Царичанський район
www.tsarich-rn.dp.gov.ua


15 травня 2019 року, в рамках пілотного проекту «Китайгород Козацький», у с.Рудка (Кінний двір «Лелеки») Китайгородської ОТГ відбулася І історично-краєзнавча науково-практична конференція на тему:«Історична пам’ять та свідомість у краєзнавчому вимірі».


Голова райдержадміністрації Руслан Буленок розпочав роботу конференції подякувавши організаторам та учасникам заходу за підготовкута участь у конференції. Наголосив, що «Нація не має майбутнього, коли не знає свого минулого». Відрадно, що діяльність і розвиток Китайгородськоїоб’єднаної територіальної громади здійснюється саме із вивчення свого історичного минулого через наукову призму.


З привітаннями до присутніх звернулися й голова Китайгородської ОТГ Сергій Турський, депутат Дніпропетровської обласної ради Гошгар Аладдін Огли Мухтаров, помічник народного депутата Олега Кришина Ігор Пилявець, доктор історичних наук, професор, декан історичного факультету, професор кафедри історії України Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Заслужений працівник освіти України Сергій Світленко.






Приорільський край продовжує традицію і знову з радістю зустрічає викладачів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, які у тісній та плідній співпраці з відповідальними працівниками райдержадміністрації, Китайгородської громади взяли участь у підготовці даної конференції та безпосередньо брали у ній участь.
Також продовжується спільна діяльність з представниками Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького, які у 1998, 2003-2005 роках проводили археологічні розкопки на території Китайгорода і планують в поточному році провести археологічну розвідку в Царичанському районі.
Викладачами Дніпропетровського театрально-художнього коледжу було надано у користування, на час проведення конференції, картини з фонду зберігання коледжу, на яких зображені краєвиди села Китайгород. Також у червні цього року на базі комплексу Китайгородських церков планується проведення мистецької платформи «Китайгород – колиска духовності», в рамках якого буде спільне проведення пленерної практики студентами художнього відділу коледжу, учнів Китайгородської школи та вихованців Царичанської школи естетичного виховання.
В ході презентації наукової літератури обласною науковою бібліотекою учнівська молодь мала змогу налагодити комунікацію з бібліотекарами та стати потенційними користувачами електронних ресурсів обласної наукової бібліотеки, яка по праву вважається скарбницею людської мудрості.
Доповіді науковців, фахівців та виставки зазначених закладів надали ваги та наукової значущості предмету дослідження.
Також у роботі конференції взяли участь представники та учнівська молодь Китайгородськоїта Могилівської ОТГ.