Царичанський район
www.tsarich-rn.dp.gov.ua


Надходження єдиного внеску, податку та збору на доходи фізичних осіб зростуть на понад 30%

Протягом січня-травня поточного року надходження податку на доходи фізичних осіб та військового збору зростуть порівняно з відповідним періодом минулого року на 33,4%, або на 16,9 млрд. грн. За вказаний період цього року очікуються надходження податку та збору у сумі 67,3 млрд. грн. За січень-травень 2016 року цей показник складав 50,5 млрд. гривень.
Перевиконання показників минулорічного періоду стабільно фіксується протягом кожного місяця. Так, у січні цього року порівняно з першим місяцем минулого року зростання було на рівні 38,6%, у лютому – на 36%, у березні – на 32,9%, у квітні – на 29,1%.
У травні в ДФС очікують надходження 13,6 млрд. грн. ПДФО та військового збору, що перевищить показник минулого року на 32,1%, або на 3,3 млрд. грн.
Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування протягом січня-травня також очікуються у розмірі, який на 32,1% перевищить минулорічний показник. За 5 місяців цього року надійде 66,8 млрд. грн. ЄСВ, що на 16,2 млрд. грн. більше відповідного періоду минулого року.
Зокрема, у травні за попередніми даними буде сплачено 13,1 млрд. грн. ЄСВ. Порівняно з травнем 2016 року сплата зросте на 34,4%, або на 3,4 млрд. гривень.

На Одещині відбувся тренінг з вивчення актуальних питань ефективного управління людськими ресурсами в ДФС
Нещодавно на базі ГУ ДФС в Одеській області Департаментом кадрової політики та роботи з персоналом ДФС за участі провідних експертів місії EUAM – Консультативної місії Європейського союзу «Консультація заради довіри» організовано черговий регіональний тренінг для керівників підрозділів по роботі з персоналом територіальних органів ДФС.
Цього разу у семінарі взяли участь керівники та фахівці підрозділів по роботі з персоналом ДФС – головних управлінь та митниць у Запорізькій, Кіровоградській, Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.
«Сьогодні кадрове адміністрування - це величезний пласт нашої роботи. Ми постійно маємо навчатися новому – як проводити конкурси, які запитання ставити, як проводити оцінку. Кадровий підрозділ в органах фіскальної служби має бути провідником між керівником і працівником. Саме від нас, у першу чергу, залежить чи зможе майбутній фахівець працювати на державній службі, чи зрозуміє її принципи, чи буде він ефективним та успішним на займаній посаді», – зазначила директор Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом ДФС Тетяна Пажитнова.
Вітаючи учасників семінару, в.о. начальника Головного управління ДФС в Одеській області Глеб Мілютін зазначив, що проведення навчань для підрозділів по роботі з персоналом є важливим напрямом подальшого удосконалення процесів управління персоналом в органах ДФС.
У рамках програми тренінгу учасники на практичних заняттях розглянули методи ефективних інструментів відбору, проведення різних видів інтерв’ю та роботи з компетенціями, пройшли тренування зі складання запитань для інтерв’ю, отримали відповіді на інші актуальні питання у сфері роботи з персоналом тощо.
Тетяна Пажитнова зауважила, що у рамках подальшої співпраці ДФС та місії EUAM – Консультативної місії Європейського союзу «Консультація заради довіри» в серпні 2017 року планується проведення подібного навчального заходу для керівників підрозділів персоналу інших територіальних органів ДФС, зокрема центрального та східного регіонів України.
Мирослав Продан та Альгірдас Шемета обговорили взаємодію ДФС та Ради Бізнес-омбудсмена
Активізацію взаємодії при вирішенні спірних питань, з якими звертаються суб’єкти господарювання до Ради бізнес-омбудсмена, та розширення спектру послуг Електронного кабінету платника обговорили під час зустрічі в.о. Голови ДФС Мирослав Продан та Бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета 1 червня 2017 року.
«Нещодавно в Електронному кабінеті запрацювала нова послуга – отримання підприємствами довідки про відсутність заборгованості, яка їм необхідна для участі у тендері. До кінця року ми плануємо зробити так, щоб всі сервіси та послуги, без виключення, які сьогодні надає ДФС (довідки, витяги) можна було отримати через Електронний кабінет без прямого контакту платника з посадовою особою. Таким чином ми фактично виключимо можливий фактор корупційної складової, який є в безпосередньому спілкуванні», - зазначив Мирослав Продан.
Очільник ДФС також зазначив, що в Електронному кабінеті буде створений функціонал для обміну інформацією з центральними органами виконавчої влади, правоохоронними органами, а також передбачена можливість формування та направлення електронних звернень громадян.
У свою чергу Бізнес-омбудсмен відзначив зниження кількості скарг щодо роботи фіскальної служби, з якими звертаються платники податків. За його словами, кількість скарг суб’єктів господарювання знижується вже другий квартал поспіль. Якщо існуюча тенденція буде збережена, то за результатами ІІ кварталу очікується зниження кількості скарг на 10% порівняно з І кварталом поточного року. Зокрема, до Бізнес-омбудсмена вже практично перестали надходити скарги на роботу митниць.
Альгірдас Шемета також відмітив прогрес у відшкодуванні ПДВ та покращення роботи під час розгляду апеляцій платників податків.
Під час зустрічі сторони також обговорили шляхи вирішення питань з відшкодування заборгованості з ПДВ та переплат з податку на прибуток минулих періодів.
План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік буде оприлюднено на веб-порталі ДФС до 25 грудня 2017 року

Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі – Закон № 1797) внесено зміни до пункту 77.1 статті 77 Кодексу, які набрали чинності з 01.01.2017.
Відповідно до пункту 77.1 статті 77 Кодексу (зі змінами) план-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.
Вказані зміни знайшли відображення в наказі Мінфіну від 27.02.2017 № 294 «Про затвердження змін до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків» (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16 березня 2017 року за № 368/30236, розміщений на офіційному веб-сайті ДФС у розділі «Відкриті дані»), яким передбачено, що річний план-графік складається починаючи з 2018 року.
Таким чином, платники податків зможуть ознайомитись з планом-графіком на 2018 рік на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України в термін, визначений Податковим кодексом України.
ДФС в он-лайн режимі моніторитиме процеси митного контролю та оформлення
У Державній фіскальній службі України заплановано створення Департаменту таргетингу та управління ризиками, який дозволить вивести на новий рівень практику здійснення вибіркового митного контролю. Про це розповів в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час засідання Уряду, яке відбулося 31 травня.
За його словами, результативність функціонування подібних центрів вже доведена в митних адміністраціях країн-членів ЄС, США, Канади і т.д.
Фахівці зазначеного департаменту будуть здійснювати відеоаналітику та віддалене спостереження за пунктами пропуску та зонами митного контролю, он-лайн моніторинг процесів митного контролю та оформлення, координацію оперативних заходів та взаємодію з усіма зацікавленими сторонами, а також супроводження системи управління ризиками та її постійну актуалізацію.
При цьому відеоконтроль та моніторинг здійснюватимуться в цілодобовому режимі.
Як відзначив очільник ДФС, запуск таргетинг-центру дозволить спростити та прискорити митні формальності для сумлінних суб’єктів господарювання, суттєво підвищить результативність митного контролю та зменшить корупційні ризики за рахунок перенесення частини повноважень щодо прийняття рішень до НТЦ.
«Вже зараз ми визначаємось з пріоритетними пунктами пропуску, де буде розміщене відповідне технічне обладнання. Попередньо це буде 10 пунктів пропуску через державний кордон з усіма країнами-сусідами. Зокрема, на кордоні з Польщею будуть обладнані три пункти пропуску, оскільки це один з пріоритетних напрямів туризму та зовнішньоекономічних зв`язків», – зазначив Мирослав Продан.
Мирослав Продан: За результатами 5 місяців очікуються надходження на рівні 303 млрд. гривень
Індикативні показники доходів державного бюджету, які доведені фіскальній службі на січень-травень у розмірі 287,9 млрд. грн., будуть суттєво перевиконані. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан 31 травня під час засідання Уряду.
За його словами, фактичні надходження до бюджетів усіх рівнів протягом січня-травня поточного року очкуються на рівні майже 303 млрд. грн. Це на 65 млрд. грн., або майже на 28% більше, ніж за відповідний період минулого року.
«Тільки по травню ми плануємо збільшити збір на понад 28%, або на 14 млрд. грн. по відношенню до минулорічного показника. За нашими прогнозами до держбюджету у цьому місяці буде перераховано 64,1 млрд. грн.», – зазначив Мирослав Продан.
Очільник ДФС також відзначив позитивну динаміку з податку на прибуток, яка свідчить про зростання економіки. Так, у І кварталі цього року платники задекларували рекордну для України суму податку – 20,2 млрд. грн., що майже у півтора рази більше, ніж результати декларування січня-березня 2016 року.
«Варто відзначити і позитивну динаміку зі зменшення обсягів переплат з податку на прибуток. Станом на 1 січня 2017 року цей показник зменшився на 5,6 млрд. грн. і склав 18,3 млрд. грн.», – підкреслив Мирослав Продан.
Зростання надходжень порівняно з минулим роком фіксується і з податку на додану вартість. Так, нарахування ПДВ у квітні зросли на 1,6 млрд. грн. у порівнянні з минулорічним показником і склали 13,8 млрд. грн. У травні рівень нарахування податку склав 12,6 млрд. грн., що на понад 1 млрд. грн. більше, ніж у квітні 2016 року.
Щодо надходжень митних платежів, то, за словами Мирослава Продана, їх обсяг за 5 місяців цього року зросте на 27 млрд. грн. порівняно з січнем-травнем минулого року і складе 114 млрд. грн..
«Якщо у січні цього року середньодобовий показник складав майже 945 млн. грн., що, до речі, на 40,5% більше, ніж в січні 2016 року, то у квітні денні відрахування збільшилися майже на 47%: з 906 млн. грн. у квітні 2016 року до 1,329 млрд. грн. у 2017 році. У травні відповідно з 915 млн. грн. до 1,238 млрд. грн. Це – плюс 35,3%», – наголосив Мирослав Продан.
Крім того, за підрахунками ДФС, у рамках експерименту з реконструкції доріг у регіонах у травні буде перераховано 1,63 млрд. грн. За результатами січня – квітня ця сума склала понад 4 млрд. гривень.
Мирослав Продан: Ми пропонуємо спільну зону прикордонного і митного контролю
Державна фіскальна служба пропонує запровадити спільну зону митного і прикордонного контролю на державному кордоні України та адміністративному кордоні вільної економічної зони «Крим». Про це заявив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан сьогодні, 31 травня, під час засідання Уряду.
Сьогодні є дві зони контролю: фізособи та суб`єкти ЗЕД двічі роблять зупинки і двічі проходять огляд. Експериментальний варіант передбачає проведення спільного огляду. Тобто водій та пасажири з автомобіля не виходять, а митник та прикордонник підходять до транспортного засобу разом», – розповів Мирослав Продан.
За його словами, ДФС спільно з Адміністрацією Державної прикордонної служби України розроблено проект наказу, яким передбачено Порядок взаємодії інформаційних систем ДФС та ДПС України щодо обміну інформацією, необхідною для забезпечення контролю при переміщенні осіб та транспортних засобів через державний (митний) кордон України та адміністративний кордон вільної економічної зони «Крим».
«Впровадження цього документу дозволить посилити контроль за переміщенням осіб і транспортних засобів, а також вдосконалить взаємодію інформаційних систем Державної фіскальної служби України та Державної прикордонної служби України», – розповів Мирослав Продан. Наразі проект наказу знаходиться на розгляді в Міністерстві фінансів України.
Мирослав Продан: Всі суми ПДВ, підтверджені камеральними перевірками, відшкодовуються автоматично
З початку впровадження Електронного реєстру відшкодування ПДВ, тобто з 1 квітня цього року, майже всі заявлені до повернення суми відшкодовуються протягом місяця за результатами камеральних перевірок. Про це заявив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час засідання Американської торгівельної палати в Україні, яке відбулося 30 травня 2017 року.
За його словами, по заявках, поданих у березні цього року за лютий при заявлених 8,3 млрд. грн. ПДВ – 7,8 млрд. грн. були підтверджені камеральними перевірками і відшкодовані на розрахункові рахунки суб’єктів господарювання протягом 30 днів – фактично місяць у місяць. У квітні, із заявлених 9,9 млрд. грн., суб’єктам господарювання відшкодовано 9,3 млрд. гривень.
«За результатами камеральних перевірок фактично 95% сум ПДВ відшкодовано в автоматичному режимі. По тих, сумах, які ще не повернуті платникам, прийнято рішення про проведення позапланової документальної перевірки для підтвердження правомірності заявки або упередження незаконного відшкодування ПДВ», - зазначив Мирослав Продан.
Керівник ДФС також зазначив, що забезпечити повну ліквідацію заборгованості минулих періодів із відшкодування ПДВ сьогодні неможливо через низку об’єктивних факторів - наявність відповідної інформації правоохоронних органів, судових спорів, необхідність перевірок за нововиявленими обставинами (інформація правоохоронних органів), відсутність можливостей для перевірки, зокрема по взаємовідносинах платників із підприємствами, що зареєстровані на території в зоні проведення АТО та перереєстровані на материковій території України з непідконтрольної Україні території тощо.
Окрім ситуації з відшкодуванням ПДВ, учасники наради розглянули питання щодо врегулювання заліку переплат з податку на прибуток підприємств, які виникли у зв’язку зі сплатою авансових внесків з цього податку при виплаті дивідендів у 2013 році, здійснені філіями до 1 березня 2015 року.
Так, у зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу України відокремлені підрозділи були виключені з переліку платників податку на прибуток. Враховуючи це, розрахунок авансових внесків у зв’язку із виплатою дивідендів визначається в цілому по платнику податку – юридичній особі.
За словами в.о. Голови ДФС Мирослава Продана, повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків здійснюється з бюджету відповідно до норм Податкового кодексу України. Іншого механізму повернення надміру сплачених сум грошового зобов’язання кожному окремому платнику, які сплачували податок на прибуток, не передбачено.
Він зазначив, що для врегулювання ситуації, в якій опинилися філії головних підприємств ДФС було здійснено заходи для можливості об’єднання карток особових рахунків. Так, територіальними органами було проведено інвентаризацію облікових показників філій та роз’яснено можливість перенесення сальдо розрахунків з бюджетом філій з податку на прибуток до головного підприємства.
Щодо обмеження митницями ввезення товарів відомих брендів
Обмеження митницями ввезення товарів відомих брендів, придбаних в іноземних інтернет-магазинах, відбувається тільки на вимогу правовласників або їх представників. Про це заявив директор Департаменту організації митного контролю ДФС Олексій Василенко, коментуючи інформацію про заборону на ввезення товарів відомих брендів, поширену ЗМІ.
"Такі обмеження застосовуються тільки в разі, якщо продукція контрафактна, або якщо її походження не вдалося встановити", - пояснив Олексій Василенко.
Він також підкреслив, що відповідно до Митного кодексу України, всі надходження проходять обов'язкову перевірку, а правовласнику надається можливість визначити, чи є даний товар оригінальним.
"У разі встановлення контрафактності товар не потрапляє на митну територію України. Зате, за відсутності порушень прав інтелектуальної власності правовласник інформує митницю про можливість відновлення митного оформлення такого товару.
У більшості випадків саме так все і відбувається, і покупці отримують свій товар. Така сама процедура застосовується в Україні давно. З одного боку вона захищає права споживачів на отримання якісного оригінального товару, з іншого боку захищаються авторські права виробника", - зазначив представник ДФС.
Він категорично спростував інформацію про те, що митницям дано вказівку забороняти фізичним особам ввезення в Україну товарів, права на торговельні марки яких заявлені в митному реєстрі. "Зазначене не відповідає дійсності, оскільки митницям такі вказівки ні усно, ні письмово від ДФС не надходили", - зазначив Олексій Василенко.
За 475 днів роботи відкритою частиною Електронного кабінету платника скористалось понад 8 млн. осіб
Понад 8 млн. платників (станом на 29.05.2017) скористались відкритою частиною електронного сервісу «Електронний кабінет платника». При цьому близько 600 тис. платників пройшли ідентифікацію з використанням електронного цифрового підпису в особистому кабінеті.
Географія користувачів Електронного кабінету платника охоплює США, Нідерланди, Мексику, Італію, Німеччину, Великобританію, Швейцарію. Загалом в Електронному кабінеті платника зареєстровано користувачів з понад 70 країн.
На сьогодні електронний сервіс «Електронний кабінет платника», що працює в дослідній експлуатації, забезпечує можливість користувачам:
доступу в режимі он-лайн до інформації з понад 10 реєстрів ДФС;
електронного листування з органами ДФС;
доступу до особистої інформації (реєстраційні та облікові дані, індивідуальний календар, дані інтегрованої картки);
підготувати та надіслати звітність до органів ДФС;
сплати податків (для фізичних осіб);
отримати відомості про суми отриманих доходів і утриманих податків;
надсилання запитів на отримання інформації, заяв на реєстрацію платником окремих податків, отримання витягів з реєстрів;
доступу до проведених операцій в системах електронного адміністрування ПДВ та електронного адміністрування реалізації пального;
скористатися іншими сервісами, що надаються в Електронному кабінеті платника.
За п’ять місяців 2017 року платники Дніпропетровщини
перерахували до бюджетів усіх рівнів та ЄСВ понад 33,8 млрд. грн.

Органами ДФС у Дніпропетровській області у січні - травні поточного року забезпечено надходження до бюджетів усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 33 млрд. 865,0 млн. грн. Про це повідомила виконуюча обов’язки начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.
Так, до загального фонду державного бюджету впродовж п’яти місяців 2017 року мобілізовано 21 млн. грн. що на 6 млрд. 689,3 млн. грн. (або на 45,1%) більше минулорічних надходжень.
Надходження, що формують місцеві бюджети Дніпропетровського регіону, склали 8 млрд. 052,1 млн. грн. Це на 1 млрд. 849,8 млн. грн. (або на 29,8%) більше фактичних надходжень п’яти місяців 2016 року.
Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 4 млрд. 295,5 млн. грн., що перевищує минулорічні показники на 1 млрд. 194,1 млн. грн. (або на 38,5%).

Фіскальна служба Дніпропетровщини прийняла участь у прес-брифінгу на презентації проекту «Фінансовий менеджмент для НГО:
просто про складне»

В Дніпропетровській обласній раді пройшов прес-брифінг з презентацією проекту «Фінансовий менеджмент для НГО: просто про складне» в рамках проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», започаткований німецькою федеральною компанією GIZ.
Презентацію представляв координатор проекту Володимир Гарасюк за підтримки громадської організації «Інститут податкових реформ» на чолі з головою ради Оленою Хотенко.
На прес-брифінгу перед журналістами та представниками неприбуткових організацій Дніпропетровської області виступила запрошена організаторами проекту, представник ГУ ДФС у Дніпропетровській області начальник управління організації роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова. Вона повідомила, що у Дніпропетровській області діє близько 14 тисяч неприбуткових організацій, це 13,5 відсотків від загальної кількості всіх юридичних осіб зареєстрованих в області. Згідно положень податкового законодавства, до 1 липня 2017 року всі неприбуткові організації повинні подати до державних податкових інспекцій необхідний пакет документів для перереєстрації в реєстрі неприбуткових організацій. «Всі неприбуткові організації повинні подавати звітність. У неприбуткових організацій залишається звітність за формою 1ДФ. Якщо організація сплачує найманим працівникам заробітню плату, то організація повинна нараховувати ПДФО, єдиний податок та військовий збір» - сказала Манушак Осипова.
В подальшому, 24-25 та 26-27 липня, в Дніпропетровській області для представників неприбуткових організацій у рамках проекту заплановано проведення тренінгів, на яких більш детально розглянуться питання бухгалтерського обліку та звітності, забезпечення фінансової спроможності та планування бюджету неприбуткових організацій.

До уваги платників податків!

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що
09 червня, п’ятниця,
останній день подання звітності:
звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за травень 2017 року;
звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за травень 2017 року;
звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за травень 2017 року;
звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за травень 2017 року
звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за травень 2017 року;
декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію;
єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за квітень 2017 року.

Застосування строків давності при організації та проведенні документальних перевірок юридичних осіб

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що листом від 05.05.2017 №11356/7/99-99-14-03-03-17 (далі – Лист №11356) Державна фіскальна служба України з метою забезпечення належної реалізації положень статті 102 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) надала роз’яснення в частині застосування строків давності при організації та проведенні документальних перевірок, самостійному визначенні сум грошових зобов’язань платників податків.
Зокрема, ДФС України нагадує, що з 01 січня 2017 року набули чинності зміни, внесені до ст.102 Кодексу Законом України від 21 грудня 2016 року №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».
Так, відповідно до п.102.1 ст.102 Кодексу, контролюючий орган, крім випадків, визначених п.102.2 ст.102 Кодексу, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до ст.39 Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної п.133.4 ст.133 Кодексу, та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше – за днем її фактичного подання.
Отже, при плануванні, організації та проведенні документальних перевірок слід враховувати, що з 01.01.2017 строки давності поширюються також на період, який може бути охоплений перевіркою.
З метою дотримання вимог, визначених у ст.81 Кодексу, при зазначенні у наказі про проведення документальної перевірки, періоду діяльності, який буде перевірятися, необхідно враховувати обмеження, встановлені п.102.1 ст.102 Кодексу.
При цьому, якщо обчислення граничних строків визначення грошових зобов’язань здійснюється з урахуванням дати прийняття податкового повідомлення-рішення, прийнятого за результатами перевірки, то з метою дотримання строків давності, передбачених ст.102 Кодексу, період, який може бути охоплений перевіркою, обчислюється з урахуванням дати початку перевірки, зазначеної у наказі про проведення перевірки.
Слід також звернути увагу, що у разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.
Отже, у випадках подання у періоді, що підлягає перевірці, платником податків уточнюючих розрахунків за податкові періоди, граничні терміни визначення податкових зобов’язань за якими, станом на дату початку перевірки минули, можливість проведення перевірок таких уточнюючих розрахунків та податкових декларацій передбачено абзацом другим п.102.1 ст.102 Кодексу.
Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов’язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання (у т.ч. від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
Більш детальніше ознайомитися з Листом №11356 можна на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:
Забезпечення податкового контролю з питання трансфертного ціноутворення

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що листом від 26.05.2017 №11539/7/99-99-15-02-01-17 (далі – Лист №11539) Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) надала роз’яснення з метою належного адміністрування податку на прибуток підприємств та забезпечення податкового контролю з питання трансфертного ціноутворення.
Зокрема, ДФС України повідомила, що 31 березня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року №191 «Про затвердження Порядку визначення середньозваженого значення показника рентабельності для зіставної юридичної особи для цілей трансфертного ціноутворення» (далі – Порядок).
Порядок забезпечить виконання підпункту 39.3.2.8 підпункту 39.3.2 пункту 39.3 статті 39 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) для встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» та визначає процедуру розрахунку середньозваженого значення показника рентабельності у разі використання фінансових показників зіставної юридичної особи за декілька податкових періодів (років) для цілей трансфертного ціноутворення.
Середньозважене значення показника рентабельності застосовується під час розрахунку діапазону рентабельності для методів, які базуються на порівнянні фінансових показників контрольованої операції з фінансовими показниками зіставних юридичних осіб. Насамперед середньозважене значення показника рентабельності буде розраховуватись при застосуванні методу чистого прибутку, та, в залежності від результатів функціонального та економічного аналізу контрольованих операцій, в окремих випадках може використовуватись й для методів ціни перепродажу, «витрати плюс», та розподілення прибутку.
Більш детальніше ознайомитися з Листом №11539 можна на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:

Порядок перевезення товарів, продуктів харчування та валюти через митний кордон України

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області та Дніпропетровська митниця ДФС у зв’язку з введенням безвізового режиму між Європейським союзом та Україною нагадує, що порядок перевезення товарів, продуктів харчування та валюти через митний кордон встановлено Митним кодексом України та постановою правління Національного банку України від 27.05.2008 № 148 «Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України» (зареєстрована в Міністерстві юстиції України 11.06.2008 за № 520/15211) зі змінами.

ВВЕЗЕННЯ ВАЛЮТИ ГРОМАДЯНАМИ

1. За умови усного декларування:
Ввезення готівки на одну особу незалежно від віку у сумі, що не перевищує еквівалент 10000 євро.
2. За умови обов'язкового письмового декларування (у разі, якщо сума валюти перевищує суму, дозволену для ввезення, за умови усного декларування):
Готівка на одну особу незалежно від віку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро (за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків банків (фінансових структур).
Примітки
1. Перерахунок сум готівки в євро здійснюється за офіційним курсом гривні до євро, установленим Національним банком, або за крос - курсом, встановленим згідно з офіційним курсом гривні до відповідної іноземної валюти на день перетинання митного кордону України або на день перерахування готівки.
2. Письмове декларування митному органу суми валюти в повному розмірі.

ВИВЕЗЕННЯ ВАЛЮТИ ГРОМАДЯНАМИ

1) За умови усного декларування
Готівка на одну особу незалежно від віку у сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро.
2) За умови обов'язкового письмового декларування (у разі, якщо сума валюти перевищує суму, дозволену для ввезення за умови усного декларування в повному обсязі)
Готівка на одну особу незалежно від віку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро (за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків банків (фінансових структур).
У разі вивезення суми, в еквіваленті, що перевищує 10 000 євро, яка попередньо була ввезена на територію України, основою для вивозу валюти є митна декларація та документ, що підтверджує зняття готівки з рахунків клієнта.
Примітки:
1. Перерахування сум готівки в євро відбувається за офіційним курсом гривні до євро, що встановлений Національним банком, або за крос-курсом, встановленим згідно з офіційним курсом гривні до відповідних іноземних валют на день перетинання митного кордону України або на день перерахування готівки.
2. Письмове декларування митному органу суми валюти в повному розмірі.
3. На вимогу посадової особи митного органу громадяни зобов'язані заповнити митну декларацію.

ВВЕЗЕННЯ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ І ТОВАРІВ В УКРАЇНУ ГРОМАДЯНАМИ

Якщо вам більше 18 років, ви можете мати при собі:
1 л міцних алкогольних напоїв (вміст спирту понад 22%) + 2 л вина + 5 л пива;
200 сигарет, або 50 сигар, або 250 г тютюнових виробів;
ОСОБИСТІ РЕЧІ громадян не оподатковуються. Разом з тим митник має право попросити вас письмово їх задекларувати.
ПРОДУКТИ на суму загальною вартістю не більше 200 євро при собі громадянин може ввозити без оподаткування:
- В упаковках виробника для роздрібної торгівлі - по 1 упаковці до 2 кг кожного найменування.
- Без упаковки - до 2 кг кожного найменування;
- Неподільний продукт, готовий до вживання - 1 шт. кожного найменування.
ТОВАРИ загальною вартістю до 500 євро (наземним і морським транспортом) і до 1000 євро (авіатранспортом) і вагою 50 кг ввозяться без оподаткування.
Якщо ваш товар дорожче, вам слід заповнити декларацію: до 1000 євро - декларацію для громадян; понад 1000 євро - вантажну митну декларацію.
КУЛЬТУРНІ ЦІННОСТІ ввозяться, якщо вони не оголошені в міжнародний розшук і у вас є документи, які підтверджують ваше право власності на них.
ЛІКИ в кількості, необхідній на курс лікування за наявності медичних довідок і рецептів.
Вогнепальна ЗБРОЯ переміщується тільки за дозволом МВС України.
Переміщення НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ заборонено.
Примітка: Громадяни, які виїжджають за межі митної території України, декларують предмети, які вони перевозять через митний кордон України, в усній формі, крім випадків переміщення предметів, які декларуються в обов'язковому порядку, або предметів в кількості, що підлягає оподаткуванню.

ВИВЕЗЕННЯ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ І ТОВАРІВ З УКРАЇНИ ГРОМАДЯНАМИ

ТОВАРИ, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 000 євро (за виключення товарів, на які встановлено вивізне мито, та / або на які державними органами видаються документи необхідні для здійснення митного оформлення), вивозяться вільно.
КУЛЬТУРНІ ЦІННОСТІ вивозяться за наявності дозвільних документів
АЛКОГОЛЬНІ НАПОЇВ І ТЮТЮНОВІ ВИРОБИ.
Не допускається вивезення за межі митної території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів громадянами, які не досягли 18 - річного віку.
Громадяни, які досягли 18 - річного віку, можуть вивозити алкогольні напої та тютюнові вироби на одну людину 1 раз на 24 години:
1. 200 сигарет або 50 сигар або 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грам;
2. 5 л пива, 2 л вина, 1 л міцних (із вмістом спирту понад 22%) алкогольних напоїв.
Проведено Конкурс дитячого малюнку на асфальті у навчальному закладі «Перещепинський НВК «Родина»

З нагоди Дня захисту дітей Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області за підтримки Місцевого осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація ветеранів державної Податкової служби України» Дніпропетровської області проведено Конкурс дитячого малюнку на асфальті під назвою: «Світліше на світі, коли малюють діти» серед вихованців закладу «Перещепинський НВК «Родина».
У конкурсі прийняли участь 17 учнів з 2-го по 9-й клас.
Тож, з самого ранку ганок біля школи вже сяяв яскравими барвами малюнків дітей на податкову тематику. Фахівці фіскальної служби щиро привітали дітей з закінченням учбового року та вручили переможцям Конкурсу пам’ятні призи, а всім учням закладу – солодкі подарунки.
Вимоги до оформлення первинних документів

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє щодо оформлення первинних документів.
Відповідно до п.44.1 ст.44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку визначені Законом України від 16 липня 1999 року №996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі - Закон №996).
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п.2 ст.6 Закону №996).
Таким чином, підтверджуючі первинні документи складаються відповідно до вимог бухгалтерського обліку. З питань щодо правильного оформлення первинних документів необхідно звертатись до Міністерства фінансів України.
Водночас ст.1 Закону №996 визначено, що первинний документ – це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення, а господарська операція - це дія або подія, що викликає зміни у структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства.
Згідно зі ст.9 Закону №996 підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення цих операцій.
Первинні документи мають бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.
Первинні та зведені облікові документи повинні мати такі обов'язкові, реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис, аналог власноручного підпису або підпис, прирівняний до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис», або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Інформацію з зазначеного питання розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України (лист ДФС України від 23.05.2017 №295/6/99-99-15-02-02-15/ІПК) за посиланням:
До уваги платників податків

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що листом від 13.05.2017 № Державна фіскальна служба України надала для використання у роботі Рекомендації щодо застосування санкцій за здійснення операцій з реалізації пального без реєстрації платником акцизного податку та за порушення порядку реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, а також неподання податкової звітності, інших санкцій в частині акцизного податку, притягнення до адміністративної відповідальності (далі – Рекомендації).
Рекомендації запроваджуються з метою забезпечення належного застосування штрафу за здійснення операцій з реалізації пального без реєстрації платником акцизного податку (п.117.3 ст.117 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та за порушення порядку реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування до таких акцизних накладних в ЄРАН (ст.1202Кодексу), а також неподання податкової звітності, інших санкцій під час контролю за справлянням акцизного податку, притягнення до адміністративної відповідальності.
Більш детальніше ознайомитися з Листом №11856 можна на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:



Методичні рекомендації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що листом від 13.05.2017 №11897/7/99-99-12-02-03-17 (далі – Лист №11897) Державна фіскальна служба України, керуючись підпунктами 6 – 7 пункту 5 Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року №236, надала методичні рекомендації щодо заповнення Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, форму якої затверджено наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 № 408, зареєстованим у Міністерстві юстиції України 29.04.2015 за №479/26924, у разі виникнення необхідності уточнення задекларованих податкових зобов’язань.
Більш детальніше ознайомитися з Листом №11856 можна на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:


Реєстрація релігійної організації як неприбуткової

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє щодо посилання в установчих документах неприбуткової організації на конкретний закон, відповідно до якого вона створена, як обов'язкову вимогу для включення такої організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Відповідно до абзацу другого ст.7 Закону України від 23 квітня 1991 року №987-ХІІ „Про свободу совісті та релігійні організації" (далі — Закон №987) релігійними організаціями в Україні є релігійні громади, управління і центри, монастирі, релігійні братства, місіонерські товариства (місії), духовні навчальні заклади, а також об'єднання, що складаються з вищезазначених релігійних організацій. Релігійні об'єднання представляються своїми центрами (управліннями).
Статтею 12 Закону №987 передбачено, що статут (положення) релігійної організації приймається на загальних зборах віруючих громадян або на релігійних з'їздах, конференціях.
Згідно з п.п.133.4.6 п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам цього пункту і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені релігійні організації.
Підпунктом 133.4.1 п.133.4 ст.133 Кодексу встановлено, що неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:
- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
- установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб. Для цілей цього абзацу не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених підпунктом 133.4.2 цього пункту;
- установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об'єднання та асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків;
- внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Враховуючи вищевикладене, нормами п.п.133.4.1 п.133.4 ст.133 Кодексу не передбачено посилання в установчих документах неприбуткової організації на конкретний закон, відповідно до якого вона створена, як обов'язкову вимогу для включення такої організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Інформацію з зазначеного питання розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України (лист ДФС України від 25.05.2017 №360/6/99-99-15-02-02-15/ІПК) за посиланням:

Порядок подання повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє щодо порядку подання повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (форма №20-ОПП).
Так, відповідно до абзацу четвертого пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком, встановленим розділом VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 №462), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за №1562/20300 (зі змінами) шляхом подання повідомлення за формою №20-ОПП.
Повідомлення за формою №20-ОПП подається платником за умови наявності об'єктів оподаткування або об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням.
Згідно з абзацом третім пункту 63.3 статті 63 Кодексу об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом Кодексу.
Об'єктом оподаткування можуть бути майно, товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) та інші об'єкти, визначені податковим законодавством, з наявністю яких податкове законодавство пов'язує виникнення у платника податкового обов'язку (пункт 22.1 статті 22 Кодексу).
Інформація про об'єкти оподаткування такі як - товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) відображається у відповідній податковій звітності платника податків (податкові декларації з податку на прибуток, з податку на додану вартість, податковий розрахунок за формою № 1ДФ тощо), тому про такі об'єкти оподаткування не потрібно повідомляти у повідомленні за формою № 20-ОПП.
Інформацію з зазначеного питання розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України (лист ДФС України від 26.05.2017 №388/6/99-99-08-02-01-15/ІПК) за посиланням:

Коло осіб неприбуткової організації, які мають право на отримання рішення про включення такої організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує щодо визначення кола осіб неприбуткової організації, які мають право на отримання рішення про включення такої організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 440 (далі - Порядок).
Включення неприбуткової організації до Реєстру здійснюється контролюючим органом з присвоєнням їй ознаки неприбутковості згідно з п.4 Порядку (п.5 Порядку).
Присвоєння неприбутковій організації ознаки неприбутковості здійснює контролюючий орган за основним місцем обліку неприбуткової організації (п.4 Порядку).
Згідно із п.8 Порядку за результатами розгляду реєстраційної заяви та документів, що додаються до неї, протягом 14 календарних днів з дня їх отримання контролюючим органом приймається рішення про:
- включення, повторне включення, відмову у включенні (повторному включенні) неприбуткової організації до Реєстру;
- виключення неприбуткової організації з Реєстру;
- зміну ознаки неприбутковості.
Відповідне рішення за формою згідно із додатком 2 до Порядку готується у двох примірниках, один з яких надається неприбутковій організації, а другий залишається в контролюючому органі.
Основні засади господарювання в Україні, господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб'єктами господарювання, а також між цими суб'єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання, регулюються Господарським кодексом України (далі - ГКУ).
Відповідно до п.3 ст.65 ГКУ для керівництва господарською діяльністю підприємства власник (власники) безпосередньо або через уповноважені органи чи наглядову раду такого підприємства (у разі її утворення) призначає (обирає) керівника підприємства, який є підзвітним власнику, його уповноваженому органу чи наглядовій раді. Керівник підприємства, головний бухгалтер, члени наглядової ради (у разі її утворення) виконавчого органу та інших органів управління підприємства відповідно до статуту є посадовими особами цього підприємства. Статутом підприємства посадовими особами можуть бути визнані й інші особи.
Пунктом 5 ст.65 ГКУ передбачено, що керівник підприємства без доручення діє від імені підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, формує адміністрацію підприємства і вирішує питання діяльності підприємства в межах та порядку, визначених установчими документами.
Згідно із ст.19 Податкового кодексу України Кодексу платник податків веде справи, пов'язані зі сплатою податків, особисто або через свого представника.
Представниками платника податків визнаються особи, які можуть здійснювати представництво його законних інтересів та ведення справ, пов'язаних із сплатою податків, на підставі закону або довіреності.
Таким чином, право на отримання рішення про включення організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій має керівник такої неприбуткової організації або її уповноважений представник.
Інформацію з зазначеного питання розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України (лист ДФС України від 17.05.2017 №225/6/99-99-15-02-02-15/ІПК) за посиланням:

Підприємці – «cпрощенці» Дніпропетровщини сплатили
до місцевих бюджетів 415,7 млн. грн.

Протягом січня – квітня 2017 року до місцевих бюджетів Дніпропетровської області надійшло 415,7 млн. грн. єдиного податку від суб’єктів господарювання - фізичних осіб, що на 137,7 млн. грн., або майже на 50% більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Про це повідомила в.о. заступника начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Перегудова.
На початок травня поточного року спрощену систему оподаткування у своїй діяльності застосовують понад 81,5 тисяч підприємців.
Найбільш чисельною серед «спрощенців» є друга група, яка складає більше 40 тисяч підприємців. У першій групі перебуває майже 12 тисяч платників єдиного податку, у третій – понад 29 тисяч.
За І квартал 2017 року підприємцями - платниками єдиного податку третьої групи задекларовано валового доходу на загальну суму майже 4 млрд. грн., що на 961,3 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року. Сума єдиного податку до сплати склала 193,3 млн. грн., що на 47,1 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2016 року.
Оподаткування податком на доходи фізичних осіб, військовим збором подарунка співробітнику
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб, військовим збором подарунка співробітнику підприємства.
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс), статтею 164 якого визначено базу оподаткування.
Відповідно до пункту 164.1 статті 164 Кодексу базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід з урахуванням особливостей, визначених розділом IV Кодексу.
Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.
При цьому загальний місячний оподатковуваний дохід складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного податкового місяця.
Згідно з підпунктом 165.1.39 пункту 165.1 статті 165 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25 відс. однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.
Водночас підпунктом «є» підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 Кодексу встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного
доходу платника податку включається дохід, отриманий таким платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених статтею 165 Кодексу), у вигляді, зокрема, вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, поняття якої наведено у підпункті 14.1.71 пункту 14.1 статті 14 Кодексу.
Якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума податку об'єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними пунктом 164.5 статті 164 Кодексу.
Отже, вартість дарунка, яка визначена за правилами звичайної ціни, що надається платнику податків, не перевищує 25 відс. однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2017 році - 800 грн.), не є базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб.
У разі якщо вартість дарунка перевищує вказаний розмір, то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб як додаткове благо з урахуванням пункту 164.5 статті 164 Кодексу.
Крім того, згідно з підпунктом 1.2 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу об'єктом оподаткування військовим збором (далі - збір) є дохід, визначений статтею 163 Кодексу, до якого включається загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (підпункт 163.1.1 пункту 163.1 статті 163 Кодексу).
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) податку на доходи фізичних осіб та збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 Кодексу.
При цьому нормами пункту 161 підрозділу XX Кодексу застосування коефіцієнта, визначеного пунктом 164.5 статті 164 Кодексу, не передбачено.
Водночас підпунктом 1.7 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу передбачено, що звільняються від оподаткування збором доходи, які згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2,165.1.18,165.1.25, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 Кодексу.
Інформацію з зазначеного питання розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України (лист ДФС України від 23.05.2017 №310/6/99-99-15-01-01-15/ІПК) за посиланням:
Нарахування єдиного соціального внеску на дохід, у вигляді вартості подарунку
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує щодо нарахування єдиного соціального внеску на дохід найманому працівнику, у вигляді вартості подарунку.
Пунктом 1 частини першої статті 4 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-УІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон №2464) встановлено, що платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі -єдиний внесок), зокрема, є роботодавці, у тому числі підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами.
Базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та сума винагороди фізичним особам за
виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (пункт 1 частини першої статті 7 Закону №2464).
Частиною другою статті 9 Закону №2464 встановлено, що обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Разом з тим постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 року №1170 затверджено Перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок, зокрема на виплати, які надаються у грошовій формі у вигляді вартості подарунків до свят і квитків на видовищні заходи для дітей працівників.
Отже, дохід, у вигляді вартості дарунка, що нараховується роботодавцем найманому працівникові, є базою нарахування єдиного внеску.
Інформацію з зазначеного питання розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України (лист ДФС України від 23.05.2017 №310/6/99-99-15-01-01-15/ІПК) за посиланням:
https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx?redirect=pub_card
Заповнення податкового розрахунку за формою N1ДФ відокремленими підрозділами

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє щодо заповнення податкового розрахунку за формою №1ДФ відокремленими підрозділами.
Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено
Відповідно до пп."б" п.176.2 ст.особи, які відповідно доКодексумають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановленіКодексомдля податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.
Отже, відокремлений підрозділ, якому в установленому порядку надано повноваження щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку, самостійно подає податковий розрахунок за формою N 1 ДФ до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (реєстрації).
У разі, якщо відокремлений підрозділ юридичної особи (головного підприємства та/або уповноваженого відокремленого підрозділу) не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, податковий розрахунок у вигляді окремого витягу за такий підрозділ подає юридична особа до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням та надсилає копію такого розрахунку до контролюючого органу за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу в установленому порядку.
Інформацію з зазначеного питання розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України (лист ДФС України від 18.05.2017 №276/6/99-99-13-01-01-15/ІПК) за посиланням:
https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx?redirect=pub_card
Питання надходження податків від операцій з нерухомого майна та земельної ділянки розглянутого на науково-практичній конференції

У Придніпровській державній академії будівництва та архітектури пройшла науково-практична конференція на тему: «Оцінка нерухомості, у тому числі земельних ділянок з метою оподаткування» в якій прийняли участь начальники управління організації роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова та управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Інна Андрущак.
В конференції також приймали участь: голова та члени Громадської ради при ГУ ДФС Дніпропетровської області; заслужені оцінювачі УТО; представники ГУ Держгеоркадастру у Дніпропетровській області, Департаменту оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності Фонду державного майна України, Американського товариства оцінювачів; науковці Академії будівництва та архітектури, Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, Національного університету біоресурсів та природокористування України, Київського національного університету будівництва та архітектури, Львівського національного аграрного університету.
«До місцевих бюджетів області за січень-квітень п.р. надійшло 1 млрд. 206 млн.грн. плати за землю, що на 175,2 млн.грн. більше аналогічного періоду минулого року» - про це на конференції повідомила начальник управління організації роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова. За її словами, на податковому обліку знаходиться: 15 тисяч юридичних осіб - платників плати за землю та понад 400 тисяч фізичних осіб-платників плати за землю; 3 тисячі суб’єктів господарювання - платників єдиного податку VI групи; 7 тисяч юридичних осіб – платників податку на нерухоме майно та 14 тисяч фізичних осіб.
Згідно Податкового кодексу України базою для нарахування земельного податку та орендної плати є нормативно-грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації та їх площі. На теперішній час ставки податку (з 01.01.2015) збільшені до 0,95 відсотків для сільськогосподарських угідь та до 2,43 відсотки – для водного фонду, крім того до нормативної грошової оцінки земель застосовується індекс інфляції. Середня сума податку з 1 га зросла і становить 309 грн.».
Ще одним важливим питанням, що розглядалося на конференції стало заниження вартості при купівлі-продажу нерухомості. Ця проблема актуальна для всієї України і в області піднімається не вперше. За словами заступника директора Департаменту оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності Фонду державного майна України Світлани Булгакової: «У Дніпропетровській області на сьогодні працює майже 3 тисячі оцінювачів, тож від сумлінності оцінки нерухомості залежить і сума сплаченого податку від операцій з нерухомістю, і стабільна робота самих оцінювачів».
Також, обговорювались питання, які виникають під час продажу фізичними особами об’єктів нерухомого майна.
У ході засідання сторони обмінялись думками стосовно існуючих питань та надали пропозиції щодо їх вирішення.
До уваги платників податків! Про проведення форуму!
Кам’янська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що офіційним виданням Державної фіскальної служби України «Вісник. Офіційно про податки» за підтримки ДФС України 15 червня 2017 року о 10 год. 00 хв. заплановано проведення національного податкового форуму для платників податків на тему «Трансфертне ціноутворення, прибуток, податок на додану вартість».
Місце проведення: м. Дніпро, Культурно-діловий центр «Менора», вул. Шолом-Алейхема, 4/26.
Початок форуму: 10-00 (початок реєстрації з 09 год. 30 хв.)
Додаткову інформацію можна отримати: (0562) 33-73-41, (067) 506-58-92, dnipro@visnyk.ua.

Для отримання податкової знижки необхідно подати
декларацію про майновий стан і доходи

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що для отримання податкової знижки фізичній особі – резиденту необхідно заповнити і подати до державної податкової інспекції за своєю податковою адресою (місцем проживання фізичної особи, за яким вона береться на облік як платник податку у контролюючому органі) податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація).
Розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) у зв’язку з використанням права на податкову знижку, відображається платником податків у розділі V Декларації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.10.2016 за №1349/29479.
У рядку 13 Декларації зазначаються позначкою «Х» документально підтверджені категорії витрат, що включаються до податкової знижки відповідно до статті 166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
У рядку 14 Декларації зазначається загальна сума фактично здійснених протягом звітного податкового року витрат, понесених платником податку за наслідками звітного року, у граничних розмірах, дозволених до включення до податкової знижки відповідно до статті 166 ПКУ.
Сума нарахованої заробітної плати, зменшена на суму обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності, зазначається у рядку 15 Декларації.
У рядку 16 Декларації зазначається сума (вартість) витрат платника податку – резидента, які дозволено включити до складу податкової знижки з урахуванням обмеження, встановленого п.п.166.4.2 п.166.4 ст.166 ПКУ.
Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата. Тобто, значення рядка 16 Декларації має бути менше або дорівнювати значенню рядка 14, але не більше значення рядка 15 Декларації.
Сума ПДФО, на яку зменшуються податкові зобов’язання у зв’язку з використанням права на податкову знижку, зазначається у рядку 17 Декларації та розраховується таким чином:
сума ПДФО з графи 4 рядка 10.1 – (рядок 15 – рядок 16) х 18% (ставка ПДФО, визначена п.167.1 ст.167 ПКУ).
Нагадуємо що для отримання податкової знижки за підсумками 2016 року фізичній особі – платнику ПДФО необхідно заповнити і подати Декларацію по 31 грудня включно 2017 року, тобто протягом поточного року.
Звертаємо увагу, якщо платник податку до кінця 2017 року не скористається правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2016 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (п.п.166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ).

За другий квартал 2017 року необхідно звітувати за новою формою додатку 4
до декларації екологічного податку
Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з 21.02.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.12.2016 №1177, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.01.2017 за №116/29984 (далі – Наказ №1177).
Зазначеним Наказом затверджені зміни до форми Податкової декларації екологічного податку (далі – Декларація), а саме: викладено у новій редакції додаток 4 «Розрахунок за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені)» до Декларації.
Так, раніше діючий додаток доповнено рядками 4.2.1.2.4, 4.2.2.2.4, 4.3.1.2.4, 4.3.2.2.4, які мають назву «коригуючий коефіцієнт» оскільки податкові зобов’язання з екологічного податку у частині екологічного податку за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) стосовно накопичених до 01.04.2009 відходів обчислюються із застосуванням коригуючого коефіцієнта.
Згідно з пунктом 46.6 статті 46 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, в якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.
Таким чином, як повідомила Державна фіскальна служба України у листі від 04.05.2017 №11086/7/99-99-12-03-04-17 (далі – лист ДФС №11086), додаток 4 до Декларації за І-й квартал 2017 року подається за старою формою, а за II-й квартал та наступні податкові періоди подається за новою формою, затвердженою Наказом №1177.
Лист №11086 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням

Фізичні особи, звільнені від сплати земельного податку

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб визначені статтею 281 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Так, відповідно до пункту 281.1 статті 281 ПКУ від сплати земельного податку звільняються:
- інваліди першої і другої групи;
- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
- пенсіонери (за віком);
- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для зазначених категорій фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, визначених підпунктом 281.2 статті 281 ПКУ.

Податкова знижка для фізичних осіб
Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що повернути частину податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації ними права на податкову знижку.
Згідно з нормами статті 166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники ПДФО мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Для отримання податкової знижки платнику податку необхідно заповнити і подати до державної податкової інспекції за своєю податковою адресою (місцем проживання фізичної особи, за яким вона береться на облік як платник податку у контролюючому органі) податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.
Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті (п.п.166.4.1 п.166.4 ст.166 ПКУ).
Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 ПКУ (п.п.166.4.2 п.166.4 ст.166 ПКУ).
Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (п.п.166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ).
Таким чином, для скористання правом на податкову знижку за 2016 рік громадянам необхідно надати Декларацію до кінця 2017 року.
Розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з ПДФО у зв’язку з використанням права на податкову знижку, відображається платником податків у розділі V Декларації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.10.2016 за №1349/29479
Хто є платниками збору за місця для паркування транспортних засобів та який порядок встановлення переліку спеціальних земельних ділянок із забезпечення паркування?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Відповідно до п.п.2681.1.1 п.2681.1. ст.2681 розділу ХІІ «Податок на майно» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками збору за місця для паркування транспортних засобів є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи – підприємці, які згідно з рішенням сільської, селищної або міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.
Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, в якому зазначаються їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, затверджується рішенням сільської, селищної або міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад про встановлення збору.
Таке рішення разом з переліком осіб, які уповноважені організовувати та провадити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів, надається виконавчим органом сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад контролюючому органу в порядку, встановленому розділом I ПКУ (п.п.2681.1.2 п.2681.1 ст. 2681 ПКУ).
Згідно з п.п.12.3.3 п.12.3 ст.12 розділу І «Загальні положення» ПКУ копія прийнятого рішення про встановлення місцевих податків чи зборів надсилається у десятиденний строк з дня оприлюднення до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів.
Відповідне питання та відповідь на нього розміщене у підкатегорії 122.01 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням

Деякі питання зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного та митну територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування

Державна фіскальна служба України в умовах набуття чинності постанови Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2017 року № 96 «Деякі питання зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного та митну територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування» (далі - Постанова) повідомляє таке.
Порядком зарахування частини акцизного податку до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць відповідно до встановлених для кожного з них часток, затвердженим вищевказаною Постановою, фактично запроваджується новий показник, такий як «зарахування», досі відсутній в інформаційній системі органів ДФС.
На відміну від показника «надходження», який містить інформацію про фактично сплачені до місцевих бюджетів суб'єктами господарювання (далі - СГ) роздрібної торгівлі пальним суми акцизного податку за місцем знаходження АЗС та/або АГЗС (місцем перебування СГ на податковому обліку), показник «зарахування» відображає розподілену Державною казначейською службою (далі - ДКС) між бюджетами місцевого самоврядування відповідно до встановлених часток загальну суму коштів акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного та митну територію України пального (13,44 відсотка), яка закумульована на рахунках в ДКС за попередній банківський день.

Внесено зміни до Регламенту АЦСК ІДД ДФС

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС (далі – ресурс) у розділі «Новини» за посиланням повідомив наступне.
Для забезпечення захисту законних прав та інтересів клієнтів під час надання послуг електронного цифрового підпису та для удосконалення процедур ідентифікації та автентифікації внесено зміни до Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС.
Переглянути Зміни №2 до Регламенту АЦСК ІДД ДФС можна за посиланням
Зміни №2 до Регламенту АЦСК ІДД ДФС набудуть чинності через десять календарних днів з дня їх розміщення (публікації) на ресурсі, тобто з 22.04.2017, після чого інформаційне наповнення ресурсу буде приведено у відповідність до цих змін.
Відповідно до внесених змін, зокрема,
- для отримання електронного цифрового підпису фізична особа може подати копію Довідки про реєстрацію місця проживання фізичної особи;
- у разі формування нових посилених сертифікатів, заявнику (підписувачу) необхідно попередньо скасувати діючі посилені сертифікати.
Платникам екологічного податку !

Кам’янська ОДПІ звертає увагу платників екологічного податку та наголошує на правильності заповнення усіх реквізитів податкової звітності, застосування ставок та коефіцієнтів при заповненні Податкових декларацій екологічного податку за ІI квартал 2017 року.
До уваги платників податків!

Кам’янська ОДПІ звертає увагу платників Рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини, рентної плати за користування радіочастотним ресурсом, рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, рентної плати за спеціальне використання води, рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів та екологічного податку на правильність застосування ставок Рентної плати у зв’язку із змінами ставок за цими платежами згідно Податкового кодексу України, які відбулися з 1 січня 2017 року, та дотримання порядку заповнення реквізитів податкової звітності з Рентної плати, затвердженої наказом МФУ від 17.08.2015 № 719 «Про затвердження форми Податкової декларації з рентної плати».
До уваги платників податків!

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що у структурі Інформаційно-довідкового департаменту ДФС функціонує Акредитований центр сертифікації ключів (далі – АЦСК ІДД), який надає суб’єктам господарювання та громадянам безоплатні послуги у сфері електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) .
На теперішній час послуги ЕЦП у Дніпропетровській області можна отримати у наступних пунктах реєстрації користувачів:
- м. Дніпро, пр. Слобожанський, буд.95а, Центр обслуговування платників, зал 3, кабінети 9 та 10;
- м. Дніпро, пр. Богдана Хмельницького, буд.25, вікна реєстрації користувачів ЕЦП №21 та №22;
- м. Кривий Ріг, пр. Героїв-підпільників, буд.42, каб.112а.
Режим роботи пунктів:
понеділок – четвер: з 09.00 год. до 18.00 год.;
п’ятниця: з 09.00 год. до 16.45 год.;
обідня перерва: з 13.00 год. до 13.45 год.
Детальну інформацію щодо режиму роботи пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД та контрактних телефонів можна переглянути у розділі «Контакти» офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД за посиланням
З інформацією стосовно порядку отримання послуг ЕЦП, правильності підготовки та оформлення необхідних документів платники податків можуть ознайомитись за посиланням:
Правильно заповнюємо реквізит “Призначення платежу”

Кам’янська ОДПІ наголошує на правильному заповненні реквізиту «Призначення платежу» платіжних документів з використанням кодів видів сплати відповідно до наказу Мінфіну від 24.07.2015 №666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, ЄВ, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів».
До уваги платників податків!

Кам’янська ОДПІ нагадує, що з метою забезпечення реальної потреби в коштах для виконання соціальних видатків закликаємо платників податків щодо рівномірності самостійної сплати податкових зобов'язань із забезпечення збору платежів до загального фонду державного бюджету у строки сплати таких зобов'язань, визначених Кодексом.
Закликаємо суб’єктів господарювання сплачувати свої податкові зобов’язання вчасно та в повному обсязі.

Легалізація заробітної плати - ‬один із напрямків роботи ‪‎фіскальної служби‬

Важливою проблемою сьогодення є легалізація трудових відносин та заробітної плати, адже через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються соціального захисту.
Працівник, який отримує зарплатню в «конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем, не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу, а отже – і права на достойну пенсію, інші соціальні пільги та виплати.
Шановні громадяни! Подбайте про достойне життя своєї громади, батьків та дітей – вимагайте від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин. Адже легалізація заробітної плати – це гідне забезпечення майбутнього кожного з нас та краще життя.
Про відомі Вам факти порушення трудових прав, отримання заробітної плати «в конверті» - повідомляйте органи ДФС за місцем реєстрації, або письмово на адресу: 51931, м. Кам’янське, вул. Медична, 9.
По кожному факту порушень трудового законодавства будуть вжиті належні заходи реагування.




Дотримання професійної етики – один з найважливіших принципів роботи органів ДФС

Кам’янська ОДПІ нагадує, що під час виконання своїх службових повноважень працівники органів ДФС зобов’язані неухильно додержуватися загальновизнаних етичних норм поведінки: бути ввічливими у стосунках з громадянами та суб’єктами господарювання, будувати свої відносини з ними на основі довіри, поваги, об’єктивності, справедливості, терпимості, законності. Сервіс ДФС України «Пульс» дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників органів ДФС.
Жодне повідомлення не залишиться без уваги, адже плідна робота сервісу «Пульс» – це шлях до успішної співпраці громадян та бізнесу з органами ДФС.
Номер цілодобової телефонної лінії «Пульс»: (044) 284-00-07.
Антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби
Сервіс «Пульс»

Кам’янська ОДПІ нагадує, що Антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «ПУЛЬС» - гаряча телефонна лінія, за якою громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби (ДФС), про можливі корупційні діянні з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.
Інформація приймається цілодобово за номером (044) 284 – 00 – 07.
Протидія корупції в органах ДФС України

Одним із важливих аспектів сучасної державної правової політики в Україні є реформування системи запобігання і протидії корупції. Досягнення успіху у цьому процесі є передумовою для формування у суспільстві довіри до влади, зростання економічного потенціалу держави, покращення добробуту громадян України.
Корупція – багатоаспектне соціально – економічне, політичне, правове та морально-етичне явище, яке складається з цілого комплексу протиправних дій і неетичних вчинків та завдає істотної шкоди нормальному функціонуванню моральних та правових відносин у суспільстві й державі.
Удосконалення антикорупційного законодавства України, утворення нових антикорупційних інституцій зумовило останнім часом докорінні зміни національної системи запобігання та протидії корупції.
Дніпродзержинська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні визначені Законом України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 за № 1700-VII, що набув чинності 24 квітня 2015 року (далі – Закон). Закон покликаний сприяти запобіганню корупції через застосування превентивних антикорупційних механізмів, виявленню корупційних правопорушень та усунення їх наслідків.
Відповідно до статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, уповноважені на виконання функцій держави, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Окремо необхідно зазначити, що у Кримінальному кодексі України визначено також відповідальність за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі (стаття 369). Тобто особа, яка пропонує, надає, обіцяє неправомірну вигоду, також несе кримінальну відповідальність.
Запобігання проявам корупції є одним з найвідповідальніших напрямів в діяльності органів Державної фіскальної служби України, а запорука успіху у боротьбі з корупцією - це прозорість та відкритість.
Нагадуємо, що з метою недопущення корупційних діянь та інших правопорушень функціонує антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс», який покликаний подолати корупцію в лавах відомства, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами. Він працює у вигляді прямої телефонної лінії на номер (044) 284-00-07 за принципом call-back – фахівці не тільки приймають звернення, але й повідомляють платникам про результати перевірки та вжиті заходи.
У Києві виявлено факти привласнення 18,7 млн. грн. бюджетних коштів
Співробітниками Міжрегіонального управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Офісу великих платників податків ДФС спільно з СБУ встановлені факти можливого привласнення бюджетних коштів. Так, одне з державних підприємств транспортної галузі оголосило відкриті торги щодо закупівлі послуг із забезпечення харчування, переможцем яких стало приватне підприємство, зареєстроване у м. Києві.
За результатам аналізу податкової звітності встановлено, що продукцію, необхідну для надання відповідних услуг, зазначене підприємство фактично не отримувало, а отже не могло реалізовувати такі послуги на адресу державного підприємства. Внесення до офіційних документів відомостей, що не відповідають дійсності, призвело до ймовірної легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, на загальну суму 18,7 млн. грн.
За даними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України. Здійснюється кримінальне провадження.
Іноземець намагався незаконно перемістити через митний кордон України валюти в 10 разів більше від дозволеної норми
Працівниками Київської митниці ДФС у пункті пропуску «Бориспіль» зафіксовано чергову спробу ввезення на митну територію України значної партії валюти з порушенням митних правил.
100240 євро та 2629 гривень намагався ввезти на територію України з порушенням митних правил громадянин Нідерландів, який прилетів на територію України з Амстердама і для проходження митного контролю скористався спрощеною системою – «зелений коридор», де, зокрема, передбачено наявність у громадян готівки у сумі, що не перевищує 10 000 євро (чи еквівалент цієї суми в іншій валюті).
На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації пасажир не надав, до моменту перетину ним «білої лінії» до інспектора митниці не звертався.
Після перетину пасажиром «білої лінії», яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор», громадянину було задано питання щодо наявності в нього готівки, на що він відповів, що має 100 000 євро. Після цього пасажиру було запропоновано пред`явити всю готівку і він видав 100240 євро та 2629 гривень, що знаходились у відкритому поліетиленовому пакеті в одному з відділень рюкзака (ручній поклажі).
Зазначена готівка переміщувалась без ознак приховування. Зі слів громадянина, зазначена готівка належить йому особисто і призначалась для придбання будинку для батьків його дружини.
Таким чином, громадянин Нідерландів перемістив через митний кордон України готівку в сумі, що підлягає обов’язковому письмовому декларуванню у повному обсязі для нерезидентів України, з поданням заповненої в`їзної митної декларації, відповідно до Постанови Правління НБУ № 148 від 27.05.2008 р.
З виявленої суми пасажиру було пропущено 10 000 євро. За протоколом про порушення митних правил до винесення судом рішення у справі вилучено 90 240 євро та 2629 гривень.
Харківські митники виявили автомат Калашникова
У пункті пропуску «Гоптівка» співробітниками Харківської митниці ДФС у ході відпрацювання інформації УСБУ в Донецькій області було виявлено автомат Калашникова.
Громадянин України намагався вивезти автомат до Росії у розібраному стані, приховавши на дні валізи під підкладкою.
Відносно правопорушника складений протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Предмети правопорушення вилучені та передані до правоохоронних органів.
На Херсонщині керівнику відділення податкової інспекції повідомлено про підозру у вчиненні корупційного правопорушення
Працівниками внутрішньої безпеки ДФС затримано начальника відділення однієї з податкових інспекцій ГУ ДФС у Херсонській області під час одержання неправомірної вигоди у сумі 1 тис. дол. США.
Вказані кошти службова особа вимагала та отримала від підприємця за вирішення питання щодо не притягнення останнього до відповідальності по виявлених розбіжностях у його податковій звітності.
Службовій особі повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст.368 КК України «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою», та застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 днів з правом внесення застави у розмірі 256 тис. гривень.
На митному посту «Дяково» Закарпатської митниці ДФС вилучено рекордну партію психотропних пігулок
На митному посту «Дяково» Закарпатської митниці ДФС вилучено рекордну для області партію контрабандних таблеток наркотичної дії. Таблетки віз в Україну наш співвітчизник автомобілем «Пежо» чеської реєстрації.
Про те, що цього дня можливе переміщення психотропних пігулок, працівників митниці та прикордонників проінформували співробітники СБУ у Закарпатській області.
Відтак під час здійснення митного контролю у боксі поглибленого огляду в транспортному засобі працівники митниці спільно з оперативниками спецслужби та прикордонниками виявили понад шістдесят тисяч психотропних пігулок.
Орієнтовна вартість таблеток наркотичної дії становить майже десять тисяч доларів США.
Відкрито кримінальне провадження за ст. 305 Кримінального кодексу України, тривають оперативно-слідчі дії.
Іноземець намагався вивезти з України понад 40 раритетних нагород і монет
Учора ввечері у міжнародному аеропорту м. Запоріжжя під час митного оформлення пасажирів рейсу "Запоріжжя – Тель-Авів" іноземець самостійно обрав для проходження "зелений коридор", у якому митний контроль здійснюється у спрощеному порядку, без заповнення декларації.
Після того, як він перетнув "білу смугу", яка позначає закінчення "зеленого коридору" співробітники Запорізької митниці ДФС виявили у нього 20 старовинних монет, 10 медалей, 9 орденів та дві бляхи. Усі вони знаходились у ручній поклажі без ознак приховування. Дозвільних документів та експертних висновків мистецтвознавця на раритетні нагороди і монети у пасажира не було. Наразі усі предмети тимчасово вилучені.
Зазначимо, вказані предмети обмежені до переміщення через митний кордон України відповідно до ст. 373 МКУ, Закону України від 21 вересня 1999 року №1068 "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей" та Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України, затвердженої наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22 квітня 2002 року за №258.
Нагадаємо, за останні два тижня це вже друга спроба незаконного вивезення іноземними громадянами культурних цінностей з території нашої країни через запорізький аеропорт.
Закарпатські митники вилучили «MERCEDES-BENZ» та 820 пачок цигарок
У зоні митного контролю митного посту «Тиса» Закарпатської митниці ДФС припинено спробу незаконного вивезення з України тютюнових виробів. Цигарки намагався вивезти наш співвітчизник на легковому автомобілі «MERCEDES-BENZ S 350».
Для проходження митного контролю громадянин обрав «зелений коридор» та при усному опитуванні заперечив наявність будь-яких товарів, у тому числі тих, що підлягають декларуванню, а також повідомив, що жодних прихованих від митного контролю товарів не переміщує.
На підставі наявності ознак облаштування транспортного засобу спеціально виготовленими сховищами (тайниками) або використання інших засобів чи способів, що утруднюють виявлення товарів, працівники митниці прийняли рішення провести поглиблений митний огляд. Відтак у спеціально виготовленому сховищі митники виявили приховані від митного контролю 820 пачок тютюнових виробів. Всі виявлені цигарки вітчизняного виробництва, з акцизними марками України, торгової марки «Rothmans Demi». Вартість виявлених сигарет, згідно з маркуваннями на пачках, становить 18 040 гривень, а вартість автомобіля –понад 825 тис грн.
Таким чином, громадянин України вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників).
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. На підставі статті 511 Митного кодексу України товари – безпосередні предмети порушення митних правил та транспортний засіб зі спеціально виготовленими сховищами – вилучено до рішення суду.

На Херсонщині під час одержання неправомірної вигоди затримано працівницю податкової інспекції
Працівниками управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Херсонській області під час одержання неправомірної вигоди у сумі 3,5 тис. гривень затримано головного державного ревізора-інспектора управління податків і зборів з фізичних осіб однієї з податкових інспекцій регіону.
Вказані кошти службова особа вимагала та отримала від підприємця за вирішення питання щодо ненарахування штрафних санкцій за несплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
За вказаним фактом ведеться досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 368 КК України («прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»). Тривають першочергові слідчі дії.

Відділ організації роботи
Кам’янської ОДПІ