www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 25 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Дніпродзержинська ОДПІ інформує!!!
Версія для друку Написати листа
Міндоходів роз’яснює як працює система відшкодування ПДВ казначейськими векселями


У Міністерстві доходів і зборів нагадують, що бюджетне відшкодування у вигляді казначейських фінансових векселів платники отримуватимуть за принципом добровільності. Платники зможуть обирати для себе найоптимальніший варіант повернення коштів – або грошима, або векселями.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2013 року №683, якою визначено порядок випуску, обігу, погашення та стягнення векселів, для отримання бюджетної компенсації векселями платнику достатньо написати заяву до органу доходів і зборів, однак при цьому сума відшкодування повинна становити не менше 500 тис. гривень.
Водночас, претендувати на отримання казначейських векселів не можуть ті платники, проти яких порушено кримінальне провадження за ухилення від сплати податку або проводиться адміністративне оскарження.
Автоматичне бюджетне відшкодування як і зараз здійснюватиметься грошовими коштами.
У Міндоходів наголошують, що відшкодування ПДВ казначейськими векселями буде здійснюватися після затвердження кабінетом Міністрів України граничної суми відшкодування. Після опублікування цієї постанови, Міністерством буде сформовано реєстр платників, яким протягом 5 робочих днів ПДВ буде відшкодовано казначейським векселем.
З огляду на це фахівці Міндоходів закликають платників вчасно подати заяви про обрання такого способу відшкодування до органів доходів і зборів, на обліку в яких вони знаходяться.
Нагадаємо, що згідно з проведеною Міндоходів інвентаризацією заявлених до відшкодування сум податку на додану вартість фінансовими казначейськими векселями можу бути відшкодовано 12 млрд. гривень.

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Визначений день професійного свята

День професійного свята працівників податкової та митної справи України визначений Указом Президента України від 11.10.13 №554/2013 "Про День працівника податкової та митної справи України".
Згідно пункту 1 Указу в Україні професійне свято - День працівника податкової та митної справи України відзначається щорічно 18 березня.
Визнано такими, що втратили чинність:
Указ Президента України від 22 червня 1992 року №353 «Про День митної служби України»;
Указ Президента України від 24 жовтня 2005 року №1506 «Про День працівника державної податкової служби України».
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Продовольчі та промислові товари є лідерами незаконного імпорту та експорту

За 9 місяців 2013 року митники Міндоходів зафіксували понад 10 тисяч випадків незаконного переміщення товарів та засобів на загальну суму 266,44 млн. гривень.
Лідерами серед товарів, які намагаються незаконно перемістити через український митний кордон, є продовольчі. З початку року було викрито 4,6 тис. таких випадків на загальну суму майже 26 млн. гривень. Не набагато менше зафіксовано порушень з промисловими товарами – 4,4 тис. випадків на суму майже 154,6 млн. гривень.
Так, наприклад, під час митного оформлення товару загальною вартістю понад 800 тис. грн. кіровоградські митники виявили в документах певні розбіжності. Як з’ясувалося під час перевірки, для оформлення були надані сертифікати з неправдивою інформацією щодо країни походження товару, а також неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару та їх митної вартості. За ознаками правопорушення складено протокол про порушення митних правил.
Незаконно перемістити валюту намагалися 482 рази на загальну суму 51,7 млн. грн., порушення з транспортними засобами зафіксовано 441 раз, загальна сума товарів понад 34,2 млн. гривень.
Загалом протягом січня-вересня 2013 року митницями заведено понад 18 тис. справ про порушення митних правил на суму понад 428,8 млн. грн.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Партію незадекларованих новеньких «Iphone 5S» вилучили оперативники Міндоходів

12 мобільних телефонів моделі «Iphone 5S» з об‘ємом пам‘яті 16 та 64 GB співробітники Київської міжрегіональної митниці Міндоходів виявили у 26-річного українця, який намагався незаконно ввезти їх на територію України, скориставшись «зеленим коридором».
Подія сталася в міжнародному аеропорту «Київ» (Жуляни) під час здійснення митного контролю пасажирів, що прибули з російського «Внуково». Оперативники Міндоходів встановили, що в одного з громадян наявні 14 мобільних телефонів.
При детальному огляді багажу та особистих речей виявлено 12 нових мобільних телефонів марки «Apple» моделі «Iphone 5S» в заводській упаковці з повним комплектом аксесуарів до них та 2 «Iphone» 4 і 5 моделі з ознаками використання.
Дозволені законодавством мобільні телефони у кількості 2 штук повернуто громадянину, а решту вилучено на підставі виявленого порушення митних правил, передбаченого ст. 471 Митного кодексу України.
Наразі встановлюється вартість вилученого товару та готуються матеріали до суду, який і винесе рішення по суті виявленого правопорушення.

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
На рахунки Міндоходів вже надійшло 5 млрд. грн. єдиного соціального внеску

Платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за два тижні жовтня перерахували на рахунки Міндоходів, відкриті в головних управліннях Держказначейства, 5 млрд. гривень.
Про це повідомив директор Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Міндоходів Вячеслав Бусарєв під час прес-конференції в інформаційному агентстві „Інтерфакс”.
За його словами, за цей період платники подали 279 тис. звітів про нараховані суми внеску.
Процес передачі функцій з адміністрування єдиного внеску до Міндоходів відбувався без жодних незручностей для платників податків. Приведено у відповідність до чинного законодавства нормативні документи, завершено усі технічні роботи. Більше того, ми активно працюємо над удосконаленням існуючих процедур адміністрування, зокрема, над розширенням можливостей електронного звітування”, – підкреслив Вячеслав Бусарєв.
Міністерством створюються усі умови для того, щоб якомога більше платників змогли скористатися цією можливістю. Розроблено електронні формати (архів форматів) документів звітності з ЄСВ та довідник відповідності кодів органів Міндоходів і кодів органів Пенсійного фонду для використання розробниками програмного забезпечення.
Дистанційне звітування сьогодні досить популярне серед платників податків, адже економить час та кошти, витрачені на подання звітності. Для електронного звітування платникам потрібно лише отримати в Міндоходів безкоштовний електронний ключ та завантажити відповідне програмне забезпечення”, – зазначив посадовець.
Вячеслав Бусарєв також нагадав, що цього місяця останнім днем подання звітності з ЄСВ є 21 жовтня. Для зручності платників всі кошти, які будуть помилково перераховані на старі рахунки, протягом доби автоматично переводитимуться на рахунки Міндоходів.
У випадку виникнення будь-яких запитань з адміністрування єдиного соціального внеску платники податків можуть звернутися до Центрів обслуговування платників або зателефонувати до кол-центру Міндоходів за тел. 0800-501-00-7.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Послуги у Центрах обслуговування платників надаються до 20-ї години

Час прийому відвідувачів у ЦОП (прийом документів, консультування, надання адміністративних послуг) – щоденно у робочі дні з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. та у суботу – з 9 год. 00 хв. до 16 год. 00 хв.
Водночас, центри обслуговування платників (далі – ЦОП) здійснюють прийом відвідувачів до 20 год. 00 хв. не рідше двох разів на тиждень.
З урахуванням специфіки роботи регіону час прийому відвідувачів у ЦОП може бути встановлений щоденно у робочі дні з 8 год. 00 хв. до 17 год. 00 хв., в суботу – з 8 год. 00 хв. до 15 год. 00 хв. Графік роботи ЦОП затверджується у встановленому порядку начальником або заступником начальника інспекції Міндоходів.
Відповідний порядок передбачено п.11 ст.12 Закону України від 6 вересня 2012 року № 5203-VI «Про адміністративні послуги» та наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.09.13 року №519 «Про затвердження концепції та документів для забезпечення ефективної організації роботи з надання адміністративних послуг та сервісів центрами обслуговування платників».
Шановні платники, для уточнення роботи ЦОП звертайтеся до органу Міндоходів за місцем вашої реєстрації
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
З початку року викрито 125 випадків міжнародних перевезень „наркотичних посилок”

За 9 місяців поточного року співробітники Міндоходів виявили 125 випадків незаконного переміщення наркотиків у міжнародних поштових та експрес відправленнях. Було вилучено 4,31 кг наркотичних засобів і 769 таблеток наркотичних засобів, понад 116 кг і 14,3 тис. шт. психотропних речовин та 690 таблеток - хімічних сполук, які відносяться до прекурсорів.
За словами фахівців Міністерства, такий спосіб переміщення наркотичних засобів досить популярний, оскільки є „економічно вигідним” при відправках незначних партій наркотику на значні відстані. А це „зручно” саме для безпосередніх споживачів даної продукції, котрі роблять замовлення для власного користування.
Для руйнування схем ввезення в Україну наркотиків та психотропів Міністерством застосовується цілий спектр заходів. Зокрема, аналізуються ризики зовнішньоекономічних операцій, налагоджено активну співпрацю з вітчизняними та зарубіжними правоохоронними органами. Крім цього, для здійснення ефективного митного контролю співробітники митниць застосовують сучасні спеціальні технічні засоби.
Загалом з початку року зафіксовано понад 1,6 тис. випадків переміщення через митний кордон України наркотиків, прекурсорів і психотропів (та їх аналогів). У переважній більшості випадків (1,4 тис.) наркотичні засоби намагалися ввезти на українську територію.
Серед вилученого понад 6,4 кг кокаїну, 28 кг конопель (канабісу), 1,7 кг гашишу та майже 1 кг макової соломки.
Крім того, митницями Міндоходів вилучено: наркотичних засобів, обіг яких обмежено, – 8,2 тис. шт. таблеток та 900 мл, психотропних речовин – 134,43 кг та 3,8 тис. шт. таблеток, а також хімічні сполуки, які належать до прекурсорів, – 15,6 тонн, 79,5 л та 2,5 тис. таблеток.
За даними випадками до правоохоронних органів України направлено 258 повідомлень про виявлення ознак злочинів, передбачених ст. 305 Кримінального кодексу України.

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Проходження митного контролю по «червоному коридору» передбачає заповнення декларації

Проходження митного контролю по «червоному коридору» передбачає заповнення громадянами митної декларації, а у разі наявності товарів, які перевищують встановлені норми – і сплату податків.
Пасажир обирає червоний коридор у випадку, якщо він переміщує:
Товари,
загальна вартість яких перевищує 1 000 євро;
загальна вартість яких не перевищує 1 000 євро та ввозяться частіше одного разу протягом однієї доби.
Готівкову валюту України або іноземну валюту в сумі, яка перевищує 10 000 євро (в еквіваленті) на одну особу;
Домашніх тварин за наявності оригіналів міжнародних ветеринарних сертифікатів країн, з яких походять ці тварини.
Якщо пасажир переміщуєте товари:
загальна митна вартість яких не перевищує 1 000 євро та ввозяться особою, яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом однієї доби, або товари, загальна митна вартість яких від 1 000 до 10 000 євро, такі товари оподатковуються ввізним митом у розмірі 10 % митної вартості, податком на додану вартість;
загальна митна вартість яких перевищує 10 000 євро, такі товари оподатковуються ввізним митом за повними ставками згідно з Митним тарифом України, податком на додану вартість.
Податки нараховуються із розрахунку вартості товарів, для чого пасажирам слід пред’явити посадовій особі митниці товарні чеки, ярлики та інші наявні цінові документи. Якщо такі документи відсутні, посадові особи митниці визначають митну вартість товарів на підставі цін на ідентичні або подібні товари.

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Міндоходів України розвиватиме співробітництво із російською митницею

Міністерство доходів і зборів України разом із Федеральною митною службою Російської Федерації планують розвивати співробітництво з організації спільного контролю, обміну попередньою інформацією та управління ризиками. Такої домовленості досягнуто під час зустрічі керівників двох відомств Олександра Клименка та Андрія Бєльянінова сьогодні, 16 жовтня, у Києві.
Під час зустрічі сторони також підкреслили необхідність подальшої співпраці у сфері правоохоронної, експертної та науково - методичної діяльності. Окрім цього, планується вдосконалення митних процедур при переміщенні через українсько-російський державний кордон предметів релігійного призначення.
Олександр Клименко зауважив, що Міністерство доходів і зборів України розраховує на подальшу плідну співпрацю із Федеральною митною службою Російської Федерації для швидкого вирішення проблемних питань, що виникають на українсько-російському державному кордоні.
Зі свого боку Андрій Бєльянінов виявив зацікавленість у вивченні українського досвіду з об’єднання податкової та митної служб, особливо в контексті процедур пост-аудиту, а також роботи слідчих підрозділів Міністерства доходів і зборів України.
За підсумками зустрічі, до кінця року буде підготовлено та затверджено План спільних дій на 2014 рік щодо зміцнення співпраці України і Російської Федерації у митній сфері.

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Міндоходів приводить митні процедури до європейських стандартів, - О.Клименко

Впровадження європейських стандартів у регулювання діяльності суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності має на меті полегшити вихід українських підприємств на ринки ЄС та інших країн-торгівельних партнерів України. Про це сьогодні під час зустрічі з керівниками найбільших суб’єктів ЗЕД заявив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.
Він повідомив, що у поточному році об’єм експортно-імпортних операцій склав уже більше 100 млрд. доларів США.
«Однак динаміка зовнішньої торгівлі, як і сальдо, на сьогодні недостатні для оптимізму. Очевидно, що зміни цієї тенденції бажають і держава, і більше ніж 62 тисячі суб’єктів ЗЕД, які працюють сьогодні в Україні. Ми разом маємо віднайти рішення тих проблемних питань, які стоять на заваді активізації торгівлі», - зауважив міністр, звертаючись до учасників зустрічі.
Керівник Міндоходів впевнений, що наближення національних стандартів митних процедур до європейських, яке закладене в Митному Кодексі та інших документах, дозволить спростити формальності та сприятиме активізації міжнародної торгівлі.
Так, Міністерство вже затвердило механізм надання статусу уповноваженого економічного оператора. Відповідний проект наказу Міністерства розроблений і погоджується на рівні Уряду.
«Ми максимально врахували європейські стандарти, щоб забезпечити спрощений митний контроль у країнах ЄС тим українським підприємствам, що працюють прозоро та мають бездоганну репутацію. Умови цього статусу - максимально чіткі і прозорі», - зазначив Міністр.
Зокрема, для того, щоб отримати статус УЕО, підприємство повинно здійснювати зовнішньоекономічну діяльність протягом не менше трьох років, відповідати вимогам в питаннях звітності, платоспроможності та стандартів безпеки. Цей статус дозволить підприємствам автоматично надавати митницям заявлену митну вартість при мінімумі документів. Також такі підприємства матимуть право без участі митниці розміщувати на складах товар, вивантажувати його та знімати пломби.
«Як тільки відповідні процедури будуть затверджені, ми розпочнемо роботу щодо укладення угод про взаємне визнання національних сертифікатів уповноваженого оператора з країнами-торговельними партнерами. Плануємо провести відповідний пілотний проект із Європейським союзом. Прагнемо забезпечити національному виробнику конкурентні переваги для роботи на ринках ЄС», - зазначив міністр.
Олександр Клименко підкреслив, що підтримка національного виробника і розвиток міжнародної торгівлі є спільною зоною інтересу бізнесу і держави. Ця позиція зафіксована, зокрема, у п’ятирічній стратегії Міністерства доходів і зборів України, яка сьогодні була затверджена на засіданні Уряду.

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

Фізособи зможуть користуватися цифровим підписом від Міндоходів до 3 років

За ініціативою Міністерства доходів і зборів України термін дії електронного ключа для фізичних осіб збільшиться від 1 до 3 років. Такі зміни запропоновані фахівцями відомства в проекті постанови Кабінету Міністрів України щодо Порядку акредитації центру сертифікації ключів. Крім того, до 6 років може подовжитися і термін дії сертифікату акредитованого центру.
За словами експертів Міндоходів, такі новації сприятимуть залученню громадян до активного застосування інформаційно-комунікаційних технологій. Адже наявність цифрового підпису дає можливість фізичним особам скористатися он-лайновими сервісами Міндоходів, зокрема, можливістю подавати річну декларацію про майновий стан і доходи в електронному вигляді. Крім того, „електронкою” також можна надсилати і звітність з єдиного соціального внеску.
Загалом, з початку року акредитованими Центрами сертифікації Міндоходів видано 671 тис. безкоштовних електронних ключів. Як і раніше у лідерах серед клієнтів центру – фізичні особи. Послугами центру скористалися 356 тис. таких абонентів, які отримали 414 тис. ключів. Юридичних осіб зареєструвалося 99,6 тис. осіб, вони отримали майже 257 тис. ключів.
Ознайомитися з проектом постанови „Про внесення змін до Порядку акредитації центру сертифікації ключів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2004 року №903” можна на веб-порталі Міністерства доходів і зборів України
Зауваження та пропозиції до проекту протягом одного місяця приймаються за адресами: поштовою – 04655, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, Міністерство доходів і зборів України, Інформаційно-довідковий департамент Міндоходів, електронною –
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
До уваги суб’єктів господарювання, які застосовують РРО

У зв’язку із законодавчими змінами Міндоходів затвердило низку нормативно-правових актів щодо реєстраторів розрахункових операцій. До таких, зокрема, відносяться:
1. Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги).
2. Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.
3. Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій.
4. Порядок опломбування реєстраторів розрахункових.
Перелічені документи замінять видані раніше відповідні накази.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Новий Державний реєстр РРО

Наказом від 01 жовтня 2013 року №522 Міндоходів затвердило новий державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, який включає інформацію про назву моделі, модифікацію, версію внутрішнього програмного забезпечення, виробника, строк первинної реєстрації, сферу застосування.
До нового Реєстру включені тільки ті моделі, які забезпечують передання податківцям контрольно-звітної інформації, а також моделі, які крім цього, забезпечують формування контрольної стрічки в електронному вигляді.
Наказ набув чинності з 1 жовтня 2013 року.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Нова форма Книги обліку доходів і витрат


Затверджена нова Форма Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи-підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядок її ведення - наказ Мін доходів від 16.09.13 р. №481. Цим наказом визнано таким, що втратив чинність наказ ДПАУ від 24.12.2010 р №1025, яким затверджено попередню форму цієї Книги та Порядок її ведення.
Новим Порядком, зокрема, дозволяється вести Книгу в електронному вигляді.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Платіжні термінали – тільки за наявності РРО

Закон України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" (Закон N2346) передбачає, що торгівці, які здійснюють підприємницьку діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг та які відповідно до Закону N 265 повинні використовувати реєстратори розрахункових операцій, зобов'язані забезпечити можливість здійснення держателями спеціальних платіжних засобів розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням цих спеціальних платіжних засобів (як мінімум трьох міжнародних та/або внутрішньодержавних платіжних систем).
Положенням про порядок емісії спеціальних платіжних засобів і здійснення операцій з їхнім використанням, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 30.04.2010 р. N 223, платіжний термінал - електронний пристрій, призначений для здійснення платіжних операцій, отримання довідкової інформації і друкування документа за операцією із застосуванням спеціального платіжного засобу. Надрукований на платіжному терміналі сліп - паперовий документ, який підтверджує здійснення операції з використанням платіжної картки і містить набір даних щодо цієї операції та реквізити платіжної картки.
Тобто сліп, надрукований на платіжному терміналі, не є розрахунковим документом у розумінні Закону N 265.
Отже, Законом N 2346 встановлено вимоги щодо забезпечення можливості здійснення держателями спеціальних платіжних засобів розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням цих спеціальних платіжних засобів тих суб'єктів господарювання, які відповідно до Закону N 265 зобов'язані використовувати реєстратори розрахункових операцій.


Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ

21 жовтня 2013 року – останній день сплати та подання звітності з єдиного внеску

Страхувальники, які використовують працю найманих працівників, сплачують єдиний внесок загальнообов’язкове державне соціальне страхування щомісячно не пізніше 20-го числа місяця, наступного за звітним. Оскільки останній день строку сплати єдиного внеску за вересень поточного року припадає на вихідний день, останнім днем сплати є перший робочий день, що настає за вихідним. Тобто, 21 жовтня 2013 року.
У той же час для гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати єдиний внесок, останній день сплати ЄСВ за вересень - 28 жовтня 2013 року.
Звертаємо увагу, що звіт з єдиного внеску до органів доходів і зборів подається страхувальниками щомісячно протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця. Тому останнім днем подання звітності з ЄСВ за вересень цього року є 21 жовтня 2013 року.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Електронний сервіс - «Єдине вікно»
У Міністерстві доходів і зборів України планується, що в подальшому майже 100 відсотків податкових і митних послуг суб’єкти господарювання зможуть отримати в електронному вигляді через мережу Інтернет.
Звіти до усіх центральних органів влади незабаром можна буде подати в онлайн-режимі через спеціальне «Єдине вікно» та за єдиним уніфікованим стандартом. Відповідна Концепція створення та функціонування автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності» схвалена на засіданні Уряду. Концепція передбачає, що громадяни та підприємства замість подання значної кількості ідентичних звітних даних до різних органів влади та за різними стандартами, матимуть можливість подавати їх один раз і в дистанційному режимі. В той же час, між центральними органами влади буде налагоджений автоматичний інформаційний обмін, що дозволить оперативно отримати доступ до звітних даних, необхідних для виконання покладених на них функцій.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Сервіс Міндоходів «електронна перевірка»

Міністерство доходів і зборів планує поліпшити якість податкового аудиту шляхом проведення електронних перевірок. Механізм електронних перевірок, права та обов’язки платників і податкових аудиторів визначені у розробленому Міністерством проекті закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого впровадження електронного сервісу та здійснення електронних перевірок».
Зокрема, Міндоходів пропонує законодавчо врегулювати питання проведення контролюючими органами електронних перевірок на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях та електронних документах платника податків. Такі перевірки проводитимуться за заявою платника податків. Крім того, передбачається, що акт (довідка) такої перевірки може бути складений у формі електронного документа і спрямований засобами електронного зв'язку платнику податків.
Сервісом «електронна перевірка» вже з 1 січня 2014 року зможуть скористатися платники єдиного податку, що перебувають на спрощеній системі оподаткування. Для цього достатньо буде повідомити територіальні органи Міністерства доходів і зборів про своє бажання пройти перевірку дистанційно за 10 днів до її проведення.
З 1 січня 2015 року послуга буде доступна для всіх представників малого та середнього бізнесу, що працюють на загальній системі оподаткування. А з 1 січня 2016 року - для всіх категорій платників податків.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
З реєстру вилучені РРО які не надають інформацію в електронному вигляді

Міндоходів 8 жовтня оприлюднило наказ № 522 яким вводиться нова редакція Державного реєстру РРО. З реєстру вилучені РРО які не забезпечують передачу до органів державної податкової служби електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.
У відповідності до п.3 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі ,громадського харчування та послуг” суб'єкти господарювання зобов'язані застосовувати реєстратори, що включені до Державного реєстру РРО.
Суб'єкти господарювання не мають права застосовувати реєстратори, які не забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів Міндоходів. Реєстратори повинні бути доопрацьовані, або у відповідності до Порядку застосування РРО у примусовому порядку зняті з реєстрації органами податкової служби.
Реєстрацію касових апаратів, . Усі суб’єкти господарської діяльності, у яких касова техніка не відповідає новим вимогам, отримають відповідні повідомлення до 1 листопада цього року.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
З питаннями по ЄСВ до Центру обслуговування платників

Дніпродзержинська ОДПІ з 1 жовтня приймає та обробляє звіти про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Саме на її адресу потрібно надавати звіти про суми нарахованого єдиного внеску.
Суми нарахованого єдиного внеску підлягають сплаті на рахунки органів Міндоходів, відкриті в Головних управліннях Державної казначейської служби України, які розміщено на офіційному веб-порталі Міндоходів у розділі «Реєстри» та інформаційних стендах в приміщенні Центру обслуговування платників податків.
Звіт з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в електронному вигляді можна подати до органів Міндоходів використовуючи безкоштовні послуги електронного цифрового підпису від АЦСК ІДД Міндоходів та програмне забезпечення (on-line сервіси) учасників Меморандуму щодо поліпшення процесу подання звітності, впровадження електронних сервісів та розвитку електронного документообігу.
Якщо у Вас виникли питання стосовно подання звітності або сплаті ЄСВ ви можете звернутися за допомогою до фахівців Дніпродзержинської ОДПІ за адресою: м.Дніпродзержинськ, вул. Медична, 9, або за телефоном (05692)3-35-40.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
«Акредитований центр сертифікації ключів» на сайті Мін доходів

На офіційному веб-сайті Міністерства доходів і зборів розміщено сервіси, які спрощують роботу платникам податків і постачають їм необхідну інформацію. Одним із таких сервісів є «Акредитований центр сертифікації ключів». Скориставшись їм можна отримати інформацію про роботу Акредитованого центру сертифікації ключів, який функціонує у складі Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів.
Робота цього центру забезпечується сучасним програмно-технічним комплексом у складі якого використовуються унікальні програмно-апаратні рішення, які забезпечують високий рівень надійності захисту інформації.
Тут можна побачити перелік послуг ЕЦП, які надаються АЦСК ІДД, серед них: реєстрація заявників, надання у користування надійних засобів ЕЦП, допомога при генерації відкритих та особистих ключів, обслуговування посилених сертифікатів ключів заявників, що включає сертифікацію відкритих ключів заявників, розповсюдження та зберігання посилених сертифікатів ключів, управління статусом посилених сертифікатів ключів та розповсюдження інформації про статус сертифікатів ключів, надання послуги фіксування часу, консультативні послуги за зверненням підписувачів.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Нарахування ЄСВ

Єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, які не зменшені на суму відрахувань податків, інших обов'язкових платежів, що відповідно до Закону сплачуються із зазначених сум, та на суми утримань, що здійснюються відповідно до Закону або за договорами позики, придбання товарів та виплат чи на інші цілі за дорученням отримувача;
Єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати;
Єдиний внесок обчислюється виключно у національній валюті, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Сплата єдиного внеску

Сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Міндоходів, відкриті в органах Державної казначейської служби України для його зарахування, крім єдиного внеску, який сплачується в іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у тому числі міжнародними) за працюючих у них громадян України та громадянами України, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Строки сплати єдиного соціального внеску
Страхувальники, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у частині подання звіту за таких осіб зобов'язані формувати та подавати до органів доходів і зборів звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.
Підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Подання звітності по ЄСВ
Звіт до органів доходів і зборів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття на облік в органах доходів і зборів в один із таких способів:
засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством;
на паперових носіях, завірених підписом керівника страхувальника та скріплених печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації;
на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не більше п'яти.
Звіт, надісланий поштою, не вважається поданим.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Чи необхідна реєстрація підприємства суб’єктом індустрії програмної продукції для застосування пільги з ПДВ до операцій з постачання програмної продукції?

Ні, не потрібна. Звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання програмної продукції не залежить від реєстрації платника податку на додану вартість як суб’єкта, який застосовує особливості оподаткування податком на прибуток підприємств суб’єктів індустрії програмної продукції, передбачені пунктом 15 підрозділу 10 розділу XX ПКУ, оскільки застосовується до таких операцій, а не суб’єктів.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Чи звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання програмної продукції, якщо така програмна продукція передається каналами мережі Інтернет?

Так, звільняється. Операції з постачання програмної продукції з переданням права власності на таку продукцію (згідно з договором про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності) звільняються від оподаткування на додану вартість незалежно від того, чи постачається така продукція на матеріальних носіях, чи передається покупцеві іншим шляхом, в т.ч. і з використанням мережі Інтернет, електронною поштою або іншими засобами передачі інформації.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Чи підлягають оподаткуванню податком на додану вартість операції з надання права на користування програмною продукцією?

Ні, не підлягають, але тільки у разі отримання оплати у грошовій формі. При наданні невиключного права на користування програмною продукцією на підставі ліцензійного (субліцензійного) договору має місце операція з надання права на користування об’єктом авторського права чи нематеріальним активом, який залишається у власності іншої особи (правовласника). Плата за надання права користування комп’ютерною програмою як об’єктом авторського права, яку користувач сплачує на підставі ліцензійного (субліцензійного) договору, є роялті. Відповідно до пп. 196.1.6 п. 196.1 ст. 196 ПКУ виплата роялті у грошовій формі не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Чи може інша ЮО, ФОП або ФО сплатити грошове зобов’язання по ЄВ за інших осіб?

Юридична особа, фізична особа – підприємець або фізична особа не може сплатити грошове зобов’язання по єдиному внеску за інших осіб.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Чи необхідно після 01.10.2013 отримувати в органах доходів і зборів нову довідку-розрахунок на виплату заробітної плати, якщо термін дії довідки, виданої органом Пенсійного фонду, не минув?

Довідка-розрахунок на виплату заробітної видана органом Пенсійного фонду, термін дії якої не минув, дійсна після 01.10.2013 до дати, зазначеної в довідці (включно).
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Як здійснюється поміщення товарів у митний режим реекспорту?

Реекспорт – це митний режим, відповідно до якого товари, що були раніше ввезені на митну територію України або на територію вільної митної зони, вивозяться за межі митної території України без сплати вивізного мита та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Для поміщення товарів у митний режим реекспорту особа, на яку покладається дотримання вимог митного режиму, повинна:
1) подати органу доходів і зборів, що здійснює випуск товарів, документи на такі товари;
2) надати органу доходів і зборів документи та відомості, необхідні для ідентифікації товарів, що реекспортуються;
3) у випадках, встановлених законодавством, подати органу доходів і зборів дозвіл на проведення зовнішньоекономічної операції з реекспорту цих товарів.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Як здійснюється поміщення товарів у митний режим реекспорту?

Реекспорт – це митний режим, відповідно до якого товари, що були раніше ввезені на митну територію України або на територію вільної митної зони, вивозяться за межі митної території України без сплати вивізного мита та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Для поміщення товарів у митний режим реекспорту особа, на яку покладається дотримання вимог митного режиму, повинна:
1) подати органу доходів і зборів, що здійснює випуск товарів, документи на такі товари;
2) надати органу доходів і зборів документи та відомості, необхідні для ідентифікації товарів, що реекспортуються;
3) у випадках, встановлених законодавством, подати органу доходів і зборів дозвіл на проведення зовнішньоекономічної операції з реекспорту цих товарів.

Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Який порядок митного оформлення транспортних засобів для вільного обігу, що переміщуються громадянами на митну територію України?

Товари за товарними позиціями 8701-8707, 8711, 8716 згідно з УКТ ЗЕД, які підлягають державній реєстрації, при ввезенні громадянами на митну територію України або надходженні на митну територію України на адресу громадян у несупроводжуваному багажі або вантажних відправленнях для вільного обігу, незалежно від їх вартості, підлягають письмовому декларуванню з оподаткуванням ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України, акцизним податком і податком на додану вартість за ставками, встановленими Податковим кодексом України.
Інформаційно – комунікаційний відділ
Дніпродзержинської ОДПІ
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор