www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 19 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Дніпродзержинська ОДПІ інформує!!!
Версія для друку Написати листа
Про отримання посилених сертифікатів електронних ключів

Запрошуємо юридичних і фізичних осіб отримати посилені сертифікати електронних ключів Міністерства доходів і зборів України.
Перелік документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів, наведено в розділі підготовка документів та реєстрація, розміщеного на офіційному інформаційному ресурсі акредитованого центру сертифікації ключів Міндоходів (acskidd.gov.ua/головна/«Реєстрація користувачів»).

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

На Дніпропетровщині електронні ключі можна безоплатно отримати

в акредитованих центрах Міндоходів


У Дніпропетровській області отримати посилені сертифікати відкритих ключів суб’єкти господарювання та фізичні особи можуть безкоштовно в п’яти пунктах реєстрації користувачів акредитованого центру сертифікації ключів Міндоходів за адресами:

      1. м. Дніпропетровськ, пр. ім. Газети «Правда», буд. 95а, ЦОП Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська, зал 3, каб.9,10, тел.(0562) 27-30-76;
      2. м. Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграду, буд. 25, ЦОП ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, вікна реєстрації користувачів ЕЦП №21, №22, тел.(056) 749-63-34;
      3. м. Нікополь, пр. Трубників, буд. 27, ЦОП Нікопольської ОДПІ, каб. 112, тел. (05662) 2-23-18;
4. м. Кривий Ріг, пр. Дзержинського, буд. 42, Криворізька центральна ОДПІ, каб. 112а, тел. (056) 404-06-95;


5. м. Павлоград, вул. Верстатобудівників, буд. 14а, Західно – Донбаська ОДПІ, каб. 804, тел. (05632) 3-39-59.

Режим роботи пунктів реєстрації користувачів акредитованого центру сертифікації ключів Міндоходів: понеділок – четвер з 9 - 00 до 18 – 00, п’ятниця з 9 - 00 до 16 – 45, субота, неділя – вихідні дні.

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Не залишайтеся віч-на-віч з корупцією
З метою забезпечення відкритості й прозорості діяльності органів ГУ Міндоходів у Дніпропетровської області забезпечено інформування платників податків про функціонування антикорупційного сервісу Міністерства доходів і зборів України «Пульс», доступний клієнтам податкової служби та митниці.
Ефективний сервіс за гарячою лінією (044) 284-00-07 попереджує:
труднощі в спілкуванні;
некоректне ставлення;
перевищення повноважень;
неякісне обслуговування
та працює за принципом CALL-BACK - зворотній зв’язок.
.

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
ПДВ - шляхом оформлення облігацій
внутрішньої державної позики

Платникам податку на додану вартість, у яких є задекларовані до відшкодування суми податку до 1 січня 2014 року, підтверджені перевірками й не відшкодовані станом на 3 квітня поточного року, відшкодування здійснюється шляхом оформлення облігацій внутрішньої державної позики з терміном обігу п’ять років.
Оформлення відшкодування сум податку на додану вартість облігаціями внутрішньої державної позики прирівнюється до виплати платнику податку сум бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на рахунок платника податку.
Кабінет Міністрів України планує проводити погашення зазначених облігацій кожні півроку згідно з сумою, визначеною у купоні до облігації, з одночасним нарахуванням та виплатою відсотків за такою сумою у розмірі до 9% річних.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Реєстрація електронного цифрового підпису

Нагадуємо, що процедура отримання послуг електронного цифрового підпису через мережу Інтернет не можлива.
Регламентом Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту державної податкової служби, затвердженим 7 травня 2012 року, передбачена особиста присутність заявника (чи його довіреної особи) під час процедури реєстрації.
Детальну інформацію щодо процедури реєстрації можна знайти на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту http://www.acskidd.gov.ua/ у рубриці Реєстрація користувачів.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Електронні сервіси від Міністерства доходів і зборів України
Нагадуємо, що на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України http://minrd.gov.ua розміщено низку електронних сервісів, за допомогою яких платники можуть отримати багато корисної інформації, зокрема:
«Електронний кабінет платника податків» - це персональне автоматизоване робоче місце платника, за допомогою якого можна підготувати, заповнити та подати звітність в електронному вигляді; переглянути дані про стан розрахунків з бюджетом;

«Інформаційно - довідковий ресурс» – сервіс, в якому у формі питань-відповідей представлена офіційна позиція Міністерства по всіх напрямах чинного податкового та митного законодавства, законодавства з питань єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» - сервіс, що допоможе оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою, є інструментом для мінімізації податків;

«Реєстр платників ПДВ» - щоденно оприлюднює дані про реєстрацію платників ПДВ, а інформацію про анульовані реєстрації можна отримати скориставшись меню «Анульовані свідоцтва платників ПДВ»;

«Пульс» - упередження неякісного обслуговування платників, вирішення суперечливих питань, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю чи митного оформлення;

«Декларування on-line» - надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи підприємцям та громадянам в електронному вигляді;

«Реєстр страхувальників» - інформація про взяття на облік платника ЄСВ , його реєстраційний номер та клас професійного ризику.

Також на веб-порталі відомства розміщено сервіси «Митна статистика», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Електронна звітність», «Електронна митниця», «Адреси масової реєстрації» та інша довідкова інформація

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Зміна електронного цифрового підпису

У випадку коли у платника податків змінюються облікові дані (змінюються посадові особи, податкова адреса, у тому числі у межах одного адміністративного району тощо), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір про визнання електронних документів.
Якщо договір про визнання електронних документів укладається в електронній формі, то електронний цифровий підпис (далі - ЕЦП) платника податків та його посадових осіб імпортуються в базу сертифікатів разом з договором. Тому для імпортування в базу сертифікатів нового ЕЦП зазначений договір необхідно переукласти.
Відповідно до Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 №233 «Про подання електронної податкової звітності» платник податку може надіслати до органу доходів і зборів засобами телекомунікаційного зв’язку податкові документи в електронному вигляді, після того як з органом доходів і зборів укладено договір про визнання електронних документів, а також органу доходів і зборів надано посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані акредитованим центром сертифікації ключів.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Міндоходів створить реєстр платників для отримання ПДВ за облігаціями внутрішньої державної позики

За дорученням Уряду для визначення граничного обсягу випуску облігацій внутрішньої державної позики Міністерство доходів і зборів України проводить інвентаризацію платників ПДВ, у яких наявні відповідні суми податку. Потім на підставі заяв платників про оформлення відшкодування вказаними облігаціями будуть складені реєстри проведеної інвентаризації.

Відшкодування ПДВ для таких платників відбуватиметься за допомогою облігацій державної внутрішньої позики, випуск яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року „Про випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість”.


Згідно з документом, номінальна вартість зазначених облігацій становитиме 1 000 грн., а строк обігу 5 років. Ставка дохідності по цих цінних паперах встановлюється на рівні облікової ставки Національного банку України.


Обсяг випуску облігацій визначатиметься Мінфіном у межах граничного обсягу, визначеного Кабінетом Міністрів відповідно до реєстрів проведеної інвентаризації платників.


Для погашення облігацій кожні шість місяців протягом строку їх обігу будуть проводитися виплати із погашення основної суми боргу в розмірі 10% їх номінальної вартості та доходу за цими облігаціями.


Облігації випускатимуться у бездокументарній формі у вигляді записів на рахунках у цінних паперах у Нацбанку.


Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Про отримання посилених сертифікатів електронних ключів

Запрошуємо юридичних і фізичних осіб отримати посилені сертифікати електронних ключів Міністерства доходів і зборів України в п’яти Центрах сертифікації електронних ключів області: у містах Дніпропетровську, Кривому Розі, Нікополі та Павлограді.
Посилені сертифікати електронних ключів оформлюються цілком безкоштовно і дають можливість подавати до органів Міндоходів звітність у електронному вигляді зі свого робочого місця, офісу чи дому.
Фахівці органів Міндоходів у Дніпропетровській області щиро дякують платникам податків, які вже звітують в он-лайн режимі, і нагадують, що в електронному вигляді до органів Міндоходів можна також подавати митні декларації та декларації про доходи громадян, отримані у минулому році.
Для отримання сертифікату посиленого електронного ключа Міністерства доходів і зборів України необхідно подати:
Юридичним особам
1) заповнену та підписану Реєстраційну картку (отримується у органі Міндоходів);
2) оригінал статуту (положення про установу, філію);
3) документи, що підтверджують повноваження керівника заявника;
4) документи, що підтверджують належність підписувала до юридичної особи – заявника;
5) копії паспортів заявника та підписувачів; копія облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО керівника та головного бухгалтера).
Фізичним особам та фізичним особам – підприємцям
1) заповнену та підписану Реєстраційну картку (отримується у органі Міндоходів);
2) копію паспорту;
3) копію облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО).
Більш докладно з порядком отримання сертифікату посиленого електронного ключа можна ознайомитись на веб-сайті Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міністерства доходів і зборів України acskidd.gov.ua.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Умови придбання ОВДП "Військові"

Мініфін відповідно до постанови КМУ розпочинає розміщення казначейських зобов’язань «Військові» серії В на пред’явника в документарній формі загальним обсягом 100 млн. гривень із строком обігу 24 місяці, номінальною вартістю 1000 гривень, відсотковою ставкою 7% річних та сплатою купонів кожні шість місяців у розмірі 35 гривень.
Продаж казначейських зобов’язань фізичним особам буде здійснюватися в понад 2200 установах Публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» на всій території України.
З метою забезпечення однакового рівня дохідності для покупців, вартість продажу казначейських зобов’язань змінюється залежно від часу їх розміщення.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Переваги ОВДП "Військові"

Перевагами такого інструменту інвестування коштів, як казначейські зобов’язання України, для населення є: надійність, гарантована державою, доступна номінальна вартість, випуск в документарній формі на пред’явника, що значно спрощує процедуру купівлі, обігу та погашення.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Доходи, отримані за купонами ОВДП «Військові», не оподатковуються

При виплаті фізичній особі доходу за пред’явленим сертифікатом казначейського зобов’язання «Військові» він не підлягає оподаткуванню та не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника. Це стосується як доходу, що виплачується АТ «Ощадбанк» кожні шість місяців (сертифікат містить 4 купони), так і одноразового погашення казначейських зобов’язань.

Також, при продажі сертифікату «Військові» на вторинному ринку, інвестиційний прибуток, отриманий фізичною особою, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника та не підлягає оподаткуванню.

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ


Терміни звітування по збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства його платниками

Відповідно до статті 1 Закону України від 09.04.1999р. №587-ХІV «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво.
Пунктом 49.2 статті 49 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов’язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Базовим звітним періодом для надання звітності по ЗРВСХ є календарний місяць.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Чи подається звітність по збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства
у разі припинення реалізації алкогольних напоїв та пива.

Наказом ДПА України від 06.07.10 №483 затверджено Узагальнююче податкове роз’яснення щодо застосування норм Закону України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства». Пунктом 6.4 якого надано роз’яснення щодо подання звітності у разі припинення реалізації алкогольних напоїв та пива. Зокрема, суб’єкт підприємницької діяльності може надати податковому органу, в якому він перебуває на обліку, письмове повідомлення (заяву) про припинення в подальшому господарської діяльності з реалізації алкогольних напоїв та пива в оптовій та/або в роздрібній торгівельній мережі та мережі громадського харчування, якщо він протягом поточного року припиняє продаж зазначеної продукції та у подальшому не передбачає її реалізацію. Проте, для суб’єкта підприємницької діяльності, що здійснював реалізацію алкогольних напоїв, додатковою умовою є одночасне завершення строку дії ліцензії або отримання податковим органом письмового повідомлення про анулювання ліцензії на реалізацію в оптовій та/або в роздрібній торгівельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв.

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Про «тіньові» трудові правовідносини

Нелегальний обіг робочої сили веде до порушення прав людини, втрати працівником, зайнятим у «тіньовому» секторі економіки, соціальних гарантій, страхового стажу і соціальних виплат. Використання «нелегалів», неукладення чи несвоєчасна реєстрація трудових договорів між підприємцями та найманими працівниками є порушенням законодавства про працю і передбачає адміністративну відповідальність — накладання штрафу в розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510–1700 грн.).
У разі виявлення під час перевірки фактів порушення працедавцем законодавства щодо укладення трудового договору, якщо ці дії призвели до нарахування, утримання та сплати до бюджету ПДФО, до нього застосовуватимуться штрафні санкції у розмірі 25% суми нарахованого податкового зобов’язання. А при повторному такому порушенні протягом 1095 днів — 50% (ст.123 Податкового кодексу України).
За неукладання трудових договорів із найманими працівниками, грубе порушення законодавства про працю (ст.172 Кримінального кодексу України) та умисне ухилення від сплати податків (ст.212 Кримінального кодексу України) встановлена кримінальна відповідальність.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
У Дніпропетровській області проводиться місячник легалізації трудових правовідносин

На Дніпропетровщині з 1 липня 2014 року розпочинається «Місячник добровільної легалізації трудових відносин у Дніпропетровському регіоні», який продовжиться до 31 липня поточного року.

Проведення Місячника направлене на реалізацію принципу організаційної єдності, спрощення процедури реалізації трудових правовідносин між суб'єктами господарювання і найманими працівниками, скорочення часу, витраченого підприємцями на реєстрацію трудових договорів та отримання якісної інформації з питань трудового та податкового законодавств.


У цей період всі суб'єкти господарювання зможуть:

провести у найкоротший термін реєстрацію трудових договорів в спеціально відведених приміщеннях районних (міських) центрів зайнятості;
одержати в центрах зайнятості і державних податкових інспекціях Головного управління Міндоходов в Дніпропетровській області безкоштовні послуги консультантів з питань трудового і податкового законодавств.
З графіком чергування працівників органів Міндоходів Дніпропетровської області в Центрах обслуговування платників протягом проведення Місячника добровільної легалізації трудових відносин у Дніпропетровському регіоні можна ознайомитись на суб-сайті ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області у розділі «Анонси».

Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
«Чорну», «Білу» або «Сіру» зарплати. Що обрати?

Всім добре відомо, якщо підприємство офіційно сплачує своїм працівникам мінімальну заробітну плату, то неофіційно решту заробітної плати працівник отримує «в конверті». Така схема, на перший погляд, могла б задовольнити всіх: і працівника, який сумарно отримує гідну заробітну плату, і підприємця, який уникає зайвих, на його погляд, витрат і державу, яка щось отримує у вигляді податків з тієї невеличкої офіційної частки доходів громадян.
Така схема взаємовигідна тільки на перший погляд, поглянемо на неї з іншого боку. При влаштуванні на роботу перед робітником постає питання: який же спосіб оплати праці обрати. ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області хоче допомогти у прийнятті правильного рішення, розповівши про «чорну», «сіру» та «білу» зарплати те, чого робітнику не роз’яснить жоден роботодавець.
Почнемо з зарплати «в конверті». За бухгалтерськими документами робітник — людина-невидимка. Тобто його не існує, а гроші, призначені на оплату його праці, списуються під якісь інші витрати. Деякі люди бачать безліч зручностей в такій формі оплати: не треба возитися з паперами, оформлятися на роботу, платити податки. Але це привабливо тільки на перший погляд. І при оформленні пенсії такий працівник дуже здивується її розмірам, бо для держави він нероба, адже відрахувань до Пенсійного фонду від нього не надходило. Сума оплати його праці ніде не зафіксована. І в разі, якщо керівник вирішить переглянути усний договір в односторонньому порядку, відстояти свої права буде дуже складно. Відпустка і лікарняний залишаються виключно на совісті роботодавця. Якщо раптом буде потрібна довідка з місця роботи — її не видадуть, тож про будь - який кредит можна забути.
«Сіра» зарплата - це коли працівник офіційно оформлений на підприємстві і навіть отримує певну суму заробітної плати в бухгалтерії. Але основна частина такого заробітку — «в конверті» і ніде не зафіксована. Це означає, що соціальні виплати будуть оплачені за мінімальним тарифом.
«Біла» зарплата. Фінансові та правові відносини між роботодавцем і працівником обумовлені і зафіксовані на папері та в повній мірі регулюються Кодексом законів про працю України. Офіційне оформлення і «біла» зарплата істотно спрощують процедуру отримання кредиту, оформлення візи або закордонного паспорта, а також це - оплата відпусток, лікарняних, надання різних пільг, достойна пенсія тощо.
Тож якщо ви не хочете порушувати законодавство та дбаєте про своє майбутнє, прагнете до гідного матеріального забезпечення, а ваше керівництво іншої думки, просимо звернутися до органу Міндоходів та повідомити про такий випадок.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Подбайте про оформлення трудових відносин


Шановні громадяни, наймаючись на роботу подбайте про своє майбутнє. Не піддавайтеся на переваги тимчасових зручностей в одержанні заробітної плати в так званому «конверті», адже в такому випадку закони не зможуть захистити ваші інтереси. Пообіцявши заробітну плату в «конверті», роботодавець не бере на себе ніяких зобов’язань, а навпаки, може не виплатити її взагалі.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Уряд затвердив Положення про Державну фіскальну службу України

Кабінет Міністрів України своєю постановою від 21 травня 2014 року №236 затвердив

Головою Державної фіскальної служби призначено Ігоря Білоуса (


Першим заступником Голови став Володимир Хоменко (

Згідно з положенням, Державна фіскальна служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

До сфери повноважень новоствореної служби входять реалізація державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.


Крім того, Державна фіскальна служба реалізовуватиме державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.


Державна фіскальна служба вноситиме на розгляд Міністра фінансів пропозиції щодо формування державної податкової та митної політики, а також політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів; адміністрування єдиного внеску та боротьби з правопорушеннями під час його сплати.

Крім того, ДФС пропонуватиме засади державної політики у сфері контролю за своєчасністю здійснення розрахунків в іноземній валюті в установлений законом строк, дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, торгових патентів.
Відповідно до Положення, Голову Державної фіскальної служби призначатиме та звільнятиме з посади Кабінет Міністрів України за поданням Прем’єр-міністра України.
Положенням також закріплені завдання та права Державної фіскальної служби, визначено повноваження Голови ДФС та його заступників тощо.
Детальніше ознайомитися з Положенням про Державну фіскальну службу України можна за посиланням
Нагадаємо, що Державну фіскальну службу України створено відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року №160, реорганізувавши Міністерство доходів і зборів шляхом перетворення.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

На Дніпропетровщині

ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, що з 1 липня 2014 року в області проходить «Місячник добровільної легалізації трудових відносин у Дніпропетровському регіоні».
В рамках Місячника на Дніпропетровщині проводиться широка роз’яснювальна компанія. У іх містах та районах області фахівці органів Міндоходів проводять семінари, засідання «круглих столів», зустрічі з роботодавцями та найманими працівниками тощо. і заходи спрямовані на досягнення основної мети Місячника - донести до всіх учасників трудових відносин переваги та необхідність прозорої роботи та залучити їх до взаємовигідної співпраці.
Місячник вже показав перші результати - за перший тиждень його проведення кількість зареєстрованих трудових договорів між фізичними особами - підприємцями та найманими працівниками склала 820, що на 293 трудових договорів більше, ніж зареєстрованих за аналогічний період 2013 року (за даними Дніпропетровського обласного центру зайнятості).
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Податкові зобов’язання

Закликаємо суб’єктів господарювання сплачувати свої податкові зобов’язання вчасно та в повному обсязі.

Шановні платники, пам’ятайте про важливість вчасного розрахунку з бюджетом, адже н, що порушує права всіх громадян, позбавляючи державу джерел фінансування різноманітних потреб суспільства.

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Податок за земельну ділянку, відведену для будівництва

Податковим кодексом України не передбачено звільнення юридичних осіб від сплати податку за земельні ділянки, відведені для будівництва, і такі земельні ділянки не віднесено до категорій, які не підлягають оподаткуванню.
Отже, якщо земельна ділянка перебуває на стадії будівництва або відведена під майбутнє будівництво, то до завершення будівництва, терміни якого визначено в проектній документації при проведенні її нормативної грошової оцінки, застосовується коефіцієнт 0,5, а податок за таку земельну ділянку обчислюється за ставками, визначеними статтями 274 та 275 Податкового кодексу України.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Передача в оренду власного земельного паю

Від сплати земельного податку звільняються на період дії фіксованого сільськогосподарського податку власники земельних часток (паїв) за умови передачі земельних часток (паїв) в оренду платнику фіксованого сільськогосподарського податку.
Доходи, нараховані (виплачені, надані) таким власникам за цивільно-правовими договорами, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 Податкового кодексу України - 15%, а у разі, якщо загальна сума доходу у звітному податковому місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17% до суми перевищення.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Земельний податок при погодинній оренді

Якщо платники земельного податку, які користуються пільгами, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.
У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин) (пункт 287.7 статті 287 Податкового кодексу України).
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Послуги з куріння кальяну

Тютюнові вироби – це сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарелли, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування.
Роздрібна торгівля – це діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків.
Роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Тож, суб’єкт господарської діяльності, який надає послуги з куріння кальяну, а також реалізує тютюнові замінники для куріння кальяну, може здійснювати таку діяльність лише за наявності ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Безготівкові розрахунки при реалізації алкогольних напоїв

Роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій, через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), внесений до ліцензії на підставі заяви суб’єкта підприємницької діяльності та довідки органу доходів і зборів про реєстрацію електронного контрольно-касового апарату (книги обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.
Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Строк зберігання товарів у митному режимі митного складу не перевищує 3 роки


Строк зберігання товарів у митному режимі митного складу не може перевищувати 1095 днів від дня поміщення цих товарів у зазначений митний режим.

Строк зберігання у такому митному режимі підакцизних товарів, іноземних товарів, які були попередньо поміщені у митні режими транзиту, тимчасового ввезення або переробки на митній території України, а також продуктів переробки не може перевищувати 365 днів від дня поміщення їх у митний режим митного складу.


Іноземні товари, що зберігаються в митному режимі митного складу, до закінчення строку їх придатності або строків зберігання повинні бути задекларовані для ввезення на митну територію України в іншому митному режимі або реекспортовані.


Якщо іноземні товари під час зберігання в митному режимі митного складу були зіпсовані або ушкоджені внаслідок аварії чи дії обставин непереборної сили, такі товари за умови належного підтвердження зазначених фактів дозволяється декларувати для вільного обігу на митній території України так, ніби вони були ввезені в зіпсованому (ушкодженому) стані.


Строк зберігання у митному режимі митного складу товарів, призначених для експорту, не може перевищувати одного року з дати поміщення їх у цей режим. До закінчення зазначеного строку такі товари повинні бути вивезені за межі митної території України.


У разі невиконання вимог щодо розпорядження товарами, що зберігаються в митному режимі митного складу, утримувач митного складу повинен протягом 30 днів після закінчення строку зберігання цих товарів у такому митному режимі передати їх на склад органу доходів і зборів, а в разі закінчення строку придатності зазначених товарів - задекларувати їх у митний режим знищення або руйнування.

Нагадуємо, що з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі. Скористатися послугою можна за електронною адресою (
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Правильно заповнюємо реквізит “Призначення платежу”

Правильно заповнюємо реквізит “Призначення платежу” платіжних документів з використанням кодів видів сплати відповідно до наказу Міндоходів від 22.10.2013 №609 “Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів”
Код сплати
Вид сплати
За податками і зборами
101
Сплата сум податків і зборів/ єдиного внеску*
109
Оплата податкового векселя*
121
Сплата адміністративного штрафу*
125
Авансові внески, нараховані на суму дивідендів та прирівняних до них платежів*
130
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами камеральної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту*
131
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної / фактичноїперевірки підрозділів податкового та митного аудиту*
132
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної перевірки підрозділів оподаткування та контролю об єктів і операцій *
128
Сплата сум податків і зборів/ єдиного внеску визначених за результатами камеральної перевірки підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб
133
Сплата сум податків і зборів/ єдиного внеску визначених за результатами документальноїї перевірки підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб*
134
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки підрозділів податкового та митного аудиту (інші надходження)*
135
Сплата фінансових санкцій , визначеного підрозділом контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів*
107
Повернення сум податків і зборів, помилково або надміру зарахованих до бюджету/ єдиного внеску
108
Перерахування коштів з одного рахунку на інший
110
Відшкодування ПДВ на рахунок платника
111
Відшкодування процентів за бюджетною заборгованістю
140
Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу
141
Стягнення податкового боргу за рішенням суду шляхом стягнення коштів з рахунків клієнтів банків
142
Стягнення податкового боргу за рішенням суду шляхом стягнення готівки, що належить платникові податків
143
Стягнення податкового боргу за рішенням суду за рахунок реалізації майна платника податків, що перебуває у податковій заставі
144
Стягнення податкового боргу за рішенням суду шляхом погашення за рахунок додаткових джерел (дебіторської заборгованості, боргу відокремлених підрозділів юридичних осіб тощо)
054
Погашення сум податкового боргу юридичних осіб
055
Погашення сум податкового боргу фізичних осіб
056
Погашення сум податкового боргу з акцизного податку
057
Погашення сум податкового боргу за результатами контрольно-перевірочної роботи
017
Надходження до бюджету коштів платника податків, щодо якого порушено впровадження у справі про визнання банкрутом платника податку (юр.осіб)
018
Надходження до бюджету коштів платника податків, щодо якого порушено впровадження у справі про визнання банкрутом платника податку (фіз..осіб-підприємців)
139
Надходження до бюджету коштів платника податків, щодо якого порушено впровадження у справі про визнання банкрутом платника податку (за результатами КПР)
196
Надходження розстрочених/відстрочених сум юридичних осіб
197
Надходження розстрочених/відстрочених сум фізичних осіб
199
Надходження розстрочених/відстрочених сум за результатами КПР
147
Стягнення в межах виконавчого провадження
148
Надходження в бюджет коштів від погашення податкового боргу в міжнародних правовідносинах
149
Надходження в бюджет коштів від реалізації безхазяйного майна, знахідок, спадкового майна, валютних цінностей і грошових коштів, власники яких невідомі, а також скарбів
160
Сплата грошового зобов'язання, визначеного територіальним органом Мін доходів за результатами перевірки підрозділів оперативного управління
161
Сплата грошового зобов'язання, визначеного територіальним органом Мін доходів за результатами перевірки підрозділів слідчого управління фінансових розслідувань
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Правильно заповнюємо реквізиту “Призначення платежу”

Правильно заповнюємо реквізит “Призначення платежу” платіжних документів з використанням кодів видів сплати відповідно до наказу Міндоходів від 22.10.2013 №609 “Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів”
    З Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів можна ознайомитись за адресою: http://www.dndz.gov.ua/?id=9142.

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників податків!


З метою забезпечення виконання державних соціальних програм та своєчасного надходження платежів до бюджету, платники податків можуть проводити сплату податків рівномірно протягом всього звітного періоду.
Відповідно Податкового кодексу України платники податків зобов’язані самостійно сплатити узгоджену суму податкового зобов’язання протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.
Звертаємо Вашу увагу, що для своєчасного надходження платежів до бюджету не слід чекати останнього дня, його сплату можливо здійснювати рівними частинами протягом всього звітного періоду.
Це дозволить Вам своєчасно сплачувати податки, а державі в повному обсязі виконувати видатки передбачені бюджетом країни та соціальні програми.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області скоординовано заходи
на усунення передумов корупції

За 6 місяців 2014 року співробітниками управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області за основними лініями роботи взято участь у проведенні 175 службових розслідувань та перевірок, за результатами яких встановлено 113 фактів порушення вимог діючих законодавчих та нормативно-правових документів з боку співробітників структурних підрозділів ГУ Міндоходів області, зокрема:
- проведено 62 перевірки стану охорони та пожежної безпеки приміщень структурних підрозділів ГУ Міндоходів області, при цьому у всіх випадках були виявлені недоліки;
- відкрито 20 кримінальних проваджень, в тому числі 2 – за фактом вимагання та отримання хабара;
- виявлено 20 кримінальних правопорушень, скоєних співробітниками структурних підрозділів ГУ Міндоходів області;
- складено 5 адміністративних протоколів про порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Безпосередньо за матеріалами управління внутрішньої безпеки відкрито 19 кримінальних проваджень; виявлено 19 кримінальних правопорушень, в тому числі 1 – за фактом вимагання та отримання хабара; складено 5 адміністративних протоколів про порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
В якості профілактичних заходів щодо недопущення корупційних дій працівниками структурних підрозділів ГУ Міндоходів області, співробітниками управління внутрішньої безпеки проведено: 433 лекції та співбесіди зі працівниками та кандидатами на працевлаштування до органів Міндоходів; винесено 90 офіційних застережень про недопущення протиправної поведінки; матеріали УВБ, в тому числі про функціонування сервісу «Пульс» транслювались у 80 теле- та радіопрограмах, 18 опубліковано у друкованих ЗМІ, 27 - у мережі Інтернет; перевірено 186 кандидатів на зайняття посад в органах Міндоходів, з яких 13 відмовлено у призначенні на посаду.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
На допомогу платникам податків - загальнодоступний інформаційний ресурс
Пропонуємо платникам скористатися електронним сервісом Міністерства доходів і зборів України «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (ЗІР), який працює у 2014 році на заміну Бази знань.
Інформаційний ресурс складається з таких розділів:

запитання - відповіді;


коментарі та пропозиції;


нормативні та інформаційні документи;


письмові консультації.


Інформація систематизована за напрямками: оподаткування, митна справа, єдиний соціальний внесок, електронний підпис.


Даний ресурс дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності, в т.ч. з використанням ключових слів, шляхом перегляду інформації за певні періоди, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані з використанням Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів.

Скористатися послугою можна за адресою

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Податок на нерухоме майно для фізичних осіб

У 2014 році фізичним особам податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховується за перший базовий податковий (звітний) період - 2013 рік і базою оподаткування буде житлова площа об’єктів житлової нерухомості, у т.ч. їх часток.

Податкові повідомлення-рішення про нараховані суми податку на нерухоме майно за 2013 рік фізичні особи отримають до 1 липня 2014 року і зобов’язані будуть сплатити податок до 29 серпня 2014 року включно. Фізичним особам, які сплатили податок на нерухоме майно у 2013 році, такі кошти будуть зараховані як сплачений податок на нерухомість у 2014 році.


Обчислення сум податку для фізичних осіб за звітний 2014 рік відбудеться у 2015 році (до 01 липня), а податок буде розрахований з житлової площі об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки за період з 01.01.2014 по 31.03.2014 (включно), та із загальної площі об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки з 01.04.2014 по 31.12.2014 (включно).

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Сплата єдиного внеску


До відома фізичних осіб – підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, та осіб, які забезпечують себе роботою самостійно – займаються незалежною професійною діяльністю та які призвані до військової служби (відповідно до часткової мобілізації) про необхідність та своєчасність сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в повному обсязі. Так як пільг для даної категорії осіб чинним законодавством не передбачено.

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Які документи необхідно надати фізичній особі - підприємцю іншому суб’єкту господарювання для уникнення подвійного нарахування єдиного соціального внеску?

З метою уникнення подвійного нарахування єдиного внеску, фізична особа - підприємець, яка виконує роботи або надає послуги за цивільно-правовим договором іншим суб’єктам господарювання, повинна надати таким суб’єктам копію документа, що підтверджує державну реєстрацію фізичної особи - підприємця: виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, в якій зазначаються основні види діяльності.

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Звільнення від сплати єдиного внеску

Фізичні особи, призвані на військову службу, які отримують грошове забезпечення, зокрема і фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (при цьому у господарській діяльності не використовують працю найманих осіб), звільняються від сплати єдиного внеску (за себе). При цьому умовою звільнення від сплати є нездійснення господарської діяльності у цей період, неотримання доходів та надання підтверджуючих документів з військових комісаріатів, у яких зазначається період перебування на військовій службі.
Міністерства доходів і зборів України від 06.05.2014 №276).

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Увага власників земельних ділянок.

Податковим кодексом встановлено, що громадяни, власники або користувачі земельних ділянок є платниками плати за землю. Нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами Міндоходів до 1 липня поточного року. Податкове повідомлення-рішення про внесення податку мешканці Дніпродзержинська можуть отримати за адресою вул..Медична, 9, у Центрі обслуговування платників. Податок фізичні особи сплачують протягом 60 днів з дня вручення повідомлення-рішення, тобто до 1 вересня.
За несплату або несвоєчасну сплату земельного податку стягується пеня, а також застосовуються штрафні санкції згідно Податкового кодексу.
Інформаційно – комунікаційний сектор Дніпродзержинської ОДПІ
Хто звільняється від сплати земельного податку?

Від сплати податку звільняються:
      - інваліди першої і другої групи;
- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
- пенсіонери (за віком); Звільнення від сплати податку поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Платники плати за землю.

Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. При цьому від сплати земельного податку звільняються:
- платники єдиного податку – за земельні ділянки, які використовуються ними для провадження підприємницької діяльності;
- платники фіксованого сільськогосподарського податку – за земельні ділянки, які використовуються ними для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.
Платниками орендної плати є орендарі, які орендують земельні ділянки державної та комунальної власності.
Платники єдиного податку, фізичні і юридичні особи, не є платниками земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, які не використовуються ними в підприємницькій діяльності.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Підприємство перераховує первинній профспілковій організації кошти на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу. Чи відноситься ця сума коштів до складу витрат підприємства?

Платник податку має право включити до витрат, які враховуються при обчисленні податку на прибуток підприємства, суми коштів, перераховані роботодавцями первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу, в межах чотирьох відсотків оподатковуваного прибутку за попередній звітний рік за умови, що такі витрати передбачені колективним договором (угодою).
Якщо за результатами попереднього звітного року платником податку отримано від’ємний результат об’єкта оподаткування, то сума коштів, що перераховується, визначається з урахуванням оподатковуваного прибутку, отриманого в році, що передує року декларування такого річного від’ємного значення, але не раніш як за чотири попередні звітні роки.
Вказана норма визначена у пп.138.10.6 п.138.10 ст.138 Податкового кодексу України.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

До уваги платників податків і зборів!
Нагадуємо платникам, які в умовах дестабілізації ситуації в країні втратили дані розрахункових рахунків для сплати платежів до бюджету. Ви маєте можливість відновлення даної інформації, скориставшись веб-порталом Міністерства доходів і зборів України за посиланням: http://minrd.gov.ua/byudjetni-rahunki.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Про максимальні роздрібні ціни на тютюнові вироби
Інформуємо про розміщення на веб-порталі Міністерства доходів і зборів України Переліку встановлених виробником або iмпортером максимальних роздрiбних цiн на тютюновi вироби, станом на 1 липня 2014 року, за адресою
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Перереєстрація суб’єкта господарювання у разі зміни місцезнаходження
Нагадуємо, що у разі зміни місцезнаходження/місця проживання платників з території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на місцезнаходження/місце проживання в областях та місті Києві й отримання контролюючими органами відомостей про проведення реєстраційних дій у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо таких змін або заяв і документів про проведення зазначених змін в установленому порядку платниками, для яких законом встановлені особливості їх державної реєстрації та які не включаються до Єдиного державного реєстру, облік таких платників здійснюються з урахуванням наступного:
контролюючі органи в областях та місті Києві за новим місцезнаходженням/місцем проживання платників податків здійснюють обробку відомостей із Єдиного державного реєстру або приймання заяв і документів від платників податків, а також взяття на облік платників за основним місцем обліку (стан «0») не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відомостей з Єдиного державного реєстру чи заяв від платників. Доопрацьоване програмне забезпечення ІС «Податковий блок» введене в експлуатацію;
стосовно платників, які змінили місцезнаходження/місце проживання до впровадження нової програмної функції та не були взяті на облік як платники за новим місцезнаходженням/місцем проживання, процедури щодо взяття на обік за новим місцезнаходженням/місцем проживання в областях та місті Києві будуть проведені автоматично (неосновне місце обліку зі станами «50», «56» чи «17» буде змінене на основне місце обліку зі станом «0»);
після взяття на облік платники сплачують податки, збори, єдиний внесок, подають декларації (звіти, розрахунки) та виконують інші обов’язки платників за новим місцем знаходженням/місцем проживання в областях та місті Києві.
З інформацією щодо перереєстрації суб’єктів господарювання можна ознайомитись на сайті Державної реєстраційної служби України за посиланням: http://www.drsu.gov.ua/show/1035.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Форми № 1-ОПП, № 5-ОПП та № 20-ОПП у разі зміни місцезнаходження платників
з території Автономної
Нагадуємо, що у разі зміни місцезнаходження/місця проживання платників з території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на місцезнаходження/місце проживання в областях та місті Києві, контролюючі органи в областях та м. Києві здійснюють взяття на облік таких платників податків не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі – ЄДР).
Отже, заяви за формами №1-ОПП (для юридичних осіб та відокремлених підрозділів) та № 5-ОПП (для фізичних осіб – підприємців) такими платниками до контролюючого органу не подаються.
Повідомлення за формою №20-ОПП (про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність) при зміні місцезнаходження платника податків, повторно також не подається.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор