www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Дніпродзержинська ОДПІ інформує !!!
Версія для друку Написати листа
Місячник легалізації трудових відносин.

Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області проводить з 15 вересня по 15 жовтня 2013 року Місячник добровільної легалізації трудових відносин у Дніпропетровському регіоні.
Нагадуємо, що легальна зарплата – це соціальні гарантії, гідна пенсія, правова підтримка трудовим законодавством та впевненість в майбутньому. А для роботодавців – це відсутність штрафів, зменшення перевірок та чиста совість.

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Об’єкти, що не оподатковуються податком на нерухоме майно

Від оподаткування звільняються об’єкти житлової нерухомості для окремих категорій населення:
- об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних, або прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю, опікуна, піклувальника;
- об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими згідно із законом, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

База оподаткування податку на нерухоме майно

У разі наявності у платника податку — фізичної особи більше одного об’єкта оподаткування, в тому числі різних видів (квартир, житлових будинків або квартир і житлових будинків, у тому числі їх часток), база оподаткування обчислюється виходячи із сумарної житлової площі таких об’єктів з урахуванням норм пп. 265.4.1 п. 265.4 ст. 265 Податкового кодексу.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Пільги щодо сплати податку на нерухоме майно

Переглянуто розміри житлової нерухомості, щодо якої застосовуватимуться пільги. Так, база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи — платника податку, зменшується:
для квартири/квартир незалежно від їх кількості — на 120 м2;
для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — на 250 м2.
Крім того, внесеними змінами ст. 265 Податкового кодексу доповнено нормою, що передбачає надання пільги власникам, які володіють різними видами об’єктів житлової нерухомості (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), шляхом зменшення бази оподаткування на 370 м2.
Водночас існуючі норми доповнено нормою, згідно з якою пільги щодо сплати податку на нерухоме майно не поширюються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).
Внесеними змінами передбачено, що міські, селищні та сільські ради можуть встановлювати додаткові пільги щодо сплати податку, який сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано в установленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Ставки податку на нерухоме майно

Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 м2 бази оподаткування.
Так, ставки податку для фізичних осіб встановлюються в таких розмірах:
не більше 1% — для квартири/квартир, житлова площа яких не перевищує 240 м2, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких не перевищує 500 м2;
2,7% — для квартири/квартир, житлова площа яких перевищує 240 м2, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких перевищує 500 м2;
1% — для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких не перевищує 740 м2;
2,7% — для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких перевищує 740 м2.
Ставки податку для юридичних осіб встановлюються в таких розмірах:
1% — для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 м2, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 м2;
2,7% — для квартир, житлова площа яких перевищує 240 м2, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 м2.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Порядок обчислення сум податку на нерухоме майно

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування, що перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості.
Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам — нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Повернення з бюджету сплачених коштів по податку на нерухоме майно

Умови та порядок повернення з державного бюджету помилково та/або надміру зарахованих до державного бюджету сум грошових зобов’язань встановлено Податковим кодексом.
Згідно з пп. 14.1.115 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу надміру сплачені грошові зобов’язання — це суми коштів, на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов’язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.
Відповідно до п. 43.1 ст. 43 Податкового кодексу помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику згідно з цією статтею та ст. 301 Митного кодексу, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.
Так, помилково та/або надміру сплачені суми податку на нерухоме майно фізичними особами підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку в порядку, передбаченому Податковим кодексом.
Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання зазначеною фізичною особою заяви про таке повернення. Право платника податку на подання заяви щодо повернення надміру сплачених коштів виникає і застосовується протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання (п. 43.3 ст. 43 Податкового кодексу).
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

З 1 вересня 2013 року обмежуються готівкові розрахунки з фізичними особами

Таке рішення прийняло Правління Нацбанку України та закріпило Постановою від 6 червня 2013 року № 210. Даним документом також внесені зміни до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні.
Уже з настанням осені громадяни, які співпрацюватимуть з юридичними особами чи підприємцями не матимуть права протягом одного дня розраховуватись між собою готівкою, загальна сума якої перевищує 150 тисяч гривень, незалежно від кількості платіжних документів. Відповідне обмеження передбачене і у разі розрахунків між фізичними особами за договорами куплі -продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню. Наразі, якщо сума буде більшою, то оплату по сумі перевищення можна буде здійснити лише в безготівковій формі, тобто через розрахунковий рахунок в банку або через платіжну картку. Про це в першу чергу повинні пам’ятати громадяни, які продаватимуть або купуватимуть нерухомість чи провадитимуть операції з автотранспортом. Варто наголосити, що граничні норми не поширюватимуться на розрахунки юридичних осіб та підприємців з бюджетами, добровільні пожертвування та благодійну допомогу, а також на використання коштів, які видаються на відрядження. А підприємствам додатково нагадаємо, що порушення касової дисципліни тягнуть за собою штрафні санкції відповідно до норм Адмінкодексу та Указу Президента №436.
Зауважимо, що прийняті зміни спрямовані на скорочення готівкових розрахунків та сприятимуть поступовій легалізації доходів і як наслідок зменшенню тіньової економіки.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Оновлено Державний реєстр РРО

02.08.2013 р. набрав чинності наказ Міндоходів України від 02.08.2013 №317, яким затверджено у новій редакції Державний реєстр РРО з урахуванням моделей реєстраторів, внесених відповідними наказами Міндоходів України, ДПС України та рішеннями Державної комісії з питань електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом при Кабінеті Міністрів України.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Утилізація транспортних засобів
З 01.09.2013 р. наберуть чинності (крім деяких норм) зміни, внесені до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм.
Встановлено, що платниками цього податку є, зокрема, особи, які ввозять на митну територію України транспортні засоби та/або кузови до них (за винятком кузовів для промислового складання) в митному режимі імпорту; здійснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України.
Перенесено строк запровадження бухобліку тимчасових та постійних податкових різниць на 01.01.2014 р. Платники податку на прибуток подаватимуть фінансову звітність з урахуванням податкових різниць починаючи зі звітних періодів 2014 р.

Встановлено, що суб’єкти господарювання, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки, та суб’єкти індустрії програмної продукції, які застосовують особливості оподаткування, передбачені п. 15 підрозділу 10 Перехідних положень Кодексу, авансові внески у 2013 р. не сплачують, а податкові зобов’язання визначають на підставі податкової декларації за підсумками першого кварталу, першого півріччя, трьох кварталів та за 2013 р.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Внесено зміни до форми звіту по ЄСВ

Кардинальних змін у звітності не відбулося. Всі правки були внесені у зв’язку з новою редакцією Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI, згідно з якою .
Отже, завдяки внесеним змінам тепер у звітності можна відображати нарахування й відрахування з такого доходу. Наприклад, у таблиці 5 Додатка 4 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 р. № 22-2, серед категорій осіб окремо виділено «особи, яким надано відпустку по вагітності й пологах». Ця категорія йде під кодом «5», натомість ті, кому надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, відображатимуться під кодом «6».
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Чи має право на податкову знижку фізична особа за своє навчання та членів сім’ї 1-го ступеня споріднення?

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 Податкового кодексу фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.
Така сума не може перевищувати розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Які документи необхідно подати платнику податку органу Міндоходів при поданні декларації для реалізації права на податкову знижку за навчання?
Платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у п.166.3 ст. 166 Податкового кодексу. До даного переліку включається сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Така сума не може перевищувати розміру доходу, визначеного в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу (суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень), в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.
При цьому, таку податкову знижку платник податку зможе отримати починаючи з 2012 року за наслідками 2011 року. Згідно з п.п. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 Кодексу підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації.
Відповідно до пп. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 Кодексу до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).
У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких послуг за навчання і строк їх надання, тобто, крім договорів з навчальним закладом та платіжних і розрахункових документів, необхідно пред'явити довідку з навчального закладу щодо кількості місяців навчання (тривалість семестрів) у звітному податковому періоді (році).
Оригінали зазначених документів не надсилаються органу державної податкової служби, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого Кодексом.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Електронна податкова звітність зручно, швидко, безкоштовно

Подання податкової звітності в електронному вигляді, має багато переваг як для платників податків, так і для податкової служби, зокрема платники податків отримають:
- економію робочого часу, а також власних коштів на придбання бланків звітних документів (немає необхідності відвідувати податкову інспекцію, купувати бланки звітності); звітність, надіслана до податкового органу електронною поштою через мережу Інтернет із застосуванням посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису, не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання;
- уникнення витрачання часу у чергах до податкового інспектора або «вікна» прийому звітності при поданні звітності, оскільки достатньо її лише сформувати в електронному вигляді за допомогою спеціальних програм та передати через мережу Інтернет до податкового органу;
- гарантію автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних помилок та описок;
- оперативне оновлення форматів подання документів в електронному вигляді по телекомунікаційним каналам зв’язку;
- інформацію щодо стану розрахунків стосовно сплати податків та заборгованості перед бюджетом;
- конфедаційність інформації;
- оперативність оброботки отриманої інформації у податковому органі.
Отримати безкоштовні ключі електронного цифрового підпису можна у Акредитованому центрі сертифікації ключів ІДД міністрества доходів та зборів.
Безкоштовними ключами електронного підпису АЦСК ІДД Мін доходів можна відправляти всі податкові звіти, податкові накладні та реєстр податкових накладних, митних декларацій, а також подавати звітність в електронному вигляді до Пенсійного фонду та органів статистики.
З інформацією щодо подання звітності в електронній формі можна ознайомитись на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України в рубриці «Електронна звітність» (www. minrd.ua)
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Чи мають право батьки скористатися податковою знижкою на навчання, якщо студент отримував доходи по цивільно-правовому договору?

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом.
При цьому, Кодексом установлено обмеження щодо неперевищення сум нарахованої платником податку податкової знижки понад суму загального оподатковуваного доходу платника, одержаного протягом року як заробітна плата (пп. 164.4.2 п.164.4 ст. 164 Кодексу). Згідно з пп. 14.1.48 п.14.1 ст. 14 Кодексу заробітна плата для цілей розділу IV цього Кодексу - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом. Ці відносини регулюються трудовим законодавством, зокрема Кодексом законів про працю. При укладанні трудового договору з працівником працедавець видає наказ про зарахування його на роботу, на підставі якого у трудовій книжці цього працівника робиться позначка про прийняття його на роботу на відповідну посаду.
Таким чином, якщо студент протягом звітного року одержував доходи від виконання договорів цивільно-правового характеру, які не є трудовими договорами, то члени його сім’ї першого ступеня споріднення мають право на податкову знижку щодо сум, сплачених за навчання такого студента.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
«Набір підприємця» від податкової


Податковий, Митний кодекси, примірники журналу «Вісник Міністерства доходів і зборів України» та його рекламну продукцію отримали щойно зареєстровані підприємці від податківців під час урочистостей, з нагоди Дня підприємця.
В рамках «Тижня підприємця» з в актовому залі Дніпродзержинської міської ради відбулися заходи з нагоди Дня підприємця, під час яких представники Дніпродзержинської ОДПІ, нагородили підприємців та презентували відео ролик "Міністерство доходів і зборів України. Об’єднання".
«Економічне і соціальне майбутнє держави саме за вами – підприємцями .Конструктивне партнерство влади та бізнес-спільноти – це один з найважливіших чинників подальшого зростання добробуту територіальної громади та держави в цілому» - відзначив начальник інформаційно - комунікаційного відділу О.Попов.



Інформаційно-комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор