www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 21 жовтня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Кам’янська ОДПІ інформує !!!
Версія для друку Написати листа
Запит на отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДФС можна подати в електронному вигляді

Для платників податку запроваджено новий електронний сервіс, який надає можливість платникам податків подати запит на отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДФС в електронному вигляді.
Подати запит на отримання витягу про стан розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДФС можна через приватну частину (особистий кабінет) Електронного кабінету з використанням електронного цифрового підпису будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів.
Для цього в приватній частині Електронного кабінету платнику податків необхідно в меню “Заяви, запити для отримання інформації» обрати «Запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДФС (J1300203)» (далі – Запит), підписати та надіслати.
Форма Запиту заповнюється автоматично відповідно до реєстраційних даних платника податків.
Звертаємо увагу, що підтвердженням подання в ДФС Запиту є отримання платником податків Квитанції в електронному вигляді, в якій зазначено дату та номер реєстрації відповідного запиту.
Витяг за результатами обробки Запиту можна переглянути у вкладці «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи».
У разі виникнення питань з приводу користування Електронним кабінетом платники податків мають можливість звернутися до ДФС за телефоном:0 800 501 007.

Новий сервіс Електронного кабінету: Автозаповнення платіжних доручень для сплати податків фізичними особами
В Електронному кабінеті для фізичних осіб реалізовано автоматичне заповнення основних реквізитів платіжного доручення на підставі облікових даних платника, відомостей щодо рахунків для зарахування платежів до бюджетів.
Цей сервіс надає можливість платникам податків (фізичним особам):
- скоротити час при заповненні платіжних документів;
- мінімізувати помилки при заповненні;
- сплатити податки.
Для користування електронним сервісом необхідно в меню Стан розрахунків з бюджетом приватної частини Електронного кабінету обрати один з податків (платежів) та вибрати одну із платіжних систем.
Після переходу на сайт платіжної системи платнику достатньо вказати суму платежу та підтвердити операцію.
Звертаємо увагу, оплата рахунків платником здійснюється з використанням платіжної карти клієнта банку, інші реквізити заповнюються автоматично.
Додатково повідомляємо, що у разі виникнення питань щодо користування Електронним кабінетом, платники податків мають можливість звернутися до ДФС за телефоном: 0 800 501 007.
У січні до зведеного бюджету зібрано 87,1 млрд грн
За оперативними даними у січні 2019 року надходження (збір) до зведеного бюджету по платежах, що контролюються ДФС, склали 87,1 млрд грн. Це на 9,3 млрд грн, або на 12% перевищує відповідний показник січня 2018 року.
До державного бюджету у січні поточного року забезпечено 68,8 млрд грн, що на 6 млрд грн, або на 9,6% перевищує надходження січня минулого року.
До місцевих бюджетів у січні надійшло 18,4 млрд грн, що на 3,3 млрд грн, або на 22% перевищує відповідний показник минулого року.
У січні 2019 року до загального фонду державного бюджету забезпечено 19,9 млрд грн податкових платежів та 22,5 млрд грн – митних платежів.
За оформлення автомобілів з єврономерами власники сплатили понад 4,1 млрд грн.
За митне оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією громадяни вже сплатили понад 4,1 млрд гривень. Кількість оформлених з 25 листопада 2018 року по 31 січня 2019 року (включно) транспортних засобів складає понад 65 тис. шт. Це автівки, які були ввезені на митну територію України з 1 січня 2015 року до набрання чинності нових правил ввезення таких автомобілів та перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.
Найактивніше громадяни оформлюють транспортні засоби у місті Києві – майже 10,8 тис. автомобілів, Волинській – 8,7 тис. та Чернівецькій – понад 6 тис. областях.
Із загальної кількості розмитнених авто майже 55 тис. – це ті, які перебували на митній території України з порушенням вимог Митного кодексу України. За них власники добровільно сплатили 467 млн грн (8500 за кожне авто). Це звільнило їх від адміністративної відповідальності за недотримання вимог митних режимів при ввезенні транспортного засобу з іноземною реєстрацією, строки та умови ввезення якого не дотримані.
Тільки за минулу добу (31 січня) громадяни оформили майже 3,4 тис. автомобілів, за які сплачено майже 212 млн грн. платежів.
Нагадаємо, що 22 лютого 2019 року спливає термін пільгового періоду застосування ставки акцизного податку (коефіцієнт 0,5) для митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією. Після цього часу власники таких автівок будуть сплачувати акцизний податок за повною ставкою. Наразі це передбачено чинним законодавством. Тому звертаємо увагу всіх власників автомобілів з іноземною реєстрацією: не чекайте останніх днів, а вчасно оформлюйте свої транспортні засоби.
У 2018 році Акредитованим центром сертифікації ключів при ДФС у видано понад 1 млн посилених сертифікатів відкритих ключів
Протягом 2018 року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів при ДФС скористались 361,3 тис. клієнтів. Їм безкоштовно видано понад 1 млн посилених сертифікатів відкритих ключів.
Найчастіше послугами центру, як і раніше, користуються фізичні особи – 247,1 тис. Вони отримали 508,8 тис. електронних ключів.
Також протягом січня-грудня 2018 року 114,2 тис. юридичних осіб отримали 535,6 тис. посилених сертифікатів.
Нагадаємо, що у листопаді 2018 року ДФС запроваджено новий сервіс Повторного формування сертифікатів за електронним запитом, скористатися яким можуть клієнти Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС.
Кожен клієнт акредитованого центру має змогу самостійно, у режимі 24/7, а головне – дистанційно, протягом 2 – 3 хвилин отримати новий сертифікат, який матиме строк чинності до 2 років.
Таким чином клієнтам центру не потрібно витрачати свій час та особисто відвідувати центр для отримання сертифіката.
За останні два місяці 2018 року цим сервісом скористалися 23,1 тис. клієнтів, з яких 16,3 тис. – юридичних та 6,8 тис. – фізичних осіб. За електронними запитами сформовано 45,7 тис. сертифікатів.
Всього з початку діяльності Акредитованим центром сертифікації ключів при ДФС видано понад 7,1 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів.
У ДФС відзначили 4-ту річницю створення спецпідрозділу оперативного забезпечення зони АТО та ООС
Сьогодні в ДФС відзначили співробітників спецпідрозділу оперативного забезпечення зони проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил з нагоди 4-ої річниці створення.
«З самого початку антитерористичної операції на Донбасі співробітники спецпідрозділів податкової міліції ДФС знаходяться на лінії розмежування та впевнено тримали і тримають економічну оборону, протидіють фінансуванню тероризму та незаконним збройним формуванням», - наголосив в.о. Голови ДФС Олександр Власов.
За чотири роки існування спецпідрозділу 1 148 офіцерів податкової міліції, серед яких 33 жінки, несли службу в районі бойового конфлікту на Донбасі. За цей час відбулося 13 ротацій особового складу податкової міліції.
Сьогодні 168 офіцерів, серед яких 7 дівчат, продовжують тримати економічну оборону на території Донецької та Луганської областей.
За час збройного конфлікту загинули 1 працівник податкової міліції, 2 курсанти Національного університету ДФС та 5 випускників Національного університету ДФС. Пам’ять загиблих було вшановано хвилиною мовчання.
«Перша операція «Фантому» була проведена у лютому 2015 року. Тоді було затримано понад 40 фур, які намагалися незаконно перемістити вантаж через лінію зіткнення. Сьогодні, чотири роки потому, з незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму у понад півмільярда гривень. Тільки у 2018 році упереджено 3,7 тисячі спроб незаконного переміщення товарів», - повідомив Олександр Власов.
Він висловив впевненість, що й надалі всі працівники ДФС самовіддано та принципово захищатимуть інтереси держави, її фінансову безпеку та докладатимуть максимум зусиль для сприяння економічному зростанню України.
«Всі офіцери, які перебували та перебувають у зоні бойових дій, добровільно висловлювали бажання проходити службу у спецпідрозділі. Крім того, фактично всі керівники оперативних і слідчих управлінь пройшли ротацію у зоні проведення АТО та ООС. Низький уклін хлопцям та дівчатам, які щоденно, щохвилинно ризикують своїм життям, віддаючи свій обов’язок батьківщині», - зазначив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан.
Привітав працівників податкової міліції і заступник Міністра фінансів України Сергій Верланов. Він, зокрема, відзначив, що працівники податкової міліції у найскладніших умовах всі свої сили і професійну майстерність спрямовують на захист інтересів українського народу, під час небезпечної служби виявляють справжній патріотизм, мужність та самопожертву, з гідністю захищають суверенітет, цілісність та незалежність України.
За участь в антитерористичній операції та операції об'єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації на території Донецької та Луганської областей ­­50 працівникам ДФС вручено відзнаки Президента України. За мужність та самовідданість при виконанні службових завдань в зоні проведення АТО та ООС вручено 44 подяки в.о. Голови ДФС, присвоєно 26 дострокових звань працівникам податкової міліції.
З моменту створення спецпідрозділом податкової міліції впродовж 2015 – 2018 років з незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму 544 млн. гривень., у тому числі:
- тютюнові вироби на суму 63,2 млн. грн.;
- лікеро-горілчані вироби на суму 45,5 млн. грн.;
- спирту на суму 4,4 млн. грн.;
- інші товари на суму 430,9 млн. грн.
Складено 5 тис. адміністративних протоколів щодо фактів порушення порядку переміщення товарів та здійснення господарської діяльності у зоні проведення АТО та ООС.
За матеріалами спецпідрозділу податкової міліції розпочато 305 кримінальних проваджень.
Упереджено переміщення готівки через лінію розмежування на суми 1,6 млн. доларів США та 147,4 млн. гривень.
Резонансні приклади правопорушень, викритих співробітниками спецпідрозділу оперативного забезпечення зони проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил
1. Співробітники управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон проведення АТО ГУ ДФС у Донецькій області спільно з працівниками податкової міліції ГУ ДФС у Донецькій області вилучили з незаконного обігу велику партію цигарок без акцизних марок.
У рамках проведення операції «Акциз – 2018» було встановлено, що в одному з гаражних кооперативів м. Слов’янськ здійснюється незаконне зберігання підакцизних товарів.
За результатами огляду, проведеного в одному з гаражних приміщень вказаного кооперативу виявлено, вилучено та передано на відповідальне зберігання 130 картонних коробів тютюнових виробів (65 тис. пачок) без марок акцизного податку України встановленого зразка загальною вартістю 2,6 млн. гривень.
На вилучені ТМЦ судом накладено арешт.
2. Співробітники управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон проведення АТО ГУ ДФС у Донецькій області, які залучені до складу Об’єднаних сил, вилучили з незаконного обігу крупну партію металобрухту.
Зокрема, було встановлено, що один із місцевих жителів здійснює господарську діяльність, пов’язану з прийомом та зберіганням металобрухту, без державної реєстрації суб’єктом господарської діяльності та без наявності відповідних дозвільних документів.
За результатами проведених заходів виявлено та вилучено 200 тонн брухту чорних металів та кран для завантаження металобрухту загальною орієнтовною вартістю 2,1 млн грн.
Стосовно правопорушника складено адміністративний протокол за ч. 1 ст.164 КУпАП.
3. Під час проведення оперативно-профілактичних заходів на території смт. Новгородське та м. Торецьк Донецької області співробітниками спецпідрозділу податкової міліції ДФС, який залучений до складу Об’єднаних сил, виявлено два факти незаконної реалізації паливно-мастильних матеріалів.
За результатами проведених заходів встановлено двох громадян України, які на території АЗС здійснювали реалізацію паливно-мастильних матеріалів та скрапленого газу без відповідних дозвільних документів. У ході проведених оглядів виявлено та вилучено ПММ (бензин у кількості 29 тонн, дизельне пальне у кількості 6,6 тонн та скраплений газ у кількості 15,5 тонн) на загальну суму близько 1,5 млн грн та обладнання (автозаправочні колонки, резервуари для зберігання ПММ та комплекси для реалізації скрапленого газу) на загальну орієнтовну суму близько 4,1 млн. гривень.
Загальна орієнтовна вартість вилучених товарно-матеріальних цінностей становить близько 5,5 млн. гривень.
На підставі зібраних матеріалів відносно порушників складено 2 протоколи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 164 КУпАП.
4. Співробітниками УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Луганській області, спільно з працівниками БП СП ОП "Луганськ-1", виявлено спробу порушення порядку переміщення товаро-матеріальних цінностей через лінію зіткнення. За результатами проведених заходів в районі с. Лобачове, Новоайдарського району встановлено громадянина намагався перевезти поза межами митних коридорів з тимчасово окупованої території 73 ящики плівки для виробництва ковбас (загальна довжина плівки 164,5 км) загальна орієнтовна вартість якої становить 2 млн грн.
Відносно правопорушника був складений протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 204-3 КУпАП.
За рішенням суду товарно-матеріальні цінності та човен загальною вартістю понад 2 млн. грн. конфісковано в дохід держави.
5. Спецпідрозділами податкової міліції ДФС Донецької та Луганської областей, які залучені до складу Об’єднаних сил спільно з Лисичанським ВП ГУ НП у Луганській області поблизу міста Лисичанськ Луганської області встановлено факт здійснення незаконного видобутку кам’яного вугілля з використанням спецтехніки.
За результатами проведених заходів вилучено спецтехніку та незаконно видобуте кам’яне вугілля на загальну суму 8,2 млн. гривень.
6. На КПВВ «Мар’їнка» під час огляду вантажного автомобіля DAF з напівпричепом під керуванням жителя м. Донецьк виявлено обладнання для виробництва ПВХ вікон, яке намагалися перевезти з тимчасово окупованої території України.
За результатами проведених заходів вилучено обладнання для виробництва ПВХ вікон загальною орієнтовною вартістю 3,7 млн. грн. та автомобіль DAF з напівпричепом вартістю 1,3 млн. грн. Загальна вартість вилучених ТМЦ становить 5 млн. гривень.
Складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 204-3 КУпАП.
7. Співробітниками спецпідрозділу податкової міліції ДФС зі складу Об’єднаних сил на території м. Торецьк встановлено факт транспортування з метою подальшого збуту тютюнових виробів без марок акцизного податку місцевим громадянином без державної реєстрації як суб’єкта господарювання та жодних супровідних первинних документів.
За результатами проведеного огляду транспортного засобу виявлено та вилучено тютюнові вироби у кількості 7,5 тис. пачок в асортименті, загальною орієнтовною вартістю 300 тис. гривень.
За даним фактом в ЄРДР обліковано кримінальне провадження за ч.1 ст. 204 КК України.
8. На КПВВ «Майорське» фіскальним нарядом у жителя м. Луганськ виявлено 148 мобільних телефонів та 2 планшети на загальну суму 600 тис.грн., які він намагався приховано перевезти в автомобілі до тимчасово окупованої території України.
Складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 204-3 КУпАП.
9. Фіскальним нарядом КПВВ «Новотроїцьке» зупинено спробу незаконного переміщення дороговартісних запчастин громадянином України, який рухався з тимчасово окупованої території. Під час огляду автомобіля в особистих речах виявлено запчастини до шахтного обладнання орієнтовною вартістю 1,2 млн. грн.
Відносно правопорушника складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.204-3 КУпАП.
ДФС не блокувала, не блокує і не має намірів блокувати виробництво та постачання авіапалива
Звинувачення компанії «Укртатнафта» на адресу ДФС щодо блокування постачання авіапалива і, тим більш, зриву графіку авіаперевезень, суттєво перебільшені.
Компанія відверто маніпулює інформацією, покладаючи всю відповідальність на фіскальну службу та звинувачуючи відомство у відсутності дієвого механізму погашення податкових векселів при реалізації авіапалива. Механізм не лише діє, а вказана компанія вже навіть мала можливість ним скористатися.
Нагадаємо, що 1 січня 2019 року набули чинності нові норми Податкового кодексу, якими передбачена ставка акцизного податку на паливо для реактивних двигунів у розмірі 21 євро. До неї застосовується підвищувальний коефіцієнт 10 при ввезенні пального на митну територію України та реалізації виробником виробленого в Україні пального. Для суб'єктів господарювання, які видали податковий вексель і підтвердили факт цільового використання авіапалива, підвищувальний коефіцієнт 10 не застосовується.
Хронологія подій:
- 1-2 січня 2019 року «Укртатнафтою» здійснено реалізацію палива для реактивних двигунів без попередньої видачі векселя, що дає право незастосування до ставки акцизного податку підвищувального коефіцієнта 10.
ПАТ «Укртатнафта» подано для взяття на облік Офісом ВПП ДФС України такі векселі:
- 3 січня – Офісом великих платників податків ДФС взято на облік того ж дня вексель, авальований АБ «Південний» на суму акцизного податку 56,146 млн грн;
- 10 січня – вексель авальований АБ «Південний» на суму акцизного податку 34,901 млн грн;
- 18 січня – вексель авальований АБ «ОТП Банк» на суму 30,349 млн грн;
- 23 січня – вексель авальований АБ «ОТП Банк» на суму 2,731 млн грн;
- 29 січня – вексель авальований АБ «ОТП Банк» на суму 7,516 млн грн.
Таким чином, станом на сьогодні Офісом ВПП було взято на облік 5 векселів ПАТ «Укртатнафти» на загальну суму акцизного податку 131,643 млн грн.
Більше того, 28 січня вексель від 10 січня на суму 34,9 млн грн було знято з обліку. А після консультацій ДФС з Мінфіном і отримання роз’яснення, був погашений і вексель, зареєстрований 3 січня. Зазначимо, що до останнього не застосувався підвищувальний коефіцієнт 10 у період 1 та 2 січня 2019 року.
Отже, про блокування коштів у розмірі 131,6 млн грн, про що заявила компанія, та застосування штрафних санкцій мови не йшлося.
Крім того, звертаємо увагу, не погашення підприємством простого авальованого векселю не позбавляє його права на оформлення наступних векселів, а відповідно і не зупиняє можливість відвантаження палива авіаперевізникам без застосування підвищуючого коефіцієнта 10.
Віктор Кривіцький: Сьогодні на контролі кожний випадок зупинення оформлення товару через спрацювання ризиків АСАУР
На сьогодні ефективне виконання митних формальностей здійснюється посадовими особами органів доходів і зборів із застосуванням системи аналізу та управління ризиками. В першу чергу їх виконання націлено на перевірку достовірності декларування та повноти оподаткування товарів, що ввозяться на митну територію України. Про це розповів в.о. заступника Голови ДФС Віктор Кривіцький під час зустрічі з представниками Американської Торговельної Палати в Україні.
«Спрацювання профілів ризиків під час митного оформлення товарів свідчить про наявність певних невідповідностей у митній декларації. Відповідно, від митника вимагається проведення додаткових форм митного контролю, які дозволять ці невідповідності усунути та завершити митне оформлення», – розповів Віктор Кривіцький.
За його словами, завдяки удосконаленим профілям ризиків на сьогодні на кордоні практично зупинено спроби «сірого» імпорту. Для тих суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які працюють прозоро і мають позитивну податкову історію, спрацювання ризиків означає лише необхідність подати митниці додаткові документи для підтвердження інформації в декларації. Тобто митниця знову здійснює акцент, перш за все, не на сервісних функціях, а на безпекових та контролюючих, оскільки, як свідчить аналіз, останнім часом «сірий» імпорт має значну перевагу над «білим», що створює неконкурентні умови роботи для підприємств українського ринку.
Віктор Кривіцький також зауважив, що система спрацьовує виключно при наявності ризиків. Так, наприклад, протягом 28-29 січня спрацьовано 667 ризиків, скориговано митну вартість товарів по 182 МД, і лише по 53 проведено догляд.
Загалом з 11 січня по 29 січня 2019 року АСАУР спрацювала по 1230 деклараціям, з яких по профілю контролю митної вартості – 298. Додаткові надходження від коригування митної вартості склали 20,8 млн грн.. За результатами проведених консультацій суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності самостійно скориговано митну вартість майже на 1,4 млн гривень.
Загалом на сьогодні в ДФС фіксують зменшення випадків спрацювання системи АСАУР при митному оформленні. Зокрема, порівняно з минулим тижнем, їх кількість зменшилася в 3-4 рази.
«Ми відкриті до співпраці. Якщо у бізнесу виникають сьогодні певні проблеми з митним оформленням через нові профілі ризику, надавайте свої факти. Будемо розбиратися з кожними випадком», – наголосив Віктор Кривіцький.
Він також запропонував представникам АТП долучитися до розробки критеріїв «білого» чи «сірого» бізнесу, адже на сьогодні немає чітко визначених характеристик, тому говорити про 100-відсоткове потрапляння в ціль при визначенні ризикових операцій неможливо. Саме тому бізнес може надати свої пропозиції, як саме сформувати об’єктивні критерії, які базуватимуться, зокрема, на митній діяльності підприємства, податковій історії тощо.
«Ми проводимо зустрічі з бізнесом для того, щоб чути їх проблеми та оперативно їх вирішувати. Якщо є недоліки в роботі, ми готові їх усувати, якщо є проблеми – вирішувати», – підкреслив Віктор Кривіцький.
У свою чергу представники АТП виявили бажання долучитися до цієї роботи та надати свої пропозиції ДФС, а також відзначили готовність до діалогу представників ДФС та, зокрема, митниць.

Фахівці Кам’янського управління провели зустріч зі студентами

Зустріч зі студентами Індустріального коледжу Державного вищого навчального закладу "Український державний хіміко-технологічний університет" днями провели в Кам’янському управлінні.
Начальник Кам’янської державної податкової інспекції Кам’янського управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Віта Липовська та її заступник Оксана Панченко провели екскурсію студентам по Центру обслуговування платників Кам’янської ДПІ (далі – ЦОП).
Під час екскурсії студентам повідомили, що в ЦОП надають адміністративні послуги, консультації, приймають звітність та вхідну кореспонденцію. Пояснили, що називається адміністративною послугою та які саме послуги можна отримати в ЦОП. Студенти на власні очі побачили, як надаються деякі адміністративні послуги та приймається звітність у платників.
Крім того, звернули увагу студентів на право скористатися податковою знижкою у разі сплати коштів за здобуття освіти у вищих та середніх професійних закладах. Студенти отримали друковану продукцію в якій роз’яснено, що необхідно зробити для отримання податкової знижки та термін подання декларації про майновий стан і доходи за 2018 рік.
У січні 2019 року Кам’янським управлінням зібрано до бюджетів усіх рівнів
та ЄСВ 446,8 млн гривень

У січні 2019 року від платників Кам’янського управління до зведеного бюджету надійшло 331,2 млн грн. Це на 50,3 млн грн або на 17,9 % більше відповідного показника січня 2018 року. Про це проінформував начальник Кам’янського управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Макаров.
Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у січні 2019 року зібрано 115, 6 млн грн, що перевищує показники 2018 року на 16,2 млн грн (або на 16,3 %).
До державного бюджету у звітному періоді забезпечено надходження 121,9 млн грн, що майже на 10,9 млн грн (або на 9,8 %) більше надходжень січня 2018 року.
До місцевих бюджетів за відповідний період надійшло 209,3 млн грн. Це на 39,4 млн грн (або на 23,2 %) більше фактичних надходжень 2018 року.


У січні платники Дніпропетровщини перерахували до бюджетів усіх рівнів
5,5 млрд грн податкових і митних платежів та понад 1,15 млрд грн ЄСВ
У першому місяці 2019 року органами ДФС Дніпропетровської області забезпечено надходження до бюджетів усіх рівнів (із врахуванням Дніпропетровського управління офісу ВПП ДФС та Дніпропетровської митниці ДФС) 5 млрд 505,6 млн гривень. Про це проінформувала в. о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.
Так, до державного бюджету впродовж січня 2019 року спрямовано 3 млрд 562,5 млн грн, в тому числі Дніпропетровською митницею ДФС - 1 млрд 620,5 млн гривень.
Січневі надходження поточного року до місцевих бюджетів Дніпропетровського регіону склали 1 млрд 943,1 млн гривень. Це на 337,3 млн грн більше фактичних надходжень січня 2018 року. Надходження до місцевих бюджетів м.Дніпра складають майже 42 % надходжень по області. У січні 2019 року місцева казна обласного центру отримала від суб’єктів господарювання та громадян 814,8 млн грн, що на 106,9 млн грн, або на 15 % більше, ніж у відповідному періоді 2018 року.
Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 1 млрд 155,3 млн гривень. Порівняно з січнем 2018 роком надходження зросли на 238,3 млн гривень.
Урочисте вручення дипломів магістрантам 2019 року випуску
Університету митної справи та фінансів

За участю представників ГУ ДФС у Дніпропетровській області в Університеті митної справи та фінансів відбулось урочисте вручення дипломів магістрантам 2019 року випуску. Завершили підготовку та успішно захистили свої дипломні роботи 353 студента денної форми навчання за магістерськими програмами з десяти спеціальностей, з них - 45 випускників отримали дипломи з відзнакою.
Порівняно з минулим роком кількість випускників магістратури зросла на понад 150 осіб.
З вітальними словами до випускників звернулась заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна.
У своїй промові вона тепло і сердечно привітала магістрантів із закінченням навчання в Університеті, а вчителів відмітила подякою за те, що вони навчають студентів мислити креативно, не за шаблоном.
«Нехай ваша доля складається так, щоб ви з гордістю могли сказати: «Я вчився в Університеті!», - порадила випускникам Ірина Сікіріна.
А від ГУ ДФС області - побажання бути впевненими у собі та наполегливо досягати поставлених цілей!
Результати роботи митного посту «Аеропорт»
Дніпропетровської митниці ДФС у 2018 році

В інформаційному агентстві «МОСТ-Днепр» 1 лютого 2019 року відбулася прес-конференція заступника начальника митного посту – начальника відділу митного оформлення №1 митного посту «Аеропорт» Дніпропетровської митниці ДФС Андрія Шульгана на тему: «Підсумки роботи митного посту «Аеропорт» Дніпропетровській митниці ДФС у 2018 році».
Андрій Шульган зазначив: «В результаті реорганізації 13.08.2018 було створено митний пост «Аеропорт» Дніпропетровської митниці ДФС, до складу якого увійшли відділ митного оформлення №1 (пасажирський) зі штатною чисельністю 26 осіб і відділ митного оформлення №2 (вантажний ) зі штатною чисельністю 11 осіб».
Відділ митного оформлення № 1 здійснює митний контроль та оформлення пасажирів, багажу та ручної поклажі, що переміщуються через митний кордон України. Відділ митного оформлення № 2 здійснює митний контроль та оформлення вантажів, що переміщуються через митний кордон України.
У 2018 році посадовими особами митного посту «Аеропорт» Дніпропетровської митниці ДФС здійснено митний контроль у відношенні 1856 літаків та 178661 пасажирів; оформлено 7448 митних декларації. До державного бюджету перераховано – 842,18 млн. грн. На митному посту «Аеропорт» оформлюються товари різних найменувань та асортименту, які надходять у Дніпропетровський регіон.
Через митний пост «Аеропорт» Дніпропетровської митниці ДФС здійснюються на постійній основі авіа перевезення за наступними напрямками:
Відень-Дніпро-Відень;
Тель-Авів – Дніпро - Тель-Авів.
Також, здійснюються авіа перевезення регулярним чартерним рейсом сполученням Шарм-ель-Шейх – Дніпро - Шарм-ель-Шейх.
Протягом 2018 року на митному посту «Аеропорт» Дніпропетровської митниці ДФС було складено 2 протоколи про порушення митних правил.
Також, митний пост «Аеропорт» Дніпропетровської митниці ДФС включено до переліку місць митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією.
Андрій Шульган акцентував: «О 24 год. 00 хв. 22 лютого 2019 року закінчується період дії перехідних положень Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів із застосуванням коефіцієнта 0,5.
З 00 год. 00 хв. 23 лютого 2019 року акцизний податок стягується у повному обсязі.
Оформити легковий транспортний засіб із застосуванням коефіцієнта 0,5 по оподаткуванню акцизним податком громадянин:
ЗМОЖЕ:
- якщо до 22.02.2019 (включно) подана з метою оформлення транспортного засобу для вільного обігу та прийнята митницею електронна митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа, по якій відсутні зауваження (наявні необхідні документи, достатня сума коштів тощо);
НЕ ЗМОЖЕ:
- якщо до 22.02.2019 (включно) оформлено картку відмови чи відкликано митну декларацію і відсутня можливість (у тому числі недостатньо часу) для подання декларантом і прийняття митницею нової митної декларації, по якій відсутні зауваження і транспортний засіб може бути оформлено у вільний обіг;
- якщо станом на 22.02.2019 транспортний засіб заїхав або перебуває в пункті пропуску через державний кордон України та оформлюється чи очікується оформлення попередньої митної декларації».
Рентна плата за користування радіочастотним ресурсом України:
справляння у 2019 році
Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
ДФС України листом від 31.01.2019 № 3037/7/99-99-12-03-04-17 «Щодо справляння у 2019 році рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України» (далі – лист ДФС № 3037) надала рекомендації щодо справляння у 2019 році рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (далі – Рентна плата) в умовах дії Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Порядок справляння Рентної плати регламентується ст. 254 розділу ІХ «Рентна плата» ПКУ.
Платниками Рентної плати є загальні користувачі радіочастотного ресурсу України, визначені законодавством про радіочастотний ресурс, яким надано право користуватися радіочастотним ресурсом України в межах виділеної частини смуг радіочастот загального користування на підставі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, ліцензії на мовлення та дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою, дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою, отриманого на підставі договору з власником ліцензії на мовлення, дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою.
Ставки Рентної плати встановлено окремо для кожного виду користування радіочастотним ресурсом України у гривнях до одиниці виміру залежно від діапазону радіочастот та виду радіозв’язку (п. 254.4 ст. 254 ПКУ).
При цьому слід зазначити, що п. 4 розділу ХІХ «Прикінцеві положення» ПКУ встановлено, що Кабінет Міністрів України має щороку до 1 червня у разі необхідності вносити до Верховної Ради України проект закону про внесення змін до ПКУ щодо ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів цін виробників промислової продукції з Рентної плати.
Однак, відповідні зміни до ПКУ на 2019 рік не внесено, тому ставки Рентної плати залишаються на рівні 2018 року.
Порядок обчислення та сплати Рентної плати у 2019 році не змінився.
Податкові декларації з рентної плати з розрахунками, подаються платниками контролюючим органам до закінчення визначеного розділом ІІ «Адміністрування податків, зборів, платежів» ПКУ граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, що дорівнює місяцю (протягом 20 календарних днів) за місцем податкової реєстрації, а сплата податкових зобов’язань проводиться до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації.
Форма Податкової декларації з рентної плати з розрахунком за користування радіочастотним ресурсом України, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719 та зареєстрована Міністерством юстиції України 03.09.2015 за № 1051/27496 (із змінами і доповненнями).
Лист ДФС № 3037 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням
http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/73157.html

Про зміни до Податкового кодексу України йшлося на прес-конференції

В інформаційному агентстві «Мост-Днепр» відбулася прес-конференція заступника начальника управління податків і зборів з юридичних осіб – начальника відділу адміністрування податку на прибуток Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Віталія Мироненка на тему: «Зміни до Податкового кодексу України».
Він зазначив, що за минулий рік держбюджет країни поповнився завдяки податку на прибуток на 2 млрд 183 млн грн, що у 1,8 рази більше, ніж за попередній.
«Стосовно внесених до ПКУ змін, то вони є суто технічними і уточнюють попередні правила», – наголосив Віталій Мироненко.
Одна із змін стосується зниження неоподатковуваної вартості міжнародних посилок з 1 липня 2019 року зі 150 до 100 євро. Інші зміни стосуються особливостей оподаткування закордонних посилок та будуть діяти вже з 2021 року.
Також з 1 січня звільнено від оподаткування ПДВ земельні ділянки, надані у суборенду.
«І, як раніше, ця пільга діятиме за умови, що кошти за такі послуги у повному обсязі сплачуються безпосередньо на відповідні рахунки органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів», – додав Віталій Мироненко.
Окрім того, 1 березня п. р. – граничний термін подання звітності з податку на прибуток та фінансової звітності. До цього терміну платникам податку на прибуток та неприбутковим організаціям потрібно подати заповнені податкові декларації, форму яких Міністерство фінансів України своїм наказом від 19.10.2018 № 842 дещо змінило.
Фінансова звітність – невід’ємна частина
декларації з податку на прибуток підприємств

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників податку на прибуток підприємств (далі – платник), що платник подає разом з податковою декларацією з податку на прибуток підприємств квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання такої податкової декларації з урахуванням вимог ст. 137 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (п. 46.2 ст. 46 ПКУ).
Фінансова звітність, що складається та подається відповідно до п. 46.2 ст. 46 ПКУ платниками, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств та її невід’ємною частиною.
Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначені Законом України від 16 липня 1999 року № 996 «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 996).
Принципи складання, форма і склад статей фінансової звітності, вимоги до визнання і розкриття її елементів визначені Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 07.02.2013 № 73 (далі – П(С)БО 1).
Норми П(С)БО 1 застосовуються до фінансової звітності і консолідованої фінансової звітності юридичних осіб усіх форм власності (крім банків та бюджетних установ), які зобов’язані подавати фінансову звітність згідно із законодавством (п. 2 розділу І П(С)БО 1).
Згідно з п. 1 розділу ІІ П(С)БО 1 фінансова звітність складається з: балансу (звіту про фінансовий стан), звіту про фінансові результати (звіту про сукупний дохід) (далі – звіт про фінансові результати), звіту про рух грошових коштів, звіту про власний капітал і приміток до фінансової звітності (форми №№ 1– 5).
Пунктом 2 розд. ІІ П(С)БО 1 передбачено, що для суб’єктів малого підприємництва і представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності національними положеннями (стандартами) встановлюється скорочена за показниками фінансова звітність у складі балансу і звіту про фінансові результати, форма і порядок складання яких визначаються Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва», затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000 № 39 із змінами.
Порядок подання фінансової звітності затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2000 № 419 (далі – Порядок № 419), відповідно до п. 2 якого платники податку у визначених законом випадках подають органам ДФС у порядку, передбаченому ПКУ для подання податкової декларації, проміжну (I квартал, перше півріччя, дев’ять місяців) та річну фінансову звітність.
Формою податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 із змінами та доповненнями (далі – Декларація), передбачено подання форм фінансової звітності як додатка ФЗ до Декларації.
У формі Декларації передбачено відображення поданих до Декларації форм фінансової звітності: Баланс (звіт про фінансовий стан); Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід); Звіт про рух грошових коштів; Звіт про власний капітал; Примітки до річної фінансової звітності; Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва (Баланс, Звіт про фінансові результати); Спрощений фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва (Баланс, Звіт про фінансові результати).
Підтвердженням подання фінансової звітності разом з Декларацією є позначка «+» в Декларації у клітинці «ФЗ» таблиці «Наявність додатків» та у таблиці «Наявність поданих до Декларації додатків – форм фінансової звітності».
Платником податку проставляється позначка у тих графах таблиці, що відповідають назвам форм фінансової звітності, поданої разом з Декларацією.
Для отримання податкової знижки за 2018 рік
декларація про майновий стан і доходи подається за оновленою формою

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 19.12.2018 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 01.11.2018 № 866 (далі – Наказ № 866), яким затверджено Зміни до Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Інструкція), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 (далі – Наказ № 859), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за № 1298/27743 із змінами.
Зокрема, в абзаці другому п. п. 1 п. 5 розділу III Інструкції враховані зміни, внесені Законом України від 03 липня 2018 року № 2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» до п. п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України, відповідно до яких розширено перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки.
Так, витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти, крім витрат понесених на здобуття професійної-технічної або вищої освіти, доповнено витратами на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти.
Отже, з 2019 року платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) може скористатись правом на податкову знижку шляхом зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного 2018 податкового року на суму фактично здійснених ним витрат у вигляді суми коштів, сплачених платником ПДФО на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, підтверджені відповідними документами.
При цьому декларація про майновий стан і доходи подається до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник ПДФО до 31 грудня 2019 року (включно) за звітний 2018 податковий рік.
Довідково: Наказ № 866 опубліковано 18.12.2018 в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» № 97.

Несвоєчасно зареєстрована ПН в ЄРПН:
порядок врахування сум ПДВ у реєстраційній сумі

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що показник ∑Перевищ є складовою формули, за якою обраховується сума ПДВ, на яку платник ПДВ має право зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкові накладні та/або розрахунки коригування (далі – реєстраційна сума).
Норма визначена п. 200¹. 3 ст. 200¹ Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
∑Перевищ – загальна сума перевищення податкових зобов’язань, зазначених платником ПДВ у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою ПДВ, що міститься в складених таким платником податкових накладних (далі – ПН) та розрахунках коригування до таких податкових накладних (далі – РК), зареєстрованих в ЄРПН, яка визначається як різниця між:
сумами податкових зобов’язань за операціями з постачання товарів (послуг) та отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, та їх подальшого коригування згідно із ст. 192 ПКУ, задекларованими платником ПДВ у податкових деклараціях з ПДВ з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них,
та сумами ПДВ, зазначеними платником ПДВ в ПН, що складені за такими операціями (в тому числі ПН, які не видаються отримувачу, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України), та РК до них, зареєстрованих у ЄРПН.
Показник ∑Перевищ розраховується Державною фіскальною службою України автоматично після прийняття звітності від платника ПДВ, та при обрахунку позитивного значення вказаного показника на таке значення зменшується реєстраційна сума такого платника.
Отже, якщо платник ПДВ своєчасно не зареєстрував в ЄРПН ПН та відповідно не зменшив реєстраційну суму на суму ПДВ, зазначену в таких ПН, то після подання звітності з ПДВ за відповідний звітний період, в якій задекларовано податкові зобов’язання з ПДВ, що визначені у ПН, які не зареєстровані в ЄРПН, реєстраційна сума платника ПДВ зменшується на суму ПДВ, зазначену у ПН, які своєчасно не зареєстровані в ЄРПН.
Після реєстрації таких ПН в ЄРПН в системі електронного адміністрування ПДВ автоматично відбувається перерахунок показника ∑Перевищ за звітний період, в якому було складено таку ПН, та розрахункової суми (∑Накл) з урахуванням сум ПДВ, зазначених у таких ПН.

Право зареєструватись платником єдиного податку четвертої групи
у новоутвореної юридичної особи виникає з наступного року

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що новоутворені сільськогосподарські товаровиробники – юридичні особи можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи з наступного року, якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва, отримана за попередній податковий (звітний) рік, дорівнює або перевищує 75 відсотків (п. п. 291.4.7 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).
При цьому згідно з абзацом другим п. 294.2 ст. 294 ПКУ попередній податковий (звітний) рік для новоутворених сільськогосподарських товаровиробників – юридичних осіб – період з дня державної реєстрації до 31 грудня того ж року.

Універсалізовано розміри ставок рентної плати
для видобування нафти та газового конденсату
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.
ДФС України листом від 25.01.2019 № 2394/7/99-99-12-03-04-17 «Про адміністрування рентної плати у 2019 році» (далі – Лист ДФС № 2394) надала рекомендації щодо особливостей адміністрування у 2019 році рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Рентна плата).
З 01.01.2019 набули чинності внесені Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), які стосуються адміністрування Рентної плати.
Зокрема, універсалізовано розміри ставок Рентної плати для видобування нафти та газового конденсату, що видобуваються з покладів (п. 252.20 ст. 252 ПКУ), а саме:
► до 5 000 метрів – 31 відс. вартості (фактична ціна – середня ціна одного бареля нафти «Urals», перерахована у гривні за тонну за курсом Національного банку України станом на 1 число місяця, що настає за податковим (звітним) періодом, визначена за інформацією міжнародного агентства (котирування UralsMediterranean та UralsRotterdam) обсягів видобутої нафти та газового конденсату (абзац другий п. 252.8 ст. 252 ПКУ);
понад 5 000 метрів – 16 відс. вартості (фактичної ціни) обсягів видобутої нафти та газового конденсату.
Більш детальніше про адміністрування Рентної плати у 2019 році можна ознайомитись у Листі ДФС № 2394, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням

http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/73154.html

Зміни у системі валютного регулювання та валютного нагляду
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
ДФС України на офіційному веб-порталі повідомила, що з 07 лютого 2019 року запрацює нова система валютного регулювання разом із введенням в дію Закону України від 21 червня 2018 року № 2473-VIII «Про валюту і валютні операції» (далі – Закон № 2473). Вона складається з 8-ми основних постанов Правління Національного банку України, які замінили попередню базу з 56-ти нормативно-правових актів у сфері валютного регулювання.
Дорожня карта валютної лібералізації розроблена Національним банком України разом з експертами Міжнародного валютного фонду та передбачає суттєву лібералізацію валютного ринку. Мова йде про покрокове зняття усіх валютних обмежень відповідно до темпів поліпшення макроекономічних умов в Україні, а також прийняття низки законодавчих актів, спрямованих на підвищення якості регулювання фінансового ринку та попередження непродуктивного відпливу капіталу з країни.
З моменту набрання чинності Закону № 2473 правові засади здійснення валютних операцій, валютного регулювання та валютного нагляду, права та обов’язки суб’єктів валютних операцій і уповноважених установ, а також відповідальність за порушення ними валютного законодавства, регулюються виключно зазначеним Законом.
Відповідно до Закону № 2473 ДФС як орган валютного нагляду здійснюватиме валютний нагляд за дотриманням резидентами (крім уповноважених установ) та нерезидентами вимог валютного законодавства.
Фінансова санкція за порушення строків розрахунків залишається незмінною. Порушення резидентами строку розрахунків, встановленого ст. 13 Закону № 2473, тягне за собою нарахування пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відс. суми неодержаних грошових коштів за договором чи вартості недопоставленого товару.
Загальний розмір нарахованої пені обмежується і не може перевищувати суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару).
Слід зазначити, що внаслідок втрати із 07 лютого 2019 року чинності Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.1993 № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» у зв’язку з набуттям чинності Закону № 2473, останнім періодом, за який суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності необхідно буде подавати Декларацію про валютні цінності, доходи та майно, що належать резидентам України і знаходяться за її межами, є 2018 рік (станом на 01.01.2019).
Більш детальніше з інформацією про зміни у системі валютного регулювання та валютного нагляду можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням
Деклараційна кампанія 2019 року: способи подання декларації

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що декларувати свої доходи – це конституційний обов’язок громадян (частина 2 ст. 67 Конституції України).
Податкова декларація про майновий стан і доходи (далі – декларація) подається платником податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):
● особисто або уповноваженою на це особою;
надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
● засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та про електронні довірчі послуги.
Звертаємо увагу, що у разі надсилання декларації поштою, платник податку на доходи фізичних осіб зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні декларації в електронній формі, – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.
Норми визначені п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України.
При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.
Акт звірки розрахунків за податками і зборами:
термін надання фізичним особам – платникам податків

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу фізичних осіб – платників податків, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) органами ДФС відкриваються інтегровані картки платників (далі – ІКП) за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.
Норми визначені п. 1 глави 1 розділу ІІ Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422.
ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.
Відповідно до ст. 1 Закону України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 393) громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, зокрема із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних та особистих прав і законних інтересів.
При цьому звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання (ст. 20 Закону № 393).
Враховуюче вищевикладене, за письмовою заявою фізичної особи – платника податків, щодо якого в контролюючому органі відкрито ІКП, надається письмовий документ щодо стану розрахунків цього платника за податками, зборами та ЄСВ у довільній формі. Такий письмовий документ видається не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня отримання заяви, в якій суб’єктом господарювання зазначено платежі і період щодо яких здійснюється звірка стану розрахунків з бюджетами, а також нараховані і сплачені суми по цих платежах за вказаний період.
Підсумки роботи Дніпропетровської митниці ДФС у 2018 році
Днями в інформаційному агентстві «Інформатор» відбулася прес-конференція заступника начальника Дніпропетровської митниці ДФС Ігоря Диби на тему: «Підсумки роботи Дніпропетровській митниці ДФС у 2018 році. Митне оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією».
Ігор Диба зазначив, що сьогодні у структурі Дніпропетровської митниці ДФС 9 митних постів: 5 митних постів в межах території міста та 4 митних поста в інших містах області.
Дніпропетровська митниця ДФС є експортоорієнтованою. Найбільшими платниками податків являються такі металургійні підприємства регіону як ПАТ "АРСЕЛОР МІТТАЛ КРИВИЙ РІГ", ПРАТ "ДМЗ", ПАТ "НІКОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ФЕРОСПЛАВІВ" .
За 2018 рік Дніпропетровською митницею ДФС до держбюджету перераховано 21,8 млрд.грн. Відносно минулого року надходження збільшено на 1,73 млрд.грн.
З метою захисту державних інтересів, у поточному році підрозділами митниці стосовно фізичних осіб та посадових осіб підприємств складено 561 протокол про порушення митних правил на суму 108,2 млн. грн., що на 243 справи та на 62,8 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2017 року.
Завдяки ініціативам Мінфіну, ДФС та митниці здійснено перехід до проведення митного оформлення товарів саме за принципом «Єдиного вікна». Протягом року простежується позитивна динаміка ключового показника митних оформлень, а саме, з лютого він складав 90,4%, у грудні досягнуто показник у розмірі 99,4%.
«Також, хотілося б звернути увагу, що активну дискусію в суспільстві викликають законодавчі зміни. Зокрема, внесені нещодавно зміни до Податкового та Митного кодексів України, якими передбачено умови легалізації автомобілів з іноземною реєстрацією, завезених з порушенням митного і податкового законодавства», - зауважив Ігор Диба.
Зокрема ними затверджено зміну формули розрахунку акцизного податку та посилено відповідальність за порушення митних правил.
Також, з 20.12.2018 набув чинності Тимчасовий порядок виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення транспортних засобів, ввезених громадянами в період з 1 січня 2015 року до 25 листопада 2018 року для їх вільного обігу на території України (ПКМУ від 12.12.2018 № 1077).
За період з 25.11.2018 по теперішній час у Дніпропетровській митниці ДФС оформлено понад 2000 транспортних засобів з іноземною реєстрацією.
У середньому, на даний час у Дніпропетровській митниці ДФС оформлюються 100 транспортні засоби за добу.
Встановлений графік роботи посадових осіб, які здійснюватимуть митне оформлення зазначених автомобілів з 09 год. 00 хв. до 21 год. 00 хв., та у вихідні й святкові дні.
На Дніпропетровській митниці ДФС працює телефонна лінія, звернувшись на яку, громадяни можуть отримати консультації щодо митного оформлення транспортних засобів на іноземній реєстрації: 31-14-90.
Розмитнення автівок на євро номерах
Дніпропетровською митницею ДФС в програмі «Деталі»
Днями в прямому ефірі 34 телеканалу м. Дніпра відбулася програма «Деталі» за участі заступника начальника управління – начальника відділу організації митного контролю управління організації митного контролю та оформлення Дніпропетровської митниці ДФС Володимира Деркача.
Темою обговорення стало питання митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією.
Нагадуємо, що 25 листопада 2018 року набули чинності Закони України про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України 2611 та 2612, якими передбачено умови легалізації автомобілів з іноземною реєстрацією, завезених з порушенням митного і податкового законодавства.
Зокрема ними затверджено зміну формули розрахунку акцизного податку та посилено відповідальність за порушення митних правил.
З 20.12.2018 набув чинності Тимчасовий порядок виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення транспортних засобів, ввезених громадянами в період з 1 січня 2015 року до 25 листопада 2018 року для їх вільного обігу на території України (ПКМУ від 12.12.2018 № 1077).
Згідно з Тимчасовим порядком, зазначене оформлення буде здійснюватися з такими особливостями:
- застосування виключно електронної митної декларації;
- визначено документи, які необхідно подавати митницям;
- доставлення автівки в зону митного контролю здійснюється декларантом після подання електронної митної декларації;
- скасовано необхідність оформлення митницями Посвідчення про реєстрацію транспортного засобу;
- розроблено Алгоритм дій митниці та декларанта під час перевірки заявленої фактурної вартості оцінюваного транспортного засобу.
За період з 25.11.2018 по теперішній час у Дніпропетровській митниці ДФС оформлено понад 2000 транспортних засобів з іноземною реєстрацією.
У середньому, на даний час у Дніпропетровській митниці ДФС оформлюються 100 транспортні засоби за добу.
Встановлений графік роботи посадових осіб, які здійснюватимуть митне оформлення зазначених автомобілів з 09 год. 00 хв. до 21 год. 00 хв., та у вихідні й святкові дні.
На Дніпропетровській митниці ДФС працює телефонна лінія, звернувшись на яку, громадяни можуть отримати консультації щодо митного оформлення транспортних засобів на іноземній реєстрації: 31-14-90.
«Хотілося б нагадати, що термін дії «пільгового періоду» у оподаткування таких транспортних засобів спливає 22.02.2019. А також, про той факт, що з 23.05.2019 почнуть діяти нові санкції за порушення митних правил щодо недотримання строків або умов митних режимів тимчасового ввезення або транзиту», - зазначив Володимир Деркач.
Особливості адміністрування у 2019 році рентної плати
за користування надрами для видобування корисних копалин

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що доходи загального фонду Державного бюджету України від рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – рентна плата) загальнодержавного значення, крім вуглеводів (п. 5 частини 2 ст. 29 Бюджетного кодексу України), зменшено до 70 відс. частки такої рентної плати (код бюджетної класифікації 13030100).
Доходи загального фонду бюджету обласних бюджетів від рентної плати для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, крім вуглеводів (п. 4 частини 1 ст. 66 Бюджетного кодексу України), збережено у попередньому розмірі – 25 відс. частки такої рентної плати.
Разом з тим, Бюджетним кодексом України встановлено зарахування 5 відс. частки рентної плати для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, крім вуглеводів, до доходів загального фонду бюджетів, зокрема:
- міст республіканського та обласного значення, міста Київа, районних бюджетів об’єднаних територіальних громад (п. 4³ частини 1 ст. 64 Бюджетного кодексу України);
- міст районного значення, сільських, селищних бюджетів (п. 3² частини 1 ст. 69 Бюджетного кодексу України).
Ефективний контроль доходів місцевих бюджетів від рентної плати для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, крім вуглеводів, може бути забезпечений складанням платниками такої рентної плати окремих додатків до податкової декларації з рентної плати, в яких податкові зобов’язання в межах спеціального дозволу самостійно «розподілені» платниками між бюджетами адміністративно-територіальних одиниць, які повністю або частково розташовані в межах території полігону, обмеженого координатами, зазначеними у такому дозволі.
Податкова декларація з рентної плати затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719 із змінами (далі – Декларація).
Починаючи з податкових зобов’язань за ІV квартал 2018 року, ідентифікуючою ознакою кожного окремого додатка до Декларації є зазаначений у рядку 5.1 «код органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням ділянки надр за КОАТУУ» розділу 5 «Ділянка надр, з якої видобуто корисну копалину» додатка 1 до Декларації, код одиниці адміністративно-територіального устрою.
Для успішного е-декларування необхідно
перевірити термін дії та працездатність електронного підпису
Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що з 01.01.2019 розпочався черговий етап електронного декларування (е-декларування) в Україні.
Звертаємо увагу, що 07.11.2018 набрав чинності Закон України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон № 2155), а Закон України від 22 травня 2003 року № 852-IV «Про електронний цифровий підпис» із змінами та доповненнями втратив чинність. Отже, слід враховувати це при отриманні послуг електронного цифрового підпису.
Водночас, відповідно до п. 5 розділу VII Закону № 2155, електронний цифровий підпис та посилений сертифікат відкритого ключа, що його підтверджує, видані відповідно до вимог Закону України «Про електронний цифровий підпис» до набрання чинності Законом № 2155, використовуються користувачами електронних довірчих послуг, кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг, які продовжують їх обслуговувати, відповідно як кваліфікований електронний підпис та кваліфікований сертифікат електронного підпису до закінчення строку дії посиленого сертифіката відкритого ключа, але не пізніше двох років з дня набрання чинності Законом № 2155.
Отже, щоб декларування пройшло успішно, необхідно перевірити термін дії та працездатність електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) для роботи з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр).
Для отримання інформації про термін дії ЕЦП треба завантажити посилений сертифікат особистого ЕЦП з веб-сайту акредитованого центру сертифікації ключів (далі – АЦСК), в якому отримано ЕЦП. Необхідно, щоб на дату подання електронних документів до Реєстру сертифікат ЕЦП був діючий.
У разі, якщо термін дії сертифіката сплинув, скористатись ЕЦП буде не можливо, у тому числі подати електронні документи до Реєстру. У цьому випадку необхідно звернутись до АЦСК.
Звертаємо увагу, що на офіційному веб-сайті НАЗК за посиланням https://nazk.gov.ua у розділі «Декларування» можливо ознайомитись із Рекомендаціями при роботі з Реєстром, відповідями на поширені питання при роботі з Реєстром та іншими матеріалами з питань е-декларування.
У разі виникнення проблем технічного характеру необхідно звернутись до служби технічної підтримки за тел.: +38(044)200-06-94 або адресою електронної пошти support@nazk.gov.ua , при цьому:
направляється електронний лист з персональної електронної поштової скриньки, яка зазначається при реєстрації;
у темі листа зазначається суть питання;
у листі необхідно зазначити П.І.Б., реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІПН) та викласти суть питання, за необхідності до листа додати скріншоти (зображення екрана) з помилкою.
Інформація щодо електронного декларування розміщена на офіційному веб-сайті НАЗК за посиланням
https://nazk.gov.ua/rekomendaciyi-do-chergovogo-etapu-elektronnogo-deklaruvannya
Загальна система оподаткування: сума коштів на розрахунково-касове обслуговування включаються до складу витрат ФОП

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) фізичної особи – підприємця (далі – ФОП) є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої ФОП (п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).
До переліку інших витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів ФОП від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування належить, зокрема, плата за розрахунково-касове обслуговування (п. п. 177.4.4 п. 177.4 ст. 177 ПКУ).
Водночас, п. 1.37 ст. 1 Закону України від 05 квітня 2001 року № 2346-III «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» із змінами та доповненнями визначено, що розрахунково-касове обслуговування – це послуги, що надаються банком клієнту на підставі відповідного договору, укладеного між ними, які пов’язані з переказом коштів з рахунку (на рахунок) цього клієнта, видачею йому коштів у готівковій формі, а також здійсненням інших операцій, передбачених договором.
Отже, суми коштів, сплачені ФОП – платником ПДФО на користь банку за надані послуги з розрахунково-касового обслуговування, пов’язані з веденням господарської діяльності (відкриття, закриття, переоформлення рахунків, відкритих безпосередньо на ФОП, надання виписок з рахунків тощо), включаються до складу витрат такої ФОП на загальній системі оподаткування.

Слідчі ГУ ДФС у Дніпропетровській області забезпечили
відшкодування понад 30 млн грн збитків, завданих державі

Протягом минулого року слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідувалось 625 кримінальних проваджень, з яких 507 прийнято до провадження у 2018 році.
Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області, закінчено 190 кримінальних проваджень, із яких до суду скеровано 96 кримінальних проваджень, в тому числі: 83 – з обвинувальним актом, а 13 – для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.
Крім того, за 12 місяців 2018 року за підслідністю направлено 170 кримінальних проваджень, 103 – приєднано до інших проваджень.
Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж січня – грудня минулого року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 30 млн 240 тис. грн, накладено арешт на майно на суму 5 млн 371 тис. гривень.

До уваги ФОП – платників ЄСВ!

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що ДФС України листом від 24.01.2019 № 2265/7/99-99-13-02-01-17 (далі – Лист ДФС № 2265) надала роз’яснення щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) за 2018 рік та подання річної звітності з ЄСВ фізичними особами – підприємцями (далі – ФОП), у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування.
Так, відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), ФОП, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, визначено платниками ЄСВ.
Обов’язки платників ЄСВ регламентовано частиною другою ст. 6 Закону № 2464, згідно з приписами якої платник ЄСВ зобов’язаний:
своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄСВ;
подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника ЄСВ у строки, порядку та за формою, що визначені законодавством.
Згідно з приписами абзацу третього частини восьмої ст. 9 Закону № 2464 ФОП, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.
Оскільки Законом № 2464 встановлено, що сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску, то щоквартальні нарахування ЄСВ, обов’язкові для сплати ФОП, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, якщо вони перебували на обліку в органах доходів і зборів як платники ЄСВ за календарний рік, щоквартально складають 2 457,18 грн (3 723,00 грн х 22 % х 3 міс.).
З огляду на зазначене, річна сума ЄСВ за 2018 рік не може становити менше ніж 9 828,72 грн (2 457,18 грн х 4 квартали) для ФОП, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, якщо вони перебували на обліку в органах доходів і зборів як платники ЄСВ весь календарний рік.
При сплаті ЄСВ та відповідно при відображенні нарахованих сум ЄСВ у звітності необхідно враховувати кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку в органах доходів і зборів як платник ЄСВ.
Остаточний розрахунок ФОП, які перебувають на загальній системі оподаткування, проводиться до 10 лютого наступного року за даними податкової декларації про майновий стан і доходи, з урахуванням вже сплаченого ними щоквартально протягом 2018 року ЄСВ.
Детальніше щодо сплати ЄСВ за 2018 рік та подання річної звітності з ЄСВ з прикладами її заповнення ФОП, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, – у Листі ДФС № 2265, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням
http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/listi/73150.html

Повідомлення про прийняття працівника на роботу до органів ДФС –
обов’язок кожного роботодавця

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (частина 3 ст. 24 Кодексу законів про працю).
Отже, обов’язковою умовою офіційного оформлення новоприйнятих працівників є своєчасне повідомлення про прийняття працівника на роботу (далі – Повідомлення) органу ДФС.
Форма такого Повідомлення затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 (далі – Постанова № 413).
Повідомлення буває двох типів:
початкове – подається при працевлаштуванні нового працівника;
скасовуюче – подається, якщо у початковому були допущені помилки та в інших випадках, що потребують уточнення.
Повідомлення подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою – підприємцем до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до Постанови № 413 до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
засобами електронного зв’язку;
на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.
Інформація, що міститься у Повідомленні, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями.
Затверджено переклад Таксономії фінансової звітності за МСФЗ

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома, що з 01.01.2018 набрали чинності зміни до Закону України від 16 липня 1999 року № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність вУкраїні» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 996), внесені Законом України від 05 жовтня 2017 року № 2164-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність вУкраїні» щодо удосконалення деяких положень» (далі – Закон № 2164).
Статтею 1 Закону № 996 передбачено затвердження органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, Таксономії фінансової звітності – складу статей і показників фінансової звітності та її елементів, які підлягають розкриттю.
З метою реалізації зазначених норм Міністерством фінансів України наказом від 07.12.2018 № 983 (далі – Наказ № 983) затверджено переклад Таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ), випущеної Фондом міжнародних стандартів фінансової звітності.
Згідно з частиною 1 ст. 12-1 Закону № 996 фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність за МСФЗ мають складати:
підприємства, що становлять суспільний інтерес;
► публічні акціонерні товариства;
суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях;
► підприємства, які провадять господарську діяльність за видами, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до Закону № 2164 першим звітним періодом, за який підприємства, що зобов’язані застосовувати міжнародні стандарти, мають подати фінансову звітність на підставі Таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами в електронній формі, є 2019 рік.
Наказ № 983 набрав чинності з 01 січня 2019 року.

Надання в оренду земельної ділянки (паю):
порядок сплати ПДФО і військового збору

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що п. п. 168.4.1 п. 168.4 ст. 168 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено, що податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету згідно з Бюджетним кодексом України.
Слід зазначити, що абзацом 5 п. 2 ст. 64 Бюджетного кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2019, передбачено, що ПДФО, нарахований податковим агентом або фізичною особою, яка отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, з доходів за здавання фізичниим особами в оренду (суборенду,емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), сплачується таким податковим агентом або такою фізичною особою до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди (суборенди, емфітевзису).
Отже, у разі отримання фізичною особою-орендодавцем у 2019 році доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної ділянки (паю), майнового паю іншій фізичній особі-орендарю, яка не є податковим агентом (самозайнятою особою), орендодавець повинен сплатити (перерахувати) ПДФО/військовий збір до відповідного бюджету за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості).
Водночас, у разі отримання у 2018 році доходу від наданні в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі-орендарю, яка не є податковим агентом (самозайнятою особою), орендодавець повинен визначити свої податкові зобов’язання у річній податковій декларації про майновий стан і доходи за 2018 рік та сплатити ПДФО/військовий збір з таких доходів за своєю податковою адресою.

Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів:
декларація подається за місцезнаходженням лісової ділянки
Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що з 01.01.2019 відповідно до змін, внесених Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», зокрема до п. 256.3 ст. 256 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (далі – рентна плата) зросли по кожному виду деревени.
Нагадуємо, що платниками рентної плати є лісокористувачі – юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи з джерел їх походження з України або виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, фізичні особи (крім фізичних осіб, які мають право безоплатно без видачі спеціального дозволу використовувати лісові ресурси відповідно до лісового законодавства), а також фізичні особи – підприємці, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціального дозволу (лісорубного квитка або лісового квитка) або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами (п. 256.1 ст. 256 ПКУ).
Лісокористувачі, у яких за результатами діяльності здійснюється перерахунок рентної плати, відображають донараховані суми рентної плати в податковій декларації (п. п. 256.11.5 п. 256.11 ст. 256 ПКУ).
Про надходження суми рентної плати в касу суб’єкта лісових відносин, що видає спеціальні дозволи, у спеціально заведеній книзі робиться запис і лісокористувачеві видається квитанція. Одночасно в лісорубних та лісових квитках робиться позначка про сплату рентної плати в касу (зазначаються номер і дата квитанції про сплату) (п. п. 256.11.7 п. 256.11 ст. 256 ПКУ).
Слід зазначити, що при отриманні дозволу в поточному році (або донарахуванні суми рентної плати) після чергового строку сплати рентної плати лісокористувачі сплачують усі суми рентної плати за строками, що минули (п .п. 256.11.8 п. 256.11 ст. 256 ПКУ).
Базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу (п. 257.1 ст. 257 ПКУ).
Згідно з п. 257.2 ст. 257 ПКУ платники рентної плати самостійно обчислюють суму податкових зобов’язань з рентної плати.
Відповідно п. п. 257.3.5. п. 257.3 ст. 257 ПКУ платник рентної плати до закінчення визначеного розділом II ПКУ граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, визначений ст. 257 ПКУ, подає до відповідного контролюючого органу за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, податкову декларацію, яка містить додатки, зокрема, з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів – за місцезнаходженням лісової ділянки;
Сума податкових зобов’язань з рентної плати, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації.
Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів сплачується лісокористувачами щокварталу рівними частинами від суми рентної плати, зазначеної в спеціальних дозволах, виданих у відповідному календарному році, крім сум рентної плати, сплачених відповідно до підпунктів «а» і «б» п. п. 256.11.6 п. 256.11 ст. 256 ПКУ.
До уваги платників: при сплаті податків і зборів
необхідно правильно заповнювати документи на переказ

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів (далі – Порядок) затверджено наказом Міністерства фінансів України 24.07.2015 № 666, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12.08.2015 за № 974/27419 із змінами.
Так, при сплаті (стягненні) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійсненні бюджетного відшкодування податку на додану вартість, поверненні помилково або надміру зарахованих коштів поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:
- поле № 1:
· друкується службовий код (знак) "*" (ознака платежу);
- поле № 2:
· друкується розділовий знак ";" ;
· друкується код виду сплати (формат ссс – тризначне число);
- поле № 3:
· друкується розділовий знак ";" ;
· друкується один з нижченаведених реквізитів:
1) код клієнта за ЄДРПОУ (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8);
2) реєстраційний номер облікової картки платника податків (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);
3) реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами (завжди має 9 цифр);
- поле № 4:
· друкується розділовий знак ";" ;
· друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі. Кількість знаків, ураховуючи зазначені вище поля і розділові знаки, обмежена довжиною поля «Призначення платежу» електронного розрахункового документа системи електронних платежів Національного банку України, при цьому використання символу ";" не допускається.
У разі сплати платежу до бюджету в іноземній валюті обов'язково вказується код класифікації доходів бюджету.
У разі здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі – ПДВ), повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету за висновками територіальних органів ДФС України (далі – територіальні органи ДФС), поля № 5 та № 6 заповнюються таким чином:
- поле № 5:
· друкується розділовий знак ";" ;
· друкується дата висновку, на підставі якого здійснюється відшкодування ПДВ або повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету (формат – ДД.ММ.РРРР). Платником податків поле № 5 не заповнюється;
- поле № 6:
· друкується розділовий знак ";";
· друкується номер висновку, на підставі якого здійснюється відшкодування ПДВ або повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету. Платником податків поле № 6 не заповнюється;
- поле № 7:
·друкується розділовий знак ";".
Резервне поле. Заповнюється платниками податків та/або органами Державної казначейської служби України (територіальними органами ДФС) у разі здійснення розрахунків згідно з окремими рішеннями Кабінету Міністрів України тощо. Зазвичай не заповнюється.
У разі погашення податкових векселів (податкових розписок) коштами при заповненні розрахункового документа в резервному полі необхідно проставляти номер векселя.
При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками.
Отже, при заповненні документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, щоб уникнути помилок, платникам необхідно враховувати вимоги Порядку.
Новації 2019 року у справлянні рентної плати і екологічного податку

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі – Закон № 2628) були внесені до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) зміни, зокрема, щодо ставок рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.
Так, з 01.01.2019 не оподатковують рентною платою урановмісні корисні копалини, видобуті на стадії геологічного вивчення на підставі спеціальних дозволів, отриманих після 1 січня 2018 року (новий п. п. 252.4.9 п. 252.4 ст. 252 ПКУ).
Крім того, зросли ставки рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин. Це стосується видобутку нафти з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 м, – підвищення ставки з 29 % до 31 %, з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 м, – з 14 % до 16 %.
При цьому рентну плату за видобуток конденсату зменшено: для покладів на глибині до 5000 м – з 45 % до 31 %, а з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 м, – з 21 % до 16 %.
Також протягом усього 2019 року до ставки рентної плати за користування надрами для видобування залізної руди застосовується коефіцієнт 1,1 (п. 252.20 ст. 252 ПКУ).
З 2019 року застосовується новий порядок справляння та розподілу сум доходів від екологічного податку (далі – податок), зокрема в частині викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря (далі – Викиди двоокису вуглецю).
Також розділ VІІІ ПКУ змінено Законом № 2628 як у частині визначення платників, які справляють екологічний податок за Викиди двоокису вуглецю, так і ставок Податку.
З 01 січня 2019 року ставку Податку за викиди двоокису вуглецю стаціонарними джерелами з 0,41 грн/тонну підвищено до 10 грн/тонну, тобто збільшено у 24,4 раза.
Нагауємо, що платники Податку перераховують суми Податку, що справляється за викиди, крім Викидів двоокису вуглецю, скиди забруднюючих речовин та розміщення відходів, одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, які забезпечують розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному Бюджетним кодексом України:
45 відсотків Податку – до загального фонду Державного бюджету України (крім Податку, що справляється за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення, який зараховується до загального фонду державного бюджету у повному обсязі; Податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад встановлений особливими умовами ліцензії строк, який зараховується до спеціального фонду державного бюджету у повному обсязі);
►55 відсотків – до спеціального фонду місцевих бюджетів (крім Податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів), у тому числі:
- до сільських, селищних, міських бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, – 25 відсотків;
- обласних бюджетів – 30 відсотків;
- бюджетів міст, м. Києва – 55 відсотків.
Податок, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад встановлений особливими умовами ліцензії строк, зараховується до спеціального фонду державного бюджету у повному обсязі.
ФОП – «спрощенці» сплачують ЄСВ не менше
мінімального страхового внеску незалежно від фінансового стану

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що 01.01.2019 набрав чинності Закон України від 23 листопада 2018 року № 2629-VIII «Про Державний бюджет України на 2019 рік» (далі – Закон № 2629).
Відповідно до п. 4 частини 1 ст. 1 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) – це максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює 15 розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом, на яку нараховується ЄСВ.
Мінімальний страховий внесок – це сума ЄСВ, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір ЄСВ, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п. 5 частини 1 ст. 1 Закону № 2464-VI).
ЄСВ, зокрема, для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку, встановлюється у розмірі 22 % до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄСВ (частина 5 ст. 8 Закону № 2464).
З урахуванням того, що ст. 8 Закону № 2629 у 2019 році встановлена мінімальна заробітна плата у місячному розмірі 4 173,00 грн, то:
- мінімальний страховий внесок у 2019 році складає 918,06 грн за місяць (4 173,00 грн х 22 %);
- максимальна величина бази нарахування ЄСВ у 2019 році складає 707 595,00 грн за місяць (4 173,00 грн х 15), тобто максимальний розмір ЄСВ – 155 670,90 грн (707 595,00 грн х 22 %).
Для платників єдиного податку ЄСВ нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п. 3 частини 1 ст. 7 Закону № 2464).
Нагадаємо, що згідно з Законом № 2464 ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Фізичною особою – підприємцем (далі – ФОП) відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами (далі – Порядок) подається Додаток 5 до Звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт).
За звітний період 2018 року Додаток 5 до Звіту подається ФОП до 09 лютого 2019 року.
Слід зазначити, якщо останній день строку подання Звіту припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем подання Звіту вважається перший після нього робочий день (п. 14 розділу II Порядку № 435).
Не пізніше 19 числа місяця, що настає за звітним кварталом, кожен ФОП зобов’язаний сплачувати суму ЄСВ не менше мінімального страхового внеску на місяць (абзац третій частини 8 ст. 9 Закону № 2464).
З 01.01.2019 ФОП нараховують ЄСВ за ставкою 8,41 % для осіб з інвалідністю, які є найманими особами такої ФОП.
Не сплачують за себе ЄСВ ФОП (незалежно від системи оподаткування), які належать до осіб з інвалідністю, отримують пенсію за віком або досягли віку, визначеного ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Зазначене звільнення не поширюється на осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (адвокатів, нотаріусів, приватних виконавців, оцінювачів, аудиторів тощо).
Умови, за яких юридичні особи можуть бути внесені
до Реєстру неприбуткових установ та організацій

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр), включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру встановлює Кабінет Міністрів України п. п. 133.4.5 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ)).
Так, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру відбувається згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» із змінами.
Відповідно до п. п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПКУ неприбутковим підприємством, установою та організацією для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств (далі – податок) є підприємство, установа та організація (далі – неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:
► утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
► установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників у розумінні Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV із змінами та доповненнями), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. Для цілей абзацу другого п. п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПКУ не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених п. п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 ПКУ;
► установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду, іншим юридичним особам, що здійснюють недержавне пенсійне забезпечення відповідно до закону (для недержавних пенсійних фондів), або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення абзацу третього п п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПКУ не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;
внесена контролюючим органом до Реєстру.
Положення абзаців третього і четвертого п. п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПКУ щодо вимог наявності установчих документів не поширюються на бюджетні установи.
Підпунктом 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 ПКУ встановлено, що доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.
Доходи неприбуткових релігійних організацій використовуються також для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій, у тому числі надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.

ЄСВ: визначення дня сплати

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) на наступне.
Частиною 10 ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) визначено, що днем сплати ЄСВ вважається:
1) у разі перерахування сум ЄСВ з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів – день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів;
2) у разі сплати ЄСВ готівкою – день прийняття до виконання банком або іншою установою – членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі;
3) у разі сплати ЄСВ в іноземній валюті – день надходження коштів на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.
У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом № 2464, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (частина 11 ст. 9 Закону № 2464).
Розпочався пілотний проект з переведення підприємств
на обслуговування через «єдиний рахунок»

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
ДФС України повідомила, що 23 січня стартував пілотний проект з переведення підприємств на обслуговування через «єдиний рахунок». Це принципово нова, сучасна система справляння митних платежів, яка відповідає кращим світовим митним стандартам.
На сьогодні нормативно визначено новий порядок перерахування до державного бюджету митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення, на центральному рівні. Це – новий етап у спрощенні митних процедур, над яким в ДФС довго працювали. Вжито низку заходів нормативно-правового характеру, розроблено принципово нове, сучасне програмне забезпечення для здійснення прямих комунікацій між ДФС та Казначейством, як у процесі обліку надходження коштів від підприємств, так і в процесі переведення коштів до Державного бюджету України.
Також Департаментом інформаційних технологій ДФС розроблено новий модуль автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» по адмініструванню митних платежів на центральному рівні. Цей модуль побудований на нових сучасних ІТ-технологіях, та направлений на піднесення процедури адміністрування митних платежів на принципово новий, інноваційний рівень.
Запровадження єдиного казначейського рахунку передбачає сплату платником податків безпосередньо на єдиний казначейський рахунок. Це дозволить представникам бізнесу зменшити час митного оформлення товарів та вільно обирати місце оформлення, оскільки кошти обліковуватимуться в одній картці – особовому рахунку суб’єкта ЗЕД, а завдяки автоматизованій системі митного оформлення «Інспектор» митне оформлення із використанням зазначених коштів здійснюватиметься у будь-якій митниці.
Крім того, це дозволить оптимізувати фінанси підприємства, адже при здійсненні митного оформлення товарів у декількох митницях відпадає необхідність перерахування коштів підприємства на депозитні рахунки багатьох митниць. Також заощаджується час на повернення цих коштів у разі зміни місця митного оформлення.
Переведення підприємств на обслуговування через депозитний рахунок 3734, відкритий у Казначействі на ім'я ДФС, для зарахування авансових платежів (передоплати) здійснюється поетапно: на перехідний період, з 15 січня до 15 квітня 2019 року – за рішенням підприємства; з 16 квітня 2019 року – на постійній основі.
Пілотний проект здійснюватиметься у 2 фази.
Перша триватиме з 23 січня по 17 лютого 2019 року і проводитиметься на базі Київської та Київської міської митниць. До участі в ній будуть залучені підприємства за їх згодою – за письмовим зверненням та у разі надходження коштів на «єдиний рахунок».
Друга фаза розпочнеться з 18 лютого 2019 року та триватиме до 15 березня 2019 року. Митне оформлення товарів вже буде здійснюватися будь-якою митницею, а участь в проекті братимуть всі підприємства, які прийняли рішення про участь у пілоті та перерахували кошти на «єдиний рахунок».
Впровадження єдиного рахунку дозволить напрацювати практичний досвід митного оформлення товарів зі сплатою митних платежів через єдиний рахунок, удосконалити процедури адміністрування митних платежів на законодавчому рівні та підвищити рівень автоматизації справляння митних платежів.
Під час проведення пілотного проекту всі проблемні питання, які виникатимуть в учасників, будуть оперативно опрацьовуватися для їх вирішення та удосконалення системи.
Довідково:
Наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2017 № 898 «Про затвердження Порядку перерахування до державного бюджету через органи Державної казначейської служби України митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення» здійснюється переведення підприємств на обслуговування через депозитний рахунок 3734, відкритий у Казначействі на ім’я ДФС.
Інформація розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням
http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/365068.html

Стипендії всіх навчальних закладів з 01.01.2019
не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб
Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни, зокрема до п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Так, з 01.01.2019 не включаються до оподатковуваного доходу фізичних осіб будь-які стипендії, а саме: сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, але не вище ніж сума, визначена в абзаці першому п. п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ. Сума перевищення за її наявності підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) за ставкою, визначеною п. п. 167.1 ст. 167 ПКУ (оновлений п. п. 165.1.26 ст. 165 ПКУ).
У 2019 році ця гранична сума становитиме 2 690 грн (сума, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень). Якщо розмір стипендії є більшим ніж 2 690 грн, то сума перевищення підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором — 1,5 %.
Таким чином, з 01.01.2019 усі навчальні заклади (а не тільки бюджетні), які виплачують стипендії, враховують зазначені зміни.
Оновлено спеціалізоване клієнтське програмне
забезпечення для формування та подання звітності

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що вийшло оновлення до спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (станом на 17.01.2019).
Перелік змін та доповнень (версія 1.27.1.0) (станом на 17.01.2019):

Додано нові версії документів:

1. Для забезпечення приймання податкової декларації з податку на прибуток підприємств за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 467), із змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 19.10.2018 № 842:
J0100117 – Податкова декларація з податку на прибуток підприємств;
J0110317 – Додаток ЦП до рядків 4.1.3 додатка РI до рядка 03 РI Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
J0110617 – Додаток АМ до рядка 1.2.1 додатка РI до рядка 03 РI Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
J0111317 – Додаток ПЗ до рядка 05 ПЗ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
J0111417 – Додаток ЗП до рядка 16 ЗП Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
J0111517 – Додаток ПН до рядка 23 ПН Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
J0111617 – Додаток АВ до рядка 20 АВ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
J0111717 – Додаток ВП до рядків 26-29, 31-33 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
J0111817 – Додаток РІ до рядка 03 РІ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
J0112817 – Додаток ТЦ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
F0100702 – Податкова декларація з податку на прибуток підприємств;
F0170302 – Додаток ЦП до рядків 4.1.3 додатка РI до рядка 03 РI Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
F0170602 – Додаток АМ до рядка 1.2.1 додатка РI до рядка 03 РI Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
F0171302 – Додаток ПЗ до рядка 05 ПЗ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
F0171402 – Додаток ЗП до рядка 16 ЗП Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
F0171502 – Додаток ПН до рядка 23 ПН Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
F0171602 – Додаток АВ до рядка 20 АВ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
F0171702 – Додаток ВП до рядків 26-29, 31-33 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
F0171802 – Додаток РІ до рядка 03 РІ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
F0172802 – Додаток ТЦ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.
2. Крім того, у відповідності до форм, які опубліковано на сайті Державної служби статистики України додано нові версії 5-ти документів.
Інформація розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням

Транспортний податок: розрахунок органами ДФС
здійснюється після отримання необхідних відомостей

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Щороку до 01 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі (далі – Мінекономрозвитку), на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального (далі – Перелік).
Норми визначені п. п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Податкового кодексу України.
Головний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ України (далі – ГСЦ МВС) на підставі Переліку, розміщеного на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку забезпечує формування та передачу до ДФС інформаційних файлів з відомостями, необхідними для розрахунку та справляння транспортного податку.
Отже, нарахування транспортного податку фізичним особам за 2019 податковий (звітний) рік буде здійснюватись після отримання ДФС від ГСЦ МВС відомостей, необхідних для розрахунку та справляння транспортного податку.
Резидентам, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, необхідно подати декларацію про доходи

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що платники податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов'язані подати до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.
Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації зобов’язаний перевірити визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур (п. 179.3 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).
Порядок застосування п. 179.3 ст. 179 ПКУ визначається постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1243 «Про затвердження Порядку видачі довідки про сплату податку на доходи фізичних осіб платником податку – резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку» із змінами.
Індивідуальний податковий номер –
новий обов’язковий реквізит податкової накладної

Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни, зокрема до ст. 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Так, на дату виникнення податкових зобов’язань платник ПДВ зобов’язаний скласти податкову накладну (далі – ПН) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ПКУ термін.
У ПН зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізити:
а) порядковий номер ПН;
б) дата складання ПН;
в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ, – продавця товарів/послуг;
г) податковий номер платника ПДВ (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства – платника ПДВ стороною договору, у ПН, крім податкового номера платника ПДВ додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу);
д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ, – покупця (отримувача) товарів/послуг;
е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
є) ціна постачання без урахування ПДВ;
ж) ставка ПДВ та відповідна сума ПДВ в цифровому значенні;
з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням ПДВ;
і) код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг – код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду;
й) індивідуальний податковий номер.
Відповідні зміни, які набрали чинності з 01.01.2019, внесені до п. 201.1 ст. 201 ПКУ.

Важливо для платників податків і зборів!

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що з 02.07.2018 нові рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів відкрито на балансі центрального апарату Державної казначейської служби України (далі – Казначейство) (МФО 899998).
Отже, для забезпечення повноти та своєчасності розрахунків з бюджетами при заповненні розрахункових документів на сплату податків, зборів та митних платежів необхідно зазначати реквізити нових бюджетних рахунків, відкритих з 02.07.2018 на балансі центрального апарату Державної казначейської служби України (МФО 899998).
У той же час, згідно з інформацією Казначейства окремими платниками продовжують сплачуватися податки і збори, контроль за справлянням яких покладено на органи ДФС, на старі бюджетні рахунки, які були відкриті на балансі обласних апаратів Казначейства (з МФО, відмінним від МФО 899998).
Наголошуємо, що такі кошти не зараховуються до бюджетів, а повертаються платникам, як нез’ясовані надходження.
З метою забезпечення повноти надходжень бюджетних платежів, упередження виникнення у платників податків податкового боргу та недопущення втрат бюджетів платникам необхідно звернути увагу на правильність заповнення реквізитів нових бюджетних рахунків у розрахункових документах на сплату податків і зборів.
Інформація про реквізити нових бюджетних рахунків розміщена на веб-порталі ДФС України в рубриці «Бюджетні рахунки» (http://sts.gov.ua/byudjetni-rahunki ), на веб-сторінках Казначейства та Головних управлінь Казначейства в областях і м. Києві.

При заповненні платіжних документів необхідно
дотримуватись вимог Порядку №666

Кам'янське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує щодо недопущения штучного виконання індикативного показника із забезпечення надходжень в рахунок погашення податкового боргу до Державного бюджету Украіни за рахунок оплати грошових коштів платниками податків у яких відсутній податковий борг та з метою безумовного виконання індикативних показників у січні, лютому та березні 2019 року, затверджених наказами ДФС України від 21.01.2019 №42 та ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 24.01.2019 №22 «Про індикативні показники доходів на I квартал 2019 року», задля формування достовірної інформації про результати роботи підрозділу погашения боргу щодо наповнення бюджету платникам податків необхідно дотримуватися правильного заповнення реквізитів «Призначення платежу» платіжних документів з використанням кодів видів сплати з урахуванням вимог наказу Мінфіну від 24.07.2015 №666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у paзi сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного вiдшкoдyвaння податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» (далі - наказ №666).

Протидія корупції в органах ДФС України

Одним із важливих аспектів сучасної державної правової політики в Україні є реформування системи запобігання і протидії корупції. Досягнення успіху у цьому процесі є передумовою для формування у суспільстві довіри до влади, зростання економічного потенціалу держави, покращення добробуту громадян України.
Корупція – багатоаспектне соціально – економічне, політичне, правове та морально-етичне явище, яке складається з цілого комплексу протиправних дій і неетичних вчинків та завдає істотної шкоди нормальному функціонуванню моральних та правових відносин у суспільстві й державі.
Удосконалення антикорупційного законодавства України, утворення нових антикорупційних інституцій зумовило останнім часом докорінні зміни національної системи запобігання та протидії корупції.
Кам’янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні визначені Законом України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 за № 1700-VII, що набув чинності 24 квітня 2015 року (далі – Закон). Закон покликаний сприяти запобіганню корупції через застосування превентивних антикорупційних механізмів, виявленню корупційних правопорушень та усунення їх наслідків.
Відповідно до статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, уповноважені на виконання функцій держави, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Окремо необхідно зазначити, що у Кримінальному кодексі України визначено також відповідальність за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі (стаття 369). Тобто особа, яка пропонує, надає, обіцяє неправомірну вигоду, також несе кримінальну відповідальність.
Запобігання проявам корупції є одним з найвідповідальніших напрямів в діяльності органів Державної фіскальної служби України, а запорука успіху у боротьбі з корупцією - це прозорість та відкритість.
Кам’янське управління нагадує, що сервіс «Пульс», який покликаний подолати корупцію в лавах відомства, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами. Залишити інформацію щодо неправомірних дій та бездіяльності працівників органів ДФС та інших питань можна зателефонувавши до Контакт-центру ДФС за номером 0800-501-007 та обравши відповідний напрямок у меню інтерактивного голосового автовідповідача (4 – для залишення інформації на сервіс «Пульс»).
З України до Китаю авіапоштою намагалися переслати майже 300 радянських нагород, значків та поштівок, приховані від митного контролю
Працівниками Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС зафіксовано факт переміщення нашим співвітчизником через митний кордон України в поштових відправленнях орденів, медалей, різноманітних значків, поштівок, орденських книжок, грамот Президії Верховної Ради УРСР, посвідчень до нагород тощо, які переміщувалися з приховуванням від митного контролю.
Відповідно до відомостей, заявлених у митних деклараціях, поданих як підстави для переміщення через митний кордон України, вміст відправлень заявлено як «значки».
Всі ці предмети було виявлено в зоні митного контролю на території дільниці обміну авіапошти в аеропорту «Бориспіль» під час проведення митного огляду міжнародних поштових відправлень.
Серед виявленого, зокрема:
орден І ступеню «Отечественная война», ордени «Знак Почета», «Материнская слава»;
медалі «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945гг», «За победу над Японией», «70 років визволення України від фашистських загарбників»; «В память 1500-летия Киева» тощо;
значки «Победитель соцсоревнования», «25 лет победы в войне 1941-1945гг», «Участник ликвидации последствий аварии ЧАЕС»;
колекція поштівок «СССР: гербы, флаги».
Складено протоколи про порушення митних правил. Всі предмети, які переміщувалися незаконно, вилучені до винесення судом рішення у справах.
Довідково: статтею 19 Закону України «Про державні нагороди України» №1549-ІІІ зі змінами та доповненнями від 16.03.2000 визначено, що вивіз державних нагород, право на які не підтверджено відповідними документами, заборонено.
Таким чином, громадянином України, відправником міжнародних поштових відправлень, вчинено дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, а саме з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів.
На митному посту Ягодин упередили спробу ввезення в Україну близько тонни «розумної техніки» на 1,5 млн грн
Водій, який працював на замовлення українського підприємства і перевозив товар через митний пост Ягодин у ввіреному йому роботодавцем вантажному автомобілі, до офіційної поставки додав 195 власних картонних коробок.
У них містилась нова дороговартісна техніка: порохотяги-роботи, роботи – натирачі підлоги і плитки, апарати для косметології, масажів та інші пристрої, оснащені «штучним інтелектом». Серед товару також були й розхідні матеріали для поточного використання «розумної техніки».
Посадові особи управління протидії митним правопорушенням виявили прихований товар серед рулонів офіційно задекларованого металопрокату під час митного огляду автомобіля та перевірки товаросупровідних документів. Наразі «зайва тонна» детально описується для передачі на склад митниці: встановлюється точна кількість, найменування, індивідуальні характеристики товару. За попередніми оцінками фахівців, вартість особистого вантажу водія – близько 1,5 млн грн.
За приховування від митного контролю порушнику відповідно до статті 483 Митного Кодексу України загрожує накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару з його конфіскацією (за рішенням суду).
Закарпатські митники вилучили в українців «FIAT», «RENAULT» та цигарки
Сьогодні на митному посту «Тиса» Закарпатської митниці ДФС припинено дві спроби незаконного вивезення з України тютюнових виробів. Перемістити цигарки через митний кордон намагалися громадяни України.
Громадяни на митний пост заїхали на автомобілях «FIAT DUKATO» та «RENAULT MASTER» із українською реєстрацією та прямували в Угорщину в приватних справах.
На підставі результатів аналізу та оцінки ризиків працівники митниці направили транспортні засоби для проведення митного огляду.
У ході здійснення поглибленого митного огляду і автомобіля «RENAULT», і автомобіля «FIAT» працівники митниці виявили приховані тютюнові вироби у спеціально виготовлених тайниках, які розміщувались між сидінням та перегородкою вантажного відсіку авто у вигляді подвійного днища. Загалом у тайниках містилось 1370 пачок цигарок. Варто зазначити, що обидва громадянина намагались незаконно вивезти цигарки з акцизними марками українського виробництва загальною вартістю майже 32 тис. грн.
Таким чином, громадяни вчинили дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України тютюнових виробів з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ.
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених ч.1 статті 483 Митного кодексу України.
Наразі складено два протоколи про порушення митних правил, цигарки, транспортні засоби «RENAULT MASTER» вартістю понад 208 тис. грн та «FIAT DUKATO» вартістю понад 172 тис. грн вилучено.
Одеські митники спільно з прикордонниками виявили «LEXUS» із підробленим свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу
Громадянин України прямував до Молдови через пункт пропуску „Кучурган – Первомайськ”, керуючи автомобілем «LEXUS RX300» на номерах польської реєстрації.
Під час здійснення прикордонно-митних формальностей з‘ясувалося, що автомобіль «LEXUS RX300» з таким реєстраційним номером останній раз перетинав митний кордон України у квітні 2018 року через пункт пропуску "Шегині-Медика" в напрямку «В’їзд на територію України» в режимі «тимчасове ввезення до 1 року», але з іншим VIN- кодом та ввозився іншою особою, ніж зазначена у Свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу.
За результатами поглибленої перевірки документів встановлено, що надане громадянином свідоцтво має ознаки підробки.
За виявленим фактом у відповідності до частини 1 статті 483 Митного кодексу України складено протокол про порушення митних правил. Автомобіль, вартість якого визначить експертиза, вилучено.
У міжнародному поштовому відправленні митники виявили кокаїн та психотроп МДМА
Наркотичний засіб «кокаїн» та особливо небезпечну психотропну речовину МДМА виявили співробітники Київської міської митниці ДФС під час митного контролю міжнародного поштового відправлення, яке пересилалося до України з Нідерландів.
Небезпечний вантаж був схований у коробку від дитячих аксесуарів та знаходився у герметичному сріблястому пакеті та вакуумному пакеті.
Загалом виявлено 0,152 кг наркотичного засобу «кокаїн» та 2,0066 кг особливо небезпечної психотропної речовини «МДМА», обіг якої заборонено (таблетки різного кольору та їх залишки у 5 пакетах).
Зазначену інформацію було передано правоохоронним органам для організації спільних заходів щодо викриття каналу постачання наркотичних засобів та психотропних речовин на територію України.
У ході спільних заходів зі співробітниками Служби безпеки України та Національної поліції України викрито канал постачання контрольованих речовин та затримано осіб, причетних до його організації.
Одеські митники завадили незаконному переміщенню тютюну для кальяну вартістю понад чверть мільйона гривень
4 480 пачок тютюну для кальяну в асортименті іноземного виробництва на суму 275 тис грн було виявлено під час спільних заходів з представниками УСБУ в Одеській області.
Тютюнові вироби знаходилися у багажному відсіку автомобіля «NISSAN» під керуванням громадянина України на території одеського міського відділення одного з поштових операторів.
Відсутність марок акцизного податку України на пачках тютюну для кальяну та будь-яких товаросупровідних документів свідчить про те, що через митний кордон України вони були переміщені незаконно та без сплати митних платежів.
Законодавством передбачена адміністративна відповідальність за ввезення, зберігання та транспортування тютюнової продукції без марок акцизного податку України.
За виявленим фактом складено протокол про порушення митних правил за ознаками статті 484 Митного кодексу України.
Це тягне за собою накладення штрафу у розмірі 100 відсотків вартості товарів або їх конфіскацію.
Волинські митники викрили спроби переміщення сигарет майже на 2,4 млн грн з приховуванням від митного контролю
Під час вихідних волинські митники припинили дві спроби незаконного переміщення сигарет вартістю майже 2,4 млн грн.
На посту Ягодин митники виявили у підлозі причепа вантажного транспортного засобу схованку, де містилось 26360 пачок цигарок білоруського виробництва без марок акцизного податку України вартістю понад 515 тисяч гривень. Їхнім власником виявився водій - громадянин Польщі. Він переконував, що повертається додому "порожнім" після завершення офіційного рейсу.
За приховування товару від митного контролю з облаштуванням тайника йому загрожує відповідальність за ст. 483 Митного Кодексу України. Це передбачає конфіскацію партії цигарок і транспортного засобу, в якому вони були сховані (за рішенням суду). Наразі цигарки і напівпричіп, оцінений фахівцями у понад 347 тис грн, вилучені на склад митниці. Крім того, іноземцю доведеться сплатити штраф у розмірі 100 відсотків вартості прихованого товару. Для забезпечення його стягнення у чоловіка як такого, що не має в Україні постійного місця проживання, затримано тягач VОlVO вартістю понад 562 тис грн.
На посту Доманове у водія, громадянина Білорусії, вилучили 160 ящиків сигарет, загалом 80 тисяч пачок вартістю 1 млн 872 тис гривень. Незадекларована продукція була складена між металоконструкціями, які міжнародний перевізник доставляв офіційно на замовлення українського покупця. Сигарети вилучені на склад митниці.
Правоохоронним органам надіслане повідомлення про правопорушення, яке містить ознаки злочину за ст. 204 Кримінального Кодексу України. Незаконне транспортування з метою збуту тютюнових виробів карається штрафом від п’ятисот до тисячі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією продукції. Крім того, за Митним Кодексом України іноземцю доведеться сплатити штраф у розмірі 100 відсотків вартості прихованого товару.
У пункті пропуску “Бориспіль» вилучено 150 блоків тютюновмісних виробів Heets для електричного нагрівання
Працівниками Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС у пункті пропуску «Бориспіль» зафіксовано чергову спробу переміщення через митний кордон України тютюновмісних виробів з порушенням митних правил.
150 блоків тютюновмісних виробів Heets для електричного нагрівання, призначених для використання виключно з IQOS, намагався ввезти на територію України громадянин Китаю, який прилетів до України з Пекіну.
Іноземець для проходження митного контролю обрав спрощену систему – «зелений коридор», чим заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.
На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадянин Китаю не оформлював та не подавав, з приводу декларування переміщуваних ним товарів до інспекторів митниці не звертався.
154 блоки по 10 пачок тютювмісних виробів HEETS, які знаходилися у двох дорожніх валізах пасажира та переміщувались без ознак приховування, було виявлено під час проведення вибіркового митного контролю багажу на рентген-апараті, після перетину громадянином Китаю «білої лінії», яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор».
Складено протокол про порушення митних правил. 150 блоків тютюнововмісних виробів вилучено до винесення судом рішення у справі
Довідково: товари (предмети), ввезення яких здійснив громадянин Китаю, відносяться до категорії товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України відповідно ст.ст. 376, 378 Митного Кодексу України.
Окрім того, згідно з ч.2 ст. 376 Митного кодексу України громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити на митну територію України без сплати митних платежів та без письмового декларування у кількості із розрахунку на одну особу – 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів.
У пункті пропуску «Бориспіль» вилучено 20 тисяч доларів США, які намагалися вивезти за межі України з приховуванням від митного контролю
Працівниками митного поста «Аеропорт «Бориспіль» Київської митниці ДФС зафіксовано спробу незаконного переміщення валюти в перерахунку більш ніж на півмільйона гривень через митний кордон України.
20 тисяч доларів США знаходилися у нашого співвітчизника, який відлітав до ОАЕ, м. Дубай. Для проходження митного контролю чоловік обрав спрощену систему «зелений коридор», яким, зокрема, передбачено наявність у громадян готівки у сумі, що не перевищує 10 000 євро (чи еквівалент цієї суми в іншій валюті).
На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації пасажир не надав, до моменту перетину ним «зеленої лінії» для отримання довідкової інформації в інформаційній зоні та роз’яснення митних правил до інспектора митниці не звертався.
Під час перевірки митники поцікавилися у громадянина щодо наявності в нього готівки, на що він відповів, що має 9 000 доларів США.
Під час здійснення митного контролю пасажиру було запропоновано пред’явити заявлену готівку. Гроші знаходилися у кишені джинсів пасажира.
Після неодноразових запитань митника пасажиром було видано ще 20000 доларів США. Ця готівка була розкладена на дві пачки по 10 000 доларів США, кожна з якої була перев’язана та загорнута у папір та заклеєна скетчем, тобто зазначена готівка переміщувалась способом, що утруднює виявлення.
Складено протокол про порушення митних правил. З виявленої суми пасажиру було пропущено 9 000 доларів США, як такі, що були заявлені громадянином та переміщувалися «зеленим коридором».
20 тисяч доларів США, що переміщувалися із приховуванням від митного контролю, було вилучено за протоколом про порушення митних правил до винесення судом рішення у справі.

Кам’янське управління
ГУ ДФС у Дніпропетровській області
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор