www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 29 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Дніпродзержинська ОДПІ інформує !!!
Версія для друку Написати листа
Електронна звітність - з Центру обслуговування платників податків

Звітність в електронному вигляді можна надати з Центру обслуговування платників податків. Для цього в приміщенні ЦОПП: наявна зона Wi-Fi, виділена окрема кімната та комп’ютери для підготовки і відправки звітності в електронному вигляді.
Для отримання ключів на перехід до подання звітності через інтернет створені всі умови:
- безкоштовно розповсюджується серед платників програмне забезпечення по формуванню та передачі податкової звітності в електронному вигляді;
- здійснюється практична допомога з боку фахівців інспекції щодо встановлення програмного забезпечення та подання звітності в електронному вигляді, можливості формування та відправки такої звітності платником податків засобами Інтернет з ОДПІ , у разі відсутності у платника комп’ютерної техніки;
- отримання безкоштовних ключів в приміщенні ОДПІ шляхом організації виїзду представників Центру сертифікації ключів ІДД ДПС безпосередньо до Дніпродзержинська.
Подання звітності в електронному вигляді має беззаперечні переваги і, зокрема, сприятиме економії робочого часу платників, недопущення черг при прийманні звітності, в тому числі єдиного соціально внеску, гарантії автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних помилок.

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
До відома платників податків!

15 жовтня 2013 року в приміщенні Центру обслуговування громадян Дніпродзержинської ОДПІ вул. Медична 9, будуть безкоштовно видаватися ключі для подання звітності в електронному вигляді. Довідки за тел. (05692) 38633, 33042.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Сплата єдиного внеску – рахунки мають бути вірними

Для уникнення помилкової сплати єдиного внеску платники мають перераховувати його на відповідні рахунки. Такі рахунки відкриті територіальними органами Міндоходів відповідно до адміністративно-територіальних одиниць, на яких зареєстровані платники податків. Реквізити небюджетних рахунків, відкриті за балансовим рахунком 3719 «Рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов’язкового соціального державного соціального страхування».
Безпосередньо з рахунками платники можуть ознайомитися, за територіальною належністю:
- м. Дніпродзержинськ на інформаційних стендах Центра обслуговування платників податків вул. Медична 9, тел (05692) 33042, 38633, 32711.
- смт Петриківка на інформаційних стендах Петриківського відділення вул. Леніна 38, тел. (05634)24943
- смт Царичанка на інформаційних стендах Царичанського відділення вул. 14 Гвардійської дивізії 8, тел. (05690) 32332
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Отримайте ключі та звітуйте за допомогою Інтернет

Подання звітності в електронному вигляді з розряду чогось далекого все більше переходить до життєвої необхідності оскільки має значні і беззаперечні переваги перед поданням звітності на паперових носіях. Для отримання електронних ключів фізична особа - підприємець надає такі документи:
заповнена та підписана Реєстраційна картка, за необхідності з Додатком до розділу 2 реєстраційної картки, у двох примірниках;
копія паспорту заявника та підписувача (копії 1-4 сторінок), засвідчена власноручним підписом власника паспорту;
копія облікової картки платника податків заявника та підписувача (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО);
оригінал статуту юридичної особи (положення про установу, філію) або його нотаріально засвідчена копія (надається виключно для ознайомлення);
документи, що підтверджують повноваження керівника заявника (копія наказу про призначення тощо);
копія (засвідчена фізичною особою - підприємцем) та оригінал трудового договору з відміткою про реєстрацію у центрі зайнятості (надається виключно для ознайомлення).
В разі неможливості особистої присутності заявника в АЦСК ІДД, він може бути представлений довіреною особою.
Копії та витяги, крім нотаріально засвідчених, засвідчуються підписом фізичної особи - підприємця та його печаткою (у разі її наявності), без використання факсиміле.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників єдиного внеску

З 1 жовтня 2013 року Міністерство доходів і зборів України розпочало процедуру адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Відтепер прийманням та обробкою звітності про суми нарахованого єдиного внеску на загально-обов’язкове державне соціальне страхування буде Дніпродзержинська ОДПІ. Саме на її адресу та адресу територіальних відділень потрібно надавати звіти про суми нарахованого єдиного внеску.
Суми нарахованого єдиного внеску підлягають сплаті на рахунки органів Міндоходів, відкриті в Головних управліннях Державної казначейської служби України, які розміщено на офіційному веб-порталі Міндоходів у розділі «Реєстри» за адресою:
Нагадаємо, що адміністрування єдиного внеску Міндоходів розпочато у зв’язку з набранням чинності відповідними змінами в законодавстві у зв’язку з проведенням адміністративної реформи.
Платники можуть отримати роз’яснення щодо єдиного внеску в Дніпродзержинській ОДПІ, за територіальною належністю:
- м. Дніпродзержинськ в Центрі обслуговування платників податків, вул. Медична 9, або за тел. – 38633, 33484;
- смт Петриківка вул. Леніна 38, або за тел. (05634)24943
- смт Царичанка вул. 14 Гвардійської дивізії 8, або за тел. (05690) 32332
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Як сплачується та подається звітність по єдиному внеску?

Відповідно до пункту 8 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність (звітним періодом), є календарний місяць.
До платників зазначених у пунктах 4 і 5 зазначеної статті 4 відносяться:
4) фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності;
5) особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями.
Платники можуть отримати роз’яснення щодо єдиного внеску в Дніпродзержинській ОДПІ, за територіальною належністю:
- м. Дніпродзержинськ в Центрі обслуговування платників податків, або за тел. – 38633, 33484;
- смт Петриківка вул. Леніна 38, або за тел. (05634)24943
- смт Царичанка вул. 14 Гвардійської дивізії 8, або за тел. (05690) 32332
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Які є особливості сплати та подання звітності по єдиному внеску?

Особливості сплати єдиного внеску обумовлені виключеннями встановленими пунктом 8 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»
Так фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року, крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та членів сімей таких осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, які сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями - зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року. Періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність до територіального органу Пенсійного фонду (звітним періодом), є календарний місяць, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, для яких звітним періодом є календарний рік.
Для зазначених осіб звітним періодом, за який подається звітність є календарний рік.
Платники можуть отримати роз’яснення стосовно питань єдиного внеску в Дніпродзержинській ОДПІ, за територіальною належністю:
- м. Дніпродзержинськ в Центрі обслуговування платників податків, або за тел. – 38633, 33484;
- смт Петриківка вул. Леніна 38, або за тел. (05634)24943
- смт Царичанка вул. 14 Гвардійської дивізії 8, або за тел. (05690) 32332
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Затверджено порядок обліку платників єдиного внеску

Наказом Міндоходів від 9 вересня 2013 року №458 затверджено Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників.
Порядком визначено правила взяття на облік, внесення змін до облікових даних та зняття з обліку платників єдиного внеску.
Так, зокрема, взяття на облік платників єдиного внеску здійснюється органом доходів і зборів за місцезнаходженням або місцем проживання на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих держреєстратором. Отримані відомості надсилаються до Фонду соціального страхування від нещасних випадків для віднесення юридичної чи фізичної особи до класу професійного ризику виробництва. По його отриманні вносяться відповідні відомості до реєстру страхувальників. Датою взяття на облік вважається дата внесення платника до реєстру страхувальників.
Процедури зняття з обліку платника єдиного внеску розпочинаються при наявності відомостей від держреєстратора про припинення діяльності фізичної особи – підприємця, юридичної особи або закриття відокремленого підрозділу. Ще однією підставою для зняття з обліку є наявність судових рішень або відомостей з Єдиного державного реєстру щодо порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника єдиного внеску тощо.
Ознайомитися з наказом можна на веб-порталі Міндоходів
Нагадаємо, що з 1 жовтня 2013 року Міністерство доходів і зборів України розпочало процедуру адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Відтепер Міндоходів прийматиме та оброблятиме звіти про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Саме на його адресу потрібно надавати звіти про суми нарахованого єдиного внеску.
Суми нарахованого єдиного внеску підлягають сплаті на рахунки органів Міндоходів, відкриті в Головних управліннях Державної казначейської служби України, які розміщено на офіційному веб-порталі Міндоходів у розділі «Реєстри» за адресою:
Звітність в електронному вигляді платники повинні надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Міндоходів та Асоціація платників податків спільно розвиватимуть підприємництво

Міністерство доходів та зборів України та Всеукраїнська громадська організація «Асоціація платників податків України» підписали
За словами Міністра доходів і зборів Олександра Клименка, такий формат співпраці є дієвим та ефективним як для платників податків, так і для держави.
Підписання Меморандуму сприятиме розширенню співпраці та відкриє шлях до нових досягнень. Тим більше, що і Міністерство, і український бізнес прагнуть одного – цивілізованих і прозорих правил ведення бізнесу в Україні, розвитку підприємництва та зростання інвестицій в українську економіку”, – зазначив Олександр Клименко.
Згідно з Меморандумом, сторони працюватимуть над створенням сприятливих умов для розвитку підприємництва в Україні, забезпечуватимуть контроль за дотриманням податкового та митного законодавства, а також запобігатимуть правопорушенням у податковій та митній сферах.
Крім того, Міндоходів та АППУ створять спільну постійно діючу Узгоджувальну комісію щодо розгляду проблемних (спірних) питань у сфері оподаткування, яка розглядатиме та аналізуватиме конфліктні ситуації, що виникли між платниками та структурними підрозділами Міністерства у процесі сплати та адміністрування податків і зборів, а також сприятиме їх вирішенню у правовому полі.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
У Мелітополі затримано посадовців за хабар в 300 тис. гривень

Співробітниками Головного управління внутрішньої безпеки Міндоходів спільно з працівниками Генпрокуратури та УСБУ затримано під час отримання хабара у розмірі 300 тис. грн. співробітників Мелітопольської ОДПІ від посадовців трьох місцевих товариств з обмеженою відповідальністю.
За отриману суму посадовці пропонували керівництву ТОВ закрити кримінальні провадження, що були відкриті відносно посадових осіб товариств.
Як з’ясувалося, товариства звинувачувалися в ухиленні від сплати податків на загальну суму більш ніж 7,8 млн. гривень.
Співробітниками УВБ ГУ Міндоходів у Запорізькій області здійснюється оперативне супроводження досудового розслідування кримінального провадження.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Платник, який за підсумками І кварталу отримав прибуток,
зобов’язаний подати податкову декларацію

Підприємство не є платником авансових внесків, якщо за підсумками роботи за минулий рік воно не отримало прибутку. Водночас, якщо дохід підприємства за минулий рік становить більше ніж 10 млн.грн., а у І кварталі поточного року воно отримало прибуток, то необхідно подати податкову декларацію з податку на прибуток підприємства.
Така декларація подається до територіального органу Міндоходів за місцем своєї реєстрації за перше півріччя, три квартали та за рік.
Форма такої декларації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2011 № 1213 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємства».
Відповідна норма передбачена абз. 8 п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Посадовця Святошинської ДПІ затримано на хабарі

Співробітниками Головного управління внутрішньої безпеки Міндоходів спільно з СБ України затримано посадовця під час отримання хабара.
Так, співробітник ДПІ у Святошинському районі столиці намагався „допомогти” місцевій мешканці вирішити фінансові проблеми за 10 тис. доларів США.
За результатами перевірки, жінці, яка займалася підприємницькою діяльністю, було нараховано штрафні санкції та донарахування за виявлені порушення. Зменшити цю суму вона могла б, заплативши посадовцю за послуги 10 тис. доларів США. Однак підприємиця платити не погодилася та написала відповідну заяву до правоохоронних органів.
Досудове розслідування у справі триває.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

З наступного року процедури започаткування бізнесу спростяться


Ініціативи Міндоходів щодо спрощення та скорочення реєстраційних процедур під час започаткування бізнесу запрацюють з 1 січня наступного року.
Президент України Віктор Янукович підписав проекти законів „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації осіб як платників податків” та „Про внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” щодо спрощення реєстрації осіб як платників податків”.
Завдяки новаціям з наступного року для того, щоб зареєструватися платником ПДВ або єдиного податку майбутньому підприємцю не потрібно йти до податкової інспекції. Усі документи прийматиме державний реєстратор, коли проводитиме реєстрацію юридичної чи фізичної особи-підприємця. А вже потім реєстраційна служба передасть копію заяви до органів Міндоходів, не залучаючи до цього процесу платника.
У майбутньому ми плануємо взагалі відмовитися від свідоцтва платника ПДВ та замінити його випискою з відповідного реєстру. Відразу після реєстрації дані про платника будуть оприлюднюватися на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів. Підприємці матимуть вільний і, головне, безкоштовний доступ до цього реєстру”, – підкреслив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.
За його словами, виписки можна буде замовляти, отримувати та надавати державним органам і контрагентам в електронному вигляді.
Кожен підприємець отримає право бути платником єдиного податку відразу з моменту реєстрації, якщо він не є платником ПДВ.

Крім того, при започаткуванні бізнесу добровільно зареєструватися платником ПДВ можна буде без наявності будь-яких обсягів оподатковуваних операцій.
Нагадаємо, що зазначені законопроекти розроблені відповідно до Національного плану дій на 2012 рік і Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки та прийняті Верховною Радою України 5 вересня 2013 року.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Міністр Олександр Клименко висловив вдячність підприємствам, які працюють за прямими контрактами


Підприємства, що здійснюють експортно-імпортні операції за прямими контрактами, отримують «зелене світло».
Так прокоментував питання запровадження трансфертного ціноутворення Міністр доходів і зборів Олександр Клименко під час круглого столу, присвяченого зовнішній торгівлі України.
За словами Міністра, ще до початку повноцінного функціонування контролю за трансфертним ціноутворенням, відомство розпочало операцію із виявлення та попередження мінімізації податкових зобов’язань через «ланцюжки» пов’язаних осіб.
«Ми орієнтуємося на зрозумілі і прозорі умови ведення бізнесу. Чим більш прозорими є контракти, тим менше у бізнеса проблем. Я висловлюю подяку тим підприємствам, які працюють за прямими контрактами. Цим підприємствам усюди «зелене» світло. Співпрацю із офшорами ми розглядаємо як ризики», - зазначив Міністр.
Нагадаємо, 4 липня 2013 року Верховна

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Співробітники Міндоходів вилучили 300 телефонів торгової марки IPhone на суму 1 млн.грн.

Саме таку загальну кількість «ай фонів», які переміщувались з порушенням митного законодавства було вилучено протягом дев’яти місяців поточного року.
Загалом протягом січня-вересня 2013 року митницями Міндоходів припинено 118 спроб переміщення через митний кордон України мобільних телефонів з порушенням митних правил. Вилучено 765 телефонів загальною вартістю понад 1,8 млн. гривень.
Найчастіше порушення з мобільними телефонами фіксувались під час перетину зеленого коридору, який передбачає, що громадяни не переміщують товари понад нормово за кількістю або вартістю. З початку року було викрито 49 таких випадків, загальна вартість вилучених телефонів становить 488,5 тис. гривень. При пересиланні у мiжнародних поштових, експрес-вiдправленнях зафіксовано 30 фактів порушень, вилучено 52 телефони вартістю 237,2 тис. гривень.
Поширені також випадки переміщення мобільних телефонів як товарів комерційного призначення, тобто без декларування. Виявлено 15 таких фактів, 162 телефони вартістю 283,5 тис. грн. вилучено.
Крім того, зафіксовано 5 спроб ввезення телефонів, прихованих від митників. Вилучено 147 одиниць вартістю 391,7 тис. гривень.
За порушення прав інтелектуальної власності при ввезені телефонів в Україну (2 випадки) вилучено 60 апаратів вартістю 167,9 тис. грн.
Переважну більшість з вилучених митницями мобільних телефонів громадяни намагалися ввезти із Російської Федерації «зеленим коридором» повітряним сполученням та з США шляхом пересилання в міжнародних поштових відправленнях, з Республіки Польща шляхом недекларування під час проходження митного контролю.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Податок на нерухоме майно для фізичних осіб - терміни сплати

Змінами до, внесеними до Податкового кодексу передбачено відстрочення сплати податку на нерухоме майно, а також переглянуто порядок застосування пільги з цього податку. Відповідно до змін податок на нерухомість сплачуватиметься фізичними особами у 2014 році за поточний 2013 рік.
Пільга застосовуватиметься для власників:
квартир, сумарна житлова площа яких не перевищує 120 м кв.;
будинків, сумарна житлова площа яких не перевищує 250 м кв.;
квартир та будинків – 370 м кв.
Ставки податку будуть диференційовані.
Для власників:
- квартир – не більше 1 % мінімальної заробітної плати (м.з.п), житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення;
- будинків – не більше 1 % м.з.п., житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення;
- квартир та будинків – не більше 1 % м.з.п., житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Застосування вдосконалених РРО

Для суб’єктів господарювання виконання вимог щодо подання до органів Міндоходів дротовими або бездротовими каналами зв’язку звітної інформації можливе як шляхом придбання нової касової техніки, а саме РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, так і шляхом доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передачі даних.
З урахуванням того, що технічні властивості РРО різні, обладнати модулями безпеки можна не всі пристрої. Тож деяким підприємцям доведеться купувати більш сучасні РРО з вмонтованими модулями.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Західні регіони України мають стати драйверами
економічної інтеграції з ЄС, - Міністр Олександр Клименко

У період підготовки до підписання Угоди про Асоціацію з ЄС західні регіони України мають стати драйверами економічної євроінтеграції. Про це заявив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко під час зустрічі з інвесторами Західної України в селі Барвінок Закарпатської області сьогодні, 4 жовтня 2013 року.
«На сьогодні з усіх регіонів України саме західні, і, перш за все, Закарпаття мають досвід тривалого транскордонного співробітництва з країнами Євросоюзу. Місцевий бізнес активно використовує таку конкурентну перевагу, як наявність спільного кордону з ЄС. У рамках зони вільної торгівлі певна дифузія економіки України з економіками країн ЄС неминуча. Західний регіон – єдиний, де цей процес вже відбувається з об’єктивних причин. Зараз ваш досвід стане в нагоді бізнесменам усієї країни», - підкреслив Міністр.
За його словами, у західних регіонах сьогодні активно розвивається підприємницька ініціатива. У трьох областях – Закарпатській, Івано-Франківській та Львівській – працюють майже 78 тисяч підприємств. Значна частина з них – створені за участі іноземного капіталу. Тільки в Закарпатській області представлені інвестори з 51 країни.
Олександр Клименко запевнив бізнес, що зусилля уряду спрямовані на розвиток підприємницької ініціативи та збільшення інвестицій. Зокрема, Міністерство доходів і зборів у своїй роботі орієнтується на спрощення процедур адміністрування податків і митних платежів, зниження документообігу, впровадження електронних сервісів.
Не менш важливим для підвищення конкурентоздатності українського бізнесу є позитивні тенденції щодо відшкодування ПДВ, у т.ч. повернення заборгованостей попередніх років. Зокрема, підприємствам, що працюють у трьох західних областях, станом на 1 жовтня відшкодовано 2,5 млрд.грн. ПДВ при заявці 1,48 млрд.грн. При цьому 35,3% від загальної суми відшкодування бізнес отримав в автоматичному режимі за спрощеною процедурою.
Міністр підкреслив важливість збільшення кількості малих та середніх підприємств для економічного розвитку західних регіонів. «Переконаний, що синхронізація зусиль Головного управління Міндоходів в регіоні та обласної влади у питаннях підтримки малого бізнесу матиме позитивний ефект для розвитку підприємницької ініціативи», - відзначив Олександр Клименко.
Під час зустрічі Міністр також запевнив представників бізнесу, що задля активізації транскордонного співробітництва з ЄС створюються належні умови та відповідні спрощення митних процедур для безперешкодного та комфортного перетину кордону товарами і громадянами.
Під час робочого візиту до Закарпатської області Міністр Олександр Клименко також відвідав пункт пропуску українсько - угорського кордону «Чоп - Захонь», де проінспектував хід реконструкції митного посту «Тиса» та поспілкувався із громадянами, що перетинають кордон.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Для перереєстрації авто необхідна довідка про сплату утилізаційного податку


Оформлення та видача довідок про сплату екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів здійснюється відповідно до норм п. 250.14 ст. 250 Податкового кодексу України. Згідно якого особа, яка здійснює виробництво (виготовлення) і реалізацію транспортних засобів на внутрішньому ринку України та не взяла на себе зобов’язання забезпечити утилізацію таких транспортних засобів або була виключена з реєстру осіб, які взяли на себе зобов’язання забезпечити утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів відповідно до закону щодо утилізації знятих з експлуатації транспортних засобів, на кожний реалізований нею транспортний засіб:

- оформлює довідку про сплату податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів для подальшої передачі власнику транспортного засобу;
- оформлює довідку про звільнення від сплати податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів для подальшої передачі власнику транспортного засобу, у разі реалізації транспортного засобу особам, зазначеним у пп. 242.3.1 п. 242.3 ст. 242 ПКУ;
- складає реєстр виданих за податковий (звітний) квартал довідок про сплату податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів;
- складає реєстр виданих за податковий (звітний) квартал довідок про звільнення від сплати податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, у разі реалізації транспортних засобів особам, зазначеним у пп. 242.3.1 п. 242.3 ст. 242 ПКУ;
- подає реєстри Міністерству внутрішніх справ України у строки, встановлені ПКУ для подання податкової декларації з екологічного податку, а також контролюючому органу разом з податковою декларацією з екологічного податку.
У разі пропуску транспортного засобу (кузову) або партії транспортних засобів (кузовів) на митну територію України контролюючий орган відповідно до пп. 250.14.2 п. 250.14 ст. 250 ПКУ:
- перевіряє правильність обчислення та повноту сплати особою, яка ввозить на митну територію України транспортний засіб (кузов) або партію транспортних засобів (кузовів), податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів;
- проставляє у митній декларації на транспортний засіб (кузов) або у митній декларації на партію транспортних засобів (кузовів) відмітку про сплату податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів;
- оформлює та видає на кожний транспортний засіб особі, яка ввозить на митну територію України такий транспортний засіб, довідку про сплату або про звільнення від сплати податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів для подальшої передачі такою особою власнику транспортного засобу;
- подає реєстр виданих довідок про сплату податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів Міністерству внутрішніх справ України до 10 числа місяця, що настає за календарним місяцем.
У разі перереєстрації транспортного засобу, придбаного в особи, визначеної пп. 240.6.1 п. 240.6 ст. 240 ПКУ, орган внутрішніх справ згідно з пп. 250.14.3 п. 250.14 ст. 250 ПКУ:
- перевіряє наявність документа про сплату податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів;
- оформлює та видає довідку про сплату податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів;
- оформлює та видає довідку про звільнення від сплати податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів особам - набувачам транспортних засобів, наданих таким особам як гуманітарна допомога відповідно до закону.
Форма довідки про сплату податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів встановлюється Кабінетом Міністрів України (п. 250.16 ст. 250 ПКУ).
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Звітування при заміні касової техніки.

У період до підключення електронної стрічки суб’єкт господарювання подає звіт за відповідною формою у паперовому вигляді до 15 числа місяця, наступного за звітним.
Усі суб’єкти господарювання, що здійснюють торгівлю, надання послуг чи виконання робіт з використанням реєстраторів розрахункових операцій (простіше – РРО), повинні знати про необхідність подання звітності до органів доходів і зборів в електронному вигляді. Для цього необхідно або переобладнати стару техніку, або придбати новий сучасний касовий апарат.
У період до підключення електронної стрічки суб’єкт господарювання подає звіт за відповідною формою у паперовому вигляді до 15 числа місяця, наступного за звітним. При цьому у ньому зазначаються лише операції, здійснені до такого підключення. Наприклад, якщо суб’єкт господарювання перейшов на електронне звітування з 25 вересня, він до 15 жовтня подає звіт у паперовому вигляді, в якому вказує обсяги розрахункових операцій, проведених до 25 вересня. У подальшому контрольно-звітна інформація передається лише в електронній формі по дротових або бездротових каналах зв’язку.
У разі допущення помилок при поданні звітності, а саме дублювання інформації, підприємцю необхідно самостійно їх виправити та письмово повідомити відповідний орган Міндоходів з метою подальшого занесення до бази даних коректної інформації про виторги.
Якщо платник податків використовує розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій без застосування РРО, то він і надалі повинен подавати звіт встановленої форми (ЗВР-1).
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Єдиний внесок необхідно платити на рахунки Міндоходів з жовтня місяця
З 1 жовтня 2013 року Міністерство доходів і зборів України розпочинає процедуру адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Відтепер Міндоходів прийматиме та оброблятиме звіти про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Саме на його адресу потрібно надавати звіти про суми нарахованого єдиного внеску.
Відтак суми нарахованого єдиного внеску підлягають сплаті на рахунки органів Міндоходів, відкриті в Головних управліннях Державної казначейської служби України, які розміщено на офіційному веб-порталі Міндоходів у розділі «Реєстри», або на суб-сайті ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області.
Детальну консультацію щодо порядку подання звітності з єдиного внеску та порядку сплати даного платежу можна отримати в центрі обслуговування платників податків Дніпродзержинської об’єднаної ДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області за адресою вул. Медична, 9.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Підприємці на спрощеній системі оподаткування не можуть торгувати цінними паперами

Фізична особа зареєструвалася підприємцем і планує здійснювати діяльність із торгівлі цінними паперами. Чи може вона обрати спрощену систему оподаткування?
Ні, не може. Адже відповідно до ст. 291 Податкового кодексу України платниками єдиного податку не можуть бути суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи – підприємці), які здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України «Про страхування», сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом III цього ж Кодексу. Відтак, фізична особа – підприємець, яка здійснює операції з цінними паперами в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, не може бути платником єдиного податку. Якщо ж суб’єкт господарювання здійснює операції з власними цінними паперами, то інвестиційний прибуток від здійснення таких операцій оподатковується податком на доходи фізичних осіб на підставі ст. 170 Податкового кодексу.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Витрати понесені під час діяльності на спрощеній системі можна враховувати при переході на загальну систему

Відповідно до п.177.4 ст.177 Податкового кодексу України до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтвердженні витрати, що включаються до витрат виробництва (обігу) згідно із розділом ІІІ ПКУ.
Згідно із п.138.4 ст.138 ПКУ витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, визначаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг.
Відтак, при переході на загальну систему оподатковування фізична особа — підприємець має право врахувати суму витрат, яка безпосередньо пов’язана з отриманням доходу, незалежно від того на якій системі оподаткування вони фактично були понесені.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Право працівників-пенсіонерів на соціальну пільгу

Відповідно до підпункту 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 Податкового кодексу встановлено, що податкова соціальна пільга не може бути застосовано до:
- доходів платника податку, інших, ніж заробітна плата;
- заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад'юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;
- доходів самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.
Тобто, Податковим кодексом не встановлено обмежень щодо застосування податкової соціальної пільги до доходів у вигляді заробітної плати, яку платник податку отримує одночасно з доходами у вигляді пенсії.
Таким чином, якщо розмір нарахованої заробітної плати не перевищує розміру визначеного пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу (у 2013 році – 1610 грн) і за умови, що працівники-пенсіонери подали заяви про застосування пільг та документи, що підтверджують таке право, вони мають право на податкову соціальну пільгу, встановлену цією статтею.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Чи може підприємець включити до складу витрат вартість розмов, які здійснюються такою фізичною особою з мобільних телефонів, якщо дані розмови пов’язані з веденням підприємницької діяльності?

Відповідно до пункту 177.4 статті 177 Податкового кодексу до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом ІІІ Податкового кодексу. Відповідно до положень статті 138 Податкового кодексу до складу витрат включаються, зокрема, витрати на оплату послуг зв’язку (пошта, телеграф, телефон, телекс, телефакс, стільниковий зв’язок та інші подібні витрати).
Разом з тим, витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II Податкового кодексу України.
Витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку, не включаються до складу витрат.
Враховуючи вищевикладене, витрати на оплату послуг мобільного зв’язку включаються до складу витрат фізичної особи – підприємця за умови якщо вони пов’язані з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця та підтверджені відповідними первинними документами.
У даному випадку це, зокрема, договори на підключення, інші угоди, рахунки-фактури; у разі контрактного підключення – деталізовані рахунки від оператора із зазначенням номерів абонентів і часу їх розмов; журнали обліку дзвінків із зазначенням цілей дзвінків та їх тривалості за кожним номером – якщо підключення здійснюється шляхом придбання карток; щомісячні письмові звіти про здійснені переговори.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Чи може приватний підприємець перебувати на спрощеній системі і займатись адвокатською діяльністю?

Правові засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні регулюються Законом України від 05 липня 2012 року № 5076 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», статтею 1 якого визначено що, адвокат - це фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом.
Адвокатською діяльністю визнається незалежна професійна діяльність адвоката зі здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.
До інших видів правової допомоги відносяться види адвокатської діяльності з надання правової інформації, консультацій та роз’яснень з правових питань, правового супроводу діяльності клієнта, складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру, спрямованих на забезпечення реалізації прав, свобод і законних інтересів клієнта, недопущення їх порушень, а також на сприяння їх відновленню в разі порушення (підпункт 6 пункту 1 статті 1 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).
Відповідно до підпункту 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України незалежна професійна діяльність - це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.
Пунктом 291.3 статті 291 Податкового кодексу України визначено, що обрати спрощену систему оподаткування може юридична особа чи фізична особа - підприємець.
Виходячи з викладеного, фізична особа, яка здійснює незалежну адвокатську діяльність, не може бути підприємцем у межах такої адвокатської діяльності та обрати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
При цьому чинним законодавством не заборонено фізичній особі, яка здійснює незалежну адвокатську діяльність, бути підприємцем та здійснювати іншу підприємницьку діяльність, не заборонену законом.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Як скласти податкову накладну при поверненні частини авансу?

Згідно з п. 187.1 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
- дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку;
- дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
- дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг;
- дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Отже, в день отримання від покупця коштів, як авансу за майбутню поставку товарів, слід виписати на цю суму податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних. А при поверненні частини авансу необхідно виписати розрахунок коригування згідно зі ст. 192 ПКУ.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги користувачів РРО!

Дніпродзержинська ОДПІ нагадує, що з 01 січня 2013 року, відповідно до вимог Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єктам господарювання необхідно подавати до органів державної податкової служби електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв'язку.
Суб'єктам господарювання, які не мають можливості подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку, нагадуємо, що 15 жовтня 2013 року останній день подання звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за вересень 2013 року.
Звертаємо Вашу увагу, що з 1 січня 2014 року вводиться в дію п. 9 ст. 17 Закону № 265, що передбачає застосування фінансових санкцій до платників податків які використовують при проведенні розрахунків РРО, які не відповідають вимогам вказаного Закону.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
В яких випадках необхідно обов’язково подавати заяву на реєстрацію платником ПДВ

Реєстрація платником ПДВ здійснюється за добровільним рішенням або за обов’язковою реєстрацією. В обох випадках платник повинен подати реєстраційну заяву за ф.№1-ПДВ. Така заява подається до органу Міндоходів за місцезнаходженням платника. У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації платником ПДВ орган Міндоходів на 5-й робочий день видає Свідоцтво платника ПДВ. Свідоцтво видається фізичній особі-підприємцю або безпосередньо керівнику юридичної особи або представнику таких суб’єктів господарювання.
У разі неотримання свідоцтва платника ПДВ у другій половині 5-го робочого дня, воно направляється поштою за місцезнаходженням суб’єкта господарювання рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Що стосується строків подання реєстраційної заяви за ф.№1-ПДВ, то є певні відмінності для обов’язкової та добровільної реєстрації.
Для обов’язкової реєстрації реєстраційна заява за ф.№1-ПДВ подається не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій (перевищення 300 000 грн.). Датою реєстрації особи платником ПДВ, яка вноситься до Реєстру платників податку на додану вартість та зазначається у Свідоцтві, є дата, що відповідає даті здійснення запису в зазначеному Реєстрі про таку реєстрацію.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Переваги електронних сервісів

Для бухгалтерів та підприємців, які ведуть бухгалтерський облік і подають звіти до державних органів, перехід на електронну звітність вирішує багато проблем. Це сучасний крок, який значно полегшує роботу, економить час.
Ключ електронного цифрового підпису дає змогу звітувати або подавати декларації в режимі он-лайн не лише до органів Міндоходів, а й до органів державної статистики та Пенсійного фонду України.
Крім того, з 2013 року електронні ключі від нового відомства дають можливість експортерам та митним брокерам подавати митні декларації до оформлення в електронному вигляді через мережу Інтернет.
Також платники податків, які звітують в електронній формі, з 2013 року можуть отримати довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов’язкових платежів), що контролюються органами доходів і зборів, в електронному режимі. Для цього платнику слід в режимі OPZ надіслати електронну заяву до відповідного територіального органу Міндоходів формату (J1300303), в якій зазначити спосіб отримання Довідки (електронний або паперовий).
В разі вибору електронного способу отримання Довідки, платнику податків, у якого відсутня заборгованість з того чи іншого податку або збору, засобами електронного зв’язку, надсилається Довідка в електронному вигляді формату (J1400303) або інформаційне повідомлення (у вигляді квитанції) інспектора органу доходів і зборів про стан розгляду Довідки за місцем обліку.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Акредитовані центри сертифікації ключів видають безкоштовні електронні ключі платникам єдиного соціального внеску.
Згідно з нормами законодавства платники єдиного соціального внеску подають звітність щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнодержавне соціальне страхування та обліку сплати страхових коштів до кінця вересня поточного року до Пенсійного фонду, а з жовтня місяця до органів Міндоходів.
Щоб уникнути витрачання часу у чергах до «вікна» прийому звітності та спілкування з працівниками контролюючого органу Дніпродзержинська об’єднана державна податкова інспекція запрошує платників виготовити безкоштовно ключі електронного цифрового підпису для подання звітності через мережу Інтернет.
Шановні платники єдиного соціального внеску, не гайте часу, 15 жовтня фахівці Акредитованого центру сертифікації ключів будуть працювати в центрі обслуговування платників податків Дніпродзержинської ОДПІ за адресою вул. Медична, 9.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Анулювання банком боргу фізичної особи

Згідно з пп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу безнадійна заборгованість — це заборгованість, що відповідає одній із таких ознак:
- заборгованість за зобов’язаннями, щодо яких минув строк позовної давності;
- прострочена заборгованість, не погашена внаслідок недостатності майна фізичної особи, за умови, що дії кредитора, спрямовані на примусове стягнення майна боржника, не привели до повного погашення заборгованості;
- заборгованість суб’єктів господарювання, визнаних банкрутами в установленому законом порядку або припинених як юридичні особи у зв’язку з їх ліквідацією;
- заборгованість, яка виявилася непогашеною внаслідок недостатності коштів, одержаних після звернення кредитором стягнення на заставлене майно відповідно до закону та договору, за умови, що інші дії кредитора щодо примусового стягнення іншого майна позичальника, визначені нормативно-правовими актами, не привели до повного покриття заборгованості;
- заборгованість, стягнення якої стало неможливим у зв’язку з дією обставин непереборної сили, стихійного лиха (форс-мажорних обставин), підтверджених у порядку, передбаченому законодавством;
- прострочена заборгованість померлих фізичних осіб, а також осіб, яких у судовому порядку визнано безвісно відсутніми, недієздатними або оголошеними померлими, а також прострочена заборгованість фізичних осіб, засуджених до позбавлення волі.
Порядок урегулювання, зокрема, безнадійної заборгованості визначено п. 159.1 ст. 159 Податкового кодексу.
Так, відповідно до пп. 159.4.1 п. 159.4 цієї статті за рахунок створеного страхового резерву банк відшкодовує заборгованість, яка визначена безнадійною згідно з методикою, встановленою Нацбанком України. Порядок відшкодування безнадійної заборгованості за рахунок страхових резервів для банків встановлюється Нацбанком України за погодженням із Мінфіном України. Нацбанк України відповідно до зазначених норм Податкового кодексу встановив Методику визначення безнадійною заборгованості за активними банківськими операціями та власною постановою № 172 затвердив Порядок відшкодування банками України безнадійної заборгованості за рахунок резерву.
Згідно з пп. «д» пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 зазначеного Кодексу) у вигляді суми боргу платника податку, анульованого (прощеного) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності. Якщо кредитор повідомляє платника податку — боржника рекомендованим листом з повідомленням про вручення або шляхом укладення відповідного договору, або шляхом надання повідомлення боржнику під підпис особисто про анулювання (прощеного) боргу та включає суму анульованого (прощеного) боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було анульовано (прощено), такий боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.
Відповідно до п. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу сума доходу платника податку — боржника у вигляді суми анульованого боргу відображається кредитором у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою № 1ДФ (далі — податковий розрахунок № 1ДФ) за підсумками звітного періоду, в якому такий борг було анульовано, за ознакою доходу «126».
Водночас у разі невиконання кредитором вимог пп. «д» пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу щодо повідомлення боржника про суму анульованого боргу та включення її до податкового розрахунку № 1ДФ такий кредитор зобов’язаний у повному обсязі виконати обов’язки податкового агента, встановлені п. 176.2 ст. 176 цього Кодексу. При цьому зазначені доходи оподатковуються у складі загального місячного оподатковуваного доходу платника податку за ставками, встановленими п. 167.1 ст. 167 цього Кодексу, тобто 15 (17)%.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Чи сплачується екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів при придбанні транспортного засобу після 01.09.2013 р. у особи, яка придбала цей транспортний засіб до 01.09.2013 р.?

Законом України від 04.07.2013 р. № 422-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм» (далі — Закон № 422) внесено зміни до ст. 240 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс), згідно з якими до платників екологічного податку віднесено суб`єктів господарювання, юридичних осіб, що не здійснюють господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи й організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюється ввезення, виробництво, придбавання транспортних засобів і кузовів до них, що в подальшому підлягають утилізації.
Платниками податку за транспортні засоби є особи, які:
ввозять на митну територію України транспортні засоби та/або кузови до них (за винятком кузовів товарної категорії 8707 10 10 згідно з УКТ ЗЕД) у митному режимі імпорту;
здійснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України;
придбавають транспортні засоби у осіб, які не є платниками цього податку згідно з пп. 240.6.1 п. 240.6 ст. 240 Податкового кодексу, а саме у осіб, які ввезли на митну територію України транспортні засоби, що належать дипломатичним представництвам або консульським установам іноземних держав, міжнародним організаціям, які користуються привілеями та імунітетом згідно із загальновизнаними принципами та нормами міжнародного права, а також працівникам таких представництв, установ, організацій та членам їхніх сімей.
Статтею 1 розділу ІІ Закону № 422 встановлено, що в частині норм справляння екологічного податку він набирає чинності з 01.09.2013 р.
Згідно з пп. 240.6.6 п. 240.6 ст. 240 Податкового кодексу не є платниками податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів особи, які, зокрема, придбавають на території України транспортні засоби, в установленому порядку вперше зареєстровані та/або перереєстровані до 01.09.2013 р., у власників транспортних засобів.
Таким чином, у разі якщо особою придбано транспортний засіб після 01.09.2013 р. у особи, яка придбала цей транспортний засіб і в установленому порядку зареєструвала його до 01.09.2013 р., то екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів не сплачується.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
СЕРВІС «ПУЛЬС» - СЛУЖБА, ЯКА ПРАЦЮЄ ДЛЯ ВАС.

Дбаючи про платників податків, співробітники податкової в черговий раз нагадують про телефонну лінію «Пульс». У зв`язку із створенням Міністерства доходів і зборів, відтепер сюди надходять звернення представників бізнесу не лише з податкових, а й митних питань.
Питання, які надходять, розглядаються протягом доби та вирішуються по суті, відповідно до чинного законодавства. Але є такі звернення, що потребують додаткового опрацювання. У будь-якому випадку, заявник обов`язково отримує повідомлення про результати перевірки даних та вжиті заходи.
З початку існування сервіс зарекомендував себе не тільки як ефективний засіб вирішення питань, а й як повноцінний консультаційний центр. І на сьогоднішній день, «Пульс» працює в режимі швидкої допомоги платникам податків, адже це гарантований двосторонній зв`язок.
Отже, шановні платники податків! Інформацію про неправомірні дії з боку працівників Міндоходів повідомляйте за номером цілодобової лінії оновленого «Пульсу» для клієнтів податкової та митниці: (044) 284-00-07.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор