www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 20 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Дніпродзержинська ОДПІ інформує !!!!
Версія для друку Написати листа
Про отримання посилених сертифікатів електронних ключів

Запрошуємо юридичних і фізичних осіб отримати посилені сертифікати електронних ключів Міністерства доходів і зборів України в п’яти Центрах сертифікації електронних ключів області: у містах Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Нікополь та Павлоград.
Посилені сертифікати електронних ключів оформляються цілком безкоштовно і дають можливість подавати до органів Міндоходів звітність у електронному вигляді зі свого робочого місця, офісу чи дому.
Для отримання сертифікату посиленого електронного ключа необхідно подати:
Юридичним особам
- заповнену та підписану Реєстраційну картку (отримується у органі Міндоходів);
- оригінал статуту (положення про установу, філію);
- документи, що підтверджують повноваження керівника заявника;
- документи, що підтверджують належність підписувала до юридичної особи – заявника;
- копії паспортів заявника та підписувачів; копія облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО керівника та головного бухгалтера).
Фізичним особам та фізичним особам – підприємцям
- заповнену та підписану Реєстраційну картку (отримується у органі Міндоходів);
- копію паспорту;
- копію облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО).
Більш докладно з порядком отримання сертифікату можна ознайомитись на веб-сайті Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міністерства доходів і зборів України acskidd.gov.ua.

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Інформування роботодавців про наявність порушень
Податковий кодекс України передбачає застосування податкової соціальної пільги (далі – ПСП) до нарахованого платнику податку (фізособі -працівнику) місячного доходу у вигляді . Для цього роботодавцю місця застосування такої соцпільги.
Інколи трапляються порушення цих вимог, і ПСП одночасно застосовується, наприклад, за кількома місцями отримання доходів. В такому разі працівник за всіма місцями отримання доходу починаючи з місяця, в якому мало місце таке порушення, та закінчуючи місяцем, в якому право на застосування ПСП відновлюється. Порядок зазначено в абз. 2 пп. 169.2.4 ПКУ.
Тепер порушників застосування ПСП інформуватимуть за новою формою повідомлення. З 14.03.2014 р. набрав чинності наказ , яким затверджено Порядок інформування роботодавців платника податку про наявність порушень застосування податкової соціальної пільги, позбавлення платника податку або про відновлення його права на податкову соціальну пільгу та форму повідомлення про наявність таких порушень.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Дозвільні документи при митному контролі
Законом України «Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності» встановлено зобов'язання виробників і постачальників, відповідно до яких виробник або його уповноважений представник в Україні повинен зберігати декларацію про відповідність та надавати її за запитом органів ринкового нагляду. Якщо виробник не є резидентом України та відсутній його уповноважений представник в Україні, то постачальник зобов'язаний забезпечити органи ринкового нагляду за їх запитом необхідною інформацією стосовно продукції, у тому числі копією декларації про відповідність.
У цьому зв'язку, виробник - нерезидент України повинен скласти декларацію про відповідність, копію якої на запит органу ринкового нагляду має надати постачальник продукції у разі, якщо цей виробник не має свого уповноваженого представника на території України.
Таким чином, якщо виробник продукції - нерезидент України не має свого уповноваженого представника в Україні, до митного оформлення надається декларація про відповідність, складена виробником - нерезидентом України (Лист Міністерства доходів і зборів України від 18.02.2014 №4257/7/99-99-24-01-10-17).
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Митне оформлення

З метою уніфікованого підходу до оподаткування товарів міжнародної технічної допомоги Міжнародними договорами України передбачається звільнення від оподаткування товарів, які надходять в Україну в рамках проектів (програм) міжнародної технічної допомоги (далі - МТД). Для практичного застосування норм зазначених міжнародних договорів у Митному та Податковому кодексах України передбачено відповідні положення щодо особливостей оподаткування митними платежами МТД.
При ввезенні на митну територію України від оподаткування митом звільняються товари, що ввозяться на митну територію України в рамках міжнародної технічної допомоги відповідно до міжнародних договорів, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України. Операції із ввезення на митну територію України зазначеної категорії товарів звільняються від оподаткування податком на додану вартість, та акцизним податком. Разом з митною декларацією до органу доходів і зборів подаються документи, що підтверджують право на пільги із сплати митних платежів. Зокрема, реалізація права на податкові пільги, передбачені законодавством та міжнародними договорами України, здійснюється на підставі надання реципієнтом таких документів:
- реєстраційної картки проекту (програми) міжнародної технічної допомоги (МТД), що видається Мінекономрозвитку;
- плану закупівлі товарів, робіт і послуг, що придбаваються за кошти МТД у рамках проекту (програми) МТД, засвідченого донором або виконавцем та погодженого бенефіціаром, який подається до Мінекономрозвитку.
У реєстраційній картці проекту (програми) МТД робиться запис, який
містить:

- витяг з міжнародного договору або Закону України щодо передбачених пільг із зазначенням відповідної статті;
- підтвердження наявності плану закупівлі;
- зазначення адреси офіційного сайту Мінекономрозвитку, за якою розміщено такий план закупівлі та перелік організацій-виконавців, які заявили право на податкові пільги.
У разі якщо у реєстраційній картці проекту (програми) МТД буде зроблено такий запис, це означатиме, що в рамках проекту (програми) МТД підтверджено право на отримання податкових пільг, передбачених податковим законодавством України.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Податкова накладна неплатнику ПДВ

Усі примірники податкових накладних, складаються в паперовому вигляді та залишаються в особи, що їх склала. У разі постачання товарів/послуг покупцю, який не зареєстрований як платник податку, включаючи постачання на експорт, здійснення операцій у рахунок оплати праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з платником податку, заповнення податкової накладної здійснюється з урахуванням таких особливостей:
у верхній лівій частині у полі «Усі примірники залишаються у продавця» оригіналу такої податкової накладної робиться відповідна помітка «Х» та зазначається відповідний тип причини: «02» - постачання неплатнику податку, «03» - постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах із платником податку, «11» - складена за щоденними підсумками операцій;
у рядку «Особа (платник податку) – покупець» вказується «Неплатник податку»;
рядки «Місцезнаходження (податкова адреса) покупця» та «Номер телефону» залишаються незаповненими;
у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний ІПН «400000000000».
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу нерухомого майна,
куди сплачувати?
Під час проведення операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку.
Сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи:
а) особою, яка продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, - до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни;

б) особою, у власності якої перебував об’єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно.
Фізична особа зобов’язана відобразити доход від такого відчуження у річній податковій декларації. Фізична особа, відповідальна за нарахування та утримання податку, у разі нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу майна зобов’язана сплатити (перерахувати) податок до бюджету за місцем нотаріального посвідчення таких договорів.
Отже, фізична особа, що укладає угоду купівлі-продажу (міни) нерухомості з іншою фізичною особою, сплачує податок на доходи фізичних осіб до бюджету за місцем нотаріального посвідчення такої угоди (за місцем розташування робочого місця приватного нотаріуса або державної нотаріальної контори) до нотаріального посвідчення такої угоди через банківські установи.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
За якою адресою необхідно подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи
фізичній особі, якщо на момент подання декларації фізична особа знята з реєстрації
за однією адресою та не зареєстрована за іншою?
Податковою адресою платника податків – фізичною особою визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі. Платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.
Відповідно положень Закону України «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні» громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.
Таким чином, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою, то вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Віталій Науменко: Моє завдання полягає в тому, щоб служба працювала з бізнесом за рівними, наперед відомими умовами
План розвитку Державної митної служби та напрями її співпраці з бізнесом представив сьогодні, 20 березня, заступник Міністра доходів і зборів України Віталій Науменко під час зустрічі з представниками Американської торгівельної палати в Україні та Європейської Бізнес Асоціації.
За його словами, основними стратегічними завданнями для працівників служби стануть забезпечення реалізації економічних реформ, боротьба з митними правопорушеннями, розвиток технологічного супроводження діяльності митниць, а також ефективна кадрова політика.
«Я налаштований на те, щоб змінити ситуацію в країні. Сьогодні вкрай важливо встановити партнерські відносини з бізнесом. Для мене принциповим питанням є ефективна робота громадських рад та зворотній зв'язок з бізнесом. Робота Митної служби повинна базуватися на результатах такої співпраці», - наголосив Віталій Науменко.
У ході зустрічі було приділено значну увагу проблемним питанням митної вартості, обміну інформацією та системі аналізу ризиків, пост-аудиту та електронному декларуванню. Також наголошено на прозорості роботи митних органів для того, щоб бізнес, який заходить на український ринок, мав розуміти, що очікувати від митниці.
«Моє завдання полягає в тому, щоб служба працювала з бізнесом за рівними, наперед відомими умовами. Ми усі знаємо, що рівність та прозорість у правилах ліквідовує будь-які корупційні схеми роботи. Саме в такому випадку довіра до митних органів з боку бізнес спільноти зросте, а держава отримає суттєве покращення інвестиційного клімату»,- зазначив заступник Міністра.
Віталій Науменко запевнив представників бізнесу, що подібні зустрічі будуть регулярними, всі пропозиції і напрацювання братимуться до уваги та обговорюватимуться. Крім того, будуть створюватись спільні робочі групи, до складу яких входитимуть представники бізнесу та митниці.
«Мені хотілось би дати сигнал бізнесу, що митні органи сьогодні націлені на спілкування. Я оголошую початок діалогу з бізнесом, щоб зрештою розв’язати усі проблеми в роботі. Ми готові будувати взаємовигідні стосунки, які нададуть можливості модернізувати процес митного оформлення товарів та відповідно, спільно наповнювати державний бюджет» - підсумував свій виступ Віталій Науменко.

Інформаційно-комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Звернення Першого заступника Міністра доходів і зборів України Ігоря Білоуса
Міністерство доходів і зборів оголошує тотальну боротьбу з розкраданням податку на додану вартість.
Першочергове завдання нового керівництва Міністерства – стабілізувати надходження платежів до бюджету. Можливості для цього є. Це кошти тіньової економіки.
Віднині Міністерство оголошує курс на ліквідацію податкових ям, кримінальних схем та конвертаційних площадок, які використовувались для виведення коштів з бюджету. Такі схеми в Україні припинять своє існування.
Заходи будуть жорсткими. Перед законом рівні всі. Ніякі посади, належність до певних фінансово – промислових груп та політичних сил не зможуть забезпечити імунітет від відповідальності.
Своєчасна сплата податків обов’язкова для всіх. Сьогодні, 20 березня – граничний термін подання декларації з ПДВ. Закликаю платників правдиво задекларувати цей податок.
Прошу тих, хто свідомо вже подав недостовірну звітність, скориставшись шахрайськими схемами, терміново виправити її добровільно. Звертаю увагу перш за все представників великого бізнесу – джерела формування податкового кредиту, у тому числі фіктивного, нам добре відомі, як і їх організатори.
Щодо ситуації навколо Кримського півострова – Крим та Севастополь є невід’ємною частиною України.
З метою захисту інтересів мешканців Криму та кримського бізнесу, який залишається в правовому полі України, запроваджується новий механізм, який дозволить продовжувати працювати і сплачувати податки відповідно до законодавства України.
Демонструючи прозорість та відкритість перед бізнесом, розраховуємо на чесну відповідь – добровільну сплату усіх належних податків.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Віталій Науменко митним брокерам: Не давайте митникам підстав здійснювати корупційні діяння, ініціатива керівництва очистити Службу має бути підтримана бізнесом
Стратегічні завдання Державної митної служби та напрями її співпраці з бізнесом, зокрема митними брокерами, представив сьогодні, 21 березня, заступник Міністра доходів і зборів України Віталій Науменко під час зустрічі з найбільшими гравцями на ринку брокерських послуг.
За його словами, роль митного брокера в процесі митного оформлення важко переоцінити. Саме тому реформувати систему без порозуміння з митними брокерами буде вкрай важко.
«Я налаштований зняти напругу у відносинах митних органів і бізнесу та встановити справедливе та одноманітне застосування законодавства. Рівні та наперед відомі умови роботи – те, що слід реалізувати. І щоб митник успішно виконав це завдання, митний брокер має прийняти таку ж позицію», - наголосив Віталій Науменко.
Основними стратегічними завданнями для працівників Митної служби стануть забезпечення реалізації економічних реформ, боротьба з митними правопорушеннями, розвиток технологічного супроводження діяльності митниць, а також ефективна кадрова політика.
У ході зустрічі було приділено значну увагу питанням, які на сьогодні створюють найбільше проблем та непорозумінь, зокрема, митна вартість товарів, обмін інформацією, система аналізу ризиків, пост-аудит та електронне декларування. Проте найбільше говорилося про корупційні ризики.
«Незаконні стимули, які мають місце під час митного оформлення – вчорашній день. Це моя принципова позиція. Працювати таким чином я не дозволю. Для мене важливо, щоб і бізнес, і ви, митні брокери, почули і повірили мені. Я боротимусь з подібними явищами усіма можливими способами», - наголосив заступник Міністра.
Не розкриваючи усіх планів про механізм, який здолає корупцію в митних органах, Віталій Науменко запропонував активно використовувати гарячу лінію Митної служби для інформування керівництва служби про будь-які порушення митниками на місцях, у тому числі спонукання до корупційних дій.
«Я хотів би наголосити, що наведення порядку в сфері державної митної справи – це наша з вами спільна справа. Адже ініціативи керівництва Служби мають бути підтримані митними брокерами та суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності. Не спонукайте, не давайте митникам підстав здійснювати корупційні діяння. Тільки разом ми подолаємо це ганебне явище», - закликав Віталій Науменко митних брокерів.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
25 березня - останній день сплати авансового платежу за другу декаду березня з рентної плати

Міністерство доходів і зборів України нагадує, що 25 березня 2014 року – останній термін сплати авансового платежу за другу декаду березня з рентної плати за:
- транзитне транспортування трубопроводами природного газу територією України;
- транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами територією України;
- транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.
Сума податкових зобов’язань з рентної плати за звітний період, що дорівнює календарному місяцю, сплачується платником рентної плати за місцем його податкової реєстрації авансовими платежами щодекади (15, 25 числа поточного місяця, 5 числа наступного місяця) виходячи з:
фактичних обсягів природного газу та аміаку і відстані відповідних маршрутів їх транспортування територією України у відповідних декадах місяця;
фактичних обсягів нафти і нафтопродуктів, що транспортуються територією України у відповідних декадах місяця.
Порядок обчислення податкових зобов’язань та строки сплати рентної плати визначені ст. 254 ПКУ.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
На Дніпропетровщині завдяки слідчим Міндоходів відшкодовано понад 2 млн. грн. збитків
Протягом січня - лютого 2014 року слідчими ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області розслідувалось 253 кримінальних проваджень, з яких закінчено 52.
Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались слідчими впродовж 2 місяців 2014 року, до суду направлено 16, в т.ч. 13 кримінальних проваджень з обвинувальним актом та 3 кримінальних провадження для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.
Тож, завдяки розслідуваним справам слідчими Міндоходів Дніпропетровщини з початку поточного року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 2 млн. 162 тис. грн.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
З початку року в Єдиному реєстрі зареєстровано податкових накладних на 93 млрд. гривень
За січень-лютий 2014 року суб’єкти господарювання зареєстрували в Єдиному реєстрі податкових накладних 8,2 млн. документів. Загальна сума зареєстрованих накладних становить майже 93 млрд. гривень.
Із загальної кількості накладних майже 851 тис. – це документи із сумами ПДВ понад 10 тис. гривень. Нагадаємо, що реєстрація таких накладних була введена з 1 січня 2012 року.
Загалом за перші два місяці цього року реєстрацію податкових накладних здійснили майже 87 тис. платників податків.
За статистикою Міндоходів, з початку року за запитами як продавців, так і покупців було надано понад 462 тис. виписок з ЄРПН.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Державні суб`єкти господарювання повинні отримувати всі
електронні ключі в одному акредитованому центрі
Норма щодо отримання послуг електронного цифрового підпису лише в одному акредитованому центрі сертифікації ключів Міндоходів стосується виключно державних суб`єктів господарювання.
Це визначено Порядком застосування електронного підпису органами державної влади, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 28.10.2004 року №1452.
Згідно з цим документом отримувати послуги електронного цифрового підпису тільки в одному акредитованому центрі повинні органи державної влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної форми власності.
Тобто, якщо такий платник податків бажає отримати додаткові ключі електронного цифрового підпису, він має звертатися до того акредитованого центру сертифікації, в якому отримав цю послугу вперше.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
На Дніпропетровщині завдяки слідчим Міндоходів відшкодовано
понад 2 млн. грн. збитків

Протягом січня - лютого 2014 року слідчими ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області розслідувалось 253 кримінальних проваджень, з яких закінчено 52.
Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались слідчими впродовж 2 місяців 2014 року, до суду направлено 16, у т.ч. 13 кримінальних проваджень з обвинувачувальним актом та 3 кримінальних провадження для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.
Тож, завдяки розслідуваним справам слідчими Міндоходів Дніпропетровщини з початку поточного року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 2 млн. 162 тис. грн.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Власникам кімнат у гуртожитках про сплату податку на нерухомість
Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області повідомляє, що гуртожитки не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, але такі пільги із сплати податку (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).
Отже, . (здавання в оренду, лізинг, використовування у підприємницькій діяльності).
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Сплатіть податки до 28 березня

Нагадуємо, що 28 березня поточного року, п’ятниця, є останнім днем сплати:
авансових внесків з податку на прибуток за лютий;
ПДВ за лютий платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
акцизного податку за лютий;
збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за лютий;
збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну і теплову енергію за лютий;
плати за землю за лютий;
фіксованого сільськогосподарського податку за лютий;
плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за лютий;
збору за користування радіочастотним ресурсом України за лютий;
збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за лютий;
остаточної суми рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, за транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України за лютий з урахуванням фактично сплачених авансових платежів.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Податок на нерухоме майно

Нагадуємо, що 28 березня поточного року є останнім днем сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки юридичними особами.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Використання земельних ділянок після
закінчення строку договору оренди
Якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором.
Якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі, такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором.
Якщо договір оренди земель державної та комунальної власності підлягає поновленню і платник продовжує користуватися такою земельною ділянкою після закінчення строку дії договору оренди та не отримав письмового заперечення від орендодавця щодо використання земельної ділянки, то до поновлення у встановленому порядку договору оренди земельної ділянки такий платник буде сплачувати орендну плату відповідно до умов попереднього договору.
Про це вказано в Узагальнюючій податковій консультації щодо орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, затвердженій наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.01.2014 №25.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
ДДекларуємо дохід від двох роботодавців

У разі отримання громадянином протягом року оподатковуваних доходів від двох або більше податкових агентів у загальній сумі, яка перевищує сто двадцять розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року (137640 гривень у 2013 році), в нього виникає обов’язок подавати річну Декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного року.
Декларацію про майновий стан і доходи за 2013 рік необхідно подати до 1 травня 2014 року до територіального органу Міндоходів за місцем реєстрації.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ


При сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється наступним чином:

*
;101
; код за ЄДРПОУ
; сплата єдиного внеску
;
;
;
1
2
3
4
5
6
7
1 – службовий код ("*");
2 – код виду сплати ("101" – Сплата суми єдиного внеску);
3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;
4 – друкується роз’снювальна інформація про призначення платежу;
5 – не заповнюється;
6 – не заповнюється;
7 – не заповнюється.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
З якого періоду звільняється від сплати земельного податку юридична особа, якщо рішення місцевої ради про надання пільги прийняте протягом року, але в рішенні визначено, що пільга застосовується з місяця, який передує місяцю набрання чинності рішенням ?

Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати земельного податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року земельний податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право (п. 284.2 ст. 284 Податкового кодексу України).
Рішення ради не може мати зворотної дії в часі. Платник земельного податку звільняється від сплати податку починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому набрало чинності рішення ради і відповідно виникло право на пільгу.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Ставка єдиного податку при здійсненні видів діяльності, не зазначених у реєстрі
Дохід, отриманий платниками єдиного податку І та ІІ груп від провадження видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, оподатковується за ставкою 15%.
При цьому такі платники зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, тобто на загальну систему оподаткування. Такий перехід необхідно здійснити з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися види діяльності, не зазначені у реєстрі платників єдиного податку.
Нагадуємо, платники єдиного податку несуть відповідальність згідно з Податковим кодексом за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.
Порядок нарахування та ставки єдиного податку визначено розділом XIV Податкового кодексу України.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Частина суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом
включається до податкової знижки

Платник податку - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.
При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.
Таке право виникає в разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.
Крім того, фізична особа – резидент має право включити до податкової знижки суми витрат, які пов’язані із сплатою видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним (п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України).
Згідно із п. 175.4 ст. 175 ПКУ право на включення до податкової знижки суми, розрахованої відповідно до ст. 175, надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років починаючи з року, в якому:
об’єкт житлової іпотеки придбавається;
збудований об’єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватися як основне місце проживання.
У разі якщо іпотечний житловий кредит має строк погашення більше ніж 10 календарних років, право на включення частини суми процентів до податкової знижки за новим іпотечним житловим кредитом виникає у платника податку після повного погашення основної суми та процентів попереднього іпотечного житлового кредиту.
Якщо сума одержаного фізичною особою іпотечного житлового кредиту перевищує суму, витрачену на придбання (будівництво) предмета іпотеки, до складу витрат включається сума відсотків, сплачена за користування іпотечним кредитом у частині, витраченій за цільовим призначенням.
Порядок визначення суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом з метою нарахування податкової знижки регулюється ст. 175 ПКУ.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Затверджено нові форми торгових патентів
З 21.03.2014 року набрали чинності нові форми торгових патентів затверджені наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 №867 «:
- торгового патенту (короткотермінового) на провадження торговельної діяльності;
- торгового патенту (пільгового) на провадження торговельної діяльності;
- торгового патенту на провадження торговельної діяльності, діяльності з надання платних побутових послуг, торгівлі валютними цінностями, діяльності у сфері розваг;
- заявки на придбання торгового патенту.
Затверджено новий Порядок заповнення торгового патенту, згідно якого бланки торгових патентів вже не є бланками суворого обліку.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Оподаткування іноземних підприємств

У разі отримання громадянином України іноземного доходу, в тому числі дивідендів, громадянин зобов’язаний надати річну податкову декларацію до 1 травня поточного року та сплатити податок на доходи із суми задекларованого податкового зобов’язання. Суми доходу у вигляді дивідендів з іноземним джерелом їх виплат оподатковуються за ставкою 5 %. Сума податкового зобов'язання, зазначена в податковій декларації, сплачується до 1 серпня року, що настає за звітним.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Оподатковуємо анульований кредит

До загального оподатковуваного доходу громадянина включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо, зокрема, у вигляді суми боргу, анульованого (прощеного) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності. Якщо кредитор повідомляє платника податку - боржника рекомендованим листом з повідомленням про вручення або шляхом укладення відповідного договору, або шляхом надання повідомлення боржнику під підпис особисто про анулювання (прощеного) боргу та включає суму анульованого (прощеного) боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було анульовано (прощеного), такий боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.
Якщо банком анульовано суму боргу за неповернутим громадянином кредитом, такий громадянин зобов’язаний до 1 травня року, що настає за звітним, надати декларацію про майновий стан і доходи. Сума податкового зобов'язання, зазначена в податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним. Зазначений дохід оподатковується податком на доходи за ставкою 15 %. Якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17 %.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Лісовий збір у 2014 році
З 1 січня 2014 р. розміри ставок збору
Граничні терміни подання звітності збору за спеціальне використання лісових ресурсів в 2014 році:
за I квартал 2014 - 12 травня
за півріччя 2014 - 11 серпня
за три квартали 2014 - 10 листопада
за 2014 - 9 лютого 2015 року.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Зміни в ознаках доходів
Основні зміни в Довіднику ознак доходів:
Ознаку доходів "107" викладено в такому формулюванні:
;
1) ознака доходів "108" у значенні:
;
2) ознака доходів "118" викладена наступним чином:
;
3) в ознаку доходів "128" внесено уточнення: сюди відноситься і ;
4) до ознаки доходів "144" також входить вартість торф’яних брикетів;
5) в ознаці доходів "148" зазначено, що до неї не відносяться доходи від продажу продукції тваринництва груп 1–5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД;
7) в ознаці доходів "167" внесено доповнення:
8) ;
9) в ознаку доходів "150" входить тепер , але й сума її індексації;
10) з'явилися нові ознаки доходів:
- Доходи, отримані від продажу власної продукції тваринництва груп 1–5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД;
- Дохід, отриманий платником податку за зданий (проданий) ним брухт дорогоцінних металів, крім доходу, отриманого за брухт дорогоцінних металів, проданий Національному банку України ;
- Доходи від операцій з конвертації цінних паперів у разі, якщо їх обмін здійснюється за звичайними цінами або за вартістю чистих активів у розрахунку на один цінний папір, які не призводять до відчуження інвестицій та проводяться з цінними паперами ІСІ, що перебувають в управлінні однієї компанії з управління активами;
- Доходи від операцій з валютними цінностями (крім цінних паперів), пов'язаних з переходом права власності на такі валютні цінності, за виключенням доходів, оподаткування яких прямо передбачено нормами розділу IV Кодексу;
- Інвестиційний прибуток від операцій з борговими зобов'язаннями Національного банку України та казначейськими зобов'язаннями України, емітованими центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти.
Кредит - не дохід
Фінансовий кредит - кошти, що надаються банком-резидентом або нерезидентом, що кваліфікується як банківська установа згідно із законодавством країни перебування нерезидента, або резидентами і нерезидентами, які мають згідно з відповідним законодавством статус небанківських фінансових установ, а також іноземною державою або його офіційними агентствами, міжнародними фінансовими організаціями та іншими кредиторами - нерезидентами юридичній чи фізичній особі на визначений строк для цільового використання та під процент.
Згідно із пунктом 177.1 статті 177 Податкового кодексу України оподаткуванню підлягають доходи фізичних осіб - підприємців, які отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності.
Отримання фізичною особою – підприємцем кредиту відповідно до умов договору підлягає обов’язковому поверненню у визначені строки, то протягом дії договору кредиту сума кредиту не включається до складу доходу суб’єкта господарювання.
Якщо сума кредиту не повертається у визначений у договорі термін, то вона включається до складу доходів фізичної особи – підприємця та оподатковується на загальних підставах.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Спрощене проходження митного контролю

Подорожуючі громадяни, що переміщують товари і транспортні засоби через митний кордон України, можуть самостійно обрати для себе один із способів проходження митного контролю. Громадяни, які проходять через «зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації.
Отже, по «зеленому коридору» дозволено переміщувати:
1) особисті речі (перелік визначено ст. 370 Митного кодексу України);
2) товари, загальна вартість яких не перевищує 500 євро, а вага 50 кг (наземним транспортом) та 1 000 євро (повітряним);
3) готівкову валюту України або іноземну валюту у сумі, яка не перевищує 10 000 євро (в еквіваленті) на одну особу;
4) алкогольні напої в розрахунку на одну особу, яка досягла 18-річного віку: вироби із вмістом спирту більш як 22% у кількості 1 л, вино - 2 л, пиво - 5 л;
5) тютюнові вироби - 200 цигарок або 50 сигар чи 250 г тютюну (або 250 г цих виробів);
6) продукти харчування для власного споживання на суму, яка не перевищує 200 євро:
- в упаковці виробника (призначеній для роздрібної торгівлі) - 1 упаковка або загальною масою не більше, ніж 2 кг кожного найменування;
- без упаковки - до 2 кг кожного найменування;
- неподільний продукт, готовий до безпосереднього вживання – 1 шт. кожного найменування.
7) лікарські засоби у кількості, що не перевищує 5 упаковок кожного найменування на одну особу (крім тих, що містять наркотичні чи психотропні речовини) або що не перевищує зазначену в рецепті (наявному в особи), виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я.
За порушення даних правил, якщо через «зелений коридор» переміщуються товари, які заборонені або обмежені законодавством України, або товари в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон, встановлена відповідальність у вигляді накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі, якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, передбачено також конфіскацію цих товарів (ст. 471 Митного кодексу України).
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Митна вартість товарів та їх проценти
Відомості про митну вартість товарів використовують для нарахування митних платежів, застосування інших заходів державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності України, ведення митної статистики, розрахунку податкового зобов’язання. Проценти, що нараховуються за фінансовими угодами, які укладені покупцем і стосуються купівлі імпортованих товарів, не будуть розглядатися як частина митної вартості, у випадку, якщо:
1) проценти, виділені з ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за товари;
2) положення щодо фінансування, укладені у письмовій формі;
3) покупець може продемонструвати, що:
а) такі товари фактично продані за ціною, задекларованою як ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті;
б) процентна ставка не перевищує рівня ставок, які звичайно застосовуються в країні, де і коли таке фінансування було надане.
Декларант повинен надати документально підтверджені відомості щодо звичайного рівня ставок, за якими здійснюється фінансування в країні, де і коли таке фінансування було надане.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Обліковуємо вірно екологічний податок

Нагадуємо, що податкові зобов’язання з екологічного податку з 1 січня 2014 року визначаються за 100% ставками, передбаченими статтями 243-246 Податкового кодексу України, за винятком зобов’язань у виробників електроенергії на теплоелектроцентралях та ТЕС, для яких ставки екологічного податку до 1 січня 2016 року залишилися на рівні 75% від встановлених законодавством.
Якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то він повинен повідомити про це відповідний орган доходів і зборів за місцем розташування джерел забруднення та написати заяву про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі податкова декларація екологічного податку подається за загальними правилами.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Благодійники можуть скористатися податковою знижкою

Платник податку на доходи фізичних осіб має право включити до податкової знижки суму коштів або вартість майна, переданих ним у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4 % суми його загального річного оподатковуваного доходу. Такі неприбуткові організації повинні бути зареєстровані в Україні і внесені до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна. Пожертвою є дарування нерухомих та рухомих речей, зокрема грошей та цінних паперів, особам для досягнення ними певної, наперед обумовленої мети. Договір про пожертву є укладеним з моменту прийняття пожертви. До договору про пожертву застосовуються положення про договір дарування, якщо інше не встановлено законом.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Митний режим переробки товарів

Поміщення товарів у митний режим переробки на митній території України здійснюється з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами. Водночас поміщення товарів у митний режим переробки за межами митної території у визначених законом випадках здійснюється зі сплатою вивізного мита.
Порядок здійснення операцій з переробки товарів, у тому числі не вивезення за межі митної території України (не ввезення на митну територію України) товарів, що переміщувалися через митний кордон України з метою переробки, та/або продуктів їх переробки після закінчення строку переробки, тягне за собою накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 480 Митного кодексу України).
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Відвантаження товару до реєстрації платником ПДВ

Якщо у платника податку на додану вартість перша подія (відвантаження товарів, оформлення документа на постачання послуг або зарахування коштів від покупця) відбулася до його реєстрації платником ПДВ, а друга - після такої реєстрації, то податкове зобов’язання з ПДВ за такою операцією не нараховується, за умови, що такий платник не обрав касовий метод визначення податкового зобов’язання.
Якщо ж платником ПДВ застосовується касовий метод визначення податкових зобов’язань, то у разі надходження за фактом оплати поставлених товарів/послуг після його реєстрації платником ПДВ, він зобов’язаний задекларувати податкові зобов’язання з ПДВ та погасити їх у встановленому законодавством порядку.
Якщо платник до його реєстрації платником ПДВ, на дату виникнення першої події, зобов’язаний був зареєструватись платником ПДВ, у зв’язку з набранням обсягу оподатковуваних операцій більше 300 тис. грн., але не зареєструвався, то податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються, а право на податковий кредит не надається.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Відповідальність за несвоєчасну сплату ПДФО

Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації. Якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених Податковим кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Після закінчення встановлених строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня, на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 % річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Оподаткування неповернутої фін допомоги

Фінансова допомога - це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку особам (які не є платниками податку на прибуток, мають пільги з цього податку, нерезиденти) що повертається йому або основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.
Якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається у визначений у договорі термін, то вона включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується за ставками, - 15% або 17 %.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Вчасно сплачуйте податкове зобов´язання

Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує платникам про своєчасність сплати податкового зобов´язання.
Якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу - 10% суми боргу - при затримці до 30 календарних днів, 20% - при затримці більше 30 календарних днів. Згідно зі ст. 129 Податкового кодексу України, після закінчення встановлених зазначеним Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

Платникам єдиного податку на замітку

Платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом, у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за звітним періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності (пп. 7 пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України).
Платники єдиного податку несуть відповідальність згідно з Податковим кодексом України за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Для бізнесу Крима та Севастополя

В умовах дестабілізації ситуації в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі впроваджено новий механізм, який дасть можливість місцевим суб’єктам господарювання сплачувати податки відповідно до законодавства України. Для цього представникам бізнесу потрібно лише перереєструвати свій бізнес на територію будь-якої області України чи м. Києва. Для зміни свого місцезнаходження або місця проживання юридичні особи та фізичні особи — підприємці, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим або м. Севастополя, повинні звернутися до державного реєстратора реєстраційної служби України в областях або м. Києві. Територіальні органи Міндоходів після отримання відомостей з Єдиного державного реєстру щодо внесених змін беруть на облік таких платників.
Платники, які здійснюють перереєстрацію, однак не включаються до Єдиного державного реєстру, повинні подати відповідну заяву до територіального органу Міндоходів обраного регіону, на підставі якої і буде здійснено їх облік. Усі суб’єкти господарювання, які вже перебували в стані переходу з територіальних органів Міндоходів Автономної Республіки Крим або м. Севастополя до територіальних органів Міндоходів в областях або м. Києві, вважаються взятими на облік. Юридична або самозайнята особа, яка сплачує податки на території області або м. Києва, а єдиний внесок — на території Автономної Республіки Крим або м. Севастополя, може подати заяву про взяття її на облік як страхувальника до відповідної податкової інспекції в області або м. Києві.
Після взяття на облік платники сплачують податки, збори, єдиний внесок, подають податкові декларації (звіти, розрахунки) та виконують інші обов’язки платників в областях та м. Києві.
Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ

За два місяці 2014 року кількість користувачів порталу Міндоходів зросла майже двічі
Протягом січня-лютого 2014 року Інформаційним порталом Міндоходів України користувалися понад 1 млн. суб`єктів господарювання. Порівняно з аналогічним періодом минулого року цей показник збільшився майже у 2 рази.
Все більшої популярності набувають електронні сервіси, розроблені відомством для платників податків. Так, зокрема, за два місяці поточного року було надано понад 462 тис. виписок з Єдиного реєстру податкових накладних та відповідей на 2,4 тис. запитів стосовно наявності суб`єктів господарювання в Реєстрі платників ПДВ.
Оскільки все більша кількість платників податків переходять на електронний документообіг, популярною послугою залишається укладання договору з територіальними органами Міністерства доходів і зборів „Про визнання електронних документів”. Таких договорів в електронній формі у січні-лютому було укладено більше 488 тис.
Крім того, відомство постійно інформує платників про наявні податкові ризики та заходи щодо їх усунення. Для цього працює автоматизоване програмне забезпечення з формування електронних повідомлень „Податковий асистент”. За його допомогою з початку року на електронні адреси понад 12 тис. суб`єктів господарювання було здійснено персоніфіковану розсилку ознак ризиковості.
Нагадаємо, що отримати інформацію та технічну допомогу щодо користування порталом платники податків можуть у call-центрі Міністерства доходів і зборів України за телефоном 0-800-501-007.


Інформаційно – комунікаційний сектор
Дніпродзержинської ОДПІ
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор