www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Дніпродзержинська ОДПІ інформує!!!
Версія для друку Написати листа
Пільги з ПДВ на «софт» розповсюджені не тільки на підприємства IT-індустрії


Податкові пільги зі сплати податку на додану вартість для операцій з постачання програмної продукції розповсюджуються не тільки на суб’єктів індустрії програмної продукції.

Це та інші роз’яснення щодо особливостей оподаткування ПДВ операцій на постачання програмної продукції містяться в спеціальній Узагальнюючій податковій консультації, розробленій Міністерством доходів і зборів України.


Фахівці Міндоходів сподіваються, що ці новації дозволять виходити на ринок програмного забезпечення не тільки спеціалізованим компаніям, а й фахівцям-фрілансерам або підприємствам інших галузей, що мають власні IT-підрозділи та займаються розробкою «софту». На думку експертів Міністерства, це стимулюватиме розвиток програмної індустрії через посилення конкуренції на рівних умовах.


Крім того, згідно із Узагальнюючою консультацією, для застосування пільги не має значення, як саме замовник отримав програму – через Інтернет чи на матеріальних носіях. Також зазначимо, що послуги з технічної підтримки програм, що надаються виробником таких програм не оподатковуються.


Від оподаткування звільнені програми, їхні компоненти, операції з продажу прав на використання програмного забезпечення, а також продаж примірників (копій) програмної продукції з відповідною ліцензією. Не оподатковується і продаж засобів криптографічного захисту інформації («електронні ключі», сертифікати безпеки та ін.).


У Міндоходів розраховують, що сприятливий режим оподаткування призведе як до зростання обсягів виробництва IT-індустрії, так і для виходу українських програмістів на міжнародні ринки та залучення іноземних інвесторів.


Нагадаємо, для операцій з постачання програмної продукції тимчасово, з 1 січня 2013 до 1 січня 2023 року запроваджено пільговий режим оподаткування ПДВ.

З текстом Узагальнюючої податкової консультації можна ознайомитися на веб-порталі Міндоходів

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Громадяни отримали більше мільйона облікових карток платника в сервісних центрах Міндоходів

Найбільш популярною у сервісних центрах Міністерства доходів і зборів України послугою є видача облікових карток платника податків («ідентифікаційного коду») та внесення відповідного запису до паспорту громадянина у разі відмови від реєстраційного номеру через релігійні переконання. З початку року більше 1,1 мільйона громадян звернулися за отриманням цієї послуги до центрів обслуговування платників податків.
У цілому на сьогодні платники податків мають можливість отримати в органах доходів і зборів більше 100 адміністративних послуг. Затребуваними сервісами серед платників є також видача свідоцтва платника єдиного податку (з початку року видано більше 250 тисяч) та отримання документів на транспортні засоби для перевезення вантажів під митними печатками і пломбами (видано 11,5 тис. свідоцтв).
Всі ці послуги надаються платникам у 496 центрах обслуговування платників в усіх регіонах України. До кінця року мережа сервісних центрів Міндоходів розшириться – до неї буде додано ще 24 установи.
Відкриття нових центрів спрямовано, в першу чергу, на задоволення потреб платників податків та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності в отриманні податкових та митних сервісів.
Згодом планується поетапне делегування «митних» адміністративних послуг податковим сервісним центрам. По завершенню цієї реформи платник зможе отримувати весь спектр послуг у будь-якій установі. Сервісні зони митниць Міндоходів та центри обслуговування при податкових інспекціях по всій Україні матимуть єдині стандарти якості послуг.

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Парламент підтримав пропозиції Міндоходів щодо спрощення умов ведення бізнесу в Україні

Верховна Рада України підтримала низку пропозицій Міндоходів, що полегшують умови ведення бізнесу в Україні. Відповідний законопроект №2054а “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків” був прийнятий сьогодні у першому читанні.
Так, свідоцтво платника ПДВ вже з початку наступного року може замінитися випискою з відкритого реєстру, до якого всі платники матимуть вільний і безкоштовний доступ. Відразу після реєстрації дані про платника ПДВ будуть оприлюднюватися на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України. Підприємці зможуть замовляти, отримувати та надавати державним органам і контрагентам потрібні виписки в електронному вигляді.
Певні спрощення передбачені і для інших категорій платників. Так, кожен підприємець, який не сплачує ПДВ, отримає право бути платником єдиного податку відразу після реєстрації. Обов’язок платника повідомляти контролюючі органи про зміни у своїх даних буде скасовано – державні установи самостійно братимуть потрібні відомості в Єдиному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.
Банки повідомлятимуть органи доходів і зборів про відкриття рахунків платників протягом одного дня, а не трьох, як зараз. У такий же термін Міністерство братиме рахунки на облік.
Підприємцям також буде надана можливість повідомляти про всі об’єкти оподаткування за місцем основної реєстрації, а не за місцем знаходження кожного з них, як це передбачене діючим законодавством.
За оцінками фахівців Міндоходів, ці та інші передбачені законопроектом інновації спрямовані на полегшення умов для ведення бізнесу в Україні, подальшу дерегуляцію підприємницької діяльності, спрощення формальних процедур для започаткування бізнесу.
Міністерство доходів і зборів України висловлює подяку народним депутатам України за підтримку ініціативи і сподівається на подальшу спільну конструктивну роботу над законопроектом для підготовки його до другого читання.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
З Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій виключено старі моделі

Затверджено нову редакцію Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій. До переліку сертифікованих приладів увійшли 69 моделей касових апаратів.

Це апарати, які відповідають сучасним вимогам та забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів доходів і зборів в електронній формі.


Особливістю нової редакції стало виключення з реєстру старих моделей реєстраторів розрахункових операцій. Це були апарати, які не передавали звітність в електронній формі.


Нагадаємо, що з 2013 року користувачі касової техніки повинні звітувати до органів Міндоходів в електронному вигляді. Для технічного переоснащення платникам встановлено перехідний період до 1 січня 2014 року – з цієї дати запроваджується відповідальність за неподання електронної звітності.


Загалом, на сьогодні до системи зберігання і збору даних від РРО Міндоходів підключено 181,5 тис. касової техніки із загальної кількості 242,5 тис. апаратів. Власникам цих реєстраторів вже не потрібно накопичувати велику кількість первинних документів на паперовій стрічці, вся інформація зберігається тільки в електронному вигляді.

З повним переліком реєстраторів розрахункових операцій, які включені до Державного реєстру, можна ознайомитися на веб-порталі Міндоходів (
Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 01.10.13 №522.

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Звітувати з єдиного внеску можна в електронному вигляді

Звіти про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування до органів Міндоходів можна надсилати в електронному вигляді.

За словами фахівців Міністерства, такий формат звітування зекономить платникам час та кошти. Адже в паперовому вигляді звітність потрібно подавати особисто лише до Центрів обслуговування платників податків, надіслана поштою вона не приймається.


Для електронного звітування платникам потрібно завантажити відповідне програмне забезпечення та отримати цифровий підпис, який Міндоходів надає безкоштовно.


Електронні формати (архів форматів) документів звітності з єдиного внеску та довідник відповідності кодів органів Міндоходів та кодів органів Пенсійного фонду розміщено на веб-порталі Міністерства.


Нагадаємо, що звіт за вересень про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування потрібно подати до 21 жовтня 2013 року включно (оскільки у цьому місяці 20 число припадає на вихідний, то останнім звітним днем є понеділок, 21 жовтня).

Звітність в електронному вигляді потрібно надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України
Завантажити програмне забезпечення можна з таких ресурсів:

1 Програмне забезпечення для формування, підписання та подання звітності «M.E.Doc»
2 АРМ «Єдиний внесок» (тільки для формування звітності).
Підписання звітності сформованої засобами АРМу «Єдиний внесок» можливо в ПО «M.E.Doc»
3 Програмне забезпечення для формування та подання звітності «iFin Zvit»
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Подавати звітність з єдиного внеску можна в електронному вигляді

З метою подання платниками звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування в електронному вигляді Міністерством доходів і зборів України розроблено електронні формати (архів форматів) документів звітності з єдиного внеску.

Крім цього, розроблено довідник відповідності кодів органів Міндоходів та кодів органів Пенсійного фонду для використання розробниками програмного забезпечення при формуванні xml-файлів (довідник).


Розробку документів здійснено у зв’язку з набранням чинності Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” від 4 липня 2013 року.

Ознайомитися з електронними форматами та довідником можна на веб-порталі Міністерства:

При поданні звітності в електронному вигляді потрібно користуватися цифровим підписом. Отримати посилені сертифікати відкритих ключів можна безкоштовно в пунктах реєстрації акредитованого Центру сертифікації електронних ключів Міндоходів.

Нагадаємо, що звіт за вересень 2013 року платникам потрібно буде подати до органу доходів і зборів за місцем взяття їх на облік, як платників єдиного внеску до 21 жовтня 2013 року включно.



Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Переплата по єдиному внеску

З 1 жовтня 2013 року всі процедури щодо прийняття та оброблення звітності обліку сплати єдиного внеску здійснює Міністерство доходів і зборів України.
Залишки коштів по Єдиному соціальному внеску, які обліковувалися на рахунках Пенсійного фонду України автоматично перейдуть на рахунки Міністерства доходів і зборів України згідно актів прийому-передачі даних.
Додатково Заяви на перекидку коштів з рахунків Пенсійного фонду України на рахунки Міністерства доходів і зборів України писати не потрібно.
Порядок сплати єдиного внеску передбачений Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування Затвердженою Наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 455 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2013 року за №1622/24154.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Інформація про викриті корупційні правопорушення
та результати роботи за січень-вересень 2013 року

Впродовж поточного року підрозділами Головного управління внутрішньої безпеки Міністерства доходів і зборів України вживаються заходи щодо виявлення та припинення корупційних діянь та інших правопорушень з боку працівників під час виконання службових обов’язків, здійснюється їх системне упередження.
Для виявлення передумов і обставин щодо можливих протиправних дій з боку працівників служби підрозділами ГУВБ проведено близько 2,5 тис. службових перевірок та розслідувань. За їх результатами до дисциплінарної відповідальності притягнуто 715 та звільнено 106 осіб.
За січень-вересень поточного року підрозділами внутрішньої безпеки перевірено 991 звернення від фізичних та юридичних осіб щодо можливих неправомірних дій працівників Міндоходів, з них 304 повністю або частково підтвердилися.
З початку року регіональними підрозділами ГУВБ перевірено191 інформацію про можливі неправомірні дії з боку працівників Міндоходів, що надійшли на сервіс „Пульс”. За результатами проведених перевірок, повністю або частково підтвердилось 21 повідомлення. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 особи, 2 особи звільнено, винесено 13 офіційних застережень, розпочато 2 кримінальних провадження.
Для упередження правопорушень у сфері службової діяльності та порушень трудової дисципліни з боку працівників Міндоходів, підрозділами ГУВБ проводиться комплексна профілактична робота.
За 9 місяців поточного року проведено близько 9 тис. лекцій і бесід у колективах Міндоходів з питань дотримання їх працівниками вимог антикорупційного законодавства.
З метою забезпечення відкритості та прозорості виконання заходів щодо протидії корупції, у засобах масової інформації розміщено близько 4 тис. матеріалів про результати таких заходів та з антикорупційної тематики.
За 9 місяців 2013 року за матеріалами підрозділами ГУВБ стосовно працівників Міністерства складено та направлено до суду 27 адміністративних протоколів, за якими судами прийнято 23 рішення про притягнення осіб до адміністративної відповідальності.
З початку поточного року за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки розпочато та здійснюється досудове розслідування 237 кримінальних проваджень, у тому числі 35 – за фактами одержання неправомірної вигоди працівниками Міндоходів.
Судами винесено17 обвинувальних вироків стосовно працівників Міндоходів, у тому числі 6 – за одержання неправомірної вигоди.

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

У боротьбі з проявами корупції - думка платників важливий чинник

Для отримання об’єктивної оцінки наявності та рівня корупції, ефективності заходів, спрямованих на його зниження, з’ясування причин та умов, що сприяють існуванню корупції, ГУВБ запроваджено проведення системних соціологічних досліджень серед платників податків і зборів.
За результатами опитування, проведеного у вересні поточного року встановлено, що більшість респондентів у своїх відповідях зазначили, що особисто не стикались із корупційними діями з боку працівників ДПС (67%) та митних органів (76%) до створення Міндоходів.
На запитання чи змінився рівень корупції після об’єднання вказаних служб у Міністерство доходів і зборів, 15% відмітили що рівень корупції знизився, 15% рахують що він не змінився і лише 3% зазначили що рівень корупції став набагато вищим.
Для підвищення ефективності протидії корупції в Міндоходів, зниження рівня корупції шляхом усунення причин і умов її виникнення, а також формування в суспільстві нетерпимого, негативного відношення до корупції, підвищення довіри до діяльності Міндоходів з боку громадськості, Головним управлінням внутрішньої безпеки розроблений комплексний план дій по створенню стратегії протидії корупції в Міністерстві доходів і зборів України.
До процесу розробки стратегічних напрямів протидії корупції, керівництво Головного управління внутрішньої безпеки залучає провідні міжнародні інституції для вивчення і використання їх досвіду, кращих практик, знань і найефективніших методів по виявленню та упередженню корупційних та інших правопорушень у сфері службової діяльності.
Здійснюється розробка ризикоорієнтованої системи моніторингу корупційних правопорушень для виявлення найуразливіших для корупції напрямів, які адмініструють співробітники Міністерства та максимальної концентрації зусиль підрозділів внутрішньої безпеки саме на них.
Кінцевою метою стратегії є ефективний захист процесу наповнення бюджету від корупційної дії, формування в суспільстві нетерпимого, негативного відношення до корупції і створення сприятливого інвестиційного клімату.

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Пульс – підсумки дев’яти місяців

Протягом дев’яти місяців поточного року на "гарячу лінію" Міністерства доходів і зборів "Пульс" звернулося вісім осіб стосовно роботи Дніпродзержинської ОДПІ. Всі звернення розглянуті вчасно, про що повідомлено заявників по телефону. Основною причиною звернень було порушення податкового законодавства.
За результатами опрацювання семи звернень порушень в діях працівників ОДПІ встановлено не було. За результатами розгляду одного звернення фахівця притягнуто до відповідальності у вигляді догани.
Нагадуємо, що інтерактивний сервіс «Пульс» приймає звернення платників податків з податкових та митних питань. Інформація щодо роботи сервісу розміщена у всіх центрах обслуговування платників податків та митних постах Міндоходів.
Номер цілодобової телефонної лінії «Пульсу» для клієнтів податкової та митниці (044)284-00-07.

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Росіянин намагався перевезти через українсько-російський кордон близько 5,5 млн. доларів
Свій «скарб» 32-річний громадянин Російської Федерації заховав на дні паливного баку, що знаходився в нижній частині багажного відділення автомобіля «Toyota Land Cruiser Prado». Сховище було відокремлено кришкою та прикрито гумовим килимком. Окрім того, перевізник вирішив перетинати кордон у темний час доби, взявши із собою в якості пасажирів жінку та неповнолітню дитину.
Однак ці захисні заходи не допомогли чоловіку.
Фахівці Харківської митниці Міндоходів – співробітники МАПП «Гоптівка», в зону митного контролю якого сьогодні вночі в’їхала «Toyota Land Cruiser Prado», прийняли рішення здійснити ретельний огляд транспортного засобу. І як з’ясувалося недарма.
Серед грошей, що були виявлені у росіянина, – 50 млн. рублів, 2,7 млн. доларів та більше 1,0 млн. євро.
За результатами справи складено протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Іноземна валюта вилучена.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Міндоходів співпрацюватиме з російською митницею щодо оперативного вирішення проблемних питань

Делегація Міністерства доходів і зборів України взяла участь у засіданні Об’єднаної колегії держав-членів Митного союзу, під час якої обговорювалося широке коло питань про подальшу співпрацю України з державами-членами МС у митній сфері. Зокрема, сторони одностайно погодилися, що митні органи України та країн-членів Митного Союзу повинні не тільки забезпечити ефективний контроль, а й сприяти пожвавленню торгівлі на теренах СНД.
Під час двосторонньої зустрічі перший заступник Міністра С.Дериволков та керівник Федеральної митної служби Росії А.Бельянінов домовились про подальшу співпрацю з метою оперативного вирішення проблемних питань, запровадження спільного контролю в пунктах пропуску на спільному кордоні та протидії контрабанді товарів.
Крім того, Міністерство доходів і зборів України узгодило проект протоколу про обмін інформацією з митними службами країн СНД. Відповідна домовленість щодо оперативного обміну відомостями, необхідними для визначення митної вартості товарів та відповідних контролюючих заходів була досягнута в ході 58-го засідання Ради керівників митних служб держав-учасниць СНД в Актау (Казахстан). Підписаний документ передбачає, що на початку 2014 року будуть остаточно погоджені технічні умови співробітництва, і цей механізм в рамках Співдружності запрацює на повну потужність.
Також під час засідання Ради досягнуто домовленостей щодо активізації сприяння заходам пост-митного контролю в межах раніше затвердженого протоколу про взаємодію, а також щодо інших актуальних питань співробітництва держав-учасниць СНД у митній сфері.
Нагадаємо, Рада керівників митних служб держав-учасниць СНД (далі - Рада) – це постійно діючий орган галузевого співробітництва, утворений з метою координації митної політики країнами, що входять до складу Співдружності Незалежних Держав. Метою діяльності Ради є гармонізація митного законодавства та стандартів контролю, уніфікація митного сервісу, поглиблення економічної інтеграції в рамках СНД. Попереднє 57-ме засідання Ради проходило у м.Херсоні, Україна у червні 2013 року. Наступне 59-е засідання Ради відбудеться у Баку (Азербайджан) влітку 2014 р.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Платники хочуть почути звіт Міндоходів про вирішення системних проблем

Платники податків вимагають від Міністерства доходів і зборів у публічному звіті відомства оприлюднити дані про вирішення системних проблем у роботі міністерства.
Нагадаємо, протягом двох тижнів громадяни на офіційному веб-порталі відомства та на сторінках у соціальних мережах Facebook та «Вконтакте» мали можливість висловити свої побажання щодо змісту першого публічного звіту Міндоходів. Документ готується на доручення Міністра доходів і зборів Олександра Клименка, який обіцяв зробити щорічне відкрите звітування постійною практикою.
Крім того, багато учасників обговорення цікавляться статистикою позапланових перевірок та бажають почути інформацію про кількість працівників міністерства, зміни чисельності колективу протягом року.
Фахівці відомства пообіцяли, що всі пропозиції та зауваження від платників будуть враховані при підготовці публічного звіту.
Нагадаємо, наприкінці вересня Міндоходів оголосило про підготовку публічного звіту про результати своєї діяльності за підсумками 2013 року. Звіт буде розроблено у рамках виконання п’ятирічної Стратегії розвитку Міністерства доходів і зборів України, якою визначено сім основних напрямів роботи відомства. Це, зокрема, розвиток партнерських відносин з громадянами та бізнесом; надання високоякісних сервісів, впровадження нових електронних сервісів та вдосконалення існуючих послуг; сприяння розвитку міжнародної торгівлі, впровадження найкращих практик у світі митного регулювання; впровадження ефективних методів протидії корупції тощо.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Як звітують та сплачують єдиний внесок ?

Порядок сплати єдиного внеску приватними підприємцями врегульований пунктом 8 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»
До 10 лютого наступного року його сплачують фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року, крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та членів сімей таких осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, які сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
До 1 травня наступного року його сплачують особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями - зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року.
Періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність до територіального органу Пенсійного фонду (звітним періодом), є календарний місяць, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, для яких звітним періодом є календарний рік.
Для вищезазначених осіб звітним періодом, за який подається звітність є календарний рік. Для всіх інших платників – календарний місяць Звітність в електронному вигляді платники повинні надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України
Платники можуть отримати роз’яснення стосовно питань єдиного внеску в Дніпродзержинській ОДПІ, за територіальною належністю:

- м. Дніпродзержинськ в Центрі обслуговування платників податків, або за тел. – 38633, 33484;

- смт Петриківка вул. Леніна 38, або за тел. (05634)24943
- смт Царичанка вул. 14 Гвардійської дивізії 8, або за тел. (05690) 32332

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Який порядок сплати та подання звітності по єдиному внеску?

Платники зобов'язані сплачувати, нарахований за календарний місяць єдиний внесок, не пізніше 20 числа наступного місяця. Такі вимоги до подання звітності визначені у пункті 8 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Зазначена вимога не поширюється на фізичних осіб-підприємців, самозайнятих осіб та громадян.
Періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність (звітним періодом), є календарний місяць, крім осіб-підприємців, самозайнятих осіб та громадян. Звітність в електронному вигляді платники повинні надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України
Платники можуть отримати роз’яснення щодо єдиного внеску в Дніпродзержинській ОДПІ, за територіальною належністю:
- м. Дніпродзержинськ в Центрі обслуговування платників податків, або за тел. – 38633, 33484;
- смт Петриківка вул. Леніна 38, або за тел. (05634)24943
- смт Царичанка вул. 14 Гвардійської дивізії 8, або за тел. (05690) 32332
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Відсутня діяльність – звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску не подається


Якщо підприємство не провадить господарську діяльність, не має найманих працівників, відповідно не нараховує заробітну плату, то звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів ним не подається. Тобто, звіт з прочерками подавати не потрібно.
Відповідна норма визначена пп. 2.13 п. II. Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 454 та Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 вересня 2013 року за № 1628/24160.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Чи необхідно мати ліцензію на спортивну діяльність ?

Ліцензування господарської діяльності здійснюється відповідно до Закону України від 01.06.2000 р. №1775 «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», зі змінами та доповненнями.
Перелік видів діяльності, для здійснення яких необхідно мати спеціальний дозвіл – ліцензію визначений статтею 9 цього Закону. Відповідно до цієї статті такий вид діяльності, зокрема, як спортивна діяльність, у цій статті не зазначений.
Отже, провадження спортивної діяльності не потребує наявності спеціального дозволу – ліцензії.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Доходи громадян - легалізуємо добровільно

За підсумками місячника легалізації доходів у вересні «чистими» стали майже 450 тис. грн. Додатково за цей період: оформлено 218 найманих працівників, бюджет отримав 38,7 тис. грн. Такі підсумки були досягнуті виключно роз’яснювальними заходами.
З початку поточного року проведені співбесіди з 320 субєктами господарювання внаслідок чого бюджет додатково отримав 2,2 млн грн.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Легальні доходи – вимога часу

Європейський вибір нашої держави вимагає вибудування відносин які б відповідали загальноєвропейським нормам та правилам. Питання отримання легальних доходів стосується кожного і є пріоритетним на шляху до європейських стандартів якості життя, оскільки стосується, зокрема, як прав і соціальних гарантій громадян так і подальшому розвитку держави в цілому. Беззаперечним є той факт, що легально та своєчасно отримана заробітна плата є запорукою соціальної захищеності громадянина, забезпеченого майбутнього, відсутність штрафів і зменшення перевірок для роботодавців, що в цілому працює на економічну безпеку держави.
Основний Закон, яким є Конституція, України гарантують громадянам право на працю та її своєчасну оплату на належному рівні.
Громадянfv необхідно зрозуміти, що їх захищене майбутнє залежить від того наскільки сьогодні вони можуть відстояти гарантоване право на гідну та легально отримувану оплату праці.

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Заповнення даних особа (платник податку) у податковій накладній при зміні назви підприємства.

Якщо платник ПДВ змінює свою назву (без реорганізації), то в періоді ПДВ-перереєст­рації у «вхідних» податкових накладних повинно бути зазначено не тільки його старе, але й нове найменування. Інакше з податковим кредитом мо­жуть виникнути проблеми: його вдасться відобра­зити, лише долучивши до декларації з ПДВ скар­гу на постачальника. У цілому цей висновок правильний, позаяк найменування покупця-ПДВшника ― обов’язковий реквізит податкової накладної. Тому, якщо його не заповнити або заповнити неправильно, податкову накладну ви­знають недійсною. Даний порядок зазначення найменування справедливий і для «вихідних» податкових накладних. Тобто коли в процесі подібної ПДВ-перереєстрації знахо­диться постачальник (у частині його наймену­вання). Якщо змінюється не тільки найменування, то в періоді ПДВ-перереєстрації всі інші рекві­зити податкової накладної беруть зі «старого» Свідоцтва з ПДВ без дублювання. Зазначений підхід потрібно застосову­вати й при заповненні розрахунків коригування до податкової накладної. Навіть у тому випадку, якщо сама податкова накладна була складена до почат­ку ПДВ-перереєстрації.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Порядок ведення книги обліку доходів і витрат підприємцями на загальній системі оподаткування

Підприємці, які знаходяться на загальній системі оподаткування результати своєї діяльності повинні відображати в Книзі обліку доходів і витрат, форму та порядок ведення якої затверджено наказом ДПАУ від 24.12.10 р. №1025. Крім цього, аналогічну Книгу повинен вести кожний найманий працівник підприємця, який торгує товарами (надає послуги) за готівку.
Підприємці заводять Книгу самостійно. Крім того, кожному працівнику, до трудових обов’язків якого належить реалізація товарів (послуг) за готівку, знадобиться своя окрема Книга. Форма її однакова ― і для підприємця, і для його найманих працівників.
Аркуші в придбаних чи підготовлених самостійно Книгах нумерують і прошнуровують. При цьому в Книгах найманих працівників на титульному аркуші зазначають:
Ѓ\ адресу місця провадження діяльності підприємця з продажу товарів (послуг) за готівку;
Ѓ\ ПІБ найманого працівника та його індивідуальний податковий номер. Якщо фізична особа відмовилася від нього через релігійні переконання ― серію та номер паспорта.
Оформлені (прошнуровані з пронумерованими сторінками) Книги підприємці передають до органу Міндоходів за місцем проживання для реєстрації (засвідчення підписом начальника податкової інспекції чи його заступника та скріплення печаткою). Книги найманих працівників ― реалізаторів повинні знаходитися в місці приймання готівки від покупців.
Пам’ятайте! Вилучати Книги в підприємця (під будь-яким приводом) перевіряючі не мають права. Виявлених ними порушень до них не записують. їх фіксують в акті перевірки.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Пільги з ПДВ на постачання програмної продукції розповсюджені не тільки на підприємства IT-індустрії

Податкові пільги зі сплати податку на додану вартість для операцій з постачання програмної продукції розповсюджуються не тільки на суб’єктів індустрії програмної продукції.
Крім того, для застосування пільги не має значення, як саме замовник отримав програму – через Інтернет чи на матеріальних носіях. Також зазначимо, що послуги з технічної підтримки програм, що надаються виробником таких програм не оподатковуються.
Від оподаткування звільнені програми, їхні компоненти, операції з продажу прав на використання програмного забезпечення, а також продаж примірників (копій) програмної продукції з відповідною ліцензією. Не оподатковується і продаж засобів криптографічного захисту інформації («електронні ключі», сертифікати безпеки та ін.).
Нагадаємо, для операцій з постачання програмної продукції тимчасово, з 1 січня 2013 до 1 січня 2023 року запроваджено пільговий режим оподаткування ПДВ.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Дніпродзержинська ОДПІ адмініструє ЄСВ

З 1 жовтня 2013 року Дніпродзержинська ОДПІ розпочала процедуру адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Терміни подання звітності та сплата єдиного внеску залишились без змін.


Суми нарахованого єдиного внеску підлягають сплаті на рахунки, відкриті в ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області.

Реквізити рахунків розміщено на офіційному веб-порталі Міндоходів України (у розділі «Реєстри» та на інформаційних стендах у ЦОПП Дніпродзержинської ОДПІ.
Консультації щодо реєстрації, заповнення звітності, адміністрування ЄСВ можна отримати за тел.: (05692) 3-35-40 або безпосередньо в ЦОПП Дніпродзержинської ОДПІ, вікна № 10-13.

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Гроші на зарплату після сплати ЄСВ

Міндоходів наказом від 09.09.2013 N 453 затвердило Порядок прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати.
Банки приймають від платників ЄСВ грошові чеки, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати зарплати і здійснюють видачу (перерахування) вказаних коштів лише за умови одночасного пред’явлення платником ЄСВ розрахункових документів (документів на перевод готівки) про зарахування коштів для сплати сум ЄСВ.
До того ж, суми, сплачені по цим документам, повинні складати не менш 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, вказаної у розрахункових документах.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Про готівкові розрахунки

Для контролю за виконанням підприємствами (підприємцями) діючих з 01.09.2013 р. обмежень при здійсненні готівкових розрахунків з фізичними особами провіряються розрахункові операції конкретного підприємства.

При перевірці повинна враховуватися вірогідність здійснення готівкових розрахунків на протязі дня по одному або декільком платіжним документам, а також нерозповсюдження згаданих обмежень на випадки, визначені Положенням про касові операції.


Для перевірки використовуються касові та розрахункові документи підприємства (касова книга, касові ордера, звіти робітників по використанню підзвітних сум), а також документи, що посвідчують здійснення покупцем витрат готівки при покупці товарів, сплаті послуг і робіт (зокрема, касові і товарні чеки, розрахункові квитанції, інші розрахункові документи, а також податкові накладні, договори на постачання продукції, виконання робіт, товарно-транспортні накладні).


Порушення встановлених обмежень на здійснення готівкових розрахунків виявляються шляхом порівняння фактичних витрат готівки платників за придбані товари (виконані роботи, отримані послуги) за конкретним розрахунком.


Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Сплата ЄСВ при оплаті найманого житла


Єдиний внесок для платників ЄСВ обчислюється виходячи з суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Відносини, які виникають між власником приміщення (наймодавцем) та юридичною особою, яка винаймає таке приміщення (наймачем), регулюються договором найму (оренди) та не мають ознак правовідносин, що регулюють виконання робіт або надання послуг.

Тому відповідно, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування при сплаті на користь фізичної особи орендної плати згідно з договором найму (оренди) приміщення не нараховується.

Але відповідно Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. за N 5 та зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 27.01.2004 р. N 114/8713, у грошовій і натуральній формі.

Таким чином, оплата житла згідно з договором найму (оренди), укладеним для проживання працівника підприємства, є базою для нарахування єдиного внеску.

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Новий сервіс для підприємств з іноземними інвестиціями

Міністерство доходів і зборів України запровадило сервіс для підприємств з іноземними інвестиціями – надання правової оцінки інвест - проектів на наявність податкових ризиків. За допомогою цього сервісу бізнес уникатиме ризикових ситуацій через невірне тлумачення національного законодавства іноземними підприємцями.
Реалізація сервісу дозволяє забезпечувати інформаційну підтримку іноземним інвесторам щодо відповідності інвестиційного проекту чи господарської операції законодавству України та механізму її оподаткування, будувати бізнес-плани та отримувати прибутки, що сприяє стимулюванню інвестиційного клімату, росту економіки та унеможливлює корупційні прояви.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Сумлінним платникам автоматичне відшкодування ПДВ

Автоматичне бюджетне відшкодування здійснюється за результатами камеральної перевірки, яка проводиться протягом 20 календарних днів, наступних за граничним терміном отримання податкової декларації, та відповідно до вимог, визначених статтею 76 Податкового кодексу України.
Орган Міндоходів зобов'язаний протягом трьох робочих днів після закінчення перевірки надати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає автоматичному відшкодуванню з бюджету.
Щоб отримати таке право, платники повинні бути включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, не перебувати у судових процедурах банкрутства, не мати податкового боргу тощо. При цьому середня заробітна плата не менше ніж у два з половиною рази повинна перевищувати мінімальну.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
З 1 жовтня 2013 року набрав чинності Порядок розгляду органами доходів і зборів скарг на вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу
Цей Порядок визначає процедуру подання та розгляду органами доходів і зборів скарг на вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу, передбачених частинами десятою, одинадцятою статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"; скарг банків на рішення про накладення фінансових санкцій, передбачених частиною дванадцятою зазначеної статті.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Зарахування в рахунок майбутніх платежів ЄСВ або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів

Міндоходів затвердило порядок зарахування в рахунок майбутніх платежів ЄСВ або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів.
Повернення коштів здійснюється на підставі заяви платника про повернення надміру або помилково сплачених коштів, яка подається у довільній формі до органу Міністерства доходів і зборів. До заяви додається оригінал або завірена копія розрахункового документа, що підтверджує сплату коштів на рахунок органу доходів і зборів.
У разі наявності у платника єдиного внеску заборгованості зі сплати ЄСВ або фінансових санкцій за іншими рахунками, повернення зайво або помилково сплачених коштів здійснюється після погашення платником такої заборгованості.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Фінансова відповідальність платників ЄСВ

До платників єдиного внеску застосовуються штрафні санкції, які передбачені у ст. 25 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” за наступні види порушень:
1. Ухилення від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік платниками єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців"
2. За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску
3. За донарахування територіальним органом Міндоходів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску
4. За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої законодавством
5. За неналежне ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується єдиний внесок
6. За несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів)
Рішення органу Міндоходів про нарахування пені та/або застосування фінансових санкцій є виконавчим документом. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

За періоди відпусток і лікарняних фізособи на спрощеній системі оподаткування сплачують ЄСВ

Фізичні особи - підприємці, в тому числі що обрали спрощену систему оподаткування, визначені платниками єдиного соціального внеску (ЄСВ).
Вони сплачують ЄСВ в розмірі не менш мінімального страхового внеску за кожен місяць за період, коли підприємець був платником єдиного податку.
Оскільки фізичні особи - платники єдиного податку першої і другої груп в період упродовж одного календарного місяця в рік на час відпустки, а також за період хвороби, що підтверджені копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більш календарних днів, залишаються платниками спрощеної системи оподаткування, відповідно мають обов'язок по сплаті ЄСВ у вказаний період.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Сервіси Мін доходів

Міністерство доходів і зборів постійно збільшує кількість електронних сервісів для платників податків на своєму веб порталі
Створення нових сервісів спрощує ведення бізнесу, дає платникам доступ до необхідної інформації та сприяє розвитку підприємництва.
Завдання Міністерства доходів і зборів стати партнером для підприємців, зробити ведення бізнесу простим і зрозумілим.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
У ногу із вимогами сучасного життя
Невпинний рух сучасних інформаційних технологій постійно змінює наше життя. Через інтернет можна не лише дізнатися про останні новини або відіслати електронного листа, придбати товари чи ліки, сплатити за комунальні послуги, а і відправити звітність.
У ногу із вимогами сучасного життя працює Міністерство доходів і зборів України. Працівниками Міндоходів розроблено та впроваджено сучасну систему електронної звітності та діє акредитований центр сертифікації ключів. Цей ключ дозволяє відправляти звіти до Податкової інспекції, Пенсійного фонду та Управління статистики.

Для ознайомлення платників податків з електронними сервісами фахівці Дніпродзержинської ОДПІ та проводять безкоштовне навчання із встановлення програмного забезпечення, створення електронних звітів, накладання електронного підпису та відправки їх до Податкової інспекції, Навчання проводяться постійно у центрі обслуговування платників податків Дніпродзержинської ОДПІ за адресою вул.Медична, 9.


Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ


Особливості відшкодування ПДВ казначейськими фінансовими векселями.

Отримання платниками податку бюджетного відшкодування шляхом видачі фінансових казначейських векселів базується на принципі добровільності. Тобто самі платники зможуть визначати в якій формі отримувати бюджетне відшкодування: грошима чи векселями. Адже відшкодування здійснюється за заявою платника податків. Нагадаємо, пропозиції відносно можливості запровадження механізму відшкодування податку на додану вартість шляхом випуску цінних паперів ініційовані платниками податків.
Така можливість не поширюватиметься на автоматичне бюджетне відшкодування, яке проводитиметься як і зараз лише грошовими коштами. Відповідно бюджетне відшкодування ПДВ шляхом оформлення фінансового казначейського векселя пропонується проводити лише для тих платників, які не отримали право на автоматичне бюджетне відшкодування, оскільки не відповідають встановленим Податковим кодексом критеріям. Видача фінансового казначейського векселя прирівнюється до видачі платнику податку суми бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів із бюджетного рахунку на рахунок платника податку.
Така можливість запропонована як тимчасова, до 1 січня 2014 року. До цього періоду платник податку матиме право за власним бажанням отримати в рахунок бюджетного відшкодування ПДВ фінансові казначейські векселі. Ведення реєстру векселів здійснюється Державною казначейською службою України. Строк обігу векселів – до 5 років, дохідність векселів – 5% річних. Виплата доходу за векселями відбуватиметься в момент їх пред’явлення до сплати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Сума ПДВ, що підлягає відшкодуванню з бюджету, поділятиметься на рівні частини, на кожну з яких буде оформлюватися окремий вексель із строком платежу один, два, три, чотири та п’ять років.
Платник податку має право сплачувати суми узгоджених грошових зобов’язань (податкові зобов’язання, податковий борг), що сплачуються до Держбюджету, шляхом пред'явлення для сплати фінансового казначейського векселя (не раніше настання строку платежу, визначеного в векселі).
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Використання векселів при адмініструванні ПДВ

Міністерство доходів і зборів України готове до адміністрування відшкодування податку на додану вартість шляхом оформлення казначейських фінансових векселів. Запровадження фінансових казначейських векселів, з одного боку, дозолить спростити і прискорити процедуру відшкодування ПДВ для платників податків, з іншого – допоможе частково зняти навантаження з бюджету.

У зв’язку із запровадженням інструменту фінансових казначейських векселів Міністерство доходів і зборів не тільки не знизить контроль за чистотою декларування, а й посилить роботу щодо попередження формування фіктивного податкового кредиту задля відшкодування ПДВ. Сучасні аналітичні методи та об’єднання податкового та митного аудиту дозволяють Міністерству посилити заходи боротьби з випадками податкових шахрайств з метою мінімізації податкових зобов’язань чи ухилення від оподаткування, в т.ч. щодо упередження незаконного відшкодування з бюджету ПДВ


Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Звітуємо по ЄСВ вчасно

Звіт за вересень про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування потрібно подати до 21 жовтня 2013 року включно (оскільки у цьому місяці 20 число припадає на вихідний, то останнім звітним днем є понеділок, 21 жовтня). Звіти про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування до органів Міндоходів можна надсилати в електронному вигляді. Електронні формати (архів форматів) документів звітності з єдиного внеску та довідник відповідності кодів органів Міндоходів та кодів органів Пенсійного фонду розміщено на веб-порталі Міністерства.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор