www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 27 травня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Засідання колегії райдержадміністрації
Версія для друку Написати листа
Відбулось чергове засідання колегії райдержадміністрації, в якому взяли участь члени колегії, селищний та сільські голови, керівники підприємств, установ та організацій, представники районної газети «Приорільска правда» та тижневика «Ехо».

На чергу денну були винесені питання щодо виконання заходів у 2018 році Програми захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання у Царичанському районі на 2016-2020 рокита про епізоотичний стан на території району таздійснення заходів щодо його покращення.


Голова райдержадміністрації Руслан Буленок підкреслив, що за останні 6 років у районі не створені прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу за об’єктивних обставин, адже вимоги до кандидатів та житлових умов досить таки жорсткі. У 2018 році дві сім’ї консультувалися по даному питанню, але їхні умови проживання та доходи не відповідають вимогам чинного законодавства для створення прийомної сім’ї, - повідомила Людмила Нестер, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації.
Дотримання прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення житлом по досягненню повноліття дітей-сиріт – це питання, над якими потрібно працювати спільно, наголосив голова райдержадміністрації Руслан Буленок та звернувся до підприємців, сільгосптоваровиробників з пропозицією створення Ради підприємців з метою допомоги, шефства, опіки над дітьми та родинами, соціально незахищених категорій.
Службою у справах дітей райдержадміністрації вживаються заходи щодо дотримання житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Одна дитина даної категорії має житло, троє дітей - частку житла, яке за ними закріплене. Семеро дітей мають земельну частку (пай). Усі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, після досягнення ними 16-річного віку, за поданням служби у справах дітей райдержадміністрації ставляться на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, за місцем походження або проживання до набуття відповідного статусу.На даний час на обліку у селищній та сільських радах перебуває 10 дітей даної категорії. У цьому році Царичанською ОТГ проведена робота по наданню житла трьом особам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (двом за рахунок субвенцій із державного бюджету).
В районі вдалося зберегти Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який надає соціальні послуги населенню на території Новопідкрязької і Цибульківської сільських рад та Ляшківської ОТГ (на умовах співфінансування). У Царичанській, Китайгородській та Могилівській ОТГ створені відповідні відділи, що опікуються сім’ями та дітьми. Голова райдержадміністрації звернувся до голів ОТГ з пропозицією щодо співфінансування Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що виконує функції по забезпеченню прав дітей, кризових сімей саме такі, які не передані у громади.
В умовах децентралізації чинним законодавством передбачено створення служб у справах дітей у кожній об’єднаній територіальній громаді. На даний час у жодній громаді дані служби не створені. Служба у справах дітей райдержадміністрації виконує свої функції на рівні району, тісно співпрацюючи із спеціалістами об’єднаних територіальних громад по різних питаннях, які стосуються дітей.
Для забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в районі органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, спеціалістами ветеринарної служби проведено ряд планових профілактичних протиепізоотичних заходів з охопленням тварин, як у громадському, так і в приватному секторі – сказала у своїй доповіді Світлана Погоріла, начальник Царичанського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області. По забезпеченню стабільної епізоотичної ситуації в районі протягом поточного року виконуються всі профілактичні протиепізоотичні планові заходи з охопленням тварин як громадського, так і приватного сектору.
Залишається напруженою епізоотична ситуація по сказу домашніх та диких тварин як в області, так і в нашому районі. За десять місяців 2018 року на території району виявлено 4 неблагополучних по сказу пункти, в яких зареєстровано 6 випадків захворювання тварин: КитайгородськаОТГ(с.Рудка); Царичанська ОТГ - виявлено один неблагополучний пункт, три випадки захворювання тварин на сказ (собака, лисиця, кіт);по Ляшківській сільській раді (с.Залелія) - один неблагополучний пункт, один випадок захворювання на сказ (лисиця); зареєстровано випадок захворювання на сказ в с. Могилів Могилівської сільської ради (лисиця). Усі заходи по ліквідації та профілактиці сказу виконуються згідно з затвердженим планом. На даний час карантинні обмеження зняті з усіх неблагополучних пунктів, в яких було зареєстровано захворювання на сказ.
Епізоотична ситуація в районі у великій мірі залежить від свідомого виконання громадянами та керівниками сільськогосподарських підприємств ветеринарно-санітарних вимог при утриманні домашніх тварин у господарствах різних форм власності.
З вересня місяця 2018 року в Україні проводиться компанія по пероральній імунізації диких м’ясоїдних. За допомогою літаків на територіях областей проводиться розкидання їстівних приманок для диких тварин з вакциною проти сказу. На території Дніпропетровської області була проведена пероральна вакцинація з 12 листопада 2018 року по 16 листопада.2018 року.
Голова райдержадміністрації Руслан Буленок підбиваючи підсумки обговорення питання наголосив на важливості профілактичних заходів у попередженні небезпечних хвороб тварин.
По всіх питаннях порядку денного були прийняті відповідні розпорядження голови райдержадміністрації.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор