Царичанський район
www.tsarich-rn.dp.gov.ua


Олександр Власов: ДФС взяла курс на максимальну автоматизацію процесів

Автоматизація процесів у діяльності фіскальної служби та максимальна кількість он-лайн послуг для платників податків – про такі пріоритети в роботі ДФС говорили сьогодні під час першого Київського податкового форуму, проведеного за ініціативи ГУ ДФС у м. Києві. Представники влади, бізнесу та громадськості висловлювали своє бачення розвитку податкових органів, важливих змін, яких від податківців потребує сьогодення, та напрямів покращення роботи служби.
Одним з основних завдань для фіскальної служби всі учасники форуму однозначно визначили подальшу електронізацію послуг. За словами в.о. Голови ДФС Олександра Власова, фіскальною службою вже взято курс на максимальну автоматизацію процесів.
«Ми хочемо бути сучасною, комфортною службою, запроваджуємо електронні сервіси для платників, автоматизуємо процеси всередині. І, як результат, йдемо до спрощення податкових та митних процедур, полегшення ведення бізнесу в Україні, залучення інвестицій», – наголосив Олександр Власов.
Для реалізації цих завдань здійснено низку заходів, які вже позитивно оцінені бізнесом. Крім того, ДФС співпрацює з відомствами в частині запровадження інформаційної взаємодії для надання можливості бізнесу та громадянам скористатися електронними сервісами не лише органів ДФС, а й інших відомств.
Очільник ДФС також звернув увагу присутніх, що за результатами 5-го звіту найбільш впливового рейтингу Open Data Barometer Україна увійшла до топ-20 країн світу за рівнем розвитку відкритих даних. А ДФС є одним із лідерів серед відомств по відкритості даних. Службою забезпечено 100% оприлюднення даних на Порталі відкритих даних, оновлюються 55 наборів даних.
«ДФС - у тренді, ми прагнемо бути відкритими для платників та бізнесу, наша ціль створити для них зручні та доступні сервіси, через які вони можуть надіслати документи та отримати необхідну інформацію», – наголосив Олександр Власов.
Кількість сервісів, які запроваджені ДФС для платників податків, постійно зростає відповідно до потреб бізнесу. Так, на сьогодні в ДФС реалізують такі основні електронні сервіси:
- Автоматизована система «Єдине вікно».
На сьогодні з використанням механізму «Єдиного вікна» проводяться 90% офіційних видів контролю. Наразі в ДФС працюють над створенням єдиного державного інформаційного веб-порталу «Єдине вікно міжнародної торгівлі», що передбачено діючим законодавством. Аналогів цього порталу в Україні немає. Він забезпечить надходження дозвільних документів в електронному вигляді від державних органів до співробітників митниць, що здійснюють митний контроль та митне оформлення.
Таким чином для суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності скасовується необхідність подання митниці паперових примірників дозвільних документів.
- Електронний кабінет платника.
Це – найпопулярніший сервіс серед платників. Відкритою частиною Електронного кабінету користуються більше 9 млн користувачів з 80 країн світу. Цей сервіс забезпечує онлайн взаємодію платників з контролюючими органами, дозволяє, не відвідуючи центрів обслуговування платників, створювати та надсилати електронні документи, отримувати в режимі реального часу цілодобовий доступ до інформації з реєстрів та електронних систем без створення та направлення окремих запитів, що значно економить час платникам та скорочує до мінімуму контакти з контролюючими органами.
Окрім сервісів, які забезпечують платникам можливість реалізувати свої права та обов’язки, постійно впроваджуються аналітичні сервіси. Це, зокрема, автозаповнення декларації з податку на додану вартість, відображення повної інформації щодо податкової накладної з урахуванням всіх зареєстрованих до неї розрахунків-коригування тощо.
- Система автоматичного відшкодування ПДВ.
Ця система стала однією з довгоочікуваних і завдяки їй на сьогодні практично відсутні скарги на несвоєчасне повернення ПДВ. Все здійснюється оперативно, а стан своєї заявки бізнес може відслідковувати в режимі реального часу.
Саме з метою вдосконалення адміністрування ПДВ було запроваджено систему автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН(СМКОР), яка з 01 липня 2017 року працює у повноцінному режимі та зупиняє реєстрацію ризикових податкових накладних, що в свою чергу не дає можливості махінаторам формувати фіктивний податковий кредит і подавати неправомірні заявки на повернення ПДВ.
- Електронний чек.
ДФС запроваджено у тестовому режимі систему E-Receipt, в основу розробки якої покладено принцип обов’язкової он-лайн реєстрації чеків на сервері ДФС. Функціонал системи передбачає можливість використання суб’єктами господарювання у якості пристроїв, що здійснюють реєстрацію розрахункових операцій, смартфони, планшети, персональні комп’ютери.
Під час тестування суб’єкти господарювання через приватну частину Електронного кабінету в режимі он-лайн можуть зареєструвати тестові каси, використовуючи безкоштовне клієнтське програмне забезпечення, здійснити її он-лайн фіскалізацію, сформувати та фіскалізувати електронний чек, додавши штрих-код товару, та передати чек покупцеві у вигляді QR-коду, що містить всю інформацію про здійснену розрахункову операцію
Наразі участь у тестуванні системи беруть 120 суб’єктів господарювання.
- Електронний акциз (Е-Акциз).
Новий сервіс, над яким активно працюють в ДФС, дозволить значно якісніше контролювати підакцизний товар (спирт, алкогольні та тютюнові вироби), унеможливить їх тіньовий обіг та створить справедливі конкурентні умови для всіх учасників ринку. Запровадження автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів здійснюватиметься у декілька етапів.
На першому етапі заплановано запровадити електронний документообіг в процесі виготовлення та обліку марок акцизного податку.
На наступних етапах будуть вирішуватись питання, пов’язані з подальшим удосконаленням процесу обліку марок акцизного податку та обігу підакцизних товарів за допомогою QR – кодів та електронних чеків.
- Електронний аудит.
Введення Е-Аудиту в Україні дозволить виявляти переважну частину ризиків ще до перевірки. Крім того, буде значно прискорена та спрощена процедура аналізу даних бухгалтерського обліку платників. Отримання первинних документів у паперовому вигляді буде необхідним лише по відібраних ризиках з метою перевірки махінацій.
Крім того, платники зможуть самостійно перевіряти власні ризики, що скоротить кількість помилок при формуванні податкової звітності, адже своєчасно усунуті виявлені помилки дадуть змогу уточнити показники декларацій.

ДФС та Нафтогазова Асоціація України посилять роботу з детінізації ринку нафтопродуктів
Детінізація ринку нафтопродуктів та механізм ліквідації нелегальних авто- та газозаправних станцій стали темою обговорення між представниками ДФС та Нафтогазової Асоціації України.
За словами в.о. Голови ДФС Олександра Власова, фіскальна служба на сьогодні здійснює активну роботу щодо протидії нелегальному розповсюдженню підакцизної продукції, у тому числі, нафтопродуктів.
«Ми докладаємо максимум зусиль для створення рівних умов роботи для всіх учасників ринку нафтопродуктів. Проводиться низка заходів для виявлення незаконних АЗС та АГЗК, адже це не лише несплата в бюджет значних коштів, але й недобросовісна конкуренція серед підприємств, задіяних у цій сфері», – підкреслив Олександр Власов.
За його словами, лише за місяць за участі працівників податкової міліції відпрацьовано 222 об’єкти торгівлі пальним, 63 з яких припинили та не здійснюють свою діяльність з реалізації пально-мастильних матеріалів. На 65 торгових точках встановлено факти порушення вимог чинного законодавства. Йдеться про реалізацію пального без державної реєстрації, відсутність необхідних документів та сертифікатів якості пального, а також документації, що підтверджує законність походження пального.
З незаконного обігу вже вилучено майже 772 тонни пального на 21 млн грн, а також промислове обладнання для зберігання та відпуску на понад 22 млн грн, 12 незаконних АЗС демонтовано.
Результатом цих заходів стали позитивні надходження акцизного податку до бюджету. У жовні до бюджету перераховано майже 6 млрд грн, що перевищує надходження вересня на 800 млн грн.
Представники Асоціації висловили своє бачення щодо посилення протидії незаконному обігу пального через автозаправні комплекси. На їх думку, для ефективної роботи у цьому напрямі необхідно скоординувати роботу усіх відповідних державних органів, до компетенції яких належать питання контролю - від виділення ділянки під АЗС до сплати податків.
За словами Олександра Власова, у відомстві зацікавлені у прозорості ринку обігу підакцизної продукції, що дозволить збільшити надходження акцизного податку до бюджету. Так, зокрема, податковою міліцією порушено низку кримінальних проваджень за фактом здійснення протиправної діяльності автозаправними станціями. Надана Асоціацією інформація про нелегальні АЗС, яка є в їх розпорядженні, буде оперативно відпрацьована оперативними підрозділами фіскальної служби.
Як один з кроків детінізації ринку представники Асоціації запропонували сервіс, який допоможе користувачам виявляти нелегальні заправки, а ДФС – здійснювати заходи з припинення протиправної діяльності.
Як зазначив в.о. Голови ДФС, по аналогії з мобільним додатком «Легальний акциз», що дозволяє визначити офіційні точки продажу алкогольних та тютюнових виробів та підозрілі місця реалізації товарів, будуть визначатися місця незаконного продажу палива та застосовуватися заходи відповідного реагування. Ця інформація буде публічною та споживачі зможуть самі інформувати ДФС про наявність тіньових АЗС. Передбачається створення відповідної «інтерактивної карти», де будуть зазначатися населені пункти та вулиці, де розташовані нелегальні заправки.
Крім того, учасники зустрічі домовилися про підписання меморандуму про співпрацю. Для напрацювання та розробки цього документу будуть визначені посадові особи – координатори, які опрацюють усі проблемні питання для окреслення чітких та результативних кроків співпраці.
Продавцям технічно складних побутових товарів донараховано 12,1 млн. грн. штрафних санкцій
Органами ДФС станом на 1 листопада 2018 року проведено 2 137 перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж технічно складних побутових товарів. Їм донараховано 12,1 млн. грн. штрафних санкцій за недотримання законодавчих вимог при проведенні розрахункових операцій.
Найчастіше суб’єкти господарювання порушували вимоги щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій – 1530 випадків та порядку обліку товару – 41 порушення. Також виявлено 381 порушення норм з регулювання обігу готівки.
Крім того, за результатами перевірок суб’єктами господарювання тільки у 2018 році зареєстровано 2 926 РРО.
Застосування реєстраторів розрахункових операцій продавцями технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, було впроваджено з травня 2017 року з набуттям чинності відповідної постанови КМУ. Цим документом було затверджено переліки таких технічно складних побутових товарів.
Відповідно до цієї норми при продажу зазначених товарів суб’єкти господарювання мають проводити розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі на повну суму покупки через реєстратори розрахункових операцій. При цьому РРО мають бути зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи. При проведенні розрахункових операцій покупцю має видаватися касовий чек, що підтверджує таку операцію.
Отриманий покупцем розрахунковий документ (касовий чек) надає можливість покупцям складної побутової техніки захистити свої права, зокрема, довести факт придбання товару саме у конкретного суб’єкта господарювання та вимагати у разі придбання неякісного товару його заміну або повернення коштів.
За статистикою ДФС, станом на 1 січня 2018 року в Україні нараховується понад 7 тис. суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. З моменту набуття чинності постанови платниками добровільно було зареєстровано майже 3,2 тис. РРО.
Олександр Власов та представники EXBS Державного Департаменту США обговорили напрями посилення експортного контролю
Шляхи подальшої співпраці ДФС та Державного Департаменту США у напрямі посилення системи експортного контролю України обговорили під час зустрічі в.о. Голови ДФС Олександр Власов та представники Програми з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS) Державного Департаменту США.
Олександр Власов окреслив американським експертам заходи, які здійснює фіскальна служба у рамках розпочатих проектів, та заплановані кроки щодо посилення безпеки митного кордону України.
«ДФС вже тривалий час співпрацює з представниками EXBS, які надають нам не лише технічну, але й консультативну допомогу. Від американських експертів ми отримуємо не лише підтримку наших заходів, але й професійні рекомендації щодо посилення ефективності запланованих нами кроків», – зазначив Олександр Власов.
На сьогодні триває реалізація сьомого етапу проекту «Надання технічної допомоги з метою посилення системи експортного контролю України та протидії розповсюдженню зброї масового знищення» в рамках Програми з експортного контролю та безпеки кордонів в Україні (EXBS) Посольства США в Україні. Він був розпочатим ще у червні 2013 року та триватиме до кінця вересня 2019 року.
У рамках проекту здійснюється закупівля і поставка обладнання для покращення можливостей ДФС у сфері здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства з експортного контролю, виявлення незаконних перевезень товарів, які можуть належати до зброї масового знищення, та запобігати їх незаконним перевезенням. Крім того, у рамках проекту проводяться навчальні заходи для співробітників ДФС для обміну досвідом як на центральному, так і на регіональному рівні, у сфері експортного контролю.
Так, експертами EXBS вже проведено низку навчальних заходів щодо впровадження системи націлювання/виявлення ризиків, пов’язаних з переміщенням вантажів (ВМО CTS), ідентифікації товарів подвійного призначення, хімічних, біологічних, радіологічних, ядерних та вибухонебезпечних товарів тощо.
Крім того, у рамках EXBS фіскальній службі було передано обладнання для проведення митного контролю на митних постах.
За словами очільника ДФС, на сьогодні фіскальна служба зацікавлена у продовженні програм спільної співпраці, які допоможуть підвищити рівень безпеки кордонів щодо упередження незаконного переміщення товарів, зокрема тих, які належать до зброї масового знищення.
Важливим для ДФС є і отримання від представників EXBS методичної допомоги щодо організації митного контролю з використанням досягнень світової практики, вивчення досвіду іноземних колег та їх кроків у напрямі посилення рівня безпеки кордонів.
Олександр Власов відзначив, що саме використання на митницях сучасних технічних засобів контролю - сканерів, вагових комплексів, зчитувачів номерів та відеофіксації, а також обмін попередньою інформацією з митними органами інших країн та запровадження спільного контролю з країнами ЄС є основними кроками для ефективної боротьби з незаконним переміщенням товарів.
Крім того, він також повідомив, що для реалізації цих кроків ДФС ініціює спільну зустріч керівників митних адміністрацій суміжних з Україною країн ЄС для напрацювання спільних заходів щодо посилення співпраці та, зокрема, протидії транскордонній злочинності.
У свою чергу представники EXBS заявили про свою готовність допомогти у розвитку міжвідомчої та міжнародної взаємодії України та прикордонних з нею країн ЄС.
За словами американських експертів, вони готові долучитися до проектів ДФС щодо розбудови митного співробітництва та надати свої пропозиції та підтримку.
ДФС здійснює всі заходи для розвитку інфраструктурних проектів на українсько-польському кордоні
ДФС активно працює у напрямі прискорення процедур митного оформлення при перетині кордону, технічному оснащенні пунктів пропуску та розбудови їх інфраструктури. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Олександр Власов учасникам ІХ Міжнародного форуму «Дні польського бізнесу в Україні».
«Спостерігається позитивна тенденція до зростання обсягів зовнішньої торгівлі між Україною та Польщею, яка тільки за останній рік збільшилась на 16%. Товарообіг між нашими країнами займає 4 місце серед 221 країн-торговельних партнерів України. Тому для забезпечення належних умов учасникам міжнародної торгівлі, спрощення перетину кордону сьогодні дуже важливим є виконання досягнутих домовленостей ДФС з польськими колегами щодо розвитку інфраструктурних проектів та оперативного обміну інформацією», - зазначив Олександр Власов.
Зокрема, йдеться про розбудову прикордонної дорожньої інфраструктури та облаштування пунктів пропуску на українсько-польському кордоні. Відповідний Інвестиційний проект розроблений ДФС у рамках виконання Договору між Урядами України та Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги. Загальна сума кредиту для ДФС за цим проектом становить 25 млн євро.
У рамках цього проекту, відбудеться будівництво пішого переходу в пункті пропуску «Рава-Руська» Львівської митниці. Відповідно до стандартів ЄС буде також реконструйований та переоснащений пункт пропуску «Шегині».
Крім того, передбачено будівництво ділянки для легкового автотранспорту і автобусів та відновлення інфраструктури міжнародного пункту пропуску автомобільного сполучення «Краківець».
За словами Олександра Власова, реалізація проекту сприятиме розширенню можливостей для розвитку прикордонних територій завдяки збільшенню кількості осіб, які перетинають кордон, а також збільшенню експортно-імпортних операцій, які здійснюються польськими та українськими економічними операторами. Крім того, буде посилено безпеку за рахунок зниження ризиків, пов’язаних з контрабандою та незаконним перетином кордону.
«Наразі всі контракти щодо виконання цього Інвестиційного проекту вже підписані та погоджені Міністерством фінансів України та передані на погодження до Міністерства фінансів Республіки Польща», - повідомив очільник ДФС.
Також Олександр Власов повідомив про посилення оперативної взаємодії між українськими та польськими митниками, зокрема, запровадження трьохрівневої системи контактів на рівні начальників митних постів, начальників митниць та уповноважених керівництвом служб представників для недопущення черг на кордоні, а також оперативного вирішення можливих проблемних питань.
Ще однією темою для обговорення став рівень готовності митної інфраструктури до запровадження транспортного коридору від Одеси до Гданська.
В.о. Голови ДФС зазначив, що всі пункти пропуску на цьому транспортному коридорі мають необхідну інфраструктуру для швидкого та якісного здійснення митних формальностей щодо товарів, які переміщуються через державний кордон. Разом з тим, ДФС продовжує роботу у напрямі розвитку їх інфраструктури.
Так, міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Ягодин» Волинської митниці ДФС оснащується комплексною скануючою системою стаціонарного типу для огляду вантажних транспортних засобів та контейнерів, а також трьома ваговими комплексами для вимірювання маси транспортних засобів у русі. Це сприятиме прискоренню процесів перетину державного кордону України вантажами, які будуть переміщуватись транспортним коридором «Гданськ – Одеса».
ДФС: Існують високі ризики ухилення від оподаткування та ввезення заборонених і небезпечних товарів через поштові й експрес-відправлення
З початку 2018 року митницями ДФС складено більше 200 протоколів про порушення митних правил, виявлених під час ввезення (пересилання) товарів у поштових та міжнародних експрес-відправленнях.
На сьогодні існують високі ризики ввезення (пересилання) через поштові й експрес-відправлення на митну територію України товарів з ухиленням від оподаткування (з «символічним» вартісним показником посилки - до 150 євро), небезпечних (токсичні речовини) та заборонених до ввезення товарів (наркотичні засоби та зброя).
Ризик ввезення подрібнених комерційних партій полягає у розподіленні комерційного вантажу на велику кількість фізичних осіб, облік яких не здійснюється, а найчастіше всю комерційну партію товарів отримує один логістичний агент, який нібито і доставляє відправленні з-за кордону товари до кінцевих отримувачів.
Найбільша кількість поштових та експрес-відправлень надходить з Китаю, країн Євросоюзу, США та Туреччини. Основні товари в таких відправленнях – товари повсякденного попиту (одяг, взуття, косметичні вироби).
ДФС брала участь у розробці законопроекту № 9260 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який було внесено 05.11.2018 Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України та 08.11.2018 прийнято у першому читанні.
Відповідно до положень цього законопроекту неоподатковувана вартість одного поштового відправлення для фізичної особи-отримувача у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника зменшується зі 150 євро до 100 євро. На перехідний період з 1 січня 2019 року по 30 червня 2019 року для фізичної особи-отримувача така неоподатковувана вартість одного поштового відправлення становитиме 150 євро.
Для юридичної особи – одержувача або фізичної особи – підприємця не оподатковуватимуться товари, сумарна митна вартість яких в одному поштовому міжнародному відправленню або в одному вантажі експрес-перевізника становитиме 150 євро.
Представники ДФС та данського бізнесу обговорили напрями покращення міжнародної торгівлі
Захист прав інтелектуальної власності, впровадження інституту уповноваженого економічного оператора та застосування механізму «єдиного вікна» - саме ці питання цікавили представників данського бізнесу під час зустрічі з в.о. заступника Голови ДФС Віктором Кривіцьким та керівниками департаментів фіскальної служби митного напряму.
Зустріч, яка відбулася в Посольстві Королівства Данії в Україні, стала продовженням низки зустрічей керівництва ДФС з бізнес-спільнотою з метою обговорення актуальних питань ведення підприємницької діяльності в Україні.
«Державна фіскальна служба України завжди відкрита до діалогу та співпраці з бізнесом. Сьогодні ми маємо чудову нагоду напрацювати зворотній зв’язок з представниками данського бізнесу, почути їх думку щодо роботи фіскальної служби та спільно вирішити питання, які потребують залучення наших фахівців», – наголосив в.о. заступника Голови ДФС Віктор Кривіцький.
Зацікавленість данської бізнес-спільноти викликало питання захисту прав інтелектуальної власності. Так, один з присутніх представників компаній висловив побажання більш тісної співпраці між митниками та бізнесом щодо упередження потрапляння на український ринок підроблених брендових товарів великих світових виробників. Оскільки махінатори не лише підробляють назву бренду, але й копіюють дизайн, ідею тощо.
У свою чергу представники ДФС звернули увагу присутніх на тому, що для убезпечення себе від недобросовісних конкурентів підприємці мають зареєструвати свій бренд у митному реєстрі об’єктів права інтелектуальної власності. Саме це дає право митнику зупиняти митне оформлення товарів, які можуть порушувати права інтелектуальної власності.
Варто зауважити, що на 1 листопада цього року до митного реєстру за заявками правовласників внесено майже 3,9 тис. об’єктів авторського права, з яких у цьому році – 283. За цей період здійснено майже 5,8 тис. випадків призупинень митного оформлення товарів за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності. Порушено 11 справ про порушення митних правил за фактами ввезення та вивезення товарів, які включені до митного реєстру об’єктів прав інтелектуальної власності, на загальну суму понад 1,6 млн грн.
Важливим питанням для бізнесу стало і впровадження інституту уповноваженого економічного оператора. Це питання порушують практично всі учасники зустрічей з керівництвом ДФС, оскільки воно надзвичайно актуальне для компаній. Очікують на ухвалення Верховною Радою України відповідного законопроекту і в ДФС.
За словами представників служби, норми розробленого законопроекту відповідають усім вимогам європейського законодавства і його ухвалення є надзвичайно важливим сьогодні для України. У свою чергу фіскальна служба після ухвалення закону докладе максимум зусиль для його успішної імплементації.
Підкреслювали учасники зустрічі і позитивні зміни на митницях під час здійснення митних процедур. Зокрема, позитивні відгуки були щодо впровадження механізму «Єдиного вікна». За словами представників бізнесу, це – великий крок уперед, що значно спрощує процес декларування товарів.
«ДФС працює для бізнесу і всі новації, сервіси запроваджуються саме з метою спрощення ведення бізнесу в Україні. Закликаю усіх присутніх також долучатися до цієї роботи. Якщо у вас є ідеї та напрацювання щодо необхідних законодавчих змін, які дозволять ще більш спростити нашу з вами роботу, надавайте їх. Фахівці ДФС їх опрацюють та передадуть для розгляду до Міністерства фінансів», – зазначив Віктор Кривіцький.

Довідково:
Зовнішня торгівля між Україною та Данією у січні-жовтні 2018 року має тенденцію до зростанняза рахунок збільшення імпорту та експорту.
У 2018 році обсяг товарообігу з Данією займає 39 місце серед 221 країн-торговельних партнерів.
Питома вага обсягу зовнішньої торгівлі між Україною та Данією у поточному році складає 0,5% загального товарообігу України, який в 2018 році становить 85,2 млрд. дол. США.
Митні платежі за час реалізації експериментального проекту зросли на 28,5 млрд грн
За час реалізації експериментального проекту щодо створення умов для унеможливлення ухилення від сплати митних платежів (з 21 червня по 12 листопада 2018 року) до державного бюджету перераховано 156,6 млрд грн митних платежів.
Порівняно з відповідним періодом 2017 року фактичні надходження зросли на 28,5 млрд грн.
Середньоденні надходження митних платежів зросли до 1 млрд 758 млн грн, що є найвищим показником у поточному році.
Порівняно з жовтнем минулого року середньоденні надходження збільшились на 326 млн грн, а порівняно з вереснем поточного року – на 102 млн грн.
У жовтні 2018 року до державного бюджету перераховано 38,7 млрд грн митних платежів. Це на 5,8 млрд грн перевищує показник з надходжень у жовтні 2017 року.
У листопаді поточного року (станом на 12.11.2018) до бюджету перераховано 11,9 млрд грн, що на 1,5 млрд грн більше, ніж за відповідний період 2017 року.
.
Про роботу в Кам’янській ОДПІ зі зверненнями громадян

Протягом січня – жовтня 2018 року до Кам`янської ОДПІ надійшло 9 звернень від громадян, що на 5 менше, ніж за аналогічний період 2017 року. Про це проінформував начальник Кам’янського управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Макаров.
Звернення, що надійшли – заяви. Скарг і пропозицій не надходило. Тематика звернень, що надійшли, різноманітна: інформування про можливі порушення податкового законодавства – 1 звернення, про надання
консультації зі сплати податків у зв’язку з прийняттям спадщини -1, щодо роботи суб’єкта господарювання – 2, щодо договору добровільного страхування ЄСВ – 1, щодо податкового повідомлення-рішення – 3, про відмову від ідентифікаційного коду - 1. За результатами розгляду звернень 7 направлені до ГУ ДФС у Дніпропетровській області, 2 заявникам надано відповідні роз’яснення законодавства.
Платники можуть переглянути інформацію в Електронному кабінеті –
послуги для платників в режимі он-лайн

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує про функціонування електронного сервісу ДФС – «Електронний кабінет». Зазначений сервіс забезпечує он-лайн взаємодію платників податків з фіскальними органами.
Електронний кабінет реалізований у вигляді захищеного Інтернет – порталу для платників податків, робота в якому здійснюється в режимі реального часу та не вимагає використання додаткового програмного забезпечення.
Сервіс для платників включає дві функціональні частини:
- відкриту (загальнодоступну);
- приватну (особистий кабінет).
У відкритій частині платники можуть переглянути інформацію із загальнодоступних реєстрів, скористатися податковим календарем, ознайомитись з бланками звітності, довідок, запитів і заяв, переглянути контакти та адреси діючих центрів обслуговування платників.
Скористатись приватною частиною може лише сам платник податків за допомогою свого електронного цифрового підпису, яка відкриває для нього безліч можливостей, а саме:
- заповнити і подати звітність;
- сформувати податкову накладну/ розрахунок коригування і зареєструвати їх і ЄРПН;
- подати документи, у разі зупинення реєстрації податкових накладних;
- переглянути стан розрахунків з бюджетом;
- перевірити реєстри операцій і транзакцій у системі електронного адміністрування ПДВ і системі електронного адміністрування реалізації пального;
- переглянути відправлені і вхідні документи;
- подати запит або заяву до органу ДФС.
Зручність полягає в тому, що сервіс працює цілодобово, окрім часу, необхідного для технічного обслуговування. При цьому, технічні роботи заборонені в день, на який припадає граничний строк подання податкових декларацій, і з 8 до 20 години будь-якого іншого календарного дня.
Користуючись Електронним кабінетом платника ви заощаджуєте свій час.
Звертаємо увагу, Електронний кабінет платника можна знайти за посиланням https://cabinet.sfs.gov.ua/

Щодо добровільної сплати ЄСВ
Відповідно до абз. 5 ч. 1 ст. 10 Закону України від від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками, які мають право на добровільну сплату ЄСВ на загальнообов'язкове державне соціальне страху­вання, є особи, які досягли 16-річного віку та не перебу­вають у трудових відносинах з роботодавцями, та не нале­жать до платників ЄСВ, та­ких, як фізичні особи - підприємці незалежно від системи оподаткування та самозайнятих осіб, а також членів фермерських госпо­дарств (пп. 4, 5 та 5 прим. 1 ч. 1 ст. 4 Закону №2464), у тому числі іноземці та осо­би без громадянства, які пос­тійно проживають або пра­цюють в Україні, громадя­ни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжна­родними договорами, зго­да на обов'язковість яких надана ВР України, — на загальнообов'язкове дер­жавне пенсійне страхування.
Згідно з ч. 2 ст. 10 Закону № 2464 особи беруть доб­ровільну участь у системі загальнообов'язкового дер­жавного соціального стра­хування протягом строку, визначеного в договорі про добровільну участь у сис­темі загальнообов'язкового державного соціального страхування, але не менше одного року (крім договорів про одноразову сплату).

До уваги громадян, які вимушені були покинути окуповані території в Україні!

Кам'янське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що громадяни, які вимушені були покинути окуповані території в Україні, мають право скористатися податковою знижкою у разі оренди житла.
Нагадаємо, що податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат, на яку зменшується оподатковуваний дохід у вигляді заробітної плати, в результаті чого з бюджету повертається частина сплаченого податку на доходи фізичних осіб.
Перелік витрат, які включаються до податкової знижки, визначено ст.166 Податкового кодексу України (далі Податковий кодекс).
З 4 жовтня 2018 року набрав чинності Закон України від 06 вересня 2018 року № 2530-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України».
Вказаним Законом внесені зміни до Податкового кодексу щодо переліку витрат, які включаються до податкової знижки. А саме, п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу доповнено підпунктом 166.3.9 такого змісту: «суму коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку на доходи фізичних осіб (далі – платник податку), який має статус внутрішньо переміщеної особи.
Платник податку має право скористатися зазначеною в цьому підпункті податковою знижкою виключно за умови, що він та/або члени його сім’ї першого та другого ступенів споріднення:
- не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;
- не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.
Розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати.

Затверджено нову Узагальнюючу податкову консультацію
щодо визначення звітного періоду для коригування фінрезультату

Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує, що наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2018 № 887 (далі – Наказ № 887) затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо застосування положень підпунктів 140.5.4, 140.5.6 пункту 140.5 статті 140 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) стосовно визначення податкового (звітного) періоду для коригування фінансового результату до оподаткування.
Так, відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПКУ об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.
Зокрема, вимоги підпунктів 140.5.4 і 140.5.6 п. 140.5 ст. 140 ПКУ не застосовуються платником податку на прибуток підприємств (далі – платник податку) до операцій, визнаних контрольованими відповідно до статті 39 ПКУ. Також вимоги цих підпунктів не застосовуються платником податку, якщо операції не є контрольованими та сума таких витрат підтверджується платником податку за цінами, визначеними за принципом «витягнутої руки» відповідно до процедури, встановленої ст. 39 ПКУ, але без подання звіту.
Отже, для виконання вимог абзаців третього та четвертого п.п. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 ПКУ платнику податку необхідно визначити чи є здійснена операція контрольованою. У разі, якщо операція не може бути ідентифікована як контрольована, платник податку повинен:
виконати процедуру підтвердження суми витрат за цінами, визначеними за принципом «витягнутої руки» відповідно до ст. 39 ПКУ, і у разі, якщо ціна придбання товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг перевищує їх ціну, визначену за принципом «витягнутої руки», здійснити коригування фінансового результату до оподаткування на розмір різниці між вартістю придбання та вартістю, визначеною виходячи з рівня ціни, визначеної за принципом «витягнутої руки»;
здійснити коригування фінансового результату до оподаткування на суму 30 відсотків вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг.
Для виконання вимог п.п. 140.5.6 п. 140.5 ст. 140 ПКУ платнику податку також необхідно визначити чи є здійснена операція контрольованою. У разі якщо операція не може бути ідентифікована як контрольована, та сума витрат не підтверджується платником податку за цінами, визначеними за принципом «витягнутої руки», відповідно до процедури, встановленої статтею 39 ПКУ, платник податку повинен здійснити коригування фінансового результату до оподаткування на суму витрат по нарахуванню, що перевищує суму доходів від роялті, збільшену на 4 відсотки чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), за даними фінансової звітності за рік, що передує звітному (крім суб'єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері телебачення і радіомовлення відповідно до Закону України «Про телебачення і радіомовлення»), а для банків – в обсязі, що перевищує 4 відсотки доходу від операційної діяльності (за вирахуванням ПДВ) за рік, що передує звітному.
Правила контролю за трансфертним ціноутворенням контрольованих операцій визначено статтею 39 ПКУ.
Одним з критеріїв визнання операцій контрольованими є одночасне виконання таких умов:
річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 150 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік (п.п. 39.2.1.7 п.п. 39.2.1 п. 39.1 ст. 39 ПКУ).
Отже, для цілей визнання операції контрольованою платнику податку необхідно використовувати дані бухгалтерського обліку за відповідний звітний (податковий) рік, у якому проводилися такі господарські операції. Таким чином, оскільки вартісні критерії визнання операції (операцій) контрольованою для цілей виконання вимог ст. 39 ПКУ обраховуються за результатами податкового (звітного) року, то коригування фінансового результату до оподаткування за операціями з нерезидентами, визначеними в абзаці третьому та четвертому п.п. 140.5.4 і п.п. 140.5.6 п. 140.5 ст. 140 ПКУ, здійснюються за результатами податкового (звітного) року та відображаються у податковій декларації з податку на прибуток підприємств за податковий (звітний) рік.
Наказ № 887 розміщено на офіційному веб-порталі Міністерства фінансів України за посиланням
https://www.minfin.gov.ua/news/view/normatyvnopravovi-akty-z-podatkovykh-konsultatsii?category=bjudzhet&subcategory=podatkovi-konsultatsii
Сплата ЄСВ за 2018 рік ФОП на загальній системі оподаткування
Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що абзацом третім частини восьмої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями визначено, що платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), зокрема фізичні особи – підприємці (далі – ФОП) на загальній системі оподаткування зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.
Згідно з п.п. 1 п. 4 розділу ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 із змінами і доповненнями, обчислення сум ЄСВ ФОП на загальній системі оподаткування здійснюється на підставі даних річних податкових декларацій (річної звітності) та результатів перевірок діяльності таких осіб, що призвела до збільшення або зменшення розміру доходу, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО). При цьому враховується кількість місяців, протягом яких така особа перебувала на обліку як платник ЄСВ.
Базою нарахування ЄСВ для ФОП на загальній системі оподаткування є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п. 2 частини першої ст. 7 Закону № 2464).
Звертаємо увагу, що відповідно до п.п. 177.5.3 п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями остаточний розрахунок ПДФО за звітний податковий рік здійснюється платником ПДФО самостійно згідно з даними, зазначеними у декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), з урахуванням сплаченого ним протягом року ПДФО на підставі документального підтвердження факту його сплати.
Враховуючи вищевикладене, суми ЄСВ, сплачені ФОП на загальній системі оподаткування протягом року (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня звітного року, та до 20 січня року, наступного за звітним роком), враховуються такими платниками при остаточному розрахунку за календарний рік згідно з даними, зазначеними у Декларації, та результатів перевірок діяльності таких осіб, що призвела до збільшення або зменшення розміру доходу, який підлягає оподаткуванню ПДФО.
ФОП на загальній системі оподаткування формують та подають Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ (далі – Звіт), затверджений наказом Міністерства фінансів України від 15.05.2018 № 511, один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.
При цьому, граничний термін сплати зобов’язань, визначених ФОП на загальній системі оподаткування у Звіті, при остаточному розрахунку за 2018 рік припадає на граничний термін подання Звіту, тобто 09 лютого 2019 року включно.
Звертаємо увагу, що ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Також нагадуємо, що дізнатися про наявність/відсутність заборгованості з ЄСВ можна особисто звернувшись до органу ДФС з відповідною письмовою заявою, або через «Електронний кабінет», обравши в меню приватної частини кабінету «Стан розрахунків з бюджетом».
Довідково: реквізити рахунків для перерахування ЄСВ не змінилися.
За недотримання мінімальних державних гарантій
в оплаті праці передбачена фінансова відповідальність
Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу роботодавців, що Конституція України гарантує виплату заробітної плати найманим працівникам на рівні не менше законодавчо встановленого мінімуму.
Згідно з Бюджетним кодексом України від 08 липня 2010 року № 2456-VI із змінами та доповненнями розмір мінімальної заробітної плати визначено Законом України від 07 грудня 2017 року № 2246-VIII «Про Державний бюджет на 2018 рік» із змінами.
Так, мінімальна зарплата станом на 1 січня 2018 року становить:
¨ у місячному розмірі – 3 723 грн;
¨ у погодинному розмірі − 22,41 гривень.
Отже, з 1 січня 2018 року роботодавцем жодному найманому працівнику заробітна плата не може нараховуватись менше 3 723 грн за відпрацьований повний місяць.
Звертаємо увагу, що вищевказана законодавча норма обов’язкова для виконання як юридичним особам, так і фізичним особам – роботодавцям. Роботодавець зобов’язаний щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше встановленого законодавством розміру, який може складатися з окладу, премій, надбавок та інших постійних доплат.
За недотримання вищезазначених вимог законодавства про працю роботодавці несуть фінансову та адміністративну відповідальність.
Зокрема, відповідно до ст. 265 Кодексу законів про працю від 10 грудня 1971 року № 322-VIII із змінами та доповненями фінансова відповідальність за кожного працівника при недотриманні мінімальних державних гарантій в оплаті праці складає 10 мінімальних зарплат або 37 230 гривень.

Запроваджено зміни до форми Звіту про обсяги виробництва
лікарських засобів із використанням спирту етилового

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30.08.2018 № 1573 (далі – Наказ № 1573), який набув чинності 13.11.2018 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 24 вересня 2018 року за № 1094/32546), запроваджено зміни до форми Звіту про обсяги виробництва лікарських засобів із використанням спирту етилового (далі – Звіт), затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 23 березня 2011 року № 156 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 07 квітня 2011 року за № 461/19199).
Форму Звіту затверджено відповідно до ст. 2 Закону України від 04 квітня 1996 року № 123/96-ВР «Про лікарські засоби» із змінами та доповненнями, абзацу 3 п. 11 Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком (податкових розписок), що видаються до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, спирту етилового денатурованого (технічного) та біоетанолу, які використовуються суб’єктами господарювання для виробництва окремих видів продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1257.
Нагадуємо, що суб’єкти господарювання, які отримують спирт етиловий з акцизного складу для виробництва лікарських засобів (у тому числі компонентів крові та виготовлених з них препаратів), складають Звіт у трьох примірниках.
Звіт погоджується представником ДФС на податковому посту.
Наказ № 1573 опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 13.11.2018 № 87.
Місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали
від ліцензування понад 76 млн гривень
За десять місяців поточного року місцева казна Дніпропетровської області поповнилася на 76,2 млн грн від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, з яких 54,0 млн грн від ліцензування роздрібної торгівлі.
«Станом на перше листопада 2018 року здійснюють підприємницьку діяльність 5772 суб’єкти господарювання, що мають 13602 діючі ліцензії, з яких: 7348 ліцензій на алкоголь та 6254 – на тютюн», – повідомив заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Сергій Кирпа.
В той же час, з початку року Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області призупинено дію 2233 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу, анульовано 2252 ліцензії, з яких 91 – за порушення законодавства у частині продажу алкогольних та тютюнових товарів особам, які не досягли 18 років.


Податковий календар на 20 листопада 2018 року

Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що

вівторок, 20 листопада 2018 року, останній день сплати:

єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за жовтень 2018 року, крім гірничих підприємств

останній день подання:

- податкової декларації з податку на додану вартість за жовтень 2018 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю;
- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за жовтень 2018 року у разі неподання податкової декларації на 2018 рік;
- податкової декларації з рентної плати за жовтень 2018 року з розрахунком:
рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;
- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (форма № Д4 (місячна)) за жовтень 2018 року;
- декларації акцизного податку за жовтень 2018 року *

*Увага! Суми податку з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов’язання із сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, діючих відповідно до норм Кодексу, виробниками тютюнових виробів сплачуються до бюджету протягом п’ятнадцяти робочих днів після отримання марок акцизного податку з доплатою (у разі потреби) на день подання податкової декларації (п.п. 222.1.2 п. 222.1 ст. 222 Податкового кодексу України)

Оподаткування доходів, отриманих ФОП –«загальносистемником»
від видів діяльності, не зазначених у реєстраційних даних

Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до п. 177.6 ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо фізична особа – підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку – фізичних осіб.
Під час нарахування (виплати) фізичній особі – підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою – підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується у разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до п.п. 14.1.195 та 14.1.222 п. 14.1 ст. 14 ПКУ (п. 177.8 ст. 177 ПКУ).

Про оголошення конкурсу!

ГУ ДФС у Дніпропетровській області оголошує конкурс з визначення суб’єктів господарювання, які у 2019 році можуть здійснювати реалізацію безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави.
Заяви для участі у конкурсі приймаються ГУ ДФС у Дніпропетровській області за адресою: м.Дніпро, вул. Сімферопольська, 17-а.
Засідання комісії відбудеться 20 грудня 2018 року за адресою: м.Дніпро, вул. Сімферопольська, 17-а.
Контактний телефон для довідок з питань проведення конкурсу: (056) 370-10-64.
Інформацію про документи, які необхідно подати на розгляд комісії для участі у конкурсі, розміщено на субсайті «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» за посиланням http://dp.sfs.gov.ua/ .

Одноразова сплата ЄСВ за попередні періоди
при укладанні договору про добровільну сплату ЄСВ
Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до частини п’ятої ст. 10 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року). Сума сплаченого ЄСВ за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.
В усіх випадках ця сума не може бути більшою за суму ЄСВ, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої на дату укладення договору.
Одноразова сплата ЄСВ за попередні періоди, передбачена частиною п’ятою ст. 10 Закону № 2464, може бути здійснена за окремим договором, укладеним у порядку, передбаченому частинами першою, третьою та четвертою ст. 10 Закону № 2464.
До уваги платників суб’єктів роздрібної торгівлі
алкогольними напоями (тютюновими виробами)!

Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує, що відповідно до п. 10 Порядку провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року № 833 із змінами та доповненнями, суб’єкти господарювання повинні забезпечувати наявність на видному та доступному місці куточка покупця, в якому розміщують інформацію про найменування власника або уповноваженого ним органу; книги відгуків та пропозицій; адреси і номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів; ліцензію відповідно до встановлених законодавством вимог.
Зокрема, згідно з п. 27 Тимчасового порядку видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року № 493 із змінами та доповненнями, одержана на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами ліцензія має знаходитися на видному місці торгівлі і бути доступною для огляду.
Що стосується відповідальності за нерозміщення на видному місці торгівлі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами), то норми ст. 17 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» із змінами та доповненнями не передбачають застосування фінансових (штрафних) санкцій до суб’єктів господарювання за таке порушення.

Фактичні перевірки проводяться і у разі наявності інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення

Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Державною фіскальною службою, Державною службою України з питань праці, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування здійснюються комплексні заходи, спрямовані на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, передбачені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року № 649-р.
Відповідно до п.п. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) контролюючі оргни мають право здійснювати фактичні перевірки і у разі наявності або отримання інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцям доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету. Пд час проведення таких перевірок посадові (службові) особи органів державної фіскальної служби повинні діяти у межах повноважень, визначених ПКУ.
Так, згідно з п. 81.1 ст. 81 ПКУ посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення фактичної перевірки за наявності підстав для її проведення, визначених ПКУ, та за умови пред’явлення або надіслання у випадках, ПКУ, таких документів:
направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб’єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;
копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб’єкта (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об’єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу;
службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Про витрати, які мають право враховувати приватні
виконавці при визначенні сукупного доходу

Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що ст. 16 Закону України від 02 червня 2016 року № 1403-VIII «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» із змінами і доповненнями (далі – Закон № 1403) визначено, що приватним виконавцем може бути громадянин України, уповноважений державою здійснювати діяльність з примусового виконання рішень у порядку, встановленому Законом № 1403. Приватний виконавець є суб’єктом незалежної професійної діяльності.
Приватні виконавці, які мають намір здійснювати незалежну професійну діяльність, зобов’язані стати на облік у контролюючих органах за місцем свого постійного проживання як самозайняті особи та отримати довідку про взяття на облік згідно з ст. 65 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Оподаткування доходів фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, здійснюється відповідно до положень ст. 178 ПКУ.
Відповідно до п. 178.3 ст. 178 ПКУ оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності.
У разі неотримання довідки про взяття на облік особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, об’єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат (п. 178.3 ст. 178 ПКУ).
При цьому, ПКУ не передбачено будь-якого переліку витрат для самозайнятих осіб, у тому числі для фізичних осіб, які здійснюють незалежну діяльність приватних виконавців.
Крім того, положенням ст. 178 ПКУ не передбачено затвердження нормативно-правового акту щодо визначення переліку витрат осіб, що здійснюють незалежну професійну діяльність.
Слід зазначити, що п.3 ст. 42 Закону України від 02 червня 2016 року № 1404 «Про виконавче провадження» (далі – Закон № 1404) визначено, що витрати виконавчого провадження приватних виконавців здійснюються за рахунок авансового внеску стягувача, стягнутих з боржника коштів на витрати виконавчого провадження. Витрати виконавчого провадження можуть здійснюватися приватним виконавцем за рахунок власних коштів. Відповідно до абзацу 3 п. 3 ст. 42 Закону № 1404 розмір та види витрат виконавчого провадження встановлюються Міністерством юстиції України.
Наказом Міністерства юстиції України від 29.09.2016 № 2830/5 «Про встановлення Видів та розмірів витрат виконавчого провадження» (далі – Наказ № 2830/5) затверджено перелік та розмір витрат виконавчого провадження.
Отже, при визначенні сукупного доходу до витрат фізичної особи, яка здійснює незалежну діяльність приватних виконавців, можуть бути віднесені документально підтверджені витрати, які пов’язані з організацією такої діяльності та обумовлені вимогами Законів № 1403 і № 1404 та Наказу № 2830/5.
Відповідне питання та відповідь на нього розміщене у категорії 105.05 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Компенсація працівнику вартості путівок на лікування

Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує, що відповідно до абзацу другого п.п. 140.5.10 п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується, зокрема на суму повної або часткової компенсації один раз на календарний рік вартості путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та/або його дітей віком до 18 років роботодавцем, який є платником податку на прибуток, якщо така компенсація відповідно до ПКУ не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи – платника ПДФО.
До уваги платників ПДВ!

Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома, що відповідно до п. 198.2 ст. 198 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) датою віднесення сум ПДВ до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:
► дата списання коштів з банківського рахунка платника ПДВ на оплату товарів/послуг;
дата отримання платником ПДВ товарів/послуг.
Згідно з п.п. «б» п. 201.11 ст. 201 ПКУ підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, також є, зокрема, касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого ПДВ (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування ПДВ);
У разі, якщо до звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт додаються декілька касових чеків, то до податкового кредиту згідно норм ПКУ включаються чеки, сума отриманих товарів/послуг за кожен день перебування особи у відрядженні по яких сукупно не перевищує 200 гривень (без урахування ПДВ).
ФОП, яка використовує працю найманих осіб,
сплачує та подає звітність з ЄСВ за своїм місцем реєстрації

Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до п. 65.1 ст. 65 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) взяття на облік фізичної особи – підприємця (далі – ФОП) у контролюючих органах здійснюється за податковою адресою на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), наданих державним реєстратором згідно із Законом України від 15 травня 2003 року № 755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» із змінами та доповненнями.
Податковою адресою платника податку – фізичної особи визначається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі (абзац другий п. 45.1 ст. 45 ПКУ).
Згідно з абзацом третім п. 1 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» ізі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) є ФОП, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФОП, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з ЄДР).
Платник ЄСВ зобов’язаний подавати звітність та сплачувати до контролюючого органу за основним місцем обліку платника ЄСВ у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування (п. 4 частини другої ст. 6 Закону № 2464).
Отже, ФОП, яка використовує працю найманих осіб, сплачує та подає звітність по ЄСВ за своїм місцем реєстрації, незалежно від територіального розташування робочих місць найманих працівників.
Податок на доходи фізичних осіб:
коли дивіденди не є об’єктом оподаткування

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п.п. 165.1.18 п. 165.1 ст. 165 розд. IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку не включаються дивіденди, які нараховуються на користь платника податку на доходи фізичних осіб у вигляді акцій (часток, паїв), емітованих юридичною особою – резидентом, що нараховує такі дивіденди, за умови, що таке нарахування жодним чином не змінює пропорцій (часток) участі всіх акціонерів (власників) у статутному фонді емітента, та в результаті якого збільшується фонд емітента на сукупну номінальну вартість нарахованих дивідендів.

Арешт коштів на рахунку платника податків
здійснюється виключно на підставі рішення суду
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що відповідно до п. 94.4 ст. 94.4 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) арешт може бути накладено контролюючим органом на будь-яке майно платника податків, крім майна, на яке не може бути звернено стягнення відповідно до закону, та коштів на рахунку платника податків.
Згідно з п.п. 94.6.2 п. 94.6 ст. 94 ПКУ арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення контролюючого органу до суду.
Звільнення коштів з-під арешту банк або інша фінансова установа здійснює за рішенням суду.
Строки сплати юрособами земельного податку та орендної
плати за землі державної або комунальної власності

Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу юридичних осіб на те, що відповідно до п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкове зобов’язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Податкове зобов’язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п. 287.4 ст. 287 ПКУ).

За 10 місяців 2018 року надійшло 8 письмових запитів на публічну інформацію

Протягом січня – жовтня 2018 року до Кам`янської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області надійшло 8 письмових запитів на публічну інформацію, що на 8 запитів менше, ніж за аналогічний період 2017 року. Про це проінформував начальник Кам’янського управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Макаров.
Тематика запитів досить різноманітна. Вказані запити опрацьовані фахівцями управління в повному обсязі, відповіді надано вчасно. За результатами їх опрацювання 2 запитувачам надано інформацію, 6 – роз’яснені положення Закону України «Про доступ до публічної інформації», згідно яких запитувана інформація може бути надана.

До уваги платників!

Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 07.11.2018 набрав чинності Закон України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон № 2155).
З метою забезпечення стабільної роботи Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС) наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 05.11.2018 № 121 «Про затвердження форм реєстраційних документів для отримання електронних довірчих послуг» затверджено нові форми реєстраційних документів, які можна переглянути та завантажити у розділі «Отримання послуг електронного цифрового підпису» на офіційному сайті АЦСК ІДД ДФС за посиланням https://acskidd.gov.ua/r_kor.
Також звертаємо увагу, що п. 2 ст. 22 Закону № 2155 встановлено наступне: ідентифікація фізичної особи, яка звернулася за отриманням послуги формування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, здійснюється за умови її особистої присутності за паспортом громадянина України або за іншими документами, які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо особи, відповідно до законодавства про Єдиний державний демографічний реєстр та про документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи.
Отже, починаючи з 07.11.2018 неможливо отримати послуги з формування кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів за довіреністю (у т.ч. посвідченою нотаріально).
Інформація розміщена на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України у розділі «НЕОБХІДНО ЗНАТИ» за посиланням

До уваги суб’єктів електронного декларування!

Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує, що з 01 січня 2019 року розпочнеться черговий етап електронного декларування в Україні (е-декларування).
Слід зауважити, що 07 листопада 2018 року набирає чинності Закон України від 05 жовтня 2018 року № 2155-VІІІ «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон № 2155), а Закон України від 22 травня 2003 року № 852-IV «Про електронний цифровий підпис» із змінами втрачає чинність. Це потрібно врахувати при отриманні послуг електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) .
Так, п. 2 ст. 22 Закону № 2155 встановлено, що ідентифікація фізичної особи, яка звернулася за отриманням послуги формування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, здійснюється за умови її особистої присутності за паспортом громадянина України або за іншими документами, які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо особи, відповідно до законодавства про Єдиний державний демографічний реєстр та про документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи.
Отже, починаючи з 07.11.2018 отримати послуги з формування кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів за довіреністю (у т.ч. посвідченою нотаріально) буде неможливо.
Разом з тим п. 5 розділу VII Закону № 2155 визначено, що електронний цифровий підпис та посилений сертифікат відкритого ключа, що його підтверджує, видані відповідно до вимог Закону України «Про електронний цифровий підпис» до набрання чинності цим Законом, використовуються користувачами електронних довірчих послуг, кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг, які продовжують їх обслуговувати, відповідно як кваліфікований електронний підпис та кваліфікований сертифікат електронного підпису до закінчення строку дії посиленого сертифіката відкритого ключа, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим Законом.
Звертаємо увагу, що з метою завчасної підготовки до чергового етапу е-декларування в Україні потрібно перевірити:
¨ адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у вашому персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі — Реєстр);
¨термін дії та працездатність вашого ЕЦП для роботи з Реєстром.
Виконавши запропоновані дії, суб’єктам електронного декларування це дозволить завчасно підготуватись до чергового етапу е-декларування в Україні, чим полегшить роботу з Реєстром.

Зобов’язання із сплати ЄСВ
мають пріоритет майже перед усіма іншими зобов’язаннями

Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що частиною 12 ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) визначено, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
За наявності у платника ЄСВ одночасно із зобов’язаннями із сплати ЄСВ зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання із сплати ЄСВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).
Відповідно до частини 11 ст. 9 Закону № 2464 у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом № 2464, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
«Гаряча лінія» ДФС України на захисті соціальних гарантій громадян

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що офіційне працевлаштування для найманого працівника – це гарантія роботодавцем соціальних, економічних, трудових та інших прав працівника, зокрема, права на відпустку, оплату тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, соціальне страхування, достроковий вихід на пенсію у випадках, визначених законодавством України.
Отже, без офіційного працевлаштування втрачається страховий стаж, необхідний для виходу на заслужений відпочинок та гідний розмір пенсії в майбутньому.
Звертаємо увагу, що контролюючі органи можуть здійснювати перевірки щодо виявлення неоформлених найманих працівників та виявлення осіб які здійснюють господарську діяльність без державної реєстрації.
Відповідно до ст. 81 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки (планової, позапланової), фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених ПКУ, та за умови пред’явлення або надіслання у випадках, визначених ПКУ, таких документів:
направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб’єкта (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи – платника податку, який перевіряється) або об’єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;
копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб’єкта (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи – платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці – адреса об’єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені ПКУ, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу;
►службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Наголошуємо, що наймані працівники мають можливість повідомляти про факти порушень податкового законодавства з боку роботодавців на «гарячу лінію» ДФС України за телефоном: 0-800-501-007.

Альтернатива діючим РРО

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що система e-Receipt – «Електронний чек», яка реалізується у рамках пілотного проекту Державної фіскальної служби України, має на меті здійснення позитивних змін у ланці «підприємець – споживач».
Запроваджена новація полягає у альтернативному технологічному рішенні у сфері реєстрації розрахункових операцій в галузі торгівлі, а саме – без застосування традиційних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО).
Звертаємо увагу, що система e-Receipt може бути встановлена на будь-який пристрій: персональний комп’ютер, планшет, смартфон – вона доступна та безкоштовна, при цьому вона може бути інтегрована з іншими системами Державної фіскальної служби України та бухгалтерськими программами, тобто у практику впроваджується електронний додаток, зокрема, до смартфона, який і буде виконувати функцію РРО.
Система має найвищий ступінь захисту і спроможна працювати 24 години на добу та 7 днів на тиждень. Застосування цієї моделі позбавляє необхідності придбавати традиційний РРО та друкувати паперові чеки.
Громадяни зможуть перевірити фіскальний чек у відкритій частині «Електронного кабінету».
Система «Електронний чек» – зручна та економна для підприємців, вона дозволить підвищити ефективність контролю за розрахунковими операціями та оперативно виявляти факти порушень при здійсненні таких операцій, а це зменшить обсяги тіньового обігу товарів, перш за все підакцизної групи.
Пілотний проект ДФС України «Електронний чек» в дії
Кам’янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу плаників, що триває пілотний проект електронної системи – «Електронний чек»(e-Receipt), запроваджений Державною фіскальною службою України.
Завдання новітньої моделі полягає у впровадженні альтернативного технологічного рішення для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі без застосування традиційних реєстраторів розрахункових операцій (касові апарати).
Слід зазначити, що програма «Електронний чек» має низку суттєвих переваг, зокрема:
· систему можна встановити на будь-який пристрій – персональний комп’ютер, планшет чи смартфон;
· вона доступна, безкоштовна та може бути інтегрована з іншими системами ДФС і бухгалтерськими програмами;
· має найвищий ступінь захисту й працює 24 години на добу та 7 днів на тиждень.
Водночас, застосування такої моделі на практиці позбавляє необхідності встановлювати традиційний касовий апарат і відповідно друкувати паперові чеки. Фіскальний чек громадяни зможуть перевірити у відкритій частині Електронного кабінету, розміщеного на офіційному веб-порталі ДФС України. Це дає змогу покупцю (у разі необхідності) захисти свої права як споживача: скористатися електронним чеком та пред’явити його.

Заповнення реквізитів «Призначення платежу»
та «Отримувач» платіжного доручення на сплату ЄСВ

Кам'янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що вимоги щодо заповнення платіжних документів на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) визначені Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року № 666 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 666).
Так, відповідно до п. 5 Порядку № 666 при сплаті ЄСВ поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:
· у полі № 1 – зазначається службовий код («*»);
· у полі № 2 – друкується розділовий знак «;» та код виду сплати («101» – Сплата суми єдиного внеску);
· у полі № 3 – друкується розділовий знак «;» та код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;
· у полі № 4 – друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу;
· у полі № 5 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;
· у полі № 6 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;
· у полі № 7 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється.
Відповідно до п. 15 додатка 7 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 (далі – Інструкція № 22), при заповненні реквізита «Отримувач»:
■ зазначаються найменування отримувача, що відповідає найменуванню отримувача, яке заявлене в банку отримувача у картці із зразками підписів, або його скорочене найменування, яке відповідає зареєстрованому в установчих документах;
зазначається прізвище, ім’я, по батькові отримувача, що відповідає прізвищу, імені, по батькові отримувача, яке заявлене в банку отримувача у картці із зразками підписів;
під час сплати платежів до бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації.
Зазначений Інструкцією № 22 порядок розповсюджується і на платників ЄСВ.
При цьому, відповідно до частини шостої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями для зарахування ЄСВ в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному органу доходів і зборів.
Оскільки ЄСВ не належить до доходів бюджету, то код бюджетної класифікації не вказується, а у полі «Отримувач» платіжного доручення зазначаються найменування органу ДФС та його код за ЄДРПОУ.
При заповненні платіжних документів необхідно
дотримуватись вимог Порядку №666

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує платникам, що необхідно чітко дотримуватись правильності заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжних документів з використанням кодів видів сплати відповідно до наказу Мінфіну від 24.07.2015 №666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» (із змінами)
У разі перерахування коштів в рахунок погашення боргу з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), при заповненні призначення платежу у полі №2 друкується код виду сплати «140», який символізує «Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску».
Так, наприклад, при сплаті заборгованості з ЄСВ поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином :
1 – службовий код («*»);
2 – код виду сплати («140» – надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску);
3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;
4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;
5 – не заповнюється;
6 – не заповнюється;
7 – не заповнюється.
Слід зауважити, що пробіли між розділовим знаком «;» та інформацією, яка зазначається у кожному полі, не ставляться.

Протидія корупції в органах ДФС України

Одним із важливих аспектів сучасної державної правової політики в Україні є реформування системи запобігання і протидії корупції. Досягнення успіху у цьому процесі є передумовою для формування у суспільстві довіри до влади, зростання економічного потенціалу держави, покращення добробуту громадян України.
Корупція – багатоаспектне соціально – економічне, політичне, правове та морально-етичне явище, яке складається з цілого комплексу протиправних дій і неетичних вчинків та завдає істотної шкоди нормальному функціонуванню моральних та правових відносин у суспільстві й державі.
Удосконалення антикорупційного законодавства України, утворення нових антикорупційних інституцій зумовило останнім часом докорінні зміни національної системи запобігання та протидії корупції.
Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні визначені Законом України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 за № 1700-VII, що набув чинності 24 квітня 2015 року (далі – Закон). Закон покликаний сприяти запобіганню корупції через застосування превентивних антикорупційних механізмів, виявленню корупційних правопорушень та усунення їх наслідків.
Відповідно до статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, уповноважені на виконання функцій держави, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Окремо необхідно зазначити, що у Кримінальному кодексі України визначено також відповідальність за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі (стаття 369). Тобто особа, яка пропонує, надає, обіцяє неправомірну вигоду, також несе кримінальну відповідальність.
Запобігання проявам корупції є одним з найвідповідальніших напрямів в діяльності органів Державної фіскальної служби України, а запорука успіху у боротьбі з корупцією - це прозорість та відкритість.
Кам’янська ОДПІ нагадує, що сервіс «Пульс», який покликаний подолати корупцію в лавах відомства, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами. Залишити інформацію щодо неправомірних дій та бездіяльності працівників органів ДФС та інших питань можна зателефонувавши до Контакт-центру ДФС за номером 0800-501-007 та обравши відповідний напрямок у меню інтерактивного голосового автовідповідача (4 – для залишення інформації на сервіс «Пульс»).
У пункті пропуску “Бориспіль» вилучено 12 тис. мобільних телефонів різних моделей
Працівниками Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС зафіксовано спробу ввезення на митну територію України з приховуванням від митного контролю значної партії мобільних телефонів (близько 12 000), аксесуарів до них (сотні USB-модемів) та аксесуарів до комп’ютерів (сотні карт пам’яті, жорстких дисків, USB флеш-накопичувачів, твердотільних накопичувачів, модулів оперативної пам’яті).
Наприкінці літа до Київської митниці ДФС кількома партіями авіатранспортом на адресу одного з вітчизняних підприємств надійшов вантаж з Гонконгу, який було розміщено на склад тимчасового зберігання ДП МА «Бориспіль». Відповідно до товаросупровідних документів у вантажі переміщувалися особисті речі.
Згодом до митників звернувся представник брокерської агенції з проханням про оформлення даного вантажу у митний режим транзит, як такий, що надійшов на адресу підприємства-отримувача помилково (варто уточнити, що при транзитному переміщенні вантажу підприємством не сплачуються передбачені вітчизняним законодавством податки на імпорт).
Після перевірки документів та відомостей, поданих для митного контролю, митниками було вирішено провести комплекс контрольно-перевірочних заходів, за результатами яких виникли підозри, що у даному вантажі замість заявлених особистих речей переміщуються товари, дані про які відсутні у супровідних документах.
Митники викликали для пояснень представників фірми-отримувача вантажу, однак вони на запрошення не з’явилися.
З урахуванням зазначених обставин було проведено перевірку, яка виявила, що вантаж, заявлений до переміщення як особисті речі, фактично є партією товарів, а саме мобільних телефонів та аксесуарів до них і до комп’ютерів.
Складено протоколи про порушення митних правил за ст.483 Митного кодексу України (приховування від митного контролю). Вантаж вилучено до винесення судом рішення у справах. Вартість вилученого товару встановлюється.
Працівники Львівської митниці ДФС виявили майже 7 кг бурштину, прихованого у газовому балоні автомобіля
Сьогодні в пункт пропуску «Угринів – Долгобичув» для виїзду до Республіки Польщі прибув транспортний засіб на іноземній реєстрації під керуванням 46-річного мешканця Волині. Для перетину кордону обрав смугу спрощеного митного контролю «зелений коридор», чим засвідчив відсутність товарів та предметів, заборонених чи обмежених до переміщення через митний кордон України.
На підставі системи аналізу ризиків митники скерували авто у відведене місце для поглибленого огляду. Там під час митного контролю у резервуарі для скрапленого газу (газовому балоні) було виявлено 6,6 кг необробленого каміння різної геометричної форми жовто-коричневого кольору.
Отже, громадянин вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням способів, що утруднюють їх виявлення.
За цим фактом складено протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Бурштин та автомобіль «FORD MONDEO», 1998 року випуску, вилучено. Їх вартість буде встановлено додатково. Справу скерують до суду.
На станції Лудин у вагоні з рудою виявили майже 4 тисячі пачок прихованих цигарок
Спільна оглядова група у складі посадових осіб Волинської митниці ДФС та Львівського прикордонного загону виявила у залізничному вагоні 3970 пачок прихованих цигарок.
Вантажний потяг із залізорудним концентратом прямував від українського постачальника в Республіку Польща за напрямком руху Володимир-Волинський – Хрубешов і проходив митний контроль на станції Лудин міжнародного залізничного пункту пропуску. Цигарки торгових марок Marvelта Compliment були упаковані у спеціально виготовлені дерев’яні короби, приховані на дні відкритого залізничного піввагону.
Цигарки тимчасово вилучені на підставі ст.. 511 Митного Кодексу України до прийняття судом остаточного рішення про притягнення порушників до відповідальності.
Закарпатські митники не дали українцю вивезти за кордон 25 тисяч євро
Незаконно перемістити 25 000 євро через митний пост «Тиса» Закарпатської митниці ДФС намагався громадянин України, який прямував до Угорщини. Для проходження митного контролю українець обрав «зелений коридор».
Проте працівники митниці, врахувавши ризики, скерували автомобіль, в якому громадянин їхав пасажиром, у бокс для поглибленого огляду.
У ході митного контролю транспортного засобу та речей громадянина, окрім заявлених під час усного опитування 10 000 євро, працівники митниці виявили 25 000 євро, які знаходились у дорожній валізі.
Зауважимо, що згідно з чинним законодавством фізична особа має право вивозити з України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 тисяч євро, а надлишок потребує письмового декларування. Вивезення за межі України фізичними особами – резидентами готівки на суму, що перевищує еквівалент 10 000 євро, здійснюється за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з власних рахунків у банках, і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (у разі здійснення такої операції) виключно на ту суму, що перевищує еквіваленті 10 000 євро.
На момент перетину митного кордону України у громадянина були відсутні будь-які документи, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках.
За фактом незаконного переміщення валюти складено протокол про порушення митних правил за ознаками статті 471 Митного кодексу України, 25 000 євро вилучено.
За добу працівники Львівської митниці ДФС викрили три спроби незаконного переміщення сигарет
Вилучено майже 1000 пачок сигарет, з них 184 знаходилися у подвійному дні автомобіля «AUDI A6».
Так, у першому випадку 20-річний громадянин Польщі прибув у пункт пропуску «Рава-Руська – Гребенне» на виїзд з України. Для переміщення обрав смугу руху «зелений коридор». Під час митного контролю у працівників митниці виникли підозри про можливе приховування товарів від митного контролю. Автомобіль скерували у місце поглибленого огляду. Там у спеціально виготовленому кустарним способом подвійному дні (тайнику) в задній частині днища автомобіля під нішею запасного колеса виявлено 184 пачки сигарет.
В іншому випадку 500 пачок сигарет митники знайшли у конструктивній порожнині бокової стінки під декоративною обшивкою автомобіля «VOLKSWAGEN TRANSPORTER» під керуванням громадянина України, який прямуючи з України до Республіки Польща через митний пост «Грушів» Львівської митниці ДФС обрав смугу спрощеного митного контролю – «зелений коридор».
Також 260 пачок сигарет намагався вивезти до Республіки Польщі мешканець Львівщини через пункт пропуску «Смільниця – Кросценко» у порожнинах дверей автомобіля «AUDI».
За цими фактами складено протоколи про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Сигарети та автомобіль «AUDI A6» 1997 р.в. вилучено. Їх вартість буде встановлено додатково. Справи скерують до суду.
Чернівецькі митники вилучили «секонд-хенд» вартістю більше 1 млн грн, який ввозився за підробленими документами
У пункті пропуску «Порубне» митного поста «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці ДФС співробітники митниці вилучили 10,65 тонн товару.
Під час здійснення митних формальностей щодо вантажівки, яка переміщувала товар «одяг вживаний» та «інші вживані речі» з Болгарії на адресу однієї з львівських фірм, було встановлено невідповідність з відомостями, зазначеними у рахунку-фактурі (INVOICE). Також виявлено ознаки підробки інших товаросупровідних документів.
За даним фактом запроваджено справу про порушення митних правил за ч.1 ст.483 Митного кодексу України. Товар вартістю 1 065 000 гривень вилучено.
Затримано підполковника податкової міліції за вимагання неправомірної вигоди у розмірі 7 тис. доларів США
Сьогодні співробітниками відділу оперативного забезпечення територіальних органів ДФС східних регіонів України Головного управління внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби України спільно із працівниками прокуратури Дніпропетровської області та управління захисту економіки у Дніпропетровській області викрито підполковника податкової міліції під час одержання неправомірної вигоди (ч. З ст. 368 КК України).
Встановлено, що старший оперуповноважений з особливо важливих справ оперативного управління податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області за не здійснення зупинки діяльності торгівельних об’єктів вимагав від фізичної особи-підприємця неправомірну вигоду у сумі 7 тис. доларів США
Посадовця затримано в порядку ст. 208 КПК України.
Досудове розслідування триває.
Львівські митники виявили приховані 4,3 тис. пачок сигарет
Сьогодні на митному посту «Краковець» Львівської митниці ДФС митники виявили приховані в автомобілі з іноземною реєстрацією «SEAT ALHAMBRA» сигарети.
Водій транспортного засобу, громадянин України, прямував з України до Республіки Польща та обрав формою проходження митного контролю смугу руху «зелений коридор».
При здійсненні візуального огляду авто у митників виникла підозра щодо наявності в ньому товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів, які переміщуються з приховуванням від митного контролю. Автомобіль було скеровано до боксу поглибленого догляду транспортних засобів.
Під час митного огляду в порожнині підлоги автомобіля було виявлено 4 307 пачок сигарет з фільтром торгових марок «Marvel Original» та «Compliment Blue 3» без акцизних марок.
Доступ до сигарет став можливим шляхом демонтажу задніх пасажирських сидінь, декоративної обшивки підлоги та трьох спеціально виготовлених металевих накладок. Одна з металевих накладок розміром 30х40 см, була розміщена під заднім пасажирським сидінням автомобіля. Друга металева накладка, розміром 20х30 см, була розташована під переднім пасажирським сидінням. Третя металева накладка, розміром 20х30 см, знаходилась під сидінням водія.
Таким чином, громадянин України вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників).
За цим фактом складено протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Транспортний засіб та сигарети вилучено, їх вартість буде встановлено додатково. Справу скерують до суду.
Викрито спробу незаконного ввезення партії дисків пам’яті для ноутбуків
Сьогодні у зоні митного контролю митного поста «Мостиська» пункту пропуску «Шегині» Львівської митниці ДФС митники викрили спробу ввезення до України без декларування партії дисків пам’яті до ноутбуків.
Транспортний засіб марки «Renault Trafic» під керуванням громадянина України заїхав з Республіки Польща по смузі руху «червоний коридор». Після заповнення митної декларації водієм та пасажирами, було встановлено, що один з пасажирів задекларував 200 дисків пам’яті до ноутбуків загальною вартістю 1060 євро.
З метою перевірки достовірності заявлених у митній декларації даних автомобіль було спрямовано до боксу поглибленого огляду. Під час митного огляду транспортного засобу у дорожній сумці було виявлено жорсткі диски у кількості 418 штук та документи митних органів Республіки Польща, зокрема, експортні митні декларації та фактури на даний товар. Загальна вартість товару відповідно до вказаних документів складає 31440 польських злотих, що згідно з курсом НБУ становить 229,9 тис. грн.
На даний час вживаються заходи з документування порушення митних правил, відповідальність за яке передбачено статтею 472 Митного кодексу України.

Сектор організації роботи
Кам’янської ОДПІ