www.tsarich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 11 липня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Царичанський район
27.11.2019 № Р-226 "Про епізоотичну ситуацію на території району та здійснення заходів щодо її покращення
Версія для друку Написати листа


ЦАРИЧАНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
ГОЛОВИ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

27.11.2019 смт Царичанка № Р-226/0/385-19


Про епізоотичну ситуацію
на території району та здійснення
заходів щодо її покращення


Для забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в районі органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, спеціалістами ветеринарної служби проведено ряд планових профілактичних протиепізоотичних заходівз охопленням тварин, як у громадському, так і в приватному секторі.
Згідно з планом протиепізоотичних заходів спеціалістами районної державної лікарні ветеринарної медицини постійно проводяться дослідження і щеплення продуктивних та непродуктивних домашніх тварин проти інфекційних хвороб.
Здійснення профілактичних заходів щодо недопущення захворювання тварин, створення умов для нарощування їх поголів’я, як у громадському, так і в приватному секторі, є важливим напрямом діяльності у забезпеченні стабільного соціально-економічного розвитку району.
Координацію роботи по виконанню планових заходів щодо попередження захворювання тварин на інфекційні хвороби на території району покладено на Царичанське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області
Фахівцями Царичанської районної державної лікарні ветеринарної медицини проведена відповідна робота щодо виконання профілактичних заходів проти інфекційних хвороб тварин в населених пунктах району, а саме: подвірний обхід, індивідуальні бесіди з населенням, профілактичні щеплення і діагностичні дослідження тварин.
На сьогоднішній день залишається напруженою епізоотична ситуація щодо сказу домашніх та диких тварин. За десять місяців 2019 року зареєстровано шість випадків покусів громадян домашніми тваринами.
З початку 2019 року проведено два засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії, на яких розглядались питання боротьби зі сказом тварин, Африканською чумою свиней. На засіданнях прийнято рішення щодо забезпечення проведення заходів службами району з профілактики захворювань відповідно до їх компетенції. Наступним питанням є потенційна загроза виникнення і поширення грипу свиней та Африканської чуми свиней. У даний час випадків захворювання свиней на вищезазначені хвороби не зареєстровано. З метою попередження цих захворювань, у районі створені та діють мобільні групи, до складу яких входять ветеринарні спеціалісти, які оперативно реагують на звернення громадян, та виїжджають за фактами захворювання свиней.
Для зміцнення загальної імунної системи птиці протягом 2019 року проведено 60000 щеплення голів проти хвороби Ньюкасла. Проведено моніторинг на пташиний грип та хворобу Ньюкасла у сорока восьми населених пунктах у кількості 1920 проб. Позитивно реагуючих не виявлено. Це дає можливість мати повну картину епізоотичної ситуації в районі по хворобі Ньюкасла і пташиному грипу та, у разі необхідності, оперативно реагувати на тривожні сигнали.
На сьогоднішній день закінчена диспансеризація великої рогатої худоби в приватному секторі. При цьому виявлено РІД позитивно реагуючих на лейкоз 23 тварин.
У районі триває робота з ідентифікації поголів’я ВРХ, овець та свиней у господарствах різної форми власності. З початку року ідентифіковано331 голів ВРХ та 1172 голів свиней.
Виходячи із вищевикладеного, керуючись Законом України “Про місцеві державні адміністраціїˮ та з метою покращення епізоотичної ситуації у районі:

1. Інформацію начальника Царичанського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Погорілої С.М. про епізоотичний стан на території району та здійснення заходів щодо її покращення прийняти до уваги.

2. Рекомендувати Царичанській районній державній лікарні ветеринарної медицини:

здійснити заходи щодо забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в районі;

провести подвірну вакцинацію проти сказу продуктивних та непродуктивних тварин у приватному секторі.

3. Рекомендувати селищному, сільським головам:

забезпечити на підвідомчій території достовірний облік у повному об’ємі тварин, які утримуються в особистих підсобних господарствах;

сприяти ветеринарній службі у забезпеченні виконання профілактичних протиепізоотичних заходів на відповідній території та заходів щодо ліквідації інфекційних захворювань тварин;
активізувати роботу з санітарної очистки населених пунктів від бродячих тварин;

забезпечити ефективний нагляд за виконанням власниками домашніх тварин правил їх утримання;

передбачити в місцевих бюджетах кошти для проведення дератизаційних робіт на об’єктах бюджетної сфери та санітарної очистки території району від бродячих тварин за межами населених пунктів.

4. Рекомендувати районній організації Українського товариства мисливців та рибалок систематично проводити достовірну таксацію диких м’ясоїдних тварин та диких кабанів на території мисливських угідь району.

5. Рекомендувати комунальному закладу “Царичанська центральна районна лікарняˮ створити мінімальний не знижувальний запас антирабічних препаратів вакцини імуноглобуліну на випадок непередбачених ситуацій.

6. Рекомендувати редакції районної газети “Приорільська правдаˮ регулярно висвітлювати на сторінках газети питання щодо стану епізоотичної ситуації у районі.

7. Координацію роботи щодо виконання цього розпорядження покласти на відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації, контроль залишаю за собою.


Виконуюча обов’язки
голови райдержадміністрації О.Д.БАКУЛІНАПОГОДЖЕНО:
Начальник Царичанського міжрайонного
управління Головного управління
Держпродспоживслужби
в Дніпропетровській області

С.М.ПОГОРІЛА


“____ˮ_________2019 року

Версія для друку Написати листа
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор