www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 18 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Дніпродзержинська ОДПІ інформує !!!
Версія для друку Написати листа
Про отримання посилених сертифікатів електронних ключів

Запрошуємо юридичних і фізичних осіб отримати посилені сертифікати електронних ключів Міністерства доходів і зборів України в п’яти Центрах сертифікації електронних ключів області: у містах Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Нікополь та Павлоград.
Посилені сертифікати електронних ключів оформляються цілком безкоштовно і дають можливість подавати до органів Міндоходів звітність у електронному вигляді зі свого робочого місця, офісу чи дому.
Для отримання сертифікату посиленого електронного ключа необхідно подати:
Юридичним особам
- заповнену та підписану Реєстраційну картку (отримується у органі Міндоходів);
- оригінал статуту (положення про установу, філію);
- документи, що підтверджують повноваження керівника заявника;
- документи, що підтверджують належність підписувала до юридичної особи – заявника;
- копії паспортів заявника та підписувачів; копія облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО керівника та головного бухгалтера).
Фізичним особам та фізичним особам – підприємцям
- заповнену та підписану Реєстраційну картку (отримується у органі Міндоходів);
- копію паспорту;
- копію облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО).
Більш докладно з порядком отримання сертифікату можна ознайомитись на веб-сайті Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міністерства доходів і зборів України acskidd.gov.ua.

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Протягом перших двох місяців 2014 року на „Пульс” надійшло майже 1,5 тис. звернень
У січні-лютому 2014 року на антикорупційний сервіс Міністерства доходів і зборів звернулися 1 459 заявників, що у 2,3 раза більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Податкові питання не залишають лідируючих позицій серед тематики звернень. За два місяці поточного року з цього приводу на „Пульс” зателефонували 1 244 заявника, в той час як митної справи стосувалось лише 215 звернень.
Основними темами звернень залишаються проблеми, які виникають при подачі звітності та реєстрації податкових накладних – 42,8 відс.
Трохи більше, ніж у січні заявників цікавила організація роботи органів Міндоходів – 27,1 відс, а також робота Центрів обслуговування платників – 6,4 відс. Затримка митного оформлення товарів також залишається актуальною проблемою, цих питань стосувалось 10,4 відс. дзвінків.
У той же час слід відзначити, що саме антикорупційної тематики стосувалось лише 3,4 відс. звернень.
Станом на 1 березня 90 відс. звернень були опрацьовані, а заявники сповіщені про результати розгляду.
Нагадаємо, що інтерактивний сервіс „Пульс” приймає звернення платників податків з податкових та митних питань. Поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Міністерства доходів і зборів, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері можна за телефоном(044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Зусиллями Міндоходів громадянам повернуто 115 млн. грн. заборгованої зарплатні
За два місяці 2014 року за участі Міндоходів наймані працівники отримали майже 115 млн. грн. заборгованої зарплати. За рахунок цього бюджет отримав додаткових 18 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.
Переконати несумлінних роботодавців виплатити працівникам зароблені кошти вдалося під час заслуховувань на засіданнях спеціальних комісій. Крім того, понад 7,9 тис. підприємців підвищили своїм працівниками заробітну плату, до бюджету надійшло 10,5 млн. грн. податку.
Крім несвоєчасної виплати зарплатні, працівники Міндоходів під час перевірок фіксували непоодинокі випадки виплат зарплат „у конвертах”. Так, за цей період було виявлено майже 6 тис. найманих працівників, які працювали без укладання трудових угод з роботодавцем, якими до бюджету було додатково сплачено майже 3 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 6,1 млн.грн. єдиного внеску.
Крім того, залучено до державної реєстрації понад 2 тис. підприємців, які працювали неофіційно, внаслідок цього до бюджету додатково сплачено 0,6 млн. грн. податків.
Загалом, відзначають аналітики Міністерства, за вказаний період під час перевірок на дотримання трудового законодавства порушення фіксувалися у 95 відс. суб’єктів господарювання. До бюджету донараховано понад 22 млн. грн. податку з урахуванням штрафних санкцій.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ


Подання документів в електронній формі для проведення електронної перевірки
Платник може подати до органів Міндоходів в електронній формі документи, пов’язані з обчисленням та сплатою податків і зборів, для проведення електронної перевірки. Такі документи створюються в електронній формі та зберігаються на електронних носіях інформації. Для цього потрібно дотримуватись умови щодо використання електронного цифрового підпису підзвітних осіб.
Документи для проведення електронної перевірки можуть бути надіслані до органу Міндоходів, в якому платник податків перебуває на податковому обліку, за 10 календарних днів до очікуваного початку проведення електронної перевірки.
Нагадаємо, що з 1 січня 2014 року Податковим кодексом України запроваджено механізм проведення електронних перевірок платників податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
Згідно абз. 6 пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 ПКУ, електронна перевірка відноситься до категорії документальних позапланових невиїзних перевірок. Її ініціює сам платник, подаючи відповідну заяву в відповідний територіальний орган Міндоходів, в якому він перебуває на податковому обліку.
Формати документів, які пов’язані з обчисленням та сплатою податків і зборів та подаються платником в електронній формі для проведення електронної перевірки і Порядок їх подання визначені у наказі Міндоходів від 31.12.2013 №898, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.02.2014 за №305/25082.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

В Дніпропетровській області майже половина ПДВ повертається
підприємствам в «автоматичному» режимі
Відшкодування податку на додану вартість – один з пріоритетів у роботі Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області. Адже стабільна робота підприємств - це запорука соціальної та економічної стабільності у регіоні.
На сьогодні 22 підприємства Дніпропетровської області отримують відшкодування ПДВ в «автоматичному» режимі, що забезпечує швидке отримання обігових коштів і як наслідок – стабільність у роботі. Для порівняння в минулому році таких підприємств було всього 12, а у 2012 році – 7.
З початку року підприємствам області відшкодовано майже 75 мільйонів гривень податку на додану вартість, з них більше 37 мільйонів 600 тисяч гривень - в «автоматичному» режимі.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
На Дніпропетровщині вдвічі зменшено перевірок суб’єктів господарювання
У січні – лютому 2014 року майже в два рази зменшилась кількість перевірок суб’єктів господарювання, здійснених підрозділами податкового та митного аудиту органів Міндоходів Дніпропетровської області, у порівнянні з аналогічним періодом 2013 року.
Так, якщо у січні – лютому 2013 року цими підрозділами було проведено 744 перевірки, то за аналогічний період 2014 року кількість перевірок зменшено до 432.
Органами Міндоходів області здійснюється контрольно-перевірочна робота виключно щодо тих суб’єктів господарювання, діяльність яких має ознаки ризиків несплати, або сплати податків у неповному обсязі. Тож, внаслідок переорієнтації контролю на виключно ризикові підприємства, при зменшенні кількості перевірок, сума коштів, донарахованих за результатами перевірок зросла у 2014 році у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 9,6 мільйони гривень. А по надходженнях сума склала 54,4 мільйони гривень, що на 10,1 мільйона гривень більше, ніж за січень – грудень 2013 року.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Внесено зміни до Довідника ознак доходів
Згідно з наказом Міністерства доходів і зборів України від 21.01.2014 р. № 49, що набирає чинності 01.04.2014 р., у Довіднику ознак доходів змінено назви деяких ознак . З введенням в дію вищезгаданого наказу втрачає чинність наказ ДПА України від 24.12.2010 р. №1020.
Слід зазначити, що Податковий розрахунок ф. № 1ДФ подається окремо за кожний квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу.
Вперше Податковий розрахунок за формою, затвердженою Наказом №49, подається за звітний період – І квартал 2014 року.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Плануєте припинити діяльність – не забудьте подати звіт з ЄСВ
У випадку припинення діяльності без правонаступника або зняття з обліку в органах доходів і зборів страхувальник зобов’язаний подати звіт за останній звітний період до дати зняття з обліку та звіти за попередні звітні періоди, якщо вони не подавались.
Процедуру зняття з обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування в органах доходів і зборів передбачено Порядком обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положенням про реєстр страхувальників, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. № 458, яким, зокрема, визначено, що датою зняття з обліку платника єдиного внеску є дата внесення запису до реєстру страхувальників.
Якщо при припиненні страхувальника є правонаступник, звіт до органу доходів і зборів подається правонаступником, якщо правонаступництво підтверджено установчими документами. Така умова передбачена п. 2.12 Порядку формування та подання страхувальником звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Подання додатків до декларації з ПДВ
Податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом. На його підставі здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання. Це свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Додатки до податкової декларації є її невід’ємною частиною (п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).
Платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Відповідно до п. 13 р. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 13.11.2013 № 678, у складі декларації подаються передбачені цим Порядком додатки (у разі заповнення даних у відповідних рядках декларації).
Тобто у випадку відсутності даних у декларації з ПДВ (проставлено лише прочерки) додатки не подаються.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Постачальник відмовив у виписці податкової накладної
Законом України від 24.10.2013 №657 VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень" внесені доповнення в пункт 201.10 Податкового кодексу України. Згідно з яким визначено термін, протягом якого за платником податку зберігається право подати заяву зі скаргою на постачальника, який відмовився виписати податкову накладну або порушив порядок її заповнення чи порядок реєстрації в Єдиному реєстрі.
Таке право зберігається за ним протягом 60 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі, а додаток 8 до декларації з ПДВ разом із декларацією не був поданий.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Право на податкову знижку мають виключно резиденти
Податкова знижка може бути нарахована виключно резиденту, тобто громадянину України, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а також резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті.
Податкова знижка може застосовуватися виключно до доходів, одержаних протягом року платником податку у вигляді заробітної плати, зменшеної на суму єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податкової соціальної пільги. При цьому її загальна сума не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Продаєте більше як один об’єкт нерухомого майна протягом року – сплатіть податок
Податковим кодексом передбачено, що дохід фізичної особи від продажу (обміну) житлової нерухомості не оподатковується податком на доходи фізичних осіб у разі одночасного виконання наступних трьох умов:
- продається житловий будинок, квартира або їхня частина, кімната, садовий (дачний) будинок (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі), а також земельна ділянка, розмір якої не перевищує норм безоплатної передачі землі, установлених ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення;
- продаж одного з перелічених об’єктів відбувається вперше у звітному календарному році;
- відчужуваний об’єкт перебуває у власності платника понад три роки.
Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується тільки на майно, отримане таким платником у спадщину.
При недотриманні вищезазначених умов, дохід фізичної особи - резидента України від продажу нерухомого майна підлягає оподаткуванню за ставкою 5%. В той же час дохід від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості, що здійснюються фізичними особами - нерезидентами, оподатковується за ставкою 15% або 17%.
Для оподаткування дохід визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону.
Податок на доходи фізичних осіб із зазначених операцій, які підлягають оподаткуванню, слід сплатити до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу. Якщо договір купівлі-продажу нотаріально не посвідчувався або податок не сплачувався, то така фізична особа-продавець зобов’язана задекларувати доходи від такого продажу в річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яку слід подати до територіального органу Міндоходів до 1 травня наступного року. Тобто, якщо операція з продажу (обміну) нерухомості відбулася у 2013 році, то річну декларацію слід подати до 1 травня 2014 року.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Сплатіть податки до 28 березня

Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, що 28 березня поточного року, п’ятниця, є останнім днем сплати:
авансових внесків з податку на прибуток за лютий;
ПДВ за лютий платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
акцизного податку за лютий;
збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за лютий;
збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну і теплову енергію за лютий;
плати за землю за лютий;
фіксованого сільськогосподарського податку за лютий;
плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за лютий;
збору за користування радіочастотним ресурсом України за лютий;
збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за лютий;
остаточної суми рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, за транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України за грудень з урахуванням фактично сплачених авансових платежів.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
У 2013 році за кордоном мені виплатили страхову суму в результаті страхового випадку.
Чи потрібно подавати декларацію про майновий стан і доходи?

Дохід, отриманий з джерелом за межами України – це будь – який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь – яких видів їх діяльності за межами митної території України. У разі якщо джерело виплат будь-яких оподаткованих доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію та оподатковується за ставками 15-17 %.
У фізичної особи, яка уклала страховий договір за межами митної території України, виникає іноземний дохід під час виплати страхової суми, тобто при настанні страхового випадку. Така фізична особа повинна задекларувати свої доходи та подати декларацію про майновий стан і доходи за 2013 рік до 1 травня 2014 року.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
У 2013 році продано земельну ділянку та розташований на ній житловий будинок. Будинок придбаний понад 3 роки тому, а земельна ділянка була оформлена на праві власності менш ніж три роки. Як буде оподатковуватися податком на доходи фізичних осіб цей продаж та коли мені потрібно подати декларацію?
Об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого, включається, зокрема, частина доходів від операцій з майном.
Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.
Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.
Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 %.
Об’єкти нерухомості у вигляді житлового будинку з господарсько-побутовими спорудами, який перебуває у власності платника понад три роки та земельної ділянки (з урахуванням норм статті 121 Земельного кодексу України), на якій розташовані така нерухомість та яка перебуває у власності у такого платника менш ніж три роки, розглядаються окремо з відповідним їх оподаткуванням чи не оподаткуванням.
В даному випадку, дохід, отриманий від продажу житлового будинку з господарсько-побутовими спорудами, не оподатковується. Дохід, отриманий від відчуження земельної ділянки, на якій розташований такий будинок, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.
Вам потрібно задекларувати свої доходи та подати декларацію про майновий стан і доходи за 2013 рік до 1 травня 2014 року.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Синові у січні 2014 року виповнилося 18 років, він інвалід з дитинства. Чи маю я право на застосування податкової пільги на дитину, якщо подала заяву своєму роботодавцю після дня народження сина?
Платник податку, який утримує дитину-інваліда, має право на підвищений розмір податкової соціальної пільги - 150% у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років.
Податкова соціальна пільга надається до кінця року, в якому дитина досягає 18 років, а у разі її смерті до досягнення зазначеного віку - до кінця року, на який припадає смерть.
Право на отримання такої податкової соціальної пільги втрачається у разі позбавлення платника податку батьківських прав або якщо він відмовляється від дитини чи передає дитину на державне утримання, у тому числі до закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, незалежно від того, чи береться плата за таке утримання, чи ні, а також якщо дитина стає курсантом на умовах її повного утримання, починаючи з податкового місяця, в якому відбулася така подія.
Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.
У Вашому випадку Ви не маєте права на таку пільгу, тому що на день подання заяви на отримання податкової соціальної пільги, дитині вже виповнилося 18 років.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Чи має право фізична особа - підприємець на податкову знижку при отриманні доходів
від підприємницької діяльності?
Згідно з пунктом 166.3 статті 166 Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати. Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки визначено у пункті 166.3 статті 166 Податкового кодексу України.
При цьому, відповідно до підпункту 166.4.2 пункту 166.4 статті 166 Податкового кодексу України загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу.
Згідно з нормами Податкового кодексу України заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Отже, фізична особа – підприємець не має право на податкову знижку щодо доходів, одержаних від підприємницької діяльності.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Звітність з єдиного внеску подається до органів доходів і зборів
Подання звітності з єдиного внеску та його сплата як і раніше здійснюється до органів доходів і зборів.
Останнім днем подання звітних документів за лютий та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є 20 березня 2014 року.
Нагадуємо, що звітувати роботодавці, які використовують працю найманих осіб, повинні щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця, за основним місцем своєї реєстрації.
Нараховані суми єдиного внеску страхувальники сплачують не пізніше 20 числа наступного місяця. Водночас для гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати єдиний внесок, останнім днем сплати є 28 число кожного місяця.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Наближаються строки подання декларації та сплати акцизного податку за лютий
Зветраємо увагу платників акцизного податку! Останнім днем подання декларації з акцизного податку за лютий поточного року буде 20 березня 2014 року.
При цьому сума податку сплачується протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем подання податкової декларації. Оскільки останній день сплати припадає на вихідний день, суму податку за лютий необхідно буде сплатити 28 березня 2014 року.
Нагадуємо, порядок сплати акцизного податку регламентується розділом VI Податкового кодексу України.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Щодо припинення корупції

З метою забезпечення відкритості й прозорості діяльності митниці та ДПІ області ГУ Міндоходів у Дніпропетровської області нагадує платникам про функціонування антикорупційного сервісу Міністерства доходів і зборів України «Пульс».
Ефективний сервіс за гарячою лінією (044) 284-00-07 попереджує:
- труднощі в спілкуванні;
- некоректне ставлення;
- перевищення повноважень;
- неякісне обслуговування
та працює за принципом CALL-BACK - зворотній зв’язок.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Таксистам на замітку

Електронний таксометр у таксі - касовий апарат, який додатково забезпечує попереднє програмування тарифів за проїзд та облік вартості наданих послуг з перевезень пасажирів. Моделі використовуваних таксометрів повинні бути внесені до Державного реєстру РРО. Державний реєстр РРО, не містить електронних таксометрів, тож суб’єкт господарювання, що надає послуги з перевезення на таксі, має змогу застосовувати будь-які РРО, внесені до цього Реєстру для зазначеної сфери застосування.
Підприємці, що перебувають на загальній системі оподаткування, у машинах-таксі при розрахунках з пасажирами готівкою повинні застосовувати належним чином зареєстровані таксометри. Відповідно до діючого законодавства ці апарати є реєстраторами розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання операцій.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Використання РРО після терміну його експлуатації

При використанні суб’єктом господарювання реєстратора розрахункових операцій, який вичерпав свій строк експлуатації, передбачена фінансова та адміністративна відповідальність. Такий апарат не може вважатися РРО відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій…». Подальше використання такого пристрою є порушенням вимог цього Закону. За це передбачено накладення фінансових санкцій у таких розмірах: вчинене вперше — 1 гривня; вчинене вдруге — 100 відсотків вартості проданих з порушеннями товарів; за кожне наступне вчинене порушення — у п’ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями товарів (послуг). Крім того, відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення накладається штраф в розмірі від двох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на - осіб, які здійснюють розрахункові операції та на посадових осіб - від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За дії, вчинені особою, яку протягом року було притягнено до адміністративного стягнення за такі ж порушення, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Документи, які повинен видати платник єдиного податку

Фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок, РРО та розрахункові книжки не застосовують при продажу товарів (наданні послуг). У зв’язку з цим, платник єдиного податку зобов’язаний надати покупцю товарів або послуг чек, накладну або інший письмовий документ на його вимогу. У разі, невидачі відповідного документу фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок, притягаються до відповідальності, передбаченої Законом України «Про захист прав споживачів». Таке порушення не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій, передбачених законодавством з питань оподаткування.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Дещо про автомат з продажу товарів

Автомат з продажу товарів (послуг) є РРО, який в автоматичному режимі здійснює видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо товарів (послуг) і забезпечує відповідний облік їх кількості та вартості та створює контрольну стрічку в електронному вигляді. Це визначено Законом України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Штраф за здійснення діяльності без реєстрації

ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, що господарська діяльність без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без відповідної ліцензії чи з порушенням умов ліцензування обернуться для порушників штрафом від 340 до 1700 грн. За повторне вчинення таких дій протягом року – від 1700 до 8500 грн.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Оплата навчання працівника

Сума, сплачена роботодавцем на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за фізичну особу, не включається до складу оподатковуваних доходів таких фізичних осіб. Така , визначеного в пп. 169.4.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ). Розмір сплачених коштів не повинен перевищувати суму, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, який діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. на кожний повний або неповний місяць підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи, незалежно від того, чи перебуває ця особа у трудових відносинах з роботодавцем. .
Якщо ж підприємство сплатило кошти у більшому розмірі, то .Якщо працівник припиняє трудові відносини з роботодавцем протягом періоду навчання або до закінчення третього календарного року від року, в якому закінчується таке навчання, сума, сплачена як компенсація вартості навчання, прирівнюється до додаткового блага, наданого працівнику протягом року, на який припадає таке припинення трудових відносин. Така сума, визначеному розд. IV ПКУ.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Фізична особа підприємець бажає здати юр.особі (ТОВ) в оренду комбайна, чи потрібно засвідчувати такий договір нотаріально?

Договір найму транспортного засобу укладається у письмовій формі. Договір найму транспортного засобу за участю фізичної особи . , та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Сторони мають право укласти договір, в якому містяться елементи різних договорів (змішаний договір). До відносин сторін у змішаному договорі застосовуються у відповідних частинах положення актів цивільного законодавства про договори, елементи яких містяться у змішаному договорі, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті змішаного договору.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Оприлюднено Публічний звіт про діяльність Міндоходів у 2013 році
Міністерством доходів і зборів України оприлюднено Публічний звіт про діяльність відомства у 2013 році.
У документі зазначена стисла інформація про Міністерство та його діяльність, функціонуючі сервіси для платників податків і зборів, а також основні напрями співпраці з бізнесом та громадськістю
Детальніше ознайомитися з основними напрямами, показниками та результатами діяльності Міністерства доходів і зборів України за 2013 рік, викладеними у звіті, можна на порталі Міндоходів за посиланням
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
На Кіровоградщині припинено спробу незаконного ввезення товарів на 1 млн. євро
Працівники Кіровоградської митниці Міндоходів виявили спробу ввезення промислових товарів на суму майже 1 млн. євро за заниженою вартістю.
Так, згідно з поданими до митного оформлення документів до України з Фінляндії ввозилися збірні будівельні конструкції вартістю 660 тис. євро. Проте під час перевірки інформації щодо вартості товару з’ясувалося, що справжня ціна імпортованого товару складає понад 986,5 тис. євро. У свою чергу, таке заниження ціни могло б вплинути на розмір сплати митних платежів.
За цим фактом складено протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 Митного кодексу України.
Загалом, протягом січня-лютого 2014 року митницями Міндоходів було заведено понад 2,7 тис. справ про порушення митних правил на суму понад 114 млн. гривень.
За словами фахівців Міндоходів, найпоширенішими є випадки незаконного переміщення через митний кордон продовольчих товарів – 673 випадки та промислових товарів – майже 269 випадків. Сума таких порушень склала понад 3,1 млн. грн. та 14,99 млн. грн. відповідно.
Крім того, органами Міндоходів було виявлено 74 порушення при переміщенні через кордон валюти та 37 порушень ­– транспортних засобів. Загальна сума цих порушень склала 5,36 млн. та 1,93 млн. гривень.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
На Дніпропетровщині вилучено підакцизних товарів на суму понад 1 млн. гривень
З метою виявлення фактів реалізації і зберігання у торгових місцях тютюнових та лікеро-горілчаних виробів, а також паливно-мастильних матеріалів співробітниками органів Міндоходів Дніпропетровської області у лютому 2014 року з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на загальну суму 1 млн. 37 тис. грн.
Серед цих підакцизних товарів: лікеро-горілчаних виробів - 287,1 декалітрів на суму 213,55 тис. грн.; тютюнових виробів - 27428 пачок на суму 351,8 тис. грн.; паливно-мастильних матеріалів - 22,01 тон на суму 211,6 тис. грн.
Крім того, постійно проводяться спеціальні заходи щодо недопущення порушенням встановлених законодавством правил для підакцизних товарів та ведеться систематичний контроль за своєчасністю сплати суб’єктами підприємницької діяльності за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
З початку року на Дніпропетровщині громадянами задекларовано майже 400 млн. грн. доходів
За 2 місяці 2014 року про свої доходи, отримані торік, прозвітували вже понад 4,6 тис. громадян - мешканців Дніпропетровської області. При цьому, 490 декларацій або 10,6% від загальної кількості, поданих по області надіслані за допомогою мережі Інтернет.
Загальна сума задекларованого минулорічного доходу складає майже 400 млн. грн., що на 66 млн. грн. більше аналогічного періоду 2013 року.
Більшість декларантів Дніпропетровського регіону, а саме – 2748 осіб, задекларували податкове зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб в сумі 5,5 млн. грн., що на 1,4 млн. грн. більше ніж в січні – лютому 2013 року.
«На сьогодні на Дніпропетровщині створено всі необхідні умови для того, щоб громадяни області могли виконати свій конституційний обов’язок без зайвих незручностей, - повідомив заступник начальника ГУ Міндоходів у Дніпропетровської області Ігор Ломако. - Фахівці органів Міндоходів Дніпропетровського регіону надають допомогу у заповненні декларацій, консультують щодо сплати податку або отримання податкової знижки».
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
20 березня 2014 року – кінцевий термін сплати авансового
внеску платниками єдиного податку І та ІІ груп
Нагадуємо, що 20 березня 2014 року – кінцевий термін сплати авансового внеску єдиного податку фізичними особами-підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування та обрали для себе І та ІІ групи.
Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється органами доходів і зборів на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
Відповідно до п. 295.1 ст.295 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями) платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
Сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси платника.
Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку визначені ст.295 ПКУ.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Власниками цифрових підписів від Міндоходів стали майже 246 тис. осіб
За перші два місяці поточного року послугами акредитованого Центру сертифікації ключів, який діє при Міндоходів, скористалися 245,8 тис. клієнтів. Їм видано 698,6 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів.
Порівняно з аналогічним періодом минулого року спостерігається суттєве зростання як кількості виданих цифрових підписів, так і кількості клієнтів Центру акредитації – в 4,6 раза та 2,5 раза відповідно. У минулому році 151,7 тис. сертифікатів були видані понад 100 тис. клієнтам.
Найактивнішими користувачами послуг Центру є фізичні особи, кількість яких за січень-лютий поточного року сягнула 177,2 тис. Вони отримали 391 тис. електронних підписів.
За цей період 68,6 тис. юридичних осіб стали власниками 307,6 тис. електронних ключів.
Нагадаємо, що отримати посилені сертифікати відкритих ключів можна безкоштовно у відділення акредитованого Центру сертифікації ключів, яких на сьогодні функціонує 104 пункти.
Видані центром ключі електронного підпису дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів Міндоходів, а й до органів державної статистики та Пенсійного фонду України.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Ігор Білоус: Наше головне завдання – стабілізувати надходження до бюджету
На сьогодні першочерговим завданням для органів Міністерства доходів і зборів України є забезпечення ритмічних та стабільних надходжень до бюджетів усіх рівнів. Про це заявив під час апаратної наради Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус.
Для контролю за станом виконання бюджетних призначень територіальними органами у Міністерстві створено робочу групу. Її фахівці аналізуватимуть економічні можливості кожного регіону та вживатимуть оперативних заходів для забезпечення сплати наявних резервів до бюджетів усіх рівнів.
Одним із таких заходів є ліквідація шахрайських схем з мінімізації податкових зобов’язань та незаконного відшкодування ПДВ.
«Ми повинні взяти під особливий контроль відшкодування податку на додану вартість та припинити розкрадання коштів з бюджету. Підприємства, які використовують у своїй роботі злочинні схеми та користуються послугами махінаторів, не повинні отримувати відшкодування ПДВ», – підкреслив Ігор Білоус.
Крім того, потрібно припинити практику використання легальними підприємствами «податкових ям» та посилити боротьбу з нелегальним переміщенням через митний кордон України товарів.
«Повинні бути задіяні усі резерви для забезпечення стабільних надходжень за рахунок руйнування схем ухилення від оподаткування та існування конвертаційних центрів. Усі виведені «з тіні» кошти необхідно залучити в економіку», – наголосив керівник Міндоходів.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Порядок проходження митного контролю через «зелений коридор»
Обираючи формою проходження митного контролю «зелений коридор», громадяни повинні дотримуватись правил переміщення товарів.
Нагадуємо, що «зелений коридор» призначений для громадян, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо їх ввезення або вивезення. Громадяни, які проходять через даний коридор, звільняються від подання письмової митної декларації.
Зокрема, по «зеленому коридору» дозволено переміщувати:
1) особисті речі:
- два мобільних телефони, одна відеокамера, один фотоапарат, два переносних персональних комп’ютера;
- спортивне спорядження;
- особисті прикраси, одяг, взуття, які були у користуванні;
- 500 мл туалетної води та/або 100 мл парфумів;
- інші товари для особистого користування.
2) товари, загальна вартість яких не перевищує 500 євро, а вага 50 кг (наземним транспортом) та 1 000 євро (повітряним).
3) готівкову валюту України або іноземну валюту у сумі, яка не перевищує 10 000 євро (в еквіваленті) на одну особу.
4) алкогольні напої: горілчані вироби (горілка, коньяк, віскі та інші) у кількості 1 л, вино — 2 л, пиво — 5 л.
5) тютюнові вироби — 200 цигарок або 50 сигар чи 250 г тютюну (або 250 г цих виробів).
6) продукти харчування для власного споживання на суму, яка не перевищує 200 євро:
- в упаковці виробника (призначеній для роздрібної торгівлі) — 1 упаковка або загальною масою не більше, ніж 2 кг кожного найменування;
- без упаковки – до 2 кг кожного найменування;
- неподільний продукт, готовий до безпосереднього вживання – 1 шт. кожного найменування.
7) лікарські засоби у кількості, що не перевищує 5 упаковок кожного найменування на одну особу (крім тих, що містять наркотичні чи психотропні речовини) або що не перевищує зазначену в рецепті (наявному в особи), виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я.
Водночас, якщо переміщуються через «зелений коридор» товари, які заборонені або обмежені законодавством України, або товари в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон, порушення даних правил тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі, якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.
Порушення порядку проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю передбачено ст. 471 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Порядок сплати єдиного внеску фізичними особами-«спрощенцями»
Фізичні особи-підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок за періоди, в яких вони були платниками єдиного податку. Це відбувається незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні.
Для зазначеної категорії платників єдиний внесок нараховується у розмірі 34,7% на суми, що визначаються ними самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Порядок сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначено Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України 09 вересня 2013 року № 455, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2013 року за № 1622/24154.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор