www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 29 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Дніпродзержинська ОДПІ інформує !!!
Версія для друку Написати листа
Тим, хто йде на компроміс

Платники, які вирішили сумлінно донарахувати податкові зобов'язання та скористатися податковим компромісом. Звертаємо увагу, що при складанні Заяви про податковий компроміс рекомендується зазначати:
1. Про подання уточнюючого розрахунку для застосування процедури досягнення податкового компромісу;
2. Про згоду на проведення перевірки з питань, які стосуються витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або завищення податкового кредиту з податку на додану вартість, у межах процедури досягнення податкового компромісу;
3. Перелік операцій, щодо яких здійснено уточнення показників податкової декларації необхідно вказати:
3.1. назву (ПІБ), код ЄДРПОУ суб’єкта господарювання (реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер та серія паспорта (для фізичних осіб, які через релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків)), по операціях (взаємовідносинах), з яким було віднесено суми до складу податкового кредиту та/або витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування;
3.2. дату, номер, вид, термін дії договору, на виконання якого здійснювались господарські операції, предмет договору, обсяг здійснених господарських операцій за договором, зміни до договору, що стосуються вказаних операцій (за наявності);
3.3. податковий (звітний) період, у якому було допущено завищення податкового кредиту та/або витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, що стало наслідком заниження ПДВ та податку на прибуток до бюджету та податковий (звітний) період, у якому було допущено заниження податкових зобов’язань;
3.4. зміст господарської операції (номенклатура постачання, обсяг, вид, інформація щодо проведених розрахунків);
3.5. суму завищення податкового кредиту та/або витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, та суму заниження ПДВ та податку на прибуток до бюджету;
3.6. дату, номер податкової накладної, на підставі якої було віднесено відповідні суми до податкового кредиту, відомості та/або інші розрахункові документи, що засвідчують факт сплати ПДВ у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг та їх отримання.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ

До податкової не поспішай –
декларацію про майновий стан через мережу Інтернет подай!
Нагадуємо, що декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2014 році, громадяни мають змогу подавати через мережу Інтернет. Для користування послугою платникові треба мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення.
Платники можуть безкоштовно отримати цифровий підпис у Центрі обслуговування платників не залежно від місця реєстрації.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
У світ податкових новацій разом із «ЗІР»
В податковому законодавстві України відбувається чимало змін, які стосуються як і суб'єктів господарювання так і пересічних громадян. Тож, ГУ ДФС у Дніпропетровській області радить користуватися електронним сервісом ДФС України «ЗІР» для своєчасного та оперативного отримання необхідної інформації. Користувачі ресурсу можуть надавати свої пропозиції звернувшись за «формою зворотного зв’язку» в рубриці «Про ресурс».
Скористатися послугою «ЗІР» можна на веб-порталі ДФС України за адресою http://zir.minrd.gov.ua/ у розділі «Інформаційно-довідковий ресурс».
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ

За кордон не поспішай – податкову декларацію подай!
Звертаємо увагу бажаючих виїхати за територію України на те, що громадяни – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до органу ДФС за місцем свого проживання декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.
Орган ДФС протягом 30 календарних днів після надходження такої декларації зобов’язаний перевірити визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку. Така довідка надається резидентом до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ

Іноземні доходи до декларування!
Фізичні особи, які є громадянами України та працюють, тимчасово або постійно за кордоном, зобовязані декларувати доходи, отримані як із джерел в Україні, так і іноземні доходи. Платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.
Перелік діючих міжнародних договорів про усунення подвійного оподаткування розміщено на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України http://sfs.gov.ua/ у розділі «Діяльність» у рубриці «міжнародне співробітництво».
Для одержання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов'язаний одержати від державного органу країни, де був отриманий дохід (прибуток), уповноваженого стягувати такий податок, довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об'єкт оподатковування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, у відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено діючими міжнародними договорами України.
Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.
Податкова декларація подається до контролюючого органу в один із таких способів за вибором платника податку:
· особисто платником або уповноваженою на це особою;
· надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
· засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.
Поштове відправлення слід здійснити не пізніше, ніж за десять днів до закінчення граничного терміну подання декларації.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Реєстратори розрахункових операцій у єдинників

Платники єдиного податку другої та третьої (фізичні особи - підприємці) груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування їх до 1 січня 2017 звільняються від перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Застосування РРО

Законом України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" запроваджено обов'язкове використання реєстраторів розрахункових операцій для платників єдиного податку - фізичних осіб-підприємців: платників третьої групи - з 1 липня 2015 року, платників другої групи - з 1 січня 2016 року.
Платники єдиного податку - фізичні особи - підприємці другої та третьої груп при провадженні діяльності на ринках, при продажу дрібнороздрібної торгівельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують РРО.

Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Інтернет торгівля з РРО
Суб’єкти господарювання, які займаються продажем товарів в інтернеті, про необхідність застосування РРО та видання покупцям розрахункових документів встановленої форми.
Платники єдиного податку 2 і 3 груп до 01.07.2015 звільняються від санкцій за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР при:
· наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій;
· виконанні операцій з купівлі-продажу інвалюти у разі, якщо ці операції виконуються у касах уповноважених банків з оформленням розрахункових документів відповідно до нормативних актів Нацбанку; при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції).
(Лист ДФС від 10.02.2015 № 4315/7/99-99-22-07-03-17 ).
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Порядок розрахунку та застосування коефіцієнта по ЕСВ
Коефіцієнт щомісячно обчислюється платниками самостійно, за такою формулою:
коефіцієнт = СмБН(зо)2014/БН(зо), де:
СмБН(зо)2014 - середньомісячна база нарахування єдиного внеску для платника у 2014 році в розрахунку на одну застраховану особу - це сума нарахованої заробітної плати, винагород за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, на яку нараховується єдиний внесок/кількість звітних місяців платника в 2014 році/СмК(зо)2014;
БН(зо) - база нарахування єдиного внеску на одну застраховану особу за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовим договором, - це сума нарахованої заробітної плати, винагород за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, на яку нараховується єдиний внесок у звітному місяці 2015 року/кількість застрахованих осіб платника у звітному місяці 2015 року, яким нараховані виплати;
СмК(зо)2014 - середньомісячна кількість застрахованих осіб платника за 2014 рік - це сумарна кількість застрахованих осіб, яким нараховані виплати у кожному місяці в 2014 році/кількість звітних місяців платника в 2014 році;
СмП(зо)2014 - середньомісячний платіж на одну застраховану особу у 2014 році - це сума нарахованого єдиного внеску за 2014 рік/кількість звітних місяців платника в 2014 році/СмК(зо)2014;
СП(зо)м - середній платіж на одну застраховану особу у звітному місяці - це сума нарахованого єдиного внеску у звітному місяці 2015 року/кількість застрахованих осіб у звітному місяці 2015 року, яким нараховані виплати.
Якщо в результаті розрахунку коефіцієнта його значення складає менше ніж 0,4, то платник застосовує коефіцієнт 0,4.
Коефіцієнт застосовується в тому числі при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи.
Коефіцієнт не застосовується платниками єдиного внеску, вказаними в абзаці сьомому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, які виплачують грошове забезпечення.
Розрахований коефіцієнт та розмір єдиного внеску зазначаються з трьома знаками після коми.
При розрахунку коефіцієнта показники за 2014 рік визначаються на підставі звітності платника єдиного внеску, яка подається відповідно до вимог цього Закону.
У разі застосування коефіцієнта платник єдиного внеску зазначає про це в звіті.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Про забезпечення сплати акцизного податку з роздрібного продажу

З метою забезпечення єдиного підходу до застосування зазначених норм Кодексу та з урахуванням положень п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Кодексу повідомляємо, що
роздрібна ціна тютюнових виробів, що реалізуються в роздрібній торгівельній мережі та вище якої не може здійснюватися їх продаж, формується таким чином:
Обчислення граничної роздрібної ціни тютюнових виробів (ГРЦТВ):
ГРЦТВ = МРЦ : 100 х 105
Фактична роздрібна ціна, за якою продають тютюнові вироби (ФРЦТВ) має дорівнювати або бути меншою, ніж ГРЦТВ.
Якщо суб’єкти господарювання, що здійснюють роздрібний продаж тютюнових виробів, зареєстровані платниками ПДВ, то ФРЦТВ обчислюється таким чином:
ФРЦТВ = (РЦТВ : 100 х 120) : 100 х 105, де
РЦТВ – роздрібна ціна тютюнових виробів без ПДВ.
Сума податкового зобов’язання з акцизного податку з роздрібних продажів за реалізовані тютюнові вироби (ПЗа) становитиме:
ПЗа = ФРЦТВ : 105 х 5.
Сума податкового зобов’язання з ПДВ (ПЗпдв) складатиме:
ПЗпдв = (ФРЦТВ – Пза) : 120 х 20;
- не зареєстровані платниками ПДВ:
ФРЦТВ = РЦТВ : 100 х 105;
сума податкового зобов’язання з акцизного податку з роздрібних продажів складатиме: ПЗа = ФРЦТВ : 105 х 5.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
З початку року додатково 34,7 грн.

Платники податків Дніпродзержинської ОДПІ з початку року сплатили до Зведеного бюджету майже 266,0 млн. грн.., що на 15% більше очікуваних. До державного бюджету надійшло 90,12 млн.грн. або на 7,9 млн. грн. більше. Місцевий бюджети отримали 175,8 млн. грн., що на 26,7 млн. грн. більше прораховуваних.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ

Доходи місцевих бюджетів зросли на 17,9%

З початку року по податку з доходів громадян надійшло додатково 13.7 млн грн. при загальних надходженнях 118,9млн. грн., які складаються з : податку по відсотках на депозити - фактично надійшло 39,4 тис. грн. (очікувані 21,0 тис. грн.) та безпосередньо податку з доходів громадян – 107,44 млн. грн. (очікувані – 94,8 млн. грн.). По платі за землю надходження склали 65,35 млн. грн. при планових 51,8 млн. грн. Платники єдиного податку сплатили 9,34 млн. грн. з яких додатково 1,6 млн. грн. юридичні особи сплатили 2,1 млн. грн. в яких додатково майже 0,3 млн. грн. Фізичні особи поповнили бюджет на 7,2 млн. грн. (очікувані 5,8 млн. грн).

Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ

Нові джерела доходів місцевих бюджетів

Від запровадженого 5% акцизного збору за 3 місяці надійшло майже 8 млн. грн. що на 1,2 млн. грн. більше очікуваних. По податку з вироблених в Україні підакцизних товарів надійшло 1,45 млн. грн. (на 0,7 млн. грн. більше), по податку з реалізованих у роздрібній торгівлі – 6,55 млн. грн. (додатково 0,1 млн. грн). По транспортному податку надійшло 19,0 тис. грн. (при плані 6,3 тис. грн)
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ

ЄСВ – додатково 10 млн.

З початку року надходження ЄСВ досягли 154,4 млн. грн. з яких додатковим фінансовим ресурсом для соціального забезпечення є 10,4 млн. грн. За звітні періоди з початку року подано 4625 звітів: юридичні особи подали - 2587 , фізичні особи 2038 звітів.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ

Щодо оподаткування компенсаційних виплат

Частиною 3 ст. 119 КЗпП виділені окремо гарантії для працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, але не більше одного року, а саме за такими працівниками зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку провадиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Кабінет Міністрів України постановою від 04 березня 2015 року № 105 затвердив Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (далі – Порядок), який набрав чинності з 17 березня 2015 року. Цим Порядком визначено механізм виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 2501350 „Компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період”.
Відповідно до п. 3 Порядку № 105 бюджетні кошти спрямовуються підприємствам, установам, організаціям на компенсацію витрат на виплату середнього заробітку працівникам, які працювали на таких підприємствах, в установах, організаціях на час призову на військову службу, не більше одного року.
Виплата компенсації проводиться підприємствами, установами, організаціями у строки, визначені ст. 115 Кодексу законів про працю (п. 6 Порядку № 105).
Тобто, з метою виконання гарантій передбачених частиною 3 ст. 119 КЗпП, зокрема, виплати працівникам компенсації у межах середнього заробітку, роботодавці визначають середню заробітну плату таких працівників як розрахункову величину, та інформують про її розмір органи соціального захисту населення, шляхом заповнення Звітів, доданих до Порядку. Після отримання коштів, передбачених у державному бюджеті, роботодавці проводять виплату компенсації у строки, визначені ст. 115 КЗпП.
Оподаткування, нарахування і сплата єдиного соціального внеску на компенсацію проводяться відповідно до Податкового кодексу України і Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” (п. 7 Порядку № 105).
Згідно із п.п. «и» п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Крім того, Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015, оподаткування військовим збором подовжено до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України (п. 161підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу).
Згідно п.п. 1.7 п. 161 підрозділ 10 розділу ХХ Перехідних положень Кодексу від оподаткування військовим збором звільняються доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.51, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.
Враховуючи зазначене, дохід, отриманий працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, який виплачується роботодавцем за рахунок коштів державного бюджету у вигляді компенсації в межах середнього заробітку не включається до оподатковуваного доходу такого працівника.
Також, згідно з частиною сьомою ст. 7 Закону № 2464 не нараховується на виплати та не утримується єдиний внесок з виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Оскільки Порядок № 105 набув чинності з 17.03.2015, то в цілях звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб, військовим збором компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та не нарахування і не утримання єдиного внеску на такі компенсаційні виплати, вказаний Порядок підприємствами, установами, організаціями застосовується починаючи з березня місяця.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ


В Одеській області співробітники власної безпеки ДФС викрили злочинний тандем хабарників

Працівники підрозділу власної безпеки ГУ ДФС в Одеській області завдяки інформації, що надійшла від антикорупційного сервісу «Пульс», викрили факт отримання неправомірної вигоди посадовою особи керівної ланки підрозділу фіскальної служби.
Хабар вимагав від місцевих бізнесменів начальник одного з управлінь податкової інспекції Малиновського району області. Директор товариства з обмеженою відповідальністю мав би заплатити 10 тис. гривень лише за прийом заяви та позитивне вирішення питання щодо внесення підприємства до Реєстру платників податку на додану вартість.
Аби перестрахуватися, нечистий на руку держслужбовець залучив до злочинної схеми підлеглого ревізора, який у якості посередника й отримав у підприємців зазначену суму.
Оперативники власної безпеки ДФС України затримали керівника управління «на гарячому» у власному кабінеті.
Наразі проводяться слідчо-оперативні заходи.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ


Майже 2,6 тис. платників податків звернулися до ДФС із заявами щодо податкового компромісу

Протягом січня-березня поточного року майже 2,6 тис. платників податків вирішили скористатися законодавчим механізмом щодо досягнення податкового компромісу. Вони подали до органів ДФС понад 3,2 тис. заяв.
В результаті досягнення податкового компромісу до бюджету вже надійшло 261,5 млн. гривень.
Нагадуємо, що скористатися податковим компромісом платники податків можуть до 16 квітня поточного року включно. Отримати роз’яснення щодо особливостей застосування цього механізму можна в контакт-центрі ДФС України. Протягом січня-березня фахівцями центру вже надано 931 відповідь на запитання платників податків щодо зазначеної тематики.
Довідково:
Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу», який Верховна Рада України ухвалила 25 грудня 2014 року, набув чинності 17 січня 2015 року.
Відповідно до закону, при застосуванні процедури податкового компромісу платник має сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. При цьому інші 95 відс. такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ


На Дніпропетровщині 20 мешканців працювали два роки з «чистими» трудовими книжками

Однією з ДПІ фіскальної служби області проведена позапланова перевірка ТОВ "А" з питань своєчасності і повноти нараху- вання, утримання та перерахування до бюджету ПДФО та ЄСВ.
ТОВ "А", виробляючи метизну продукцію використовувало працю неоформлених працівни- ків. В рамках кримінального впровадження на підприємстві проведені обшуки, в ході яких вилучені трудові книжки, працюючих фізичних осіб без запису про прийняття на роботу.
В ході позапланової перевірки встановлено, що у податковій звітності за 2013-2014 роки будь-яка інформація стосовно цих осіб відсутня, а виплачена заробітня плата близько 500 тис. грн. не оподатковувалась податком на доходи фізичних осіб і єдиним соціальним внеском.
Загальна сума донарахувань за результатами перевірки склала 286,28 тис. грн. Матеріали перевірки передані для залучення до матеріалівкримінального впровадження.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ


З початку року 85,3 тис. платників отримали безкоштовні цифрові підписи від ДФС

З початку поточного року Акредитованим центром сертифікації ключів ДФС безкоштовно видано 244 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів. Їх власниками стали 85,3 тис. платників податків.
Понад 132 тис. електронних ключів отримали фізичні особи. За вказаний період клієнтами Центру стали 60 тис. таких платників.
Власниками цифрових підписів від ДФС серед юридичних осіб стали 25,3 тис. осіб, яким видано 111,8 тис. посилених сертифікатів.
Нагадаємо, що у зв’язку зі зміною найменування АЦСК ІДД ДФС сформовано нові технологічні сертифікати центру та серверів центру, які необхідно додати до файлового сховища програмного забезпечення, що використовується для накладення електронного цифрового підпису на електронні документи.
Завантажити повний перелік актуальних технологічних сертифікатів АЦСК ІДД ДФС можна у розділі «Сертифікати АЦСК» офіційного інформаційного ресурсу.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ


На Запоріжжі працівниками підрозділу власної безпеки ДФС викрито групу хабарників

Працівники підрозділу власної безпеки Державної фіскальної служби України викрили змову службовців ГУ ДФС у Запорізькій області, які намагалися отримати хабар від підприємців.
Гроші у розмірі 30 тис. гривень зажадали начальник одного з відділів Головного управління області разом зі своїми підлеглими - державними ревізорами-інспекторами.
Оперативниками підрозділу власної безпеки ДФС України у ході обшуку вилучено кошти, отримані в якості хабара.
Зловмисників затримано.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ


Які реквізити слід зазначати у полях платіжного доручення на поповнення рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ

Відповідно до п. 2 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку па додану вартість» електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а також у сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з цього податку.
Рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ відкриваються платникам автоматично. Для їх відкриття центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає банку, в якому відкриваються ці рахунки, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, код ЄДРПОУ та індивідуальний податковий номер платника.
Платіжне доручення оформляється платником за формою, наведеною в додатку 2 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженій Постановою Національного банку України № 22
від 21.01.2004 із змінами (далі - Інструкція № 22).

Реквізити у полях платіжного доручення на поповнення рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ заповняються згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до Інструкції № 22.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ


Особливості застосування коефіцієнта понижуючої ставки єдиного внеску

З 13 березня 2015 року набрав чинності Закон України від 02 березня 2015 року № 219 – VІІІ «Про внесення змін до розділу VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці)».
Розділ VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) доповнено новим пунктом 95. Згідно із зазначеним пунктом платники єдиного внеску до 31 грудня 2015 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами розмір єдиного внеску (встановлений частиною п’ятою та абзацом другим частини шостої статті 8 Закону № 2464 для платників єдиного внеску, визначених в абзацах другому, третьому, четвертому та сьомому пункту першого частини першої статті 4 цього Закону), застосовується з понижуючим коефіцієнтом (далі – Коефіцієнт). Це можливо, якщо платником виконуються одночасно такі умови:
а) база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу у звітному місяці (далі – БН(зо)) збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу (далі – СмБН(зо)2014);
б) після застосування Коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу у звітному місяці (далі – СП(зо)м) складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік (далі – СмП(зо)2014);
в) кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 відс. середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік (далі – СмК(зо)2014). Ця умова не застосовується до платників єдиного внеску, визначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 Закону № 2464.
Коефіцієнт щомісячно обчислюється платниками самостійно за такою формулою:
Коефіцієнт = СмБН(зо)2014/ БН(зо),
де:
СмБН(зо)2014 – середньомісячна база нарахування єдиного внеску платника у 2014 році в розрахунку на одну застраховану особу – це сума нарахованої заробітної плати, винагород за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, на яку нараховується єдиний внесок/кількість звітних місяців платника у 2014 році/СмК(зо)2014;
БН(зо) – база нарахування єдиного внеску на одну застраховану особу за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовим договором, це сума нарахованої заробітної плати, винагород за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, на яку нараховується єдиний внесок у звітному місяці 2015 року/кількість застрахованих осіб платника у звітному місяці 2015 року, яким нараховані виплати;
СмК(зо)2014 – середньомісячна кількість застрахованих осіб платника за 2014 рік – це сумарна кількість застрахованих осіб, яким нараховані виплати у кожному місяці у 2014 році / кількість звітних місяців платника у 2014 році;
СмП(зо)2014 – середньомісячний платіж на одну застраховану особу у 2014 році – це сума нарахованого єдиного внеску за 2014 рік/кількість звітних місяців платника у 2014 році/СмК(зо)2014;
СП(зо)м – середній платіж на одну застраховану особу у звітному місяці – це сума нарахованого єдиного внеску у звітному місяці 2015 року/кількість застрахованих осіб у звітному місяці 2015 року, яким нараховані виплати.
Якщо в результаті розрахунку Коефіцієнта його значення складає менше ніж 0,4, то платник застосовує Коефіцієнт 0,4.
Коефіцієнт застосовується в тому числі при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи.
Коефіцієнт не застосовується платниками єдиного внеску, вказаними у абзаці сьомому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, які виплачують грошове забезпечення.
Розрахований Коефіцієнт та розмір єдиного внеску зазначаються з трьома знаками після коми.
При розрахунку Коефіцієнта показники за 2014 рік визначаються на підставі звітності платника єдиного внеску, яка подається відповідно до вимог цього Закону.
У разі застосування Коефіцієнта платник єдиного внеску зазначає про це у звіті.
Платник єдиного внеску, що застосував Коефіцієнт та не сплатив нарахований єдиний внесок у встановлені Законом строки, позбавляється права в майбутньому застосувати Коефіцієнт до повної сплати такої недоїмки (боргу). Право на застосування Коефіцієнта поновлюється з місяця, в якому сплачено таку недоїмку (борг).
З 01 січня 2016 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, ставки єдиного внеску, встановлені частиною п’ятою та абзацом другим частини шостої статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» для платників єдиного внеску, визначених в абзацах другому, третьому, четвертому та сьомому пункту 1 частини першої статті 4 Закону № 2464, застосовуються з коефіцієнтом 0,6.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ


Про недопущення корупційних дій працівниками Державної фіскальної служби Дніпропетровської області

У адміністративному приміщенні Головного управління ДФС у Дніпропетровській області 4 квітня 2015 року відбулася нарада керівника слідчого та оперативного управлінь Держав- ної фіскальної служби області Валентина Титаренко з підлеглим особовим складом.
Серед нагальних питань, які було розглянуто в ході наради основну увагу було приділено антикорупційному законодавству та акцентовано на усвідомлення того факту, що боротьба з корупцією є завданням всього колективу і, водночас, сферою персональної відповідальності кожного окремого співробітника і керівника.
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що сервіс ДФС України «Пульс» дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників податкової безпосередньо керівництву служби. Завдяки «Пульсу» представники бізнесу, в тому числі і суб’єкти ЗЕД, мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників Державної фіскальної служби керівництво відомства та оперативно вирішити суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.
Номер цілодобової телефонної лінії «Пульс»: (044) 284-00-07.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ


Акциз при переобладнанні авто

Платником акцизного податку вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль є його власник.
Датою виникнення податкових зобов'язань є дата видачі документа про відповідність переобладнаного авто вимогам безпеки дорожнього руху. У цьому випадку акцизний податок сплачується власником такого транспортного засобу не пізніше дати пода документів до органу внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстраціі такого транспортного засобу
При зверненні до органів внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації переобладнаного у легковий автомобіль вантажного транспортного засобу заявник повинен надати:
документ про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху;
квитанцію або платіжне доручення про сплату акцизного податку відміткою банку про дату виконання платіжного доручення (для автомобілів, на які документ про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху видано з 01.01.2015).
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ


Про отримання посилених сертифікатів електронних ключів

Запрошуємо юридичних і фізичних осіб отримати посилені сертифікати електронних ключів Міністерства доходів і зборів України.
Перелік документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів, наведено в розділі підготовка документів та реєстрація, розміщеного на офіційному інформаційному ресурсі акредитованого центру сертифікації ключів (acskidd.gov.ua/головна/«Реєстрація користувачів»).
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
На Дніпропетровщині електронні ключі можна безоплатно отримати
в акредитованих центрах ДФС

У Дніпропетровській області отримати посилені сертифікати відкритих ключів суб’єкти господарювання та фізичні особи можуть безкоштовно в п’яти пунктах реєстрації користувачів акредитованого центру сертифікації ключів ДФС за адресами:
1. м. Дніпропетровськ, пр. ім. Газети «Правда», буд. 95а, ЦОП Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська, зал 3, каб.9,10, тел.(0562) 27-30-76;
2. м. Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграду, буд. 25, ЦОП ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, вікна реєстрації користувачів ЕЦП №21, №22, тел.(056) 749-63-34;
3. м. Нікополь, пр. Трубників, буд. 27, ЦОП Нікопольської ОДПІ, каб. 112, тел. (05662) 2-23-18;
4. м. Кривий Ріг, пр. Дзержинського, буд. 42, Криворізька центральна ОДПІ, каб. 112а, тел. (056) 404-06-95;
5. м. Павлоград, вул. Верстатобудівників, буд. 14а, Західно – Донбаська ОДПІ, каб. 804, тел. (05632) 3-39-59.
Режим роботи пунктів реєстрації користувачів акредитованого центру сертифікації ключів Міндоходів: понеділок – четвер з 9 - 00 до 18 – 00, п’ятниця з 9 - 00 до 16 – 45, субота, неділя – вихідні дні.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Подолаємо корупцію разом
Корупція - протиправна діяльність, яка полягає у використанні службовими особами їх прав і посадових можливостей для особистого збагачення. Характерною ознакою корупції є конфлікт між діями посадової особи та інтересами громадян, що є злочином проти державної влади. Сьогодні корупція є найбільшою перепоною до економічного зростання і розвитку, здатною поставити під загрозу будь-які перетворення.
З метою забезпечення відкритості й прозорості діяльності органів ГУ ДФС у Дніпропетровської області забезпечено інформування платників податків про функціонування антикорупційного сервісу ДФС України «Пульс», доступний клієнтам податкової служби та митниці.
Ефективний сервіс за гарячою лінією (044) 284-00-07 попереджує:
- труднощі в спілкуванні;
- некоректне ставлення;
- перевищення повноважень;
- неякісне обслуговування
та працює за принципом CALL-BACK - зворотній зв’язок.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Реєстрація електронного цифрового підпису

Нагадуємо, що процедура отримання послуг електронного цифрового підпису через мережу Інтернет не можлива.
Регламентом Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту, затвердженим 7 травня 2012 року, передбачена особиста присутність заявника (чи його довіреної особи) під час процедури реєстрації.
Детальну інформацію щодо процедури реєстрації можна знайти на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту http://www.acskidd.gov.ua/ у рубриці Реєстрація користувачів.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Електронні сервіси від Міністерства доходів і зборів України
Нагадуємо, що на офіційному веб-порталі ДФС України http://sfs.gov.ua розміщено низку електронних сервісів, за допомогою яких платники можуть отримати багато корисної інформації, зокрема:
«Електронний кабінет платника податків» - це персональне автоматизоване робоче місце платника, за допомогою якого можна підготувати, заповнити та подати звітність в електронному вигляді; переглянути дані про стан розрахунків з бюджетом;
«Інформаційно - довідковий ресурс» – сервіс, в якому у формі питань-відповідей представлена офіційна позиція Міністерства по всіх напрямах чинного податкового та митного законодавства, законодавства з питань єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» - сервіс, що допоможе оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою, є інструментом для мінімізації податків;
«Реєстр платників ПДВ» - щоденно оприлюднює дані про реєстрацію платників ПДВ, а інформацію про анульовані реєстрації можна отримати скориставшись меню «Анульовані свідоцтва платників ПДВ»;

«Пульс» - упередження неякісного обслуговування платників, вирішення суперечливих питань, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю чи митного оформлення;

«Декларування on-line» - надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи підприємцям та громадянам в електронному вигляді;

«Реєстр страхувальників» - інформація про взяття на облік платника ЄСВ , його реєстраційний номер та клас професійного ризику.

Також на веб-порталі відомства розміщено сервіси «Митна статистика», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Електронна звітність», «Електронна митниця», «Адреси масової реєстрації» та інша довідкова інформація

Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Зміна електронного цифрового підпису

У випадку коли у платника податків змінюються облікові дані (змінюються посадові особи, податкова адреса, у тому числі у межах одного адміністративного району тощо), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір про визнання електронних документів.
Якщо договір про визнання електронних документів укладається в електронній формі, то електронний цифровий підпис (далі - ЕЦП) платника податків та його посадових осіб імпортуються в базу сертифікатів разом з договором. Тому для імпортування в базу сертифікатів нового ЕЦП зазначений договір необхідно переукласти.
Відповідно до Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 №233 «Про подання електронної податкової звітності» платник податку може надіслати до органу доходів і зборів засобами телекомунікаційного зв’язку податкові документи в електронному вигляді, після того як з органом доходів і зборів укладено договір про визнання електронних документів, а також органу доходів і зборів надано посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані акредитованим центром сертифікації ключів.
Сектор комунікацій Дніпродзержинської ОДПІ
Про отримання посилених сертифікатів електронних ключів

Запрошуємо юридичних і фізичних осіб отримати посилені сертифікати електронних ключів Міністерства доходів і зборів України в п’яти Центрах сертифікації електронних ключів області: у містах Дніпропетровську, Кривому Розі, Нікополі та Павлограді.
Посилені сертифікати електронних ключів оформлюються цілком безкоштовно і дають можливість подавати до органів Міндоходів звітність у електронному вигляді зі свого робочого місця, офісу чи дому.
Фахівці органів ДФС у Дніпропетровській області щиро дякують платникам податків, які вже звітують в он-лайн режимі, і нагадують, що в електронному вигляді до органів ДФС можна також подавати митні декларації та декларації про доходи громадян, отримані у минулому році.
Для отримання сертифікату посиленого електронного ключа ДФС України необхідно подати:
Юридичним особам
1) заповнену та підписану Реєстраційну картку (отримується у органі ДФС);
2) оригінал статуту (положення про установу, філію);
3) документи, що підтверджують повноваження керівника заявника;
4) документи, що підтверджують належність підписувала до юридичної особи – заявника;
5) копії паспортів заявника та підписувачів; копія облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО керівника та головного бухгалтера).
Фізичним особам та фізичним особам – підприємцям
1) заповнену та підписану Реєстраційну картку (отримується у органі ДФС);
2) копію паспорту;
3) копію облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО).
Більш докладно з порядком отримання сертифікату посиленого електронного ключа можна ознайомитись на веб-сайті Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України acskidd.gov.ua.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ

На допомогу платникам податків - загальнодоступний інформаційний ресурс

Пропонуємо платникам скористатися електронним сервісом ДФС України «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (ЗІР), який працює у 2014 році на заміну Бази знань.
Інформаційний ресурс складається з таких розділів:
запитання - відповіді;
коментарі та пропозиції;
нормативні та інформаційні документи;
письмові консультації.
Інформація систематизована за напрямками: оподаткування, митна справа, єдиний соціальний внесок, електронний підпис.
Даний ресурс дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності, в т.ч. з використанням ключових слів, шляхом перегляду інформації за певні періоди, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані з використанням Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів.
Скористатися послугою можна за адресою http://zir.sfs.gov.ua або через веб-портал ДФС («Інформаційно - довідковий ресурс»).

Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ

Правильно заповнюємо реквізит “Призначення платежу”

Правильно заповнюємо реквізит “Призначення платежу” платіжних документів з використанням кодів видів сплати відповідно до наказу Міндоходів від 22.10.2013 №609 “Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів”
Код сплати
Вид сплати
За податками і зборами
101
Сплата сум податків і зборів/ єдиного внеску*
109
Оплата податкового векселя*
121
Сплата адміністративного штрафу*
125
Авансові внески, нараховані на суму дивідендів та прирівняних до них платежів*
130
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами камеральної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту*
131
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної / фактичноїперевірки підрозділів податкового та митного аудиту*
132
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної перевірки підрозділів оподаткування та контролю об єктів і операцій *
128
Сплата сум податків і зборів/ єдиного внеску визначених за результатами камеральної перевірки підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб
133
Сплата сум податків і зборів/ єдиного внеску визначених за результатами документальноїї перевірки підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб*
134
Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки підрозділів податкового та митного аудиту (інші надходження)*
135
Сплата фінансових санкцій , визначеного підрозділом контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів*
107
Повернення сум податків і зборів, помилково або надміру зарахованих до бюджету/ єдиного внеску
108
Перерахування коштів з одного рахунку на інший
110
Відшкодування ПДВ на рахунок платника
111
Відшкодування процентів за бюджетною заборгованістю
140
Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу
141
Стягнення податкового боргу за рішенням суду шляхом стягнення коштів з рахунків клієнтів банків
142
Стягнення податкового боргу за рішенням суду шляхом стягнення готівки, що належить платникові податків
143
Стягнення податкового боргу за рішенням суду за рахунок реалізації майна платника податків, що перебуває у податковій заставі
144
Стягнення податкового боргу за рішенням суду шляхом погашення за рахунок додаткових джерел (дебіторської заборгованості, боргу відокремлених підрозділів юридичних осіб тощо)
054
Погашення сум податкового боргу юридичних осіб
055
Погашення сум податкового боргу фізичних осіб
056
Погашення сум податкового боргу з акцизного податку
057
Погашення сум податкового боргу за результатами контрольно-перевірочної роботи
017
Надходження до бюджету коштів платника податків, щодо якого порушено впровадження у справі про визнання банкрутом платника податку (юр.осіб)
018
Надходження до бюджету коштів платника податків, щодо якого порушено впровадження у справі про визнання банкрутом платника податку (фіз..осіб-підприємців)
139
Надходження до бюджету коштів платника податків, щодо якого порушено впровадження у справі про визнання банкрутом платника податку (за результатами КПР)
196
Надходження розстрочених/відстрочених сум юридичних осіб
197
Надходження розстрочених/відстрочених сум фізичних осіб
199
Надходження розстрочених/відстрочених сум за результатами КПР
147
Стягнення в межах виконавчого провадження
148
Надходження в бюджет коштів від погашення податкового боргу в міжнародних правовідносинах
149
Надходження в бюджет коштів від реалізації безхазяйного майна, знахідок, спадкового майна, валютних цінностей і грошових коштів, власники яких невідомі, а також скарбів
160
Сплата грошового зобов'язання, визначеного територіальним органом Мін доходів за результатами перевірки підрозділів оперативного управління
161
Сплата грошового зобов'язання, визначеного територіальним органом Мін доходів за результатами перевірки підрозділів слідчого управління фінансових розслідувань
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Правильно заповнюємо реквізит “Призначення платежу”

Правильно заповнюємо реквізит “Призначення платежу” платіжних документів з використанням кодів видів сплати відповідно до наказу Міндоходів від 22.10.2013 №609 “Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів”
З Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів можна ознайомитись за адресою: http://www.dndz.gov.ua/?id=9142.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги платників податків!


З метою забезпечення виконання державних соціальних програм та своєчасного надходження платежів до бюджету, платники податків можуть проводити сплату податків рівномірно протягом всього звітного періоду.
Відповідно Податкового кодексу України платники податків зобов’язані самостійно сплатити узгоджену суму податкового зобов’язання протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.
Звертаємо Вашу увагу, що для своєчасного надходження платежів до бюджету не слід чекати останнього дня, його сплату можливо здійснювати рівними частинами протягом всього звітного періоду.
Це дозволить Вам своєчасно сплачувати податки, а державі в повному обсязі виконувати видатки передбачені бюджетом країни та соціальні програми.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ

Закликаємо суб’єктів господарювання сплачувати свої податкові зобов’язання вчасно та в повному обсязі.
Шановні платники, пам’ятайте про важливість вчасного розрахунку з бюджетом, адже наявність податкової заборгованості у будь-якому розмірі – явище, що порушує права всіх громадян, позбавляючи державу джерел фінансування різноманітних потреб суспільства.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ

Правильно заповнюйте реквізити платіжних документів

Якщо платник податків невірно вказав реквізити платіжних документів або направив кошти на неправильний код бюджетної класифікації (тобто не на код, по якому повинні бути погашені податкові зобов’язання), то кошти не надійдуть на відповідний рахунок, а отже, не буде погашена сума податкового зобов’язання платника податків.
Крім того, відповідальність за правильність заповнення реквізитів розрахункового документа несе особа, що оформила цей документ і подала його в обслуговуючий банк.
У випадку якщо платник податків не сплачує погоджену суму грошового зобов’язання протягом установленого терміну, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірах, визначених статтею 126 Податкового кодексу України.
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що в Центрах обслуговування платників на інформаційних і тематичних стендах розміщена інформація щодо рахунків, на які необхідно перераховувати податки, збори (обов'язкові платежі
Також на головній сторінці веб-порталу ДФС України в розділі «Бюджетні рахунки» розміщена інформація щодо рахунків, на які необхідно перераховувати податки, збори (обов’язкові платежі), у розрізі кожного органу доходів і зборів.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Інформацію стосовно бізнес-партнерів можна знайти
на веб-порталі ДФС

На офіційному веб-порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua) функціонує сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який знаходиться на головній сторінці веб-порталу.
Зокрема, для перевірки надійності ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або його назву.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі на головній сторінці веб-порталу ДФС України, сервіс «Інформаційно-довідковий ресурс».


Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Вимоги електронної звітності
Податкова звітність в електронному вигляді, отримана органами ДФС пізніше встановленого терміну, вважається поданою з порушенням терміну.
Підставою для прийняття податкового документа в електронному вигляді є: його відповідність затвердженому стандарту; підтвердження електронним цифровим підписом платника податків та його посадових осіб; чинність відповідного посиленого сертифіката ключа під час накладання ЕЦП (підтверджується за допомогою позначки часу, отриманої від акредитованого центру сертифікації ключів, або якщо до моменту одержання електронного документа строк дії відповідного сертифіката не був закінчений або відповідний сертифікат не був скасований/блокований).
Після того як платник відправив податковий документ в електронному вигляді органи ДФС проводять його розшифрування, перевірку цифрового підписку та відповідності електронного документа затвердженому формату. Наступний етап: платнику приходить перша квитанція, яка є підтвердженням передачі його звітів засобами телекомунікаційного зв'язку. Ця квитанція надсилається на електронну адресу, з якої було надіслано податкову звітність. Якщо перша квитанція не надійшла, то податковий документ вважається неодержаним.
Про те, що податкові документи прийняті та з ними все гаразд, свідчить друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, в якій визначаються реквізити прийнятого документа, відповідність податкового документа затвердженому формату, результати перевірки цифрового підпису, інформація про платника податків, дата та час приймання, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова звітність, та дані про відправника квитанції. Якщо надіслані податкові документи сформовано з помилкою, то платнику податків надсилається друга квитанція із зазначенням причин неприйняття.
Датою та часом надання податкового документа в електронному вигляді до органів ДФСУ є дата та час, зафіксовані у першій квитанції.
Якщо платник податків надіслав кілька примірників одного податкового документа (у разі виправлення, неотримання першої квитанції тощо), то оригіналом вважається електронний документ, що надісланий останнім до закінчення граничного терміну встановленого законодавством для подання податкової звітності за умови, що його було сформовано правильно, прийнято до бази даних контролюючого органу та платнику податків надійшла про це друга квитанція.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Сall-центр фіскальної служби України
Нагадуємо, що для суб’єктів господарювання і громадян працює Інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби України. Звернувшись за номером 0-800-501-007 (із стаціонарних телефонів - безкоштовно) платники податків можуть отримати відповіді з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного соціального внеску та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС. Контакт-центр фіскальної служби працює з 8.00 до 20.00 щоденно, крім суботи та неділі.
Для уникнення подвійного трактування положень податкового законодавства суб’єкти господарювання і громадяни можуть самостійно звернутись до Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua/), на якому розміщено відповіді на актуальні питання діючого законодавства, згруповані за відповідними розділами.
Крім того, кожен платник може на постійній основі отримувати на електронну пошту інформацію про останні зміни в чинному законодавстві. Для цього необхідно надіслати електронний лист на скриньку idd@sfs.gov.ua з атрибутами: поле ТЕМА – 6011.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Електронні сервіси для зручності
Для комфортного звітування на веб-порталі Державної фіскальної служби України розміщені електронні сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки цим сервісам можна сформувати, перевірити та надіслати до органів ДФС податкову звітність, дистанційно перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію.
Пропонуємо розглянути перелік діючих сервісів:
- «Електронний кабінет платника податків» - це персональне автоматизоване робоче місце платника, за допомогою якого можна підготувати, заповнити та подати звітність в електронному вигляді.
- «Реєстр платників ПДВ» - щоденно оприлюднює інформацію про реєстрацію платників ПДВ.
- «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» - для перевірки надійності ділових партнерів, допоможе оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою, є інструментом для мінімізації податків.
Для того, аби перевірити надійність Вашого ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або ж точну його назву, ввести відому інформацію в одне з полів і система здійснює пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання і повідомляє результати пошуку.
- «Інформаційно-довідковий ресурс» – сервіс, в якому у формі питань-відповідей представлена офіційна позиція Державної фіскальної служби України по всіх напрямах чинного податкового та митного законодавства.
- «Анульована реєстрація платників ПДВ» - надає можливість отримати інформацію про осіб, позбавлених реєстрації як платників ПДВ за заявою платника податку, з ініціативи контролюючих органів чи за рішенням суду.
- «Пульс» - упередження неякісного обслуговування платників, вирішення суперечливих питань, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю чи митного оформлення.
- «Декларування on-line» - надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи підприємцям та громадянам в електронному вигляді.
- «Реєстр страхувальників» - інформація про взяття на облік платника ЄСВ, його реєстраційний номер та клас професійного ризику.
На веб-порталі також розміщено сервіси «Митна статистика», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Електронна звітність», «Електронна митниця», «Адреси масової реєстрації».
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Послуги, які надаються ІДД ДФС
Інформаційно-довідковий департамент ДФС надає інформаційно-довідкові послуги з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, а також щодо роботи Акредитованого центру сертифікації ключів.
Крім того, Інформаційно-довідковий департамент ДФС надає послуги з оперативного інформування про зміни в нормативно-правових актах України, що відносяться до компетенції ДФС.
Відповіді надаються за вибором платників податків: по телефону, факсом, електронною поштою
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Електронна звітність з ПДВ
Нагадуємо, що для запровадження системи електронного адміністрування ПДВ Державна фіскальна служба України розробила такі форми:
· Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних (J/F1300103);
· Витяг з Єдиного реєстру податкових накладних (J/F1400103);
· Запит щодо отримання відомостей про стан рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ та суми податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (J/F1301201);
· Витяг із системи електронного адміністрування ПДВ (J/F1401201);
Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (J/F1490901).
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ

Основні правила роботи системи електронного адміністрування ПДВ

У зв’язку із змінами, внесеними до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) Законом України від 31 липня 2014 року № 1621-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" з урахуванням змін, внесених до нього Законом України від 7 жовтня 2014 року № 1690-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування інвестиційної діяльності" (далі – Закон № 1621), відповідно до яких з 1 січня 2015 року запроваджується система електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ), інформуємо про основні правила роботи цієї системи.
1. Загальні положення
Основні принципи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ визначено статтею 2001 розділу V Кодексу. Пунктом 2001.1 статті 2001 розділу V Кодексу передбачено затвердження Кабінетом Міністрів України порядку електронного адміністрування ПДВ. Такий порядок затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 "Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість" (далі – Порядок № 569).
Система електронного адміністрування ПДВ, що організована на центральному рівні ДФС, забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку:
– сум податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) та розрахунках коригування до них;
– сум податку, сплачених платниками при ввезенні товарів на митну територію України;
– сум поповнення та залишку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування ПДВ;
– суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні в ЄРПН.
Система електронного адміністрування ПДВ не вносить кардинальних змін до загальних принципів справляння ПДВ, затверджених Податковим кодексом України (далі – Кодекс). Норми Кодексу, які визначають коло платників ПДВ, об’єкт оподаткування, принципи формування податкових зобов’язань та податкового кредиту, залишаються незмінними.
Водночас, підставою для формування податкового кредиту за умови дотримання інших, встановлених Кодексом правил, є лише податкові накладні, зареєстровані в ЄРПН. До податкового кредиту можна також включити суму податку, зазначену в документах, перерахованих в пункті 201.11 статті 201 розділу V Кодексу, але разом з тим, з 01.01.2015 скасовується можливість сформувати податковий кредит на підставі скарги на постачальника (пункт 201.10 статті 201 розділу V Кодексу).
Крім того, Законом № 1621 внесено зміни до визначення бази оподаткування ПДВ в окремих випадках: з 01.01.2015 база оподаткування визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг за винятком контрольованих операцій, але не може бути нижчою ціни придбання товарів (для самостійно виготовлених – не нижче їх собівартості) або балансової вартості необоротних активів.
Одночасно із запровадженням системи електронного адміністрування ПДВ з 1 січня 2015 року для платників ПДВ збільшується граничний рівень обсягу операцій з постачання товарів/послуг для обов’язкової реєстрації платників ПДВ до 1 млн. грн (без ПДВ) за рік.
Тобто, з 01.01.2015 суб’єкт господарювання зобов’язаний зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 розділу V Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку, у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн.грн. (без урахування ПДВ).
Правила, встановлені розділом V Кодексу для добровільної реєстрації особи в якості платника ПДВ не змінилися.
Платники ПДВ, у яких станом на 01.01.2015 обсяг оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців не перевищує 1 млн.грн., отримують можливість анулювати свою реєстрацію платника ПДВ.

2. Електронні рахунки платників в системі електронного адміністрування ПДВ
Електронний рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ (далі – електронний рахунок) – рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також в сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку.
Для кожного платника податку відкривається один електронний рахунок.
Згідно з пунктом 5 Порядку № 569, електронні рахунки відкриваються Казначейством платникам ПДВ автоматично на підставі реєстру платників податку, який ДФС після присвоєння особі індивідуального податкового номера платника ПДВ надсилає Казначейству.
Казначейство надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника ПДВ не пізніше наступного робочого дня з дня його відкриття, а ДФС після надходження такого повідомлення інформує кожного платника ПДВ про реквізити його електронного рахунка (пункт 6 Порядку № 569).
Враховуючи викладене відкриття електронних рахунків здійснюється без участі платників податку, тобто їм не потрібно відвідувати Казначейство з метою відкриття такого рахунка.
Відкриття та обслуговування електронних рахунків Казначейством здійснюється на безоплатній основі. Інформація про рух коштів на електронних рахунках платникам податку надаватиметься ДФС за відповідним запитом платника на безоплатній основі без обмеження кількості запитів та у часі.
Датою початку здійснення операцій з використанням електронного рахунку є 01.01.2015 для суб’єктів господарювання, які вже є зареєстрованими платниками ПДВ, а для суб’єктів господарювання, які будуть зареєстровані в якості платників ПДВ в будь-який період після 01.01.2015 – дата їх реєстрації платниками податку.
На такі електронні рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ платники податку самостійно зараховують кошти з власного поточного рахунку платника, відкритого в банківських установах, в сумах:
необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 Кодексу та надає право для реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування;
недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку.
Поповнення електронного рахунка платника ПДВ за рахунок інших джерел, наприклад, з поточних рахунків інших осіб, не передбачено.
Кошти з електронного рахунка платника ПДВ перераховуються Казначейством в автоматичному режимі виключно до бюджету та/або на рахунок, відкритий у банку та/або органі Казначейства сільськогосподарськими підприємствами – суб’єктами спеціального режиму оподаткування, визначений статтею 209 Кодексу (далі – спецрежим), для акумулювання сум податку, що нараховуються на вартість поставлених ними сільськогосподарських товарів (послуг), у порядку, передбаченому статтею 209 Кодексу (далі – спеціальні рахунки). Таке перерахування коштів здійснюється на підставі реєстрів платників ПДВ, який автоматично формується ДФС та надсилається Казначейству.
3. Податкова звітність
Починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І-й квартал) податкова звітність з ПДВ подається до контролюючого органу всіма платниками податку виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Таким чином, для забезпечення накладання електронного цифрового підпису платникам ПДВ необхідно буде мати посилені сертифікати відкритих ключів (далі – посилені сертифікати), які можна отримати в Акредитованому центрі сертифікації ключів (далі – АЦСК) Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (безоплатно) або в будь-якому з його відокремлених пунктах реєстрації користувачів (адреси таких пунктів розміщено на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС: http://www.acskidd.gov.ua), або в інших АЦСК.
Платники ПДВ, які на даний час подають податкову звітність в електронному вигляді та вже мають посилені сертифікати, можуть продовжувати їх використання після 1 січня 2015 року (з урахуванням їх строку чинності).
Що стосується подання податкових декларацій з ПДВ у паперовій формі, то останнім звітним періодом, за який податкові декларації з ПДВ можуть бути подані на паперових носіях, є грудень 2014 року (граничний термін подання 20.01.2015)/ІV квартал 2014 року (граничний термін подання 09.02.2015).
Відповідні зміни до форми податкової декларації з ПДВ та порядку її заповнення і подання розроблені, розміщені на офіційному веб-сайті ДФС України та на даний час проходять відповідні погодження із зацікавленими міністерствами і відомствами. Після прийняття Міністерством фінансів України відповідного наказу та його реєстрації в Міністерстві юстиції України у загальновстановленому порядку його буде доведено до відома платників та регіональних структурних підрозділів ДФС.
4. Формування та реєстрація в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 та пункту 11 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу (у редакції Закону №1621) з 01.01.2015 податкові накладні та розрахунки коригування складаються виключно в електронній формі та підлягають обов’язковій реєстрації в ЄРПН незалежно від того, яка сума ПДВ вказана в податковій накладній, в тому числі і ті, які не видаються покупцям, а також ті, що складені платниками податку – отримувачами послуг, що постачаються нерезидентами, якщо місце постачання таких послуг розташоване на митній території України (пункт 208.2 статті 208 розділу V Кодексу).
Після реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН постачальник та покупець отримуватимуть в автоматичному режимі від ДФС повідомлення про таку реєстрацію.
Запровадження електронної форми податкової накладної вирішує всі питання, які пов’язані із дотриманням формальних умов щодо її заповнення (вирівнювання полів, формат дати, адреси, розміщення знаків дробу, ком та інших розділових знаків тощо). Крім того, під час реєстрації податкової накладної платник матиме можливість перевірити правильність написання назви покупця та його реєстраційних даних.
Відповідно до пункту 5 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246, та пункту 19 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 №957 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1129), податкові накладні/розрахунки коригування, складені в електронній формі, скріплюються електронними цифровими підписами посадових осіб платника податку.
Таким чином, для забезпечення безперешкодної реєстрації податкових накладних в ЄРПН, а також забезпечення достовірності податкових накладних/розрахунків коригування, які надсилаються отримувачу товарів/послуг, платникам ПДВ необхідно буде мати посилені сертифікати для накладання електронного цифрового підпису посадовими або уповноваженими особами на складені податкові накладні.
Отримати посилені сертифікати відкритих ключів можна в Акредитованих центрах сертифікації ключів (далі – АЦСК) Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (безоплатно), або в будь-якому з його відокремлених пунктах реєстрації користувачів (адреси таких пунктів розміщено на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС: http://www.acskidd.gov.ua), або в інших АЦСК.
Платники ПДВ, які на даний час здійснюють реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН та вже мають посилені сертифікати, можуть продовжувати їх використання після 1 січня 2015 року (з урахуванням їх строку чинності).
Терміни реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН з 01.01.2015 не змінюється. Така реєстрація здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання (пункт 201.10. розділу V Кодексу).
Водночас для реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН визначається розмір суми ПДВ, на яку платник має право зареєструвати в ЄРПН складені ним такі податкові накладні/розрахунки коригування.
Так, платник податку має право зареєструвати в ЄРПН податкову накладну/розрахунок коригування, в якій загальна сума ПДВ не перевищує суму, обчислену за формулою, встановленою пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу та пунктом 9 Порядку №569 (далі – реєстраційна сума), а саме:
Σ Накл = Σ НаклОтр + Σ Митн + Σ ПопРах – Σ НаклВид – Σ Відшкод – ΣПеревищ, де:
Σ НаклОтр – загальна сума податку за отриманими платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Цей показник формується на підставі даних, що містяться в отриманих платником податку податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, що були складені за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає на податковий період починаючи з 01 січня 2015 року, а також на підставі даних, що містяться в розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних;
Σ Митн – загальна сума податку, сплаченого платником безпосередньо або за допомогою фінансового посередника (особи, відповідальної за фінансове врегулювання) при ввезенні товарів на митну територію України, на підставі даних митних декларацій, у тому числі з урахуванням змін, внесених відповідно до аркушів коригування та додаткових декларацій, оформлених згідно із статтею 261 Митного кодексу України.
Цей показник формується на підставі сум податку, сплачених, починаючи з 01 січня 2015 року, при ввезенні товарів на митну територію України;
Σ ПопРах – загальна сума поповнення рахунку в системі електронного адміністрування податку з власного поточного рахунку платника.
Зазначений показник обраховується на підставі даних, отриманих згідно з угодою про інформаційний обмін між Державною фіскальною службою та Казначейством щодо сум коштів, перерахованих платником зі свого поточного рахунку на його рахунок в системі електронного адміністрування податку, відкритому йому в Казначействі починаючи з 01 січня 2015 року.
Σ НаклВид – загальна сума податку за виданими платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Цей показник формується на підставі даних, що містяться у виданих платником податку податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, що були складені на операції, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає на податковий період починаючи з 01 січня 2015 року, а також на підставі даних, що містяться в розрахунках коригувань до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних;
Σ Відшкод – загальна сума податку, заявлена платником до бюджетного відшкодування;
Цей показник формується на підставі даних податкових декларацій з податку, поданих до контролюючого органу, починаючи з податкової звітності:
за січень 2015 року – для платників податків, що застосовують місячний звітний період;
за 1 квартал 2015 року – для платників податків, що застосовують квартальний звітний період.
Даний показник формується на підставі задекларованих до відшкодування на поточний рахунок платника сум від’ємного значення податку, розрахованих по операціям, здійсненим після 01 січня 2015 року згідно прийнятих контролюючим органом податкових декларацій з податку та уточнюючих розрахунків до таких декларацій.
Σ Перевищ – загальна сума перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з податку, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних.
Цей показник розраховується як різниця між сумами податку:
задекларованими платником в податкових деклараціях з податку з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до таких декларацій по операціях з постачання товарів/послуг та отримання послуг від нерезидента, місце постачання яких визначено на митній території України, після 01 січня 2015 року та їх подальшого коригування згідно зі статтею 192 розділу V Податкового кодексу України,
та зазначеними платником податку в податкових накладних, що були складені за операціями з постачання товарів/послуг після 01 січня 2015 року, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунків коригування до таких накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Цей показник формується на підставі даних:
податкових накладних, складених не раніше 01 січня 2015 року та зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних;
податкових декларацій з податку, наданих до контролюючого органу, починаючи з податкової звітності: за січень 2015 року – для платників податків, що застосовують місячний звітний період; за І квартал 2015 року – для платників податків, що застосовують квартальний звітний період, та уточнюючих розрахунків до таких декларацій.
Реєстраційна сума обчислюватиметься автоматично та централізовано на рівні ДФС для кожного платника податку щоразу, як відбуватиметься зміна значення будь-якого з показників формули.
Кожен з показників реєстраційної суми обчислюватиметься наростаючим підсумком, починаючи з 01.01.2015 протягом всього періоду діяльності платника ПДВ до моменту анулювання його реєстрації.
Алгоритм обрахунку показників реєстраційної суми, та джерела їх формування підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті ДФС (пункт 10 Порядку № 569).
Для обчислення такої реєстраційної суми враховуються лише податкові накладні, складені за операціями, по яких дата виникнення податкових зобов’язань припадає на податкові періоди з 01.01.2015, розрахунки коригування до таких податкових накладних, а також митні декларації, по яких суми податку сплачені до бюджету, починаючи з 01.01.2015, суми поповнення електронних рахунків з 01.01.2015, суми заявленого бюджетного відшкодування та сума податкових зобов'язань (для формування показника ΣПеревищ) задекларовані у складі податкових декларацій з ПДВ за звітні податкові періоди з 01.01.2015.
Якщо сума, визначена відповідно до пункту 2001.3 статті 2001розділу V Кодексу (реєстраційна сума), буде меншою, ніж сума податку в податковій накладній, яку платник повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, то платник повинен перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій електронний рахунок (пункт 201.10.статті 201 розділу V Кодексу; пункт 12 Порядку № 569).
Збільшення реєстраційної суми може бути забезпечене також за рахунок отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, та сум ПДВ, сплачених під час ввезення товарів на митну територію України.
При обчисленні реєстраційної суми слід також враховувати, що для операцій з отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких є митна територія України, Законом № 1621 змінюється порядок формування податкового кредиту.
На відміну від діючого до кінця 2014 року порядку, починаючи з 01.01.2015 отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, отримує право на податковий кредит за такими операціями на дату складання ним податкової накладної за цими операціями, за умови її реєстрації в ЄРПН (пункти 198.2 статті 198 та 208.2 статті 208 розділу V Кодексу).
В зв’язку з цим необхідно враховувати, що в розділі ІІ "Податковий кредит" податкової декларації з ПДВ за січень (І квартал) 2015 року має бути одночасно відображений податковий кредит за операціями з отримання послуг від нерезидента, які були здійснені в грудні (ІV кварталі 2014 року) та в січні (І кварталі) 2015 року.
В межах системи електронного адміністрування ПДВ передбачено, що складання та реєстрація в ЄРПН податкових накладних здійснюється постачальником товарів/послуг та отримувачем послуг від нерезидентів, місцем постачання яких є митна територія України. При цьому запроваджується окремий порядок реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.
Так, розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:
1) постачальником товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника (продавця) або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
2) отримувачем товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику (продавцю), для чого постачальник (продавець) надсилає складений розрахунок коригування отримувачу (покупцю).
Зменшити суму податкових зобов’язань за таким розрахунком коригування постачальник може тільки після реєстрації цього розрахунку в ЄРПН його отримувачем. Зменшити суму свого податкового кредиту за таким розрахунком коригування отримувач (покупець) товарів (послуг) зобов’язаний незалежно від факту реєстрації такого розрахунку в ЄРПН.
Розрахунки коригування, що складаються постачальником товарів/послуг до податкових накладних, які не видаються отримувачу таких товарів/послуг, підлягають реєстрації в ЄРПН постачальником.
Розрахунок коригування до податкової накладної, яка була складена отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) таких послуг.
5. Податкові накладні, складені за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає на податковий період до 01.01.2015, та розрахунків коригування до таких податкових накладних
Податкові накладні, складені за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає до 01.01.2015, та відповідно до вимог Кодексу підлягають реєстрації у ЄРПН (у разі, якщо такі накладні складені в електронній формі або якщо такі накладні відповідають вимогам пункту 11 підрозділу 2 розділу XX Кодексу у разі складання податкової накладної у паперовому вигляді), але не були зареєстровані у ЄРПН до 01.01.2015 (термін реєстрації припадає на період з 01.01.2015 до 15.01.2015), підлягають такій реєстрації без дотримання вимог щодо наявності відповідної реєстраційної суми.
Розрахунки коригування, які складені до 01.01.2015 та відповідно до вимог Кодексу підлягають реєстрації у ЄРПН але не були зареєстровані в ЄРПН до 01.01.2015 (термін реєстрації припадає на період з 01.01.2015 до 15.01.2015), а також розрахунки коригування, складені після 01.01.2015 до податкових накладних, складених за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає до 01.01.2015, підлягають такій реєстрації без дотримання вимог щодо наявності відповідної реєстраційної суми.
Такі розрахунки коригування підлягають реєстрації в ЄРПН постачальником товарів/послуг.
Податкові накладні, складені за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає до 01.01.2015 (незалежно від факту реєстрації їх в ЄРПН та періоду, в якому вони були включені до податкового кредиту, а також незалежно від того чи були вони включені до складу податкового кредиту) та розрахунки коригування до таких податкових накладних (незалежно від дати їх складання та факту реєстрації їх в ЄРПН) не приймають участі в обчисленні реєстраційної суми.
Податкова накладна, складена отримувачем послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, за операціями з постачання таких послуг, дата виникнення податкових зобов’язань припадає на грудень/ІV квартал 2014 року, сума ПДВ якої були включені до складу податкових зобов’язань за звітний (податковий) період грудень/ІV квартал 2014 року включається до складу податкового кредиту за звітний (податковий) період січень/І квартал 2015 року та не приймає участі в обчисленні реєстраційної суми.
6. Розрахунки з бюджетом
Суму податкових зобов’язань, належних до сплати в бюджет, платники податку, як і встановлено Кодексом, визначають самостійно, виходячи з результатів діяльності за відповідний звітний період. Така сума декларується в податковій декларації платника ПДВ.
Якщо за результатами звітного податкового періоду платником податку задекларовано в податковій декларації з ПДВ сума податку до сплати в бюджет, то така сума підлягає перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок платника податку.
Таке перерахування здійснюється на підставі реєстру, який автоматично формується ДФС на підставі поданих платниками податкових декларацій з ПДВ, та не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення граничного строку для самостійної сплати податкових зобов’язань надсилається Казначейству.
Перерахування суми податку до бюджету та/або на спеціальні рахунки платників податку з їх електронних рахунків здійснюється Казначейством не пізніше останнього дня строку для самостійної сплати податкових зобов’язань, в межах залишку таких коштів на електронних рахунках (пункт 21 Порядку №569).
У випадку недостатності коштів на рахунку платника у системі електронного адміністрування податку для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань та/або для перерахування на спеціальний рахунок платник повинен у строки, встановлені Кодексом для самостійної сплати платником податкових зобов’язань, перерахувати з власного поточного рахунку на свій електронний рахунок кошти в недостатніх сумах.
Якщо платник у строки, встановлені Кодексом для самостійної сплати платником податкових зобов’язань, не забезпечив наявність на його електронному рахунку коштів для сплати узгоджених податкових зобов'язань/перерахування на спеціальний рахунок, Казначейством виконання реєстрів, надісланих ДФС, здійснюється в межах залишку коштів на рахунку в системі електронного адміністрування податку. Невиконаний (не сплачений) по такому реєстру залишок узгоджених податкових зобов’язань платника обліковується Казначейством до повного виконання шляхом перерахування до бюджету/спеціального рахунку коштів, що перераховуються платником з власного поточного рахунку на його електронний рахунок (пункт 22 Порядку № 569).
Пунктом 25 Порядку № 569 встановлено, що розрахунки з бюджетом у зв’язку з поданням уточнюючих розрахунків, сплата податкових зобов’язань, визначених контролюючим органом, та сплата штрафних санкцій і пені здійснюються платником податку до бюджету не з електронного рахунку, а з власного поточного рахунку.
Тобто з електронного рахунку погашаються суми податкових зобов’язань, задекларованих платником податку в податкових деклараціях з ПДВ за звітні (податкові) періоди з 01.01.2015, а суми податкових зобов’язань з ПДВ, які платник визначив в уточнюючих розрахунках до податкових декларацій з ПДВ, суми ПДВ, донараховані платнику контролюючим органом за результатами перевірок, суми штрафів та пені сплачуються не з електронного рахунка платника, а з його поточного рахунка.
Пунктами 26 та 27 Порядку № 569 встановлено правила повернення помилково та/або надміру зарахованих до бюджету коштів з електронного рахунку платника на його поточний рахунок у порядку, визначеному статтею 43 розділу ІІ Кодексу, в тому числі і у разі анулювання реєстрації платника податку.
Таке повернення здійснюється за умови подання платником податків заяви у довільній формі протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми, в якій має бути вказано поточний рахунок платника податків в установі банку, на який необхідно повернути такі суми з бюджету. Повернення таких сум здійснюється без використання електронного рахунка.
7. Спеціальний режим оподаткування у сільському господарстві
Платникам податку, які застосовують спецрежим, в системі електронного адміністрування податку відкривається єдиний електронний рахунок для обліку сум податку як в межах діяльності, визначеної статтею 209 Кодексу, так і у межах іншої діяльності.
Такі платники реєструють в ЄРПН всі податкові накладні: як ті, що складені на операції з постачання товарів (послуг) в межах спецрежиму, так і ті, що складені у зв’язку з здійсненням інших операцій з постачання.
Платники податку – суб’єкти спеціального режиму оподаткування повинні враховувати, що для реєстрації в ЄРПН всіх складених ними податкових накладних та розрахунків коригування як у зв’язку з постачанням товарів (послуг) в межах спецрежиму, так і у зв’язку з іншими операціями з постачання, здійснюється єдиний розрахунок реєстраційної суми (за формулою, визначеною пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу та пунктом 9 Порядку №569).
У випадку якщо платником податку, який застосовує спецрежим, за результатами звітного періоду задекларовано суми податку, які підлягають сплаті як до бюджету так і на його спеціальний рахунок, кошти з його електронного рахунку у першу чергу перераховуються до бюджету, а у разі повного розрахунку з бюджетом – на спеціальний рахунок такого платника (пункт 22 Порядку № 569).
Таке перерахування здійснюється на підставі реєстру, який автоматично формується ДФС на підставі поданих платниками податкових декларацій з ПДВ, та не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення граничного строку для самостійної сплати податкових зобов’язань надсилається Казначейству. Перерахування суми податку до бюджету та/або на спеціальні рахунки платників податку з їх електронних рахунків здійснюється Казначейством не пізніше останнього дня строку для самостійної сплати податкових зобов’язань, в межах залишку таких коштів на електронних рахунках (пункт 21 Порядку №569).
Зазначене правило стосується також і платників податку – сільськогосподарських підприємств усіх форм власності, які відповідають критеріям, визначеним статтею 209 розділу V Кодексу, але не зареєструвалися як суб’єкти спеціального режиму оподаткування.
Для забезпечення в умовах дії системи електронного адміністрування ПДВ спрямування сум ПДВ на підтримку власного виробництва суб’єкти спецрежиму - платники ПДВ повинні надати контролюючому органу за місцем своєї реєстрації платником ПДВ інформацію щодо даних реквізитів поточного рахунку, на який має бути перерахована відповідна сума з електронного рахунка такого платника, та актуалізувати такі дані у разі зміни реквізитів поточного рахунка.
8. Від’ємне значення і залишок бюджетного відшкодування
Від’ємне значення ПДВ, яке виникло у платника податку в звітних періодах до 01.01.2015, участі в обчисленні реєстраційної суми не прийматиме.
Розділом ІІ Закону № 1621 визначено, що від’ємне значення суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 статті 200 Кодексу, та залишок від’ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування, задекларовані до 1 січня 2015 року, обліковуються у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Облік такого від’ємного значення здійснюватиметься в податковій декларації ПДВ. Проектом нової форми декларації з ПДВ для такого обліку передбачено окремий розділ та додаток.
З 01.01.2015 суми бюджетного відшкодування, задекларовані в деклараціях за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року, підлягають відшкодуванню у порядку, встановленому відповідно до статті 200 Податкового кодексу України у редакції, що діяла станом на 31 грудня 2014 року, тобто залишок непогашеного від’ємного значення станом на 01.01.2015 не анулюється, обліковується окремо у складі податкової декларації з ПДВ за звітні періоди після 01.01.2015 та відшкодовуються платникам у автоматичному або звичайному режимі за правилами та у терміни, що передбачені Кодексом станом на 31.12.2014.
Суми бюджетного відшкодування, задекларовані в звітних періодах після 1 січня 2015 року, повертатимуться платникам і в звичайному і в автоматичному режимі. При цьому спрямування бюджетного відшкодування ПДВ в рахунок погашення податкових зобов’язань майбутніх періодів скасовується. Після 1 січня 2015 року бюджетне відшкодування ПДВ буде здійснюватись виключно коштами на поточний рахунок платника.
Одночасно інформуємо, що з 01.01.2015 відповідно до вимог статті 200 Кодексу (з урахуванням змін, внесених Законами №1621 та №1690) бюджетне відшкодування платникам податку здійснюватиметься на місяць раніше ніж зараз.
Додаткові питання щодо функціонування системи електронного адміністрування ПДВ просимо надсилати на електронну адресу:sea_pdv@ukr.net для оперативної підготовки додаткових роз’яснень.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ



В 2014 році я отримав у спадщину від матері будинок за межами країни. В якому порядку декларується та оподатковується отриманий дохід?

Якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію. Термін подання річної декларації за підсумками 2014 року - до 1 травня 2015 року.
Сума отриманого доходу оподатковується за ставкою 15 відсотків якщо загальна сума отриманого у звітному місяці доходу, не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року. Якщо дохід перевищує зазначений показник - ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення.
Сплата податкового зобов'язання повинна бути здійснена до 1 серпня 2015 року.
Сектор комунікацій Дніпродзержинської ОДПІ

В 2014 р. були продані акції, одержані у власність в процесі приватизації. Чи оподатковується отриманий дохід податком на доходи фізичних осіб?

У разі придбання громадянином акцій за приватизаційні сертифікати, набуті в іншому порядку, а саме за договорами дарування, угодами купівлі – продажу тощо, дохід від продажу таких акцій оподатковується на загальних підставах.
Сектор комунікацій Дніпродзержинської ОДПІ

Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» – до 5 робочих днів.

Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» з боку органів ДФС – до 5 робочих днів. Нагадуємо, що квитанції мають розширення «.rpl» та відкриваються за допомогою ключа електронної печатки, а у разі її відсутності, підписом фізичної особи – підприємця (для фізичної особи – підприємця). Інші файли, що мають розширення «.xml» не потребують розшифрування. Електронні звіти можна відправляти лише після отримання квитанції про успішне підписання договору з боку органів ДФС.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (веб – портал ДФС, вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 401.02).

Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ



У попередньому році я отримував доходи від надання послуг з ремонту квартир іншим громадянам. Чи потрібно оподатковувати зазначені доходи?

Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.
Особою, яка не є податковим агентом, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб'єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку в органах державної податкової служби як особа, що провадить незалежну професійну діяльність.
Таким чином громадяни, які отримували протягом звітного року доходи не від податкових агентів, зобов’язанідо 1 травня року, що настає за звітним, надати податкову декларацію в якій відобразити суму отриманого доходу, суму сплаченого протягом звітного року податку та податкового зобов'язання. Сума податкового зобов'язання, зазначена в податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ


Хто звільняється від обов’язку подання декларації?

Відповідно до п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України платники податку звільняються від обов'язку подання податкової декларації в таких випадках незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:
· є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;
· перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув'язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
· перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
· перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Розпочалася кампанія декларування доходів громадян
З 1 січня до 1 травня 2015 року триватиме кампанія декларування майнового стану і доходів громадян, одержаних у 2014 році.
В даний період громадяни зобов'язані подати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), якщо протягом 2014 року, отримували:
- доходи з яких при нарахуванні або виплаті податок не утримувався;
- доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);
- нецільову благодійну допомогу, якщо її загальна сума у 2014 році перевищувала 1710 грн.;
- доходи від двох і більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих такими податковими агентами за 2014 рік перевищила 146160 гривень;
- спадок (подарунки) від осіб, які не є членами сім'ї першого ступеня споріднення;
- доходи від продажу інвестиційних активів, якщо їх вартість у 2014 році перевищує 1710 грн.;
- іноземні доходи.
Також фізичні особи – платники податку зобов’язані подати річну податкову декларацію про доходи за 2014 рік, якщо отримували окремі види оподатковуваних доходів, які не підлягали оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не звільнені від оподаткування. В такому випадку платник зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.
За неповнолітніх осіб або осіб, визнаних судом недієздатними, декларацію подають їхні батьки (опікуни, піклувальники). Річна податкова декларація подається до територіального органу державної фіскальної служби за місцем реєстрації громадянина.
Студентам нагадуємо, що подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року. Разом із декларацією подаються документи для підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки.
Сектор комунікацій Дніпродзержинської ОДПІ
Подання річної декларації є обов’язковим

Громадянин зобов’язаний подати у 2015 році податкову декларацію, якщо протягом звітного 2014 року, зокрема, отримував:
- доходи від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;
- доходи, які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику податку двома або більше податковими агентами у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2014 році – 146160 грн.);
- іноземні доходи;
- дохід, отриманий орендодавцем при наданні нерухомості в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;
- дохід, отриманий орендодавцем при наданні рухомого майна в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;
- дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню (крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини);
- дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди від особи, яка не є податковим агентом (крім окремих випадків, установлених пп. 164.2.14 Кодексу).
Також фізичні особи - платники податку зобов’язані подати річну податкову декларацію про доходи за 2014 рік, якщо отримували окремі види оподатковуваних доходів, які згідно з нормами розділу ІV Кодексу не підлягали оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не звільнені від оподаткування. В такому випадку платник зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.
Податкова декларація заповнюється платником самостійно або особою, нотаріально уповноваженою таким платником здійснювати таке заповнення (п.179.5 Кодексу). За неповнолітніх осіб або осіб, визнаних судом недієздатними, декларацію подають їхні батьки (опікуни, піклувальники).
Річна податкова декларація подається громадянами до органу доходів і зборів за місцем реєстрації у термін до 1 травня.
Cума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянином самостійно до 1 серпня 2015 року. Сума податкових зобов’язань, донарахована органом ДФС, сплачується до відповідного бюджету у строки, встановлені Кодексом.
Порядок подання річної податкової декларації визначено ст. 179 Податкового кодексу України.

Сектор комунікацій

Дніпродзержинської ОДПІ
Річний перерахунок ПДФО

Нагадуємо, що перерахунок , в тому числі річний, полягає, зокрема , в уточненні (повторній перевірці) сум нарахованих платнику податку протягом певного календарного періоду доходів у вигляді заробітної плати окремо за кожний місяць такого періоду та наданих ПСП. При цьому перевіряється правильність застосування ПСП та ставок ПДФО ( 15 або 17 %) в розрізі кожного місяця. Перерахунок по звільненим працівникам не проводиться, оскільки він повинен бути проведений під час звільнення.
У перерахунку беруть участь лише доходи, нараховані платнику податку у вигляді заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму. Для перерахунку роботодавець, повинен брати заробітну плату за відпрацьований час (оклади, надбавки, доплати тощо), премії, відпускні, матеріальну допомогу систематичного характеру, допомогу по тимчасовій непрацездатності та лікарняні.
При перерахунку може виникнути недоплата або переплата. В разі недоплати ПДФО сума такої недоплати утримується роботодавцем за рахунок будь-якого оподатковуваного доходу працівника за відповідний місяць після його оподаткування, а в разі недостатності суми такого доходу - за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців до повного погашення суми такої недоплати. В разі виявлення переплати з ПДФО необхідно зменшити суму нарахованого податкового зобов'язання працівника за відповідний місяць (місяць проведення перерахунку), а при недостатності такої суми зменшити суму податкових зобов'язань наступних податкових періодів, до повного повернення суми такої переплати.
За підсумками перерахунку Податковий розрахунок за формою № 1ДФ заповнюється наступним чином:
- у графах 3 і 3а проставляється сума нарахованого та виплаченого доходу за відповідний звітний період (4 квартал 2014 року);
- у графах 4 і 4а проставляється сума ПДФО з урахуванням суми недоплати/ переплати. Тобто на суму виявленої недоплати з ПДФО збільшують показники граф 4 і 4а, а на суму надміру утриманого ПДФО - зменшують показники цих же граф.

Сектор к комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Здаєте житло у найм?
Подайте декларацію та сплатіть податок!


Нагадуємо, що громадяни, які надають житло у найм іншим громадянам і отримують доходи, зобов’язані сплачувати податок на доходи фізичних осіб та декларувати доходи шляхом подання декларації про майновий стан і доходи. Якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, то особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету, є платник податку – орендодавець, особа, яка надає житло у найм та отримує доходи. Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені цим Податковим кодексом України для квартального звітного періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого кварталу.
Відповідно до ст.164-1Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Несплата податку громадянами, які отримували доходи від надання житлової площі у найм іншим громадянам, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає сплаті до бюджету.
Тож своєчасно подавайте декларацію про майновий стан і доходи.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Для отримання податкової знижки громадяни мають право подати річну декларацію

З настанням 2015 року органи ДФС приймають податкові декларації про майновий стан і доходи, отримані громадянами протягом 2014 року. Податковим кодексом України встановлено, що громадяни зобов'язані подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) або мають право її подати для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого до бюджету податку на доходи фізичних осіб. Для реалізації права громадян на податкову знижку за наслідками 2014 року, разом із декларацією подаються документи для підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки. У 2015 році платники податку таку податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

Сектор комунікацій Дніпродзержинської ОДПІ
Податкова знижка

Податкова знижка дає можливість повернути з бюджету надміру сплачений податок, якщо у громадян в минулому році були такі витрати як:
- плата за навчання дітей у навчальних закладах;
- сплата відсотків за іпотечним кредитом;
- здійснювалися пожертвування, благодійні, внески;
- страхові внески та внески за договорами недержавного пенсійного страхування;
- суму витрат платника податку на:
- оплату допоміжних репродуктивних технологій (запліднення);
- оплату вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини;
- суму коштів, сплачених платником податку у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, з використанням біопалива;
- суми витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла.

Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Граничні терміни подання декларацій платниками єдиного податку

За результатами роботи 2014 року фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування І та ІІ груп, заповнюють та подають декларацію платника єдиного податку протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Тобто, останній день подання податкової декларації платниками єдиного податку першої та другої груп - 3 березня 2015 року.
Платники єдиного податку третьої - шостої груп подають податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для квартального податкового періоду, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Останній день подання декларації за ІV квартал 2014 року такими платниками – 10 лютого 2015 року.
Порядок складення та подання звітності платниками єдиного податку регулюється ст. 296 Податкового кодексу України (із змінами і доповненнями).

Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ

Новації в ЕСВ
Згідно змін внесених Законом №219 по 31 грудня 2015 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами розмір єдиного внеску, встановлений частиною п’ятою та абзацом другим частини шостої статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" для платників єдиного внеску, визначених в абзацах другому, третьому, четвертому та сьомому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, застосовується з понижуючим коефіцієнтом (далі - коефіцієнт), якщо платником виконуються одночасно такі умови:
а) база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці (далі - БН(зо) збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу (далі - СмБН(зо)2014);
б) після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці (далі - СП(зо)м) складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік (далі - СмП(зо)2014);
в) кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 відсотків середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік (далі - СмК(зо)2014). Ця умова не застосовується до платників єдиного внеску, визначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Задекларувати доходи за 2014-й необхідно до 1 травня 2015 р.

Громадяни повинні подати податкову декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2014 році, до 1 травня 2015 року. Декларація подається до органів доходів і зборів за місцем реєстрації. При цьому обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає згідно з нормами Податкового кодексу України у разі отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2014 року податок не утримувався; доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності) та отримання іноземних доходів.
Платнику податку не потрібно подавати декларацію, якщо він отримував доходи виключно від податкових агентів, від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.
Також декларацію можуть подати фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати впродовж всього року.

Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ

Хто повинен сплачувати податок, якщо нерухоме майно у спільній власності декількох фізосіб ?

Усе залежить від виду спільної власності. Так, власники житла на умовах спільної часткової власності сплачують податок на нерухомість за належну кожному з них частку.
Якщо нерухомість перебуває у спільній сумісній власності, важливо, чи поділена вона в натурі. Якщо поділена, то кожний власник сплачує податок за свою частку. А якщо поділу немає – платником є один із власників, визначений ними (якщо іншого не встановлено судом) (пп.265.1.2 Податкового кодексу України). Про те, кого власники житла обрали відповідальним за сплату податку, треба повідомити податкову інспекцію.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ


Особливості звітування при добровільній сплаті єдиного соціального внеску?
Фізична особа, яка уклала договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, зобов’язана подати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску. Звіт формується та подається за себе протягом 30 календарних днів після закінчення строків дії договору.
Звітним періодом є тривалість дії договору. У разі, якщо договором про добровільну участь передбачено одноразову сплату особою єдиного соціального внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, звітним є період, за який одноразово сплачено єдиний внесок за попередні періоди.
Звіт подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем податкового обліку за додатком 6 Звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску. Це передбачено Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів України від 9 вересня 2013 року № 454.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ


З нового року стартує кампанія декларування доходів громадян

З 1 січня 2015 року розпочинається кампанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2014 році, подається до 1 травня 2015 року за місцем реєстрації.
Обов’язково подати річну декларацію про майновий стан і доходи мають громадяни, які отримували:
окремі доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2014 року податок не утримувався (наприклад, надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю; надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм));
доходи від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);
іноземні доходи (отримані особами, які виїжджають за кордон на сільськогосподарські роботи; для надання послуг домашнього персоналу (хатні робітниці, гувернантки, вихователі, економки, няні, перекладачі, а також моряки, що працюють на суднах іноземних судновласників).
Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року. У такому випадку податкову декларацію можна подавати протягом всього року.
Нагадаємо, що декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб норм Податкового кодексу України: громадяни зобов’язані подати та/або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за наслідками звітного податкового року для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого ними із заробітної плати податку.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ

З 1 січня розпочалася деклараційна кампанія - 2015

З початку 2015 року стартувала кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2014 року.
Декларації про майновий стан і доходи платники податків повинні подати до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси.
Граничний термін для платників, які зобов’язані подавати таку декларацію, –30 квітня 2015 року, які хочуть отримати податкову знижку – 31 грудня 2015 року.
При декларуванні доходів у поточному році застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діяли на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2014 року.
Бланк податкової декларації та порядок її заповнення розміщенона офіційному веб-порталі ДФС України .
Нагадуємо, форма податкової декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 №793 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».
Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи визначений ст. 179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами і доповненнями).
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ


Сервіс фіскальної служби, який «знає все»
Інформаційно-довідковий ресурс ДФС України – «ЗІР» доступний кожному. Він дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності, використовуючи ключові слова.
За допомогою ресурсу «ЗІР» можна переглянути інформацію за певні періоди, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані із використанням Бази знань. Також, функціонал ресурсу передбачає можливість надання пропозицій з технічних питань його роботи шляхом використання «Форми зворотнього зв’язку», розміщеної в рубриці «Про ресурс».
Скористатися ресурсом «ЗІР» можна через веб - портал ДФС України (вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс»).
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ

Як платникам уникнути фінансової, адміністративної
та кримінальної відповідальності?
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що податковий компроміс це - звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов'язань по податку на прибуток підприємств і ПДВ за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням встановлених ПКУ строків давності.
Для цього платникові податків необхідно подати уточнюючий розрахунок, в якому визначити суму завищення податкового кредиту по ПДВ або суму завищення витрат з податку на прибуток.
Платнику податків необхідно сплатити 5% суми податку. Тобто, 95 % суми відповідного податку вважатимуться погашеними.
ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що роз’яснення та додаткова інформація з питань застосування податкового компромісу надаються податковими інспекціями за місцем реєстрації.
Контактні телефони:
- ДПІ у Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська за тел. (056) 770-72-30. Координатор з даного питання Бланк Оксана Владиславівна тел. (056) 760-72-30.
- ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська за тел. (0562) 36-96-54. Координатор з даного питання - Кулик Олег Богданович тел.(056) 36-96-51.
- ДПІ у Жовтневому районі м.Дніпропетровська за тел. (056) 776-71-96. Координатор з даного питання Артемьева Вікторія Леонідівна тел. (056) 776-71-96.
- ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська за
тел. (056) 374-70-61. Координатор з даного питання Дем’яненко Тетяна Юріївна тел. (056) 374-70-84.
- ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська за тел. (0562) 34-28-70. Координатори з даного питання: Мазур Ольга Анатоліївна тел. (0562) 34-28-71.
- ДПІ у Ленінському районі м.Дніпропетровська за
тел. (056) 370-25-88. Координатори з даного питання: Зюзін Максим Іванович (056) 370-26-40, Сидоров Максим Борисович
тел. (056) 370-25-69, Козак Юлія Олександрівна тел. 098-633-07-18.
- Лівобережна ОДПІ м. Дніпропетровська за тел. (056) 725-55-38. Координатор з даного питання Левченко Тетяна Григорівна
тел. (056) 725-50-22.
- Дніпропетровська ОДПІ за тел. (056) 374-88-28. Координатор з даного питання Петрашку Олександр Олександрович
тел. (056) 374-93-75.
- Дніпродзержинська ОДПІ за тел. (05692) 3-26-01. Координатори з даного питання: Корсун Вікторія Миколаївна тел. (05692) 3-26-01, Сидорчук Іван Сергійович тел. (0569) 53-40-21, Лебедева Евгенія Евгеніївна тел. (05692) 3-70-84, Попов Олег Миколайович
тел. (05692) 3-86-33.
- Західно-Донбаська ОДПІ за тел. (05632) 3-01-23. Координатори з даного питання: Басова Ольга Борисівна тел. (05632) 3-41-04,
Тімоніна Наталія Іванівна тел. (05632) 3-12-05.
- Новомосковська ОДПІ за тел. (05693) 7-70-92. Координатор з даного питання Ткачук Генадій Анатолійович тел. (05693) 7-70-92.
- Нікопольська ОДПІ за тел. (0562) 2-22-00. Координатори з даного питання: Гапіч Ірина Віталіївна (0562) 2-79-41, Лисенко Віта Іванівна
тел. (0562) 2-22-87.
- Східно -Дніпровська ОДПІ за тел. (05639) 9-22-39. Координатор з даного питання Шевченко Ганна Іванівна тел. (05639) 9-22-39.
- Верхньодніпровська ОДПІ за тел. (05658) 6-05-12. Координатори з даного питання: Шовкун Олена Валентинівна тел. (05658) 6-05-12; Шмагуненко Марина Олексіївна тел. (05658) 3-19-69.
Верхньодніпровська ОДПІ (Криничанське відділення) за тел. (05654) 9-13-88. Координатор Неклеса Сергій Володимирович
тел. (05654) 9-13-88.
Верхньодніпровська ОДПІ (Вільногірське відділення) за
тел. (05653) 5-18-88. Координатор Шишлаков Борис Павлович тел. (05653) 5-18-88.
Верхньодніпровська ОДПІ (П”ятихатське відділення) за тел. (05651) 3-04-50. Координатор Дубінчук Олександр Олександрович тел. (05651) 3-04-50.
Верхньодніпровська ОДПІ (Жовтоводське відділення)
за тел (05652) 3-35-39. Координатор Худолеев Генадій Федорович тел. (05652) 3-35-39.
- Криворізька південна ОДПІ за тел. (0564) 90-23-63. Координатори з даного питання: Крєтов Євгеній Юрійович тел. (0564) 90-37-85, Курлова Лариса Вікторівна тел. (0564) 92-84-90, Бабій Марина Миколаївна тел. (0564) 92-85-27.
- Криворізька північна ОДПІ за тел. (0564) 66-47-25. Координатори з даного питання: Воінов Владислав Володимирович
тел. (0564) 66-47-25, Клюцковський Владислав Леонідович тел. (0564) 66-47-25.
- Криворізька центральна ОДПІ за тел. (056) 404-06-92. Координатор з даного питання Кудибін Віталій Вікторович
тел. (056) 404-06-92.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Скористайтеся можливістю виправити фінансову ситуацію!

Увага! З 17 січня до 16 квітня 2015 року бізнес має законний механізм податкового компромісу. Після цього наступає крімінальна відповідальність за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток та ПДВ!
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Зініціюйте податковий компроміс
Податковий компроміс – режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року. Податкові зобов’язання суб’єкту господарювання доведеться сплатити до бюджету у розмірі 5 відсотків від суми заниження податкового зобов’язання. Інша частина 95 відсотків вважається погашеною за наслідками досягнення податкового компромісу. При цьому штрафні санкції до платника податків не застосовуються, а пеня відповідно не нараховується.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Тим, хто йде на компроміс

Платники, які вирішили сумлінно донарахувати податкові зобов'язання та скористатися податковим компромісом. Звертаємо увагу, що при складанні Заяви про податковий компроміс рекомендується зазначати:
1. Про подання уточнюючого розрахунку для застосування процедури досягнення податкового компромісу;
2. Про згоду на проведення перевірки з питань, які стосуються витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або завищення податкового кредиту з податку на додану вартість, у межах процедури досягнення податкового компромісу;
3. Перелік операцій, щодо яких здійснено уточнення показників податкової декларації необхідно вказати:
3.1. назву (ПІБ), код ЄДРПОУ суб’єкта господарювання (реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер та серія паспорта (для фізичних осіб, які через релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків)), по операціях (взаємовідносинах), з яким було віднесено суми до складу податкового кредиту та/або витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування;
3.2. дату, номер, вид, термін дії договору, на виконання якого здійснювались господарські операції, предмет договору, обсяг здійснених господарських операцій за договором, зміни до договору, що стосуються вказаних операцій (за наявності);
3.3. податковий (звітний) період, у якому було допущено завищення податкового кредиту та/або витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, що стало наслідком заниження ПДВ та податку на прибуток до бюджету та податковий (звітний) період, у якому було допущено заниження податкових зобов’язань;
3.4. зміст господарської операції (номенклатура постачання, обсяг, вид, інформація щодо проведених розрахунків);
3.5. суму завищення податкового кредиту та/або витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, та суму заниження ПДВ та податку на прибуток до бюджету;
3.6. дату, номер податкової накладної, на підставі якої було віднесено відповідні суми до податкового кредиту, відомості та/або інші розрахункові документи, що засвідчують факт сплати ПДВ у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг та їх отримання.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
До податкової не поспішай –
декларацію про майновий стан через мережу Інтернет подай!
Нагадуємо, що декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2014 році, громадяни мають змогу подавати через мережу Інтернет. Для користування послугою платникові треба мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення.
Платники можуть безкоштовно отримати цифровий підпис у Центрі обслуговування платників не залежно від місця реєстрації.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
У світ податкових новацій разом із «ЗІР»
В податковому законодавстві України відбувається чимало змін, які стосуються як і суб'єктів господарювання так і пересічних громадян. Тож, ГУ ДФС у Дніпропетровській області радить користуватися електронним сервісом ДФС України «ЗІР» для своєчасного та оперативного отримання необхідної інформації. Користувачі ресурсу можуть надавати свої пропозиції звернувшись за «формою зворотного зв’язку» в рубриці «Про ресурс».
Скористатися послугою «ЗІР» можна на веб-порталі ДФС України за адресою http://zir.minrd.gov.ua/ у розділі «Інформаційно-довідковий ресурс».
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ

За кордон не поспішай – податкову декларацію подай!
Звертаємо увагу бажаючих виїхати за територію України на те, що громадяни – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до органу ДФС за місцем свого проживання декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.
Орган ДФС протягом 30 календарних днів після надходження такої декларації зобов’язаний перевірити визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку. Така довідка надається резидентом до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ

Іноземні доходи до декларування!
Фізичні особи, які є громадянами України та працюють, тимчасово або постійно за кордоном, зобовязані декларувати доходи, отримані як із джерел в Україні, так і іноземні доходи. Платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.
Перелік діючих міжнародних договорів про усунення подвійного оподаткування розміщено на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України http://sfs.gov.ua/ у розділі «Діяльність» у рубриці «міжнародне співробітництво».
Для одержання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов'язаний одержати від державного органу країни, де був отриманий дохід (прибуток), уповноваженого стягувати такий податок, довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об'єкт оподатковування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, у відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено діючими міжнародними договорами України.
Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.
Податкова декларація подається до контролюючого органу в один із таких способів за вибором платника податку:
· особисто платником або уповноваженою на це особою;
· надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
· засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.
Поштове відправлення слід здійснити не пізніше, ніж за десять днів до закінчення граничного терміну подання декларації.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Реєстратори розрахункових операцій у єдинників

Платники єдиного податку другої та третьої (фізичні особи - підприємці) груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування їх до 1 січня 2017 звільняються від перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Застосування РРО

Законом України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" запроваджено обов'язкове використання реєстраторів розрахункових операцій для платників єдиного податку - фізичних осіб-підприємців: платників третьої групи - з 1 липня 2015 року, платників другої групи - з 1 січня 2016 року.
Платники єдиного податку - фізичні особи - підприємці другої та третьої груп при провадженні діяльності на ринках, при продажу дрібнороздрібної торгівельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують РРО.

Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Інтернет торгівля з РРО
Суб’єкти господарювання, які займаються продажем товарів в інтернеті, про необхідність застосування РРО та видання покупцям розрахункових документів встановленої форми.
Платники єдиного податку 2 і 3 груп до 01.07.2015 звільняються від санкцій за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР при:
· наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій;
· виконанні операцій з купівлі-продажу інвалюти у разі, якщо ці операції виконуються у касах уповноважених банків з оформленням розрахункових документів відповідно до нормативних актів Нацбанку; при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції).
(Лист ДФС від 10.02.2015 № 4315/7/99-99-22-07-03-17 ).
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Порядок розрахунку та застосування коефіцієнта по ЕСВ
Коефіцієнт щомісячно обчислюється платниками самостійно, за такою формулою:
коефіцієнт = СмБН(зо)2014/БН(зо), де:
СмБН(зо)2014 - середньомісячна база нарахування єдиного внеску для платника у 2014 році в розрахунку на одну застраховану особу - це сума нарахованої заробітної плати, винагород за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, на яку нараховується єдиний внесок/кількість звітних місяців платника в 2014 році/СмК(зо)2014;
БН(зо) - база нарахування єдиного внеску на одну застраховану особу за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовим договором, - це сума нарахованої заробітної плати, винагород за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, на яку нараховується єдиний внесок у звітному місяці 2015 року/кількість застрахованих осіб платника у звітному місяці 2015 року, яким нараховані виплати;
СмК(зо)2014 - середньомісячна кількість застрахованих осіб платника за 2014 рік - це сумарна кількість застрахованих осіб, яким нараховані виплати у кожному місяці в 2014 році/кількість звітних місяців платника в 2014 році;
СмП(зо)2014 - середньомісячний платіж на одну застраховану особу у 2014 році - це сума нарахованого єдиного внеску за 2014 рік/кількість звітних місяців платника в 2014 році/СмК(зо)2014;
СП(зо)м - середній платіж на одну застраховану особу у звітному місяці - це сума нарахованого єдиного внеску у звітному місяці 2015 року/кількість застрахованих осіб у звітному місяці 2015 року, яким нараховані виплати.
Якщо в результаті розрахунку коефіцієнта його значення складає менше ніж 0,4, то платник застосовує коефіцієнт 0,4.
Коефіцієнт застосовується в тому числі при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи.
Коефіцієнт не застосовується платниками єдиного внеску, вказаними в абзаці сьомому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, які виплачують грошове забезпечення.
Розрахований коефіцієнт та розмір єдиного внеску зазначаються з трьома знаками після коми.
При розрахунку коефіцієнта показники за 2014 рік визначаються на підставі звітності платника єдиного внеску, яка подається відповідно до вимог цього Закону.
У разі застосування коефіцієнта платник єдиного внеску зазначає про це в звіті.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
Про забезпечення сплати акцизного податку з роздрібного продажу

З метою забезпечення єдиного підходу до застосування зазначених норм Кодексу та з урахуванням положень п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Кодексу повідомляємо, що
роздрібна ціна тютюнових виробів, що реалізуються в роздрібній торгівельній мережі та вище якої не може здійснюватися їх продаж, формується таким чином:
Обчислення граничної роздрібної ціни тютюнових виробів (ГРЦТВ):
ГРЦТВ = МРЦ : 100 х 105
Фактична роздрібна ціна, за якою продають тютюнові вироби (ФРЦТВ) має дорівнювати або бути меншою, ніж ГРЦТВ.
Якщо суб’єкти господарювання, що здійснюють роздрібний продаж тютюнових виробів, зареєстровані платниками ПДВ, то ФРЦТВ обчислюється таким чином:
ФРЦТВ = (РЦТВ : 100 х 120) : 100 х 105, де
РЦТВ – роздрібна ціна тютюнових виробів без ПДВ.
Сума податкового зобов’язання з акцизного податку з роздрібних продажів за реалізовані тютюнові вироби (ПЗа) становитиме:
ПЗа = ФРЦТВ : 105 х 5.
Сума податкового зобов’язання з ПДВ (ПЗпдв) складатиме:
ПЗпдв = (ФРЦТВ – Пза) : 120 х 20;
- не зареєстровані платниками ПДВ:
ФРЦТВ = РЦТВ : 100 х 105;
сума податкового зобов’язання з акцизного податку з роздрібних продажів складатиме: ПЗа = ФРЦТВ : 105 х 5.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ
З початку року додатково 34,7 грн.

Платники податків Дніпродзержинської ОДПІ з початку року сплатили до Зведеного бюджету майже 266,0 млн. грн.., що на 15% більше очікуваних. До державного бюджету надійшло 90,12 млн.грн. або на 7,9 млн. грн. більше. Місцевий бюджети отримали 175,8 млн. грн., що на 26,7 млн. грн. більше прораховуваних.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ

Доходи місцевих бюджетів зросли на 17,9%

З початку року по податку з доходів громадян надійшло додатково 13.7 млн грн. при загальних надходженнях 118,9млн. грн., які складаються з : податку по відсотках на депозити - фактично надійшло 39,4 тис. грн. (очікувані 21,0 тис. грн.) та безпосередньо податку з доходів громадян – 107,44 млн. грн. (очікувані – 94,8 млн. грн.). По платі за землю надходження склали 65,35 млн. грн. при планових 51,8 млн. грн. Платники єдиного податку сплатили 9,34 млн. грн. з яких додатково 1,6 млн. грн. юридичні особи сплатили 2,1 млн. грн. в яких додатково майже 0,3 млн. грн. Фізичні особи поповнили бюджет на 7,2 млн. грн. (очікувані 5,8 млн. грн).

Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ

Нові джерела доходів місцевих бюджетів

Від запровадженого 5% акцизного збору за 3 місяці надійшло майже 8 млн. грн. що на 1,2 млн. грн. більше очікуваних. По податку з вироблених в Україні підакцизних товарів надійшло 1,45 млн. грн. (на 0,7 млн. грн. більше), по податку з реалізованих у роздрібній торгівлі – 6,55 млн. грн. (додатково 0,1 млн. грн). По транспортному податку надійшло 19,0 тис. грн. (при плані 6,3 тис. грн)
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ

ЄСВ – додатково 10 млн.

З початку року надходження ЄСВ досягли 154,4 млн. грн. з яких додатковим фінансовим ресурсом для соціального забезпечення є 10,4 млн. грн. За звітні періоди з початку року подано 4625 звітів: юридичні особи подали - 2587 , фізичні особи 2038 звітів.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ

Щодо оподаткування компенсаційних виплат

Частиною 3 ст. 119 КЗпП виділені окремо гарантії для працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, але не більше одного року, а саме за такими працівниками зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку провадиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Кабінет Міністрів України постановою від 04 березня 2015 року № 105 затвердив Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (далі – Порядок), який набрав чинності з 17 березня 2015 року. Цим Порядком визначено механізм виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 2501350 „Компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період”.
Відповідно до п. 3 Порядку № 105 бюджетні кошти спрямовуються підприємствам, установам, організаціям на компенсацію витрат на виплату середнього заробітку працівникам, які працювали на таких підприємствах, в установах, організаціях на час призову на військову службу, не більше одного року.
Виплата компенсації проводиться підприємствами, установами, організаціями у строки, визначені ст. 115 Кодексу законів про працю (п. 6 Порядку № 105).
Тобто, з метою виконання гарантій передбачених частиною 3 ст. 119 КЗпП, зокрема, виплати працівникам компенсації у межах середнього заробітку, роботодавці визначають середню заробітну плату таких працівників як розрахункову величину, та інформують про її розмір органи соціального захисту населення, шляхом заповнення Звітів, доданих до Порядку. Після отримання коштів, передбачених у державному бюджеті, роботодавці проводять виплату компенсації у строки, визначені ст. 115 КЗпП.
Оподаткування, нарахування і сплата єдиного соціального внеску на компенсацію проводяться відповідно до Податкового кодексу України і Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” (п. 7 Порядку № 105).
Згідно із п.п. «и» п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Крім того, Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015, оподаткування військовим збором подовжено до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України (п. 161підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу).
Згідно п.п. 1.7 п. 161 підрозділ 10 розділу ХХ Перехідних положень Кодексу від оподаткування військовим збором звільняються доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.51, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.
Враховуючи зазначене, дохід, отриманий працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, який виплачується роботодавцем за рахунок коштів державного бюджету у вигляді компенсації в межах середнього заробітку не включається до оподатковуваного доходу такого працівника.
Також, згідно з частиною сьомою ст. 7 Закону № 2464 не нараховується на виплати та не утримується єдиний внесок з виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Оскільки Порядок № 105 набув чинності з 17.03.2015, то в цілях звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб, військовим збором компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та не нарахування і не утримання єдиного внеску на такі компенсаційні виплати, вказаний Порядок підприємствами, установами, організаціями застосовується починаючи з березня місяця.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ


В Одеській області співробітники власної безпеки ДФС викрили злочинний тандем хабарників

Працівники підрозділу власної безпеки ГУ ДФС в Одеській області завдяки інформації, що надійшла від антикорупційного сервісу «Пульс», викрили факт отримання неправомірної вигоди посадовою особи керівної ланки підрозділу фіскальної служби.
Хабар вимагав від місцевих бізнесменів начальник одного з управлінь податкової інспекції Малиновського району області. Директор товариства з обмеженою відповідальністю мав би заплатити 10 тис. гривень лише за прийом заяви та позитивне вирішення питання щодо внесення підприємства до Реєстру платників податку на додану вартість.
Аби перестрахуватися, нечистий на руку держслужбовець залучив до злочинної схеми підлеглого ревізора, який у якості посередника й отримав у підприємців зазначену суму.
Оперативники власної безпеки ДФС України затримали керівника управління «на гарячому» у власному кабінеті.
Наразі проводяться слідчо-оперативні заходи.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ


Майже 2,6 тис. платників податків звернулися до ДФС із заявами щодо податкового компромісу

Протягом січня-березня поточного року майже 2,6 тис. платників податків вирішили скористатися законодавчим механізмом щодо досягнення податкового компромісу. Вони подали до органів ДФС понад 3,2 тис. заяв.
В результаті досягнення податкового компромісу до бюджету вже надійшло 261,5 млн. гривень.
Нагадуємо, що скористатися податковим компромісом платники податків можуть до 16 квітня поточного року включно. Отримати роз’яснення щодо особливостей застосування цього механізму можна в контакт-центрі ДФС України. Протягом січня-березня фахівцями центру вже надано 931 відповідь на запитання платників податків щодо зазначеної тематики.
Довідково:
Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу», який Верховна Рада України ухвалила 25 грудня 2014 року, набув чинності 17 січня 2015 року.
Відповідно до закону, при застосуванні процедури податкового компромісу платник має сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. При цьому інші 95 відс. такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ


На Дніпропетровщині 20 мешканців працювали два роки з «чистими» трудовими книжками

Однією з ДПІ фіскальної служби області проведена позапланова перевірка ТОВ "А" з питань своєчасності і повноти нараху- вання, утримання та перерахування до бюджету ПДФО та ЄСВ.
ТОВ "А", виробляючи метизну продукцію використовувало працю неоформлених працівни- ків. В рамках кримінального впровадження на підприємстві проведені обшуки, в ході яких вилучені трудові книжки, працюючих фізичних осіб без запису про прийняття на роботу.
В ході позапланової перевірки встановлено, що у податковій звітності за 2013-2014 роки будь-яка інформація стосовно цих осіб відсутня, а виплачена заробітня плата близько 500 тис. грн. не оподатковувалась податком на доходи фізичних осіб і єдиним соціальним внеском.
Загальна сума донарахувань за результатами перевірки склала 286,28 тис. грн. Матеріали перевірки передані для залучення до матеріалівкримінального впровадження.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ


З початку року 85,3 тис. платників отримали безкоштовні цифрові підписи від ДФС

З початку поточного року Акредитованим центром сертифікації ключів ДФС безкоштовно видано 244 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів. Їх власниками стали 85,3 тис. платників податків.
Понад 132 тис. електронних ключів отримали фізичні особи. За вказаний період клієнтами Центру стали 60 тис. таких платників.
Власниками цифрових підписів від ДФС серед юридичних осіб стали 25,3 тис. осіб, яким видано 111,8 тис. посилених сертифікатів.
Нагадаємо, що у зв’язку зі зміною найменування АЦСК ІДД ДФС сформовано нові технологічні сертифікати центру та серверів центру, які необхідно додати до файлового сховища програмного забезпечення, що використовується для накладення електронного цифрового підпису на електронні документи.
Завантажити повний перелік актуальних технологічних сертифікатів АЦСК ІДД ДФС можна у розділі «Сертифікати АЦСК» офіційного інформаційного ресурсу.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ


На Запоріжжі працівниками підрозділу власної безпеки ДФС викрито групу хабарників

Працівники підрозділу власної безпеки Державної фіскальної служби України викрили змову службовців ГУ ДФС у Запорізькій області, які намагалися отримати хабар від підприємців.
Гроші у розмірі 30 тис. гривень зажадали начальник одного з відділів Головного управління області разом зі своїми підлеглими - державними ревізорами-інспекторами.
Оперативниками підрозділу власної безпеки ДФС України у ході обшуку вилучено кошти, отримані в якості хабара.
Зловмисників затримано.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ


Які реквізити слід зазначати у полях платіжного доручення на поповнення рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ

Відповідно до п. 2 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку па додану вартість» електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а також у сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з цього податку.
Рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ відкриваються платникам автоматично. Для їх відкриття центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає банку, в якому відкриваються ці рахунки, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, код ЄДРПОУ та індивідуальний податковий номер платника.
Платіжне доручення оформляється платником за формою, наведеною в додатку 2 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженій Постановою Національного банку України № 22
від 21.01.2004 із змінами (далі - Інструкція № 22).

Реквізити у полях платіжного доручення на поповнення рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ заповняються згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до Інструкції № 22.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ


Особливості застосування коефіцієнта понижуючої ставки єдиного внеску

З 13 березня 2015 року набрав чинності Закон України від 02 березня 2015 року № 219 – VІІІ «Про внесення змін до розділу VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці)».
Розділ VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) доповнено новим пунктом 95. Згідно із зазначеним пунктом платники єдиного внеску до 31 грудня 2015 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами розмір єдиного внеску (встановлений частиною п’ятою та абзацом другим частини шостої статті 8 Закону № 2464 для платників єдиного внеску, визначених в абзацах другому, третьому, четвертому та сьомому пункту першого частини першої статті 4 цього Закону), застосовується з понижуючим коефіцієнтом (далі – Коефіцієнт). Це можливо, якщо платником виконуються одночасно такі умови:
а) база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу у звітному місяці (далі – БН(зо)) збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу (далі – СмБН(зо)2014);
б) після застосування Коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу у звітному місяці (далі – СП(зо)м) складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік (далі – СмП(зо)2014);
в) кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 відс. середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік (далі – СмК(зо)2014). Ця умова не застосовується до платників єдиного внеску, визначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 Закону № 2464.
Коефіцієнт щомісячно обчислюється платниками самостійно за такою формулою:
Коефіцієнт = СмБН(зо)2014/ БН(зо),
де:
СмБН(зо)2014 – середньомісячна база нарахування єдиного внеску платника у 2014 році в розрахунку на одну застраховану особу – це сума нарахованої заробітної плати, винагород за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, на яку нараховується єдиний внесок/кількість звітних місяців платника у 2014 році/СмК(зо)2014;
БН(зо) – база нарахування єдиного внеску на одну застраховану особу за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовим договором, це сума нарахованої заробітної плати, винагород за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, на яку нараховується єдиний внесок у звітному місяці 2015 року/кількість застрахованих осіб платника у звітному місяці 2015 року, яким нараховані виплати;
СмК(зо)2014 – середньомісячна кількість застрахованих осіб платника за 2014 рік – це сумарна кількість застрахованих осіб, яким нараховані виплати у кожному місяці у 2014 році / кількість звітних місяців платника у 2014 році;
СмП(зо)2014 – середньомісячний платіж на одну застраховану особу у 2014 році – це сума нарахованого єдиного внеску за 2014 рік/кількість звітних місяців платника у 2014 році/СмК(зо)2014;
СП(зо)м – середній платіж на одну застраховану особу у звітному місяці – це сума нарахованого єдиного внеску у звітному місяці 2015 року/кількість застрахованих осіб у звітному місяці 2015 року, яким нараховані виплати.
Якщо в результаті розрахунку Коефіцієнта його значення складає менше ніж 0,4, то платник застосовує Коефіцієнт 0,4.
Коефіцієнт застосовується в тому числі при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи.
Коефіцієнт не застосовується платниками єдиного внеску, вказаними у абзаці сьомому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, які виплачують грошове забезпечення.
Розрахований Коефіцієнт та розмір єдиного внеску зазначаються з трьома знаками після коми.
При розрахунку Коефіцієнта показники за 2014 рік визначаються на підставі звітності платника єдиного внеску, яка подається відповідно до вимог цього Закону.
У разі застосування Коефіцієнта платник єдиного внеску зазначає про це у звіті.
Платник єдиного внеску, що застосував Коефіцієнт та не сплатив нарахований єдиний внесок у встановлені Законом строки, позбавляється права в майбутньому застосувати Коефіцієнт до повної сплати такої недоїмки (боргу). Право на застосування Коефіцієнта поновлюється з місяця, в якому сплачено таку недоїмку (борг).
З 01 січня 2016 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, ставки єдиного внеску, встановлені частиною п’ятою та абзацом другим частини шостої статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» для платників єдиного внеску, визначених в абзацах другому, третьому, четвертому та сьомому пункту 1 частини першої статті 4 Закону № 2464, застосовуються з коефіцієнтом 0,6.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ


Про недопущення корупційних дій працівниками Державної фіскальної служби Дніпропетровської області

У адміністративному приміщенні Головного управління ДФС у Дніпропетровській області 4 квітня 2015 року відбулася нарада керівника слідчого та оперативного управлінь Держав- ної фіскальної служби області Валентина Титаренко з підлеглим особовим складом.
Серед нагальних питань, які було розглянуто в ході наради основну увагу було приділено антикорупційному законодавству та акцентовано на усвідомлення того факту, що боротьба з корупцією є завданням всього колективу і, водночас, сферою персональної відповідальності кожного окремого співробітника і керівника.
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що сервіс ДФС України «Пульс» дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників податкової безпосередньо керівництву служби. Завдяки «Пульсу» представники бізнесу, в тому числі і суб’єкти ЗЕД, мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників Державної фіскальної служби керівництво відомства та оперативно вирішити суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.
Номер цілодобової телефонної лінії «Пульс»: (044) 284-00-07.
Сектор комунікацій
Дніпродзержинської ОДПІ




Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор