www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 19 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Дніпродзержинська ОДПІ інформує !!!
Версія для друку Написати листа
Податковий кредит при будівництві за бюджетні кошти

Міндоходів України повідомлено, що п. 187.7 ст. 187 Податкового кодексу визначено особливий порядок виникнення податкових зобов’язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів — за датою зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або за датою отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника за його зобов’язаннями перед бюджетом. Проте цим пунктом не визначено, що на зазначені операції поширюється касовий метод нарахування податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ.
Отже, дата виникнення права на податковий кредит при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів визначається у загальновстановленому порядку за правилом першої події відповідно до п. 198.2 ст. 198 цього Кодексу.

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Утилізація транспортних засобів власного виробництва

Мін’юст України зареєстрував 02.09.2013 р. за № 1506/24038 наказ Мінпромполітики України, яким затверджено форму заяви про внесення суб’єктів господарювання до реєстру підприємств, що виробляють (виготовляють) транспортні засоби та взяли на себе зобов’язання забезпечити утилізацію транспортних засобів власного виробництва.
Наказ набирає чинності з дня опублікування.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ


Зміни до Пояснень до УКТ ЗЕД

Міндоходів України внесено зміни до Пояснень до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, що стосуються товарних позицій груп 04, 12, 17 — 19, 21 — 23, 35, 39, 97 тощо.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Єдиний внесок

Пенсійним фондом України описано формат звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з урахуванням внесених до нього змін, зокрема наведено описи додатків 4 — 7 і вимоги щодо їх заповнення. Нагадаємо, що роботодавці формують і подають зазначений звіт за серпень не пізніше 20 вересня до органів Пенсійного фонду України.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Олександр Клименко та Дмитро Табачник презентували шкільний курс з «Основ податкових знань»

Міністр доходів і зборів Олександр Клименко разом з Міністром освіти та науки Дмитром Табачником в київській школі № 214 презентували спеціальний курс та підручник «Основи податкових знань» для учнів дев’ятих класів загальноосвітніх шкіл.
Це спільний проект Міністерства доходів і зборів України та Міністерства освіти і науки України, спрямований на формування податкової культури підростаючого покоління, створення позитивного іміджу сумлінного платника податків та підвищення рівня добровільної сплати податків.
«Сьогодні ми закладаємо фундамент для змін, які будуть відчутні не тут і зараз, а через десятиріччя. Ми робимо велику інвестицію у майбутнє України. Допомагаємо дітям зрозуміти, як правильно будувати стосунки із державою, використовувати свої права та виконувати обов’язки. Тим самим ми будуємо успішну країну, що є частиною європейської спільноти», - підкреслив Олександр Клименко.
Він нагадав, що ідея викладання такого курсу виникла ще десять років тому. «Ця ідея стала реальністю завдяки нашій спільній роботі. Вважаю це успішним прикладом ефективної синергії зусиль двох міністерств заради майбутнього України», - зазначив Міністр.
Зі свого боку Міністр освіти та науки Дмитро Табачник підкреслив, що мета цього проекту – змінити суспільний погляд на податки. «Ми взялися за непросту роботу, поставили собі за мету, щоб теми підручнику були написані простою мовою для учнів та їх батьків, були легкі для засвоєння. Підручник дає змогу зрозуміти, що держава будується спільними зусиллями, що наскільки ви будете успішними – настільки буде успішною і держава», - підкреслив Міністр.
Спецкурс «Основи податкових знань» викладатиметься в якості факультативу в усіх загальноосвітніх школах України. Школярі вивчатимуть історію виникнення і розвитку податків у світі та в Україні, від Київської Русі до сьогодення. Діти зможуть дізнатися, які є види податків і зборів, які з них сплачує їх родина, як їх обчислювати та сплачувати. Підручник містить багато практичних завдань. Наприклад, діти зможуть самостійно обчислити суму ПДВ, що сплачується при покупці товару, чи прорахувати суму видатків і доходів державного бюджету, що дасть їм розуміння про принципи формування головного кошторису країни.
Міністр Клименко запевнив, що обидва відомства продовжують роботу над тим, щоби створити комплексну систему податкової освіти для українських школярів. В наступні два роки аналогічні дисципліни почнуть викладати також в 10-х та 11-х класах. Зі свого боку Міністр Табачник підкреслив необхідність податкової освіти і для учнів початкових класів.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Покупки в «дьюті фрі» перестануть бути анонімними

Купити товари у «дьюті фрі» відтепер можна буде лише за наявності посадкового талона на літак чи поїзд. Для того, щоб правила торгівлі в магазинах «дьюті фрі» відповідали вимогам Митного Кодексу, Міністерством доходів і зборів України було розроблено проект постанови Кабінету Міністрів «Про внесення змін до Правил продажу товарів безмитної торгівлі».
Так, проектом передбачено обов’язкове внесення до касового або товарного чеку відомостей про особу покупця, а також , при необхідності, подання пасажирами додаткових документів при купівлі товарів: посадкового талона для повітряного транспорту, проїзного чи посадочного талона при переміщені залізницями.
У такий спосіб запропоновані зміни дозволять однозначно ідентифікувати особу покупця, який здійснив покупку в такому магазині та проконтролювати факт вивозу придбаного товару з території України. З іншого боку, це забезпечить контроль за дотриманням магазинами безмитної торгівлі правил продажу.
За даними аналітиків Міндоходів, останнім часом все частіше товари, придбані в магазинах безмитної торгівлі, так званих «дьюті фрі», залишаються на території України з подальшим споживанням або реалізацією, що є порушенням митного законодавства нашої країни та завдає шкоди державному бюджету.
Обов’язкове внесення до касового або товарного чеку відомостей про особу покупця у магазинах «дьюті фрі» є звичайною практикою, яка діє в переважній більшості країн світу та Європи.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Україна має намір приєднатися до Глобального форуму ОЕСР

Україна має намір вступити до Глобального форуму з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей. Повноваження щодо підписання відповідного листа до Голови Секретаріату Глобального форуму надав Міністру доходів і зборів України Олександру Клименку Президент України Віктор Янукович у відповідному розпорядженні.
«Приєднання нашої країни до Глобального форуму сприятиме підвищенню прозорості української податкової системи як для інвесторів, так і для країн-партнерів. Світові держави сьогодні активно працюють над налагодженням обміну інформації щодо фінансових потоків, тіньових схем ухилення від оподаткування. І Україна в цьому сенсі в глобальному тренді. В комплексі із законом про трансфертне ціноутворенням цей крок дозволить нам перекрити схеми із мінімізації податкових зобов’язань через виведення прибутків до офшорів та низькоподаткових юрисдикцій», - підкреслив Олександр Клименко.
Нагадаємо, можливість набуття членства України у Глобальному форумі обговорювалася під час зустрічі Міністра доходів і зборів України Олександра Клименка із Комісаром ЄС з питань оподаткування, митного союзу, аудиту та боротьби з шахрайством Альгірдасом Шеметою у Брюсселі у червні 2013 року.
Глобальний форум – це багатостороння структура, створена рішенням Ради Організації економічного співробітництва та розвитку у 2009 році. Форум нараховує 120 учасників, серед яких всі країни G20, країни-члени ОЕСР, міжнародні фінансові центри та країни, що розвиваються.
Ця організація уповноважена країнами G20 сприяти ефективному дотриманню міжнародних стандартів з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей, об’єднанню міжнародних зусиль для боротьби з ухиленням або несплатою податків, незаконними фінансовими потоками. Форум здійснює колегіальний огляд («Peer Review»), у межах якого оцінюється процес реалізації кожною з країн-членів міжнародних стандартів з прозорості та обміну інформацією. Крім того, Глобальний форум забезпечує технічне сприяння при імплементації таких стандартів.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Майже 66 тис. тонн бананів імпортовано в Україну у „фруктовому сезоні”

За даними Міндоходів до України у травні-серпні 2013 року імпортовано 180 тис. тонн фруктів. 30% з них (або 66 тис. тонн) становили банани. Лідером серед країн - імпортерів стала Домініканська республіка. Саме з неї до нашої держави імпортувалось близько 43% бананів. До бюджету надійшло 136,3 млн. грн. митних платежів.
Наступним лідером „фруктового сезону” стали кісткові фрукти. До цієї товарної групи входять: абрикоси, вишня, черешня, персики, інше. Загалом їх було імпортовано в Україну майже 37,2 тис. тонн. Сплачено 84,1 млн. грн. митних платежів. Країнами - імпортерами тут головним чином виступали Іспанія та Греція.
Замикають трійку лідерів імпортованих фруктів - цитрусові. За період травень-серпень 2013 року в Україну їх імпортовано понад 30 тис. тонн. До бюджету надійшло майже 58 млн. грн. митних платежів. Найбільшими країнами-імпортерами стали Єгипет та Туреччина.
Загалом за травень-серпень цього року до України імпортували 180,6 тис. тонн різноманітних фруктів. До бюджету надійшло 452,7 млн. грн. митних платежів.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Переукладання договору про подання звітності в електронному вигляді у разі реорганізації підприємства

У разі реорганізації підприємства посадові особи юридичної особи – правонаступника повинні отримати нові сертифікати відкритих ключів та укласти договір про подання звітності в електронному вигляді.
Так, сертифікат відкритого ключа – це документ, виданий центром сертифікації ключів, який засвідчує чинність і належність відкритого ключа підписувачу.
Серитифікат ключа містить унікальний реєстраційний номер сертифіката, основні дані (реквізити) підписувача – власника особистого ключа.
Текст примірного договору про визнання електронних документів визначено у додатку 1 до Інструкції з підготовки та подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного звязку (затверджена наказом ДПА України від 10.04.2008 р. №233 «Про подання електронної податкової звітності»).
Зокрема, платник заповнює необхідні реквізити, передбачені примірним договором (назва підприємства, код за ЄДРПОУ), та надає до органу доходів і зборів за місцем реєстрації підписані, скріплені печаткою два примірники договору та посилені сертифікати відкритих ключів на електронному носії.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Особливості реєстрації у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків

Взяттю на облік або реєстрації в органах Міндоходів підлягають всі платники податків. Фізичні особи – платники податків реєструються у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр).
Реєстрація фізичних осіб у Державному реєстрі здійснюється з метою єдиного державного обліку фізичних осіб, які зобов'язані сплачувати податки, що є основним джерелом наповнення Державного бюджету України. Обов’язковість сплати податків кожним та контроль за такою сплатою є умовою економічної стабільності держави та забезпечення соціальних видатків.
Облік платників податків у Державному реєстрі ведеться за податковими номерами.
Податковим кодексом України збережено право фізичних осіб – платників податків відмовитись від прийняття реєстраційного номера облікової картки з релігійних переконань, удосконалено альтернативну форму обліку таких платників податків.
Облік фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та надали до територіального органу доходів і зборів Повідомлення, ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру за прізвищем, ім'ям, по батькові та серією і номером паспорта без використання реєстраційного номера облікової картки платника податків. У паспортах зазначених осіб територіальними органами доходів і зборів ставиться відмітка про наявність у них права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.
Загальні положення щодо обліку платників податків регулюються ст.63 Податкового кодексу України, а формування та ведення Державного реєстру – ст.70 цього Кодексу.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Як відшкодувати ПДВ векселем

Платники податку на додану вартість, які мають право на отримання бюджетного відшкодування цього платежу та належним чином оформлені документи, можуть скористатися можливістю відшкодовувати ПДВ шляхом отримання фінансового казначейського векселя. Для цього при здачі податкової декларації з ПДВ у дод. 4 підприємство зазначає самостійно обраний спосіб повернення платежу.
Варто мати на увазі, що фінансовому казначейському векселю буде присвоєно строк обігу до п’яти років з дохідністю на рівні 5% річних. Сума ПДВ, що підлягає відшкодуванню, поділяється на рівні частини, на кожну з яких видається окремий фінансовий казначейський вексель із строком платежу один–п’ять років. Видача векселя прирівнюється до повернення платнику податків суми бюджетного відшкодування на розрахунковий рахунок.
Можливістю відшкодувати ПДВ шляхом отримання фінансового казначейського векселя платники можуть скористатися до 1 січня 2014р. Це передбачено Законом України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо фінансових векселів” №407 від 4 липня 2013р.
Дане нововведення є практичним для платників податків, адже вони матимуть право здійснювати ним сплату будь-яких податкових платежів до Державного бюджету. Проте відшкодовувати сум ПДВ векселем забороняється платникам податку, проти яких порушено кримінальну справу за ухилення від сплати ПДВ, або якщо така справа розглядається у суді, правоохоронних органах чи перебуває в апеляційному оскарженні.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Звітуєте дистанційно – не подаєте щомісячний паперовий звіт

Чи потрібно щомісяця подавати Звіт про РРО та КОРО за формою №3ВР-1, якщо подаються електронні копії документів і фіскальних звітних чеків? Суб’єкти господарювання, які подають до органів Міндоходів електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, не подаватимуть Звіт про використання реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій за формою № 3ВР-1.
Після підключення до Системи подання контрольної касової стрічки, припиняється подання паперової звітності і контрольно-звітна інформація передається лише у електронному вигляді до Системи зберігання і збору даних РРО.
За місяць, у якому проведено підключення до Системи (персоналізацію), суб'єкт господарювання у термін до 15 числа наступного місяця, подає звіт ЗВР-1 з зазначенням обсягів розрахункових операцій за період звітного місяця до початку електронного звітування.
Наприклад, якщо суб'єктом господарювання персоналізовано РРО 25 вересня, він до 15 жовтня подає звіт ЗВР-1, в якому вказує обсяги розрахункових операцій, проведених до 25 вересня. В подальшому подання звітності за формою ЗВР-1 суб'єктом господарювання припиняється!
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Несвоєчасно повернуті кошти, отримані під звіт, обкладаються податком

Невитрачені або надміру витрачені кошти слід повернути в касу або на банківський рахунок особи, яка їх видала, до або під час подання зазначеного звіту.
Несвоєчасно повернуті невитрачені або надміру витрачені кошти оподатковуються податком на доходи фізичних осіб:
- отримані під звіт на відрядження – в сумі, що перевищує норми витрат на таке відрядження, розраховані згідно з розділом ІІІ Податкового кодексу;
- отримані для виконання окремих цивільно-правових дій – в сумі, що перевищує суму фактичних витрат на виконання таких дій.
Дохід у вигляді надміру витрачених коштів включається до складу доходів працівника у звітному місяці та обкладається податком на доходи фізичних осіб за ставками:
- 15% – до суми в межах 10-кратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року (у 2013 році – 11470 грн.);
- 17% – до суми перевищення 10-кратного розміру мінімальної заробітної плати.
Для визначення бази оподаткування до доходу у вигляді надміру витрачених (не повернутих) коштів застосовується підвищувальний коефіцієнт:
- до суми доходу, що оподатковується за ставкою ПДФО 15% – 1,176471;
- до суми доходу, що оподатковується за ставкою ПДФО 17% – 1,20482.
Якщо працівник відзвітував про використання підзвітних коштів із запізненням, але при цьому в нього немає залишку, що підлягає поверненню, то об’єкт оподаткування ПДФО відсутній. Порядок оподаткування надміру витрачених коштів, отриманих під звіт, визначений пунктом 170.9 статті 170 Податкового кодексу.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Турагент може не застосовувати РРО

Чи має право турагент проводити розрахунки зі своїми клієнтами без застосування РРО?
Згідно з пунктом 1 статті 9 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.
Відповідно до статті 1 Закону України від 15 вересня 1995 року №324/95-ВР „Про туризм”, туристичний продукт - попередньо розроблений комплекс туристичних послуг, який поєднує не менше ніж дві такі послуги, що реалізується або пропонується для реалізації за визначеною ціною, до складу якого входять послуги перевезення, послуги розміщення та інші туристичні послуги, не пов’язані з перевезенням і розміщенням (послуги з організації відвідувань об’єктів культури, відпочинку та розваг, реалізації сувенірної продукції тощо).
Статтею 5 вказаного Закону №324 учасниками відносин, що виникають при здійсненні туристичної діяльності, є юридичні та фізичні особи, які створюють туристичний продукт, надають туристичні послуги (перевезення, тимчасового розміщення, харчування, екскурсійного, курортного, спортивного, розважального та іншого обслуговування) чи здійснюють посередницьку діяльність із надання характерних та супутніх послуг, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (туристи, екскурсанти, відвідувачі та інші), в інтересах яких здійснюється туристична діяльність.
Суб’єктами, що здійснюють та/або забезпечують туристичну діяльність є:
- туристичні оператори - юридичні особи, створені згідно із законодавством України, для яких виключною діяльністю є організація та забезпечення створення туристичного продукту, реалізація та надання туристичних послуг, а також посередницька діяльність із надання характерних та супутніх послуг і які в установленому порядку отримали ліцензію на туроператорську діяльність;
- туристичні агенти - юридичні особи, створені згідно із законодавством України, а також фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють посередницьку діяльність з реалізації туристичного продукту туроператорів та туристичних послуг інших суб’єктів туристичної діяльності, а також посередницьку діяльність щодо реалізації характерних та супутніх послуг і які в установленому порядку отримали ліцензію на турагентську діяльність.
Враховуючи викладене вище, норма пункту 1 статті 9 Закону №265 поширюється на суб’єктів господарювання (юридичних осіб), які здійснюють операції з розрахунків за туристичні послуги.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Відмова від підписання акта перевірки не звільняє від сплати грошового зобов'язання

Нещодавно на підприємстві проводилась планова документальна перевірка, були встановлені порушення, проте установа відмовились підписувати акт: які будуть наслідки?
Як зазначено у п. 86.3 Податкового кодексу, у разі відмови платника податків або його законних представників від підписання акта (довідки) посадовими особами контролюючого органу складається відповідний акт, що засвідчує факт такої відмови. Один примірник акта або довідки про результати виїзної планової чи позапланової документальної перевірки у день його підписання або відмови від підписання вручається або надсилається платнику податків чи його законному представнику.
Проте, варто мати на увазі, що відмова платника податків або його законних представників від підписання акта перевірки не звільняє платника податків від обов'язку сплатити визначені за результатами перевірки грошові зобов'язання.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Довідку про відсутність заборгованості з податків можна отримати в електронному режимі

Платники податків, які звітують в електронній формі, з 2013 року можуть отримати довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов’язкових платежів), що контролюються органами доходів і зборів, в електронному режимі. Для цього платнику слід в режимі OPZ надіслати електронну заяву до відповідного територіального органу Міндоходів, в якій зазначити спосіб отримання Довідки (електронний або паперовий).
В разі вибору електронного способу отримання Довідки, платнику податків, у якого відсутня заборгованість з того чи іншого податку або збору, засобами електронного зв’язку надсилається Довідка в електронному вигляді або інформаційне повідомлення (у вигляді квитанції) інспектора органу доходів і зборів про стан розгляду Довідки за місцем обліку.
Довідку в паперовому вигляді можна отримати в Центрах обслуговування платників податків, які працюють при кожній податковій інспекції.
Строк видачі довідки не повинен перевищувати 5 робочих днів.
Форма та порядок видачі довідки затверджені наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2012 року №1315.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області презентує спецкурс «Основи податкових знань» учням 9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів

Міністерство доходів і зборів України спільно з Міністерством освіти і науки України розробили учбовий курс для учнів 9 класів загальноосвітніх учбових закладів «Основи податкових знань».
За допомогою цього курсу учні зможуть вивчити основи податкової грамотності, свої права та обов’язки як майбутніх платників податків та важливість оподаткування для сталого розвитку суспільства в цілому.
Учбова програма передбачає :
Перший розділ присвячений історії розвитку податкової справи, основним етапам становлення податкової системи України та напрямам сучасної податкової політики. Проаналізувавши історичне минуле, діти переконаються, що за певних обставин податки можуть бути вирішальним чинником розвитку суспільства — допомагати йому виходити з кризового стану або, навпаки, кидати в кризу, зміцнювати існуючу владу чи спричиняти її падіння.
Про податкову політику держави та механізми оподаткування школярі дізнаються у другому розділі спецкурсу, про основи податкового законодавства та принципи функціонування податкової системи – у третьому.
Четвертий розділ допоможе засвоїти дітям їхні права та обов’язки як повноцінних учасників податкових правовідносин, враховуючи, що зовсім скоро вони будуть отримувати стипендію, заробітну плату або іншу форму доходу а, отже, набудуть статус платника податків.
Під час вивчення курсу «Основи податкових знань» учні набудуть практичного досвіду економічної поведінки і взаємодії, який зможуть використовувати як в повсякденному житті, так і в майбутній діловій кар'єрі.
Даний курс сприяє розвитку і формуванню умінь і навичок|, необхідних для будь-якої працюючої людини, будь він найнятим робітником або підприємцем.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
«Електронний ключ» – кожному громадянину!

Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко довів громадянам України позицію Міністерства щодо перспективи загальнообов’язкового декларування в державі: «Загальнообов’язкове декларування доходів громадян є необхідним для побудови сучасної системи оподаткування. Воно покликане збільшити доходи бюджету і є кроком до соціальної справедливості. Ми аналізуємо кращі прогресивні моделі, що відповідають викликам сьогодення, не копіюємо жодну систему, а йдемо своїм шляхом, створюючи саме ту, яка буде максимально ефективною».
Перед схваленням відповідного законопроекту Кабінетом Міністрів України його буде винесено на широке обговорення. За приблизними підрахунками ця ініціатива у разі реалізації торкнеться близько 30 млн. українців.
Новий сервіс податкової служби – видача сертифікатів електронного цифрового підпису, або, як їх ще називають, «електронних ключів», вже встиг здобути популярність серед бізнесменів, директорів та бухгалтерів великих, середніх підприємств, які для економії своїх сил та часу обирають електронний документообіг.
Але не всі знають, що сфера використання сертифікатів електронного цифрового підпису набагато ширша, і «електронний ключ» може стати в нагоді не тільки підприємцям, а й звичайним громадянам.
«Електронні ключі» можна використовувати для подання щорічної декларації про доходи, використовувати сертифікат цифрового підпису для надійного захисту своєї електронної поштової скриньки, для листування в мережі Інтернет не тільки з податковими органами, а й з будь-яким адресатом, який теж має електронний підпис.
Словом, «електронні ключі» допоможуть вам відкрити багато «віртуальних замків», і в подальшому сфера застосування сертифікатів цифрового підпису буде розширюватися.
Нагадуємо, щоб одержати сертифікат цифрового підпису, необхідно звернутися в Центр сертифікації ключів.
При собі потрібно мати копії паспорта і ідентифікаційного коду, а також електронний носій (CD, DVD, «флешка») для запису файлу «ключа». Написавши дві заяви за встановленими формами, ви станете власником «віртуального підпису».
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Нові акцизні марки для маркування алкоголю вже в обігу

З 1 вересня 2013 року запроваджено в обіг акцизні марки нового зразка. Зазначені марки принципово відрізняються від марок попереднього зразка та мають додаткові рівні захисту. Марки містять складний графічний захисний елемент. Позначення виду марки, що складається з початкових літер слів «алкоголь вітчизняний (лікеро-горілчана продукція)» - «АВ ЛГП», «алкоголь вітчизняний (виноробна продукція)» - «АВ ВП», «алкоголь імпортний (лікеро-горілчана продукція)» - «АІ ЛГП», «алкоголь імпортний (винна продукція)» - «АІ ВП», «тютюн вітчизняний з фільтром» - «ТВ ЗФ», «тютюн вітчизняний без фільтра» - «ТВ БФ». Тютюн імпортний з фільтром» -«ТІ ЗФ», «тютюн імпортний без фільтра» - «ТІ БФ».
Марка акцизного податку має різну кольорову ідентифікацію: для алкогольних напоїв, крім виноробної продукції (лікеро-горілчана продукція), вітчизняного виробництва виготовляється у зеленій кольоровій гамі, для алкогольних напоїв, які є виноробною продукцією, вітчизняного виробництва – червоній, для алкогольних напоїв, крім виноробної продукції (лікеро-горілчана продукція), імпортного виробництва – фіолетовій, для алкогольних напоїв, які є виноробною продукцією, імпортного виробництва – оранжевій, для тютюнових виробів вітчизняного виробництва (з фільтром та без фільтра) – зеленій, для тютюнових виробів імпортного виробництва (з фільтром та без фільтра) – синій кольоровій гамі.
На марці зазначається індекс регіону України, що відповідає місцезнаходженню виробника продукції, позначений двома цифрами (для маркування вітчизняної продукції), серія із чотирьох літер і шестизначний номер, два двозначних числа (місяць і рік, у якому вироблено марки для алкогольних напоїв) або двозначне та однозначне числа (рік і квартал, у якому вироблено марки для тютюнових виробів) через скісну риску.
На марці акцизного податку для маркування алкогольних напоїв вказується сума акцизного податку сплаченого за одиницю продукції, з точністю до тисячного знака.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Які платники мають право на отримання автоматичного відшкодування ПДВ

Відповідно до Податкового кодексу України бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від’ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів або послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів чи послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов’язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг.
Згідно з п. 200.19 ст.200 Податкового кодексу України право на отримання автоматичного відшкодування мають платники податку, які відповідають одночасно таким критеріям
– не перебувають у судових процедурах банкрутства (пп. 200.19.1 ПКУ);
включені до Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб – підприємців і не мають записів у цьому реєстрі (наприклад, про припинення держреєстрації, відсутність підтвердження відомостей або відсутність за місцезнаходженням) (пп. 200.19.2 ПКУ);
питома вага операцій за нульовою ставкою в загальному обсязі поставок перевищує 40 % (пп. 200.19.3 ПКУ);
загальна сума розбіжностей між задекларованим податковим кредитом заявника відшкодування та задекларованими податковими зобов'язаннями його контрагентів не перевищує 10 % заявленої суми відшкодування (пп. 200.19.4 ПКУ);
середня зарплата більше ніж у два з половиною рази перевищує мінімальну у кожному з останніх чотирьох звітних періодів (кварталів) (пп. 200.19.5 ПКУ);
не мають податкового боргу (пп. 200.19.7 ПКУ);
- великий платник податків не декларував від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток за підсумками останнього звітного (податкового) року (пп. 200.19.7 ПКУ).
Платники податку також повинні відповідати одному із критеріїв (пп. 200.19.6 ПКУ):
а) або чисельність працівників перевищує 20 осіб у кожному з останніх чотирьох звітних періодів (кварталів);
б) або має основні фонди для ведення задекларованої діяльності, залишкова балансова вартість яких на звітну дату за даними податкового обліку перевищує суму податку, заявлену до відшкодування за попередні 12 календарних місяців;
в) або рівень визначення податкового зобов'язання з податку на прибуток до сплати до бюджету (відношення сплаченого податку до обсягів отриманих доходів) є вищим від середнього по галузі за підсумками останнього звітного (податкового) року.
Поряд з цим зазначаю, що процедура отримання автоматичного відшкодування ПДВ має переваги над процедурою отримання звичайного відшкодування, зокрема, скороченням строку камеральної перевірки з 30 до 20 днів; скороченням строків надання висновку до Держказначейства з 5 до 3 днів; скороченням строку перерахування Держказначейством відшкодування з 5 до 3 днів.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Міністерство доходів і зборів України планує розширити перелік електронних сервісів

У Міністерстві доходів і зборів України планується, що в подальшому майже 100 відсотків податкових і митних послуг суб’єкти господарювання зможуть отримати у електронному вигляді, через мережу Інтернет.
Звіти до усіх центральних органів влади незабаром можна буде подати в онлайн-режимі через спеціальне «Єдине вікно» та за єдиним уніфікованим стандартом. Відповідна Концепція створення та функціонування автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності» схвалена на засіданні Уряду. Концепція передбачає, що громадяни та підприємства замість подання значної кількості ідентичних звітних даних до різних органів влади та за різними стандартами, матимуть можливість подавати їх один раз і в дистанційному режимі. В той же час, між центральними органами влади буде налагоджений автоматичний інформаційний обмін, що дозволить оперативно отримати доступ до звітних даних, необхідних для виконання покладених на них функцій.
За оцінками фахівців Міндоходів, запровадження «Єдиного вікна» дозволить громадянам та бізнесу зберегти час та скоротити матеріальні витрати на підготовку і подання звітності, а органам влади – на її приймання та опрацювання. І, що не менш важливо, дозволить відмовитися від паперового документообігу, а також знизити роль людського фактору - наявності помилок у звітах, суб’єктивізму, корупційних проявів і таке інше.
Створення «Єдиного вікна» - це важлива складова електронного урядування, впровадження якого сприятиме покращенню бізнес-середовища та інвестиційного клімату.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор