Царичанський район
www.tsarich-rn.dp.gov.ua


11 квітня 2019 року під головуванням голови райдержадміністрації Буленка Р.В., за участю членів координаційної ради та запрошених відбулося засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ –інфекції/СНІДу при Царичанській райдержадміністрації . За підсумками роботи у 2018 та І кварталі 2019 року році лікарі за напрямами «фтизіатрія» та «ВІЛ-інфекція/СНІД» Бондаренко О.В. та Самарський О.М. доповіли про стан реалізації державної політки з питань протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу у Царичанському районі.
Зокрема було акцентовано увагу на необхідності проведення соціальної рекламної кампанії, спрямованої на запобігання поширенню туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в районі з використанням сучасного інформаційного простору; здійснення роз’яснювальної роботи серед дітей та молоді, проведення просвітницьких акцій та заходів, спрямованих на запобігання соціально-небезпечним хворобам.
Для стабілізації критичної ситуації, що склалася, першочергово:
забезпечити узгодження діяльності медичних закладів району, підприємств, сільськогосподарських формувань, відділу освіти, загальноосвітніх закладів району, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, соціальних працівників, поліції та інших служб у проведенні спільних профілактичних заходів;
активізувати участь засобів масової інформації у підвищенні рівня інформованості дітей і молоді про загрозу туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, необхідність толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, формування мотивації до здорового способу життя і безпечної поведінки.
За підсумками засідання координаційної ради було прийнято відповідне доручення.