www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 23 травня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Педагоги Молодіжнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів взяли участь у майстер-класі з культури мовлення
Версія для друку Написати листа
Майстер-клас ґуру української мови

Як красиво і правильно говорити українською мовою, як привернути увагу до рідного слова, як надихнути дітей до навчання, як зробити його «модним», як заохочувати учнів та осучаснювати методику, як проводити уроки з української мови через соціальні мережі? Всі секрети сучасної педагогіки відкривав 29 листопада 2018 року на майстер-класі з культури мовлення у Дніпропетровській облдержадміністрації Олександр Авраменко - відомий український філолог, дослідник мови та літератури, автор наукових публікацій, підручників і експрес-уроків, який очолює робочу групу з розробки програм ЗНО з української мови й літератури та щороку готує та диктує Всеукраїнський диктант національної єдності.
На майстер-клас з’їхалися вчителі української мови з усієї області. Учасниками даного заходу стали й педагоги Молодіжнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Живе слово, замість сухої термінології, а ще приклади та реальні історії, які не тільки ілюструють красу мови, але й демонструють , що її необхідно вивчати.
Перші десять хвилин - і десять мовних перлинок у словниковій скарбничці вчителів. Потім два коротенькі майстер-класи, які сам практикує з учнями. Далі поради, як використовувати соцмережі, зокрема Інстаграм і YouTube, у позакласний час. Поділився також лінгвіст секретами свого блогу. Він - зірка серед українських школярів в соцмережі Instagram, тисячі його фоловерів – молоді люди, які задають запитання щодо написання, вимови, правильного вживання слів в українській мові, і Олександр знаходить час, щоб відповісти кожному. Отже, у соцмережах мовознавець також займається підвищенням грамотності та культури мовлення молодого покоління. «Я радію тому, як багато молодих людей сьогодні цікавляться українською, - говорить вчений. - Це дуже важливо, адже, щоб бути успішною людиною, необхідно добре знати мову».
Говорили також про підручники, автором яких він є. На прикладі підручника з української мови для 10 класу автор дав поради, які завдання з практичної риторики цікаві для учнів та сприяють виробленню ключових компетентностей НУШ, на яких етапах уроку їх слід використовувати.
У цікавій та сучасній формі, із гумором, власними історіями успіху та цікавими секретами швидко пролетіли дві години живого спілкування, лайфхаків та порад . Після цієї зустрічі у Олександра Авраменка з’явилося багато нових прихильників. Він цікавий як молодому, так і старшому поколінню. Його майстер-класи актуальні та корисні.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор