www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 25 квітня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Про строки подачі декларації про майно та зобов'язання фінансового характеру посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад всіх рівнів
Версія для друку Написати листа
Нагадуємо Вам, що на виконання частини третьої статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад » та Закону України «Про запобігання корупції» депутат районної (місцевої) ради та посадові особи омс є суб’єктом декларування, тому зобов’язані щороку до 1 квітня подавати е-декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік.

Відповідальність за порушення вимог фінансового контролю
Нормами розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) визначено, що для суб’єктів декларування (згідно ст. 1 Закону) передбачено наступні вимоги фінансового контролю:
1) обов’язок суб’єкта декларування подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Декларація) у визначених Законом випадках;
2) обов’язок суб’єкта декларування повідомляти про факти відкриття ним особисто або членом його сімї валютного рахунка в установі банку-нерезидента;
3) обов’язок суб’єкта декларування повідомляти про факти суттєвої зміни у його особистому майновому стані.

Відповідними рішеннями Національного агентства з питань запобігання корупції затверджено нормативні документи, що визначають механізми реалізації суб’єктами декларування вищевказаних вимог фінансового контролю. А саме:
- «Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю», затверджене рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3 (із змінами, що внесені рішеннями Національного агентства від 06.09.2016 № 18, від 30.09.2016 № 57, від 03.11.2016 № 106) (далі – Роз’яснення);
- «Порядок інформування Національного агентства з питань запобігання корупції про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента», затверджений рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 06.09.2016 № 20;
- «Форма повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування», затверджена рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3.
Чинним законодавством передбачено кримінальну, адміністративну та дисциплінарну відповідальність за порушення вимог фінансового контролю.
Передбаченими складами кримінальних правопорушень (злочинів) щодо порушення вимог фінансового контролю суб’єктами декларування є наступні:
- подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у Декларації (ч.1 ст.366-1 КК України); кримінальна відповідальність за ст.366-1 КК України за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у Декларації стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб;
- умисне неподання суб’єктом декларування Декларації (ч.1 ст.366-1 КК України).
Передбаченими складами адміністративних правопорушень щодо порушення вимог фінансового контролю суб’єктами декларування є наступні:
- несвоєчасне подання без поважних причин Декларації (ч.1 ст.172-6 КУпАП);
- неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані (ч.2 ст.172-6 КУпАП);
- дії передбачені ч.1 або ч.2 ст.172-6 КУпАП вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення (ч.1 ст.172-6 КУпАП);
- подання завідомо недостовірних відомостей у Декларації (ч.4 ст.172-6 КУпАП); адміністративна відповідальність за ст.172-6 КУпАП за подання завідомо недостовірних відомостей у Декларації стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Також, відповідно до п.67 Роз’яснення, у разі подання завідомо недостовірних відомостей у Декларації стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму менше 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, до суб’єкта декларування може бути застосовано дисциплінарну відповідальність.

Відповідальність за порушення вимог щодо повідомлення про суттєві зміни в майновому стані
Відповідно до частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції.
Згідно із Законом України «Про державний бюджет на 2019 рік» прожитковий мінімум на 1 січня 2019 року для працездатних осіб становить 1921 гривень, тобто суб’єкт декларування у 2019 році повідомляє НАЗК у разі, якщо сума доходу або придбаного майна перевищує 96050 грн (1921 х 50).
Порядок інформування Національного агентства про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування визначений у Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, який був затверджений рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 (далі – Порядок).
Відповідно до пункту 6 розділу II Порядку суб’єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр) через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна.
Виправлені повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування до Реєстру не подаються. Тож під час заповнення їх необхідно бути максимально уважним, щоб не допустити помилок, які в подальшому виправити не можливо.
Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подаються винятково в електронній формі, його паперова копія не подається.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор