www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 19 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Кам'янська ОДПІ Інформує!!!
Версія для друку Написати листа
У 2017 році до державного бюджету зібрано 46,1 млрд. грн. акцизного податку з палива

Протягом 2017 року органами ДФС зібрано до державного бюджету (загальний та спеціальний фонди) 46,1 млрд. грн. акцизного податку з палива, що на 8,9 млрд. грн., або майже на 24% більше, ніж у 2016 році. У тому числі з виробленого палива сплачено 9,5 млрд. грн. та з ввезеного – 36,6 млрд. грн. Це більше показників 2016 року на 2,3 млрд. грн. та 6,6 млрд. грн. відповідно.
Таких результатів вдалося досягти завдяки дії системи електронного адміністрування реалізації палива (СЕАРП), яка була впроваджена в Україні з 1 березня 2016 року з метою боротьби з «відбілюванням» контрафактних нафтопродуктів через ланцюг фіктивних фірм.
Станом на 1 січня поточного року зареєстровано 5,9 тис. платників акцизного податку з реалізації палива. Ними зазначено відомості про 20 тис. пунктів з реалізації палива, зокрема, 9 тис. автозаправних станцій та 1,9 тис. автогаззаправок та газових АЗС.
Порівняно з 2016 роком кількість платників акцизного податку з палива збільшилась на 1,1 тис. Також збільшилася і кількість пунктів реалізації на 3,1 тис., у тому числі АЗС ­– на 800 та автогаззаправок та газових АЗС – на 300.
Нагадаємо, що основним результатом впровадження СЕАРП є збільшення надходжень акцизного податку в державний бюджет з виробленого на митній території України та ввезеного палива.
При реалізації палива платник зобов’язаний скласти в електронному вигляді акцизну накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умов щодо реєстрації у визначеному законодавством порядку, підпису уповноваженої платником особи.
Ведення Єдиного реєстру акцизних накладних здійснює ДФС.
Право на створення акцизних накладних надано виключно особам, зареєстрованим платниками акцизного податку у порядку, передбаченому ст..212 Податкового кодексу.
Реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складення.
Підтвердженням особи, яка реалізує паливо, про прийняття її акцизної накладної та/або розрахунків коригування є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Міжрегіональною митницею ДФС у 2017 році порушено 310 справ на суму понад 156,9 млн. гривень
Протягом 2017 року Міжрегіональною митницею ДФС за результатами проведених заходів порушено 310 справ про порушення митних правил на загальну суму понад 156,9 млн. гривень. З них у 203 справах вилучено предмети правопорушень на суму понад 144,3 млн. гривень.
Найчастіше фіксувалися випадки незаконного переміщення промислових товарів, тютюнових виробів, валютних та культурних цінностей, зброї та боєприпасів, наркотичних засобів та психотропних речовин.
У результаті проведення контрольно-перевірочних заходів за орієнтуваннями митниці додаткові надходження склали понад 2,7 млн. грн.
Упродовж 2017 року виявлено схему митного оформлення синтетичних олив під виглядом мінеральних.
Виявлено канал незаконного переміщення транзитних вантажів з товаром «тканина» (тюль, вишивка, шторна тканина); припинено спробу незаконного ввезення на митну територію України контрафактного товару; легкових автомобілів на іноземній реєстрації, здобутих на території Євросоюзу в шахрайській спосіб.
За інформацією Міжрегіональної митниці ДФС на адресу європейських заводів-виробників транспортних засобів, прокуратурою міста Галле (Німеччина) порушено кримінальну справу за підозрою у фальшуванні реєстраційних документів автомобілів, призначених для ввезення в Україну.
Встановлено дієву взаємодію з представниками Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Україні та Молдові EUBAM. Проведено низку робочих зустрічей, ухвалені спільні рішення про співпрацю. Взято участь у спільній операції з припинення схеми незаконного переміщення товарів громадянами-нерезидентами до Республіки Молдова.
В Одесі відбулася кущова нарада підрозділів податкової міліції
На нараді, яка пройшла під головуванням Першого заступника Голови ДФС Сергія Білана, розглянуто підсумки діяльності податкової міліції за 2017 рік та січень поточного року, а також обговорені пріоритетні завдання на поточний рік.
У заході взяли участь керівництво податкової міліції Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Донецької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей.
«Податкова міліція спрацювала у два з половиною рази ефективніше у 2017 році, ніж у попередньому. Загальний економічний ефект від діяльності податкової міліції склав 11 млрд. 65 млн. гривень», - зазначив Сергій Білан.
Також він повідомив, що у 2018 році продовжуються операції «Акциз», «Рубіж», потребують активізації заходи з протидії злочинності у будівельній сфері та на фармацевтичному ринку, посилення контролю за переміщенням товарів через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей.
Звертаючись до керівників регіональних підрозділів податкової міліції, Сергій Білан наголосив на безумовному дотриманні дисципліни та законності у службовій діяльності, а також на недопустимості проявів корупції в органах податкової міліції.
ДФС: В АвтоХабі здійснено митне оформлення 7970 автомобілів
У січні 2018 року у рамках пілотного проекту АвтоХАБ, який реалізується на базі Одеської митниці ДФС на території Одеського морського порту, було розмитнено та зареєстровано 1819 автотранспортних засобів. З цих авто сплачено 140 млн. грн. митних платежів.
У вересні – грудні 2017 року в АвтоХАБі було оформлено 6151 автомобіль, що майже у півтора рази більше, ніж за попередні 8 місяців 2017 року (за січень – серпень 2017 року було здійснено оформлення 4368 авто).
За період роботи АвтоХАБу майже втричі зросли щомісячні та щодобові середні показники митного оформлення автомобілів.
У середньому щодоби здійснюються митні формальності щодо 75 автомобілів.
Загалом, за 5 місяців роботи АвтоХАБу здійснено пропуск до інших митниць 1269 авто та митне оформлення 7970 автомобілів.
Нагадаємо, що пілотний проект «АвтоХАБ» стартував 8 вересня 2017 року. Це експрес-сервіс для розмитнення та реєстрації вживаних автотранспортних засобів. В АвтоХАБі за принципом «єдиного вікна» працюють 7 державних та недержавних служб.
Підписано Договір про передачу міжнародної технічної допомоги між Консультативною місією ЄС та ДФС
Директор Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом ДФС Тетяна Пажитнова та Голова Компоненту зі стратегічного реформування цивільного сектору безпеки Консультативної місії Європейського Союзу Брайан Річард підписали Договір про передачу міжнародної технічної допомоги.
Цим договором передбачено передачу товарно-матеріальних цінностей у якості міжнародної технічної допомоги для використання у навчальних цілях. Відповідно до підписаного документу Департамент кадрової політики ДФС отримав два ноутбуки, смарт панель, мультимедійний проектор та п’ять фліпчартів (на суму 7 173,75 євро).
Під час зустрічі Тетяна Пажитнова та Брайан Річард обговорили результати реалізації проекту «Операційна підтримка у наданні стратегічних консультацій щодо реформування сектору цивільної безпеки (2017 р.)», у рамках якого й відбулося підписання зазначеного договору, а також подальшу співпрацю щодо вдосконалення моделі управління персоналом ДФС у 2018 році.
Серед основних результатів реалізації спільного проекту сторони відзначили проведення циклу тренінгів для керівників кадрових підрозділів органів ДФС, на яких, крім теоретичних навичок управління людськими ресурсами, керівники служб управління персоналом на практиці відпрацьовували отримані знання та виконували низку вправ та ситуаційних завдань. Вивчення та ефективне застосування в роботі отриманих знань стало важливим кроком у напрямі удосконалення управління персоналом в органах ДФС.
«Робота кадрових підрозділів з урахуванням нових методів та підходів, успішне впровадження в ДФС кращого міжнародного досвіду у сфері HR стане основним стратегічним напрямом роботи кадрових підрозділів органів ДФС», – зазначила Тетяна Пажитнова.
За її словами, удосконалення моделі управління людськими ресурсами в ДФС полягає у забезпеченні ДФС висококваліфікованими фахівцями, максимальної реалізації професійної компетентності і досвіду працівників, використання мотиваційних важелів та оцінки ефективності персоналу.
Учасники зустрічі домовилися про надання консультативної допомоги ДФС з боку Консультативної місії ЄС у частині розробки та впровадження нових методів та підходів управління людськими ресурсами, удосконалення практики добору персоналу та підтримки належного професійного рівня, впровадження ключових показників ефективності (KPI) для оцінки працівників, застосування кращих практик розбудови команд та реалізації командної роботи, а також системи мотивацій працівників.
Павло Дроняк: У 2018 році сума податкової пільги складає 881 гривню
У 2018 році сума податкової соціальної пільги, яка дає можливість платнику податків зменшити суму заробітної плати, що оподатковується, зросла до 881 гривні. У 2017 році вона була на рівні 800 гривень. Про це розповів директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк в інтерв’ю виданню «Факти».
«Розмір податкової пільги складає 50 відс. від прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у розрахуванні на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року. У 2018 році ця сума зросла до 881 гривні (50 відс. від 1762 гривень прожиткового мінімуму станом на 1 січня 2018 року)», – роз’яснив Павло Дроняк.
За його словами, податкова пільга дозволяє зменшити нараховану місячну суму зарплатні на суму податкової соціальної пільги. Тобто, з суми нарахованої зарплатні вираховується сума податкової соціальної пільги, а вже після цього зарплатня оподатковується податком на доходи фізичних осіб.
Податкова пільга надається за певних умов. Так, застосовується вона лише до заробітної плати і не стосується інших доходів, наприклад, доходів підприємців, а також отриманих від проведення незалежної професійної діяльності, гонорари нотаріусів, адвокатів тощо.
Пільга надається роботодавцем з дня отримання від платника заяви і документів, які підтверджують право на таку пільгу. Якщо платник одночасно з зарплатнею отримує виплати з бюджету у вигляді стипендії, грошового або майнового забезпечення учня, студента, аспіранта, ординатора тощо, то у цьому випадку пільга не застосовується.
Отримати пільгу людина може лише за одним місцем роботи.
«І найважливіша умова: податкова соціальна пільга застосовується до заробітної плати, якщо її розмір не перевищує суму, яка дорівнює сумі місячного прожиткового мінімуму, помноженої на 1,4 та округленої до 10 гривень. У 2018 році сума обмеження складає 2 тисячі 470 гривень», – наголосив Павло Дроняк.
Посадовець також підкреслив, що батькам, які мають двох і більше дітей, податкова пільга надається на кожну дитину. При цьому для одного з батьків граничний розмір заробітної плати, який дає право на пільгу, збільшується в залежності від кількості дітей у віці до 18 років. Наприклад, якщо в родині двоє дітей, то пільга вже складатиме 1 тис. 762 грн. (881 грн. на кожну дитину), а розмір доходу для її отримання зростає до 4 тис. 940 грн. (по 2 тис. 470 грн. на кожну дитину). Право на податкову соціальну пільгу мають обидва батьки.
За два дні лютого кількість заявок на митне оформлення за принципом «Єдиного вікна» сягнула 1,7 тис.
За період з 3 по 4 лютого поточного року митницями ДФС за принципом «єдиного вікна» оформлено 1,7 тис. заявок. Найбільший обсяг оформлених заявок зафіксовано у Львівській митниці ДФС (252), Київській митниці ДФС (234) та Київській міській митниці ДФС (215).
Нагадаємо, що з 1 лютого 2018 року законодавством передбачалось запровадження оформлення всіх митних декларацій за принципом єдиного вікна.
Для удосконалення процедури здійснення митного та інших державних видів контролю (санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного) за вказаним принципом Кабінетом Міністрів України 31 січня 2018 року прийнято постанову №44, якою переглянуто порядок інформаційного обміну.
Так, продовжено на 1 рік можливість добровільного застосування підприємством системи «єдиного вікна» у випадках переміщення товарів:
- транзитом;
- вивезення за межі України товарів морським, залізничним та авіаційним транспортом;
- ввезення товарів у поштових та міжнародних експрес-відправленнях.
Також запроваджується на 90 днів перехідний період у вигляді добровільного застосування підприємствами системи «єдиного вікна» у кожному новому місці митного оформлення, в яких розпочнеться застосування цієї системи.
Крім того, нововведеннями передбачене застосування ризикорієнтованого підходу до обрання об’єктів фітосанітарного контролю дерев’яного пакувального матеріалу та палет, що передбачає:
- при експорті – здійснення контролю маркування дерев’яного пакувального матеріалу не посадовими особами фітосанітарної служби, а посадовими особами митниць і лише у випадках, коли товари підлягатимуть митному огляду;
- при імпорті – огляду (інспектуванню) посадовими особами фітосанітарної служби будуть підлягати 10%, 25%, 50% або 100% вантажів, що супроводжуються дерев’яним пакувальним матеріалом, залежно від рівня ризику в розрізі країн-відправників.
Також передбачено можливість випуску товарів у вільний обіг за принципом «мовчазної згоди», якщо протягом чотирьох робочих годин з моменту отримання електронного повідомлення і документів від підприємства уповноважена особа контролюючого органу чи адміністратор не внесла до інформаційної системи рішення за результатами проведення відповідного виду контролю.
Такі новації дозволять оптимізувати взаємодію митниць, підприємств і органів державної влади, які здійснюють санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний, радіологічний види контролю, спростять ведення зовнішньоекономічної діяльності, а також мінімізують корупційні ризики завдяки автоматизації процесів.
Для довідки: інформаційний обмін даними в режимі єдиного вікна діяв з 1 серпня 2016 року, як експеримент. Взаємодія декларантів, митниць і контролюючих органів відбувається за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи, яка приймає інформацію, обробляє її та автоматично формує відповідні повідомлення для всіх задіяних суб’єктів.
Після випуску товарів з пункту пропуску для переміщення у митницю призначення система надсилає підприємству електронне повідомлення, у якому зазначаються види державного контролю, які завершено в пункті пропуску та які необхідно завершити у зонах митного контролю на митній території України, а також вичерпний перелік документів, які необхідно подати відповідному контролюючому органу. При цьому проставлення відбитків штампів на товаро-супровідних документах не вимагається.
Після отримання через інформаційну систему від підприємства визначених документів уповноважена особа контролюючого органу приймає рішення про завершення відповідного виду контролю, проведення огляду, додаткової обробки товарів або знищення вантажу або повернення його за межі митної території України та вносить повідомлення про прийняте рішення до інформаційної системи, яка в свою чергу повідомляє підприємство.
Органи доходів і зборів завершують митне оформлення в залежності від результатів державного виду контролю товарів, відображених в інформаційній системі.
У ДФС відзначили працівників податкової міліції та спецпідрозділу «Фантом»
З 20-річчям створення податкової міліції та з 3-річчям створення спецпідрозділу «Фантом» привітали сьогодні в ДФС працівників цього структурного підрозділу.
Важливість роботи податкової міліції відзначив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан, заступник Генерального прокурора України – головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, екс-керівники податкової міліції, начальник Головного оперативного управління ДФС Геннадій Лісовий та в.о. начальника Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС Сергій Солодченко.
«Податкова міліція пройшла нелегкий шлях. Чим краще вона працює, тим більше опору з боку тих, хто використовує усі можливі методи для того, щоб завадити нашій діяльності, дискредитувати її. Однак, незважаючи на це, ми маємо значні результати нашої роботи як у минулому році, так і за перший місяць цього року. Цим ми підтвердили роль і місце податкової міліції в системі ДФС та в системі державних органів», – наголосив Сергій Білан.
Особливу подяку за успішну роботу Сергій Білан висловив працівникам спеціального підрозділу «Фантом», який несе службу на лінії розмежування в зоні проведення антитерористичної операції.
«Дякую всім вам за нелегку роботу, а також дякую усім нашим працівникам, які допомагають фантомівцям. Бажаю всім нам терпіння та успіхів, адже тільки така наполеглива праця приводить до успішних результатів. Впевнений, що і в податковій міліції, і в нашій державі все буде добре, коли кожен буде гідним чином виконувати свої посадові обов’язки», – підкреслив Сергій Білан.
З нагоди свята працівникам податкової міліції були вручені відзнаки Президента України за участь в антитерористичній операції, а також достроково присвоєні чергові спеціальні звання.

Довідково:
Завдяки офіцерам податкової міліції, які несуть службу в зоні проведення АТО у 2017 році до ЄРДР внесено 57 кримінальних проваджень (за ст.ст. 212, 204, 205, 185, 199, 263, 256, 240, 246, 309, 258-5 КК України).
Складено 1337 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень (за ст.ст. 204-3, 164, 164-5, 177-2 КУпАП)
Всього за 2017 рік з незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 77,7 млн. грн.
Внаслідок скорочення обсягів тіньового ринку алкогольних напоїв, тютюнових виробів та паливно-мастильних матеріалів упереджено втрати бюджету від ненадходження акцизного податку на суму більше 7 млн. гривень.
Припинено діяльність 4 підпільних виробництв контрафактної підакцизної продукції (3 – алкогольних напоїв, 1 – паливно-мастильних матеріалів).
У дохід держави конфісковано вилучених ТМЦ на суму 5 млн.грн., з яких 222 тис. грн. становлять підакцизні товари. Крім цього, судами прийняті рішення про знищення контрафактної підакцизної продукції на суму 572 тис. гривень.
Понад 246,4 тис. автомобілів з іноземною реєстрацію знаходяться на території України незаконно
Протягом 2017 року в Україну було ввезено понад 958,5 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією. З них понад 209,6 тис. авто ввезено у режимі «транзиту» та майже 748,9 тис. автомобілів – у режимі «тимчасового ввезення».
Станом на 31 січня 2018 року на території України загалом перебуває майже 425,4 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією. З них з порушенням терміну – понад 246,4 тис. автомобілів.
Так, з ввезених в режимі «транзиту» 100,9 тис. авто, які фактично перебувають на митній території України, понад 82,2 тис. ­– з порушенням терміну.
Із 324,5 тис. транспортних засобів, ввезених в режимі «тимчасового ввезення», понад 164,2 тис. – перебувають на митній території України з порушенням терміну.
ТОП-5 країн-членів ЄС, з яких були завезені транспортні засоби (станом на 31.01.2018):
- Польща – 110,7 тис. авто
- Литва – 51,7 тис.
- Німеччина – 19,8 тис.
- Болгарія – 14,1 тис.
- Чехія –13,1 тис.
Загалом, упродовж 2017 року митницями ДФС у відношенні громадян за ст. 470 Митного кодексу України (порушення термінів транзиту) складено 18 394 протоколи, за якими застосовано 109,3 млн. грн. штрафів За ст.481 Митного кодексу України (порушення термінів тимчасового ввезення) – 4 360 протоколів із сумою штрафів на 56,3 млн. гривень.
Нагадаємо, що порядок тимчасового ввезення громадянами транспортних засобів особистого користування на митну територію України визначено статтею 380 МК України.
Відповідальність за перевищення строків тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування встановлено ст. 481 МК України.
Крім цього, у випадках перевищення встановлених ст. 95 МК України строків транзитних перевезень автомобілів, митницями розглядається питання щодо складання у відношенні особи, яка ввезла автомобіль, протоколу про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 470 МК України.

Загальний товарообіг Дніпропетровської митниці ДФС
у 2017 році склав 7 млрд. 694 млн. дол.
Протягом 2017 року працівники Дніпропетровської митниці ДФС оформили 166430 митних декларацій, в тому числі 73216 – імпортні, 76526 – експортні декларації. Це на 8,62% більше, ніж впродовж 2016 року.
Загальний товарообіг протягом 2017 року склав 7 млрд. 694 млн. дол. США й, порівняно з 2016 роком, збільшився на 27,3%. Зокрема, імпорт товарів зріс на 29,6% порівняно з показником 2016 року і склав понад 3 млрд. 863 млн. дол. США. На 25% зросли обсяги експортних операцій і становили понад 3 млрд. 831 млн. дол. США.
Упродовж 2017 року пропущено 36 млн. 934 тис. тон вантажів. Співвідношення експорту та імпорту по оформленим вантажам у ваговому показнику за звітний період: 73,31% – експорт, 26,69% – імпорт.
Загалом на обліку у Дніпропетровській митниці ДФС протягом 2017 року перебувало 7 393 суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності.
Основними бюджетоформуючими товарами у 2017 році були: паливно-енергетичні товари, машини, устаткування та транспорт; продукція хімічної промисловості; метали та вироби з них.
Товари, які найчастіше експортувалися у 2017 році: руди, шлаки та зола; чорні метали та вироби з них; залізні або трамвайні локомотиви; продукти неорганічної хімії.
Товари, які найчастіше імпортувалися у 2017 році: енергетичні матеріали; промислове устаткування; фармацевтична продукція; полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них.
Зовнішньоекономічні операції проводилися з торговельними партнерами із 70 країн світу. Найбільший обсяг експортно-імпортних операцій протягом 2017 року здійснено з країнами ЄС (44,07%), країнами СНД (28,3%) та Азійськими країнами (21,47%).
Cічневі надходження від платників податків території обслуговування Кам’янської ОДПІ : понад 280,8 млн. грн. податків до бюджетів усіх рівнів та 99,3 млн. грн. ЄСВ
У першому місяці 2018 року Кам’янською ОДПІ забезпечено в бюджети усіх рівнів 280,8 млн. грн., що майже на 54,0 млн. грн. більше, ніж у січні 2017 року. Про це проінформував в.о. начальника Кам’янської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Макаров.
Так, до державного бюджету впродовж січня 2018 року спрямовано 111,0 млн. грн., що на 23,8 млн. грн. більше, ніж за відповідний період 2017 року.
Січневі надходження поточного року до місцевих бюджетів склали 169,8 млн. грн. Це на 30,2 млн. грн. більше фактичних надходжень першого місяця 2017 року.
Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 99,3 млн. грн. Порівняно з 2017 роком надходження зросли на 29,5 млн. грн.

Податковий календар на 09 лютого 2018 року

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що

п’ятниця, 09 лютого 2018 року, останній день сплати

єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами – підприємцями, (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) за 2017 рік;

останній день подання:

- звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за січень 2018 року за формою №1-РС;
- звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за січень 2018 року за формою №2-РС;
- звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за січень 2018 року за формою №3-РС;
- звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за січень 2018 року за формою № 1-ОА;
- звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за січень 2018 року за формою № 1-ОТ;
- попередньої заявки-розрахунку для задоволення через два місяці потреби в марках акцизного податку;
- звіту про суми податкових пільг за IV квартал 2017 року;
- декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, за 2017 рік;
- податкової декларації з податку на додану вартість за IV квартал
2017 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу;

- заяви про вибір квартального звітного (податкового) періоду з податку на додану вартість у 2018 році;
- податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за IV квартал 2017 року;
- податкової декларації про майновий стан і доходи, отримані фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, за 2017 рік;
- податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) за 2017 рік платниками, віднесеними до 3 групи;
- податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця за 2017 рік платниками, віднесеними до 3 групи;
- податкової декларації екологічного податку за ІV квартал 2017 року;
- податкової декларації з рентної плати за ІV квартал 2017 року з розрахунком:
рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводної сировини;
рентної плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин;
рентної плати за спеціальне використання води;
рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;
- податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів за ІV квартал 2017 року;
- податкової декларації з туристичного збору за ІV квартал 2017 року;
- звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (форма №Д5) за 2017 рік;
- декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію.
Порядок застосування міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування при виплаті доходів, отриманих із джерел в Україні, уточнено

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», який набув чинності 01.01.2018, внесено зміни до ст.103 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Зокрема, ст.103 ПКУ доповнено новими положеннями, якими уточнено порядок застосування міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування при виплаті доходів, отриманих із джерел в Україні, а саме:
¨ у разі отримання синдикованого фінансового кредиту особа (податковий агент) застосовує ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України, на дату виплати процентів або інших доходів, отриманих із джерел в Україні, учасникам синдикату кредиторів з урахуванням того, резидентом якої юрисдикції є кожен учасник синдикованого кредиту, та пропорційно до його частки у межах кредитного договору, за умови, що він є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу, незалежно від того, виплата здійснюється через агента чи напряму (п.103.2 ст.103 ПКУ);
¨ у випадках, коли резиденти – суб’єкти кінематографії України сплачують роялті нерезидентам за субліцензійними договорами за використання або за надання права на використання аудіовізуальних творів (у тому числі фільмів), а також об’єктів авторського права та/або суміжних прав, що використовуються при виробництві (створенні) аудіовізуальних творів (у тому числі фільмів), такі нерезиденти вважаються бенефіціарними (фактичними) отримувачами (власниками) щодо таких роялті (п.103.3 ст.103 ПКУ).
Декларування-2018: основні випадки подання
податкової декларації про майновий стан і доходи

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи виникає при отриманні протягом звітного (податкового) року доходів:
- від особи, яка не є податковим агентом, крім випадків прямо передбачених ПКУ (п.п.168.2.1 п.168.2 ст.168 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ));
- у вигляді окремих видів оподатковуваних доходів (прибутків), що не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати податковими агентами, але не є звільненими від оподаткування (п.п.168.1.3 п.168.1 ст.168 ПКУ);
- у вигляді іноземних доходів (п.п. п.п.168.2.1 п.168.2 ст.168 ПКУ);
- від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п.170.1 ст.170 ПКУ (п.п.164.2.5 п.164.2 ст.164 та п.п.170.1.5 п.170.1 ст.170 ПКУ);
- у вигляді суми заборгованості за укладеним платником податків цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, крім сум податкової заборгованості, за якими минув строк позовної давності згідно з розділом II ПКУ (п.п.164.2.7 п.164.2 ст.164 ПКУ);
- у вигляді інвестиційного прибутку від проведення операцій з цінними паперами, деривативами та корпоративними правами, випущеними в інших, ніж цінні папери, формах, крім доходу від операцій, зазначених у п.п.165.1.2, 165.1.40 і 165.1.52 п.165.1 ст.165 ПКУ (п.п.164.2.9 п.164.2 ст.164 та п.п.170.2.1 п.170.2 ст.170 ПКУ);
- у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з IV розділом ПКУ (п.п.164.2.10 п.164.2 ст.164 та п.174.3 ст.174 ПКУ);
- у вигляді частини доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями ст.- ст.172 - 173 ПКУ (п.п.164.2.4 п.164.2 ст.164 ПКУ);
- у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, у порядку встановленому п.п.«д» п.п.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ (п.п.«д» п.п.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ);
- від продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, якщо їх сума сукупно за рік перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (п.п.165.1.24 п.165.1 ст.165 ПКУ);
- отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, більших ніж встановлені Земельним кодексом України, та за умови реалізації такої продукції іншим фізичним особам (п.п.165.1.24 п.165.1 ст.165 ПКУ);
- у разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника - фізичної чи юридичної особи, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного
податкового року перевищує її граничний розмір, установлений абзацом першим п.п.169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ (п.п.170.7.3 п.170.7 ст.170 ПКУ);
- у вигляді благодійної допомоги на відновлення втраченого майна та на інші потреби за переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України, та яка надається згідно з п.п.165.1.54 п.165.1 ст.165 ПКУ, у сумі, що сукупно протягом звітного (податкового) року перевищує 500 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (п.п.170.7.8 п.170.7 ст.170 ПКУ);
- з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи, що отримуються іноземцем, який у звітному (податковому) році набув статусу резидента України (п.п.170.10.4 п.170.10 ст.170 ПКУ).
- від провадження господарської діяльності, отриманих фізичними особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) (п.177.11 ст.177 ПКУ);
- від провадження незалежної професійної діяльності (п.178.4 ст.178 ПКУ).

До уваги фізичних осіб – платників земельного податку

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу фізичних осіб, що відповідно до п.287.1. ст.287 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Облік фізичних осіб – платників земельного податку і нарахування відповідних сум проводяться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки щороку до 1 травня (п.287.2 ст.287 ПКУ).
Згідно з п. 287.5 ст.287 ПКУ земельний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Статтею 58 ПКУ визначено, що контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов’язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до ст.54 ПКУ.
Податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими ПКУ.
Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному п.42.4 ст.42 ПКУ. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Слід зазначити, що відповідно до п.287.9 ст.287 ПКУ у разі якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове (податкові) повідомлення-рішення у строки, встановлені ст.287 ПКУ, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої ПКУ за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.
Водночас, податкове зобов’язання з земельного податку може бути нараховано за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених п.102.1 ст.102 ПКУ (п.287.10 ст.287 ПКУ).
За два дні лютого кількість заявок на митне оформлення
за принципом «Єдиного вікна» сягнула 1,7 тис.

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що прес-служба ДФС України повідомила наступне.
За період з 3 по 4 лютого поточного року митницями ДФС за принципом «єдиного вікна» оформлено 1,7 тис. заявок. Найбільший обсяг оформлених заявок зафіксовано у Львівській митниці ДФС (252), Київській митниці ДФС (234) та Київській міській митниці ДФС (215).
Нагадаємо, що з 1 лютого 2018 року законодавством передбачалось запровадження оформлення всіх митних декларацій за принципом «єдиного вікна».
Для удосконалення процедури здійснення митного та інших державних видів контролю (санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного) за вказаним принципом Кабінетом Міністрів України 31 січня 2018 року прийнято постанову №44, якою переглянуто порядок інформаційного обміну.
Так, продовжено на 1 рік можливість добровільного застосування підприємством системи «єдиного вікна» у випадках переміщення товарів:
- транзитом;
- вивезення за межі України товарів морським, залізничним та авіаційним транспортом;
- ввезення товарів у поштових та міжнародних експрес-відправленнях.
Також запроваджується на 90 днів перехідний період у вигляді добровільного застосування підприємствами системи «єдиного вікна» у кожному новому місці митного оформлення, в яких розпочнеться застосування цієї системи.
Крім того, нововведеннями передбачене застосування ризикоорієнтованого підходу до обрання об’єктів фітосанітарного контролю дерев’яного пакувального матеріалу та палет, що передбачає:
- при експорті – здійснення контролю маркування дерев’яного пакувального матеріалу не посадовими особами фітосанітарної служби, а посадовими особами митниць і лише у випадках, коли товари підлягатимуть митному огляду;
- при імпорті – огляду (інспектуванню) посадовими особами фітосанітарної служби будуть підлягати 10%, 25%, 50% або 100% вантажів, що супроводжуються дерев’яним пакувальним матеріалом, залежно від рівня ризику в розрізі країн-відправників.
Також передбачено можливість випуску товарів у вільний обіг за принципом «мовчазної згоди», якщо протягом чотирьох робочих годин з моменту отримання електронного повідомлення і документів від підприємства уповноважена особа контролюючого органу чи адміністратор не внесла до інформаційної системи рішення за результатами проведення відповідного виду контролю.
Такі новації дозволять оптимізувати взаємодію митниць, підприємств і органів державної влади, які здійснюють санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний, радіологічний види контролю, спростять ведення зовнішньоекономічної діяльності, а також мінімізують корупційні ризики завдяки автоматизації процесів.
Для довідки: інформаційний обмін даними в режимі єдиного вікна діяв з 1 серпня 2016 року, як експеримент. Взаємодія декларантів, митниць і контролюючих органів відбувається за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи, яка приймає інформацію, обробляє її та автоматично формує відповідні повідомлення для всіх задіяних суб’єктів.
Після випуску товарів з пункту пропуску для переміщення у митницю призначення система надсилає підприємству електронне повідомлення, у якому зазначаються види державного контролю, які завершено в пункті пропуску та які необхідно завершити у зонах митного контролю на митній території України, а також вичерпний перелік документів, які необхідно подати відповідному контролюючому органу. При цьому проставлення відбитків штампів на товаро-супровідних документах не вимагається.
Після отримання через інформаційну систему від підприємства визначених документів уповноважена особа контролюючого органу приймає рішення про завершення відповідного виду контролю, проведення огляду, додаткової обробки товарів або знищення вантажу або повернення його за межі митної території України та вносить повідомлення про прийняте рішення до інформаційної системи, яка в свою чергу повідомляє підприємство.
Органи доходів і зборів завершують митне оформлення в залежності від результатів державного виду контролю товарів, відображених в інформаційній системі.
Інформацію про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів можливо отримати на веб-порталі ДФС України

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів регулюється Законом України від 11.12.2003 №1378-IV «Про оцінку земель» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №1378).
Статтею 13 Закону №1378 передбачена обов’язковість проведення нормативної грошової оцінки земель, а періодичність її проведення (не рідше одного разу на 5 – 7 років (повторна нормативна грошова оцінка)) – статтею 18 Закону №1378.
В Україні у 2013 році завершено проведення нормативної грошової оцінки земель усіх населених пунктів відповідно до ст.13 Закону №1378.
Відповідно до п.289.2 ст.289 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, що визначається за формулою:
Кi = І : 100,
де І – індекс споживчих цін за попередній рік.
У разі якщо індекс споживчих цін перевищує 115 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 115.
Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.
Слід зазначити, п.271.2 ст.271 ПКУ передбачено, що рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
Інформацію про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів можливо отримати на веб-порталі ДФС України за допомогою електронного банера «Довідники» за посиланням
http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/325490.html


Внесено зміни до обсягів лікарських засобів та медичних виробів, що звільняються від обкладення ПДВ на період проведення АТО та/або запровадження воєнного стану

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.01.2018 №48-р «Про внесення змін у додаток до розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 травня 2015 р. №544» (далі – Розпорядженя №48) внесено зміни до розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.05.2015 №544 «Про обсяги лікарських засобів та медичних виробів, операції з ввезення яких на митну територію України та постачання на митній території України звільняються від обкладення податком на додану вартість на період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану»
Розпорядженням №48 внесено зміни до чинних обсягів лікарських засобів та медичних виробів, що звільняються від обкладення податком на додану вартість на період проведення АТО та/або запровадження воєнного стану.
Розпорядження №48 розміщено на єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України «Урядовий портал» за посиланням

Зміни та доповнення до спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» станом на 30.01.2018

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників, що 30.01.2018 вийшло оновлення «Єдиного вікна (DZV)» до версії 1.26.2.
Це оновлення встановлюється тільки на EDZV починаючи з версії 1.26 і старше.

Нові версії документів:

1. Для забезпечення приймання та обробки форм фінансової звітності бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 29.11.2017 №976 та №977 додано нові документи:
J0903202«Баланс (форма №1-дс)»;
J0903302«Звіт про фінансові результати (форма №2-дс)»;
J0903402«Звіт про рух грошових коштів (форма №3-дс)»;
J0903502«Звіт про власний капітал (форма №4-дс)»;
J0903601«Примітки до річної фінансової звітності (форма №5-дс)».

2. У відповідності до форм, які опубліковано на сайті Державної служби статистики України, додано нові версії 17 документів (тільки форми вводу).

Коригування існуючих форм, шаблонів та даних:

1. З метою удосконалення існуючих електронних сервісів для платників податків додано наступні форми:
F1401801 – «Відповідь на запит про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків»
2. spr_sti.xml – «Довідник податкових інспекцій» – станом на 30.01.2018.

Інформація розміщена на веб-порталі ДФС України за посиланням
Ставки податку на нерухомість
на 2017 рік застосовуються з коефіцієнтом

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актвів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (далі – Закон №1791) внесено зміни до Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), зокрема у п.п.266.5.1 п.266.5 ст.266 ПКУ, яким визначено граничну межу ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок на нерухомість), для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.
Також, Законом №1791 встановлено, що з 1 січня 2017 року до прийняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік відповідно до Закону №1791, встановлені таким органом самоврядування ставки єдиного податку для платників першої групи, податку на нерухомість та збору за місця паркування транспортних засобів застосовується з коефіцієнтом 0,5.
Отже, ставки податку на нерухомість на 2017 рік, встановлені рішенням органів місцевого самоврядування до 1 січня 2017 року відповідно до норм ПКУ, застосовуються з коефіцієнтом 0,5, незалежно від їх розміру.
До уваги платників єдиного внеску!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників, що відповідно до п.2 розділу ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 із змінами та доповненнями (далі – Порядок №435), фізичні особи-підприємці (далі – ФОП), у тому числі ФОП – платники єдиного податку, без використання праці найманих працівників, формують та подають звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт) самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.
Звітним періодом є календарний рік.
Згідно з абзацом третім частини восьмої ст.9 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями ФОП, крім ФОП – платників єдиного податку, зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року.
Якщо останній день строку подання Звіту припадає на вихідний, святковий день чи інший неробочий день, то останнім днем подання Звіту вважається перший після нього робочий день (п.14 розділу ІІ Порядку №435).
Електронний кабінет доопрацьовано

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що сервіс «Електронний кабінет» доопрацьовано в частині проходження електронної ідентифікації уповноваженими особами платника, яким делеговано право підпису податкових накладних та розрахунків коригування (далі – уповноважена особа).
Уповноважена особа при вході до приватної частини (особистого кабінету) з використанням ЕЦП отримує доступ до таких сервісів «Електронного кабiнету»:
реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування до них у Єдиному реєстрі податкових накладних;
інформація з Єдиного реєстру податкових накладних;
інформація з реєстрів операцій та транзакцій в системі Електронного адміністрування ПДВ.
Додатково повідомляємо, що по уповноваженим особам має бути подана форма J1391103 «Повідомлення про надання інформації щодо електронного цифрового підпису».
Інформацію розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням
У затвердженому Переліку кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД – зміни

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що за повідомленням ДФС України з метою вдосконалення процесу здійснення автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування (далі – ПН/РК) Критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) наказом ДФС України від 31.01.2018 №57 (далі – Наказт№57) внесено зміни до наказу ДФС України від 30.06.2017 №461.
Наказом №57 внесено зміни до Переліку кодів товарів згідно УКТ ЗЕД, які застосовуються для здійснення автоматизованого моніторингу відповідності ПН/РК Критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

Коли податкова декларація про майновий стан і доходи не подається?
Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п.179.2. ст.179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) обов’язок платника податку на доходи фізичних осіб (далі – платник податку) щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:
¨ від податкових агентів, які згідно з IV розділом ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
¨ виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом ПКУ;
¨ від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до IV розділу ПКУ;
¨ у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п.174.3 ст.174 ПКУ.

Січневі надходження від платників Дніпропетровщини: понад 6,4 млрд. грн. податків і митних платежів до бюджетів усіх рівнів та 917 млн. грн. ЄСВ
У першому місяці 2018 року органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено в бюджети усіх рівнів 6 млрд. 433,6 млн. грн., що майже на 2 млрд. грн. більше, ніж у січні 2017 року. Про це проінформувала керівник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.
Так, до державного бюджету впродовж січня 2018 року спрямовано 4 млрд. 827,7 млн. грн., що на 1 млрд. 634,4 млн. грн. більше, ніж за відповідний період 2017 року.
Січневі надходження поточного року до місцевих бюджетів Дніпропетровського регіону склали 1 млрд. 605,9 млн. грн. Це на 346,5 млн. грн. більше фактичних надходжень першого місяця 2017 року.
Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 917,0 млн. грн. Порівняно з 2017 роком надходження зросли на 228,1 млн. грн.

Операції з постачання маркетингових послуг:
порядок оподаткування ПДВ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до пп.14.1.108 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) маркетингові послуги (маркетинг) – послуги, що забезпечують функціонування діяльності платника податків у сфері вивчання ринку, стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), політики цін, організації та управлінні руху продукції (робіт, послуг) до споживача та післяпродажного обслуговування споживача в межах господарської діяльності такого платника податків. До маркетингових послуг належать, у тому числі: послуги з розміщення продукції платника податку в місцях продажу, послуги з вивчення, дослідження та аналізу споживчого попиту, внесення продукції (робіт, послуг) платника податку до інформаційних баз продажу, послуги зі збору та розповсюдження інформації про продукцію (роботи, послуги).
Згідно із пп. «б» п.185.1 ст.185 ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 ПКУ.
Місцем постачання послуг відповідно до п.186.4 ст.186 ПКУ є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у п.186.2 і п.186.3 ст.186 ПКУ.
Отже, операції з постачання платником ПДВ маркетингових послуг є об’єктом оподаткування ПДВ, незалежно від того кому вони надаються резиденту чи нерезиденту.
Суб’єктам ЗЕД про класифікацію деяких товарів згідно УКТ ЗЕД

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що ДФС України щодо класифікації товару «Пробка зливна з недорогоцінних металів піддона картера двигуна» та товару «Сауна електрична (інфрачервона), що використовується в домашніх умовах» згідно з Українською класифікацією зовнішньоекономічної діяльності товару (далі – УКТ ЗЕД) повідомила наступне.
Щодо товару «Сауна електрична (інфрачервона), що використовується в домашніх умовах».
Класифікація товарів для цілей митного оформлення здійснюється згідно з вимогами УКТ ЗЕД, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України від 19.09.2013 №584-VII «Про Митний тариф України», з урахуванням Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД (далі – ОПІ) та визначальних для класифікації характеристик товару.
Згідно з вимогами УКТ ЗЕД, відповідно до правил 1, 6 ОПІ, з врахуванням додаткових пояснень до товарної категорії 8516 79 70, «Сауна електрична (інфрачервона), що використовується в домашніх умовах», класифікується в товарній під категорії 8516 79 70 00 УКТЗЕД.
Щодо товару «Пробка зливна з недорогоцінних металів піддона картера двигуна».
Частиною 3 Приміток до Розділу ХV УКТ ЗЕД «Недорогоцінні метали та вироби з них» в УКТ ЗЕД визначено термін «недорогоцінні метали».
Враховуючи, що у товарну позицію 7318 УКТ ЗЕД включаються болти, гвинти, що застосовуються для складання або кріпленняя різних виробів, що в свою чергу, унеможливлює класифікацію зливних пробок у відповідній товарній позиції.
Разом з цим, до цієї групи не включаються згвинчувальні пробки (товарна позиція 8309).
У товарну позицію 8309 згідно з УКТ ЗЕД включаються пробки, ковпачки та кришки (включаючи корончасті пробки і ковпачки, що згвинчуються, та пробки з пристроєм для розливання), кришки для пляшок, заглушки нарізні, оболонки пробок та інші пакувальні пристрої з недорогоцінних металів.
Піддон картера двигуна – це тонкостінний резервуар з пробкою, що загвинчує зливний отвір та закриває нижню частину картера автомобільного двигуна. Піддон картера двигуна виконує функцію резервуара для моторного масла, а також забезпечує захист кривошипно-шатунного механізму від потрапляння бруду та сторонніх предметів.
На підставі вищевикладеного з урахуванням положень Правила 1 ОПІ, пояснень до товарної позиції 8309 згідно УКТ ЗЕД та технічного опису, товар «Пробка зливна з недорогоцінних металів піддона картера двигуна», який призначений для закупорки піддона, розглядається у товарній позиції 8309 згідно УКТ ЗЕД.
Таким чином, товар «Пробка (болт) зливна з недорогоцінних металів піддона картера двигуна» підлягає класифікації у товарній півдкатегорії 8309 90 90 00 (ставка ввізного мита – 15%) згідно УКТ ЗЕД.

Орендар – фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання:
декларування доходів від здачі кварири в оренду

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до пп.170.1.5. п.170.1 ст.170 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), якщо орендар – фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання, то особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку на доходи фізичних осіб — орендодавець.
При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені ПКУ для квартального звітного (податкового) періоду, а сааме: протягом 40 календарних днів після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація).
Отже, податкову декларацію потрібно подавати один раз за результатами звітного 2017 року до 01.05.2018.

Транспортний податок: визначаємо вартість автомобіля

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників, що відповідно до п. 267.1 ст.267 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до п.п.267.2.1 п.267.2 ст.267 ПКУ є об’єктами оподаткування.
Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.
Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального (п.п.267.2.1 п.267.2 ст.267 ПКУ).
Податкова знижка: обмеження щодо
суми коштів, сплачених за навчання, скасовано

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з 01.01.2017 року діє норма, передбачена п.п.166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), згідно з якою фізична особа – платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника ПДФО та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.
Тобто, з 01.01.2018 скасовано обмеження щодо суми коштів сплачених за навчання і враховуватимуться фактично понесені платником ПДФО витрати. При цьому загальна сума податкової знижки, нарахована платнику ПДФО в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника ПДФО, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ (п.п.166.4.2 п.166.4 ст.166 ПКУ).
Крім цього, за результатами 2017 року платник ПДФО може скористатись правом на отримання податкової знижки, пов’язаної з навчанням члена сім’ї першого ступеня споріднення, незалежно від того одержує чи ні такий член сім'ї заробітну плату.

Декларування доходів: способи подання декларації про майновий стан і доходи

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п.49.3 ст.49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова декларація про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):
¨ особисто або уповноваженою на це особою;
¨ надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
¨ засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
Звертаємо увагу, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі, – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.
Нагадуємо, шо податкова декларація громадянами подається до 01 травня року, що настає за звітним. Для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2018 (включно).
Податкова декларація з 1 січня 2018 року подається за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».
До уваги посадових осіб органів державної влади та
органів місцевого самоврядування
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС у розділі «Новини» за посиланням https://acskidd.gov.ua/news#192 повідомив наступне.
Відповідно до Закону України від 14.10.2014 №1700-VII «Про запобігання корупції» зі змінами та доповненнями, починаючи з 1 січня до 1 квітня особи зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону (далі – суб’єкти декларування), зобов’язані щорічно подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Для подання декларації за минулий рік суб’єкт декларування має використовувати особистий ключ електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) отриманий для виконання своїх службових обов’язків. Разом з цим, особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування протягом звітного року, отримують послуги ЕЦП як фізичні особи, а не як посадова особа органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи або організації державної форми власності.
Таким чином, для безперешкодного та комфортного отримання послуг ЕЦП рекомендуємо завчасно звернутися до АЦСК ІДД ДФС.
Додатково повідомляємо, що для початку заповнення вказаної декларації необхідно перейти на веб-портал НАЗК та авторизуватись за допомогою особистого ключа ЕЦП (файл Key-6.dat) і ввести актуальну адресу електронної поштової скриньки (бажано використовувати поштові скриньки доменних зон «ua», «net» або «com»). Детальну інформацію щодо порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування розміщено на веб-сайті НАЗК.
«Рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій» та «Рекомендації до чергового етапу електронного декларування» розміщено на веб-сайті НАЗК у розділі «Декларування».
Довідкові служби НАЗК:
Довідка щодо заповнення декларацій: +38 (044) 200-08-29.
Технічна допомога: +38 (044) 200-06-94, support@nazk.gov.ua .
До уваги громадян! Кампанія декларування – 2018 розпочалася

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з початку року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2017 року.
Громадяни зобов’язані включити суму отриманих протягом 2017 року доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до 1 травня 2018 року річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) за наслідками звітного 2017 року, а також нарахувати і сплатити до 1 серпня 2018 року податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та військовий збір з таких доходів.
Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:
- доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини, за якими не було сплачено ПДФО та військовий збір, тощо;
- від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, тобто 9600 грн. за 2017 рік (3200 грн. х 12 міс. х 25% = 9600 грн.);
- інвестиційного доходу;
- іноземного доходу;
- в інших, передбачених ПКУ випадках.
Звертаємо увагу, що з 1 січня 2018 року декларація подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2017 за №821/30689.
З детальною інформацією щодо порядку заповнення декларації та її формою можна ознайомитись на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за посиланням
http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2018
Стартувала кампанія декларування – 2018

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2017 року, під час якої окремі категорії фізичних осіб:
- зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2017 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору;
- мають право подати декларації для отримання податкової знижки.
Обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) у платників податків виникає:
- при отриманні доходів не від податкових агентів, тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи, тобто які не є підприємцями або не провадять незалежну професійну діяльність;
- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;
- при отриманні іноземних доходів;
- в інших випадках, передбачених законодавством.

До уваги платників! Нова декларація
про майновий стан і доходи подається з 01.01.2018

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що з 31.12.2017 набере чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 (далі – Наказ №556), яким викладено у новій редакції форму податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) та інструкцію щодо її заповнення. Починаючи з 01.01.2018 Декларація має подаватися за новою формою.
Зокрема, змінами, внесеними Наказом №556 передбачено, що фізичні особи – підприємці (далі – ФОП) у додатку Ф2 до Декларації відображають амортизаційні відрахування за витратами, понесеними на придбання (самостійне виготовлення) основних засобів та придбання нематеріальних активів.
Крім того, для ФОП, які у звітному (податковому) році припиняють державну реєстрацію підприємницької діяльності за власним рішенням та подають Декларацію у строки, встановлені абзацом другим п.177.11 ст.177 Податкового кодексу України, передбачено відображення дати прийняття рішення про припинення у рядку 8 «Категорія платника» Декларації.
Наказ №556 опубліковано в офіційному виданні «Офіційний вісник України» від 25.07.2017 №58.
Антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс»

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що сервіс «Пульс» - гаряча телефонна лінія, за якою по телефону 0-800-501-007 (напрямок «4») громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про факти вимагання неправомірної вигоди або інші корупційні та неправомірні дії з боку працівників ДФС України при митному оформленні або в процесі податкового контролю.
Інформація приймається цілодобово.

Дотримання професійної етики – один з найважливіших принципів роботи органів ДФС

Кам’янська ОДПІ інформує, що під час виконання своїх службових повноважень працівники органів ДФС зобов’язані неухильно додержуватися загальновизнаних етичних норм поведінки: бути ввічливими у стосунках з громадянами та суб’єктами господарювання, будувати свої відносини з ними на основі довіри, поваги, об’єктивності, справедливості, терпимості, законності. Сервіс ДФС України «Пульс» дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників органів ДФС. Жодне повідомлення не залишиться без уваги, адже плідна робота сервісу «Пульс» – це шлях до успішної співпраці громадян та бізнесу з органами ДФС.
Кам’янська ОДПІ нагадує, що з 20 липня поточного року змінено номер телефону для прийняття інформації на сервіс «Пульс». Залишити інформацію щодо неправомірних дій та бездіяльності працівників органів ДФС та інших питань можна зателефонувавши до Контакт-центру ДФС за номером 0800-501-007 та обравши відповідний напрямок у меню інтерактивного голосового автовідповідача (4 – для залишення інформації на сервіс «Пульс»).
Боротьба з корупцією в органах ДФС

Боротьба з корупцією є одним з тих завдань, яке поряд зі збільшенням надходжень до бюджету є важливою складовою економічного зростання та міжнародної підтримки. Подолання будь-яких корупційних проявів є запорукою того, щоб процес реформ відбувався прозоро, відкрито та результативно.
Тому для нас питання боротьби з корупцією - одне з найгостріших та пріоритетних. Це складний та комплексний процес, але початок вже покладено. Нам вдалося реалізувати низку важливих ініціатив, серед яких - запуск антикорупційного сервісу «Пульс», реалізація Антикорупційної програми, підвищення ефективності роботи Головного управління внутрішньої безпеки ДФС. Але на цьому ми не зупиняємося. Наша ціль - повне викорінення корупційних правопорушень.

Протидія корупції в органах ДФС України

Одним із важливих аспектів сучасної державної правової політики в Україні є реформування системи запобігання і протидії корупції. Досягнення успіху у цьому процесі є передумовою для формування у суспільстві довіри до влади, зростання економічного потенціалу держави, покращення добробуту громадян України.
Корупція – багатоаспектне соціально – економічне, політичне, правове та морально-етичне явище, яке складається з цілого комплексу протиправних дій і неетичних вчинків та завдає істотної шкоди нормальному функціонуванню моральних та правових відносин у суспільстві й державі.
Удосконалення антикорупційного законодавства України, утворення нових антикорупційних інституцій зумовило останнім часом докорінні зміни національної системи запобігання та протидії корупції.
Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні визначені Законом України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 за № 1700-VII, що набув чинності 24 квітня 2015 року (далі – Закон). Закон покликаний сприяти запобіганню корупції через застосування превентивних антикорупційних механізмів, виявленню корупційних правопорушень та усунення їх наслідків.
Відповідно до статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, уповноважені на виконання функцій держави, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Окремо необхідно зазначити, що у Кримінальному кодексі України визначено також відповідальність за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі (стаття 369). Тобто особа, яка пропонує, надає, обіцяє неправомірну вигоду, також несе кримінальну відповідальність.
Запобігання проявам корупції є одним з найвідповідальніших напрямів в діяльності органів Державної фіскальної служби України, а запорука успіху у боротьбі з корупцією - це прозорість та відкритість.
Кам’янська ОДПІ нагадує, що з 20 липня 2017 року змінено номер телефону для прийняття інформації на сервіс «Пульс», який покликаний подолати корупцію в лавах відомства, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами. Залишити інформацію щодо неправомірних дій та бездіяльності працівників органів ДФС та інших питань можна зателефонувавши до Контакт-центру ДФС за номером 0800-501-007 та обравши відповідний напрямок у меню інтерактивного голосового автовідповідача (4 – для залишення інформації на сервіс «Пульс»).
Легалізація заробітної плати - забезпечення майбутнього

Заробітна плата - одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Тож приховування громадянами своїх реальних доходів, виплата працедавцями заробітної плати в «конвертах» негативно впливає на наповнення бюджету.
Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні дуже актуальне. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (часто мінімальну) та неофіційну (значно вище мінімальної) зарплатню. Трапляється, що вони навіть не знають про те, що їхня «прозора» зарплата значно відрізняється від тої, яка записана у відомості. Ця різниця з’ясовується згодом, коли працівнику потрібна довідка про доходи, наприклад, для отримання кредиту чи для пред’явлення у Пенсійний фонд при оформленні пенсії.
Виплата заробітної плати в «конвертах» призводить до втрати можливості користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства України. Приховування реального доходу впливає на недостовірність наданої інформації при зверненні за соціальними пільгами, призводить до втрати трудового стажу при розрахунку розміру пенсії.
Відсутність внесків до фондів соціального страхування унеможливлює соціальний захист працівників, такі особи втрачають право на отримання гарантованої державою відпустки, своєчасно та не нижче мінімальних гарантій в оплаті праці заробітної плати, на здорові, безпечні умови праці.
Проте, значна частина громадян не знає чинного законодавства про працю. Працівники досі вважають, що, як і раніше, відмітка в трудовій книжці дасть їм можливість одержувати пенсію в повному обсязі, але це не так. Принагідно, звертаємось до керівників, які надають перевагу виплаті зарплати в так званих «конвертах» із закликом проявити свою громадянську позицію і легалізувати реальну зарплатню працівників не визначаючи їм сумного майбутнього.
Адже в результаті одержання зарплати «в «конвертах» вони позбавлені належного захисту на випадок непрацездатності та приречені на мізерну пенсію. Легалізація заробітної плати - забезпечення майбутнього.
У вантажівці, яка перевозила мед, закарпатські митники виявили 25 650 пачок цигарок
Закарпатські митники припинили порушення митних правил, пов’язане з незаконним вивезенням з України значної кількості тютюнових виробів. Правопорушення виявлено і припинено в зоні митного контролю митного посту «Тиса» Закарпатської митниці ДФС. Цигарки переміщувались у вантажному автомобілі іноземної реєстрації.
Згідно з поданими до митного контролю товаросупровідними документами, через митний кордон із України в Угорщину переміщувався бджолиний мед. Під час аналізу поданих до митного контролю товаросупровідних документів та в результаті аналізу ризиків, працівники митниці прийняли рішення про проведення повного митного огляду транспортного засобу та вантажу. Відтак у днищі транспортного засобу виявлено приховані від митного контролю 24 050 пачок торгової марки «Rothmans» та 1600 пачок «Marlboro» вітчизняного виробництва із акцизними марками України.
Попередньо зазначені дії кваліфікуються за ознаками порушення митних правил, а саме переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Здійснюються заходи щодо фіксації митного правопорушення.
Закарпатські митники вилучили не задекларовані майже 11 тисяч євро у пункті пропуску «Тиса»
Працівники Закарпатської митниці ДФС запобігли незаконному переміщенню 10 750 євро, які намагався незаконно вивезти з території України наш співвітчизник.
Громадянин заїхав на митний пункт пропуску, в якості пасажира, на автомобілі «Mazda 6» із іноземною реєстрацією.
Для проходження митного контролю було обрано спрощену систему – «зелений коридор». На підставі результатів аналізу та оцінки ризиків працівники митниці вивели транспортний засіб із загального потоку для проведення митного огляду.
Під час здійснення митного контролю транспортного засобу та особистих речей, окрім заявлених під час усного опитування 10 000 тис. євро, виявлено у дорожній валізі 10 750 євро.
Так, громадянин не заявив за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, які підлягають обов’язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ст.471 Митного кодексу України. Наразі складено протокол про порушення митних правил, кошти у сумі 10 750 євро вилучено до рішення суду.
Одеські митники попередили спробу ухилення від декларування паливно-мастильних матеріалів на суму близько 7,5 млн грн
Судно закордонного плавання доставило зі Сполучених Штатів Америки до Одеського морського торговельного порту мінеральні добрива - карбамідно-аміачну суміш.
Декларуючи суднові запаси, капітан «забув» про наявність на борту судна понад 412 т паливного мазуту та майже 163 т дизельного пального.
Не задекларовані паливно-мастильні матеріали виявили одеські митники під час здійснення митного контролю.
За фактом не заявлення достовірних відомостей про наявність припасів, які підлягали обов’язковому декларуванню, відносно капітана судна складено протокол про порушення митних правил за ознаками статті 472 МКУ.
Паливно-мастильні матеріали на суму близько 7,5 млн грн та судно закордонного плавання, вартість якого буде встановлена додатково, вилучено.
Наразі тривають відповідні процесуальні дії для направлення справи до суду, який вирішить подальшу долю вилученого.
У Запорізькому аеропорту затримано незаконну партію тютюну
Співробітники Запорізької митниці ДФС попередили чергову спробу незаконного переміщення підакцизних товарів через митний кордон України.
У міжнародному аеропорту м. Запоріжжя, відлітаючи авіарейсом "Запоріжжя–Сабіха", громадянин Єгипту для проходження митного контролю обрав спрощений порядок, не заповнюючи митну декларацію. Після того, як він перетнув "білу смугу", що позначає закінчення "зеленого коридору", у нього було виявлено 147 пачок тютюну без марок акцизного податку. Тютюнова продукція знаходилась у валізах з особистими речами без ознак приховування.
Таким чином пасажир порушив митні правила, визначені статтею 484 Митного кодексу України.Відповідно до статті 376 п.2 Податкового кодексу України йому було повернуто дозволену для перевезення норму.
Зазначимо, згідно зі статтею 227 Податкового кодексу, при ввезенні на митну територію України маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється в установленому порядку марками акцизного податку встановленого зразка. У разі порушення порядку маркування ввезених алкогольних напоїв і тютюнових виробів та/або неповної сплати податку товар не допускається до митного оформлення і ввезення його на митну територію України забороняється.
У пункті пропуску «Бориспіль» затримано велику партію валюти – 90 тисяч євро
Працівниками митного поста «Бориспіль-аеропорт» Київської митниці ДФС зафіксовано спробу незаконного ввезення максимальної в цьому році суми валюти.
100 тисяч євро та 225 доларів США намагався ввезти на територію України з порушенням митних правил громадянин РФ, який прилетів авіарейсом транзитом через Латвію.
Для проходження митного контролю громадянин самостійно обрав спрощену систему – «зелений коридор», де, зокрема, передбачено наявність у громадян готівки в сумі, що не перевищує 10 тисяч євро (чи еквівалент цієї суми в іншій валюті).
На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації пасажир не надав та до перетину «білої лінії» до митників не звертався.
Після перетину пасажиром «білої лінії», яка означає закінчення «зеленого коридору», митники поцікавилися у чоловіка про наявність у нього готівки, на що він відповів, що «має при собі багато грошей» - 100 тисяч. Після цього пасажира було запрошено в службову кімнату митників, де він видав 225 доларів США та 100 тисяч євро, які знаходились в плечовій сумці пасажира. Зазначена готівка переміщувалась без ознак приховування.
З виявленої суми громадянину, згідно з чинним вітчизняним законодавством, було пропущено 10 тисяч євро. Вилучено за протоколом за ст. 471 Митного кодексу України до винесення судом рішення у справі 225 доларів США та 90 тисяч євро.
Закарпатські митники виявили дві вантажівки з прихованими 300 тис. пачками сигарет
Співробітники управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Закарпатської митниці ДФС сьогодні вночі виявили два вантажних автомобілі з прихованими 300 тис. пачками сигарет.
Під час здійснення митного контролю одного з авто, а саме проведення митного огляду, були виявлені тютюнові вироби, приховані в сховищах (тайниках), виготовлених в дерев’яних барабанах, на яких намотаний кабель.
Цей вантажний автомобіль реєстрації республіки Литви, що прямував транзитом через митну територію України з Литви в Болгарію заїхав в зону митного контролю митного посту «Дяково» Закарпатської митниці ДФС в напрямку «виїзд з України».
Відповідно до поданих водієм до митного контролю товаросупровідних документів в митному режимі «транзит» переміщується товар «кабель та пластикові труби» на дерев’яних барабанах в кількості 74 вантажних місця вагою 17 555 кг.
Відправником товару зазначалося литовське підприємство, а одержувачем – болгарське. Перевізником товару також було підприємство Литовської Республіки.
На даний час здійснюються заходи щодо вивантаження товару, демонтажу виготовлених сховищ (тайників), встановлення кількості і найменування прихованих товарів та документування порушення.
Інше правопорушення припинено в зоні митного контролю митного посту «Лужанка» Закарпатської митниці ДФС у напрямку «виїзд з України».
При проведенні митного огляду вантажного відсіку транспортного засобу, працівниками митниці виявлено не задекларовані тютюнові вироби. Керував вантажним автомобілем, в якому знайшли приховані тютюнові вироби, громадянин України.
Наразі у порядку заведення кримінального провадження, пов’язаного з незаконним вивезенням з України значної кількості тютюнових виробів, працівниками Закарпатської митниці ДФС матеріали справи та транспортний засіб передано працівникам СБУ.
Після проведення остаточного огляду вантажу та завершення усіх процесуальних дій, про виявлену кількість тютюнових виробів буде повідомлено додатково.
У пункті пропуску “Бориспіль» упереджено спробу незаконного ввезення 50 тис. дол. США
Співробітники Управління організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії зафіксували спробу незаконного ввезення 50 тисяч доларів США.
Валюту у сумі 62531 дол. США намагався ввезти на митну територію України з порушенням митних правил іноземний громадянин, який прилетів до України з ОАЄ. Своїми діями він обрав канал, позначений символами зеленого кольору - «зелений коридор». Тим самим, відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України іноземець заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України та засвідчив про факти, що мають юридичне значення.
Відповідаючи на запитання щодо наявності в нього готівкових коштів, громадянин відповів, що має приблизно 62 000 доларів США. Після перерахунку готівки було виявлено 62531 дол. США, які знаходилися у ручній поклажі та переміщувалась без ознак приховування. Зі слів пасажира, готівка належить йому особисто.
З виявленої суми йому було пропущено 12300 доларів США (що становить еквівалент 9969 євро, відповідно до курсу НБУ на 08.02.2018). За протоколом про порушення митних правил затримано 50231 доларів США.
Таким чином, громадянин своїми діями під час проходження митного контролю в залі «Приліт» терміналу «D» ДП МА «Бориспіль» порушив встановлений ст. 366 МК України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю.

Сектор організації роботи
Кам’янської ОДПІ
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор