www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Розширене засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу при райдержадміністрації
Версія для друку Написати листа
28 листопада у залі засідань Царичанської райдержадміністрації за участю голови райдержадміністрації Сергія Турського та голови районної ради Світлани Горбачової відбулось чергове розширене засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу при райдержадміністрації, яке провела керівник апарату райдержадміністрації, голова Координаційної ради Олена Бакуліна.





Окрім членів Координаційної ради у її роботі взяли участь завідувачі амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, сімейні лікарі, селищний та сільські голови. Звернувшись до присутніх, О. Бакуліна зазначила, що робота Координаційної ради спрямована на узгодження діяльності місцевих органів виконавчої влади, медичних закладів, селищної, сільських рад для ефективної реалізації заходів з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу і наголосила, що дане питання є надзвичайно актуальним й потребує багатовекторного підходу. Шляхи розв’язання даної проблеми полягають у проведенні спільних профілактичних заходів медичними установами, підприємствами, сільськогосподарськими формуваннями та іншими службами, які опікуються даними питаннями.


Про стан реалізації державної політики з питання протидії туберкульозу у Царичанському районі за підсумками 11 місяців 2017 року присутнім доповів Олександр Бондаренко, лікар-фтізіатр КЗ "Царичанська ЦРЛ" ДОР".


У ході свого виступу він повідомив присутнім, що на території Царичанського району серед населення за 11 місяців 2017 року зареєстровано 27 випадків вперше виявленого туберкульозу проти 7 випадків за аналогічний період 2016 року. Показник захворюваності зріс у 3,8 раза. Із їх числа вперше виявлених нових хворих: 24 випадки проти 6 - серед дорослого населення, показник зріс у 8 разів. Із числа дітей, які захворіли на туберкульоз, 3 випадки проти 1, показник зріс у 3 рази.
Єдиним методом ранньої діагностики туберкульозу у дітей в нашій країні є щорічна масова туберулінодіагностика - проба Манту. Для дорослого населення єдиним джерелом ранньої діагностики туберкульозу, є профілактичне флюорографічне обстеження.
Єдиним джерелом профілактики зараження туберкульозом у дитячому віці є вакцинація та ревакцинації БЦЖ. Нажаль, цим все більше нехтують батьки, які так старанно піклуються за здоров’я своїх дітей.
Захворіти на туберкульоз може кожен, але організм здорової людини в частині випадків перемагає туберкульозну інфекцію, і хвороба не розвивається. Цьому сприяє підвищена опірність організму до інфекції при веденні здорового способу життя, правильно організованому і якісному харчуванні, задовільних санітарно-побутових умовах проживання, що в сучасних умовах забезпечити надзвичайно важко.
Олександр Самарський, лікар-інфекціоніст кабінету «Довіра», повідомив, що 1 грудня 2017 року - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей. Україна є регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ. За оновленими оцінками на початок 2017 року в Україні зареєстровано 238 тис. людей з ВІЛ усіх вікових категорій, у віковій групі старше 15 років рівень поширеності ВІЛ становив 0,61%.
Характеризуючи стан ситуації щодо розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу Самарський О. поінформував присутніх, що станом на 01.11.2017 в закладах охорони здоров’я країни під медичним наглядом знаходилось 139394 ВІЛ-інфікованих громадян України (показник 329,6 на тис. населення), з них 42666 хворих з діагнозом СНІД (показник на 100,9 населення). Упродовж 10 місяців 2017 року в країні під наглядом вперше взято 14667 ВІЛ-інфікованих осіб (показник захворюваності 34,2 на 100 тис. населення), 7466 хворим встановлено діагноз СНІД (показник захворюваності 17,6 на 100 тис. населення).
Станом на 01.11.2017 в області під медичним наглядом перебуває 27336 ВІЛ-інфікованих осіб, у т.ч. 1200 дітей, з яких 510 з підтвердженим діагнозом ВІЛ-інфекції. Поширеність ВІЛ-інфекції становить 847,1 на 100 тис. населення. За 10 місяців 2017 року в області зареєстровано 1821 випадок СНІДу, захворюваність становить 56,4 на 100 тис. населення. За оновленими оцінками щодо ВІЛ-СНІДу , на початок 2017 року в Дніпропетровській області мешкало 374000 людей з ВІЛ.
Також повідомив, що станом на 27.11.2017 на диспансерному обліку в кабінеті «Довіра» КЗ «Царичанська ЦРЛ» ДОР» знаходиться 55 ВІЛ-інфікованих осіб, з них 7 дітей народжених від ВІЛ-інфікованих матерів, де 1 дитина ВІЛ-позитивна і знаходиться на лікуванні в ДОКОД «Фтизіатрія», 1 дитина в стадії підтвердження, але не взята на диспансерний облік у зв»язку з важким матеріальним станом (відсутність коштів) та одна доросла в стадії підтвердження. Станом на 27.11.2017 на диспансерний облік взято 13 ВІЛ-інфікованих осіб. Знято з диспансерного обліку 6 осіб. Активна диспансерна група складає 45 осіб, що складає 84% від усіх ВІЛ-інфікованих. Скринінгових обстежень на ВІЛ виконано 602 особам, що становить 2,2% від населення району, та первинною ланкою виконано – 105 особам, що складає 0,3% від населення району.
Станом на 27.11.2017 антиретровірусну терапію з 48 ВІЛ позитивних отримують 34 хворих, що складає 70%, 4 особи планується на отримання антиретровірусної терапії. Потребують антиретровірусну терапію 14 осіб, з них 3 відмовника. Всі хворі, які хворіють на ВІЛ-інфекцію обстежуються в ЦРЛ безкоштовно у повному обсязі.
Станом на 27.11.2017 померло 5 хворих: 2 чол. з діагнозом В20 з проявами туберкульозу легень та 3 чол. з причин безпосередньо пов’язаних з ВІЛ-інфекцією.
Тому пріоритетними кроками у боротьбі з епідемією ВІЛ-інфекції залишаються: попередження нових випадків інфікування ВІЛ; забезпечення рівного доступу до консультування і тестування на ВІЛ; значне розширення обсягів антиретровірусної терапії.
Самарський О. ще раз нагадав, що у жителів району та області є єдиний спосіб дізнатися про свій ВІЛ-статус – пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію. Тест на ВІЛ займає всього 15 хвилин, але це допоможе своєчасно дізнатися про свій статус і, можливо, зберегти своє життя за рахунок вчасного лікування. Для цього в області є антиретровірусні препарати для набору нових пацієнтів на лікування. Тому тест на ВІЛ повинен пройти кожен, щоб не втратити часу.
Звертайтесь до будь-якого закладу охорони здоров’я області або обласного центру СНІДу та проходьте безкоштовне добровільне консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію. Найбільш потужними СНІД-центрами є: КЗ «Дніпропетровський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІдом», 49115, м. Дніпро, вул. Бехтерева, 1, телефон (056)756-86-00; е-mail: dneproblaids@gmail.com; КЗ «Дніпропетровська міська клінічна лікарня №21 ім. проф. Є.Г. Попкової ДОР», 49006, м. Дніпро, вул. Канатна, 17, телефон (056)770-61-26 e-mail: Dnepr_aids@i.ua; а також в КЗ «Царичанська центральна районна лікарня ДОР» 51000, Дніпропетровська область, смт Царичанка, вул. Царичанська, 134а, кабінет «Довіра» телефон (097)509-07-04.
В обговоренні взяли участь члени координаційної ради, які надали конкретні пропозиції для внесення у рішення засідання. Зокрема:
узгодження діяльності медичних закладів району, підприємств, сільськогосподарських формувань, відділу освіти, загальноосвітніх закладів району, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у проведенні спільних профілактичних заходів;
проведення в загальноосвітніх та дошкільних закладах району виховних годин, батьківських зборів, бесід та інших заходів, спрямованих на формування здорового способу життя, особистої гігієни, профілактики туберкульозу, ВІЛ-інфекцію/СНІДу, здійснювати роз’яснювальну роботу щодо обов’язкового проходження профілактичних оглядів батьків та близького оточення дітей до 1 вересня щороку;
проходження працівниками підприємств попереднього (при прийнятті на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів відповідно до ст. 14 Закону України «Про працю», ст. 169 Кодексу законів про працю України, Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246;
активізувати проведення систематичної інформаційно-просвітницької роботи із залученням ЗМІ серед населення району, розповсюдження соціальної реклами.
Тож у підсумку засідання Координаційної ради було прийнято доручення голови райдержадміністрації про продовження здійснення заходів щодо боротьби з даними захворюваннями.




Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор