www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 20 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район >> Новини
Кам'янська ОДПІ Інформує!!!
Версія для друку Написати листа
Мирослав Продан: У 2018 році ми очікуємо зростання надходжень на рівні 60 млрд. гривень

На 2018 рік у держбюджеті доходи загального фонду за платежами, що адмініструються ДФС, збільшено на 106,8 млрд. грн. Тобто порівняно з 2017 роком доходи зростуть на 17%. Про це розповів в.о. Голови ДФС Мирослав Продан в інтерв’ю виданню «Новое время».
За його словами, минулий рік завершився зростанням ВВП на 2,3%, приріст прямих іноземних інвестицій склав понад $2 млрд, а освоєння капітальних інвестицій збільшилося на 20%. Це свідчить про те, що економіка України відновлюється і є перспективи та всі передумови для подальшої стабілізації. Прогноз ВВП закладений на рівні 3%, інфляція – 9%.
«Ми відходимо від тиску на бізнес, по 2017 року ми маємо показник добровільної сплати податків на рівні 90%. Якщо врахувати фактор інфляції та, наприклад, митних платежів від транспортування газу, то темпи зростання будуть на рівні 60 млрд грн.», - наголосив Мирослав Продан.
Щодо результатів 2017 року, то ДФС на 100% виконала індикативні показники Міністерства фінансів щодо надходжень до бюджету.
«Мова йде про 750 млрд грн. Це ті кошти, які ми проадміністрували з урахуванням змін до закону про бюджет на 2017 рік, внесених у липні. Однак, з урахуванням додаткових 30 млрд грн – це сьогодні трохи більше 100%. Ми додатково забезпечили майже 4 млрд грн.», – підкреслив Мирослав Продан.
Порівняно з 2016 роком надходження зросли на понад 140 млрд. грн. За його словами, додаткові 70 млрд. грн. порівняно з 2016 року забезпечили митниці. Це кошти, отримані завдяки боротьбі з контрабандою.
У податковому напрямі зростання находжень також відбулося за рахунок детінізації економіки. Крім того, з 1 квітня 2017 року запрацював електронний реєстр відшкодування податку на додану вартість, який дає можливість оперативного відшкодування податку платникам.
«Зараз 97% заявлених до відшкодування сум повертаються фактично місяць в місяць. Завдяки цьому наші суб’єкти господарювання, наш бізнес швидко може поповнювати обігові кошти, планувати діяльність, що надалі має відповідний результат в їх прибутковості», – розповів Мирослав Продан.
Протягом 2017 року також вдвічі збільшилися нарахування з податку на прибуток, який є одним з бюджетоформуючих податків.
За словами очільника ДФС, зменшилася кількість суб'єктів господарювання, які декларували свої доходи на рівні видатків, та кількість платників, які декларували збитки.
«Так, за рахунок стабілізації національної грошової одиниці більшість наших суб'єктів сьогодні вийшли на прибуток. Якщо ми порівняємо курс валюти 2016 року у 2017, то коливання були десь на рівні 4%. Стабілізація грошової одиниці, створення належних умов, максимальне виведення з тіні певних секторів економіки додатково додали бюджету за митним і податковим напрямом більше 140 млрд грн.», – зазначив Мирослав Продан.
Мирослав Продан привітав митників з професійним святом
З Міжнародним днем митника привітав сьогодні в.о. Голови ДФС Мирослав Продан всіх представників цієї професії.
За словами очільника ДФС, митниця сьогодні займає важливу роль у розвитку економіки країни. Саме від неї залежить безпека кордону, створення безпечного та сприятливого бізнес-середовища.
«Митники стоять на варті безпеки легального бізнесу від загроз, які виникають під час торгівлі, наприклад, при транспортуванні нелегальних товарів, що загрожують здоров’ю людей та їх безпеці. Вони вживають усіх заходів для боротьби з транскордонною злочинністю, у тому числі – з фінансуванням міжнародного тероризму за допомогою зовнішньоторговельних операцій», – наголосив Мирослав Продан.
Він також відзначив, що протягом минулого року українською митницею вдалося досягти рекордних результатів у своїй роботі. Так, на 32 млрд. грн. перевиконані індикативні показники із забезпечення надходжень митних платежів до бюджету. Завдяки цьому вдалося закумулювати суттєвий фінансовий ресурс для оснащення пунктів пропуску сучасними засобами митного контролю, а також спрямувати у рамках митного експерименту на розвиток дорожньої інфраструктури 12 млрд. 312 млн. грн. Загалом, порівняно з 2016 роком, митні находження до бюджету зросли майже на 70 млрд. грн.
У 2018 році, за словами Мирослава Продана, значна увага буде приділена оснащенню та розбудові пунктів пропуску.
«Ми маємо абсолютну впевненість, що протягом 2018 року забезпечимо всі ключові пункти пропуску стаціонарними скануючими системами. Вже підготовлена вся необхідна тендерна документація та згодом розпочнуться всі процеси, пов’язані з закупівлею. На порядку денному також закупівля та встановлення вагових комплексів, систем відеоспостереження, GPS-замків. Для цього є бажання та достатнє матеріальне забезпечення», – наголосив очільник ДФС.
Мирослав Продан також відзначив професійну роботу працівників митниць, їх здатність до ефективного виконання всіх завдань, які визначає Всесвітня митна організація перед країнам-учасницями, та готовність до впровадження у свою роботу нових світових стандартів
З нагоди свята найкращим представниками ДФС, які здійснюють свою діяльність у митному напрямі, були вручені Почесні сертифікати ВМО за досягнення високих результатів у роботі.
Привітання в.о. Голови ДФС Мирослава Продана з Міжнародним Днем Митника
Шановні колеги!
Вітаю вас з Міжнародним Днем Митника!
Ефективна робота митниць є вагомою складовою успішного розвитку економіки кожної країни. Вони мають безпосередній вплив на створення стабільного та передбаченого бізнес-середовища через спрощення митних процедур, боротьбу з корупцією, полегшення переміщення товарів, транспортних засобів та громадян.
Сьогодні ДФС докладає максимум зусиль для розвитку українських митниць, спрощення процедур проходження митного контролю, сприяння зовнішньоекономічної діяльності бізнесу.
Ми вже розпочали розбудову митної інфраструктури, працюємо над забезпеченням ключових пунктів пропуску стаціонарними скануючими системами, ваговими комплексами, системами відеоспостереження, GPS-замками. Впевнений, що протягом цього року ми успішно завершимо цю роботу. Для цього в нас є бажання та достатнє матеріальне забезпечення.
Протягом 2017 року українська митниця показала рекордні результати. Індикативні показники із забезпечення надходжень митних платежів до бюджету були перевиконані на 32 млрд. грн. На 70 млрд. грн. зросли митні надходження до бюджету порівняно з 2016 роком. Саме це нам дало змогу закумулювати суттєвий фінансовий ресурс для обладнання пунктів пропуску.
Крім того, завдяки роботі митниць понад 12,3 млрд. грн. було спрямовано на розвиток дорожньої інфраструктури наших регіонів. Це свідчить про потенціал та готовність української митниці до впровадження у свою роботу нових світових стандартів.
Впевнений, Державна фіскаль служба України в змозі ефективно виконати як завдання, окреслені Всесвітньою митною організацією перед країнами-учасниками, так і визначені керівництвом нашої держави.
Бажаю всім впевненості, самореалізації та успішного втілення запланованих проектів.

З повагою
В.о. Голови ДФС Мирослав Продан
Повідомлення від Всесвітньої Митної Організації Міжнародний День Митника 2018
Щороку Секретаріат ВМО обирає тему актуальну для міжнародного митного співтовариства. Тема 2018 року - «Надійне бізнес-середовище для економічного розвитку». Цим гаслом ВМО закликає членів організації подумати, як створити умови, що сприяють участі компаній у зовнішньоторговельній діяльності, поліпшити якість послуг, що надаються населенню та розширити можливості для бізнесу.
Під словом «надійний» ми маємо на увазі одночасно сприятливе, безпечне, справедливе і стійке середовище. Таке середовище допоможе підприємствам, особливо мікро, малим і середнім, розширити поле діяльності і створити передумови для більш активної участі в глобальній торгівлі. Крім того, воно буде стимулювати впровадження інновацій, створення робочих місць, приплив інвестицій в людський капітал, тим самим активізуючи економічне зростання і підвищуючи стандарти рівня життя, що відповідає інтересам як урядів, так і їх соціальних партнерів.
Уряди повинні не тільки підтримувати конкретні заходи для процвітання бізнесу, але також звертати увагу на зовнішнє середовище, в якому працюють компанії. Користуючись можливістю, я б хотів трохи розкрити поняття «надійного» бізнес-середовища з точки зору митної сфери, і безпосередньо торкнутися таких ключових аспектів, як: «сприятливість», «безпека», «справедливість» і «стійкість».
Низка міжнародних досліджень, заснованих на фактичних даних і визнаних на міжнародному рівні, наочно демонструє вплив митниці на створення більш сприятливого бізнес-середовища - більш стабільного і передбачуваного. Це може бути зроблено, наприклад, через спрощення митних процедур, боротьбу з корупцією, зміцнення цілісності та полегшення переміщення товарів, транспортних засобів і людей в цілому.
Забезпечення безпеки має вирішальне значення. Легальному бізнесу потрібні безпечні ланцюги поставок для процвітання, але іноді загрози виникають з самої торгівлі, наприклад, при транспортуванні нелегальних товарів, які можуть завдати шкоди здоров'ю людей і їх безпеці. Боротьба з транскордонною злочинністю, в тому числі фінансуванням міжнародного тероризму за допомогою зовнішньоторговельних операцій, - наша відповідальність, і митні органи серйозно ставляться до виконання цього завдання з метою забезпечення безпечних умов ведення бізнесу.
І останнє, але не менш важливе - митні органи повинні прагнути до створення справедливого і стійкого бізнес-середовища. Ввезення нелегальних товарів, наприклад, з порушенням прав інтелектуальної власності, контрабандних товарів без сплати належних мит та податків або товарів із зазначенням некоректної вартості може завдати величезної шкоди національній економіці. Це не тільки питання фінансових втрат для легального бізнесу і урядів. Подібна діяльність впливає також на політику, економіку, розвиток і безпеку людей в усьому світі.
Всі вище перераховані аспекти забезпечення безпеки бізнес-середовища були на порядку ВМО протягом багатьох років. Протягом даного періоду було розроблено досить багато інструментів та ініціатив з метою підтримки митних адміністрацій в створенні ідеального середовища для процвітання міжнародної торгівлі і стимулювання економічного розвитку.
Серед таких інструментів та ініціатив: переглянута міжнародна конвенція про спрощення та гармонізацію митних процедур, Рамкові стандарти SAFE для забезпечення безпеки і спрощення міжнародної торгівлі, Програма по безпеці ВМО. Остання націлена на вирішення проблем, пов'язаних з безпекою кордонів, шляхом надання допомоги країнам в організації пасажирського контролю, контролю за хімічними речовинами, які можуть бути використані при виробництві саморобних вибухових пристроїв, контролю торгівлі стратегічними товарами, боротьбою з трафіком стрілецької зброї та легкого озброєння, фінансуванням терористичної діяльності. Зазначені інструменти та ініціативи не тільки підвищують ефективність діяльності митних органів, а й сприяють посиленню безпеки і спрощення торгівлі.
Тема цього року також відображає поточну ситуацію зі спрощенням торгівлі і ролі митниці у зв’язку зі вступом у дію Угоди щодо спрощення процедур торгівлі Світової Організації Торгівлі, а також прийняття Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року. Порядок був схвалений світовими лідерами у вересні 2015 року на саміті Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку і визначила нові глобальні «цілі сталого розвитку», до яких включені і цілеспрямована підтримка жінок-підприємців як засіб розвитку підприємництва, створення робочих місць і викорінення бідності.
Протягом 2018 року я закликаю всіх членів ВМО ділитися інформацією і досвідом створення надійного бізнес-середовища, що сприяє участі в міжнародній торгівлі і забезпечує рівні умови для всіх. Ідея, як завжди, полягає в тому, щоб виявити проблеми, з якими стикаються митні органи, продемонструвати проекти, які надихатимуть інших, і поділитися кращими практиками. Така діяльність у значній мірі сприяє об'єднанню глобального митного співтовариства, формуванню духу партнерства та співпраці, необхідного для досягнення успіху в сьогоднішньому торговому ландшафті.
З боку Секретаріату ВМО ми продовжимо просування відповідних інструментів, документів і ініціатив, а також роботу за такими напрямами, як боротьба з транскордонною злочинністю, взаємодія із зацікавленими сторонами, збір і аналіз даних, перехід на електронні митні послуги, ефективне управління транзакціями електронної торгівлі, стандартизація обміну інформацією, зміцнення митно-податкового співробітництва, боротьба з фальсифікацією фінансових документів, боротьба з корупцією та ін.
Бажаю всім Вам радісного Міжнародного Дня Митника!

Куніо Мікурія
Генеральний Секретар
26 січня 2018 року
До Реєстру великих платників на 2018 рік обрано 1364 великих підприємств
За ініціативою ДФС було внесено законодавчі зміни в частині удосконалення критеріїв великих платників, які б не залежали від змін в економіці країни або девальвації національної валюти. Внаслідок цього на 2018 рік було обрано до Реєстру великих платників 1364 підприємства. Таку інформацію озвучив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан в інтерв’ю виданню «Новое время».
«Критерії великого платника податків вдалося змінити, піднявши обсяг доходу з 1 млрд грн до 50 млн євро, а суми сплачених податків – з 20 млн грн до 1 млн євро, зокрема, не менше 500 тис. євро податкових платежів. Якщо в 2017 році ми обслуговували 2,5 тисячі великих підприємств, то з урахуванням нових критеріїв до Реєстру на 2018 рік було відібрано 1364», – підкреслив Мирослав Продан.
Як відзначив очільник ДФС, такі зміни були зумовлені постійною міграцією платників між податковими органами, що було не ефективним з точки зору податкового контролю та призводило до нарікань з боку підприємств.
«У 2017 році ми отримали приріст кількості великих платників на 45% в порівнянні з 2016 роком, і це не дивлячись на те, що критерії великого платника були переглянуті шляхом збільшення обсягу доходу з 500 млн грн до 1 млрд грн і суми сплачених податків – з 12 до 20 млн грн.», – розповів Мирослав Продан.
Однак такі зміни не змогли стати перешкодою для переходу в Офіс великих платників фірм-одноденок, які не створені для сплати податків, а використовувалися в схемах формування ризикового податкового кредиту з ПДВ.
«Крім цього, з урахуванням інфляції збільшилася кількість підприємств, які за обсягом доходів досягли критеріїв ВПП, однак через короткий час «просіли» і випали з-поміж великих платників», – зазначив Мирослав Продан.
Тому, за його словами, зменшення практично вдвічі кількості великих платників дозволить уникнути такої ситуації в майбутньому та підвищити якість податкового обслуговування в Офісі, що, у свою чергу, сприятиме збільшенню надходжень податкових платежів.
У 2017 році до бюджету надійшло понад 15 млрд. грн. військового збору
За січень-грудень 2017 року до Державного бюджету України надійшло 15,1 млрд. грн. військового збору. Про це повідомив директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк.
За його словами, надходження військового збору за минулий рік на 3,6 млрд. грн. перевищили відповідний показник 2016 року.
«Найбільше військового збору сплачено платниками м. Києва – 2 млрд. 398 млн. грн., 859 млн. грн. надійшло до бюджету від платників Дніпропетровської області, 810 млн. грн. – Харківської області та 679 млн. грн. – Львівської області», - зазначив Павло Дроняк.
Найбільші суми військового збору минулого року до бюджету надійшли у грудні – понад 1,7 млрд. грн., понад 1,3 млрд. грн. цього збору було сплачено у червні, липні, жовтні та листопаді 2017 року.
Декларування-2018: Для отримання податкової знижки необхідно подати декларацію до 31 грудня
З 1 січня 2018 року стартувала компанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2017 року.
Громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України.
Податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були втрати на навчання в вищих та професійно-технічних закладах, на отримання доступного житла за державними програмами, на оплату допоміжних репродуктивних технологій, а також пов’язані зі сплатою відсотків за іпотечним кредитом, внесків на благодійність, страхових платежів (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення тощо.
Для отримання знижки необхідно заповнити та до 31 грудня подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи. У декларації необхідно вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення.
Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.
До заробітної плати належать основна та додаткова винагороди, інші заохочувальні та компенсаційні кошти, які виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму.
Після отримання декларації визначається сума, що підлягає поверненню, яка громадянам перераховується протягом 60 днів поштовим переказом або на банківський рахунок.
Звертаємо увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тобто для отримання знижки за 2017 рік, необхідно подати декларацію до 31 грудня 2018 року.
Детальніше про право на отримання податкової знижки громадянами можна ознайомитися на веб-порталі ДФС у банері «Деклараційна компанія-2018» за посиланням http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/

Податковий календар на 29 січня 2018 року

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.

Понеділок, 29 січня 2018 року, останній день сплати:

- авансового внеску з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за IV квартал 2017 року;
- авансового внеску з транспортного податку юридичними особами за IV квартал 2017 року;
- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами з сум заробітної плати (доходу) за грудень 2017 року.


Про деякі особливості оподаткування ПДВ

Кам’янська ОДПІ Головного е управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) у зв’язку із набранням чинності з 03.12.2017 Законом України від 07.11.2017 №2176-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні» (далі – Закон №2176) листом від 22.01.2018 №1854/7/99-99-15-03-02-17 «Про особливості оподаткування ПДВ» (далі – лист ДФС №1854) повідомила наступне.
Законом №2176 викладено у новій редакції п.12 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та доповнено зазначений підрозділ пунктами 13¹ і 61, якими передбачено, що:
· тимчасово, до 1 січня 2023 року, звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання національних фільмів, визначених Законом України від 13.01.1998 №9/98-ВР «Про кінематографію» (далі − Закон № 9/98), виробниками, демонстраторами та розповсюджувачами національних фільмів, а також з постачання робіт та послуг з виробництва національних фільмів, а також з постачання робіт та послуг з виготовлення архівного комплекту вихідних матеріалів національних фільмів та фільмів, створених на території України, з постачання робіт та послуг з тиражування національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених державною мовою на території України, а також з постачання робіт та послуг з дублювання, озвучення державною мовою іноземних фільмів на території України, з постачання робіт та послуг із збереження, відновлення та реставрації національної кінематографічної спадщини;
· тимчасово, до 1 січня 2023 року, звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання послуг з демонстрування, розповсюдження та/або публічного сповіщення національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених державною мовою на території України, демонстраторами, розповсюджувачами та/або організаціями мовлення (публічними сповіщувачами);
· тимчасово, до 1 січня 2023 року, звільняються від оподаткування ПДВ операції суб’єктів кінематографії, яким відповідно до Закону України від 23.03.2017 №1977-VIII «Про державну підтримку кінематографії в Україні» (далі – Закон №1977) надається державна підтримка, з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту товарів, що входять до складу національної кінематографічної спадщини, та товарів, призначених для використання у кінематографічній діяльності, що класифікуються за кодами УКТ ЗЕД 3706, 3920 73 10 00, 3923 40 10 00, 8525, 8529, 9002, 9007, 9010, 9405.
Порядок, обсяги та умови ввезення на митну територію України зазначених у п.61 підрозділу 2 розділу XX ПКУ товарів визначаються Кабінетом Міністрів України.
У разі нецільового використання зазначених товарів платник податку зобов’язаний збільшити податкові зобов’язання за наслідками податкового періоду, на який припадає таке порушення, на суму податку на додану вартість, що мала бути сплачена в момент ввезення на митну територію таких товарів, а також сплатити пеню відповідно до закону.
Водночас платники ПДВ, здійснюючи операції з постачання товарів/послуг (робіт), які тимчасово звільнені від оподаткування ПДВ (до 01.01.2023) відповідно до пунктів 12, 13¹ і 61 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, зобов’язані будуть нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ та скласти зведену податкову накладну за придбаними з ПДВ товарами/послугами, необоротними активами, що призначені для використання або починають використовуватися у таких операціях, згідно з правилами, встановленими п.198.5 ст.198 розділу V ПКУ.
Більш детально данне питання розглянуто у листі ДФС №1854, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням

http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/72777.html


Для отримання податкової знижки
необхідно подати декларацію до 31 грудня

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
З 1 січня 2018 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2017 року.
Громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України.
Податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були витрати на навчання в вищих та професійно-технічних закладах, на отримання доступного житла за державними програмами, на оплату допоміжних репродуктивних технологій, а також пов’язані зі сплатою відсотків за іпотечним кредитом, внесків на благодійність, страхових платежів (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення тощо.
Для отримання знижки необхідно заповнити та до 31 грудня подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи. У декларації необхідно вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення.
Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.
До заробітної плати належать основна та додаткова винагороди, інші заохочувальні та компенсаційні кошти, які виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму.
Після отримання декларації визначається сума, що підлягає поверненню, яка громадянам перераховується протягом 60 днів поштовим переказом або на банківський рахунок.
Звертаємо увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тобто для отримання знижки за 2017 рік, необхідно подати декларацію до 31 грудня 2018 року.
Детальніше про право на отримання податкової знижки громадянами можна ознайомитися на веб-порталі ДФС у банері «Деклараційна кампанія – 2018» за посиланням
http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/


Про особливості справляння рентної плати у 2018 році

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що Державна фіскальна служба України (далі – ДФС), користуючись нормами Закону України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (далі – Закон №2245), листом від 18.01.2018 №1464/7/99-99-12-03-04-17 «Про особливості справляння рентної плати у 2018 році» (далі – лист ДФС №1464) надала рекомендації щодо особливостей справляння у 2018 році рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Рентна плата) та рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин.
Законом №2245 внесено наступні зміни.
1. Розширено перелік об’єктів, які не належать до об’єкту оподаткування Рентною платою за рахунок обсягу газу (метану) дегазації вугільних родовищ, який не відповідає вимогам до якості природного газу, призначеного для транспортування, промислового або комунально-побутового споживання (п.п.252.4.8 п.252.4 ст.252 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ)).
2. Впроваджено пільгові ставки у розмірі 12 та 6 відс. вартості об’єктів оподаткування Рентною платою за природний газ, що видобуватиметься із покладів глибиною до та понад 5000 метрів відповідно (далі – Пільгова ставка) гірничими виробками, які у ПКУ визначені як «нові свердловини» (п.252.20 ст.252, п.п.14.1.124¹ п.14.1 ст.14 ПКУ).
Особливу увагу необхідно звернути на визначення терміну «нова свердловина», як об’єкту, пов’язаному з оподаткуванням.
Так, «нова свердловина – свердловина, буріння якої розпочато від денної поверхні суходолу (рівня нуль метрів згідно з проектом свердловини) після 1 січня 2018 року, що підтверджується актом про введення в експлуатацію бурової установки».
Зважаючи на те, що об’єктом оподаткування Рентною платою є обсяг товарного природного газу, що видобутий у звітному періоді, то запропонована редакція об’єкту, пов’язаного з оподаткуванням, який ідентифікує лише момент можливого спорудження гірничої виробки, не забезпечує ідентифікацію:
а) звітного періоду, у якому може бути застосована Пільгова ставка;
б) порядку обчислення об’єкту оподаткування за Пільговою ставкою.
Наказом Державного комітету природних ресурсів України від 20.04.2005 №76, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 06.09.2005 за №995/11275, регламентовано Порядок ведення обліку нафтових і газових свердловин, який у тому числі передбачає складання Паспорта свердловини із зазначенням у ньому не тільки виду свердловини, але й «результати випробовування свердловини» щодо дати випробовування, та інтервалу глибин випробовування (розділ 7 Паспорту), а також «стан експлуатації» в частині дати початку експлуатації та інтервалу глибин перфорації (видобування) (розділ 11 Паспорту).
Отже, ідентифікація звітного періоду, у якому можуть застосовуватися Пільгові ставки може бути виконаною на підставі відповідних розділів отриманого від платника Паспорта свердловини.
При визначенні об’єкта оподаткування за Пільговою ставкою в межах ділянок надр із свердловини, що введено в експлуатацію до 2018 року, необхідно враховувати різницю між величиною об’єкту оподаткування Рентною платою, задекларованому у звітному періоді, що передує зазначеної у Паспорті свердловини календарному місяцю введення в експлуатацію, та обсягом у відповідному звітному періоді після введення в експлуатацію «нової свердловини».
3. Затверджено ставки Рентної плати для вуглеводнів, що видобуватимуться в умовах угод про розподіл продукції у розмірі 2 та 1,25 відс. для нафти та природного газу відповідно (п.252.20 ст.252 ПКУ).
4. З метою формування джерел фінансування територіальних громад, подібно до існуючого розподілу коштів Рентної плати, що надходить від інших ніж вуглеводнева сировина видів корисних копалин, з 2018 року запроваджується розподіл Рентної плати, що надходить від вуглеводневої сировини у співвідношенні 5 до 95 відс. загального фонду місцевого та державного бюджетів відповідно (пункти 41 – 42 ст.64 та п.51 ст.29 Бюджетного кодексу України).
Слід зазначити, що у січні 2018 року сплачені платниками суми Рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини за податковими зобов’язаннями грудня 2017 року зараховуватимуться у повному обсязі до загального фонду Державного бюджету України.
5. Збільшено ставки рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин (п.45 розділу І Закону №2245), а саме:
5.1. для зберігання природного газу та газоподібних продуктів, нафти та інших рідких нафтопродуктів ставки збільшено на 16,7 відс.;
5.2. для витримування виноматеріалів, виробництва і зберігання винопродукції, а також для провадження іншої господарської діяльності – на 16,8 відс.;
5.3. для вирощування грибів, овочів, квітів та інших рослин – на 16,2 відс.;
5.4. для зберігання харчових продуктів, промислових та інших товарів, речовин і матеріалів – на 17,6 відсотка.
Лист ДФС №1464 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням

http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/72744.html


Платники єдиного податку з 01.01.2018 не сплачують
авансові внески при виплаті дивідендів

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (далі – Закон №2245) внесено зміни до п.п.57.11.2 п.57.11 ст.57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), а саме: починаючи з 01.01.2018 платники єдиного податку звільняються від обов’яку нарахування та сплати авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів.
Так, обов’язок з нарахування та сплати авансового внеску з податку на прибуток за визначеною п.136.1 ст.136 ПКУ ставкою покладається на будь-якого емітента корпоративних прав (крім платників єдиного податку), що є резидентом, незалежно від того, чи користується такий емітент пільгами зі сплати податку на прибуток, передбаченими ПКУ, чи у вигляді застосування ставки податку на прибуток іншої, ніж встановлено п.136.1 ст.136 ПКУ.

Новації в оподаткуванні доходів від продажу нерухомості

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу на те, що відповідно до п.172.3 ст.172 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку згідно із законом.
Слід зазначити, що змінами, внесеними Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (далі – Закон №2245) до вищевказаного пункту, встановлено, що звіт про оціночну вартість об’єкта нерухомого майна має бути обов’язково зареєстрований в єдиній базі даних звітів про оцінку.
Також змінами, внесеними Законом №2245 до п.172.3 ст.172 ПКУ, визначено, що єдина база даних звітів про оцінку – інформаційно-телекомунікаційна система, до складу якої входять база даних та модуль електронного визначення оціночної вартості (з метою перевірки вартості об’єктів оподаткування, внесеної суб’єктом оціночної діяльності).
Єдина база даних звітів про оцінку забезпечує розміщення, створення, зберігання та оприлюднення всієї інформації про об’єкт нерухомості та його вартість, електронне визначення оціночної вартості, автоматичний обмін інформацією і документами з авторизованими електронними майданчиками та користування сервісами з автоматичним обміном інформацією, доступ до якого здійснюється за допомогою мережі Інтернет.
Порядок ведення єдиної бази даних звітів про оцінку затверджується Фондом державного майна України. Внесення інформації зі звітів про оцінку до єдиної бази даних звітів про оцінку здійснюється суб’єктами оціночної діяльності через авторизовані електронні майданчики.

Єдиний внесок: пільги зі сплати для
фізичних осіб – підприємців і членів фермерських господарств

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) листом від 19.01.2018 №1644/7/99-99-13-02-01-17 «Про надання роз’яснення» (далі – Лист №1644) у зв’язку з прийняттям Закону України від 03.10.2017 №2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», яким внесено зміни, зокрема, до частини четвертої ст.4 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) та які набули чинності з 01.01.2018, повідомила наступне.
Згідно із внесеними змінами з 01.01.2018 особи, зазначені, у пунктах 4 та 51 частини першої ст.4 Закону №2464, звільнятимуться від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст.26 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон №1058), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
З метою уникнення неоднозначного тлумачення норм частини четвертої статті 4 Закону №2464 Пенсійний фонд України листом від 05.12.2017 №38450/03-13 надав перелік осіб, які звільнятимуться з 01.01.2018 від сплати ЄСВ.
Умови призначення пенсії за віком визначені ст.26 Закону №1058, а саме: досягнення особою віку за наявності страхового стажу, тривалість якого зазначено у частинах першій – п’ятій ст.26 Закону №1058.
Крім цього, законодавством передбачено призначення пенсій за віком раніше встановленого ст.26 Закону №1058 віку. Це пенсії за віком на пільгових умовах, дострокові пенсії за віком та пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку.
Отже, звільнятимуться від сплати ЄСВ фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени фермерського господарства, які:
¨ отримують пенсію за віком (у тому числі на пільгових умовах (передбачені частинами другою та третьою ст.114, п.2 розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №1058));
¨ отримують дострокову пенсію (у тому числі на пільгових умовах (передбачені частиною п’ятою ст.115, п.72 розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №1058));
¨ отримують пенсію зі зниженням пенсійного віку (у тому числі на пільгових умовах (передбачені ст.55 Закону України від 28.02.1991 №796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»));
¨ є особами з інвалідністю, незалежно від отримання пенсії або соціальної допомоги;
¨ досягли віку, встановленого ст.26 Закону №1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (незалежно від виду пенсії).
Зазначена пільга не поширюватиметься на осіб які:
· отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника та не досягли віку, встановленого ст.26 Закону №1058;
· отримують пенсію за вислугу років та не досягли віку, встановленого ст.26 Закону №1058.
Дія частини четвертої ст.4 Закону №2464 не поширюється на осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.
Лист №1644 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням

http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/listi/72750.html


Про розстрочення податкового зобов’язання, нарахованого на суму боргу, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з урахуванням внесених до Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) з 01.01.2018 платники за кредитом, що отриманий на придбання житла (іпотечний кредит), мають право на сплату суми податкового зобов’язання, нарахованої на суму боргу (кредиту та/або відсотків), прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності, протягом трьох років починаючи з року, в якому задекларовано суму такого податкового зобов’язання.
Для розстрочення такої суми податкового зобов’язання платник ПДФО разом із податковою декларацією про майновий стан і доходи подає до контролюючого органу заяву у довільній формі, що містить фактичні дані про суму прощеного (анульованого) кредитором боргу (кредиту та/або відсотків), підтверджену відповідними документами кредитора, та коротке пояснення обставин, що призвели до виникнення необхідності здійснення розстрочення задекларованої суми податкового зобов’язання. (п.п. «д» п.п.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ).

Проведено сеанс телефонного зв’язку

Днями у Головному управлінні ДФС у Дніпропетровській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» старших оперуповноважених з ОВС Сергія Граба та Віталія Денисова на тему: «Профілактичні заходи щодо недопущення корупційних дій працівниками органів ДФС у Дніпропетровській області».
Під час спілкування з ініціаторами дзвінків проведено обговорення окремих ситуацій, які виникають у суб’єктів підприємницької діяльності при спілкуванні з представниками фіскальної служби, пов’язаному з отриманням консультативних послуг.
Крім того, розглянуто питання щодо повноважень інспекторського складу при проведенні документальних перевірок фінансово-господарської діяльності підприємств, а також повноважень працівників митниці при здійсненні митних формальностей при оформленні митних декларацій.
Зауважень на адресу працівників фіскальної служби області від ініціаторів дзвінків не надходило.

З 22 січня 2018 року діють нові бюджетні рахунки

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що відповідно до Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 №2456-VI, Закону України від 07.12.2017 №2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік» та наказу Державної казначейської служби України від 12.01.2018 №10 «Про затвердження Змін до Довідника відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету» змінено реквізити окремих рахунків.
Нові рахунки вводяться в дію з 22.01.2018.
Інформацію про оновлені рахунки можливо отримати на офіційному субсайті «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» за допомогою електронного банера «Бюджетні рахунки» та/або за посиланням

http://dp.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/

До уваги членів фермерських господарств – платників ЄСВ!

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що ДФС України повідомила наступну інформацію.
Для взяття на облік платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) членам фермерських господарств, на яких не поширюється дія Закону України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», необхідно подати до контролюючого органу за місцем проживання заяву про взяття на облік платника ЄСВ за формою №1-ЄСВ (далі – Заява) згідно з додатком 1 до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників, які затверджено наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 №1162.
У Заяві члену фермерського господарства необхідно обов’язково зазначити додаткову інформацію: податковий номер та найменування фермерського господарства, членом якого він є. Така Заява повинна бути додаткового підписана Головою фермерського господарства.

Оновлена форма податкової декларації
з плати за землю застосовується з 01.01.2018

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що зміни до форми декларації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 №560 «Про затвердження форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)», внесені наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2017 №9 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)» набрали чинності 01.01.2018.
Змінами, зокрема, передбачено:
¨ зміну формату відображення в декларації дати державної реєстрації прав на земельну ділянку, а також дати документа, що засвідчує/підтверджує право оренди землі: відтепер зазначається не тільки місяць та рік, а і день;
¨ можливість відображення площі земельної ділянки не лише в га, а і в м2;
¨ уточнено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки зазначається за одиницю площі.

Резидентам, які планують виїхати
за кордон на постійне місце проживання

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що відповідно до п.179.3 ст.179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.
Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після надходження Декларації зобов’язаний перевірити:
1) достовірність визначених у Декларації доходів;
2) обґрунтованість застосування ставок ПДФО, військового збору;
3) правильність визначення податкових зобов’язань та повноту їх сплати.
Якщо порушень не виявлено, контролюючий орган видає довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань) (далі – Довідка), що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.
Форма такої Довідки та Порядок оформлення і видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань) (далі – Порядок) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №568, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.07.2017 за №839/30707.
Так, відповідно до Порядку Довідка видається безоплатно на підставі:
¨ заяви платника податків про видачу Довідки за встановленою формою, наведеною у додатку до цього Порядку (далі – Заява);
¨ податкової Декларації.
Заява та Декларація подаються платником ПДФО (уповноваженим представником) до контролюючого органу за місцем податкового обліку.
Заява складається з обов’язковим посиланням на відповідний пункт ПКУ, яким передбачено видачу контролюючим органом Довідки, та зазначенням найменування підприємства (установи, організації), до якого (якої) Довідку буде подано платником податків.
Заяву про видачу Довідки за вибором платника ПДФО може бути подано засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
Довідка видається контролюючим органом за місцем податкового обліку:
платникам ПДФО, які звернулися відповідно до п.179.12 ст.179 розділу IV ПКУ, – протягом десяти календарних днів з дати отримання Заяви;
платникам ПДФО – резидентам, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання та які звернулися відповідно до п.179.3 ст.179 розділу IV ПКУ, – протягом тридцяти календарних днів після надходження податкової Декларації та сплати належної суми податку.
У разі неподання платником ПДФО Декларації та/або за наявності невиконаних зобов’язань зі сплати ПДФО, військового збору (для платників ПДФО – резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання) контролюючий орган надає заявнику протягом десяти календарних днів вмотивовану відповідь щодо відмови в наданні Довідки.
Довідка видається у паперовій та/або електронній формах. Довідку у паперовій формі отримує безпосередньо платник податків (уповноважений представник) за місцем податкового обліку.
Довідка в електронній формі видається з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
Для фізичних осіб – платників ПДФО – резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, Довідка дійсна протягом 60 календарних днів з дати її видачі за наявності документа, що посвідчує особу.

Дніпровським підприємством-правопорушником
відшкодовано бюджету майже 880 тис. грн. завданих збитків

Співробітників податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області забезпечили відшкодування бюджету майже 880 тис. грн. завданих збитків.
В рамках розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за ч. 1 ст. 212 КК України, встановлено, що директор одного із дніпровських підприємств ухилився від сплати майже 880 тис. грн. податків. Шляхом документального оформлення удаваних фінансово-господарських операцій щодо придбання у фіктивних компаній товарно – матеріальних цінностей фігурант незаконно сформував податковий кредит з ПДВ та перекручував податкову звітність.
Завдяки заходам, вжитим співробітниками податкової міліції в рамках розслідування вказаного кримінального провадження, завдані бюджету збитки відшкодовано у повному обсязі.

Максимальну величину бази нарахування ЄСВ з 2018 року змінено!

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 01.01.2018 набули чинності зміни, внесені Законом України від 03.10.2017 №2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі – Закон №2148) до Закону України від 08.07.2010 №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464).
Так, з 01.01.2018 змінено розрахунок максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ).
Відповідно до п.4 частини першої ст.1 Закону №2464 максимальна величина бази нарахування ЄСВ – це максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює п’ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом, на яку нараховується ЄСВ.
Статтею 8 Закону України від 07.12.2017 №2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено мінімальну заробітну плату з 01.01.2018 у розмірі 3723,00 гривні.
Отже, відповідно до внесених змін у 2018 році сума максимальної величини бази нарахування ЄСВ складатиме 3723,00 грн. х 15 = 55845,00 гривень.


Про застосування штрафних санкцій за
несвоєчасне подання (неподання) звіту про суми податкових пільг

Кам’янська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що ДФС України листом від 17.01.2018 №1390/7/99-99-12-02-04-17 «Про застосування штрафних санкцій за несвоєчасне подання (неподання) звіту про суми податкових пільг» (далі – лист ДФС №13290) повідомила наступне.
Підпунктом 16.1.6 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) передбачено, що платник податків зобов’язаний подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг), та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг – пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб’єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку).
Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1233 (далі – Порядок №1233).
Порядок №1233 є обов’язковим для виконання суб’єктами господарювання, які відповідно до ПКУ не сплачують податки та збори до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (п.1 Порядку №1233).
Пунктом 3 Порядку №1233 визначено, що звіт про суми податкових пільг подається суб’єктом господарювання за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі, коли суб’єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.
Згідно з п.111.1 ст.111 ПКУ за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види юридичної відповідальності:
- фінансова;
- адміністративна;
- кримінальна.
Відповідно до п.120.1 ст.120 ПКУ неподання (крім випадків, якщо податкова декларація (розрахунок, звіт) не подається відповідно до п.49.2 ст.49 ПКУ) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Оскільки ПКУ передбачено подання відомостей про суми коштів, не сплачених до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг), у вигляді звіту про суми податкових пільг, то за неподання або несвоєчасне подання звіту про суми податкових пільг застосовуються штрафні санкції, передбачені п.120.1 ст.120 ПКУ.
Лист ДФС №1390 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням
http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/72742.html


Яка форма Договору про одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування використовується з 01.01.2018?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що ДФС України стосовно добровільної сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) надала наступне роз’яснення.
Так, порядок укладання Договору про одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Договір) врегульовано ст.10 Закону України від 08.07.2010 №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами (далі – Закон №2464) та розділом V Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449 (далі – Інструкція).
Частиною п’ятою ст.10 Закону №2464 визначено, що Договором може бути передбачена одноразова сплата особою ЄСВ за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року).
Згідно із внесеними Законом України від 03.10.2017 №2148-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі – Закон №2148) змінами до Закону №2464 з 01.01.2018 сума сплаченого ЄСВ за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення Договору, помножений на коефіцієнт 2.
В усіх випадках ця сума не може бути більшою за суму ЄСВ, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої на дату укладення Договору.
У разі бажання особи сплатити ЄСВ за попередні періоди і отримання від неї заяви про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Заява) за формою згідно з додатком 3 до Інструкції, після перевірки викладених у заяві відомостей органами доходів і зборів у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання Заяви укладається Договір за формою, наведеною у додатку 5 до Інструкції (п.п.1 п.2 розділу V Інструкції).
До приведення Інструкції (яка є підзаконним нормативно-правовим актом) у відповідність до норм Закону №2464, існуватиме певна суперечність норм Інструкції нормам Закону №2464 в частині обчислення сум ЄСВ, які необхідно сплатити відповідно до такого Договору.
Слід зазначити, що у разі суперечності норм підзаконного акта нормам закону слід застосовувати норми закону, оскільки він має вищу юридичну силу.
Отже, до приведення Інструкції у відповідність до Закону №2464, органи доходів і зборів повинні використовувати форму Договору, наведену в додатку 5 до Інструкції, та обов’язково повідомляти платника про те, що у п.3.3 Договору сума ЄСВ, що підлягає сплаті за попередній період відповідно до укладеного Договору, зазначається з урахуванням положень частини п’ятої ст.10 Закону №2464, які набули чинності з 01.01.2018.


До уваги платників!
Зміни та доповнення до спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності
до «Єдиного вікна подання електронної звітності»

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що 18.01.2018 вийшло оновлення «Єдиного вікна (EDZV)» до версії 1.26.1.0.
Перелік змін та доповнень (версія 1.26.1.0) (станом на 18.01.2018)

Нові версії документів:

1. З метою практичної реалізації наказу Міністерства фінансів України від 14.07.2017 №637 «Про затвердження Порядку функціонування «Електронного кабінету»» додано наступні форми:
F/J 1312901 – «Повідомлення про помилку, що виникла під час роботи в інформаційно-телекомунікаційній системі «Електронний кабінет»»;
F/J 1412901«Повідомлення про результати обробки помилки, що виникла під час роботи в інформаційно-телекомунікаційній системі «Електронний кабінет»»;
F/J 1313001«Повідомлення про відмову платника податків від електронної взаємодії з контролюючим органом через інформаційно-телекомунікаційну систему «Електронний кабінет»».
2. У відповідності до форм, які опубліковано на сайті Державної служби статистики України додано нові версії документів (тільки форми вводу):
S0210110№1-Б (річна, квартальна) ЗВІТ ПРО ВЗАЄМОРОЗРАХУНКИ З НЕРЕЗИДЕНТАМИ;
S0300106№7-тнв (річна) ЗВІТ ПРО ТРАВМАТИЗМ НА ВИРОБНИЦТВІ;
S0401112 №11-ОЗ (річна) Звіт про наявність і рух основних засобів, амортизацію;
S1100912 – №2-ТП (повітря) (річна) ЗВІТ ПРО ОХОРОНУ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ
Інформація розміщена на веб-порталі ДФС України за посиланням

http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/

Викрито факти привласнення 7,2 млн. грн. бюджетних коштів кам’янським товариством
Факти ймовірного заволодіння коштами державних підприємств, що діють у сфері організації концертно-розважальних заходів, встановлено підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Дніпропетровській області спільно з обласним управлінням Національної поліції.
Так, встановлено, що одне з товариств з обмеженою відповідальністю м.Кам'янське протягом 2016-2017 років надавало послуги підприємствам, що діють у сфері організації концертно-розважальних заходів.
Для заволодіння бюджетними коштами та їх легалізації посадові особи товариства залучали до виконання робіт низку підприємств, у яких були відсутні достатні трудові ресурси, основні засоби для виконання необхідних робіт, а також які мали наявні ознаки фіктивності. Як наслідок, були складені завідомо підроблені первинні документи фінансово-господарських взаємовідносин.
Загальна можлива сума збитків, нанесених державі такими діями, складає 7,2 млн. гривень.
За вказаними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочинів, передбачених статтями 191, 366 та 209 КК України. Здійснюється кримінальне провадження.

На Рівненщині митники виявили приховану партію сигарет, яка транзитом перевозилася до Сербії
Чергову партію сигарет, прихованих від митного контролю, виявили сьогодні вночі співробітники Управління організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Рівненської митниці ДФС на митному пості «Городище».
Відповідно до товаросупровідних документів компанія - відправник з Білорусі перевозила до Сербії паливні гранули. Однак під час огляду під гранулами було виявлено 27 тисяч блоків, заповнених сигаретами.
Крім того, в автомобілі виявлено спеціально виготовлені сховища (тайники), огляд яких триває.
Вказане порушення підпадає під дію ст. 483 Митного кодексу України («Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю»).
Закарпатськими митниками виявлено у вантажівці сигарети, приховані від митного контролю
Співробітниками Управління організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Закарпатської митниці ДФС зафіксовано порушення митних правил, пов’язаного з незаконним вивезенням з України значної кількості тютюнових виробів. Правопорушення припинено в зоні митного контролю митного посту «Ужгород» Закарпатської митниці ДФС у напрямку «виїзд з України». Керував вантажним автомобілем, в якому знайшли приховані тютюнові вироби, громадянин Білорусії.
Згідно з поданими до митного контролю товаросупровідними документами, через митний кордон України в митному режимі «транзит» із Росії в Чехію переміщувались пиломатеріали.
Під час аналізу поданих до митного контролю товаросупровідних документів та в результаті аналізу ризиків, працівники митниці прийняли рішення про проведення повного митного огляду транспортного засобу та вантажу. Під час огляду було виявлено більше 150 тис пачок цигарок, прихованих від митного контролю.
Попередньо зазначені дії кваліфікуються за ознаками порушення митних правил, а саме переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Вирішується питання щодо фіксації митного правопорушення.
На Одещині митники викрили громадянина, який у цукерках перевозив наркотичні речовини
Перемістити незаконний вантаж намагався громадянин України, який у пішому порядку прямував до Молдови через пункт пропуску «Кучурган-Первомайськ».
Оскільки під час митного контролю громадянин помітно нервував, було прийнято рішення про проведення його особистого огляду.
У ручній поклажі громадянина, в картонній коробці, безпосередньо серед цукерок було виявлено пакунок, загорнутий у поліетиленову плівку. В ньому знаходилося майже 6 г марихуани та 1,21 г амфітаміну. Ще близько 8 г марихуани були приховані у 4 пакетиках на дні упаковки “Nestle”.
За фактом незаконного переміщення наркотичних засобів надіслано відповідне повідомлення до правоохоронних органів.
Нагадаємо, що зовсім нещодавно у цьому ж пункті пропуску теж з приховування від митного контролю громадянин Молдови намагався перемістити марихуану у коробці з шоколадними цукерками.
У пункті пропуску «Бориспіль» митники вилучили 754 блоки сигарет
Сьогодні вночі, у пункті пропуску «Бориспіль» працівники Управління організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС викрили двох громадян Туреччини, які намагалися незаконно перемістити 754 блоки сигарет.
Зазначені особи та їх багаж через аеропорт «Бориспіль» прямували трансфером до Одеси. В України вони прилетіли зі Стамбулу (Туреччина) і для походження митного контролю обрали «зелений коридор». Цим вони засвідчили, що переміщувані ними через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.
Під час проведення митного огляду багажу в одного з громадян було виявлено 434 блоки сигарет у шести валізах, у другого – 322 блоки у чотирьох валізах. Сигарети містилися без ознак приховування.
На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадяни Туреччини не оформлювали та не подавали, з приводу декларування переміщуваних ними товарів до інспекторів митниці не зверталися.
Із загальної кількості сигарет громадянам було пропущено по одному блоку відповідно до ч.2 ст. 376 Митного кодексу України, якою передбачено, що громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити на митну територію України без сплати митних платежів та без письмового декларування у кількості із розрахунку на одну особу – 200 сигарет або 50 сигар чи250 грамівтютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує250 грамів. Інші 754 блоки сигарет вилучено відповідно до складеного протоколу.


Сектор організації роботи
Кам’янської ОДПІ
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор