та часу пред’явлення ТЗ;
- скасовано необхідність оформлення митницями Посвідчення про реєстрацію транспортного засобу;
- регламентації дій митниці та декларанта у разі перевірки заявленої фактурної вартості оцінюваного транспортного засобу. Для підтвердження заявленої фактурної вартості можуть подаватися, зокрема, такі документи: договір купівлі-продажу або документ, який його замінює, рахунок-фактура (інвойс), банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного ТЗ, каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) продавця транспортного засобу.
Алгоритм дій митниці для перевірки достовірності заявленої фактурної вартості транспортного засобу наступний:
- використовується індикатор ризику, значення якого для кожного транспортного засобу встановлюється окремо. Цей показник має бути на рівні нижньої межі діапазону вартості ТЗ, що є ідентичними та/або подібними (аналогічними) оцінюваному транспортному засобу в країні експорту. В цьому випадку використовується інформація спеціалізованих видань та/або інформаційних ресурсів, що мають дані про ціни, сформовані у відповідному регіоні світового ринку, з урахуванням марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального та фактичного пробігу оцінюваного ТЗ;
- при заявленні фактурної вартості менше від встановленого індикатора, проводиться перевірка достовірності ціни;
- при проведенні перевірки достовірності заявленої фактурної вартості, митниця в якості джерел додатково використовує спеціалізовані програмно-інформаційні комплекси Єдиної автоматизованої інформаційної системи ДФС та цінову інформацію, отриману в рамках домовленостей, укладених між ДФС та об’єднаннями імпортерів та виробників;
- у разі непідтвердження, особа, яка декларує транспортний засіб, повинна довести достовірність заявленої фактурної вартості;
- при неможливості аргументовано довести достовірність заявленої фактурної вартості орган доходів та зборів відмовляє у митному оформленні такого транспортного засобу та приймає рішення про коригування заявленої вартості.
Рішення прийняте на виконання Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України».
Інформацію розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:
http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/361806.html
Заходи щодо стягнення заборгованості з ЄСВ
Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що на сьогодні у суспільстві набуло резонансу питання своєчасності пенсійних виплат, які для значної частини громадян є основним джерелом доходів. Тому, органами ДФС особлива увага приділяється погашенню заборгованості суб’єктами господарювання з єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), який формує дохідну частину Пенсійного фонду України.
Станом на 01.12.2018 заборгованість зі сплати ЄСВ по області складає понад 800 млн гривень.
Фахівцями ГУ ДФС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДФС) проводиться активна робота стосовно зменшення заборгованості зі сплати ЄСВ, вживаються заходи щодо погашення існуючої суми боргу, а саме: ГУ ДФС проводить спільні наради з органами Державної виконавчої служби, спільні зустрічі з підприємствами – боржниками щодо необхідності своєчасної сплати та погашення заборгованості з ЄСВ тощо.
Основні заходи щодо стягнення заборгованості з ЄСВ, що проводяться сьогодні – це інвентаризація своєчасності направлення вимог боржникам щодо сплати ЄСВ, здійснення аналізу заходів стягнення сум заборгованості зі сплати ЄСВ з моніторингом стадій узгодження та оскарження і забезпечення передачі узгоджених вимог про сплату боргу, інших виконавчих документів на примусове стягнення до органів Державної виконавчої служби та проведення звірок щодо відкритих виконавчих проваджень за направленими вимогами щодо стягнення ЄСВ.
Також, за наявності достатніх підстав, органи ДФС вносять письмові пропозиції до органів Державної виконавчої служби щодо тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України згідно з чинним законодавства боржників – фізичних осіб або керівників боржників – юридичних осіб.
Слід зауважити, що найбільша питома вага заборгованості з ЄСВ припадає на суб’єктів малого бізнесу.
З метою покращення роботи щодо стягнення заборгованості з ЄСВ органами ДФС застосовується індивідуальне інформування фізичних осіб – підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність щодо розміру боргу та дати його виникнення. Крім того, на адресу боржників щомісячно направляються вимоги про сплату боргу (недоїмки) з ЄСВ. Дізнатися про наявність боргу допомагає і сервіс «Електронний кабінет».
За результатами проведеної роботи в цілому в рахунок погашення боргу з ЄСВ з початку року від боржників надійшло понад 200 млн гривень.
ГУ ДФС приділяється особлива увага порушенням законодавства даної категорії платників податків. Адже наявність заборгованості по сплаті ЄСВ – це не лише недотримання коштів державою, а ще й втрата особами, які підлягають загальнообов’язковому страхуванню страхового, стажу, а також права на пенсію.
Тільки сумлінне ставлення платників до своїх обов’язків щодо своєчасної сплати ЄСВ та розуміння необхідності термінового погашення заборгованості дозволить вирішити проблему створення нових боргів.
Необхідно пам’ятати, що своєчасна сплата ЄСВ – це не лише обов’язок перед державою, але й захищені соціальні гарантії для кожного.

Суб’єктам господарювання про сплату митних платежів

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що з метою запобігання можливій реалізації суб’єктами господарювання неправомірної мінімізації сплати митних платежів при здійсненні випуску товарів у вільний обіг із застосуванням тимчасових декларацій ДФС України листом від 27.04.2018 № 12685/7/99-99-18-02-01-17 (далі – Лист № 12685) було повідомлено про заходи контролю при оформленні тимчасових декларацій.
З метою удосконалення здійснення митних процедур та для актуалізації наданих Листом № 12685 роз’ясень ДФС України викладено у новій редакції розділ «Щодо оформлення тимчасової митної декларації із сплатою митних платежів.
Так, зокрема, згідно з положеннями статті 54 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ) контроль правильності визначення митної вартості товарів здійснюється під час здійснення митного контролю та митного оформлення шляхом перевірки числового значення заявленої митної вартості, за результатами якого орган доходів і зборів визначає заявлену декларантом або уповноваженою ним особою митну вартість чи приймає письмове рішення про її коригування відповідно до положень ст. 55 МКУ. Крім перевірки числового значення заявленої митної вартості орган доходів і зборів зобов’язаний, серед іншого, здійснювати перевірки наявності у поданих зазначеними особами документах усіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Якщо при митному оформленні товарів за тимчасовою митною декларацією декларант або уповноважена ним особа документально підтверджує відомості про числові значення заявленої митної вартості товарів, за відсутності будь-яких умов або застережень, які унеможливлюють визначення вартості цих товарів для застосування одного з методів визначення митної вартості відповідно до вимог глави 9 МКУ, орган доходів і зборів визначає заявлену митну вартість товарів.
Відомості про нарахування митних платежів за тимчасовою митною декларацією в такому випадку зазначаються з використанням коду способу розрахунку «1» згідно з Классіфікатором способів розрахунку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012 № 1011 із змінами і доповненнями.
Якщо за результатами контролю правильності визначення митної вартості товарів, митне оформлення яких здійснюється за тимчасовою митною декларацією, наявні підстави, передбачені частиною шостою ст. 54 МКУ, органом доходів і зборів приймається письмове рішення про коригування митної вартості товарів з дотриманням вимог ст. 55 МКУ та наказу Міністерства фінансів України від 24.05.2012 № 598 «Про затвердження форми рішення про коригування митної вартості товарів, Правил заповнення рішення про коригування митної вартості товарів та Переліку додаткових складових до ціни договору».
У випадку незгоди декларанта або уповноваженої ним особи з рішенням органу доходів і зборів про коригування митної вартості товарів, декларант або уповноважена ним особа має право на здійснення випуску товарів у вільний обіг з наданням гарантій відповідно до частини сьомої ст. 55 та розділу ХХ МКУ.
Слід зазначити, якщо декларантом або уповноваженою ним особою не надається органу доходів і зборів достатньої інформації для здійснення всіх митних формальностей, передбачених для випуску товарів у обраний митний режим, в оформленні тимчасової митної декларації може бути відмовлено.

Пальне використовується для власного споживання:
визначення дати реалізації пального з метою складання акцизної накладної
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що платник акцизного податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи (п. 231.1 ст. 231 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ)).
Пунктом 231.3 ст. 231 ПКУ встановлено, що акцизна накладна складається платником податку в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального.
Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 114.
Порядок електронного адміністрування реалізації пального затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 113 із змінами.
Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального затверджений наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 № 218 із змінами (далі – Порядок № 218).
У випадку відвантаження пального для власного споживання також складається акцизна накладна (п. 8 розділу І Порядку № 218).
Акцизна накладна складається при кожній повній або частковій операції з реалізації пального (п. 1 розділу II Порядку № 218).
Оскільки датою складання акцизної накладної є дата передачі (відпуску, відвантаження) пального, то така вимога розповсюджується і на операції з передачі (відпуск, відвантаження) пального з метою використання його у власній господарській діяльності.

Реалізація правопросвітницького проекту «Я маю право!»


Днями в інформаційному агентстві «МОСТ-Днепр» відбулась прес-конференція начальника управління обслуговування платників ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олени Ярової на тему: «Реалізація правопросвітницького проекту «Я маю право!»».
«В рамках проекту «Я маю право» доцільно висвітлити питання доступності інформації про роботу контролюючих органів та заходах, що вживаються службою для забезпечення прав громадян на доступ до такої інформації. Новацією у розвитку доступності інформації для широких верств населення є участь фіскальних органів у реалізації проектів, що повинні забезпечувати електронне самоврядування.
З метою реалізації проекту створений та працює Єдиний державний портал відкритих даних.
Перевага користування порталом у тому, що він забезпечує отримання без надання запиту, в електронній формі інформації, яка доступна для опрацювання на персональних комп’ютерних пристроях у вигляді масивів даних. За допомогою такої інформації користувач має можливість обробки, аналізу, узагальнення та співставлення даних без обмежень у доступі. Отримати доступ до цих даних можливо за посиланням банеру «ВІДКРИТІ ДАНІ»» - зазначила Олена Ярова.
Спостерігається збільшення попиту на інформацію про діяльність органів фіскальної служби з боку населення, громадських організацій, підприємств та самозайнятих фізичних осіб. Протягом січня-листопада 2018 року до органів ДФС у Дніпропетровській області надійшло 249 письмових запитів на публічну інформацію. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року кількість запитів зросла вдвічі.
Задоволення законних прав та інтересів громадян є пріоритетним напрямом роботи органів державної влади, відповідальним обов’язком службових осіб, фактором забезпечення суспільно-політичної та економічної стабільності в державі. Так, з початку 2018 року до фіскальних органів у Дніпропетровській області надійшло 626 письмових звернень громадян, з них тільки 8 скарг, що свідчить про високий рівень роз’яснювальної роботи, яка ведеться працівниками ГУ ДФС у Дніпропетровській області.
Для оперативного опрацювання звернень громадян, юридичних осіб, самозайнятих осіб, вирішення їх питань також існує Контакт-центр сервісу «Пульс», що працює за номером телефону: 0 800 501 007. Є можливість надіслати запитання/повідомлення на електронну адресу idd@sfs.gov.ua .
Загальна кількість звернень платників податків та громадян, передана з сервісу «Пульс» на розгляд до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області з початку року станом на 20 грудня 2018 року складає 565 одиниць.
«У роботі ГУ ДФС у Дніпропетровській області приділяється велика увага щодо розгляду усіх звернень, усуненню недоліків, якщо заявниками вказано на їх наявність, забезпеченню вжиття усіх можливих заходів до задоволення законних інтересів та потреб запитувачів» - підсумувала Олена Ярова.

Удосконалено обмін інформацією щодо належних
до перерахування сум митних та інших платежів

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує про наступне.
З метою належного обслуговування підприємств через депозитний рахунок 3734, відкритий у Казначействі на ім’я ДФС, Державною фіскальною службою України спільно з Державною казначейською службою України (далі – Казначейство) розширено функціональні можливості взаємодії у частині обміну інформацією про рух коштів на такому рахунку.
Основною метою змін до діючих актів з питань інформаційної взаємодії є обмін інформацією між ДФС та Казначейством щодо:
- належних до перерахування сум митних та інших платежів;
- повернення коштів авансових платежів;
- руху коштів на депозитному рахунку 3734, відкритому в Казначействі на ім’я ДФС.
Інформація розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням
http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/361571.html

За нелегальних працівників до роботодавця
у 2019 році застосовуються підвищені штрафи
Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що роботодавець до початку роботи найманого робітника зобов’язаний повідомити органи ДФС про прийняття працівника на роботу.
Повідомлення про прийняття працівника на роботу (далі – Повідомлення) складають при укладанні безстрокового трудового договору, строкового трудового договору (на визначений строк, установлений за погодженням сторін; на час виконання певної роботи, з сезонними або тимчасовими працівниками), контракту.
Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.
Інформація, що міститься у Повідомленні, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України від від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями.
Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу визначено постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 (далі – Постанова № 413).
Повідомлення у разі заключення цивільно-правововлго договору не складається, тому що при цьому не укладається трудовий договір та, відповідно, відсутні трудові відносини.
Слід зазначити, що штрафи за порушення законодавства про працю у 2019 році підвищено. Це пов’язано із прийняттям Закону України від 23 листопада 2018 року № 2629-VІІ «Про Державний бюджет України на 2019 рік». Цим законом підвищено мінімальну зарплату в 2019 році – 4 173 грн, від якої і залежать розміри штрафів за порушення трудового законодавства.
Так, за фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору, оформлення його не на повну ставку у разі фактичного виконання роботи цілий день або за виплату заробітної плати в «конверті» згідно з ст. 265 Кодексу законів про працю від 10 грудня 1971 року № 322-VIII із змінами та доповненнями працедавці у 2019 році сплатять 125 190 гривень (тридцятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення).
Крім цього, ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення України від 07 грудня 1984 року № 8073-X із змінами та доповненнями передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8 500 грн до 17 000 грн за фактичний допуск працівника без трудового договору.

Адміністрування ЄСВ: права органів доходів і зборів

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що статтею 13 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) визначені права органів доходів і зборів при адмініструванні єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ)
Так, органи доходів і зборів мають право:
1) отримувати безоплатно від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання і від осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП) відомості про нарахування, обчислення і сплату ЄСВ, а також інші відомості, необхідні для виконання органами доходів і зборів функцій, передбачених Законом № 2464;
2) проводити перевірки на підприємствах, в установах і організаціях, у осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, ФОП бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску, достовірності відомостей, поданих до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, отримувати необхідні пояснення, довідки і відомості (зокрема письмові) з питань, що виникають під час такої перевірки.
Документальні та камеральні перевірки проводяться у порядку, встановленому Податковим кодексом України;
3) вимагати від керівників та інших посадових осіб підприємств, установ і організацій, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, а також від ФОП усунення виявлених порушень законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ;
4) вилучати в установленому законодавством порядку у підприємств, установ і організацій, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, ФОП копії документів, що підтверджують заниження розміру заробітної плати (доходу) та інших виплат, на які нараховується ЄСВ;
5) ініціювати застосування до платників ЄСВ судових процедур банкрутства;
6) застосовувати фінансові санкції, передбачені Законом № 2464;
7) стягувати з платників несплачені суми ЄСВ;
8) порушувати в установленому законом порядку питання про притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ;
9) у разі виявлення фактів порушення порядку нарахування, обчислення і сплати ЄСВ звертатися в установленому законом порядку до відповідних правоохоронних органів.
Роботодавцям необхідно здійснити
річний перерахунок ПДФО
Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що порядок проведення перерахунку податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), перерахунок та обмеження податкової соціальної пільги визначено п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) (далі – ПКУ).
Роботодавець платника ПДФО зобов’язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, з урахуванням положень абзацу другого п. 167.1 ст. 167 ПКУ, перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику ПДФО у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги:
за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;
► під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених п.п. 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 ПКУ;
► під час проведення остаточного розрахунку з платником ПДФО, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.
Норма передбачена п.п. 169.4.2 п. 169.4 ст. 169 ПКУ.
Роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого ПДФО за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги (п.п. 169.4.3 п. 169.4 ст. 169 ПКУ).
Якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата утриманого ПДФО, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу – за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати.
При цьому якщо внаслідок проведення остаточного розрахунку з платником ПДФО, який припиняє трудові відносини з роботодавцем, виникає сума недоплати, що перевищує суму оподатковуваного доходу платника податку за останній звітний період, то непогашена частина такої недоплати включається до складу податкового зобов’язання платника ПДФО за наслідками звітного податкового року та сплачується самим платником (п.п. 169.4.4 п. 169.4 ст. 169 ПКУ).
Результати проведеного перерахунку сум доходів, нарахованих (виплачених) платнику ПДФО, податковий агент відображає у податковому розрахунку за формою № 1ДФ, форму та порядок заповнення якого затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, у тому звітному періоді, в якому проведено такий перерахунок.
Надходження єдиного внеску перевищили
минулорічний показник на 2,1 млрд гривень

Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області з початку 2018 року забезпечено надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на рівні 12 млрд 199,6 млн гривень. Цьогорічний показник перевищує минулорічну суму сплати єдиного внеску за аналогічний період на 2 млрд 115,5 млн гривень. Середньомісячні надходження єдиного внеску складають 1 млрд 109,6 млн гривень. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.
«Варто відзначити, що такий ріст – результат комплексу заходів, що втілюються представниками усіх гілок влади та контролюючими органами у напрямку легалізації праці. Спілкуючись з працедавцями – порушниками, фахівці ДФС наполягають на винятковій пріоритетності норм закону у сфері оплати праці. Тож, легальний ринок праці – це стабільні надходження до бюджетів та гарантоване соціальне і пенсійне забезпечення», – зазначила Оксана Томчук.
Податковий календар на 21 грудня 2018 року

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що

п’ятниця , 21 грудня 2018 року, останній день подання:
- заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з I кварталу 2019 року.
Сплата податку на нерухомість фізичною особою – підприємцем
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.
Пунктом 1 ст. 320 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) передбачено, що власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, установлених законом.
Суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи.
Фізичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати (ст. 325 ЦКУ).
Оскільки ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями не визначено такого платника, як фізична особа – підприємець, то такий платник – власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості сплачує податок на нерухомість за нормами, передбаченими для фізичних осіб.
Фізичні особи – підприємці з 2019 року зможуть нараховувати ЄСВ
за ставкою 8,41 % для осіб з інвалідністю

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
На фізичних осіб – підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи з інвалідністю, поширено ставку ЄСВ у розмірі 8,41 % визначеної бази нарахування ЄСВ для працюючих осіб з інвалідністю.
Зазначена норма передбачена новою редакцією ч. 13 ст. 8 Закону Украни від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями.
Відповідні нововведення внесені Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» та наберуть чинності з 01.01.2019.
Вимоги, за яких ФОП мають право застосовувати
четверту групу єдиного податку
Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що четверта група платників єдиного податку – це сільськогосподарські товаровиробники, зокрема, фізичні особи – підприємці (ФОП), які провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону України «Про фермерське господарство», за умови виконання сукупності таких вимог:
- здійснюють виключно вирощування, відгодовування сільськогосподарської продукції, збирання, вилов, переробку такої власновирощеної або відгодованої продукції та її продаж;
- провадять господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси;
- не використовують працю найманих осіб;
- членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени її сім’ї у визначенні частини другої статті 3 Сімейного кодексу України;
- площа сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у власності та/або користуванні членів фермерського господарства становить не менше двох гектарів, але не більше 20 гектарів.
Норма визначена п.п. 4 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України.
.
Перевірки бізнесу Дніпропетровщини забезпечили
надходження до бюджету понад 300 млн гривень

З початку 2018 року підрозділами аудиту Головного управління ДФС у Дніпропетровській області проведено всього 1721 документальна перевірка та 360 фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які використовують РРО.
За результатами перевірок до бюджету надійшло 303,8 млн грн грошових зобов’язань (з урахуванням фінансових санкцій).
Такі показники контрольно-перевірочної роботи досягнуті завдяки викриття схем та правопорушень.
У листопаді поточного року після судового оскарження підприємством КП «Д» сплачено до місцевого бюджету грошовими коштами 5,0 млн грн, що були донараховані за результатами позапланової перевірки, яка проведена в рамках кримінального провадження Офісом великих платників податків.
До уваги платників податку на прибуток!

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що 14.12.2018 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 19.10.2018 № 842 (далі – Наказ № 842), яким затверджено Зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (далі – Наказ № 897) із змінами.
Зокрема:
поле 9 заголовної частини декларації «Особливі відмітки» доповнено новою категорією «платника єдиного податку»;
додаток ЗП до рядка 16 ЗП декларації доповнено новим рядком 16.5 «Сума сплаченого за поточний податковий (звітний) період акцизного податку за зареєстрованими акцизними накладними на важкі дистиляти (газойль), що класифікуються у товарних підкатегоріях 2710 19 43 00, 2710 19 46 00, 2710 19 47 10 згідно з УКТ ЗЕД, якщо вони були використані для транспортних засобів, що класифікуються у товарних підкатегоріях 8602 10 00 00, 8704 10 10 10 згідно з УКТ ЗЕД. Залишок суми, не врахований у зменшення за поточний податковий (звітний) період, не зменшує податок на прибуток у наступних податкових (звітних) періодах (пункт 15 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу України)»;
додаток РІ до рядка 03 РІ декларації, в якому згруповані всі різниці, на які збільшується (зменшується) фінансовий результат, передбачені Податковим кодексом України з посиланням на відповідні норми, викладено у новій редакції.
З оновленою редакцією тексту Наказу № 897 можливо ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу ДФС України (http://zir.sfs.gov.ua ).
Наказ № 842 опубліковано в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 14.12.2018 № 96.

Податковий календар на 20 грудня 2018 року

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що

четвер, 20 грудня 2018 року, останній день сплати:
- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за листопад 2018 року, крім гірничих підприємств;
- авансового внеску з єдиного податку на грудень 2018 року платниками єдиного податку 1-ої та 2-ої груп;

останній день подання:
- податкової декларації з податку на додану вартість за листопад 2018 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю;
- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за листопад 2018 року у разі неподання податкової декларації на 2018 рік;
- податкової декларації з рентної плати за листопад 2018 року з розрахунком:
► рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;
- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (форма № Д4 (місячна) за листопад 2018 року;
- декларації акцизного податку за листопад 2018 року.*

*Увага! Суми податку з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов’язання із сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, діючих відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ), виробниками тютюнових виробів сплачуються до бюджету протягом п’ятнадцяти робочих днів після отримання марок акцизного податку з доплатою (у разі потреби) на день подання податкової декларації (п.п. 222.1.2 п. 222.1 ст. 222 ПКУ).

Строки подання звітності та сплати ПДВ у грудні

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що суб’єкти господарювання, які звітують з ПДВ помісячно податкову декларацію з ПДВ за листопад 2018 року повинні подати до 20 грудня 2018 року включно. А сплатити податкові зобов’язання, зазначені у поданій податковій декларації, потрібно до 29 грудня 2018 року включно.
Нагадаємо, що термін сплати податків і зборів не переноситься. Якщо останній день сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, то Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) не передбачено перенесення термінів сплати.
Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10-ти календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації.
Відповідна норма визначена п. 49.18 ст.49 та п. 57.1 ст. 57 розділу II, пунктами 203.1 та 203.2 ст. 203 розділу V ПКУ.
Інформація розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням
http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/361298.html

Платникам податків про правильність заповнення
реквізитів нових бюджетних рахунків

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує.
ДФС України на головній сторінці офіційного веб-порталу за посиланням http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/360362.html повідомила наступне.
У зв’язку із запровадженням Державною казначейською службою України (далі – Казначейство) централізованої моделі виконання дохідної частини бюджетів з 02.07.2018 рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів відкрито на балансі центрального апарату Казначейства (МФО 899998).
Таким чином, починаючи з 02.07.2018, змінились реквізити бюджетних рахунків для сплати податків, зборів та митних платежів.
Платникам податків для забезпечення повноти та своєчасності розрахунків з бюджетами при заповненні розрахункових документів на сплату податків, зборів та митних платежів необхідно зазначати реквізити нових бюджетних рахунків, відкритих з 02.07.2018 на балансі центрального апарату Казначейства (МФО 899998).
В той же час, згідно з інформацією Казначейства окремими платниками продовжують сплачуватися податки і збори, контроль за справлянням яких покладено на органи ДФС, на старі бюджетні рахунки, які були відкриті на балансі обласних апаратів Казначейства (з МФО, відмінним від МФО 899998). Такі кошти не зараховуються до бюджетів, а повертаються платникам, як нез’ясовані надходження.
З метою забезпечення повноти надходжень бюджетних платежів, упередження виникнення у платників податків податкового боргу та недопущення втрат бюджетів платникам необхідно звернути увагу на правильність заповнення реквізитів нових бюджетних рахунків у розрахункових документах на сплату податків і зборів.
Інформація про реквізити нових бюджетних рахунків розміщена на веб-порталі ДФС України в рубриці «Бюджетні рахунки» (http://sts.gov.ua/byudjetni-rahunki ), на веб-сторінках Казначейства та Головних управлінь Казначейства в областях і м. Києві.
Податкові органи зобов’язані підлаштовуватись під платника, а не навпаки

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє про наступне.
За рік Україна увійшла у ТОП-10 країн, які використовують електронний кабінет платника. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Олександр Власов під час конференції «Нова індустріалізація: спільні дії Уряду та бізнесу».
За його словами, до цього переліку також входять такі країни, як США, Велика Британія, Канада, Швеція, Мексика. Послугами електронного кабінету ДФС наразі скористались 9,5 млн платників з 80 країн світу.
«ДФС прагне впровадити всі необхідні електронні сервіси для зручності платників податків, захисту їх прав, а також забезпечити прозорість адміністрування податків і автоматизацію всіх процесів. Податкові органи зобов’язані підлаштовуватись під платника, а не навпаки. Тобто зручні, прості та зрозумілі електронні сервіси в результаті сприяють добровільності сплати податків та збільшенню доходів державного бюджету. Крім того, діджиталізація скорочуює витрати служб на адміністрування», – зазначив Олександр Власов.
Електронний кабінет, який сьогодні є найпопулярнішим сервісом ДФС, забезпечує цілодобову електронну взаємодію з платниками податків: від надання інформації з загальнодоступних реєстрів до автоматичного заповнення електронних документів, у тому числі, податкової звітності, та отримання довідок про відсутність заборгованості. За 1 секунду в ДФС приймається та обробляється близько 50 електронних документів, від 1,5 млн до 2 млн – в день.
Ще одним досягненням в.о. Голови ДФС визначив запровадження електронної системи відшкодування ПДВ та блокування ризикових операцій. Завдяки електронізації процесу адміністрування ПДВ та практично повній ліквідації можливостей маніпуляцій з податковим кредитом надходження ПДВ зросли вдвічі.
Наприкінці вересня ДФС запустила тестову версію системи E-ЧЕК (E-Receipt), функціонал якої передбачає можливість використання суб’єктами господарювання у якості пристроїв, що здійснюють реєстрацію розрахункових операцій, смартфони, планшети, персональні комп’ютери.
Наразі у тестуванні системи E-Receipt беруть участь 130 суб’єктів господарювання.
«Наше спільне з бізнесом завдання – забезпечити чіткий контроль та фіскалізацію процесів від переміщення імпортованого товару через кордон до його надходження кінцевому споживачу. Покупець, отримавши фіскальний чек, завдяки спеціальному пристрою або електронному додатку на мобільному телефоні зможе звірити його з інформацією в центральному офісі ДФС та переконатися, що з цього товару сплачені податки», – зазначив Олександр Власов.
Повноцінне впровадження системи E-Receipt надасть можливість проаналізувати обсяги ввезених на митну територію України товарів та об’єми їх фактичної реалізації, тобто замкнути весь ланцюг контролю за проходженням товарів – від кордону до споживача.
За словами очільника ДФС, у найближчій перспективі також запровадження автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів «Електронна акцизна марка», яка дозволить посилити контроль за підакцизним товаром, унеможливить його тіньовий обіг та створить справедливі конкурентні умови для всіх учасників ринку.
«До 2020 року ми плануємо в повному обсязі запустити і електронний аудит. Це дасть можливість виявляти переважну частину ризиків ще до перевірки, значно прискорить та спростить процедури аналізу даних, суттєво зменшить витрати робочого часу на проведення перевірки як посадових осіб, так і платників податків», – підкреслив Олександр Власов.
Інформацію розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України

http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/360637.html

Визначення оподатковуваних операцій
для цілей реєстрації платником ПДВ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 000 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку першої – третьої групи (п. 181.1 ст. 181 ПКУ).
Якщо особа, яка відповідно до пункту 181.1 статті 181 ПКУ не є платником ПДВ у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій відсутні або є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою (п. 182.1 ст. 182 ПКУ).
Згідно із розділами V та ХХ ПКУ до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ (20 відсотків), ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.
З 2019 року змінено строки оскарження рішень контролюючих органів

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що з 01.01.2019 наберуть чинності норми Закону України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі – Закон № 2628).
Так, згідно з чинною редакцією п. 44.7 ст. 44 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податків має право подати контролюючому органу, який проводив перевірку, заперечення та/або додаткові документи, які підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності у термін п’ять робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта перевірки. Цей строк з 01.01.2019 буде змінено на 10 робочих днів.
Слід також зазначити, що згідно з п. 56.2 ст. 56 ПКУ, редакція якого є чинною у поточному році, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов’язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених ПКУ або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.
Така скарга наразі подається протягом 10-ти календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується (п. 56.3 ст. 56 ПКУ).
З 01.01.2019 строк подання вищезазначеної скарги буде також змінений – з 10-ти календарних на 10 робочих днів.
Нагадаємо, що Закон № 2628 опубліковано в офіційному виданні «Голос України» від 12.12.2018 №№ 237 – 238.

Облік доходів та витрат у ФОП – платників єдиного податку

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що платники єдиного податку першої – третьої груп ведуть облік у порядку, визначеному підпунктами 296.1.1 – 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Фізичні особи – підприємці (далі – ФОП) – платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (ФОП), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.
Форма Книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Для реєстрації Книги обліку доходів такі платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги, у разі обрання способу ведення Книги у паперовому вигляді (п.п. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 ПКУ).
Платники єдиного податку третьої групи (ФОП), які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Для реєстрації Книги обліку доходів та витрат такі платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги (п.п. 296.1.2 п. 296.1 ст. 296 ПКУ).
Форми Книги обліку доходів, Книги обліку доходів і витрат та порядки їх ведення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за № 800/27245).

Оприлюднено Закон України «Про Державний бюджет на 2019 рік»

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 12.12.2018 у офіційному виданні «Голос України» № 237-238 опубліковано Закон України від 23 листопада 2018 року № 2629-VIII «Про Державний бюджет України на 2019 рік» (далі – Закон № 2629).
Основні показники та мінімуми, які закладено Законом № 2629:
► статтею 7 встановлено у 2019 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі:
- з 1 січня 2019 року – 1 853 гривні;
- з 1 липня – 1 936 гривень;
- з 1 грудня – 2 027 гривень;
● для основних соціальних і демографічних груп населення:
дітей віком до 6 років:
- з 1 січня 2019 року – 1 626 гривень;
- з 1 липня – 1 699 гривень;
- з 1 грудня – 1 779 гривень;
дітей віком від 6 до 18 років:
- з 1 січня 2019 року – 2 027 гривень,
- з 1 липня – 2 118 гривень,
- з 1 грудня – 2 218 гривень;
працездатних осіб:
- з 1 січня 2019 року – 1 921 гривня,
- з 1 липня – 2 007 гривень,
- з 1 грудня – 2 102 гривні;
осіб, які втратили працездатність:
- з 1 січня 2019 року – 1 497 гривень;
- з 1 липня – 1 564 гривні;
- з 1 грудня – 1 638 гривень;
► статтею 8 встановлено у 2019 році мінімальну заробітну плату:
- у місячному розмірі: з 1 січня – 4 173 гривні;
- у погодинному розмірі: з 1 січня – 25,13 гривні.
Слід зауважити, що прожитковий мінімум працездатної особи впливає, зокрема, на розрахунок:
· єдиного податку для платників 1 групи;
· базової податкової соціальної пільги (застосовується при розрахунку податку на доходи фізичних осіб)
· граничної суми доходу для отримання податкової соціальної пільги.

Мінімальна заробітна плата впливає, зокрема, на:
· розрахунок єдиного податку для платників 2 групи;
· розмір добових по Україні відповідно до Податкового кодексу України;
· збір за місця для паркування транспортних засобів;
· податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
· штрафи за неподання звіту про контрольовані операції;
· розмір максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
· штрафи за порушення законодавства про працю.

До уваги платників!
Залишилося менше місяця, щоб отримати податкову знижку за 2017 рік!

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Зокрема, відповідно до статті 166 ПКУ податкова знижка надається, якщо фізичною особою протягом звітного року понесені витрати, пов’язані зі сплатою за навчання в вищих та професійно-технічних навчальних закладах, внесками на благодійність, відсотками за іпотечним кредитом, витратами на переобладнання машин під біопаливо, витратами на отримання доступного житла за державними програмами тощо.
Для отримання податкової знижки за результатами 2017 року фізичній особі необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 зі змінами, за місцем своєї реєстрації по 31 грудня 2018 року включно.
Звертаємо увагу, що у разі, якщо платник податку до кінця року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступний податковий рік не переноситься.

Внесено зміни до Податкового кодексу України щодо
покращення адміністрування окремих податків і зборів
Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників, що 12.12.2018 в офіційному виданні «Голос України» № 237-238 опубліковано Закон України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі – Закон № 2628).
Законом № 2628, зокрема, передбачається збільшення ставок акцизного податку на тютюнові вироби, податку на викид двоокису вуглецю, вдосконалення електронної системи контролю за обігом палива, а також зміни в оподаткуванні податком на додану вартість закордонних посилок.
Більшість норм Закону № 2628 набирають чинності з 01.01.2019.
Про сплату податків на старі бюджетні рахунки

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що платниками продовжують сплачуватися податки і збори, контроль за справлянням яких покладено на органи ДФС, на старі бюджетні рахунки, які були відкриті до 11.09.2018. Такі кошти не зараховуються до бюджетів, а повертаються платникам, як нез’ясовані надходження.
З метою забезпечення повноти надходжень бюджетних платежів, упередження виникнення у платників податків податкового боргу та недопущення втрат бюджетів додатково звертаємо увагу платників про перевідкриття з 11.09.2018 рахунків на балансі центрального апарату Казначейства (МФО 899998) та правильно заповнювати реквізити нових бюджетних рахунків у розрахункових документах на сплату податків і зборів.
Електронний фіскальний чек запобігає зловживанням
під час здійснення розрахункових операцій

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує платникам, що ДФС України впроваджено у тестовому режимі систему E-Receipt (електронний чек).
Завдяки електронному сервісу «Пошук фіскального чека» платники мають змогу оперативно отримати інформацію про здійснені розрахункові операції у будь-якій торговельній точці будь-якого населеного пункту країни.
Перевірка електронного чеку через електронний сервіс, встановлення достовірності його даних та факту передачі до ДФС є запорукою захисту прав громадян як споживачів, а також запобіжником зловживань під час здійснення розрахункових операцій.
У разі відсутності або невідповідності реквізитів чеків на сервері ДФС і наявному розрахунковому документі споживачам слід направляти до ДФС письмові звернення із цих питань з додаванням копій отриманих розрахункових документів для організації та проведення відповідних контрольно-перевірочних заходів.
Крім того, у разі отримання користувачами фіскального чека, який викликає сумнів, вони теж можуть надіслати до ДФС електронний лист із прикріпленим фото чека.
Нагадаємо, що сервіс знаходиться у відкритій частині «Електронного кабінету», доступ до якої здійснюється в режимі реального часу (24/7/365) без ідентифікації особи за посиланням: cabinet.sfs.gov.ua/cashregs/check .
Для пошуку та перегляду фіскального касового чека необхідно ввести фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО), дату та час видачі чека (для традиційних РРО); пошук електронного чека здійснюється за його фіскальним номером та датою.

До уваги платників ЄСВ: вчасно
перераховуйте єдиний внесок

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що відповідно до п.п. 1 частини другої ст. 6 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄСВ.
У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники ЄСВ зобов’язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених ст. 25 Закону № 2464.
Частиною тринадцятою ст. 9 Закону № 2464 передбачено, що суми помилково сплаченого ЄСВ зараховуються в рахунок майбутніх платежів ЄСВ або повертаються платникам у порядку і строки, визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Офіційно оформлені трудові відносини – захист соціальних гарантій громадян
Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до норм трудового законодавства, працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення органу ДФС.
Нелегальне працевлаштування має негативні наслідки для найманих працівників, а саме:
◦ відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника;
відсутність права на гарантовану відпустку (у тому числі на час вагітності та пологів);
відсутність страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;
відсутність права на оплату листків непрацездатності
втрата громадянами пенсійного стажу та можливості отримання державної допомоги у разі втрати роботи.
Отже, для оформлення нового працівника на роботу, суб’єкту господарювання необхідно:
◦ укласти в письмовій формі трудовий договір;
оформити наказ про прийняття на роботу;
повідомити орган ДФС про прийняття працівника на роботу до початку трудових відносин (форма повідомлення затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу»).
Звертаємо увагу, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» (далі – Розпорядження № 649-р) Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування проводяться комплексні заходи, спрямовані на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.
Розпорядженням № 649-р передбачено посилення координації органів державної влади в питаннях проведення роз’яснювальної роботи, здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування незадекларованої праці.
Скористатися правом на отримання податкової знижки можна до кінця поточного року
Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.
Отримати податкову знижку можна подавши до органу ДФС за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи до 31 грудня поточного року.
Також нагадуємо, що Законом України від 03 липня 2018 року № 2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» внесені зміни, зокрема, до п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ, згідно із якими платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

До уваги платників ЄСВ!

Кам'янське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що відповідно до п.п. 1 частини другої ст. 6 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄСВ.
У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники ЄСВ зобов’язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених ст. 25 Закону № 2464.
Частиною тринадцятою ст. 9 Закону № 2464 передбачено, що суми помилково сплаченого ЄСВ зараховуються в рахунок майбутніх платежів ЄСВ або повертаються платникам у порядку і строки, визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Усвідомлення своїх прав – необхідна умова сучасності

Кам'янське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що сучасний світ неможливо уявити без прав людини на свободу, рівність, справедливість, які носять універсальний характер і є необхідними умовами життя людини у цивілізованому суспільстві та мають бути безумовно визнані і охоронювані державою. Гарантії прав та свобод людини і громадянина – це передбачена Конституцією України та законами держави система правових норм, організаційних засобів і способів, умов і вимог, за допомогою яких здійснюються охорона та захист прав, свобод і законних інтересів людини та громадянина.
Щороку у нашій країні проходить Всеукраїнський тиждень права, під час якого проводяться заходи, спрямовані на підвищення рівня правової культури населення, а також інформованості про його конституційні права і обов’язки, можливості їх реалізації та захисту.
У поточному році, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.09.2018 № 681-р, тиждень права буде проводитись з 10 по 14 грудня.

Реалізація і захист прав людини набуває важливого значення у сфері податкових відносин

Кам'янське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників, що одним із основних принципів діяльності органів Державної фіскальної служби в Україні є забезпечення додержання прав людини та можливості їх реалізації, а також гарантування законності та правопорядку у системі оподаткування. Таким чином, реалізація і захист прав людини та правозахисна діяльність набуває особливо важливого значення у сфері податкових відносин.
Ефективність захисту прав платників податків визначається статтями 6, 8, 13 і 19 Конституції України, що забезпечує належний захист їх прав.
Водночас, статтею 67 Конституції України чітко визначено обов’язок кожного громадянина України сплачувати податки та збори у порядку і розмірах, встановлених законами України.
Конституцією України передбачено право кожної людини і громадянина захищати свої права та свободи від порушень і протиправних посягань будь-якими не забороненими законом засобами (частина 5 статті 41).
Крім того, стаття 56 Конституції України регламентує, що кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень.
Передбачені основним законом права та гарантії поширюються на сферу податкових правовідносин. Податкового кодексу України визначає права платників податків та механізми їх захисту, зокрема, право платників податків безоплатно отримувати у контролюючих органах, у тому числі і через мережу Інтернет, інформацію про податки та збори і нормативно-правові акти, що їх регулюють, порядок обліку та сплати податків та зборів, права та обов’язки платників податків, повноваження контролюючих органів та їх посадових осіб щодо здійснення податкового контролю (стаття 17).
Право на пільги для учасників АТО та членів їх сімей

Податковим кодексом України передбачено деякі преференції для учасників антитерористичної операції на сході України.
Зокрема, відповідно до статті 165 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755 VI із змінами (далі – ПКУ) не оподатковуються доходи учасника бойових дій під час проведення АТО, отримані як благодійна допомога відповідно до вимог Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації».
Передбачено пільгу і для самих благодійників – не оподатковуються доходи, отримані ними для надання благодійної допомоги учасникам АТО.
Водночас не оподатковуються доходи у вигляді благодійної допомоги, наданої міжнародними благодійними організаціями особам, що проживають на території проведення АТО або особам, які вимушено її покинули.
Відповідно до статті 164 ПКУ пенсії людей, які стали інвалідами під час АТО, а також пенсії, які надаються членам сімей загиблих через АТО, не підлягають оподаткуванню.
Від оподаткування військовим збором звільняються доходи у вигляді грошового забезпечення на час безпосередньої участі особи в антитерористичній операції. При цьому безпосередня участь особи в АТО має бути документально підтверджена посвідченням учасника бойових дій.
Крім того, не включається до оподатковуваного доходу благодійна допомога, що надається згідно з підпунктом 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 ПКУ у будь-якій сумі (вартості), яка надається платникам податку, для закупівлі або у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення чи інших товарів (робіт, послуг) за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, чи для оплати (компенсації) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення, технічних та інших засобів реабілітації, платних послуг з лікування, забезпечення виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, послуг медичної реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення.
Також за рішеннями місцевих рад учасникам АТО можуть надаватися пільги зі сплати податку на майно.
Відповідно до статті 281 ПКУ від сплати земельного податку звільняються ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Закон). Відповідно до норм Закону учасники антитерористичної операції – це особи, визнані учасниками бойових дій, які звільняються від сплати земельного податку.
При цьому звільнення від сплати земельного податку, передбачене для такої категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, зокрема:
1) для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;
2) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;
3) для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;
4) для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;
5) для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.
Для звільнення від сплати земельного податку, особа яка має підстави для отримання пільг повинна надати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми та документи, що посвідчують її право на пільгу, зокрема, посвідчення «Учасник бойових дій».

Право на отримання «підвищеної» податкової соціальної пільги

Кам'янське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує, що порядок надання податкових соціальних пільг (далі – ПСП) встановлений статтею 169 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Згідно з нормами підпункту 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму ПСП у розмірі, що дорівнює 50 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.
Платники ПДФО, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інваліди І або ІІ групи, у тому числі з дитинства, учасники бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни мають право на «підвищену» ПСП у розмірі 150 відсотків суми пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 ПКУ (у 2018 році – 1 321,50 грн).
Про наявність такого права необхідно зазначити у заяві про застосування ПСП, до якої додати відповідні підтверджуючі документи. Перелік таких документів та порядок їх подання визначено постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1227.

Пільги для мобілізованих фізичних осіб – підприємців

Відповідно до пункту 25 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність – призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь період їх військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання звітності з податку на доходи фізичних осіб та єдиного податку.
Якщо зазначені особи мають найманих працівників і на строк своєї військової служби уповноважують іншу особу на виплату найманим працівникам заробітної плати та/або інших доходів, то обов’язок з нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб з таких виплат на строк військової служби самозайнятої особи несе ця уповноважена особа.
Податок на доходи фізичних осіб, що був нарахований та утриманий уповноваженою особою з таких виплат фізичним особам, сплачується до бюджету демобілізованою самозайнятою особою протягом 180 календарних днів з першого дня її демобілізації, без нарахування штрафних і фінансових санкцій.

Про офіційне видання Державної фіскальної служби України журналу «Вісник. Офіційно про податки»

3 метою забезпечення популяризації офіційного профільного видання Державної фіскальної служби України журналу «Вісник. Офіційно про податки» Головне управіння ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, шо вперше започатковано та розпочато передплату електронної версії журналу «Вісник. Офіційно про податки» з пакетом «ОНЛАЙН», розміщеного на caйтi www.visnuk.com.ua — повний доступ до електронної версії та архіву журналів «Вісник. Офіційно про податки» i «Вісник. Рейтинг», бази зразків документів, тематичних розділів журналів, спеціалъних розділів сайту з ексклюзивними матеріалами для зареєстрованих користувачів.
Також повідомляємо, що з ciчня 2019 року вартість місячної передплати журналу, у т.ч. для працівників органів державної фіскальної служби, становитиме 300,00 грн.
Тобто місячний комплект друкованого видання журналу (пакет ОФЛАЙН)-300 грн., на квартал - 900 грн., на 6 місяців- 1800 грн., річна - 3600 грн.
Місячний комплект електронної версії журналу (пакет «ОНЛАЙН») - 180 грн. Водночас за умови оформления передплати не менше ніж 12 місяців будь-якого періоду передплатна ціна журналу на місяць - 120 грн. (1440 грн. на рік).
Нагадуємо реквізити Філії ДП «СВЦ» у Дніпропетровській області для оплати:
Філія ДП «СВЦ» у Дніпропетровській області,
Код ЄДРПОУ 38390604,
р/р 26000056236683 в ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК»
МФО 380269
3 ycix питань, пов'язаних із замовленням, передплатою та отриманням журналу «Вісник. Офіційно про податки» (пакет «ОФЛАЙН» та/або «ОНЛАЙН»), слід звертатися за телефонами філії (056) 722-23-19 або 067-506-58-92.

Зобов’язання із сплати ЄСВ
мають пріоритет майже перед усіма іншими зобов’язаннями

Кам’янське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що частиною 12 ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) визначено, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
За наявності у платника ЄСВ одночасно із зобов’язаннями із сплати ЄСВ зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання із сплати ЄСВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).
Відповідно до частини 11 ст. 9 Закону № 2464 у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом № 2464, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Альтернатива діючим РРО

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що система e-Receipt – «Електронний чек», яка реалізується у рамках пілотного проекту Державної фіскальної служби України, має на меті здійснення позитивних змін у ланці «підприємець – споживач».
Запроваджена новація полягає у альтернативному технологічному рішенні у сфері реєстрації розрахункових операцій в галузі торгівлі, а саме – без застосування традиційних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО).
Звертаємо увагу, що система e-Receipt може бути встановлена на будь-який пристрій: персональний комп’ютер, планшет, смартфон – вона доступна та безкоштовна, при цьому вона може бути інтегрована з іншими системами Державної фіскальної служби України та бухгалтерськими программами, тобто у практику впроваджується електронний додаток, зокрема, до смартфона, який і буде виконувати функцію РРО.
Система має найвищий ступінь захисту і спроможна працювати 24 години на добу та 7 днів на тиждень. Застосування цієї моделі позбавляє необхідності придбавати традиційний РРО та друкувати паперові чеки.
Громадяни зможуть перевірити фіскальний чек у відкритій частині «Електронного кабінету».
Система «Електронний чек» – зручна та економна для підприємців, вона дозволить підвищити ефективність контролю за розрахунковими операціями та оперативно виявляти факти порушень при здійсненні таких операцій, а це зменшить обсяги тіньового обігу товарів, перш за все підакцизної групи.
Пілотний проект ДФС України «Електронний чек» в дії
Кам’янське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу плаників, що триває пілотний проект електронної системи – «Електронний чек»(e-Receipt), запроваджений Державною фіскальною службою України.
Завдання новітньої моделі полягає у впровадженні альтернативного технологічного рішення для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі без застосування традиційних реєстраторів розрахункових операцій (касові апарати).
Слід зазначити, що програма «Електронний чек» має низку суттєвих переваг, зокрема:
· систему можна встановити на будь-який пристрій – персональний комп’ютер, планшет чи смартфон;
· вона доступна, безкоштовна та може бути інтегрована з іншими системами ДФС і бухгалтерськими програмами;
· має найвищий ступінь захисту й працює 24 години на добу та 7 днів на тиждень.
Водночас, застосування такої моделі на практиці позбавляє необхідності встановлювати традиційний касовий апарат і відповідно друкувати паперові чеки. Фіскальний чек громадяни зможуть перевірити у відкритій частині Електронного кабінету, розміщеного на офіційному веб-порталі ДФС України. Це дає змогу покупцю (у разі необхідності) захисти свої права як споживача: скористатися електронним чеком та пред’явити його.

Заповнення реквізитів «Призначення платежу»
та «Отримувач» платіжного доручення на сплату ЄСВ

Кам’янське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що вимоги щодо заповнення платіжних документів на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) визначені Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року № 666 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 666).
Так, відповідно до п. 5 Порядку № 666 при сплаті ЄСВ поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:
· у полі № 1 – зазначається службовий код («*»);
· у полі № 2 – друкується розділовий знак «;» та код виду сплати («101» – Сплата суми єдиного внеску);
· у полі № 3 – друкується розділовий знак «;» та код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;
· у полі № 4 – друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу;
· у полі № 5 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;
· у полі № 6 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;
· у полі № 7 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється.
Відповідно до п. 15 додатка 7 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 (далі – Інструкція № 22), при заповненні реквізита «Отримувач»:
■ зазначаються найменування отримувача, що відповідає найменуванню отримувача, яке заявлене в банку отримувача у картці із зразками підписів, або його скорочене найменування, яке відповідає зареєстрованому в установчих документах;
зазначається прізвище, ім’я, по батькові отримувача, що відповідає прізвищу, імені, по батькові отримувача, яке заявлене в банку отримувача у картці із зразками підписів;
під час сплати платежів до бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації.
Зазначений Інструкцією № 22 порядок розповсюджується і на платників ЄСВ.
При цьому, відповідно до частини шостої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями для зарахування ЄСВ в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному органу доходів і зборів.
Оскільки ЄСВ не належить до доходів бюджету, то код бюджетної класифікації не вказується, а у полі «Отримувач» платіжного доручення зазначаються найменування органу ДФС та його код за ЄДРПОУ.
При заповненні платіжних документів необхідно
дотримуватись вимог Порядку №666

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує платникам, що необхідно чітко дотримуватись правильності заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжних документів з використанням кодів видів сплати відповідно до наказу Мінфіну від 24.07.2015 №666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» (із змінами)
У разі перерахування коштів в рахунок погашення боргу з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), при заповненні призначення платежу у полі №2 друкується код виду сплати «140», який символізує «Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску».
Так, наприклад, при сплаті заборгованості з ЄСВ поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином :
1 – службовий код («*»);
2 – код виду сплати («140» – надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску);
3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;
4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;
5 – не заповнюється;
6 – не заповнюється;
7 – не заповнюється.
Слід зауважити, що пробіли між розділовим знаком «;» та інформацією, яка зазначається у кожному полі, не ставляться.

ДО УВАГИ!

Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує щодо недопущения штучного виконання індикативного показника із забезпечення надходжень в рахунок погашення податкового боргу до Державного бюджету Украіни за рахунок оплати грошових коштів платниками податків у яких відсутній податковий борг та виконання вимог п.9.13 наказу ДФС України від 12.11.2018 №718 «Про стан організації роботи ДФС та її територіальних органів у вересні 2018 року», з метою безумовного виконання індикативного показника, затвердженого наказами ДФС України від 09.10.2018 №649 та ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 11.10.2018 №234 «Про індикативні показники доходів на IV квартал 2018 року», задля формування достовірної інформації про результати роботи підрозділу погашения боргу щодо наповнення бюджету платникам податків необхідно дотримуватися правильного заповнення реквізитів «Призначення платежу» платіжних документів з використанням кодів видів сплати з урахуванням вимог наказу Мінфіну від 24.07.2015 №666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у paзi сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного вiдшкoдyвaння податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» (далі - наказ №666).

Протидія корупції в органах ДФС України

Одним із важливих аспектів сучасної державної правової політики в Україні є реформування системи запобігання і протидії корупції. Досягнення успіху у цьому процесі є передумовою для формування у суспільстві довіри до влади, зростання економічного потенціалу держави, покращення добробуту громадян України.
Корупція – багатоаспектне соціально – економічне, політичне, правове та морально-етичне явище, яке складається з цілого комплексу протиправних дій і неетичних вчинків та завдає істотної шкоди нормальному функціонуванню моральних та правових відносин у суспільстві й державі.
Удосконалення антикорупційного законодавства України, утворення нових антикорупційних інституцій зумовило останнім часом докорінні зміни національної системи запобігання та протидії корупції.
Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні визначені Законом України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 за № 1700-VII, що набув чинності 24 квітня 2015 року (далі – Закон). Закон покликаний сприяти запобіганню корупції через застосування превентивних антикорупційних механізмів, виявленню корупційних правопорушень та усунення їх наслідків.
Відповідно до статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, уповноважені на виконання функцій держави, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Окремо необхідно зазначити, що у Кримінальному кодексі України визначено також відповідальність за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі (стаття 369). Тобто особа, яка пропонує, надає, обіцяє неправомірну вигоду, також несе кримінальну відповідальність.
Запобігання проявам корупції є одним з найвідповідальніших напрямів в діяльності органів Державної фіскальної служби України, а запорука успіху у боротьбі з корупцією - це прозорість та відкритість.
Кам’янське управління нагадує, що сервіс «Пульс», який покликаний подолати корупцію в лавах відомства, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами. Залишити інформацію щодо неправомірних дій та бездіяльності працівників органів ДФС та інших питань можна зателефонувавши до Контакт-центру ДФС за номером 0800-501-007 та обравши відповідний напрямок у меню інтерактивного голосового автовідповідача (4 – для залишення інформації на сервіс «Пульс»).
На 1,8 мільйона гривень медичних виробів намагався ввезти громадянин без сплати податків
У зону митного контролю МАПП «Шегині» Львівської митниці ДФС у напрямку в’їзду на митну територію України заїхав автомобіль «MITSUBISHI OUTLANDER» смугою руху «зелений коридор» під керуванням громадянина України, який своїми діями заявив про відсутність товарів, які підлягають декларуванню, оподаткуванню або обмежені чи заборонені до ввезення.
За результатами проведеного аналізу ризиків встановлено ймовірність переміщення вказаним транспортним засобом товарів з порушенням встановлених законодавством норм.
Транспортний засіб спрямовано до боксу поглибленого огляду, де було виявлено 72 упаковки медичних виробів, 100 упаковок жіночого рідкого гідрогелю, 160 упаковок регенеруючого спрею для догляду за шкірою, 100 упаковок фітоактивного гідрогелю для догляду за порожниною рота.
Таким чином громадянин України порушив встановлені законодавством норми та у встановленому порядку не заявив митному органу про наявність товарів, які підлягають декларуванню. Товари вилучено, складено протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 471 Митного кодексу України. Вартість предметів порушення митних правил склала 1,8 мільйона гривень.


Кам’янське управління
ГУ ДФС у Дніпропетровській області